Corebird - en to uk_UA translation catalogue (138 entries)

en: Twitter Client
uk_UA: Twitter-клієнт

en: Corebird is a native GTK+ twitter client that provides vital features such as Direct Messages (DMs), tweet notifications, conversation views.
uk_UA: Corebird - Twitter-клієнт заснований на GTK+, який реалізує такі необхідні функції як приватні повідомлення (ПП), сповіщення, перегляд розмов.

en: Additional features include local viewing of videos, multiple inline images, Lists, Filters, multiple accounts, etc.
uk_UA: Додаткові функції включають у себе локальний перегляд відео, вбудовані зображення, списки, фільтри, робота з кількома акаунтами, тощо.

en: Direct Conversation
uk_UA: Прямі розмови

en: %d new Message from %s | %d new Messages from %s
uk_UA[0]: %d нове повідомлення від %s
uk_UA[1]: %d нових повідомлень від %s
uk_UA[2]: %d нових повідомлень від %s

en: New direct message from %s
uk_UA: Нове приватне повідомлення від %s

en: Direct Messages
uk_UA: Приватне повідомлення

en: Favorites
uk_UA: Вподобання

en: %s retweeted %s
uk_UA: %s ретвітнув %s

en: %s tweeted
uk_UA: %s твітнув

en: %d new Tweet! | %d new Tweets!
uk_UA[0]: %d новий твіт
uk_UA[1]: %d нових твітів
uk_UA[2]: %d нових твітів

en: Home
uk_UA: Головна

en: List
uk_UA: Список

en: Lists
uk_UA: Списки

en: Show configured accounts
uk_UA: Показати акаунти

en: Compose Tweet
uk_UA: Написати новий твіт

en: Mentions
uk_UA: Згадування

en: Protected profile
uk_UA: Захищенний профайл

en: Tweet to @%s
uk_UA: Твіт до @%s

en: Search
uk_UA: Пошук

en: Could not show tweet
uk_UA: Не можу показати твіт

en: Retweets
uk_UA: Ретвіти

en: Open in Browser
uk_UA: Відкрити у браузері

en: Source
uk_UA: Джерело

en: Tweet Details
uk_UA: Деталі твіта

en: (%d unread) | (%d unread)
uk_UA[0]: (%d непрочитано)
uk_UA[1]: (%d непрочитано)
uk_UA[2]: (%d непрочитано)

en: Delete
uk_UA: Видалити

en: Now
uk_UA: Зараз

en: %dm
uk_UA: %d хв

en: %dh
uk_UA: %d г

en: Create one
uk_UA: Створити акаунт

en: Could not open %s
uk_UA: Не можливо відкрити %s

en: Wrong PIN
uk_UA: Невірний PIN

en: Account already in use
uk_UA: Акаунт вже використовується

en: Cancel
uk_UA: Скасувати

en: Follow
uk_UA: Читати

en: Unfollow
uk_UA: Не читати

en: Save
uk_UA: Зберегти

en: No entries found
uk_UA: Записів не знайдено

en: Retry
uk_UA: Спробувати ще

en: Quote tweet
uk_UA: Цитувати твіт

en: Back
uk_UA: Назад

en: Modify Filter
uk_UA: Змінити фільтр

en: Matches
uk_UA: Співпадає

en: Hey, check out this new #Corebird version! \ (•◡•) / #cool #newisalwaysbetter
uk_UA: Вау, заціни нову версію #Corebird ! \ (•◡•) / #cool #newisalwaysbetter

en: Add to or Remove User From List
uk_UA: Додати/видалити користувача зі списку

en: You have no lists.
uk_UA: У вас немає списків

en: About Corebird
uk_UA: Про Corebird

en: New Account
uk_UA: Новий акаунт

en: Request PIN
uk_UA: Запит PIN

en: Confirm
uk_UA: Підтвердити

en: Account Settings
uk_UA: Налаштування акаунта

en: Name
uk_UA: Ім'я

en: Website
uk_UA: Вебсайт

en: Autostart
uk_UA: Авто-старт

en: Do you really want to delete this account?
uk_UA: Ви дійсно бажаєте видалити цей акаунт?

en: Send
uk_UA: Відправити

en: Add Image
uk_UA: Додати зображення

en: Users
uk_UA: Користувачі

en: Subscribe
uk_UA: Підписатись

en: Unsubscribe
uk_UA: Відписатись

en: Subscribers:
uk_UA: Підписники:

en: Members:
uk_UA: Члени:

en: Creator:
uk_UA: Автор:

en: Created at:
uk_UA: Створено в:

en: Edit
uk_UA: Редагувати

en: Mode:
uk_UA: Режим:

en: Private
uk_UA: Приватний

en: Public
uk_UA: Публічний

en: Settings
uk_UA: Налаштування

en: Shortcuts
uk_UA: Скорочення

en: About
uk_UA: Про

en: Quit
uk_UA: Вийти

en: Add New Filter
uk_UA: Додати новий фільтр

en: Add New Snippet
uk_UA: Додати новий сніпет

en: Keyword
uk_UA: Ключові слова

en: Replacement
uk_UA: Заміна

en: Create New List
uk_UA: Створити новий список

en: Name:
uk_UA: Ім'я:

en: Create
uk_UA: Створити

en: Write Direct Message
uk_UA: Написати приватне повідомлення

en: Add to/Remove from List
uk_UA: Додати/видалити зі списку

en: Blocked
uk_UA: Заблоковано

en: Retweets disabled
uk_UA: Ретвіти вимкнуто

en: Follows you
uk_UA: Читає вас

en: Tweets
uk_UA: Твіти

en: Followers
uk_UA: Читачі

en: Following
uk_UA: Читає

en: Auto scroll on new tweets
uk_UA: Авто-скрол при появі нових твітів

en: Double-click activation
uk_UA: Активація при подвійному кліку

en: Interface
uk_UA: Інтерфейс

en: On New Tweets
uk_UA: При отриманні нових твітів

en: Actions
uk_UA: Дії

en: On New Mentions
uk_UA: При нових отриманні нових згадок

en: On New Messages
uk_UA: При отриманні нових повідомлень

en: Never
uk_UA: Ніколи

en: Every
uk_UA: Кожний

en: Stack 5
uk_UA: По 5

en: Stack 10
uk_UA: По 10

en: Stack 25
uk_UA: По 25

en: Stack 50
uk_UA: По 50

en: Notifications
uk_UA: Сповіщення

en: Round avatars
uk_UA: Круглі аватари

en: Remove trailing hashtags
uk_UA: Прибрати хештеги наприкінці

en: Remove media links
uk_UA: Прибрати посилання на медіа

en: Hide inappropriate content
uk_UA: Сховати недопустимий контент

en: No snippets configured.
uk_UA: Не сконфігуровано жодного сніпета

en: You can activate snippets by writing the keyword and pressing TAB.
uk_UA: Ви можете активувати сніпет написавши ключове слово і натиснувши TAB.

en: Snippets
uk_UA: Сніпети

[ctx: shortcuts window]
en: General
uk_UA: Загальне

[ctx: shortcuts window]
en: Compose Tweet
uk_UA: Створити новий твіт

[ctx: shortcuts window]
en: Show Account settings
uk_UA: Показати налаштування акаунта

[ctx: shortcuts window]
en: Show Accounts Popover
uk_UA: Показати налаштування поповера

[ctx: shortcuts window]
en: Show Application Settings
uk_UA: Показати налаштування програми

[ctx: shortcuts window]
en: Toggle Topbar
uk_UA: Перемкнути топбар

[ctx: shortcuts window]
en: Go Back
uk_UA: Назад

[ctx: shortcuts window]
en: Go Forward
uk_UA: Вперед

[ctx: shortcuts window]
en: Go to nth page
uk_UA: Перейти на сторінку

[ctx: shortcuts window]
en: Tweets
uk_UA: Твіти

[ctx: shortcuts window]
en: Retweet
uk_UA: Цитувати

[ctx: shortcuts window]
en: Favorite
uk_UA: Вподобане

[ctx: shortcuts window]
en: Reply
uk_UA: Відповісти

[ctx: shortcuts window]
en: Show Details
uk_UA: Показати деталі

[ctx: shortcuts window]
en: Delete
uk_UA: Видалити

en: Start new conversation
uk_UA: Почати нову розмову

en: With:
uk_UA: З:

en: Quote
uk_UA: Цитувати

en: Retweet tweet
uk_UA: Цитувати твіт

en: Favorite tweet
uk_UA: Вподобати твіт

en: Reply to tweet
uk_UA: Відповісти на твіт

en: More
uk_UA: Більше

en: Favorite
uk_UA: Вподобане

en: Reply
uk_UA: Відповісти

en: Unblock
uk_UA: Розблокувати

en: Show settings of this account
uk_UA: Показати налаштування акаунта

en: Open in new window
uk_UA: Відкрити у новому вікні

en: Created
uk_UA: Створено

en: Subscribed to
uk_UA: Підписано на
