console-data - en to lt translation catalogue (58 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
lt: amerikiečių angliška

note: Type: select Choices
en: Belarusian
lt: baltarusiška

note: Type: select Choices
en: Belgian
lt: belgiška

note: Type: select Choices
en: Brazilian (ABNT2 layout)
lt: brazilška (ABNT2 išdėstymas)

note: Type: select Choices
en: Brazilian (EUA layout)
lt: brazilška (EUA išdėstymas)

note: Type: select Choices
en: British English
lt: britų angliška

note: Type: select Choices
en: Bulgarian
lt: bulgariška

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
lt: kanadiečių daugiakalbė

note: Type: select Choices
en: Croatian
lt: kroatiška

note: Type: select Choices
en: Czech
lt: čekiška

note: Type: select Choices
en: Danish
lt: daniška

note: Type: select Choices
en: Dutch
lt: olandiška

note: Type: select Choices
en: Dvorak
lt: dvorak

note: Type: select Choices
en: Estonian
lt: estiška

note: Type: select Choices
en: Finnish
lt: suomiška

note: Type: select Choices
en: French
lt: prancūziška (latin9)

note: Type: select Choices
en: German
lt: vokiška (be mirusio klavišo)

note: Type: select Choices
en: Greek
lt: graikiška

note: Type: select Choices
en: Hebrew
lt: hebrajiška

note: Type: select Choices
en: Hungarian
lt: vengriška

note: Type: select Choices
en: Icelandic
lt: islandiška

note: Type: select Choices
en: Italian
lt: itališka

note: Type: select Choices
en: Japanese
lt: japoniška (106 klavišai)

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
lt: Kirgizų

note: Type: select Choices
en: Latin American
lt: Lotynų Amerikos

note: Type: select Choices
en: Latvian
lt: Lotynų Amerikos

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
lt: lietuviška

note: Type: select Choices
en: Macedonian
lt: makedoniška

note: Type: select Choices
en: Norwegian
lt: norvegiška

note: Type: select Choices
en: Polish
lt: lenkiška

note: Type: select Choices
en: Portuguese
lt: portugališka

note: Type: select Choices
en: Romanian
lt: rumuniška

note: Type: select Choices
en: Russian
lt: rusiška

note: Type: select Choices
en: Serbian
lt: serbiška

note: Type: select Choices
en: Slovakian
lt: slovakiška

note: Type: select Choices
en: Slovene
lt: slovėniška

note: Type: select Choices
en: Spanish
lt: ispaniška

note: Type: select Choices
en: Swedish
lt: švediška

note: Type: select Choices
en: Swiss French
lt: šveicarų prancūziška

note: Type: select Choices
en: Swiss German
lt: šveicarų vokiška

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
lt: turkiška (F išdėstymas)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
lt: turkiška (Q išdėstymas)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
lt: ukrainietiška

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
lt: Naudoti klavišų lentelę (keymap):

note: Type: select Choices
en: Canadian French
lt: kanadiečių prancūziška

note: Type: select Choices
en: Thai
lt: Tajų

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
lt: JAV angliška (Mac; 82 klavišai)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
lt: JAV angliška (Mac; išplėsta klaviatūra)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
lt: prancūziška (Mac; alternate)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
lt: prancūziška (Mac; išplėsta klaviatūra)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
lt: vokiška (Mac; išplėsta klaviatūra)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
lt: japoniška (type 4)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
lt: japoniška (type 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
lt: norvegiška (type 4)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
lt: norvegiška·(type·5)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
lt: ispaniška (type 4)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
lt: ispaniška (type 5)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
lt: USB klaviatūrai naudoti klavišų lentelę (keymap):
