console-data - en to th translation catalogue (57 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
th: อังกฤษอเมริกัน

note: Type: select Choices
en: Belarusian
th: เบลารุส

note: Type: select Choices
en: Belgian
th: เบลเยียม

note: Type: select Choices
en: Brazilian (ABNT2 layout)
th: บราซิล (ผัง ABNT2)

note: Type: select Choices
en: Brazilian (EUA layout)
th: บราซิล (ผัง EUA)

note: Type: select Choices
en: British English
th: อังกฤษบริเตน

note: Type: select Choices
en: Bulgarian
th: บัลแกเรีย

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
th: แคนาดา (ประสมภาษา)

note: Type: select Choices
en: Croatian
th: โครเอเชีย

note: Type: select Choices
en: Czech
th: เช็ก

note: Type: select Choices
en: Danish
th: เดนมาร์ก

note: Type: select Choices
en: Dutch
th: ดัตช์

note: Type: select Choices
en: Estonian
th: เอสโตเนีย

note: Type: select Choices
en: Finnish
th: ฟินแลนด์

note: Type: select Choices
en: French
th: ฝรั่งเศส

note: Type: select Choices
en: German
th: เยอรมัน

note: Type: select Choices
en: Greek
th: กรีก

note: Type: select Choices
en: Hebrew
th: ฮีบรู

note: Type: select Choices
en: Hungarian
th: ฮังการี

note: Type: select Choices
en: Icelandic
th: ไอซ์แลนด์

note: Type: select Choices
en: Italian
th: อิตาลี

note: Type: select Choices
en: Japanese
th: ญี่ปุ่น

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
th: คีร์กีซสถาน

note: Type: select Choices
en: Latin American
th: ละตินอเมริกัน

note: Type: select Choices
en: Latvian
th: ลัตเวีย

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
th: ลิทัวเนีย

note: Type: select Choices
en: Macedonian
th: มาซิโดเนีย

note: Type: select Choices
en: Norwegian
th: นอร์เวย์

note: Type: select Choices
en: Polish
th: โปแลนด์

note: Type: select Choices
en: Portuguese
th: โปรตุเกส

note: Type: select Choices
en: Romanian
th: โรมาเนีย

note: Type: select Choices
en: Russian
th: รัสเซีย

note: Type: select Choices
en: Serbian
th: เซอร์เบีย

note: Type: select Choices
en: Slovakian
th: สโลวัก

note: Type: select Choices
en: Slovene
th: สโลวีเนีย

note: Type: select Choices
en: Spanish
th: สเปน

note: Type: select Choices
en: Swedish
th: สวีเดน

note: Type: select Choices
en: Swiss French
th: ฝรั่งเศสสวิส

note: Type: select Choices
en: Swiss German
th: เยอรมันสวิส

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
th: ตุรกี (ผัง F)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
th: ตุรกี (ผัง Q)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
th: ยูเครน

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
th: ผังแป้นพิมพ์ที่จะใช้:

note: Type: select Choices
en: Canadian French
th: ฝรั่งเศสแคนาดา

note: Type: select Choices
en: Thai
th: ไทย

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
th: อังกฤษอเมริกัน (แมค; 82 ปุ่ม)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
th: อังกฤษอเมริกัน (แมค; เพิ่มพิเศษ)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
th: ฝรั่งเศส (แมค; ทางเลือก)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
th: ฝรั่งเศส (แมค; เพิ่มพิเศษ)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
th: เยอรมัน (แมค; เพิ่มพิเศษ)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
th: ญี่ปุ่น (ชนิด 4)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
th: ญี่ปุ่น (ชนิด 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
th: นอร์เวย์ (ชนิด 4)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
th: นอร์เวย์ (ชนิด 5)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
th: สเปน (ชนิด 4)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
th: สเปน (ชนิด 5)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
th: ผังแป้นพิมพ์ที่จะใช้สำหรับแป้นพิมพ์ USB:
