console-data - en to cs translation catalogue (58 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
cs: americká angličtina

note: Type: select Choices
en: Belarusian
cs: běloruská

note: Type: select Choices
en: Belgian
cs: belgická

note: Type: select Choices
en: Brazilian (ABNT2 layout)
cs: brazilská (rozložení ABNT2)

note: Type: select Choices
en: Brazilian (EUA layout)
cs: brazilská (rozložení EUA)

note: Type: select Choices
en: British English
cs: britská angličtina

note: Type: select Choices
en: Bulgarian
cs: bulharská

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
cs: kanadská vícejazyčná

note: Type: select Choices
en: Croatian
cs: chorvatská

note: Type: select Choices
en: Czech
cs: česká

note: Type: select Choices
en: Danish
cs: dánská

note: Type: select Choices
en: Dutch
cs: holandská

note: Type: select Choices
en: Dvorak
cs: dvořák

note: Type: select Choices
en: Estonian
cs: estonská

note: Type: select Choices
en: Finnish
cs: finská

note: Type: select Choices
en: French
cs: francouzská (s euro symbolem)

note: Type: select Choices
en: German
cs: německá (bez mrtvých kláves)

note: Type: select Choices
en: Greek
cs: řecká

note: Type: select Choices
en: Hebrew
cs: hebrejská

note: Type: select Choices
en: Hungarian
cs: maďarská

note: Type: select Choices
en: Icelandic
cs: islandská

note: Type: select Choices
en: Italian
cs: italská

note: Type: select Choices
en: Japanese
cs: japonská (106 kláves)

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
cs: Kirgizština

note: Type: select Choices
en: Latin American
cs: latinsko americká

note: Type: select Choices
en: Latvian
cs: lotyšská (latin4)

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
cs: litevská

note: Type: select Choices
en: Macedonian
cs: makedonská

note: Type: select Choices
en: Norwegian
cs: norská

note: Type: select Choices
en: Polish
cs: polská

note: Type: select Choices
en: Portuguese
cs: portugalská

note: Type: select Choices
en: Romanian
cs: rumunská

note: Type: select Choices
en: Russian
cs: ruská

note: Type: select Choices
en: Serbian
cs: srbská

note: Type: select Choices
en: Slovakian
cs: slovenská

note: Type: select Choices
en: Slovene
cs: slovinská

note: Type: select Choices
en: Spanish
cs: španělská

note: Type: select Choices
en: Swedish
cs: švédská

note: Type: select Choices
en: Swiss French
cs: švýcarská francouzština

note: Type: select Choices
en: Swiss German
cs: švýcarská - němčina

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
cs: turecká (rozložení F)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
cs: turecká (rozložení Q)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
cs: ukrajinská

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
cs: Klávesová mapa:

note: Type: select Choices
en: Canadian French
cs: kanadská francouzština

note: Type: select Choices
en: Thai
cs: thajská

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
cs: U.S. angličtina (Mac; 82 kláves)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
cs: U.S. angličtina (Mac; rozšířená)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
cs: francouzská (Mac; alternativní)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
cs: francouzská (Mac; rozšířená)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
cs: německá (Mac; rozšířená)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
cs: japonská (typ 4)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
cs: japonská (typ 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
cs: norská (typ 4)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
cs: norská (typ 5)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
cs: španělská (typ 4)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
cs: španělská (typ 5)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
cs: Klávesová mapa pro USB klávesnici:
