cpio 2.12 - en to gl translation catalogue (163 entries)

en: Usage:
gl: Modo de uso:

en:   or:
gl:   ou:

en:  [OPTION...]
gl:  [OPCIÓN...]

en: Report bugs to %s.
gl: Envíe os informes de fallo a %s.

en: Unknown system error
gl: Erro de sistema descoñecido

en: give this help list
gl: mostrar esta lista de axuda

en: give a short usage message
gl: mostrar unha mensaxe de uso curta

en: NAME
gl: NOME

en: set the program name
gl: define o nome do programa

en: hang for SECS seconds (default 3600)
gl: agardar SECS segundos (predefinido 3600)

en: print program version
gl: mostra a versión do programa

en: %s: Too many arguments
gl: %s: Demasiados argumentos

en: write error
gl: erro de escritura

en: %s: invalid option -- '%c'
gl: %s: opción incorrecta -- «%c»

en: %s: option requires an argument -- '%c'
gl: %s: a opción require un argumento -- «%c»

en: memory exhausted
gl: memoria esgotada

en: unable to record current working directory
gl: non foi posíbel gravar o directorio de traballo actual

en: failed to return to initial working directory
gl: produciuse un erro ao volver ao directorio de traballo inicial

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
gl: «

en: '
gl: »

en: Packaged by %s (%s)
gl: Empaquetado por %s (%s)

en: Packaged by %s
gl: Empaquetado por %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
gl: ©

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
gl: Escrito por %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
gl: Escrito por %s e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, e outros.

en: Report %s bugs to: %s
gl: Envíe os informes de fallo en %s a %s.

en: %s home page: <%s>
gl: Páxina web de %s: <%s>

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Cannot %s
gl: %s: Non foi posíbel %s

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Warning: Cannot %s
gl: %s: Aviso: Non foi posíbel %s

en: %s: Cannot change mode to %s
gl: %s: Non foi posíbel cambiar o modo a %s

en: %s: Cannot hard link to %s
gl: %s: non é posíbel crear unha ligazón forte a %s

en: %s: Cannot create symlink to %s
gl: %s: non é posíbel crear unha ligazón simbólica a %s

en: exec/tcp: Service not available
gl: exec/tcp: servizo non está dispoñíbel

en: Cannot execute remote shell
gl: Non foi posíbel executar o shell remoto

en: Invalid byte count
gl: Número de bytes non válido

en: Premature eof
gl: remate prematuro do ficheiro

en: Invalid operation code
gl: Código de operación non válido

en: Operation not supported
gl: Operación non admitida

en: NUMBER
gl: NÚMERO

en: set debug level
gl: Definir o nivel de depuración

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: cannot open %s
gl: non é posíbel abrir %s

en: too many arguments
gl: demasiados argumentos

en: warning: skipped %ld byte of junk | warning: skipped %ld bytes of junk
gl[0]: aviso: saltouse %ld byte de lixo
gl[1]: aviso: saltáronse %ld bytes de lixo

en: rename %s ->
gl: renomear %s ->

en: %s: checksum error (0x%x, should be 0x%x)
gl: %s: erro na suma de comprobación (0x%x, debería ser 0x%x)

en: %s not created: newer or same age version exists
gl: %s non se creou: existe unha versión coa data igual ou posterior

en: cannot remove current %s
gl: non é posíbel retirar o actual %s

en: cannot link %s to %s
gl: non é posíbel crear unha ligazón de %s a %s

en: cannot swap halfwords of %s: odd number of halfwords
gl: non é posíbel intercambiar as medias-verbas de %s: número impar de medias-verbas

en: cannot swap bytes of %s: odd number of bytes
gl: non é posíbel intercambiar os bytes de %s: número impar de bytes

en: %s: unknown file type
gl: %s: tipo de ficheiro descoñecido

en: premature end of archive
gl: remate prematuro do ficheiro

en: warning: archive header has reverse byte-order
gl: atención: a cabeceira do arquivo ten os bytes en orde inversa

en: standard input is closed
gl: a entrada estándar está pechada

en: %lu block
     | %lu blocks
gl[0]: %lu bloque
gl[1]: %lu bloques

en: cannot read checksum for %s
gl: non é posíbel ler a suma de comprobación de %s

en: %s: truncating %s
gl: %s: truncando %s

en: inode number
gl: número de inodo

en: file mode
gl: modo de ficheiro

en: number of links
gl: número de ligazóns

en: modification time
gl: hora de modificación

en: file size
gl: tamaño de ficheiro

en: name size
gl: tamaño do nome

en: device number
gl: número de dispositivo

en: %s: truncating inode number
gl: %s: trúncase o número de inodo

en: %s: file name too long
gl: %s: nome de ficheiro demasiado longo

en: standard output is closed
gl: a saída estándar está pechada

en: blank line ignored
gl: liña en branco ignorada

en: %s not dumped: not a regular file
gl: %s non se envorcou: non é un ficheiro regular

en: %s: symbolic link too long
gl: %s: ligazón simbólica demasiado longa

en: %s linked to %s
gl: %s é unha ligazón a %s

en: %s is meaningless with %s
gl: %s non ten sentido con %s

en: Main operation mode:
gl: Modo de operación principal:

en: Change to directory DIR
gl: Ir ao directorio DIR

en: FORMAT
gl: FORMATO

en: Use given archive FORMAT
gl: Usar o FORMATO de arquivo fornecido

en: Print a "." for each file processed
gl: Mostrar un "." por cada ficheiro procesado

en: Do not print the number of blocks copied
gl: Non mostrar o número de bloques copiados

en: Verbosely list the files processed
gl: Listar de forma detallada os ficheiros procesados

en: Enable debugging info
gl: Activar a información de depuración

en: [USER][:.][GROUP]
gl: [USUARIO][:.][GRUPO]

en: STRING
gl: CADEA

en: COMMAND
gl: ORDE

en: Use COMMAND instead of rsh
gl: Usar ORDE en vez de rsh

en: Interactively rename files
gl: Renomear os ficheiros de forma interactiva

en: Extract files to standard output
gl: Extraer os ficheiros á saída estándar

en: Create leading directories where needed
gl: Crear os directorios intermedios se for necesario

en: Do not change the ownership of the files
gl: Non cambiar a propiedade dos ficheiros

en: invalid block size
gl: o tamaño do bloque non é válido

en: invalid archive format `%s'; valid formats are:
    crc newc odc bin ustar tar (all-caps also recognized)
gl: formato de arquivo «%s» non válido, os formatos válidos son:
    crc, newc, odc, bin, ustar, tar (indiferente a maiúsculas/minúsculas)

en: Mode already defined
gl: Modo xa definido

en: --no-preserve-owner cannot be used with --owner
gl: --no-preserve-owner non se pode empregar con --owner

en: --owner cannot be used with --no-preserve-owner
gl: --owner non se pode empregar con --no-preserve-owner

en: Invalid value for --warning option: %s
gl: Valor non válido para a opción --warning: %s

en: [destination-directory]
gl: [directorio-destino]

en: Too many arguments
gl: Demasiados argumentos

en: Not enough arguments
gl: Non hai suficientes argumentos

en: -F can be used only with --create or --extract
gl: -F só se pode usar con --create ou --extract

en: Cannot open %s
gl: Non é posíbel abrir %s

en: error closing archive
gl: produciuse un erro ao pechar o arquivo

en: cannot make directory `%s'
gl: non é posíbel crear o directorio «%s»

en: `%s' exists but is not a directory
gl: «%s» existe pero non é un directorio

en: DEVICE
gl: DISPOSITIVO

en: use remote COMMAND instead of rsh
gl: usar ORDE remota en vez de rsh

en: operation
gl: operación

en: invalid count value
gl: valor de conta non válido

en: no tape device specified
gl: non se especificou ningún dispositivo de cinta

en: %s is not a character special file
gl: %s non é un ficheiro especial de caracteres

en: %s: rmtioctl failed
gl: %s: rmtioctl fallou

en: %s: rmtopen failed
gl: %s: rmtopen fallou

en: %s: rmtclose failed
gl: %s: rmtclose fallou

en: invalid header: checksum error
gl: a cabeceira non é válida: erro na suma de comprobación

en: invalid user
gl: usuario non válido

en: cannot get the login group of a numeric UID
gl: non é posíbel obter o grupo de login dun UID numérico

en: invalid group
gl: grupo non válido

en: write error: partial write
gl: erro de escritura: escritura parcial

en: read error
gl: erro de lectura

en: premature end of file
gl: remate prematuro do ficheiro

en: File %s shrunk by %s byte, padding with zeros | File %s shrunk by %s bytes, padding with zeros
gl[0]: O ficheiro %s reduciuse en %s bytes, enchendo con ceros
gl[1]: O ficheiro %s reduciuse en %s bytes, enchendo con ceros

en: Read error at byte %lld in file %s, padding with zeros
gl: Erro de lectura no byte %lld do ficheiro %s, enchendo con ceros

en: File %s was modified while being copied
gl: O ficheiro %s foi modificado mentres se copiaba

en: virtual memory exhausted
gl: memoria virtual esgotada

en: Creating intermediate directory `%s'
gl: Creando o directorio intermedio «%s»

en: cannot seek on output
gl: non é posíbel posicionar na saída

en: Found end of tape.  Load next tape and press RETURN.
gl: Atopouse o remate da cinta. Cargue a seguinte cinta e prema INTRO.

en: Found end of tape.  To continue, type device/file name when ready.
gl: Atopouse o remate da cinta. Para continuar, escriba o nome do dispositivo/ficheiro cando estea listo.

en: To continue, type device/file name when ready.
gl: Para continuar, escriba o nome do dispositivo/ficheiro cando estea listo.

en: internal error: tape descriptor changed from %d to %d
gl: erro interno: o descritor da cinta cambiou de %d a %d

en: %s is not a directory
gl: %s non é un directorio

en: Creating directory `%s'
gl: Creando o directorio «%s»

en: cannot change to directory `%s'
gl: non é posíbel ir ao directorio «%s»

en: SIZE
gl: TAMAÑO

en: Create file of the given SIZE
gl: Crear ficheiro do TAMAÑO dado

en: Read file names from FILE
gl: Ler os nomes de ficheiro desde FICHEIRO

en: PATTERN
gl: PATRÓN

en: OFFSET
gl: DESPRAZAMENTO

en: Execute COMMAND
gl: Executar ORDE

en: Invalid size: %s
gl: Tamaño incorrecto: %s

en: Negative size: %s
gl: Tamaño negativo: %s

en: stat(%s) failed
gl: stat(%s) fallou

en: Unknown date format
gl: Formato de data descoñecido

en: cannot open `%s'
gl: non é posíbel abrir «%s»

en: cannot seek
gl: non é posíbel posicionar

en: file name contains null character
gl: o nome de ficheiro contén un carácter nulo

en: Unknown field `%s'
gl: Campo «%s» descoñecido

en: cannot set time on `%s'
gl: non é posíbel definir a hora en «%s»

en: command failed: %s
gl: a orde fallou: %s

en: cannot unlink `%s'
gl: non é posíbel desligar «%s»

en: Command exited successfully
gl: A orde saíu con éxito

en: Command failed with status %d
gl: A orde fallou co estado %d

en: Command terminated on signal %d
gl: A orde foi terminada polo sinal %d

en: Command stopped on signal %d
gl: A orde foi detida polo sinal %d

en: Command terminated
gl: Orde terminada

en: --stat requires file names
gl: --stat require nomes de ficheiros
