console-data - en to ta translation catalogue (58 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
ta: அமெரிக்க ஆங்கிலம்

note: Type: select Choices
en: Belarusian
ta: பெலாருசியன்

note: Type: select Choices
en: Belgian
ta: பெல்ஜியன்

note: Type: select Choices
en: Brazilian (ABNT2 layout)
ta: ப்ரேசிலியன் (ABNT2 அமைப்பு)

note: Type: select Choices
en: Brazilian (EUA layout)
ta: ப்ரேசிலியன் (EUA அமைப்பு)

note: Type: select Choices
en: British English
ta: ப்ரிட்டிஷ் ஆங்கிலம்

note: Type: select Choices
en: Bulgarian
ta: பல்கேரியன்

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
ta: கனடியன்-பலமொழி

note: Type: select Choices
en: Croatian
ta: க்ரோசியன்

note: Type: select Choices
en: Czech
ta: செக்

note: Type: select Choices
en: Danish
ta: டானிஷ்

note: Type: select Choices
en: Dutch
ta: டச்சு

note: Type: select Choices
en: Dvorak
ta: ட்வோரக்

note: Type: select Choices
en: Estonian
ta: எஸ்டோனியன்

note: Type: select Choices
en: Finnish
ta: பின்னிஷ்

note: Type: select Choices
en: French
ta: ப்ரென்ச்

note: Type: select Choices
en: German
ta: ஜெர்மன்

note: Type: select Choices
en: Greek
ta: கிரேக்க

note: Type: select Choices
en: Hebrew
ta: ஹீப்ரூ

note: Type: select Choices
en: Hungarian
ta: ஹங்கேரியன்

note: Type: select Choices
en: Icelandic
ta: ஐஸ்லான்டிக்

note: Type: select Choices
en: Italian
ta: இத்தாலியன்

note: Type: select Choices
en: Japanese
ta: ஜப்பானிய

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
ta: கிர்கிஷ்

note: Type: select Choices
en: Latin American
ta: லத்தீன் அமெரிக்கன்

note: Type: select Choices
en: Latvian
ta: லாட்வியன்

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
ta: லிதுவேனியன்

note: Type: select Choices
en: Macedonian
ta: மெசிடோனியன்

note: Type: select Choices
en: Norwegian
ta: நார்வேஜியன்

note: Type: select Choices
en: Polish
ta: போலிஷ்

note: Type: select Choices
en: Portuguese
ta: போர்துக்கீஸ்

note: Type: select Choices
en: Romanian
ta: ரோமானியன்

note: Type: select Choices
en: Russian
ta: ரஷ்யன்

note: Type: select Choices
en: Serbian
ta: செர்பியன்

note: Type: select Choices
en: Slovakian
ta: ஸ்லோவாக்கியன்

note: Type: select Choices
en: Slovene
ta: ஸ்லோவீன்

note: Type: select Choices
en: Spanish
ta: ஸ்பானிஷ்

note: Type: select Choices
en: Swedish
ta: ஸ்வீடிஷ்

note: Type: select Choices
en: Swiss French
ta: ஸ்விஸ் ப்ரென்ச்

note: Type: select Choices
en: Swiss German
ta: ஸ்விஸ் ஜெர்மன்

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
ta: துருக்கிய (F வடிவமைப்பு)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
ta: துருக்கிய (Q வடிவமைப்பு)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
ta: உக்கிரேனியன்

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
ta: பயன் படுத்த விசைப் பலகை அமைப்பு

note: Type: select Choices
en: Canadian French
ta: கனடியன் ப்ரென்ச்

note: Type: select Choices
en: Thai
ta: ¾¡ö

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
ta: யுஎஸ் ஆங்கிலம் (மாக்; 82 விசைகள்)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
ta: யுஎஸ் ஆங்கிலம் (மாக்; விரிவாக்கிய வி.ப.)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
ta: ப்ரென்ச் (மாக்; மாற்று)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
ta: ப்ரென்ச் (மாக்; விரிவாக்கிய வி.ப.)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
ta: ஜெர்மன் (மாக்; விரிவாக்கிய வி.ப.)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
ta: ஜப்பானிய (வகை 4)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
ta: ஜப்பானிய (வகை 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
ta: நார்வேஜியன் (வகை 4)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
ta: நார்வேஜியன் (வகை 5)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
ta: ஸ்பானிஷ் (வகை 4)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
ta: ஸ்பானிஷ் (வகை 5)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
ta: யுஎஸ்பி வி.பலகைக்கு விசைஅமைப்பு:
