console-data - en to sk translation catalogue (58 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
sk: americká angličtina

note: Type: select Choices
en: Belarusian
sk: bieloruská

note: Type: select Choices
en: Belgian
sk: belgická

note: Type: select Choices
en: Brazilian (ABNT2 layout)
sk: brazílska (rozloženie ABNT2)

note: Type: select Choices
en: Brazilian (EUA layout)
sk: brazílska (rozloženie EUA)

note: Type: select Choices
en: British English
sk: britská angličtina

note: Type: select Choices
en: Bulgarian
sk: bulharská

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
sk: kanadská viacjazyčná

note: Type: select Choices
en: Croatian
sk: chorvátska

note: Type: select Choices
en: Czech
sk: česká

note: Type: select Choices
en: Danish
sk: dánska

note: Type: select Choices
en: Dutch
sk: holandská

note: Type: select Choices
en: Dvorak
sk: dvorak

note: Type: select Choices
en: Estonian
sk: estónska

note: Type: select Choices
en: Finnish
sk: fínska

note: Type: select Choices
en: French
sk: francúzska (so symbolom euro)

note: Type: select Choices
en: German
sk: nemecká (bez mŕtvych klávesov)

note: Type: select Choices
en: Greek
sk: grécka

note: Type: select Choices
en: Hebrew
sk: hebrejská

note: Type: select Choices
en: Hungarian
sk: maďarská

note: Type: select Choices
en: Icelandic
sk: islandská

note: Type: select Choices
en: Italian
sk: talianska

note: Type: select Choices
en: Japanese
sk: japonská (106 klávesov)

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
sk: kirgizská

note: Type: select Choices
en: Latin American
sk: latinsko-americká

note: Type: select Choices
en: Latvian
sk: lotyšská (latin4)

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
sk: litovská

note: Type: select Choices
en: Macedonian
sk: macedónska

note: Type: select Choices
en: Norwegian
sk: nórska

note: Type: select Choices
en: Polish
sk: poľská

note: Type: select Choices
en: Portuguese
sk: portugalská

note: Type: select Choices
en: Romanian
sk: rumunská

note: Type: select Choices
en: Russian
sk: ruská

note: Type: select Choices
en: Serbian
sk: srbská

note: Type: select Choices
en: Slovakian
sk: slovenská

note: Type: select Choices
en: Slovene
sk: slovinská

note: Type: select Choices
en: Spanish
sk: španielska

note: Type: select Choices
en: Swedish
sk: švédska

note: Type: select Choices
en: Swiss French
sk: švajčiarska francúzština

note: Type: select Choices
en: Swiss German
sk: švajčiarska nemčina

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
sk: turecká (rozloženie F)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
sk: turecká (rozloženie Q)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
sk: ukrajinská

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
sk: Klávesová mapa:

note: Type: select Choices
en: Canadian French
sk: kanadská francúzština

note: Type: select Choices
en: Thai
sk: thajská

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
sk: americká angličtina (Mac; 82 kláves)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
sk: americká angličtina (Mac; rozšírená)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
sk: francúzska (Mac; alternatívna)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
sk: francúzska (Mac; rozšírená)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
sk: nemecká (Mac; rozšírená)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
sk: japonská (sun typ 4)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
sk: japonská (sun typ 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
sk: nórska (sun typ 4)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
sk: nórska (sun typ 5)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
sk: španielska (sun typ 4)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
sk: španielska (sun typ 5)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
sk: Klávesová mapa pre USB klávesnicu:
