console-data 2002.12.04dbs-38 - en to sq translation catalogue (55 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
sq: Angleze (SHBA)

note: Type: select Choices
en: Belarusian
sq: Bjelloruse

note: Type: select Choices
en: Belgian
sq: Belge

note: Type: select Choices
en: Brazilian (ABNT2 layout)
sq: Braziliane (planimetri ABNT2)

note: Type: select Choices
en: Brazilian (EUA layout)
sq: Braziliane

note: Type: select Choices
en: British English
sq: Angleze (Britania e Madhe)

note: Type: select Choices
en: Bulgarian
sq: Bullgare

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
sq: Kanadisht Multigjuhëshe

note: Type: select Choices
en: Croatian
sq: Kroate

note: Type: select Choices
en: Czech
sq: Çeke

note: Type: select Choices
en: Danish
sq: Daneze

note: Type: select Choices
en: Dutch
sq: Hollandeze

note: Type: select Choices
en: Estonian
sq: Estone

note: Type: select Choices
en: Finnish
sq: Finlandeze

note: Type: select Choices
en: French
sq: Franceze (me Euro)

note: Type: select Choices
en: German
sq: Gjermane (pa taste shtesë)

note: Type: select Choices
en: Greek
sq: Greke

note: Type: select Choices
en: Hebrew
sq: Hebraike

note: Type: select Choices
en: Hungarian
sq: Hungareze

note: Type: select Choices
en: Icelandic
sq: Islandeze

note: Type: select Choices
en: Italian
sq: Italiane

note: Type: select Choices
en: Japanese
sq: Japoneze (106 taste)

note: Type: select Choices
en: Latin American
sq: Amerikano-Latine

note: Type: select Choices
en: Latvian
sq: Letone

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
sq: Lituane

note: Type: select Choices
en: Macedonian
sq: Maqedonase

note: Type: select Choices
en: Norwegian
sq: Norvegjeze

note: Type: select Choices
en: Polish
sq: Polake

note: Type: select Choices
en: Portuguese
sq: Portugeze

note: Type: select Choices
en: Romanian
sq: Rumune

note: Type: select Choices
en: Russian
sq: Ruse

note: Type: select Choices
en: Serbian
sq: Serbe

note: Type: select Choices
en: Slovakian
sq: Sllovake

note: Type: select Choices
en: Slovene
sq: Sllovene

note: Type: select Choices
en: Spanish
sq: Spanjolle

note: Type: select Choices
en: Swedish
sq: Suedeze

note: Type: select Choices
en: Swiss French
sq: Franceze (Zvicra)

note: Type: select Choices
en: Swiss German
sq: Gjermane (Zvicra)

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
sq: Turke (planimetri F)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
sq: Turke (planimetri Q)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
sq: Ukraine

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
sq: Lloji i tastierës në përdorim:

note: Type: select Choices
en: Canadian French
sq: Franceze (Kanada)

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
sq: Angleze (SHBA; Mac; 82 taste)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
sq: Angleze (SHBA; Mac; tastierë e zgjeruar)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
sq: Franceze (Mac; alternative)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
sq: Franceze (Mac; tastierë e zgjeruar)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
sq: Gjermane (Mac; tastierë e zgjeruar)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
sq: Japoneze (Sun; lloji 4)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
sq: Japoneze (Sun; lloji 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
sq: Norvegjeze (Sun; lloji 4)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
sq: Norvegjeze (Sun; lloji 5)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
sq: Spanjolle (Sun; lloji 4)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
sq: Spanjolle (Sun; lloji 5)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
sq: Lloji i tastave në përdorim për tastierën USB
