cpio 2.9 - en to ga translation catalogue (148 entries)

en: hang for SECS seconds (default 3600)
ga: moill de SOIC soicind (réamhshocrú: 3600)

en: write error
ga: earráid sa scríobh

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Cannot %s
ga: %s: Theip ar fheidhm %s

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Warning: Cannot %s
ga: %s: Rabhadh: Theip ar fheidhm %s

en: %s: Cannot change mode to %s
ga: %s: Ní féidir an mód a athrú go %s

en: %s: Cannot hard link to %s
ga: %s: Ní féidir nasc crua a dhéanamh le %s

en: %s: Cannot create symlink to %s
ga: %s: Ní féidir nasc siombalach a dhéanamh le %s

en: Removing leading `%s' from member names
ga: Gach `%s' tosaigh á bhaint amach as ainmneacha baill

en: Removing leading `%s' from hard link targets
ga: Gach `%s' tosaigh á bhaint amach as spriocanna na nasc crua

en: Substituting `.' for empty member name
ga: Ag cur `.' in ionad ainm baill folamh

en: Substituting `.' for empty hard link target
ga: Ag cur `.' in ionad sprioc fholamh an naisc crua

en: exec/tcp: Service not available
ga: exec/tcp: Níl an tseirbhís ar fáil

en: Cannot execute remote shell
ga: Ní féidir cianbhlaosc a rith

en: NUMBER
ga: UIMHIR

en: FILE
ga: COMHAD

en: warning: skipped %ld byte of junk | warning: skipped %ld bytes of junk
ga[0]: rabhadh: gabhadh thar %ld bheart de bhruscar
ga[1]: rabhadh: gabhadh thar %ld bheart de bhruscar
ga[2]: rabhadh: gabhadh thar %ld bheart de bhruscar
ga[3]: rabhadh: gabhadh thar %ld mbeart de bhruscar
ga[4]: rabhadh: gabhadh thar %ld beart de bhruscar

en: rename %s ->
ga: athainmnigh %s ->

en: %s not created: newer or same age version exists
ga: níor cruthaíodh %s: tá leagan níos nuaí ann, nó den aois chéanna

en: cannot remove current %s
ga: ní féidir %s reatha a bhaint

en: cannot link %s to %s
ga: ní féidir %s a nascadh le %s

en: cannot swap halfwords of %s: odd number of halfwords
ga: ní féidir leathfhocail de %s a bhabhtáil: tá uimhir chorr ann

en: cannot swap bytes of %s: odd number of bytes
ga: ní féidir bearta de %s a bhabhtáil: tá uimhir chorr ann

en: %s: unknown file type
ga: %s: cineál anaithnid comhaid

en: Malformed number %.*s
ga: Uimhir mhíchumtha %.*s

en: Archive value %.*s is out of range
ga: Luach cartlainne %.*s as raon

en: premature end of archive
ga: deireadh na cartlainne gan choinne

en: warning: archive header has reverse byte-order
ga: rabhadh: is san ord iompaithe iad na bearta i gceanntásc na cartlainne

en: standard input is closed
ga: tá an t-ionchur caighdeánach dúnta

en: %lu block
     | %lu blocks
ga[0]: %lu bhloc
ga[1]: %lu bhloc
ga[2]: %lu bhloc
ga[3]: %lu mbloc
ga[4]: %lu bloc

en: cannot read checksum for %s
ga: ní féidir suim sheiceála a léamh do %s

en: %s: truncating %s
ga: %s: %s á teascadh

en: inode number
ga: uimhir inode

en: file mode
ga: mód comhaid

en: number of links
ga: líon na nasc

en: modification time
ga: am mionathraithe

en: file size
ga: méid comhaid

en: device major number
ga: príomhuimhir ghléis

en: device minor number
ga: mionuimhir ghléis

en: rdev major
ga: príomh-rdev

en: rdev minor
ga: mion-rdev

en: name size
ga: méid ainm

en: device number
ga: uimhir ghléis

en: %s: truncating inode number
ga: %s: uimhir inode á teascadh

en: %s: file name too long
ga: %s: comhadainm rófhada

en: standard output is closed
ga: is dúnta é an t-aschur caighdeánach

en: blank line ignored
ga: rinneadh neamhshuim ar líne bhán

en: %s not dumped: not a regular file
ga: níor dumpáladh %s: ní gnáthchomhad é

en: %s: symbolic link too long
ga: %s: nasc siombalach rófhada

en: %s linked to %s
ga: %s nasctha le %s

en: GNU `cpio' copies files to and from archives
    
    Examples:
      # Copy files named in name-list to the archive
      cpio -o < name-list [> archive]
      # Extract files from the archive
      cpio -i [< archive]
      # Copy files named in name-list to destination-directory
      cpio -p destination-directory < name-list
ga: Cóipeálann `cpio' GNU comhaid go (agus ó) cartlanna
    
    Samplaí:
      # Cóipeáil na comhaid sonraithe i ainm-liosta go dtí an chartlann
      cpio -o < ainm-liosta [> cartlann]
      # Bain comhaid as an chartlann
      cpio -i [< cartlann]
      # Cóipeáil na comhaid sonraithe i ainm-liosta go dtí an sprioc-chomhadlann
      cpio -p sprioc-chomhadlann < ainm-liosta

en: %s is meaningless with %s
ga: is gan bhrí é %s gan %s

en: Main operation mode:
ga: Príomh-mhód oibre:

en: Create the archive (run in copy-out mode)
ga: Cruthaigh an chartlann (rith sa mhód cóipeála amach)

en: Extract files from an archive (run in copy-in mode)
ga: Bain comhaid as cartlann (rith sa mhód cóipeála isteach)

en: Run in copy-pass mode
ga: Rith sa mhód cóipeála trasna

en: Print a table of contents of the input
ga: Priontáil clár na n-ábhar den ionchur

en: Operation modifiers valid in any mode:
ga: Mionathraitheoirí oibre atá bailí i mód ar bith:

en: Archive file is local, even if its name contains colons
ga: Is logánta é an comhad cartlainne, fiú má tá idirstadanna ina ainm

en: FORMAT
ga: FORMÁID

en: Use given archive FORMAT
ga: Úsáid an FHORMÁID tugtha chartlainne

en: Set the I/O block size to 5120 bytes
ga: Socraigh méid na mbloc I/A a bheith 5120 beart

en: BLOCK-SIZE
ga: MÉID-NA-MBLOC

en: Set the I/O block size to BLOCK-SIZE * 512 bytes
ga: Socraigh méid na mbloc I/A a bheith MÉID-NA-MBLOC * 512 beart

en: Use the old portable (ASCII) archive format
ga: Úsáid an tseanfhormáid iniompartha (ASCII) chartlainne

en: Print a "." for each file processed
ga: Priontáil "." nuair atá gach comhad próiseáilte

en: Set the I/O block size to the given NUMBER of bytes
ga: Socraigh méid na mbloc I/A a bheith an UIMHIR sonraithe

en: Do not print the number of blocks copied
ga: Ná taispeáin líon na mbloc cóipeáilte

en: Verbosely list the files processed
ga: Taispeáin gach comhad atá próiseáilte, go foclach

en: Enable debugging info
ga: Cumasaigh faisnéis dífhabhtaithe

en: FLAG
ga: BRATACH

en: Control warning display. Currently FLAG is one of 'none', 'truncate', 'all'. Multiple options accumulate.
ga: Rialaigh taispeáint na rabhadh. Faoi láthair, is BRATACH ceann de 'none', 'truncate', nó 'all'. Úsáidtear roghanna iomadúla le chéile.

en: [USER][:.][GROUP]
ga: [ÚSÁIDEOIR][:.][GRÚPA]

en: Set the ownership of all files created to the specified USER and/or GROUP
ga: Socraigh an tÚSÁIDEOIR agus/nó an GRÚPA sonraithe a bheith an t-úinéir de gach comhad a chruthaítear

en: [[USER@]HOST:]FILE-NAME
ga: [[ÚSÁIDEOIR@]ÓSTRÍOMHAIRE:]COMHADAINM

en: Use this FILE-NAME instead of standard input or output. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
ga: Úsáid an COMHADAINM seo in ionad aschur nó ionchur caighdeánach. Sonraíonn ÚSÁIDEOIR agus ÓSTRÍOMHAIRE (roghnach) an t-úsáideoir agus an t-óstainm nuair atá cartlann chianda i gceist

en: STRING
ga: TEAGHRÁN

en: Print STRING when the end of a volume of the backup media is reached
ga: Priontáil TEAGHRÁN nuair a shroichtear deireadh an imleabhair ar an meán cúltaca

en: COMMAND
ga: ORDÚ

en: Operation modifiers valid only in copy-in mode:
ga: Mionathraitheoirí oibre atá bailí sa mhód cóipeála isteach amháin::

en: Only copy files that do not match any of the given patterns
ga: Ná cóipeáil ach na comhaid nach bhfuil comhoiriúnach le haon cheann de na patrúin shonraithe

en: In the verbose table of contents listing, show numeric UID and GID
ga: Agus clár na n-ábhar á thaispeáint go foclach, taispeáin UID agus GID uimhriúil

en: Read additional patterns specifying filenames to extract or list from FILE
ga: Léigh patrúin bhreisithe a shonraíonn comhadainmneacha le baint amach nó le taispeáint, ó CHOMHAD

en: When reading a CRC format archive, only verify the CRC's of each file in the archive, don't actually extract the files
ga: Agus cartlann i bhformáid CRC á léamh, fíoraigh an CRC de gach comhad sa chartlann, ach ná bain na comhaid amach

en: Interactively rename files
ga: Athainmnigh comhaid go hidirghníomhach

en: Swap both halfwords of words and bytes of halfwords in the data. Equivalent to -sS
ga: Babhtáil leathfhocail d'fhocail agus bearta de leathfhocail sna sonraí. Ar comhbhrí le -sS

en: Swap the bytes of each halfword in the files
ga: Babhtáil na bearta i ngach leathfhocal sna comhaid

en: Swap the halfwords of each word (4 bytes) in the files
ga: Babhtáil na leathfhocail de gach focal (4 bheart) sna comhaid

en: Extract files to standard output
ga: Bain comhaid amach go dtí an t-aschur caighdeánach

en: Archive filename to use instead of standard input. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
ga: Ainm na cartlainne le húsáid in ionad ionchuir caighdeánach. Sonraíonn ÚSÁIDEOIR agus ÓSTRÍOMHAIRE (roghnach) an t-úsáideoir agus an t-óstainm nuair atá cartlann chianda i gceist

en: Operation modifiers valid only in copy-out mode:
ga: Mionathraitheoirí oibre atá bailí sa mhód cóipeála amach amháin:

en: Append to an existing archive.
ga: Iarcheangail le cartlann atá ann.

en: Archive filename to use instead of standard output. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
ga: Ainm na cartlainne le húsáid in ionad aschuir caighdeánach. Sonraíonn ÚSÁIDEOIR agus ÓSTRÍOMHAIRE (roghnach) an t-úsáideoir agus an t-óstainm nuair atá cartlann chianda i gceist

en: Operation modifiers valid only in copy-pass mode:
ga: Mionathraitheoirí oibre atá bailí sa mhód cóipeála trasna amháin:

en: Link files instead of copying them, when  possible
ga: Nasc comhaid in ionad iad a chóipeáil, nuair is féidir

en: Operation modifiers valid in copy-in and copy-out modes:
ga: Mionathraitheoirí oibre atá bailí sa mhóid chóipeála isteach agus chóipeála amach:

en: Do not strip file system prefix components from the file names
ga: Ná struipeáil réimíreanna córais comhaid ó ainmneacha comhaid

en: Create all files relative to the current directory
ga: Cruthaigh gach comhad coibhneasta ón chomhadlann reatha

en: Operation modifiers valid in copy-out and copy-pass modes:
ga: Mionathraitheoirí oibre atá bailí sa mhóid chóipeála amach agus chóipeála trasna:

en: Dereference  symbolic  links  (copy  the files that they point to instead of copying the links).
ga: Lean naisc shiombalacha (.i. cóipeáil na comhaid a bhfuil nasctha leo, in ionad na nasc féin).

en: Reset the access times of files after reading them
ga: Athshocraigh an t-am rochtana de gach comhad i ndiaidh é a léamh

en: Operation modifiers valid in copy-in and copy-pass modes:
ga: Mionathraitheoirí oibre atá bailí sa mhóid chóipeála isteach agus chóipeála trasna:

en: Retain previous file modification times when creating files
ga: Coinnigh na hamanna mionathraithe roimhe seo agus comhaid á gcruthú

en: Create leading directories where needed
ga: Cruthaigh comhadlanna tosaithe nuair atá gá leo

en: Do not change the ownership of the files
ga: Ná hathraigh úinéirí na gcomhad

en: Replace all files unconditionally
ga: Athchuir gach comhad gan choinníoll

en: Write files with large blocks of zeros as sparse files
ga: Scríobh comhaid le bloic mhóra de nialais mar ghannchomhaid

en: invalid block size
ga: méid neamhbhailí bloc

en: Archive format multiply defined
ga: Sainmhíníodh formáid na cartlainne níos mó ná uair amháin

en: invalid archive format `%s'; valid formats are:
    crc newc odc bin ustar tar (all-caps also recognized)
ga: formáid neamhbhailí chartlainne `%s'; is iad seo na formáidí bailí:
    crc newc odc bin ustar tar (glactar leo sa chás uachtair freisin)

en: Mode already defined
ga: Sainmhíníodh an mód cheana

en: --no-preserve-owner cannot be used with --owner
ga: ní féidir --no-preserve-owner a úsáid in éineacht le --owner

en: --owner cannot be used with --no-preserve-owner
ga: ní féidir --owner a úsáid in éineacht le --no-preserve-owner

en: Invalid value for --warning option: %s
ga: Luach neamhbhailí ar an rogha --warning: %s

en: [destination-directory]
ga: [sprioc-chomhadlann]

en: Both -I and -F are used in copy-in mode
ga: Úsáidtear -I agus -F araon sa mhód cóipeála isteach

en: Too many arguments
ga: An iomarca argóintí

en: --append is used but no archive file name is given (use -F or -O options)
ga: Rogha --append in úsáid, ach níor sonraíodh ainm cartlainne (úsáid roghanna -F nó -O)

en: Both -O and -F are used in copy-out mode
ga: Úsáidtear -O agus -F araon sa mhód cóipeála amach

en: Not enough arguments
ga: Easpa argóintí

en: Archive format is not specified in copy-pass mode (use --format option)
ga: Níor sonraíodh formáid na cartlainne sa mhód cóipeála trasna (úsáid an rogha --format)

en: -F can be used only with --create or --extract
ga: ní cheadaítear -F a úsáid gan --create nó --extract

en: Cannot open %s
ga: Ní féidir %s a oscailt

en: error closing archive
ga: earráid agus cartlann á dúnadh

en: cannot make directory `%s'
ga: ní féidir comhadlann `%s' a chruthú

en: `%s' exists but is not a directory
ga: tá `%s' ann cheana, ach ní comhadlann é

en: no tape device specified
ga: níor sonraíodh gléas téipe

en: %s is not a character special file
ga: ní comhad speisialta den chineál `carachtar' é %s

en: %s: rmtioctl failed
ga: %s: theip ar rmtioctl

en: %s: rmtopen failed
ga: %s: theip ar rmtopen

en: %s: rmtclose failed
ga: %s: theip ar rmtclose

en: invalid header: checksum error
ga: ceanntásc neamhbhailí: earráid i suim sheiceála

en: invalid user
ga: úsáideoir neamhbhailí

en: cannot get the login group of a numeric UID
ga: níl aon fháil ar an ghrúpa don UID uimhriúil seo

en: invalid group
ga: grúpa neamhbhailí

en: read error
ga: earráid sa léamh

en: premature end of file
ga: comhadchríoch gan choinne

en: File %s shrunk by %s byte, padding with zeros | File %s shrunk by %s bytes, padding with zeros
ga[0]: Chrap comhad %s (%s bheart); á stuáil le nialais
ga[1]: Chrap comhad %s (%s bheart); á stuáil le nialais
ga[2]: Chrap comhad %s (%s bheart); á stuáil le nialais
ga[3]: Chrap comhad %s (%s mbeart); á stuáil le nialais
ga[4]: Chrap comhad %s (%s beart); á stuáil le nialais

en: Read error at byte %lld in file %s, padding with zeros
ga: Earráid sa léamh ag beart %lld i gcomhad %s; á stuáil le nialais

en: File %s grew, %<PRIuMAX> new byte not copied | File %s grew, %<PRIuMAX> new bytes not copied
ga[0]: D'fhás comhad %s, níor cóipeáladh %<PRIuMAX> beart nua
ga[1]: D'fhás comhad %s, níor cóipeáladh %<PRIuMAX> beart nua
ga[2]: D'fhás comhad %s, níor cóipeáladh %<PRIuMAX> beart nua
ga[3]: D'fhás comhad %s, níor cóipeáladh %<PRIuMAX> beart nua
ga[4]: D'fhás comhad %s, níor cóipeáladh %<PRIuMAX> beart nua

en: File %s was modified while being copied
ga: Mionathraíodh comhad %s le linn é a chóipeáil

en: virtual memory exhausted
ga: cuimhne fhíorúil ídithe

en: Creating intermediate directory `%s'
ga: Comhadlann idirmheánach `%s' á cruthú

en: cannot seek on output
ga: ní féidir 'seek' a dhéanamh san aschur

en: Found end of tape.  Load next tape and press RETURN.
ga: Aimsíodh críoch na téipe.  Luchtaigh an chéad téip eile agus brúigh RETURN.

en: Found end of tape.  To continue, type device/file name when ready.
ga: Aimsíodh críoch na téipe.  Chun dul ar aghaidh, iontráil ainm an ghléis nó comhadainm nuair atá tú réidh.

en: To continue, type device/file name when ready.
ga: Chun dul ar aghaidh, iontráil ainm an ghléis nó comhadainm nuair atá tú réidh.

en: internal error: tape descriptor changed from %d to %d
ga: earráid inmheánach: d'athraigh tuarascálaí na téipe ó %d go %d

en: %s is not a directory
ga: ní comhadlann é %s
