Corebird - en to ca translation catalogue (157 entries)

en: Twitter Client
ca: Client del Twitter

en: Corebird is a native GTK+ twitter client that provides vital features such as Direct Messages (DMs), tweet notifications, conversation views.
ca: El Corebird és un client del twitter natiu GTK+ que proveeix característiques bàsiques com missatges directes, notificacions de piulades i visualització de converses.

en: Additional features include local viewing of videos, multiple inline images, Lists, Filters, multiple accounts, etc.
ca: Característiques addicionals inclouen vista local de vídeos, múltiples imatges inline, Llistes, Filtres, múltiples comptes, etc.

en: Generic timeline view when using Corebird
ca: Timeline genèrica  al utilitzar Corebird

en: Typical Twitter profile
ca: Perfil de Twitter tipic

en: Account settings can be configured
ca: Els paràmetres del compte es poden configurar

en: Use Twitter from within a normal desktop application
ca: Utilitza Twitter en una aplicació d'escriptori normal

en: Direct Conversation
ca: Conversa directa

en: %d new Message from %s | %d new Messages from %s
ca[0]: %d nou missatge de %s
ca[1]: %d nous missatges de %s

en: New direct message from %s
ca: Hi ha un missatge directe nou de %s

en: Direct Messages
ca: Missatges directes

en: Could not load tweets
ca: No s'han pogut carregar els tweets

en: Favorites
ca: Preferits

en: Add new Filter
ca: Afegir un nou Filtre

en: Filters
ca: Filtres

en: %s retweeted %s
ca: %s ha repiulat %s

en: %s tweeted
ca: %s ha repiulat

en: %d new Tweet! | %d new Tweets!
ca[0]: %d nou tweet!
ca[1]: %d nous tweets!

en: Home
ca: Inici

en: List
ca: Llista

en: Lists
ca: Llistes

en: Show configured accounts
ca: Mostra els comptes configurats

en: Compose Tweet
ca: Redacteu una piulada

en: Add new Account
ca: Afegir un compte nou

en: %s mentioned %s
ca: %s ha mencionat a %s

en: Mentions
ca: Mencions

en: Protected profile
ca: Perfil protegit

en: Tweet to @%s
ca: Piula a @%s

en: Search
ca: Cerca

en: Could not show tweet
ca: No s'ha pogut mostrar el tweet

en: Retweets
ca: Repiulades

en: Open in Browser
ca: Obre al navegador

en: Source
ca: Origen

en: Tweet Details
ca: Detalls de la piulada

en: (%d unread) | (%d unread)
ca[0]: (%d missatge no llegit)
ca[1]: (%d missatges no llegits)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Block %s
ca: Bloquejar a %s

en: This tweet contains images marked as inappropriate
ca: Aquest tweet conté imatges marcades com a inapropiades

en: Show anyway
ca: Mostrar de totes maneres

en: Now
ca: Ara

en: Create one
ca: Creeu-ne un

en: Could not open %s
ca: No s'ha pogut obrir %s

en: Wrong PIN
ca: PIN incorrecte

en: Account already in use
ca: Ja s'està utilitzant el compte

en: No users found
ca: No s'han trobat usuaris

en: Select Image
ca: Seleccionar imatge

en: Open
ca: Obrir

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Follow
ca: Segueix

en: Unfollow
ca: Deixa de seguir

en: Copy URL
ca: Copiar URL

en: Save
ca: Desa

en: No entries found
ca: No s'ha trobat cap resultat

en: Retry
ca: Prova de nou

en: Quote tweet
ca: Citar tweet

en: Back
ca: Enrere

en: The selected image is too big. The maximum file size per image is %'d MB
ca: La imatge seleccionada és massa gran. La mida máxima per imatge es %'d MB

en: Modify Filter
ca: Modifica el filtre

en: Matches
ca: Coincideix

en: Modify Snippet
ca: Modificar Snippet

en: Snippet may not contain whitespace
ca: El Snippet no ha de contenir espai en blanc

en: Snippet already exists
ca: El Snippet ja existeix

en: Hey, check out this new #Corebird version! \ (•◡•) / #cool #newisalwaysbetter
ca: Ei, prova aquesta nova versió de #Corebird! (•◡•) / #cool #newisalwaysbetter

en: Add to or Remove User From List
ca: Afegeix o elimina un usuari de la llista

en: You have no lists.
ca: No tens cap llista

en: About Corebird
ca: Quant al Corebird

en: New Account
ca: Compte nou

en: Request PIN
ca: Sol·licita un PIN

en: Confirm
ca: Confirma

en: Account Settings
ca: Paràmetres del compte

en: Name
ca: Nom

en: Website
ca: Lloc web

en: Autostart
ca: Inici automàtic

en: Do you really want to delete this account?
ca: Voleu eliminar aquest compte?

en: Send
ca: Envia

en: Add Image
ca: Afegir imatge

en: Users
ca: Usuaris

en: Subscribe
ca: Subscriviu-vos

en: Unsubscribe
ca: Cancel·la la subscripció

en: Subscribers:
ca: Subscriptors:

en: Members:
ca: Membres:

en: Creator:
ca: Creador:

en: Created at:
ca: Creat el:

en: Edit
ca: Edita

en: Private
ca: Privat

en: Public
ca: Públic

en: Description
ca: Descripció

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Shortcuts
ca: Accessos directes

en: About
ca: Quant a

en: Quit
ca: Surt

en: Add New Filter
ca: Afegeix un filtre nou

en: Add New Snippet
ca: Afegir un nou Snippet

en: Keyword
ca: Paraula clau

en: Replacement
ca: Reemplaçament

en: Create New List
ca: Crea una llista nova

en: Name:
ca: Nom:

en: Create
ca: Crea

en: Write Direct Message
ca: Escriu un missatge directe

en: Add to/Remove from List
ca: Afegeix/Elimina de la llista

en: Blocked
ca: Blocat

en: Muted
ca: Slienciat

en: Retweets disabled
ca: S'han desactivat les repiulades

en: Follows you
ca: Us segueix

en: Tweets
ca: Piulades

en: Followers
ca: Seguidors

en: Following
ca: Seguint

en: Show inline media
ca: Mostrar contingut inline

en: Always show
ca: Mostrar sempre

en: Always hide
ca: Amagar sempre

en: Hide in timeline
ca: Amagar en el timeline

en: Auto scroll on new tweets
ca: Desplaça automàticament amb piulades noves

en: Double-click activation
ca: Activació de doble clic

en: Interface
ca: Interfície

en: On New Tweets
ca: Quan hi hagi piulades noves

en: Actions
ca: Accions

en: On New Mentions
ca: Quan hi hagi mencions noves

en: On New Messages
ca: Quan hi hagi missatges nous

en: Never
ca: Mai

en: Every
ca: Tots els

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Round avatars
ca: Avatars arredonits

en: Remove trailing hashtags
ca: Eliminar hashtags posteriors

en: Remove media links
ca: Eliminar enllaços

en: Hide inappropriate content
ca: Amagar contingut inapropiat

en: No snippets configured.
ca: No s'han configurat snippets

en: You can activate snippets by writing the keyword and pressing TAB.
ca: Pots activar snippets escrivint la paraula clau i pressionant TAB

[ctx: shortcuts window]
en: Compose Tweet
ca: Escriure Tweet

[ctx: shortcuts window]
en: Show Account settings
ca: Mostrar paràmetres del compte

[ctx: shortcuts window]
en: Show Accounts Popover
ca: Mostrar finestra de comptes

[ctx: shortcuts window]
en: Show Application Settings
ca: Mostrar paràmetres de l'aplicació

[ctx: shortcuts window]
en: Toggle Topbar
ca: Canviar Topbar

[ctx: shortcuts window]
en: Go Back
ca: Enrere

[ctx: shortcuts window]
en: Go Forward
ca: Endevant

[ctx: shortcuts window]
en: Go to nth page
ca: Anar a la pàgina #

[ctx: shortcuts window]
en: Retweet
ca: Retwittejar

[ctx: shortcuts window]
en: Favorite
ca: M'agrada

[ctx: shortcuts window]
en: Reply
ca: Respondre

[ctx: shortcuts window]
en: Quote
ca: Citar

[ctx: shortcuts window]
en: Show Details
ca: Mostrar detalls

[ctx: shortcuts window]
en: Delete
ca: Eliminar

en: Start new conversation
ca: Inicia una conversa nova

en: With:
ca: Amb:

en: Go
ca: Vés

en: Quote
ca: Cita

en: Retweet tweet
ca: Repiula la piulada

en: Favorite tweet
ca: Marca com a preferit

en: Reply to tweet
ca: Respon a la piulada

en: More
ca: Més

en: Favorite
ca: Favorit

en: Reply
ca: Contesta

en: Unblock
ca: Desbloqueja

en: Show settings of this account
ca: Mostra els paràmetres per a aquest compte

en: Open in new window
ca: Obre a una finestra nova

en: Go to profile
ca: Anar al perfil

en: Created
ca: Creat

en: Subscribed to
ca: Subscrit a
