courier 0.47-11 pcp - en to sv translation catalogue (36 entries)

en: today
sv: idag

en: tomorrow
sv: imorgon

en: from
sv: från

en: to
sv: till

en: event
sv: händelse

en: on
sv: den

en: LOGIN ERROR:
    %s
sv: INLOGGNINGSFEL:
    %s

en: ERROR: Unable to obtain authentication token from the server.
sv: FEL: Kunde inte hämta autentiseringstoken från servern.

en: Conflict: %s
        (%s)
sv: Konflikt: %s
        (%s)

en: with
sv: med

en: until
sv: fram till

en: Created event %s
sv: Skapade händelse %s

en: 
    Enter event information, terminate with EOF (usually CTRL-D)
sv: 
    Ange händelseinformation, avsluta med EOF (normalt sett CTRL-D)

en: all
sv: alla

en: CANCELLED:
sv: AVBRUTEN:

en: (event not yet commited)
sv: (händelse ännu inte insänd)

en: %d events found.
sv: %d händelser funna.

en: Event: %s
sv: Händelse: %s

en:     **** CANCELLED ****
sv:     **** AVBRUTEN ****

en:     **** EVENT NOT YET COMMITED ****
sv:     **** HÄNDELSEN ÄNNU INTE INSÄND ****

en:     Participant: %s
sv:     Deltagare: %s

en: Attachment: %s (%s)
sv: Bifogning: %s (%s)

en:     (%s charset follows)
sv:     (%s teckenuppsättning följer)

en: Password:
sv: Lösenord:

en: ERROR:
    %s
sv: FEL:
    %s

en: ERROR: ACLs not supported.
sv: FEL: ACL (Access Control Lists) stöds inte.

en: Usage: pcp [options] [command]
    
    Options:
       -c           - add/uncancel event that conflicts with an existing event
       -s subject   - specify event subject
       -C charset   - specify your local charset (default
sv: Användning: pcp [flaggor] [kommando]
    
    Flaggor:
       -c           - lägg till/återuppta händelse som är i konflikt
                      med en existerande händelse
       -s ämne      - ange ämne för händelse
       -C tecken    - ange din lokala teckenuppsättning (förvald

en: )
       -m           - standard input is already a MIME-formatted message
       -e           - list event ids
    
    Commands:
       init
       login USERID
       logout
       add from FROM to TO [ from FROM to TO...]
       update ID from FROM to TO [ from FROM to TO...]
       list [all] [from FROM] [to TO] [event ID]
       cancel ID
       uncancel ID
       delete ID
       connect [/pathname]
       sconnect [/pathname]
       setacl [MODIFY|CONFLICT|LIST|RETR|NONE]*
       listacl
sv: )
       -m           - standard inmatning är redan ett MIME-formaterat meddelande
       -e           - lista händelsernas ID:n
    
    Kommandon:
       init
       login ANVÄNDARID
       logout
       add from FRÅN to TILL [ from FRÅN to TILL...]
       update ID from FRÅN to TILL [ from FRÅN to TILL...]
       list [all] [från FRÅN] [to TILL] [event ID]
       cancel ID
       uncancel ID
       delete ID
       connect [/sökväg]
       sconnect [/sökväg]
       setacl [MODIFY|CONFLICT|LIST|RETR|NONE]*
       listacl

en: add
sv: lägg till

en: update
sv: uppdatera

en: login
sv: logga in

en: cancel
sv: avbryt

en: delete
sv: ta bort

en: uncancel
sv: återuppta

en: Error: -s is required
sv: Fel: -s krävs

en: list
sv: lista
