console-data 2002.12.04dbs-24 - en to da translation catalogue (57 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
da: Amerikansk-engelsk

note: Type: select Choices
en: Belarusian
da: Hviderussisk

note: Type: select Choices
en: Belgian
da: Belgisk

note: Type: select Choices
en: Brazilian (ABNT2 layout)
da: Brasiliansk (ABNT2-udgave)

note: Type: select Choices
en: Brazilian (EUA layout)
da: Brasiliansk (EUA-udgave)

note: Type: select Choices
en: British English
da: Britisk-engelsk

note: Type: select Choices
en: Bulgarian
da: Bulgarsk kyrillisk

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
da: Canadisk flersproget

note: Type: select Choices
en: Croatian
da: Kroatisk

note: Type: select Choices
en: Czech
da: Tjekkisk

note: Type: select Choices
en: Danish
da: Dansk

note: Type: select Choices
en: Dutch
da: Hollandsk

note: Type: select Choices
en: Estonian
da: Estisk

note: Type: select Choices
en: Finnish
da: Finsk

note: Type: select Choices
en: French
da: Fransk (med euro)

note: Type: select Choices
en: German
da: Tysk

note: Type: select Choices
en: Greek
da: Græsk

note: Type: select Choices
en: Hebrew
da: Hebraisk

note: Type: select Choices
en: Hungarian
da: Ungarsk

note: Type: select Choices
en: Icelandic
da: Islandsk

note: Type: select Choices
en: Italian
da: Italiensk

note: Type: select Choices
en: Japanese
da: Japansk

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
da: Kirgisisk

note: Type: select Choices
en: Latin American
da: Latin-amerikansk

note: Type: select Choices
en: Latvian
da: Lettisk

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
da: Litauisk

note: Type: select Choices
en: Macedonian
da: Makedonsk

note: Type: select Choices
en: Norwegian
da: Norsk

note: Type: select Choices
en: Polish
da: Polsk

note: Type: select Choices
en: Portuguese
da: Portugisisk

note: Type: select Choices
en: Romanian
da: Rumænsk

note: Type: select Choices
en: Russian
da: Russisk

note: Type: select Choices
en: Serbian
da: Serbisk

note: Type: select Choices
en: Slovakian
da: Slovakisk

note: Type: select Choices
en: Slovene
da: Slovensk

note: Type: select Choices
en: Spanish
da: Spansk

note: Type: select Choices
en: Swedish
da: Svensk

note: Type: select Choices
en: Swiss French
da: Schweitzerfransk

note: Type: select Choices
en: Swiss German
da: Schweitzertysk

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
da: Tyrkisk (F-udgave)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
da: Tyrkisk (Q-udgave)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
da: Ukrainsk

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
da: Tastaturudlæg der skal bruges:

note: Type: select Choices
en: Canadian French
da: Fransk-canadisk

note: Type: select Choices
en: Thai
da: Thailandsk

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
da: Britisk-engelsk (82 knapper)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
da: Britisk-engelsk (Mac; udvidet-tastatur)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
da: Fransk (Mac; alternativ)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
da: Fransk (Mac; udvidet-tastatur)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
da: Tysk (Mac; udvidet-tastatur)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
da: Spansk (type 4)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
da: Russisk (type 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
da: Finsk (type 4)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
da: Russisk (type 5)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
da: Spansk (type 4)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
da: Spansk (type 5)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
da: Tastaturudlægget der skal bruges for et USB-tastatur:
