console-data - en to ug translation catalogue (56 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
ug: ئامېرىكا ئىنگلىزچىسى

note: Type: select Choices
en: Belarusian
ug: بېلارۇسچە

note: Type: select Choices
en: Belgian
ug: بېلگىيەچە

note: Type: select Choices
en: Brazilian (ABNT2 layout)
ug: بىرازىلىيە (ABNT2 ئورۇنلاشتۇرۇش)

note: Type: select Choices
en: Brazilian (EUA layout)
ug: بىرازىلىيە (EUA ئورۇنلاشتۇرۇش)

note: Type: select Choices
en: British English
ug: ئەنگلىيە ئىنگلىزچىسى

note: Type: select Choices
en: Bulgarian
ug: بۇلغارچە

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
ug: كانادا كۆپ خىل تىل

note: Type: select Choices
en: Croatian
ug: خورۋاتچە

note: Type: select Choices
en: Czech
ug: چېخچە

note: Type: select Choices
en: Danish
ug: دانىشچە

note: Type: select Choices
en: Dutch
ug: گوللاندىيەچە

note: Type: select Choices
en: Estonian
ug: ئىستونىيەچە

note: Type: select Choices
en: Finnish
ug: فىنلاندچە

note: Type: select Choices
en: French
ug: فىرانسۇزچە

note: Type: select Choices
en: German
ug: گېرمانچە

note: Type: select Choices
en: Greek
ug: گىرېكچە

note: Type: select Choices
en: Hebrew
ug: ئىبرانىچە

note: Type: select Choices
en: Hungarian
ug: ھونگىرچە

note: Type: select Choices
en: Icelandic
ug: ئىسلاندچە

note: Type: select Choices
en: Italian
ug: ئىتالىيانچە

note: Type: select Choices
en: Japanese
ug: ياپونچە

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
ug: قىرغىزچە

note: Type: select Choices
en: Latin American
ug: لاتىن ئامېرىكا

note: Type: select Choices
en: Latvian
ug: لاتۋىئانچە

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
ug: لىتۋىئانچە

note: Type: select Choices
en: Macedonian
ug: ماكېدونچە

note: Type: select Choices
en: Norwegian
ug: نورۋېگىيەچە

note: Type: select Choices
en: Polish
ug: پولەكچە

note: Type: select Choices
en: Portuguese
ug: پورتوگالچە

note: Type: select Choices
en: Romanian
ug: رۇمىنچە

note: Type: select Choices
en: Russian
ug: رۇسچە

note: Type: select Choices
en: Slovakian
ug: سلوۋاكچە

note: Type: select Choices
en: Slovene
ug: سلوۋىنچە

note: Type: select Choices
en: Spanish
ug: ئىسپانچە

note: Type: select Choices
en: Swedish
ug: شۋېدچە

note: Type: select Choices
en: Swiss French
ug: شىۋېتسىيە فىرانسۇزچىسى

note: Type: select Choices
en: Swiss German
ug: شىۋېتسىيە گېرمانچىسى

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
ug: تۈركچە (F ئورۇنلاشتۇرۇش)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
ug: تۈركچە (Q ئورۇنلاشتۇرۇش)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
ug: ئۇكرائىنچە

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
ug: ئىشلىتىدىغان كۇنۇپكا خەرىتىسى:

note: Type: select Choices
en: Canadian French
ug: كانادا فرانسۇزچىسى

note: Type: select Choices
en: Thai
ug: تايلاندچە

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
ug: ئامېرىكا ئىنگلىزچىسى (82 كۇنۇپكا)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
ug: ئامېرىكا ئىنگلىزچىسى (كېڭەيتىلگەن kbd)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
ug: فىرانسۇزچە (ئالماشتۇرىدىغان)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
ug: فىرانسۇزچە (كېڭەيتىلگەن kbd)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
ug: گېرمانچە (كېڭەيتىلگەن kbd)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
ug: ياپونچە (تۈرى 4)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
ug: ياپونچە (تۈرى 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
ug: نورۋېگىيەچە (تۈرى 4)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
ug: نورۋېگىيەچە (تۈرى 5)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
ug: ئىسپانچە (تۈرى 4)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
ug: ئىسپانچە (تۈرى 5)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
ug: USB ھەرپتاختىدا ئىشلىتىدىغان كۇنۇپكا خەرىتىسى
