Corebird - en to ast translation catalogue (204 entries)

en: Twitter Client
ast: Veceru pa Twitter

en: Corebird is a native GTK+ twitter client that provides vital features such as Direct Messages (DMs), tweet notifications, conversation views.
ast: Corebird ye un veceru nativu pa Twitter en GTK+ qu'apurre carauterístiques vitales como mensaxes direutos (DM), notificaciones de tuits, visión de conversaciones.

en: Additional features include local viewing of videos, multiple inline images, Lists, Filters, multiple accounts, etc.
ast: Carauterístiques adicionales qu'inclúin visión llocal de videos, imáxenes en llinia múltiples, llistes, filtros, cuentes múltiples, etc.

en: Generic timeline view when using Corebird
ast: Vista xenérica de llinia temporal al usar Corebird

en: Typical Twitter profile
ast: Perfil típicu de Twitter

en: Account settings can be configured
ast: Puen configurase los axustes de cuentes

en: Use Twitter from within a normal desktop application
ast: Usa Twitter dende una aplicación d'escritoriu normal

note: TRANSLATORS: This is the start of a "Replying to" line in a tweet
en: Replying to
ast: Respondiendo a

note: TRANSLATORS: This gets appended to the "replying to" line * in a tweet. Example: "Replying to Foo and Bar" where * "and Bar" comes from this string.
en: and
ast: y

note: TRANSLATORS: This gets appended to the "replying to" line * in a tweet
en: and %d others
ast: y %d más

en: Direct Conversation
ast: Conversación direuta

en: %d new Message from %s | %d new Messages from %s
ast[0]: %d mensaxe nuevu de %s
ast[1]: %d mensaxes nuevos de %s

en: New direct message from %s
ast: Mensaxe direutu nuevu de %s

en: Direct Messages
ast: Mensaxes direutos

en: Could not load tweets
ast: Nun pudieron cargase los tuits

en: Favorites
ast: Favoritos

en: Add new Filter
ast: Amestar peñera nueva

en: Filters
ast: Peñeres

en: %s retweeted %s
ast: %s retuiteó %s

en: %s tweeted
ast: %s tuiteó

en: %d new Tweet! | %d new Tweets!
ast[0]: ¡%d tuit nuevu!
ast[1]: ¡%d tuits nuevos!

en: Home
ast: Aniciu

en: List
ast: Llista

en: Lists
ast: Llistes

en: Show configured accounts
ast: Amosar cuentes configuraes

en: Compose Tweet
ast: Componer tuit

en: Add new Account
ast: Amestar cuenta nueva

en: %s mentioned %s
ast: %s mentó %s

en: Mentions
ast: Menciones

en: Suspended Account
ast: Cuenta suspendida

en: Protected profile
ast: Perfil protexíu

en: Tweet to @%s
ast: Tuitear a @%s

en: Protected Profile
ast: Perfil protexíu

en: Search
ast: Guetar

en: Load More
ast: Cargar más

en: Could not show tweet
ast: Nun pudo amosase'l tuit

en: Retweets
ast: Retuits

en: Open in Browser
ast: Abrir nel restolador

en: Source
ast: Fonte

en: Tweet Details
ast: Detalles del tuit

en: (%d unread) | (%d unread)
ast[0]: (%d ensin lleer)
ast[1]: (%d ensin lleer)

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Block %s
ast: Bloquiar a %s

en: This tweet contains images marked as inappropriate
ast: Esti tuit contién imáxenes marcaes como inapropiaes

en: Show anyway
ast: Amosar de toes toes

en: Now
ast: Agora

en: Don’t have a Twitter account yet?
ast: ¿Entá nun tienes una cuenta de Twitter?

en: Create one
ast: Crea una

en: Unauthorized. Most of the time, this means that there’s something wrong with the Twitter servers and you should try again later
ast: Nun autorizáu. La mayor parte de les veces, esto significa que daqué funciona mal nos sirvidores de Twitter y tendríes de tentar sero

en: Could not open %s
ast: Nun pudo abrise %s

en: Wrong PIN
ast: PIN incorreutu

en: Account already in use
ast: La cuenta yá ta n'usu

en: No users found
ast: Nun s'alcontraron usuarios

en: Select Image
ast: Esbillar imaxe

en: Open
ast: Abrir

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Follow
ast: Siguir

en: Unfollow
ast: Dexar de siguir

en: Copy URL
ast: Copiar URL

en: Save as…
ast: Guardar como...

en: Save Video
ast: Guardar videu

en: Save Image
ast: Guardar imaxe

en: Save
ast: Guardar

en: Loading…
ast: Cargando...

en: No entries found
ast: Nun s'alcontraron entraes

en: Retry
ast: Reintentar

en: Select Banner Image
ast: Seleiciona la imaxe del cartel

en: Image does not meet minimum size requirements:
ast: La imaxe nun tien el tamañu mínimu riquíu:

en: Minimum width: %d pixel | Minimum width: %d pixels
ast[0]: Anchor mínimu: %d pixel
ast[1]: Anchor mínimu: %d pixels

en: Minimum height: %d pixel | Minimum height: %d pixels
ast[0]: Altor mínimu: %d pixel
ast[1]: Altor mínimu: %d pixels

en: Pick
ast: Escoyer

en: Quote tweet
ast: Citar tuit

en: Selected file is not an image.
ast: El ficheru seleicionáu nun ye una imaxe

en: Back
ast: Atrás

en: The selected image is too big. The maximum file size per image is %'d MB
ast: La imaxe seleicionada ye demasiao grande. El tamañu máximu per imaxe ye de %'d MB

en: Only one GIF file per tweet is allowed.
ast: Sólo se permite un ficheru GIF por tweet

en: Insert Emoji
ast: Inxertar Emoji

en: Modify Filter
ast: Modificar filtru

en: Matches
ast: Coincidencies

en: Doesn’t match
ast: Nun casa

en: Modify Snippet
ast: Editar fragmentu

en: Snippet can’t be empty
ast: El fragmentu nun puede tar vaciu

en: Replacement can’t be empty
ast: El reemplazu nun puede tar vaciu

en: Snippet may not contain whitespace
ast: El fragmentu nun puede contener espacios en blancu

en: Snippet already exists
ast: El fragmentu yá existe

en: Hey, check out this new #Corebird version! \ (•◡•) / #cool #newisalwaysbetter
ast: Manín, comprueba esta versión nueva de #Corebird \ (•◡•) / #Perbién #LoNuevoSiempresYeMeyor

en: Add to or Remove User From List
ast: Amestar o desaniciar usuariu de la llista

en: You have no lists.
ast: Nun tienes llistes.

en: About Corebird
ast: Tocante a Corebird

en: New Account
ast: Cuenta nueva

en: To authenticate Corebird, you need a PIN from twitter.com with the account you wish to add
ast: P'autenticar Corebird,necesites un PIN de twitter.com cola cuenta que quiés añadir

en: Request PIN
ast: Pidir PIN

en: Enter PIN from twitter.com below:
ast: Escribe abaxo'l PIN de twitter.com:

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Account Settings
ast: Axustes de la cuenta

en: Name
ast: Nome

en: Website
ast: Sitiu web

en: Autostart
ast: Aniciu automáticu

en: Do you really want to delete this account?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar esta cuenta?

[ctx: emoji category]
en: Smileys & People
ast: Fustaxes y xente

[ctx: emoji category]
en: Body & Clothing
ast: Cuerpu y vistíos

[ctx: emoji category]
en: Animals & Nature
ast: Animales y natura

[ctx: emoji category]
en: Food & Drink
ast: Comida y bébora

[ctx: emoji category]
en: Travel & Places
ast: Viaxes y llugares

[ctx: emoji category]
en: Activities
ast: Actividaes

[ctx: emoji category]
en: Objects
ast: Oxetos

[ctx: emoji category]
en: Symbols
ast: Símbolos

[ctx: emoji category]
en: Flags
ast: Banderes

en: No Results Found
ast: Nun s'alcontraron resultaos

en: Try a different search
ast: Tenta una gueta distinta

en: Send
ast: Unviar

en: Add Image
ast: Amestar imaxe

en: Show favorite images
ast: Ver imaxes favorites

en: Users
ast: Usuarios

en: Subscribe
ast: Soscribise

en: Unsubscribe
ast: Esborrase

en: Subscribers:
ast: Soscriptores:

en: Members:
ast: Miembros:

en: Creator:
ast: Creador:

en: Created at:
ast: Creáu a les:

en: Edit
ast: Editar

en: Mode:
ast: Mou:

en: Private
ast: Priváu

en: Public
ast: Públicu

en: Description
ast: Descripción

en: Settings
ast: Axustes

en: Shortcuts
ast: Atayos

en: About
ast: Tocante a

en: Quit
ast: Colar

en: Add New Filter
ast: Amestar filtru nuevu

en: Add New Snippet
ast: Añadir fragmentu nuevu

en: Keyword
ast: Pallabra clave

en: Replacement
ast: Troquéu

en: Create New List
ast: Crear llista nueva

en: Name:
ast: Nome:

en: Create
ast: Crear

en: Write Direct Message
ast: Escribir mensaxe direutu nuevu

en: Add to/Remove from List
ast: Amestar a/Desaniciar de la llista

en: Blocked
ast: Bloquiáu

en: Muted
ast: Slienciáu

en: Retweets disabled
ast: Retuits deshabilitaos

en: Follows you
ast: Síguete

en: Tweets
ast: Tuits

en: Followers
ast: Siguidores

en: Following
ast: Siguiendo

en: Show inline media
ast: Ver multimedia en llinia

en: Always show
ast: Amosar siempres

en: Always hide
ast: Anubrir siempres

en: Hide in timeline
ast: Anubrir na llinia temporal

en: Auto scroll on new tweets
ast: Desplazamientu automáticu en tuits nuevos

en: Double-click activation
ast: Activación con clic doblu

en: Interface
ast: Interfaz

en: On New Tweets
ast: En tuits nuevos

en: Actions
ast: Aiciones

en: On New Mentions
ast: En menciones nueves

en: On New Messages
ast: En mensaxes nuevos

en: Never
ast: Enxamás

en: Every
ast: Cada

en: Stack 5
ast: Pila de 5

en: Stack 10
ast: Pila de 10

en: Stack 25
ast: Pila de 25

en: Stack 50
ast: Pila de 50

en: Notifications
ast: Notificaciones

en: Round avatars
ast: Avatares arredondiaos

en: Remove trailing hashtags
ast: Desaniciar les etiquetes del final

en: Remove media links
ast: Desaniciar los enllaces a multimedia

en: Hide inappropriate content
ast: Anubrir conteníu inapropiáu

en: No snippets configured.
ast: Nun hai fragmentos configuraos.

en: You can activate snippets by writing the keyword and pressing TAB.
ast: Puedes activar los fragmentos escribiendo la clave y primiendo TAB.

en: Snippets
ast: Fragmentos

[ctx: shortcuts window]
en: General
ast: Xeneral

[ctx: shortcuts window]
en: Compose Tweet
ast: Componer tuit

[ctx: shortcuts window]
en: Show Account settings
ast: Ver les preferencies de la cuenta

[ctx: shortcuts window]
en: Show Accounts Popover
ast: Ver la ventana de cuentes

[ctx: shortcuts window]
en: Show Application Settings
ast: Ver les preferencies de la aplicación

[ctx: shortcuts window]
en: Toggle Topbar
ast: Alternar barra cimera

[ctx: shortcuts window]
en: Go Back
ast: Dir atrás

[ctx: shortcuts window]
en: Go Forward
ast: Dir alantre

[ctx: shortcuts window]
en: Go to nth page
ast: Dir a la nª páxina

[ctx: shortcuts window]
en: Tweets
ast: Tuits

[ctx: shortcuts window]
en: Retweet
ast: Retuit

[ctx: shortcuts window]
en: Favorite
ast: Favoritu

[ctx: shortcuts window]
en: Reply
ast: Responder

[ctx: shortcuts window]
en: Quote
ast: Citar

[ctx: shortcuts window]
en: Show Details
ast: Amosar detalles

[ctx: shortcuts window]
en: Delete
ast: Desaniciar

[ctx: shortcuts window]
en: Compose
ast: Componer

en: Show Emoji Chooser
ast: Ver selector d'emoji

en: Start new conversation
ast: Entamar conversación nueva

en: With:
ast: Con:

en: Go
ast: Dir

en: Quote
ast: Citar

en: Retweet tweet
ast: Retuitear tuit

en: Favorite tweet
ast: Conseñar tuit como favoritu

en: Reply to tweet
ast: Responder al tuit

en: More
ast: Más

en: Favorite
ast: Favoritu

en: Reply
ast: Contestar

en: Unblock
ast: Desbloquiar

en: Show settings of this account
ast: Amosar los axustes d'esta cuenta

en: Open in new window
ast: Abrir nuna ventana nueva

en: Go to profile
ast: Dir al perfil

en: Created
ast: Creáu

en: Subscribed to
ast: Soscribise a
