console-data - en to mr translation catalogue (58 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
mr: अमेरिकन इंग्लिश

note: Type: select Choices
en: Belarusian
mr: बेलेरशिअन

note: Type: select Choices
en: Belgian
mr: बेल्जिअन

note: Type: select Choices
en: Brazilian (ABNT2 layout)
mr: ब्राझिलिअन (एबीएनटी२ आराखडा)

note: Type: select Choices
en: Brazilian (EUA layout)
mr: ब्राझिलिअन (इयूए आराखडा)

note: Type: select Choices
en: British English
mr: ब्रिटिश इंग्लिश

note: Type: select Choices
en: Bulgarian
mr: बल्गेरिअन

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
mr: कॅनेडियन मल्टिलिंग्वल

note: Type: select Choices
en: Croatian
mr: क्रोएशीअन

note: Type: select Choices
en: Czech
mr: झेक

note: Type: select Choices
en: Danish
mr: डॅनिश

note: Type: select Choices
en: Dutch
mr: डच

note: Type: select Choices
en: Dvorak
mr: डीव्होरॅक

note: Type: select Choices
en: Estonian
mr: एस्टोनिअन

note: Type: select Choices
en: Finnish
mr: फिनीश

note: Type: select Choices
en: French
mr: फ्रेंच

note: Type: select Choices
en: German
mr: जर्मन

note: Type: select Choices
en: Greek
mr: ग्रीक

note: Type: select Choices
en: Hebrew
mr: हिब्र्यु

note: Type: select Choices
en: Hungarian
mr: हंगेरीअन

note: Type: select Choices
en: Icelandic
mr: आईसलॅंडीक

note: Type: select Choices
en: Italian
mr: इटालियन

note: Type: select Choices
en: Japanese
mr: जपानी

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
mr: क०रॴग०ृॣ

note: Type: select Choices
en: Latin American
mr: लॅटिन अमेरिकन

note: Type: select Choices
en: Latvian
mr: लॅटेव्हिअन

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
mr: लिथूआनिअन

note: Type: select Choices
en: Macedonian
mr: मेसेडोनिअन

note: Type: select Choices
en: Norwegian
mr: नोर्वेजिअन

note: Type: select Choices
en: Polish
mr: पोलिश

note: Type: select Choices
en: Portuguese
mr: पोर्तुगीज

note: Type: select Choices
en: Romanian
mr: रोमानिअन

note: Type: select Choices
en: Russian
mr: रशियन

note: Type: select Choices
en: Serbian
mr: सर्बिअन

note: Type: select Choices
en: Slovakian
mr: स्लोव्हाकिअन

note: Type: select Choices
en: Slovene
mr: स्लोव्हेने

note: Type: select Choices
en: Spanish
mr: स्पॅनिश

note: Type: select Choices
en: Swedish
mr: स्विडीश

note: Type: select Choices
en: Swiss French
mr: स्विस फ्रेंच

note: Type: select Choices
en: Swiss German
mr: स्विस जर्मन

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
mr: तुर्किश (एफ आराखडा)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
mr: तुर्किश (ओ आराखडा)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
mr: युक्रेनिअन

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
mr: वापरायचा कीमॅप:

note: Type: select Choices
en: Canadian French
mr: कॅनेडियन फ्रेंच

note: Type: select Choices
en: Thai
mr: थाई

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
mr: अमेरिकन इंग्लिश (८२ कीज)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
mr: अमेरिकन इंग्लिश (विस्तारित कळफलक)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
mr: फ्रेंच (पर्यायी)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
mr: फ्रेंच (विस्तारित कळफलक)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
mr: जर्मन (विस्तारित कळफलक)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
mr: जपानी (प्रकार ४)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
mr: जपानी (प्रकार ५)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
mr: नोर्वेजिअन (प्रकार ४)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
mr: नोर्वेजिअन (प्रकार ५)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
mr: स्पॅनिश (प्रकार ४)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
mr: स्पॅनिश (प्रकार ५)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
mr: यूएसबी कीबोर्डसाठी वापरायचा कीमॅप:
