console-data - en to de translation catalogue (57 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
de: Amerikanisches Englisch

note: Type: select Choices
en: Belarusian
de: Weißrussisch

note: Type: select Choices
en: Belgian
de: Belgisch

note: Type: select Choices
en: Brazilian (ABNT2 layout)
de: Brasilianisch (ABNT2-Anordnung)

note: Type: select Choices
en: Brazilian (EUA layout)
de: Brasilianisch (EUA-Anordnung)

note: Type: select Choices
en: British English
de: Britisches Englisch

note: Type: select Choices
en: Bulgarian
de: Bulgarisch

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
de: Kanadisch (mehrsprachig)

note: Type: select Choices
en: Croatian
de: Kroatisch

note: Type: select Choices
en: Czech
de: Tschechisch

note: Type: select Choices
en: Danish
de: Dänisch

note: Type: select Choices
en: Dutch
de: Niederländisch

note: Type: select Choices
en: Estonian
de: Estnisch

note: Type: select Choices
en: Finnish
de: Finnisch

note: Type: select Choices
en: French
de: Französisch

note: Type: select Choices
en: German
de: Deutsch

note: Type: select Choices
en: Greek
de: Griechisch

note: Type: select Choices
en: Hebrew
de: Hebräisch

note: Type: select Choices
en: Hungarian
de: Ungarisch

note: Type: select Choices
en: Icelandic
de: Isländisch

note: Type: select Choices
en: Italian
de: Italienisch

note: Type: select Choices
en: Japanese
de: Japanisch

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
de: Kirgisisch

note: Type: select Choices
en: Latin American
de: Lateinamerikanisch

note: Type: select Choices
en: Latvian
de: Lettisch

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
de: Litauisch

note: Type: select Choices
en: Macedonian
de: Mazedonisch

note: Type: select Choices
en: Norwegian
de: Norwegisch

note: Type: select Choices
en: Polish
de: Polnisch

note: Type: select Choices
en: Portuguese
de: Portugiesisch

note: Type: select Choices
en: Romanian
de: Rumänisch

note: Type: select Choices
en: Russian
de: Russisch

note: Type: select Choices
en: Serbian
de: Serbisch

note: Type: select Choices
en: Slovakian
de: Slovakisch

note: Type: select Choices
en: Slovene
de: Slowenisch

note: Type: select Choices
en: Spanish
de: Spanisch

note: Type: select Choices
en: Swedish
de: Schwedisch

note: Type: select Choices
en: Swiss French
de: Schweizerisches Französisch

note: Type: select Choices
en: Swiss German
de: Schweizerdeutsch

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
de: Türkisch (F-Anordnung)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
de: Türkisch (Q-Anordnung)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
de: Ukrainisch

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
de: Wählen Sie das Layout für die Tastatur aus:

note: Type: select Choices
en: Canadian French
de: Kanadisches Französisch

note: Type: select Choices
en: Thai
de: Thailändisch

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
de: Amerikanisches Englisch (Mac - 82 Tasten)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
de: Amerikanisches Englisch (Mac - erweitert)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
de: Französisch (Mac - alternativ)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
de: Französisch (Mac - erweitert)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
de: Deutsch (Mac - erweitert)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
de: Japanisch (Sun - Typ 4)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
de: Japanisch (Sun - Typ 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
de: Norwegisch (Sun - Typ 4)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
de: Norwegisch (Sun - Typ 5)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
de: Spanisch (Sun - Typ 4)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
de: Spanisch (Sun - Typ 5)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
de: Wählen Sie das Tastaturlayout für die USB-Tastatur aus:
