console-data - en to tr translation catalogue (57 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
tr: Amerikan İngilizcesi

note: Type: select Choices
en: Belarusian
tr: Beyaz Rusça

note: Type: select Choices
en: Belgian
tr: Belçika dili

note: Type: select Choices
en: Brazilian (ABNT2 layout)
tr: Brezilya dili (ABNT2 düzeni)

note: Type: select Choices
en: Brazilian (EUA layout)
tr: Brezilya dili (EUA düzeni)

note: Type: select Choices
en: British English
tr: Britanya İngilizcesi

note: Type: select Choices
en: Bulgarian
tr: Bulgarca

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
tr: Kanada Çokdilli

note: Type: select Choices
en: Croatian
tr: Hırvatça

note: Type: select Choices
en: Czech
tr: Çekçe

note: Type: select Choices
en: Danish
tr: Danimarka dili

note: Type: select Choices
en: Dutch
tr: Flâmanca

note: Type: select Choices
en: Estonian
tr: Estonya dili

note: Type: select Choices
en: Finnish
tr: Fince

note: Type: select Choices
en: French
tr: Fransızca

note: Type: select Choices
en: German
tr: Almanca

note: Type: select Choices
en: Greek
tr: Yunanca

note: Type: select Choices
en: Hebrew
tr: İbranice

note: Type: select Choices
en: Hungarian
tr: Macarca

note: Type: select Choices
en: Icelandic
tr: İzlanda dili

note: Type: select Choices
en: Italian
tr: İtalyanca

note: Type: select Choices
en: Japanese
tr: Japonca

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
tr: Kırgızca

note: Type: select Choices
en: Latin American
tr: Latin Amerikan

note: Type: select Choices
en: Latvian
tr: Litvanya dili

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
tr: Letonya dili

note: Type: select Choices
en: Macedonian
tr: Makedonca

note: Type: select Choices
en: Norwegian
tr: Norveççe

note: Type: select Choices
en: Polish
tr: Lehçe

note: Type: select Choices
en: Portuguese
tr: Portekizce

note: Type: select Choices
en: Romanian
tr: Romanca

note: Type: select Choices
en: Russian
tr: Rusça

note: Type: select Choices
en: Serbian
tr: Sırpça

note: Type: select Choices
en: Slovakian
tr: Slovakça

note: Type: select Choices
en: Slovene
tr: Slovence

note: Type: select Choices
en: Spanish
tr: İspanyolca

note: Type: select Choices
en: Swedish
tr: İsveççe

note: Type: select Choices
en: Swiss French
tr: İsviçre Fransızcası

note: Type: select Choices
en: Swiss German
tr: İsviçre Almancası

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
tr: Türkçe (F düzeni)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
tr: Türkçe (Q düzeni)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
tr: Ukrayna dili

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
tr: Kullanılacak klavye düzeni:

note: Type: select Choices
en: Canadian French
tr: Kanada Fransızcası

note: Type: select Choices
en: Thai
tr: Tayca

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
tr: Amerikan İngilizcesi (82 tuş)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
tr: Amerikan İngilizcesi (uzatılmış klavye)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
tr: Fransızca (alternatif)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
tr: Fransızca (uzatılmış klavye)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
tr: Almanca (uzatılmış klavye)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
tr: Japonca (tip 4)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
tr: Japonca (tip 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
tr: Norveççe (tip 4)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
tr: Norveççe (tip 5)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
tr: İspanyolca (tip 4)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
tr: İspanyolca (tip 5)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
tr: USB klavye için kullanılacak klavye düzeni:
