console-data - en to nl translation catalogue (58 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
nl: Amerikaans Engels

note: Type: select Choices
en: Belarusian
nl: Wit-Russisch

note: Type: select Choices
en: Belgian
nl: Belgisch

note: Type: select Choices
en: Brazilian (ABNT2 layout)
nl: Braziliaans (ABNT2 indeling)

note: Type: select Choices
en: Brazilian (EUA layout)
nl: Braziliaans (EUA indeling)

note: Type: select Choices
en: British English
nl: Brits Engels

note: Type: select Choices
en: Bulgarian
nl: Bulgaars

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
nl: Canadees meertalig

note: Type: select Choices
en: Croatian
nl: Kroatisch

note: Type: select Choices
en: Czech
nl: Tsjechisch

note: Type: select Choices
en: Danish
nl: Deens

note: Type: select Choices
en: Dutch
nl: Nederlands

note: Type: select Choices
en: Dvorak
nl: Engels met minimale vingerbeweging (dvorak)

note: Type: select Choices
en: Estonian
nl: Estlands

note: Type: select Choices
en: Finnish
nl: Fins

note: Type: select Choices
en: French
nl: Frans

note: Type: select Choices
en: German
nl: Duits

note: Type: select Choices
en: Greek
nl: Grieks

note: Type: select Choices
en: Hebrew
nl: Hebreeuws

note: Type: select Choices
en: Hungarian
nl: Hongaars

note: Type: select Choices
en: Icelandic
nl: IJslands

note: Type: select Choices
en: Italian
nl: Italiaans

note: Type: select Choices
en: Japanese
nl: Japans

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
nl: Kirgizisch

note: Type: select Choices
en: Latin American
nl: Latijns-Amerikaans

note: Type: select Choices
en: Latvian
nl: Lets

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
nl: Litouws

note: Type: select Choices
en: Macedonian
nl: Macedonisch

note: Type: select Choices
en: Norwegian
nl: Noors

note: Type: select Choices
en: Polish
nl: Pools

note: Type: select Choices
en: Portuguese
nl: Portugees

note: Type: select Choices
en: Romanian
nl: Roemeens

note: Type: select Choices
en: Russian
nl: Russisch

note: Type: select Choices
en: Serbian
nl: Servisch

note: Type: select Choices
en: Slovakian
nl: Slovaaks

note: Type: select Choices
en: Slovene
nl: Sloveens

note: Type: select Choices
en: Spanish
nl: Spaans

note: Type: select Choices
en: Swedish
nl: Zweeds

note: Type: select Choices
en: Swiss French
nl: Zwitsers Frans

note: Type: select Choices
en: Swiss German
nl: Zwitsers Duits

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
nl: Turks (F-indeling)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
nl: Turks (Q-indeling)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
nl: Oekraïens

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
nl: Te gebruiken toetsenbordindeling:

note: Type: select Choices
en: Canadian French
nl: Canadees Frans

note: Type: select Choices
en: Thai
nl: Thais

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
nl: Amerikaans Engels (82 toetsen)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
nl: Amerikaans Engels (uitgebreid)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
nl: Frans (alternatief)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
nl: Frans (uitgebreid)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
nl: Duits (uitgebreid)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
nl: Japans (type 4)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
nl: Japans (type 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
nl: Noors (type 4)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
nl: Noors (type 5)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
nl: Spaans (type 4)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
nl: Spaans (type 5)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
nl: Voor USB-toetsenborden te gebruiken indeling:
