Corebird - en to gl translation catalogue (203 entries)

en: Twitter Client
gl: Cliente para o Twitter

en: Corebird is a native GTK+ twitter client that provides vital features such as Direct Messages (DMs), tweet notifications, conversation views.
gl: Corebird é un cliente GTK+ nativo para o Twitter que fornece funcionalidades fundamentais como mensaxes directas (MD), notificacións de chíos ou vistas de conversas.

en: Additional features include local viewing of videos, multiple inline images, Lists, Filters, multiple accounts, etc.
gl: Inclúe funcionalidades adicionais como visualización local de vídeos, varias imaxes inseridas, listaxes, filtros, múltiples contas, etc.

en: Generic timeline view when using Corebird
gl: Cronoloxía xenérica ao usar Corebird

en: Typical Twitter profile
gl: Perfil típico co Twitter

en: Account settings can be configured
gl: A conta pode configurarse

en: Use Twitter from within a normal desktop application
gl: Use Twitter desde un aplicativo de escritorio

note: TRANSLATORS: This is the start of a "Replying to" line in a tweet
en: Replying to
gl: En resposta a

note: TRANSLATORS: This gets appended to the "replying to" line * in a tweet. Example: "Replying to Foo and Bar" where * "and Bar" comes from this string.
en: and
gl: e

note: TRANSLATORS: This gets appended to the "replying to" line * in a tweet
en: and %d others
gl: e %d máis

en: Direct Conversation
gl: Conversa directa

en: %d new Message from %s | %d new Messages from %s
gl[0]: %d nova mensaxe de %s
gl[1]: %d novas mensaxes de %s

en: New direct message from %s
gl: Nova mensaxe directa de %s

en: Direct Messages
gl: Mensaxes directas

en: Could not load tweets
gl: Non foi posíbel cargar os chíos

en: Favorites
gl: Favoritos

en: Add new Filter
gl: Engadir un filtro

en: Filters
gl: Filtros

en: %s retweeted %s
gl: %s rechouchiou a %s

en: %s tweeted
gl: %s chiou

en: %d new Tweet! | %d new Tweets!
gl[0]: %d chío novo
gl[1]: %d chíos novos

en: Home
gl: Inicio

en: List
gl: Listaxe

en: Lists
gl: Listaxes

en: Show configured accounts
gl: Mostrar contas configuradas

en: Compose Tweet
gl: Escribir un chío

en: Add new Account
gl: Engadir conta

en: %s mentioned %s
gl: %s mencionou a %s

en: Mentions
gl: Mencións

en: Suspended Account
gl: Conta suspendida

en: Protected profile
gl: Perfil protexido

en: Tweet to @%s
gl: Chiar a @%s

en: Protected Profile
gl: Perfil protexido

en: Search
gl: Buscar

en: Load More
gl: Cargar máis

en: Could not show tweet
gl: Non foi posíbel mostrar o chío

en: Retweets
gl: Rechouchíos

en: Open in Browser
gl: Abrir no navegador

en: Source
gl: Orixe

en: Tweet Details
gl: Detalles do chío

en: (%d unread) | (%d unread)
gl[0]: (%d sen ler)
gl[1]: (%d sen ler)

en: Delete
gl: Eliminar

en: Block %s
gl: Bloquear a %s

en: This tweet contains images marked as inappropriate
gl: Este chío contén imaxes marcadas como inapropiadas

en: Show anyway
gl: Mostrar

en: Now
gl: Agora

en: Don’t have a Twitter account yet?
gl: Aínda non ten unha conta no Twitter?

en: Create one
gl: Crear unha

en: Unauthorized. Most of the time, this means that there’s something wrong with the Twitter servers and you should try again later
gl: Non autorizado. Normalmente significa que algo funciona mal nos servidores do Twitter e debería tentalo máis tarde

en: Could not open %s
gl: Non foi posíbel abrir %s

en: Wrong PIN
gl: PIN equivocado

en: Account already in use
gl: Xa se está usando esta conta

en: No users found
gl: Non se atoparon usuarios

en: Select Image
gl: Seleccionar imaxe

en: Open
gl: Abrir

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Follow
gl: Seguir

en: Unfollow
gl: Non seguir

en: Copy URL
gl: Copiar URL

en: Save as…
gl: Gardar como...

en: Save Video
gl: Gardar vídeo

en: Save Image
gl: Gardar imaxe

en: Save
gl: Gardar

en: Loading…
gl: Cargando...

en: No entries found
gl: Non se atoparon entradas

en: Retry
gl: Reintentar

en: Select Banner Image
gl: Seleccionar imaxe da cabeceira

en: Image does not meet minimum size requirements:
gl: A imaxe non reúne os requisitos do tamaño mínimo:

en: Minimum width: %d pixel | Minimum width: %d pixels
gl[0]: Largura mínima: %d píxel
gl[1]: Largura mínima: %d píxeles

en: Minimum height: %d pixel | Minimum height: %d pixels
gl[0]: Altura mínima: %d píxel
gl[1]: Altura mínima: %d píxeles

en: Pick
gl: Escolla

en: Quote tweet
gl: Citar chío

en: Selected file is not an image.
gl: O ficheiro seleccionado non é unha imaxe.

en: Back
gl: Volver

en: The selected image is too big. The maximum file size per image is %'d MB
gl: A imaxe é grande de máis. O tamaño máximo permitido son %'d MB

en: Only one GIF file per tweet is allowed.
gl: Só se permite un ficheiro GIF por chío.

en: Insert Emoji
gl: Inserir emoji

en: Modify Filter
gl: Modificar filtro

en: Matches
gl: Resultados

en: Doesn’t match
gl: Sen resultados

en: Modify Snippet
gl: Modificar as cadeas

en: Snippet can’t be empty
gl: A cadea non pode estar baleira

en: Replacement can’t be empty
gl: A cadea substituta non pode estar baleira

en: Snippet may not contain whitespace
gl: A cadea non pode conter espazos

en: Snippet already exists
gl: A cadea xa existe

en: Hey, check out this new #Corebird version! \ (•◡•) / #cool #newisalwaysbetter
gl: Ei, probe esta nova versión do #Corebird ! \ (•◡•) / #cool #newisalwaysbetter

en: Add to or Remove User From List
gl: Engadir ou eliminar dunha listaxe

en: You have no lists.
gl: Non ten listaxes.

en: About Corebird
gl: Sobre Corebird

en: New Account
gl: Nova conta

en: To authenticate Corebird, you need a PIN from twitter.com with the account you wish to add
gl: Para autenticar o Corebird, precisa un PIN de twitter.com coa conta que desexa engadir

en: Request PIN
gl: Solicitar PIN

en: Enter PIN from twitter.com below:
gl: Introduza debaixo o PIN de twitter.com:

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Account Settings
gl: Axustes da conta

en: Name
gl: Nome

en: Website
gl: Sitio web

en: Autostart
gl: Inicio automático

en: Do you really want to delete this account?
gl: Confirma a eliminación desta conta?

[ctx: emoji category]
en: Smileys & People
gl: Emoticonos e persoas

[ctx: emoji category]
en: Body & Clothing
gl: Corpo e roupa

[ctx: emoji category]
en: Animals & Nature
gl: Animais e natureza

[ctx: emoji category]
en: Food & Drink
gl: Comida e bebida

[ctx: emoji category]
en: Travel & Places
gl: Viaxar e lugares

[ctx: emoji category]
en: Activities
gl: Actividades

[ctx: emoji category]
en: Objects
gl: Obxectos

[ctx: emoji category]
en: Symbols
gl: Símbolos

[ctx: emoji category]
en: Flags
gl: Bandeiras

en: No Results Found
gl: Sen resultados

en: Try a different search
gl: Tente unha busca diferente

en: Send
gl: Enviar

en: Add Image
gl: Engadir imaxe

en: Show favorite images
gl: Mostrar as imaxes favoritas

en: Users
gl: Usuarios

en: Subscribe
gl: Subscribir

en: Unsubscribe
gl: Non subscribir

en: Subscribers:
gl: Subscritores:

en: Members:
gl: Membros:

en: Creator:
gl: Creador:

en: Created at:
gl: Creada o:

en: Edit
gl: Editar

en: Mode:
gl: Modo:

en: Private
gl: Privada

en: Public
gl: Pública

en: Description
gl: Descrición

en: Settings
gl: Axustes

en: Shortcuts
gl: Atallos

en: About
gl: Sobre

en: Quit
gl: Saír

en: Add New Filter
gl: Engadir un filtro

en: Add New Snippet
gl: Engadir cadea

en: Keyword
gl: Palabra clave

en: Replacement
gl: Cadea substituta

en: Create New List
gl: Crear unha listaxe

en: Name:
gl: Nome:

en: Create
gl: Crear

en: Write Direct Message
gl: Escribir mensaxe directa

en: Add to/Remove from List
gl: Engadir/Eliminar dunha listaxe

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: Muted
gl: Silenciado

en: Retweets disabled
gl: Rechouchíos desactivados

en: Follows you
gl: Séguete

en: Tweets
gl: Chíos

en: Followers
gl: Seguidores

en: Following
gl: Seguindo

en: Show inline media
gl: Mostrar medios inseridos

en: Always show
gl: Mostrar sempre

en: Always hide
gl: Ocultar sempre

en: Hide in timeline
gl: Ocultar da cronoloxía

en: Auto scroll on new tweets
gl: Desprazamento auto. nos chíos novos

en: Double-click activation
gl: Activación por dobre clic

en: On New Tweets
gl: Dos novos chíos

en: Actions
gl: Accións

en: On New Mentions
gl: Das novas mencións

en: On New Messages
gl: Das novas mensaxes

en: Never
gl: Nunca

en: Every
gl: Todos

en: Stack 5
gl: Cada 5

en: Stack 10
gl: Cada 10

en: Stack 25
gl: Cada 25

en: Stack 50
gl: Cada 50

en: Notifications
gl: Notificacións

en: Round avatars
gl: Avatares redondos

en: Remove trailing hashtags
gl: Retirar cancelos no final dos chíos

en: Remove media links
gl: Retirar ligazóns multimedia

en: Hide inappropriate content
gl: Ocultar contido inapropiado

en: No snippets configured.
gl: Non hai cadeas configuradas

en: You can activate snippets by writing the keyword and pressing TAB.
gl: Pode activar unha cadea escribindo a palabra clave e premendo TAB.

en: Snippets
gl: Cadeas para inserir

[ctx: shortcuts window]
en: General
gl: Xeral

[ctx: shortcuts window]
en: Compose Tweet
gl: Escribir un chío

[ctx: shortcuts window]
en: Show Account settings
gl: Mostrar os axustes das contas

[ctx: shortcuts window]
en: Show Accounts Popover
gl: Mostrar información emerxente das contas

[ctx: shortcuts window]
en: Show Application Settings
gl: Mostrar os axustes dos aplicativos

[ctx: shortcuts window]
en: Toggle Topbar
gl: Cambiar a barra superior

[ctx: shortcuts window]
en: Go Back
gl: Volver

[ctx: shortcuts window]
en: Go Forward
gl: Seguir

[ctx: shortcuts window]
en: Go to nth page
gl: Ir á páxina

[ctx: shortcuts window]
en: Tweets
gl: Chíos

[ctx: shortcuts window]
en: Retweet
gl: Rechouchiar

[ctx: shortcuts window]
en: Favorite
gl: Marcar favorito

[ctx: shortcuts window]
en: Reply
gl: Responder

[ctx: shortcuts window]
en: Quote
gl: Citar

[ctx: shortcuts window]
en: Show Details
gl: Mostrar detalles

[ctx: shortcuts window]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: shortcuts window]
en: Compose
gl: Escribir

en: Show Emoji Chooser
gl: Mostrar o selector de emojis

en: Start new conversation
gl: Iniciar unha conversa nova

en: With:
gl: Con:

en: Go
gl: Ir

en: Quote
gl: Citar

en: Retweet tweet
gl: Rechouchiar

en: Favorite tweet
gl: Marcar favorito

en: Reply to tweet
gl: Responder

en: More
gl: Máis

en: Favorite
gl: Marcar favorito

en: Reply
gl: Responder

en: Unblock
gl: Desbloquear

en: Show settings of this account
gl: Mostrar axustes da conta

en: Open in new window
gl: Abrir nunha xanela

en: Go to profile
gl: Ir ao perfil

en: Created
gl: Creada

en: Subscribed to
gl: Subscrito a
