coreutils-8.3 - en to eu translation catalogue (316 entries)

en: invalid argument %s for %s
eu: %s baliogabeko argumentua da %s-(r)entzat

en: ambiguous argument %s for %s
eu: %s argumentu anbiguoa da %s-(r)entzat

en: Valid arguments are:
eu: Baliozko argumentuak hauek dira:

en: regular empty file
eu: fitxategi erregular hutsa

en: regular file
eu: Espresio erregularra

en: directory
eu: direktorioa

en: symbolic link
eu: esteka sinbolikoa

en: message queue
eu: Bidali ilara

en: semaphore
eu: semaforoa

en: shared memory object
eu: memoria partekatuaren objektua

en: block special file
eu: bloke fitxategi berezia

en: character special file
eu: karaktere fitxategi berezia

en: socket
eu: socket-a

en: weird file
eu: fitxategi arraroa

en: error closing file
eu: errorea fitxategia itxitzerakoan

en: write error
eu: idazketa errorea

en: Unknown system error
eu: Sistema-errore ezezaguna

en: Bad value for ai_flags
eu: Balio okerrak ai_flags-entzat

en: ai_family not supported
eu: ai_family-k ez du euskarririk

en: Memory allocation failure
eu: Huts egin da memoria esleitzen

en: ai_socktype not supported
eu: ai_socktype-k ez du euskarririk

en: System error
eu: Sistemaren errorea

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: %s: invalid option -- '%c'
eu: %s: '%c' aukera baliogabea

en: %s: option requires an argument -- '%c'
eu: %s: '%c' aukerak argumentu bat behar du

en: cannot stat %s
eu: ezin da `stat' egin %s-(r)engan

en: cannot change permissions of %s
eu: ezin da %s-(r)en baimenak aldatu

en: cannot create directory %s
eu: ezin da %s direktorioa sortu

en: memory exhausted
eu: memoria agortuta

en: %s: end of file
eu: %s: fixategiaren amaiera

en: %s: read error
eu: %s: irakurketa errorea

en: Success
eu: Arrakasta

en: Invalid regular expression
eu: Baliogabeko espresio erregularra

en: Memory exhausted
eu: Memoria agortuta

en: it is dangerous to operate recursively on %s (same as %s)
eu: arriskutsua da errekurtsiboki erabiltzea %s-n (%s-(r)en berdina

en: use --no-preserve-root to override this failsafe
eu: erabili --no-preserve-root segurtasun neurri hau ekiditeko

note: TRANSLATORS: A regular expression testing for an affirmative answer (english: "yes").  Testing the first character may be sufficient. Take care to consider upper and lower case. To enquire the regular expression that your system uses for this purpose, you can use the command locale -k LC_MESSAGES | 
en: ^[yY]
eu: ^[bB]

note: TRANSLATORS: A regular expression testing for a negative answer (english: "no").  Testing the first character may be sufficient. Take care to consider upper and lower case. To enquire the regular expression that your system uses for this purpose, you can use the command locale -k LC_MESSAGES | grep 
en: ^[nN]
eu: ^[eE]

en: setting permissions for %s
eu: %s-(r)en baimenak ezartzen

en: Quit
eu: Irten

en: Killed
eu: Eraila

en: Bus error
eu: Bus-eko errorea

en: Terminated
eu: Amaitua

en: Stopped (signal)
eu: Gelditua (seinalea)

en: Stopped
eu: Gelditua

en: Continued
eu: Jarraitua

en: Child exited
eu: Semea amaituta

en: Stopped (tty input)
eu: Geldituta (tty sarrera)

en: Stopped (tty output)
eu: Geldituta (tty irteera)

en: Window changed
eu: Leihoa aldatu da

en: Power failure
eu: Argindarra arazoa

en: character out of range
eu: karakterea barrutitik kanpora

en: invalid user
eu: baliogabeko erabiltzailea

en: invalid group
eu: baliogabeko taldea

en: Packaged by %s (%s)
eu: %s-(e)k (%s) paketatua

en: Packaged by %s
eu: %s-(e)k paketatua

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
eu: %s-k idatzia.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
eu: %s-k eta %s-k idatzia.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
eu: %s, %s eta %s-k idatzia.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
eu: %s, %s, %s,
    eta %s-k idatzia.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
eu: %s, %s, %s,
    %s eta %s-k idatzia.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
eu: %s, %s, %s,
    %s, %s eta %s-k idatzia.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
eu: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, eta %s-k idatzia.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
eu: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    eta %s-k idatzia.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
eu: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,%s, eta %s-k idatzia.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
eu: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s,·eta beste batzuk idatzia.

en: %s home page: <%s>
eu: %s-(r)en orri nagusia: <%s>

en: string comparison failed
eu: kate konparaketak huts egin du

en: Set LC_ALL='C' to work around the problem.
eu: Ezarri LC_ALL='C' arazo hau une batez konpontzeko

en: The strings compared were %s and %s.
eu: Alderatutako bi kateak %s eta %s izan dira.

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... [FITXATEGIA]

en: closing standard input
eu: sarrera estandarra itxitzen

en: read error
eu: irakurketa errorea

en: invalid input
eu: baliogabeko sarrera

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... [FITXATEGIA]...

en: cannot do ioctl on %s
eu: ezin zaio %s-(e)ri ioctil egin

en: standard output
eu: irteera estandarra

en: %s: input file is output file
eu: %s: sarrera fitxategia irteera fitxategia da

en: cannot access %s
eu: ezin da %s-ra sartu

en: fts_read failed
eu: `fts_read'-ek huts egin du

en: fts_close failed
eu: fts_close-ek huts egin du

en: Usage: %s [OPTION]... CONTEXT FILE...
      or:  %s [OPTION]... [-u USER] [-r ROLE] [-l RANGE] [-t TYPE] FILE...
      or:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... TESTUINGURU FITXATEGIA...
      edo:  %s [AUKERA]... [-u ERABILTZAILEA] [-r ROLA] [-l MULTZOA] [-t MOETA] FITXATEGIA...
      edo:  %s [AUKERA]... --reference=ERREFERENTZI-FITXATEGIA FITXATEGIA...

en: -R --dereference requires either -H or -L
eu: -R --dereference aukerak -H edo -L behar du

en: -R -h requires -P
eu: -R -h aukerak -P behar du

en: invalid context: %s
eu: baliogabeko kontestua: %s

en: invalid group: %s
eu: baliogabea taldea: %s

en: Usage: %s [OPTION]... GROUP FILE...
      or:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... TALDE FITXATEGIA...
      edo:  %s [AUKERA]... -- reference=R-FITXATEGIA FITXATEGIA...

en: getting new attributes of %s
eu: %s-(r)en atributo berriak irakurtzen

en: changing permissions of %s
eu: %s-ren baimenak aldatzen

en: %s: new permissions are %s, not %s
eu: %s: baimen bereziak %s dira, ez %s

en: invalid mode: %s
eu: baliogabea modua: %s

en: changing ownership of %s
eu: %s-ren jabetza aldatzen

en: changing group of %s
eu: %s-ren taldea aldatzen

en: Usage: %s [OPTION]... [OWNER][:[GROUP]] FILE...
      or:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... [JABEA][:[TALDEA]] FITXATEGIA...
      edo:  %s [AUKERA]... -- reference=ERREFERENTZI-FITXATEGIA FITXATEGIA...

en: invalid group %s
eu: baliogabea taldea %s

en: invalid group list %s
eu: baliogabea talde zerrenda %s

en: Usage: %s [OPTION] NEWROOT [COMMAND [ARG]...]
      or:  %s OPTION
eu: Erabilera: %s [AUKERA] ERRO-BERRIA [KOMANDOA [ARGUMENTUA]...]
      edo:  %s AUKERA

en: failed to set group-ID
eu: huts egin da talde-id-a ezartzen

en: failed to set user-ID
eu: huts egin da erabiltzaile-id-a ezartzen

en: failed to run command %s
eu: huts egin da %s komandoa exekutatzen

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... 1FITXATEGIA 2FITXATEGIA

en: Compare sorted files FILE1 and FILE2 line by line.
eu: Ordenatutako 1FITXATEGIA eta 2FITXATEGIA alderatzen ditu lerroz lerro.

en: total
eu: guztira

en: cannot lseek %s
eu: ezin zaio `lseek' egin %s-ri

en: error reading %s
eu: errorea %s irakurtzen

en: error writing %s
eu: errorea %s idazten

en: cannot remove %s
eu: ezin da %s kendu

en: cannot fstat %s
eu: ezin zaio `fstat' egin %s-(e)ri

en: removed %s
eu: %s ezabatua

en: %s: overwrite %s?
eu: %s: %s gainidatzi?

en:  (backup: %s)
eu:  (babeskopia: %s)

en: cannot backup %s
eu: ezin da %s-(r)en babeskopia egin

en: cannot move %s to %s
eu: ezin izan da %s %s-(r)a mugitu

en: cannot create fifo %s
eu: ezin da %s fifo-a sortu

en: cannot create special file %s
eu: ezin da %s fitxategi berezia sortu

en: cannot un-backup %s
eu: ezin da %s babeskopia kendu

en: Usage: %s [OPTION]... [-T] SOURCE DEST
      or:  %s [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY
      or:  %s [OPTION]... -t DIRECTORY SOURCE...
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... [-T] ITURRIA HELBURUA
      edo:  %s [AUKERA]... ITURRIA... DIREKTORIOA
      edo:  %s [AUKERA]... -t DIREKTORIOA ITURRIA...

en: cannot make directory %s
eu: ezin da %s direktorioa egin

en: %s exists but is not a directory
eu: %s badago baina ez da direktorio bat

en: backup type
eu: babeskopia moeta

en: input disappeared
eu: sarrera desagertu da

en: %s: %s: match not found
eu: %s: %s: ez da parekiderik topatu

en: write error for %s
eu: idazketa errorea %s-(r)entzat

en: %s: invalid pattern
eu: %s: baliogabeko eredua

en: Usage: %s [OPTION]... FILE PATTERN...
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... FITXATEGI EREDUA...

en: Usage: %s [OPTION]... [+FORMAT]
      or:  %s [-u|--utc|--universal] [MMDDhhmm[[CC]YY][.ss]]
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... [+FORMATUA]
      edo:  %s [-u|--utc|--universal] [MMDDhhmm[[CC]YY][.ss]]

en: standard input
eu: sarrera estandarra

en: invalid date %s
eu:  %s baliogabeko data

en: cannot set date
eu: ezin da data ezarri

en: time %s is out of range
eu: %s ordua barrutitik kanpora dago

en: Usage: %s [OPERAND]...
      or:  %s OPTION
eu: Erabilera: %s [ERAGIGAI]...
      edo:  %s AUKERA

en: closing input file %s
eu: %s sarrera fitxategia itxitzen

en: closing output file %s
eu: %s irteera fitxategia itxitzen

en: writing to %s
eu: %s-ra idazten

en: fdatasync failed for %s
eu: `fdatasync'-ek huts egin du %s-(r)entzat

en: fsync failed for %s
eu: %s-(r)entzat fsync-ek huts egin du

en: failed to open %s
eu: huts egin da %s irekitzen

en: Filesystem
eu: Fitxategi-sistema

en: Type
eu: Moeta

en: blocks
eu: bloke

en: Used
eu: Erab

en: Available
eu: Eskuragar

en: Use%
eu: Erab%

en: Inodes
eu: Inodoak

en: IUsed
eu: IErabil

en: IFree
eu: ILibre

en: IUse%
eu: IErab%

en: Mounted on
eu: Non muntatua

en: Size
eu: Tamai

en: Avail
eu: Libre

en: Capacity
eu: Edukiera

en: file system type %s both selected and excluded
eu: %s fitxategi-sistema moeta aukeratuta eta eskludituta

en: Warning:
eu: Abisua:

en: no file systems processed
eu: ez da fitxategi sistemarik prozesatu

en: <internal>
eu: <barneko>

en: Usage: %s [OPTION] NAME...
eu: Erabilera: %s [AUKERA] IZENA...

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
      or:  %s [OPTION]... --files0-from=F
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... [FITXATEGIA]...
      edo:  %s [AUKERA]... --files0-from=FITXATEGIA

en: input line is too long
eu: sarrera lerroa luzeegia da

en: Usage: %s EXPRESSION
      or:  %s OPTION
eu: Erabilera: %s ADIERAZPENA
      edo:  %s AUKERA

en: set LC_ALL='C' to work around the problem
eu: ezarri LC_ALL='C' arazo hau une batez konpontzeko

en: %s is not a valid positive integer
eu: %s ez da zenbaki positibo zuzena

en: cannot get current directory
eu: ezin da uneko direktorioa lortu

en: cannot change to directory %s
eu: ezin da %s direktoriora aldatu

en: cannot stat current directory (now %s)
eu: ezin da 'stat' egin  uneko direktorioan (unekoa %s)

en: Usage: %s [-WIDTH] [OPTION]... [FILE]...
eu: Erabilera: %s [-ZABALERA] [AUKERA]... [FITXATEGIA]...

en: Usage: %s
eu: Erabilera: %s

en: invalid number of lines
eu: lerro kopuru okerra

en: invalid number of bytes
eu: byte kopuru okerra

en: cannot set name to %s
eu: ezin izan da izena %s-(e)ra ezarri

en: cannot determine hostname
eu: ezin izan da ostalari-izena zehaztu

en: Usage: %s [OPTION]... [USER]...
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... [ERABILTZAILEA]...

en:  groups=
eu:  taldeak=

en:  context=%s
eu:  kontestua=%s

en: creating directory %s
eu: %s direktorioa sortzen

en: cannot change ownership of %s
eu: ezin da aldatu %s-(r)en jabegoa

en: cannot run %s
eu: ezin da %s exekutatu

en: invalid user %s
eu: %s baliogabeko erabiltzailea

en: cannot unlink %s
eu: ezin da %s esteka kendu

en: invalid mode %s
eu: %s baliogabeko modua

en: %s: invalid process id
eu: %s: baliogabeko prozesu id-a

en: invalid option -- %c
eu: baliogabeko aukera -- %c

en: multiple -l or -t options specified
eu: -l edo -t aukera anitz espezifikatu dira

en: Usage: %s FILE1 FILE2
      or:  %s OPTION
eu: Erabilera: %s 1FITXATEGIA 2FITXATEGIA
      edo:  %s AUKERA

en: cannot create link %s to %s
eu: ezin da %s esteka sortu %s-(r)a

en: %s: replace %s?
eu: %s: %s ordezkatu?

en: Usage: %s [OPTION]
eu: Erabilera: %s [AUKERA]

note: TRANSLATORS: ls output needs to be aligned for ease of reading, so be wary of using variable width fields from the locale. Note %b is handled specially by ls and aligned correctly. Note also that specifying a width as in %5b is erroneous as strftime will count bytes rather than characters in multiby
en: %b %e  %Y
eu: %Y  %b %e

en: unrecognized prefix: %s
eu: aurrizki ezezaguna: %s

en: cannot open directory %s
eu: ezin da %s direktorioa ireki

en: reading directory %s
eu: %s direktorioa irakurtzen

en: closing directory %s
eu: %s direktorioa itxitzen

en: FAILED
eu: HUTS EGIN DA

en: OK
eu: ongi

en: Usage: %s [OPTION]... DIRECTORY...
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... DIREKTORIOA...

en: created directory %s
eu: %s direktorioa sortua

en: Usage: %s [OPTION]... NAME...
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... IZENA...

en: invalid major device number %s
eu: %s baliogabeko `major' gailu zenbakia

en: invalid minor device number %s
eu: %s baliogabeko `minor' gailu zenbakia

en: invalid device %s %s
eu: %s %s baliogabeko gailua

en: invalid device type %s
eu: %s baliogabeko gailua mota

en: Usage: %s [OPTION]... [TEMPLATE]
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... [TXANTILOIA]

en: too many templates
eu: txantiloi gehiegi

en: too few X's in template %s
eu: X gutxitxo %s txantiloian

en: Usage: %s [OPTION] [COMMAND [ARG]...]
eu: Erabilera: %s [AUKERA] [KOMANDOA [ARGUMENTUA]...]

en: invalid adjustment %s
eu: %s baliogabeko aldaketa

en: Usage: %s COMMAND [ARG]...
      or:  %s OPTION
eu: Erabilera: %s KOMANDOA [ARGUMENTUA]...
      edo:  %s AUKERA

en: ignoring input
eu: sarrerari ezikusiarena egiten

en: appending output to %s
eu: irteera %s-ri eransten

en: ignoring input and redirecting stderr to stdout
eu: sarrerari ezikusiarena egiten eta stderr stdout-era berbideratzen

en: redirecting stderr to stdout
eu: stderr stdout-era berbideratzen

en: failed to redirect standard error
eu: stderr berbideratzeak huts egin du

en: Usage: %s [OPTION]...
eu: Erabilera: %s [AUKERA]...

en: %s is too large
eu: %s luzeegia da

en: standard input is closed
eu: sarrera estandarra itxita dago

en: empty file name
eu: fitxategi izena hutsik

en: Login name:
eu: Saio izena:

en: In real life:
eu: Egiazko bizitzan:

en: Directory:
eu: Direktorioa:

en: Shell:
eu: Shell-a:

en: Project:
eu: Proiektua:

en: Plan:
eu: Plana:

en: Login
eu: Saio-hasiera

en: Name
eu: Izena

en: Idle
eu: alfer-denbora

en: When
eu: Noiz

en: Where
eu: Non

en: Usage: %s FORMAT [ARGUMENT]...
      or:  %s OPTION
eu: Erabilera: %s FORMATUA [ARGUMENTUA]...
      edo:  %s AUKERA

en: %s: expected a numeric value
eu: %s: zenbaki balioa espero zen

en: failed to chdir to %s
eu: huts egin da %s-(r)i `chdir' egiten

en: failed to stat %s
eu: huts egin da %s-(r) `stat' egiten

en: ignoring non-option arguments
eu: aukera ez diren argumentuak baztertzen

en: Usage: %s [OPTION]... FILE...
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... FITXATEGIA...

en: %s: remove %s %s?
eu: %s: %s %s ezabatu?

en: removing directory, %s
eu: direktorioa kentzen, %s

en: multiple roles
eu: rol anitz

en: multiple types
eu: mota anitz

en: multiple users
eu: erabiltzaile anitz

en: multiple levelranges
eu: maila anitz

en: you must specify -c, -t, -u, -l, -r, or context
eu: -c, -t, -u, -l, -r edo kontestua adierazi behar duzu

en: %s: lseek failed
eu: %s: lseek-ek huts egin du

en: %s: file too large
eu: %s: fitxategi luzeegia

en: %s: fstat failed
eu: %s: fstat-ek huts egin du

en: %s: invalid file type
eu: %s: fitxategi moeta baliogabea

en: %s: file has negative size
eu: %s: fitxategiak luzeera negatiboa dauka

en: %s: fcntl failed
eu: %s: fnctl-ek huts egin du

en: %s: removing
eu: %s: kentzen

en: %s: renamed to %s
eu: %s: %s-(e)ra izena aldatu da

en: %s: failed to remove
eu: %s: huts egin da ezabatzen

en: %s: removed
eu: %s: kenduta

en: %s: failed to close
eu: %s: huts egin da itxitzean

en: %s: failed to open for writing
eu: %s: huts egin da idazteko irekitzean

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]
      or:  %s -e [OPTION]... [ARG]...
      or:  %s -i LO-HI [OPTION]...
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... [FITXATEGIA]
      edo:  %s -e [AUKERA]... [ARGUMENTUA]...
      edo:  %s -i LO-HI [AUKERA]...

en: multiple output files specified
eu: irteera fitxategi anitz espezifikatu dira

en: Ordering options:
eu: Aukerak ordenatzen:

en: Other options:
eu: Beste aukerak:

en: open failed
eu: irekitzeak huts egin du

en: close failed
eu: itxierak huts egin du

en: maximum --%s argument with current rlimit is %s
eu: uneko rlimit-arekin gehienezko --%s argumentu kopurua %s da

en: stat failed
eu: `stat'-ek huts egin du

en: read failed
eu: irakurtzeak huts egin du

en: write failed
eu: idazketak huts egin du

en: %s: %s:%s: disorder:
eu: %s: %s:%s: desordena:

en: standard error
eu: errore estandarra

en: character offset is zero
eu: offset karakterea zero da

en: empty tab
eu: tabulazioa hutsa

en: no input from %s
eu: ez dago sarrearik %s-(e)tik

en: missing argument to %s
eu: argumentua falta da %s-(r)entzat

en: invalid argument %s
eu: baliogabeko argumentua: %s

en: Usage: %s [OPTION] [FILE]...
eu: Erabilera: %s [AUKERA] [FITXATEGIA]...

en: %s: seek failed
eu: %s: seek-ek huts egin du

en: record too large
eu: erregistroa luzeegia da

en: %s: write error
eu: %s: idazketa errorea

en: separator cannot be empty
eu: bereizlea-k ezin du hutsunea izan

en: closing %s (fd=%d)
eu: %s itxitzen (fd=%d)

en: %s: file truncated
eu: %s: fitxategia trunkatu da

en: no files remaining
eu: ez da fitxategirik geratzen

en: cannot watch %s
eu: ezin zaio %s-(r)i watch egin

en: error reading inotify event
eu: errorea inotify gertakariak irakurtzen

en: missing argument after %s
eu: argumentua falta da %s-(r)en ondoren

en: invalid integer %s
eu: baliogabeko %s osokoa

en: -nt does not accept -l
eu: -nt aukerak ez du -l onartzen

en: -ef does not accept -l
eu: -ef aukerak ez du -l onartzen

en: -ot does not accept -l
eu: -ot aukerak ez du -l onartzen

en: %s: binary operator expected
eu: %s: operatzaile binarioa espero zen

en: extra argument %s
eu: argumentu gehigarria: %s

en: error waiting for command
eu: errorea komandoari itxaroten

en: invalid date format %s
eu: %s baliogabeko data formatua

en: cannot touch %s
eu: ezin zaio %s-(e)ri touch egin

en: setting times of %s
eu: %s-(r)en datak ezartzen

en: Usage: %s OPTION... FILE...
eu: Erabilera: %s AUKERA... FITXATEGIA...

en: cannot open %s for writing
eu: ezin da %s ireki idazketarako

en: not a tty
eu: ez da tty bat

en: cannot get system name
eu: ezin da sistemaren izena lortu

en: Usage: %s [OPTION]... [INPUT [OUTPUT]]
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... [SARRERA [IRTEERA]]

en: too many repeated lines
eu: errepikatutako lerro gehiegi

en: Usage: %s FILE
      or:  %s OPTION
eu: Erabilera: %s FITXATEGIA
      edo: %s AUKERA

en: couldn't get boot time
eu: ezin izan da abio ordua lortu

en: up ???? days ??:??,
eu: piztuta ???? egun ??:??,

en: ,  load average: %.2f
eu: ,  karga batez bestekoa: %.2f

en:  old
eu:  zaharra

en: system boot
eu: sistemaren abioa

en: term=
eu: terminala=

en: exit=
eu: irten=

en: LOGIN
eu: SAIO HASIERA

en: clock change
eu: ordu aldaketa

en: run-level
eu: abio-maila

en: last=
eu: azkena=

en: NAME
eu: IZENA

en: LINE
eu: LERROA

en: TIME
eu: ORDUA

en: IDLE
eu: Alfer-denbora

en: COMMENT
eu: AZALPENA

en: EXIT
eu: IRTEN

en: Usage: %s [OPTION]... [ FILE | ARG1 ARG2 ]
eu: Erabilera: %s [AUKERA]... [FITXATEGIA | ARG1 ARG2 ]

en: 
      -a, --all         same as -b -d --login -p -r -t -T -u
      -b, --boot        time of last system boot
      -d, --dead        print dead processes
      -H, --heading     print line of column headings
eu: 
      -a, --all         -b -d --login -p -r -t -T -u aukeren berdina
      -b, --boot        sistemaren abioaren azken data
      -d, --dead        inprimatu hildako prozesuak
      -H, --heading     inprimatu zutabe buruen lerroak

en: Usage: %s [STRING]...
      or:  %s OPTION
eu: Erabilera: %s [KATEA]...
      or:  %s AUKERA
