Corebird - en to fi translation catalogue (206 entries)

en: Twitter Client
fi: Twitter-sovellus

en: Corebird is a native GTK+ twitter client that provides vital features such as Direct Messages (DMs), tweet notifications, conversation views.
fi: Corebird on GTK+:lla toteutettu Twitter-sovellus, joka tarjoaa muun muassa yksityisviestit, ilmoitukset twiiteistä ja keskustelunäkymän.

en: Additional features include local viewing of videos, multiple inline images, Lists, Filters, multiple accounts, etc.
fi: Lisäominaisuuksiin kuuluu muun muassa videoiden katselu suoraan sovelluksesta, useat upotetut kuvat, listat, suodattimet, useat tilit jne.

en: Generic timeline view when using Corebird
fi: Yleinen aikajana Corebirdissä

en: Typical Twitter profile
fi: Tyypillinen Twitter-profiili

en: Account settings can be configured
fi: Tilin asetuksia on mahdollista muuttaa

en: Use Twitter from within a normal desktop application
fi: Käytä Twitteriä tavallisella työpöytäsovelluksella

note: TRANSLATORS: This is the start of a "Replying to" line in a tweet
en: Replying to
fi: Vastataan taholle

note: TRANSLATORS: This gets appended to the "replying to" line * in a tweet. Example: "Replying to Foo and Bar" where * "and Bar" comes from this string.
en: and
fi: ja

note: TRANSLATORS: This gets appended to the "replying to" line * in a tweet
en: and %d others
fi: ja %d muulle

en: Direct Conversation
fi: Yksityiskeskustelu

en: %d new Message from %s | %d new Messages from %s
fi[0]: %d uusi viesti käyttäjältä %s
fi[1]: %d uutta viestiä käyttäjältä %s

en: New direct message from %s
fi: Uusi yksityinen viesti käyttäjältä %s

en: Direct Messages
fi: Yksityisviestit

en: Could not load tweets
fi: Twiittien lataaminen epäonnistui

en: Favorites
fi: Suosikit

en: Add new Filter
fi: Lisää uusi suodatin

en: Filters
fi: Suodattimet

en: %s retweeted %s
fi: %s twiittasi uudelleen %s

en: %s tweeted
fi: %s twiittasi

en: %d new Tweet! | %d new Tweets!
fi[0]: %d uusi twiitti!
fi[1]: %d uutta twiittiä!

en: Home
fi: Koti

en: List
fi: Lista

en: Lists
fi: Listat

en: Show configured accounts
fi: Näytä määritetyt tilit

en: Compose Tweet
fi: Kirjoita twiitti

en: Add new Account
fi: Lisää uusi tili

en: %s mentioned %s
fi: %s mainitsi %s

en: Mentions
fi: Maininnat

en: Suspended Account
fi: Jäädytetty tili

en: Protected profile
fi: Suojattu profiili

en: Tweet to @%s
fi: Twiittaa käyttäjälle @%s

en: Protected Profile
fi: Suojattu profiili

en: Search
fi: Etsi

en: Load More
fi: Lataa lisää

en: Could not show tweet
fi: Twiitin näyttäminen epäonnistui

en: Retweets
fi: Uudelleentwiittaukset

en: Open in Browser
fi: Avaa selaimessa

en: Source
fi: Lähde

en: Tweet Details
fi: Twiitin tiedot

en: (%d unread) | (%d unread)
fi[0]: (%d lukematon)
fi[1]: (%d lukematonta)

en: Delete
fi: Poista

en: Block %s
fi: Estä %s

en: This tweet contains images marked as inappropriate
fi: Tämä twiitti sisältää asiattomaksi merkittyjä kuvia

en: Show anyway
fi: Näytä silti

en: Now
fi: Nyt

en: %dm
fi: %d min

en: %dh
fi: %d t

en: Don’t have a Twitter account yet?
fi: Ei vielä Twitter-tiliä?

en: Create one
fi: Luo uusi tili

en: Unauthorized. Most of the time, this means that there’s something wrong with the Twitter servers and you should try again later
fi: Ei valtuutusta. Yleensä tämä tarkoittaa, että Twitter-palvelimilla on ongelmia, joten yritä pian uudelleen

en: Could not open %s
fi: Kohteen %s avaaminen ei onnistunut

en: Wrong PIN
fi: Väärä PIN

en: Account already in use
fi: Tili on jo käytössä

en: No users found
fi: Käyttäjiä ei löytynyt

en: Select Image
fi: Valitse kuva

en: Open
fi: Avaa

en: Cancel
fi: Peru

en: Follow
fi: Seuraa

en: Unfollow
fi: Lopeta seuraaminen

en: Copy URL
fi: Kopioi osoite

en: Save as…
fi: Tallenna nimellä…

en: Save Video
fi: Tallenna video

en: Save Image
fi: Tallenna kuva

en: Save
fi: Tallenna

en: Loading…
fi: Ladataan…

en: No entries found
fi: Kohteita ei löytynyt

en: Retry
fi: Yritä uudelleen

en: Select Banner Image
fi: Valitse bannerikuva

en: Image does not meet minimum size requirements:
fi: Kuva ei täytä vähimmäisvaatimuksia koon suhteen:

en: Minimum width: %d pixel | Minimum width: %d pixels
fi[0]: Vähimmäisleveys: %d pikseli
fi[1]: Vähimmäisleveys: %d pikseliä

en: Minimum height: %d pixel | Minimum height: %d pixels
fi[0]: Vähimmäiskorkeus: %d pikseli
fi[1]: Vähimmäiskorkeus: %d pikseliä

en: Pick
fi: Valitse

en: Quote tweet
fi: Lainaa twiittiä

en: Selected file is not an image.
fi: Valittu tiedosto ei ole kuva.

en: Back
fi: Takaisin

en: The selected image is too big. The maximum file size per image is %'d MB
fi: Valittu kuva on liian suuri. Kuva voi olla kooltaan korkeintaan %'d Mt.

en: Only one GIF file per tweet is allowed.
fi: Vain yksi GIF-tiedosto per twiitti on sallittu.

en: Insert Emoji
fi: Lisää emoji

en: Modify Filter
fi: Muokkaa suodatinta

en: Matches
fi: Vastaa

en: Doesn’t match
fi: Ei vastaa

en: Modify Snippet
fi: Muokkaa tekstileikettä

en: Snippet can’t be empty
fi: Tekstileike ei voi olla tyhjä

en: Replacement can’t be empty
fi: Korvike ei voi olla tyhjä

en: Snippet may not contain whitespace
fi: Tekstileike ei voi sisältää tyhjätilaa

en: Snippet already exists
fi: Tekstileike on jo olemassa

en: Hey, check out this new #Corebird version! \ (•◡•) / #cool #newisalwaysbetter
fi: Hei, #Corebird'in uusi versio on nyt saatavilla! \ (•◡•) / #cool #newisalwaysbetter

en: Add to or Remove User From List
fi: Lisää tai poista käyttäjä listalta

en: You have no lists.
fi: Sinulla ei ole listoja.

en: About Corebird
fi: Tietoja - Corebird

en: New Account
fi: Uusi tili

en: To authenticate Corebird, you need a PIN from twitter.com with the account you wish to add
fi: Asettaaksesi Corebirdin tunnistautumisen tulee sinun noutaa twitter.comista PIN sille tilille, jonka haluat lisätä

en: Request PIN
fi: Pyydä PIN

en: Enter PIN from twitter.com below:
fi: Kirjoita PIN twitter.comista alapuolelle:

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Account Settings
fi: Tilin asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Website
fi: Verkkosivusto

en: Autostart
fi: Käynnistä automaattisesti

en: Do you really want to delete this account?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tilin?

[ctx: emoji category]
en: Smileys & People
fi: Hymiöt ja ihmiset

[ctx: emoji category]
en: Body & Clothing
fi: Ruumis ja vaatetus

[ctx: emoji category]
en: Animals & Nature
fi: Eläimet ja luonto

[ctx: emoji category]
en: Food & Drink
fi: Ruoka ja juoma

[ctx: emoji category]
en: Travel & Places
fi: Matkustaminen ja paikat

[ctx: emoji category]
en: Activities
fi: Toimet

[ctx: emoji category]
en: Objects
fi: Objektit

[ctx: emoji category]
en: Symbols
fi: Symbolit

[ctx: emoji category]
en: Flags
fi: Liput

en: No Results Found
fi: Tuloksia ei löytynyt

en: Try a different search
fi: Yritä eri hakuehtoja

en: Send
fi: Lähetä

en: Add Image
fi: Lisää kuva

en: Show favorite images
fi: Näytä suosikkikuvat

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Unsubscribe
fi: Lopeta tilaus

en: Subscribers:
fi: Tilaajat:

en: Members:
fi: Jäsenet:

en: Creator:
fi: Tehnyt:

en: Created at:
fi: Tehty:

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Mode:
fi: Tila:

en: Private
fi: Yksityinen

en: Public
fi: Julkinen

en: Description
fi: Kuvaus

en: Settings
fi: Asetukset

en: Shortcuts
fi: Pikanäppäimet

en: About
fi: Tietoja

en: Quit
fi: Lopeta

en: Add New Filter
fi: Lisää uusi suodatin

en: Add New Snippet
fi: Lisää uusi tekstileike

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Replacement
fi: Korvike

en: Create New List
fi: Luo uusi lista

en: Name:
fi: Nimi:

en: Create
fi: Luo

en: Write Direct Message
fi: Kirjoita yksityisviesti

en: Add to/Remove from List
fi: Lisää listalle tai poista listalta

en: Blocked
fi: Estetty

en: Muted
fi: Mykistetty

en: Retweets disabled
fi: Uudelleentwiittaukset poistettu käytöstä

en: Follows you
fi: Seuraa sinua

en: Tweets
fi: Twiitit

en: Followers
fi: Seuraajia

en: Following
fi: Seuraa

en: Show inline media
fi: Näytä sisennetty media

en: Always show
fi: Näytä aina

en: Always hide
fi: Piilota aina

en: Hide in timeline
fi: Piilota aikajanalla

en: Auto scroll on new tweets
fi: Vieritä automaattisesti uusien twiittien myötä

en: Double-click activation
fi: Kaksoisnapsautuksen aktivointi

en: Interface
fi: Käyttöliittymä

en: On New Tweets
fi: Uusissa twiiteissä

en: Actions
fi: Toiminnot

en: On New Mentions
fi: Uusissa maininnoissa

en: On New Messages
fi: Uusissa viesteissä

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Every
fi: Joka

en: Stack 5
fi: 5 pino

en: Stack 10
fi: 10 pino

en: Stack 25
fi: 25 pino

en: Stack 50
fi: 50 pino

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Round avatars
fi: Pyöreät avatarit

en: Remove trailing hashtags
fi: Poista lopussa olevat hashtagit

en: Remove media links
fi: Poista medialinkit

en: Hide inappropriate content
fi: Piilota asiaton sisältö

en: No snippets configured.
fi: Tekstileikkeitä ei ole määritetty.

en: You can activate snippets by writing the keyword and pressing TAB.
fi: Voit aktivoida tekstileikkeet kirjoittamalla avainsanan ja painamalla TAB.

en: Snippets
fi: Tekstileikkeet

[ctx: shortcuts window]
en: General
fi: Yleiset

[ctx: shortcuts window]
en: Compose Tweet
fi: Twiittaa

[ctx: shortcuts window]
en: Show Account settings
fi: Näytä tilin asetukset

[ctx: shortcuts window]
en: Show Accounts Popover
fi: Näytä tili-ikkuna

[ctx: shortcuts window]
en: Show Application Settings
fi: Näytä sovelluksen asetukset

[ctx: shortcuts window]
en: Toggle Topbar
fi: Yläpalkki päälle/pois

[ctx: shortcuts window]
en: Go Back
fi: Edellinen

[ctx: shortcuts window]
en: Go Forward
fi: Seuraava

[ctx: shortcuts window]
en: Go to nth page
fi: Siirry sivulle ...

[ctx: shortcuts window]
en: Tweets
fi: Twiitit

[ctx: shortcuts window]
en: Retweet
fi: Twiittaa uudelleen

[ctx: shortcuts window]
en: Favorite
fi: Lisää suosikkeihin

[ctx: shortcuts window]
en: Reply
fi: Vastaa

[ctx: shortcuts window]
en: Quote
fi: Lainaa

[ctx: shortcuts window]
en: Show Details
fi: Näytä tiedot

[ctx: shortcuts window]
en: Delete
fi: Poista

[ctx: shortcuts window]
en: Compose
fi: Kirjoita

en: Show Emoji Chooser
fi: Näytä emoji-valitsin

en: Start new conversation
fi: Aloita uusi keskustelu

en: With:
fi: Osallistujat:

en: Go
fi: Aloita

en: Quote
fi: Lainaa

en: Retweet tweet
fi: Twiittaa uudelleen

en: Favorite tweet
fi: Lisää twiitti suosikkeihin

en: Reply to tweet
fi: Vastaa twiittiin

en: More
fi: Lisää

en: Favorite
fi: Suosikki

en: Reply
fi: Vastaa

en: Unblock
fi: Lopeta estäminen

en: Show settings of this account
fi: Näytä tämän tilin asetukset

en: Open in new window
fi: Avaa uudessa ikkunassa

en: Go to profile
fi: Siirry profiiliin

en: Created
fi: Luotu

en: Subscribed to
fi: Tilannut
