cpio 2.13 - en to hu translation catalogue (286 entries)

en: invalid argument %s for %s
hu: a(z) „%s” argumentum érvénytelen a következőhöz: %s

en: ambiguous argument %s for %s
hu: a(z) „%s” argumentum nem egyértelmű a következőhöz: „%s”

en: Valid arguments are:
hu: Az érvényes argumentumok a következők:

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
hu: ARGP_HELP_FMT: %s értéke nem nagyobb mint %s

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
hu: %.*s: Az ARGP_HELP_FMT paraméter értéket igényel

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
hu: %.*s: Ismeretlen ARGP_HELP_FMT paraméter

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
hu: Szemét az ARGP_HELP_FMT-ben: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
hu: A hosszú kapcsolók kötelező vagy opcionális argumentumai szintén kötelezők vagy opcionálisak bármely megfelelő rövid kapcsolónál.

en: Usage:
hu: Használat:

en:   or:
hu:   vagy:

en:  [OPTION...]
hu:  [KAPCSOLÓ…]

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
hu: További információkért lásd a „%s --help” vagy „%s --usage” kimenetét.

en: Report bugs to %s.
hu: A hibák itt jelenthetők: %s.

en: Unknown system error
hu: Ismeretlen rendszerhiba

en: give this help list
hu: ezen súgó megjelenítése

en: give a short usage message
hu: rövid használati utasítás megjelenítése

en: NAME
hu: NÉV

en: set the program name
hu: a program nevének beállítása

en: SECS
hu: MP

en: hang for SECS seconds (default 3600)
hu: szünet MP másodpercre (alapértelmezetten 3600)

en: print program version
hu: a programverzió kiírása

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
hu: (PROGRAMHIBA) A verzió nem ismert!

en: %s: Too many arguments
hu: %s: Túl sok argumentum

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
hu: (PROGRAMHIBA) A kapcsolót ismerni kellene?

en: write error
hu: írási hiba

en: %s: invalid option -- '%c'
hu: %s: érvénytelen kapcsoló -- „%c”

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hu: %s: a kapcsoló egy argumentumot igényel -- „%c”

en: memory exhausted
hu: elfogyott a memória

en: unable to record current working directory
hu: az aktuális munkakönyvtár feljegyzése meghiúsult

en: failed to return to initial working directory
hu: a visszatérés meghiúsult a kiinduló munkakönyvtárba

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
hu: „

en: '
hu: ”

en: Packaged by %s (%s)
hu: Csomagolta: %s (%s)

en: Packaged by %s
hu: Csomagolta: %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
hu: ©

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
hu: Írta: %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
hu: Írta: %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s
    és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s és mások.

en: Report %s bugs to: %s
hu: A(z) %s hibáinak jelentése ide: %s
    Fordítási hibák jelentése: Úr Balázs <urbalazs@gmail.com>

en: %s home page: <%s>
hu: A(z) %s honlapja: <%s>

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Cannot %s
hu: %s: A(z) %s függvény sikertelen

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Warning: Cannot %s
hu: %s: Figyelem: a(z) %s függvény sikertelen

en: %s: Cannot change mode to %s
hu: %s: Nem sikerült módot változtatni erre: %s

en: %s: Cannot hard link to %s
hu: %s: Nem sikerült hard linket létrehozni erre: %s

en: %s: Cannot create symlink to %s
hu: %s: Nem sikerült szimbolikus linket létrehozni erre: %s

en: Removing leading `%s' from member names
hu: A vezető „%s” eltávolítása a tagok nevéből

en: Removing leading `%s' from hard link targets
hu: A vezető „%s” eltávolítása a hard linkek céljaiból

en: Substituting `.' for empty member name
hu: A „.” helyettesítése üres tagnévnél

en: Substituting `.' for empty hard link target
hu: A „.” helyettesítése üres hard link célnál

en: exec/tcp: Service not available
hu: exec/tcp: A szolgáltatás nem érhető el

en: stdin
hu: szabványos bemenet

en: stdout
hu: szabványos kimenet

en: Cannot connect to %s: resolve failed
hu: Nem sikerült csatlakozni ehhez: %s: a feloldás sikertelen

en: Cannot redirect files for remote shell
hu: Nem irányíthatók át fájlok a távoli parancssorhoz

en: Cannot execute remote shell
hu: Nem sikerült végrehajtani a távoli parancsértelmezőt

en: Seek direction out of range
hu: A pozicionálási irány tartományon kívül van

en: Invalid seek direction
hu: Érvénytelen pozicionálási irány

en: Invalid seek offset
hu: Érvénytelen pozicionálási eltolás

en: Seek offset out of range
hu: A pozicionálási eltolás tartományon kívül van

en: Invalid byte count
hu: Érvénytelen bájtszám

en: Byte count out of range
hu: A bájtszám tartományon kívül van

en: Premature eof
hu: Túl korai fájlvég

en: Invalid operation code
hu: Érvénytelen műveletkód

en: Operation not supported
hu: A művelet nem támogatott

en: Unexpected arguments
hu: Nem várt argumentumok

en: Manipulate a tape drive, accepting commands from a remote process
hu: Egy szalagmeghajtó manipulálása, parancsok elfogadása egy távoli folyamattól

en: NUMBER
hu: SZÁM

en: set debug level
hu: hibakeresési szint beállítása

en: FILE
hu: FÁJL

en: set debug output file name
hu: hibakeresési kimenetfájl nevének beállítása

en: cannot open %s
hu: nem sikerült megnyitni: %s

en: too many arguments
hu: túl sok argumentum

en: Garbage command
hu: Szemét parancs

en: warning: skipped %ld byte of junk | warning: skipped %ld bytes of junk
hu[0]: figyelem: %ld szemét bájt kihagyva
hu[1]: figyelem: %ld szemét bájt kihagyva

en: rename %s ->
hu: %s átnevezése ->

en: %s: stored filename length is out of range
hu: %s: a tárolt fájlnévhossz kívül esik a tartományon

en: %s: checksum error (0x%x, should be 0x%x)
hu: %s: ellenőrzőösszeg hiba (0x%x, de ennek kellene lennie: 0x%x)

en: %s not created: newer or same age version exists
hu: %s nem lett létrehozva: újabb vagy azonos verzió létezik

en: cannot remove current %s
hu: nem sikerült a jelenlegi %s eltávolítása

en: cannot link %s to %s
hu: nem sikerült a(z) %s összekapcsolása ezzel: %s

en: cannot swap halfwords of %s: odd number of halfwords
hu: nem sikerült a(z) %s félszavait felcserélni: páratlan számú félszó

en: cannot swap bytes of %s: odd number of bytes
hu: nem sikerült a(z) %s bájtjait felcserélni: páratlan számú byte

en: %s: unknown file type
hu: %s: ismeretlen fájltípus

en: Malformed number %.*s
hu: Hibás formátumú szám: %.*s

en: Archive value %.*s is out of range
hu: A(z) %.*s archívum érték tartományon kívül van

en: premature end of archive
hu: túl korai archívumvég

en: warning: archive header has reverse byte-order
hu: figyelem: az archívum fejléce fordított byte-sorrendű

en: standard input is closed
hu: a szabványos bemenet le van zárva

en: %lu block
     | %lu blocks
hu[0]: %lu blokk
hu[1]: %lu blokk

en: cannot read checksum for %s
hu: a(z) %s ellenőrzőösszegét nem sikerült beolvasni

en: %s: value %s %s out of allowed range 0..%s
hu: %s: a(z) %s %s érték az engedélyezett 0..%s tartományon kívül van

en: %s: truncating %s
hu: %s: %s csonkolása

en: inode number
hu: inode szám

en: file mode
hu: fájl mód

en: number of links
hu: linkek száma

en: modification time
hu: módosítás ideje

en: file size
hu: fájlméret

en: device major number
hu: eszköz főszám

en: device minor number
hu: eszköz alszám

en: rdev major
hu: rdev főszám

en: rdev minor
hu: rdev alszám

en: name size
hu: név méret

en: device number
hu: eszközszám

en: %s: truncating inode number
hu: %s: csonkolt inode szám

en: %s: value %s %s out of allowed range 0..%u
hu: %s: a(z) %s %s érték az engedélyezett 0..%u tartományon kívül van

en: %s: value %s %s out of allowed range 0..%lu
hu: %s: a(z) %s %s érték az engedélyezett 0..%lu tartományon kívül van

en: %s: file name too long
hu: %s: a fájlnév túl hosszú

en: standard output is closed
hu: a szabványos kimenet le van zárva

en: blank line ignored
hu: üres sor mellőzve

en: %s not dumped: not a regular file
hu: %s nincs kiírva: nem szabályos fájl

en: %s: symbolic link too long
hu: %s: szimbolikus link túl hosszú

en: %s linked to %s
hu: a(z) %s összekapcsolva ezzel: %s

en: GNU `cpio' copies files to and from archives
    
    Examples:
      # Copy files named in name-list to the archive
      cpio -o < name-list [> archive]
      # Extract files from the archive
      cpio -i [< archive]
      # Copy files named in name-list to destination-directory
      cpio -p destination-directory < name-list
hu: A GNU „cpio” fájlokat másol az archívumokba és archívumokból
    
    Példák:
      # A névlistában megnevezett fájlok másolása az archívumba
      cpio -o < névlista [> archívum]
      # Fájlok kibontása az archívumból
      cpio -i [< archívum]
      # A névlistában megnevezett fájlok másolása a célkönyvtárba
      cpio -p célkönyvtár < névlista

en: %s is meaningless with %s
hu: a(z) %s értelmetlen ezzel: %s

en: Main operation mode:
hu: Fő működési mód:

en: Create the archive (run in copy-out mode)
hu: Az archívum létrehozása (futtatás kimásolási módban)

en: Extract files from an archive (run in copy-in mode)
hu: Fájlok kibontása egy archívumból (futtatás bemásolási módban)

en: Run in copy-pass mode
hu: Futtatása átmásolás módban

en: Print a table of contents of the input
hu: A bemenet tartalomjegyzékének kiírása

en: Operation modifiers valid in any mode:
hu: A műveletmódosítók bármely módban érvényesek:

en: DIR
hu: KVT

en: Change to directory DIR
hu: váltás a KVT könyvtárba

en: Archive file is local, even if its name contains colons
hu: Az archívumfájl helyi, még akkor is, ha a neve kettőspontot tartalmaz

en: FORMAT
hu: FORMÁTUM

en: Use given archive FORMAT
hu: A megadott archívum FORMÁTUM használata

en: Set the I/O block size to 5120 bytes
hu: Az I/O blokkméret beállítása 5120 bájtra

en: BLOCK-SIZE
hu: BLOKKMÉRET

en: Set the I/O block size to BLOCK-SIZE * 512 bytes
hu: Az I/O blokkméret beállítása BLOKKMÉRET * 512 bájtra

en: Use the old portable (ASCII) archive format
hu: A régi hordozható (ASCII) archívumformátum használata

en: Print a "." for each file processed
hu: Egy „.” írása minden feldolgozott fájlhoz

en: Set the I/O block size to the given NUMBER of bytes
hu: Az I/O blokkméret beállítása a megadott SZÁM bájtra

en: Do not print the number of blocks copied
hu: Ne írja ki az átmásolt blokkok számát

en: Verbosely list the files processed
hu: A feldolgozott fájlok listázása bőbeszédűen

en: Enable debugging info
hu: Hibakeresési információk engedélyezése

en: FLAG
hu: JELZŐ

en: Control warning display. Currently FLAG is one of 'none', 'truncate', 'all'. Multiple options accumulate.
hu: Figyelmeztető képernyő vezérlése. Jelenleg a JELZŐ az alábbiak egyike: „none”, „truncate”, „all”. A több kapcsoló halmozódik.

en: [USER][:.][GROUP]
hu: [FELHASZNÁLÓ][:.][CSOPORT]

en: Set the ownership of all files created to the specified USER and/or GROUP
hu: Minden létrehozott fájl tulajdonjogának beállítása a megadott FELHASZNÁLÓRA és/vagy CSOPORTRA

en: Operation modifiers valid in copy-in and copy-out modes
hu: A műveletmódosítók bemásolási és kimásolási módban érvényesek

en: [[USER@]HOST:]FILE-NAME
hu: [[FELHASZNÁLÓ@]GÉP:]FÁJLNÉV

en: Use this FILE-NAME instead of standard input or output. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
hu: Ezen FÁJLNÉV használata a szabványos bemenet vagy kimenet helyett. Az opcionális FELHASZNÁLÓ és GÉP megadja a felhasználót és a gépneveket egy távoli archívum esetén.

en: STRING
hu: SZÖVEG

en: Print STRING when the end of a volume of the backup media is reached
hu: SZÖVEG kiírása a biztonsági mentés média kötet végének elérésekor

en: COMMAND
hu: PARANCS

en: Use COMMAND instead of rsh
hu: A PARANCS használata az rsh helyett

en: Operation modifiers valid only in copy-in mode:
hu: A műveletmódosítók csak bemásolási módban érvényesek:

en: Only copy files that do not match any of the given patterns
hu: Csak azokat a fájlokat másolja, amelyek nem illeszkednek a megadott minták egyikére sem

en: In the verbose table of contents listing, show numeric UID and GID
hu: A bőbeszédű tartalomjegyzék listázásakor jelenítse meg a numerikus UID és GID értékeket

en: Read additional patterns specifying filenames to extract or list from FILE
hu: További fájlneveket megadó minták olvasása kibontáshoz vagy FÁJLBÓL listázáshoz

en: When reading a CRC format archive, only verify the CRC's of each file in the archive, don't actually extract the files
hu: Egy CRC formátumú archívum olvasásakor csak az archívumban lévő fájlok CRC-jének ellenőrzése, ténylegesen ne bontsa ki a fájlokat

en: Interactively rename files
hu: Fájlok interaktív átnevezése

en: Swap both halfwords of words and bytes of halfwords in the data. Equivalent to -sS
hu: A szavak félszavainak és a félszavak bájtjainak is egyaránt felcserélése az adatokban. Egyenértékű a -sS kapcsolóval.

en: Swap the bytes of each halfword in the files
hu: Minden félszó bájtjainak felcserélése a fájlokban

en: Swap the halfwords of each word (4 bytes) in the files
hu: Minden szó (4 bájt) félszavainak felcserélése a fájlokban

en: Extract files to standard output
hu: Fájlok kibontása a szabványos kimenetre

en: Archive filename to use instead of standard input. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
hu: A használandó archívum fájlneve a szabványos bemenet helyett. Az opcionális FELHASZNÁLÓ és GÉP megadja a felhasználót és a gépneveket egy távoli archívum esetén.

en: Operation modifiers valid only in copy-out mode:
hu: A műveletmódosítók csak kimásolási módban érvényesek:

en: Append to an existing archive.
hu: Hozzáfűzés egy létező archívumhoz.

en: Archive filename to use instead of standard output. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
hu: A használandó archívum fájlneve a szabványos kimenet helyett. Az opcionális FELHASZNÁLÓ és GÉP megadja a felhasználót és a gépneveket egy távoli archívum esetén.

en: Renumber inodes
hu: Inode-ok újraszámozása

en: Don't store device numbers
hu: Ne tárolja az eszközszámokat

en: Create device-independent (reproducible) archives
hu: Eszközfüggetlen (újra előállítható) archívumok készítése

en: Operation modifiers valid only in copy-pass mode:
hu: A műveletmódosítók csak átmásolási módban érvényesek:

en: Link files instead of copying them, when  possible
hu: Fájlok összekapcsolása a másolásuk helyett, ha lehetséges

en: Operation modifiers valid in copy-in and copy-out modes:
hu: A műveletmódosítók bemásolási és kimásolási módban érvényesek:

en: Do not strip file system prefix components from the file names
hu: Ne vágja le a fájlrendszer előtag komponenseket a fájlnevekről

en: Create all files relative to the current directory
hu: Minden fájl relatív létrehozása a jelenlegi könyvtártól

en: Operation modifiers valid in copy-out and copy-pass modes:
hu: A műveletmódosítók kimásolási és átmásolási módban érvényesek:

en: Filenames in the list are delimited by null characters instead of newlines
hu: Fájlnevek elválasztása a listában új sor karakterek helyett null karakterekkel

en: Dereference  symbolic  links  (copy  the files that they point to instead of copying the links).
hu: Szimbolikus linkek hivatkozásának feloldása (fájlok másolása a linkek másolása helyett, amelyekre mutatnak).

en: Reset the access times of files after reading them
hu: A fájlok hozzáférési idejének visszaállítása a beolvasásuk után

en: Operation modifiers valid in copy-in and copy-pass modes:
hu: A műveletmódosítók bemásolási és átmásolási módban érvényesek:

en: Retain previous file modification times when creating files
hu: Az előző fájl módosítási idők megtartása fájlok létrehozásakor

en: Create leading directories where needed
hu: Vezető könyvtárak létrehozása, ahol szükséges

en: Do not change the ownership of the files
hu: Ne módosítsa a fájlok tulajdonjogát

en: Replace all files unconditionally
hu: Minden fájl cseréje feltétel nélkül

en: Write files with large blocks of zeros as sparse files
hu: A nagy nulla blokkokkal rendelkező fájlok írása ritka fájlokként

en: invalid block size
hu: érvénytelen blokkméret

en: Archive format multiply defined
hu: Archívumformátum szorzás van meghatározva

en: invalid archive format `%s'; valid formats are:
    crc newc odc bin ustar tar (all-caps also recognized)
hu: a(z) „%s” archívumformátum érvénytelen; az érvényes formátumok:
    crc, newc, odc, bin, ustar, tar (kis- és nagybetűk is felismerhetők)

en: Mode already defined
hu: A mód már definiálva van

en: --no-preserve-owner cannot be used with --owner
hu: A --no-preserve-owner nem használható a --owner kapcsolóval

en: --owner cannot be used with --no-preserve-owner
hu: A --owner nem használható a --no-preserve-owner kapcsolóval

en: Invalid value for --warning option: %s
hu: Érvénytelen érték a --warning kapcsolóhoz: %s

en: [destination-directory]
hu: [célkönyvtár]

en: You must specify one of -oipt options.
hu: Meg kell adnia az -oipt kapcsolók egyikét.

en: Both -I and -F are used in copy-in mode
hu: A -l és a -F is használva van bemásolás módban

en: Too many arguments
hu: Túl sok argumentum

en: --append is used but no archive file name is given (use -F or -O options)
hu: A --append használva van, de nincs archívum fájlnév megadva (használja a -F vagy -O kapcsolókat)

en: Both -O and -F are used in copy-out mode
hu: A -O és a -F is használva van kimásolás módban

en: Not enough arguments
hu: Nincs elég argumentum

en: Archive format is not specified in copy-pass mode (use --format option)
hu: Az archívumformátum nincs megadva átmásolás módban (használja a --format kapcsolót)

en: -F can be used only with --create or --extract
hu: a -F csak a --create vagy --extract kapcsolóval együtt használható

en: Cannot open %s
hu: Nem sikerült megnyitni: %s

en: error closing archive
hu: hiba az archívum lezárásakor

en: cannot make directory `%s'
hu: nem sikerült létrehozni a(z) „%s” könyvtárat

en: `%s' exists but is not a directory
hu: a(z) „%s” létezik, de nem könyvtár

en: control magnetic tape drive operation
hu: mágneses szalagmeghajtó művelet vezérlése

en: DEVICE
hu: ESZKÖZ

en: use device as the file name of the tape drive to operate on
hu: az eszköz használata a szalagmeghajtó fájlneveként, amelyen dolgozik

en: use remote COMMAND instead of rsh
hu: a távoli PARANCS használata az rsh helyett

en: operation
hu: művelet

en: invalid count value
hu: érvénytelen számlálás érték

en: no tape device specified
hu: nincs szalagos eszköz megadva

en: operation [count]
hu: művelet [számlálás]

en: %s is not a character special file
hu: a(z) %s nem karakteres különleges fájl

en: %s: rmtioctl failed
hu: %s: rmtioctl sikertelen

en: %s: rmtopen failed
hu: %s: rmtopen sikertelen

en: %s: rmtclose failed
hu: %s: rmtclose sikertelen

en: invalid header: checksum error
hu: érvénytelen fejléc: ellenőrzőösszeg hiba

en: invalid user
hu: érvénytelen felhasználó

en: cannot get the login group of a numeric UID
hu: nem sikerült lekérni a számszerű UID bejelentkezési csoportját

en: invalid group
hu: érvénytelen csoport

en: write error: partial write
hu: írási hiba: részleges írás

en: read error
hu: olvasási hiba

en: premature end of file
hu: túl korai fájlvég

en: File %s shrunk by %s byte, padding with zeros | File %s shrunk by %s bytes, padding with zeros
hu[0]: A(z) %s fájl összement %s bájttal, nullákkal feltöltve
hu[1]: A(z) %s fájl összement %s bájttal, nullákkal feltöltve

en: Read error at byte %lld in file %s, padding with zeros
hu: Olvasási hiba a(z) %lld bájtnál a(z) %s fájlban, nullákkal feltöltve

en: File %s grew, %<PRIuMAX> new byte not copied | File %s grew, %<PRIuMAX> new bytes not copied
hu[0]: A(z) %s fájl megnőtt, %<PRIuMAX> új bájt nem lett átmásolva
hu[1]: A(z) %s fájl megnőtt, %<PRIuMAX> új bájt nem lett átmásolva

en: File %s was modified while being copied
hu: A(z) %s fájl módosítva lett másolás közben

en: virtual memory exhausted
hu: a virtuális memória elfogyott

en: Creating intermediate directory `%s'
hu: A(z) „%s” átmeneti könyvtár létrehozása

en: cannot seek on output
hu: nem sikerült pozicionálni a kimeneten

en: Found end of tape.  Load next tape and press RETURN.
hu: Vége a szalagnak. Tegye be a következő szalagot, és nyomja meg az ENTER billentyűt.

en: Found end of tape.  To continue, type device/file name when ready.
hu: Vége a szalagnak. A folytatáshoz gépelje be az eszköz/fájl nevét, amikor készen van.

en: To continue, type device/file name when ready.
hu: A folytatáshoz gépelje be az eszköz/fájl nevét, amikor készen van.

en: internal error: tape descriptor changed from %d to %d
hu: belső hiba: a szalagleíró megváltozott: %d -> %d

en: %s is not a directory
hu: a(z) %s nem könyvtár

en: Creating directory `%s'
hu: „%s” könyvtár létrehozása

en: cannot change to directory `%s'
hu: nem lehet a következő könyvtárba lépni: „%s”

en: genfile manipulates data files for GNU paxutils test suite.
    OPTIONS are:
hu: A genfile adatfájlokat manipulál a GNU paxutils teszt alkalmazáscsomaghoz.
    A KAPCSOLÓK:

en: File creation options:
hu: Fájl létrehozási kapcsolók:

en: SIZE
hu: MÉRET

en: Create file of the given SIZE
hu: A megadott MÉRETŰ fájl létrehozása

en: Write to file NAME, instead of standard output
hu: Írás a fájl NÉVBE a szabványos kimenet helyett

en: Read file names from FILE
hu: Fájlnevek olvasása FÁJLBÓL

en: -T reads null-terminated names
hu: A -T null-lal végződő neveket olvas

en: PATTERN
hu: MINTA

en: Fill the file with the given PATTERN. PATTERN is 'default' or 'zeros'
hu: A fájl feltöltése a megadott MINTÁVAL. A MINTA „default” vagy „zeros”.

en: Size of a block for sparse file
hu: Egy blokk mérete ritka fájlnál

en: Generate sparse file. Rest of the command line gives the file map.
hu: Ritka fájl előállítása. A parancssor többi része adja meg a fájltérképet.

en: OFFSET
hu: ELTOLÁS

en: Seek to the given offset before writing data
hu: Pozicionálás a megadott eltoláshoz az adatok írása előtt

en: File statistics options:
hu: Fájlstatisztikai kapcsolók:

en: Print contents of struct stat for each given file. Default FORMAT is:
hu: A struktúra statisztika tartalmának kiírása minden megadott fájlnál. Az alapértelmezett FORMÁTUM:

en: Synchronous execution options:
hu: Szinkron végrehajtási kapcsolók:

en: Perform given action (see below) upon reaching checkpoint NUMBER
hu: A megadott művelet (lásd lent) végrehajtása az ellenőrzőpont SZÁM elérésén

en: Set date for next --touch option
hu: Dátum beállítása a következő --touch kapcsolóhoz

en: Display executed checkpoints and exit status of COMMAND
hu: A végrehajtott ellenőrzőpontok és a PARANCS kilépési állapotának megjelenítése

en: Synchronous execution actions. These are executed when checkpoint number given by --checkpoint option is reached.
hu: Szinkron végrehajtási műveletek. Ezek akkor kerülnek végrehajtásra, ha a --checkpoint kapcsoló által megadott ellenőrzőpont számot elérik.

en: Truncate FILE to the size specified by previous --length option (or 0, if it is not given)
hu: FÁJL csonkítása az előző --length kapcsoló által megadott méretűre (vagy 0, ha nincs megadva)

en: Append SIZE bytes to FILE. SIZE is given by previous --length option.
hu: MÉRET bájt hozzáfűzése a FÁJLHOZ. A MÉRETET az előző --length kapcsoló adja meg.

en: Update the access and modification times of FILE
hu: A FÁJL hozzáférési és módosítási idejének frissítése

en: Execute COMMAND
hu: PARANCS végrehajtása

en: Invalid size: %s
hu: érvénytelen méret: %s

en: Number out of allowed range: %s
hu: A szám az engedélyezett tartományon kívüli: %s

en: Negative size: %s
hu: Negatív méret: %s

en: stat(%s) failed
hu: stat(%s) sikertelen

en: created file is not sparse
hu: a létrehozott fájl nem ritka

en: Error parsing number near `%s'
hu: Hiba a szám feldolgozásakor „%s” környékén

en: Unknown date format
hu: Ismeretlen dátumformátum

en: [ARGS...]
hu: [ARGOK…]

en: cannot open `%s'
hu: nem sikerült megnyitni: „%s”

en: cannot seek
hu: nem sikerült pozicionálni

en: file name contains null character
hu: a fájlnév null karaktert tartalmaz

en: cannot generate sparse files on standard output, use --file option
hu: nem sikerült ritka fájlt előállítani a szabványos kimeneten, használja a --file kapcsolót

en: incorrect mask (near `%s')
hu: hibás maszk („%s” környékén)

en: Unknown field `%s'
hu: Ismeretlen mező: „%s”

en: cannot set time on `%s'
hu: nem sikerült beállítani az időt ezen: „%s”

en: cannot truncate `%s'
hu: a(z) „%s” nem csonkítható

en: command failed: %s
hu: a parancs meghiúsult: %s

en: cannot unlink `%s'
hu: nem sikerült törölni (unlink): „%s”

en: Command exited successfully
hu: A parancs sikeresen kilépett

en: Command failed with status %d
hu: A parancs meghiúsult a(z) %d állapottal

en: Command terminated on signal %d
hu: A parancs megszakítva a(z) %d szignálon

en: Command stopped on signal %d
hu: A parancs leállítva a(z) %d szignálon

en: Command dumped core
hu: A parancs kiírta a magot

en: Command terminated
hu: A parancs megszakítva

en: --stat requires file names
hu: A --stat fájlneveket igényel
