console-data - en to tl translation catalogue (24 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
tl: Ingles ng Amerikano

note: Type: select Choices
en: British English
tl: Ingles ng Britanya

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
tl: Canadian na multilingual

note: Type: select Choices
en: German
tl: Aleman

note: Type: select Choices
en: Greek
tl: Griyego

note: Type: select Choices
en: Hebrew
tl: Hebreo

note: Type: select Choices
en: Italian
tl: Italyano

note: Type: select Choices
en: Japanese
tl: Hapones

note: Type: select Choices
en: Portuguese
tl: Portuges

note: Type: select Choices
en: Russian
tl: Ruso

note: Type: select Choices
en: Spanish
tl: Espanyol

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
tl: Anyo ng tiklado na gamitin:

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
tl: Ingles ng Amerikano (Mac; 82 keys)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
tl: Ingles ng Amerikano (Mac; extended kbd)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
tl: Pranses (Mac; alternate)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
tl: Pranses (Mac; extended kbd)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
tl: Aleman (Mac; extended kbd)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
tl: Hapones (uri 4)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
tl: Hapones (uri 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
tl: Finnish (uri 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
tl: Ruso (uri 5)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
tl: Espanyol (uri 4)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
tl: Espanyol (uri 5)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
tl: Anyo ng tiklado ng tikladong USB:
