cpio 2.13 - en to uk translation catalogue (283 entries)

en: invalid argument %s for %s
uk: неправильний аргумент %s для %s

en: ambiguous argument %s for %s
uk: неоднозначний аргумент %s для %s

en: Valid arguments are:
uk: Правильні аргументи то:

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
uk: ARGP_HELP_FMT: значення %s є менше ніж або дорівнює %s

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
uk: %.*s: параметр ARGP_HELP_FMT вимагає значення

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
uk: %.*s: Невідомий параметр ARGP_HELP_FMT

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
uk: Хибні дані в ARGP_HELP_FMT: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
uk: Аргументи, обов'язкові для довгих ключів, є обов'язковими й для коротких.

en: Usage:
uk: Використання:

en:   or:
uk:  чи:

en:  [OPTION...]
uk:  [ПАРАМЕТР...]

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
uk: Спробуйте «%s --help» або «%s --usage» для отримання докладнішого опису.

en: Report bugs to %s.
uk: Про помилки звітуйте на %s.

en: Unknown system error
uk: Невідомий тип повідомлення

en: give this help list
uk: показати цю довідку

en: give a short usage message
uk: показати коротке повідомлення про використання

en: NAME
uk: НАЗВА

en: set the program name
uk: встановити назву програми

en: SECS
uk: СЕКУНДИ

en: hang for SECS seconds (default 3600)
uk: зачекати вказану кількість секунд (типово 3600)

en: print program version
uk: вивести версію програми

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
uk: (ПОМИЛКА ПРОГРАМУВАННЯ) Невідома версія!?

en: %s: Too many arguments
uk: %s: Забагато аргументів

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
uk: (ПОМИЛКА ПРОГРАМУВАННЯ) Параметр мало бути розпізнано!?

en: write error
uk: помилка запису

en: %s: invalid option -- '%c'
uk: %s: некоректний параметр -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
uk: %s: параметр потребує аргументу -- '%c'

en: memory exhausted
uk: пам'ять вичерпано

en: unable to record current working directory
uk: не вдалося запам'ятати поточний каталог

en: failed to return to initial working directory
uk: не вдалося повернутися до поточного каталогу

en: Packaged by %s (%s)
uk: Пакував %s (%s)

en: Packaged by %s
uk: Пакував %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
uk: ©

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
uk: Автор: %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
uk: Автори: %s та %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
uk: Автори: %s, %s та %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
uk: Автори: %s, %s, %s
    та %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
uk: Автори: %s, %s, %s
    %s, та %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
uk: Автори: %s, %s, %s
    %s, %s та %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
uk: Автори: %s, %s, %s
    %s, %s, %s та %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
uk: Автори: %s, %s, %s
    %s, %s, %s, %s та %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
uk: Автори: %s, %s, %s
    %s, %s, %s, %s,
    %s та %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
uk: Автори: %s, %s, %s
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s та інші.

en: Report %s bugs to: %s
uk: Про помилки у %s звітуйте на %s

en: %s home page: <%s>
uk: домашня сторінка %s: <%s>

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Cannot %s
uk: %s: Помилка у функції %s

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Warning: Cannot %s
uk: %s: Попередження: Помилка у функції %s

en: %s: Cannot change mode to %s
uk: %s: Не вдається змінити права доступу на %s

en: %s: Cannot hard link to %s
uk: %s: не вдається створити посилання на %s

en: %s: Cannot create symlink to %s
uk: %s: Не вдається створити символічне посилання на %s

en: Removing leading `%s' from member names
uk: Видалення початкового префіксу `%s' з назв файлів

en: Removing leading `%s' from hard link targets
uk: Видалення початкового префіксу `%s' з назви цілі жорсткого посилання

en: Substituting `.' for empty member name
uk: Підстановка `.' замість пустої назви файлу

en: Substituting `.' for empty hard link target
uk: Підстановка `.' замість пустої назви цілі жорсткого посилання

en: exec/tcp: Service not available
uk: exec/tcp: сервіс відсутній

en: Cannot connect to %s: resolve failed
uk: Не вдалося під'єднатись до %s: неможливо встановити адресу хоста

en: Cannot redirect files for remote shell
uk: Не вдалося переспрямувати файли на віддалену оболонку

en: Cannot execute remote shell
uk: Не вдалося запустити віддалену оболонку

en: Seek direction out of range
uk: Напрямок зміщення за межами діапазону

en: Invalid seek direction
uk: Помилковий напрям пошуку

en: Invalid seek offset
uk: Помилковий зсув у файлі

en: Seek offset out of range
uk: Зміщення за межами діапазону

en: Invalid byte count
uk: Помилкова кількість байтів

en: Byte count out of range
uk: Кількість байтів за межами діапазону

en: Premature eof
uk: Передчасне закінчення файла

en: Invalid operation code
uk: Недійсний код операції

en: Operation not supported
uk: Операція не підтримується

en: Unexpected arguments
uk: Неочікувані аргументи

en: Manipulate a tape drive, accepting commands from a remote process
uk: Керує стрічковим пристроєм, отримуючи команди від віддаленого процесу

en: NUMBER
uk: ЧИСЛО

en: set debug level
uk: встановити рівень налагодження

en: FILE
uk: ФАЙЛ

en: set debug output file name
uk: встановити назву файлу для виходу налагодження

en: cannot open %s
uk: не вдається відкрити %s

en: too many arguments
uk: забагато аргументів

en: Garbage command
uk: Хибна команда

en: warning: skipped %ld byte of junk | warning: skipped %ld bytes of junk
uk[0]: попередження: пропускається %ld байт зі сміттям
uk[1]: попередження: пропускається %ld байти зі сміттям
uk[2]: попередження: пропускається %ld байтів зі сміттям

en: rename %s ->
uk: перейменування %s ->

en: %s: stored filename length is out of range
uk: %s: довжина збереженої назви файла перевищує допустимі межі

en: %s: checksum error (0x%x, should be 0x%x)
uk: %s: помилка контрольної суми (0x%x, мало бути 0x%x)

en: %s not created: newer or same age version exists
uk: %s не створено: існуюча версія є новішою або ровесником архівної

en: cannot remove current %s
uk: не вдається видалити поточний %s

en: cannot link %s to %s
uk: не вдається створити посилання %s на %s

en: cannot swap halfwords of %s: odd number of halfwords
uk: не вдається замінити містами півслова у назві %s: непарна кількість півслів

en: cannot swap bytes of %s: odd number of bytes
uk: не вдається замінити містами байти у назві %s: непарна кількість півслів

en: %s: unknown file type
uk: %s: невідомий тип файла

en: Malformed number %.*s
uk: Недійсне число %.*s

en: Archive value %.*s is out of range
uk: Архівне значення %.*s поза межами діапазону

en: premature end of archive
uk: передчасне закінчення файла

en: warning: archive header has reverse byte-order
uk: попередження: зворотний порядок байтів у заголовку архіву

en: standard input is closed
uk: стандартний ввід замкнутий

en: %lu block
     | %lu blocks
uk[0]: %lu блок
uk[1]: %lu блоки
uk[2]: %lu блоків

en: cannot read checksum for %s
uk: не можу прочитати контрольну суму для %s

en: %s: value %s %s out of allowed range 0..%s
uk: %s: значення %s %s не належить до припустимого діапазону від 0 до %s

en: %s: truncating %s
uk: %s: поле `%s' обрізано

en: inode number
uk: номер і-вузла

en: file mode
uk: права доступу

en: number of links
uk: кількість посилань

en: modification time
uk: час модифікації

en: file size
uk: розмір файлу

en: device major number
uk: головний номер пристрою

en: device minor number
uk: другорядний номер пристрою

en: rdev major
uk: головний номер пристрою і-вузла

en: rdev minor
uk: другорядний номер пристрою і-вузла

en: name size
uk: довжина назви

en: device number
uk: номер пристрою

en: rdev
uk: пристрій і-вузла

en: %s: truncating inode number
uk: %s: номер і-вузла обрізано

en: %s: value %s %s out of allowed range 0..%u
uk: %s: значення %s %s не належить до припустимого діапазону від 0 до %u

en: %s: value %s %s out of allowed range 0..%lu
uk: %s: значення %s %s не належить до припустимого діапазону від 0 до %lu

en: %s: file name too long
uk: %s: надто довга назва файлу

en: standard output is closed
uk: стандартний вивід замкнутий

en: blank line ignored
uk: ігнорування пустого рядку

en: %s not dumped: not a regular file
uk: %s не архівується: не є звичайним файлом

en: %s: symbolic link too long
uk: %s: надто довге символічне посилання

en: %s linked to %s
uk: створено посилання %s до %s

en: GNU `cpio' copies files to and from archives
    
    Examples:
      # Copy files named in name-list to the archive
      cpio -o < name-list [> archive]
      # Extract files from the archive
      cpio -i [< archive]
      # Copy files named in name-list to destination-directory
      cpio -p destination-directory < name-list
uk: GNU `cpio' копіює файли до або з архівів
    
    Приклади:
      # Копіювати файли, вказані у переліку файлів, у архів
      cpio -o < перелік-файлів [> архів]
      # Витягувати файли з архіву
      cpio -i [< архів]
      # Копіювати файли, вказані у переліку файлів, до каталогу-призначення
      cpio -p каталог-призначення < перелік-файлів

en: %s is meaningless with %s
uk: %s не має сенсу з %s

en: Main operation mode:
uk: Режими роботи:

en: Create the archive (run in copy-out mode)
uk: Створити архів (виконання у режимі "копіювання-з")

en: Extract files from an archive (run in copy-in mode)
uk: Витягнути файли з архіву  (виконання у режимі "копіювання-до")

en: Run in copy-pass mode
uk: (виконання у режимі "копіювання-через")

en: Print a table of contents of the input
uk: Вивести зміст вхідного архіву

en: Operation modifiers valid in any mode:
uk: Модифікатори дійсні у будь-якому режимі:

en: DIR
uk: КАТ

en: Change to directory DIR
uk: Перейти до каталогу КАТ

en: Archive file is local, even if its name contains colons
uk: Файл архіву є локальним, навіть якщо його назва містить двокрапки

en: FORMAT
uk: ФОРМАТ

en: Use given archive FORMAT
uk: Використовувати вказаний формат архіву

en: Set the I/O block size to 5120 bytes
uk: Встановити розмір блоку вводу-виводу у 5120 байтів

en: BLOCK-SIZE
uk: РОЗМІР-БЛОКУ

en: Set the I/O block size to BLOCK-SIZE * 512 bytes
uk: Встановити розмір блоку вводу-виводу у РОЗМІР-БЛОКУ*512 байтів

en: Use the old portable (ASCII) archive format
uk: Використовувати старий переносний формат архіву (ASCII)

en: Print a "." for each file processed
uk: Друкувати крапку після кожного обробленого файлу

en: Set the I/O block size to the given NUMBER of bytes
uk: Встановити розмір блоку вводу-виводу у вказане ЧИСЛО байтів

en: Do not print the number of blocks copied
uk: Не виводити кількість скопійованих блоків

en: Verbosely list the files processed
uk: Виводити докладну інформацію про оброблені файли

en: Enable debugging info
uk: Увімкнути налагодження

en: FLAG
uk: ОЗНАКА

en: Control warning display. Currently FLAG is one of 'none', 'truncate', 'all'. Multiple options accumulate.
uk: Управління відображенням попереджень. Наразі ознака має бути однією з 'none', 'truncate', 'all'. Дозволяється вказування декількох опцій -W

en: [USER][:.][GROUP]
uk: [КОРИСТУВАЧ][:.][ГРУПА]

en: Set the ownership of all files created to the specified USER and/or GROUP
uk: Встановити вказаного користувача і/або ГРУПУ власником усіх створених файлів

en: Operation modifiers valid in copy-in and copy-out modes
uk: Модифікатори дії, дійсні у режимах "копіювання-з" і "копіювання-до"

en: [[USER@]HOST:]FILE-NAME
uk: [[КОРИСТУВАЧ@]МАШИНА:]НАЗВА-ФАЙЛУ

en: Use this FILE-NAME instead of standard input or output. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
uk: Використовувати цю назву файлу як стандартний ввід або вивід. Необов'язкові частини КОРИСТУВАЧ та МАШИНА визначають ім'я користувача та назву машини у випадку віддаленого архіву.

en: STRING
uk: РЯДОК

en: Print STRING when the end of a volume of the backup media is reached
uk: Друкувати РЯДОК після досягнення кінця тому на носії

en: COMMAND
uk: КОМАНДА

en: Use COMMAND instead of rsh
uk: Використати програму КОМАНДА замість rsh

en: Operation modifiers valid only in copy-in mode:
uk: Опції-модифікатори, що є дійсними лише у режимі "копіювання-до":

en: Only copy files that do not match any of the given patterns
uk: Копіювати лише такі файли, що їх назви не співпадають з жодним з вказаних шаблонів

en: In the verbose table of contents listing, show numeric UID and GID
uk: У детальному змісті виводити цифрові значення UID та GID

en: Read additional patterns specifying filenames to extract or list from FILE
uk: Прочитати з ФАЙЛУ додаткові шаблони назв файлів, що їх треба витягти або надрукувати

en: When reading a CRC format archive, only verify the CRC's of each file in the archive, don't actually extract the files
uk: Під час читання архіву у форматі CRC, лише перевіряти контрольні суми файлів з архіву, але не витягувати їх

en: Interactively rename files
uk: Інтерактивне перейменування файлів

en: Swap both halfwords of words and bytes of halfwords in the data. Equivalent to -sS
uk: Міняти містами півслова у словах і байти у півсловах. Те ж саме, -sS

en: Swap the bytes of each halfword in the files
uk: Міняти містами байти у півсловах

en: Swap the halfwords of each word (4 bytes) in the files
uk: Міняти містами півслова у кожному слові (4 байти)

en: Extract files to standard output
uk: Витягувати файли у стандартний вивід

en: Archive filename to use instead of standard input. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
uk: Використовувати вказану назву файлу замість стандартного вводу. Необов'язкові частини КОРИСТУВАЧ та МАШИНА визначають ім'я користувача та назву машини у випадку віддаленого архіву.

en: Operation modifiers valid only in copy-out mode:
uk: Опції-модифікатори, що є дійсними лише у режимі "копіювання-з"

en: Append to an existing archive.
uk: Додати до існуючого архіву.

en: Archive filename to use instead of standard output. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
uk: Використовувати вказану назву файлу замість стандартного виводу. Необов'язкові частини  МАШИНА та КОРИСТУВАЧ визначають назву машини та  ім'я користувача у випадку віддаленого архіву.

en: Renumber inodes
uk: Перенумерувати inode

en: Don't store device numbers
uk: Не зберігати номери пристроїв

en: Create device-independent (reproducible) archives
uk: Створювати незалежні від пристроїв (відтворювані) архіви

en: Operation modifiers valid only in copy-pass mode:
uk: Опції-модифікатори, що є дійсними лише у режимі "копіювання-через"

en: Link files instead of copying them, when  possible
uk: Коли це можливо, створювати посилання до файлів замість їх копіювання

en: Operation modifiers valid in copy-in and copy-out modes:
uk: Опції-модифікатори, дійсні у режимах "копіювання-з" і "копіювання-до"

en: Do not strip file system prefix components from the file names
uk: Не видаляти префікс файлової системи з назв файлів

en: Create all files relative to the current directory
uk: Створювати файли відносно поточного каталогу

en: Operation modifiers valid in copy-out and copy-pass modes:
uk: Опції-модифікатори, дійсні у режимах "копіювання-з" і "копіювання-через":

en: Filenames in the list are delimited by null characters instead of newlines
uk: Роздільником назв файлів у переліку є нульовий символ, замість символу нового рядку

en: Dereference  symbolic  links  (copy  the files that they point to instead of copying the links).
uk: Оброблювати файли на яки вказують символічні посилання (копіювати самі файли замість копіювання посилань)

en: Reset the access times of files after reading them
uk: Відновляти час доступу після читання файлу

en: Operation modifiers valid in copy-in and copy-pass modes:
uk: Опції-модифікатори, що є дійсними у режимах "копіювання-до" і "копіювання-через"

en: Retain previous file modification times when creating files
uk: Залишати без змін час модифікації після створення файлу

en: Create leading directories where needed
uk: Створювати початкові каталоги якщо необхідно

en: Do not change the ownership of the files
uk: Не змінювати власників файлів

en: Replace all files unconditionally
uk: Завжди перезаписувати існуючі файли під час витягування

en: Write files with large blocks of zeros as sparse files
uk: Записувати файли, що містять великі блоки нулів, як розсіяні файлі

en: invalid block size
uk: невірний розмір блоку

en: Archive format multiply defined
uk: Формат архіву вказано декілька разів

en: invalid archive format `%s'; valid formats are:
    crc newc odc bin ustar tar (all-caps also recognized)
uk: недійсний формат архіву `%s'; дійсними форматами є:
    crc newx odc bin ustar tar (дозволяються також назви великими літерами)

en: Mode already defined
uk: Режим роботи вже встановлено

en: --no-preserve-owner cannot be used with --owner
uk: опцію --no-preserve-owner не можна використовувати разом з опцією --owner

en: --owner cannot be used with --no-preserve-owner
uk: опцію --owner не можна використовувати разом з опцією --no-preserve-owner

en: Invalid value for --warning option: %s
uk: Недійсне значення опції --warning: %s

en: [destination-directory]
uk: [каталог-призначення]

en: You must specify one of -oipt options.
uk: Вам слід вказати один з параметрів -oipt.

en: Both -I and -F are used in copy-in mode
uk: Опції -I та -F використані разом у режимі "копіювання-до")

en: Too many arguments
uk: Забагато аргументів

en: --append is used but no archive file name is given (use -F or -O options)
uk: Використано опцію --append але не вказано назви архіву (використовуйте опцію -F або -O)

en: Both -O and -F are used in copy-out mode
uk: Опції -O та -F використані разом у режимі "копіювання-з")

en: Not enough arguments
uk: Забагато аргументів

en: Archive format is not specified in copy-pass mode (use --format option)
uk: Не вказано формату архіву у режимі "копіювання-через" (використовуйте опцію --format)

en: -F can be used only with --create or --extract
uk: -F можна використовувати лише з параметрами --create або --extract

en: Cannot open %s
uk: не вдається відкрити %s

en: error closing archive
uk: помилка закривання архіву

en: cannot make directory `%s'
uk: не вдається створити каталог `%s'

en: `%s' exists but is not a directory
uk: `%s' існує, але не є каталогом

en: control magnetic tape drive operation
uk: керування накопичувачем на магнітній стрічці

en: DEVICE
uk: ПРИСТРІЙ

en: use device as the file name of the tape drive to operate on
uk: встановити назву пристрою

en: use remote COMMAND instead of rsh
uk: використовувати вказану команду замість rsh

en: operation
uk: операція

en: invalid count value
uk: помилкова кількість

en: no tape device specified
uk: не вказано стрічкового пристрою

en: operation [count]
uk: операція [кількість]

en: %s is not a character special file
uk: %s: не є файлом символьного пристрою

en: %s: rmtioctl failed
uk: %s: не вдалося виконати операцію rmtioctl

en: %s: rmtopen failed
uk: %s: не вдалося виконати операцію rmtopen

en: %s: rmtclose failed
uk: %s: не вдалося виконати операцію rmtclose

en: invalid header: checksum error
uk: невірний заголовок: помилка контрольної суми

en: invalid user
uk: невірний користувач

en: cannot get the login group of a numeric UID
uk: не можу отримати групу реєстрації з її номера

en: invalid group
uk: невірна група

en: write error: partial write
uk: помилка запису: частковий запис

en: read error
uk: помилка читання

en: premature end of file
uk: передчасне закінчення файла

en: File %s shrunk by %s byte, padding with zeros | File %s shrunk by %s bytes, padding with zeros
uk[0]: Файл %s скоротився на %s байт; заповнення нулями
uk[1]: Файл %s скоротився на %s байти; заповнення нулями
uk[2]: Файл %s скоротився на %s байтів; заповнення нулями

en: Read error at byte %lld in file %s, padding with zeros
uk: Помилка читання файлу %2$s в позиції %1$lld; заповнення нулями

en: File %s grew, %<PRIuMAX> new byte not copied | File %s grew, %<PRIuMAX> new bytes not copied
uk[0]: Розмір файлу %s збільшився, не скопійовано %<PRIuMAX> байтів
uk[1]: Розмір файлу %s збільшився, не скопійовано %<PRIuMAX> байтів
uk[2]: Розмір файлу %s збільшився, не скопійовано %<PRIuMAX> байтів

en: File %s was modified while being copied
uk: Файл %s був модифікований під час копіювання

en: virtual memory exhausted
uk: віртуальну пам'ять вичерпано

en: Creating intermediate directory `%s'
uk: Не вдається створити проміжний каталог `%s'

en: cannot seek on output
uk: не вдається виконати lseek на вихідному файлі

en: Found end of tape.  Load next tape and press RETURN.
uk: Кінець стрічки. Завантажте наступну стрічку та натисніть RETURN.

en: Found end of tape.  To continue, type device/file name when ready.
uk: Кінець стрічки. Щоб продовжити, введіть назву пристрою або файлу.

en: To continue, type device/file name when ready.
uk: Щоб продовжити, введіть назву пристрою або файлу.

en: internal error: tape descriptor changed from %d to %d
uk: внутрішня помилка: дескриптор стрічки змінився з %d на %d

en: %s is not a directory
uk: `%s' не є каталогом

en: Creating directory `%s'
uk: Створюємо каталог «%s»

en: cannot change to directory `%s'
uk: не вдалося перейти до каталогу «%s»

en: genfile manipulates data files for GNU paxutils test suite.
    OPTIONS are:
uk: genfile - програма обробки файлів з набору перевірок пакету GNU paxutils
    Перелік опцій:

en: File creation options:
uk: Опції створення файлів:

en: SIZE
uk: РОЗМІР

en: Create file of the given SIZE
uk: Створити файл заданого розміру

en: Write to file NAME, instead of standard output
uk: Записувати у вказаний файл

en: Read file names from FILE
uk: Читати назви файлів з вказаного файлу

en: -T reads null-terminated names
uk: файл, вказаний з опцією -T, містить назви, відокремлені нульовими символами

en: PATTERN
uk: ШАБЛОН

en: Fill the file with the given PATTERN. PATTERN is 'default' or 'zeros'
uk: Взірець заповнення файла: 'default' (типовий) або 'zeros' (заповнення нулями)

en: Size of a block for sparse file
uk: Встановити розмір блоку для розріджених файлів

en: Generate sparse file. Rest of the command line gives the file map.
uk: Створити розсіяний файл. Решта аргументів дає мапу файла.

en: OFFSET
uk: ЗСУВ

en: Seek to the given offset before writing data
uk: Перед записом даних перейти до вказаного зсуву в файлі

en: File statistics options:
uk: Статистика файлів:

en: Print contents of struct stat for each given file. Default FORMAT is:
uk: Виводити вміст структури stat для кожного файла. Типовий формат:

en: Synchronous execution options:
uk: Синхронне виконання:

en: Perform given action (see below) upon reaching checkpoint NUMBER
uk: Виконати вказану операцію (див. нижче) по досягненню контрольної відмітки

en: Set date for next --touch option
uk: Встановлює дати для наступної опції --touch

en: Display executed checkpoints and exit status of COMMAND
uk: Друкувати виконані операції і код завершення команди

en: Synchronous execution actions. These are executed when checkpoint number given by --checkpoint option is reached.
uk: Операції синхронного виконання. Виконуються по досягненню контрольної відмітки, вказаної опцією --checkpoint.

en: Truncate FILE to the size specified by previous --length option (or 0, if it is not given)
uk: Обрізати файл до розміру, вказаного попередньою опцією --length (до 0, якщо її не було вказано)

en: Append SIZE bytes to FILE. SIZE is given by previous --length option.
uk: Додати до файла кількість байтів, вказану попередньою опцією --length.

en: Update the access and modification times of FILE
uk: Поновити час доступу та модифікації файла

en: Execute COMMAND
uk: Виконати команду

en: Invalid size: %s
uk: Неправильний розмір: %s

en: Number out of allowed range: %s
uk: Число поза допустимими межами: %s

en: Negative size: %s
uk: Від'ємний розмір: %s

en: stat(%s) failed
uk: збій виконання stat(%s)

en: created file is not sparse
uk: створений файл не є розсіяним

en: Error parsing number near `%s'
uk: Помилка розбору числа біля `%s'

en: Unknown date format
uk: Невідомий формат дати

en: [ARGS...]
uk: [АРГУМЕНТИ...]

en: cannot open `%s'
uk: не вдається відкрити `%s'

en: cannot seek
uk: не вдається перейти на зміщення

en: file name contains null character
uk: назва файла містить нульовий символ

en: cannot generate sparse files on standard output, use --file option
uk: неможливо створювати розсіяні файли на стандартному виводі; користайтеся опцією --file

en: incorrect mask (near `%s')
uk: недійсна маска (біля `%s')

en: Unknown field `%s'
uk: Невідоме поле `%s'

en: cannot set time on `%s'
uk: не вдається встановити час файла `%s'

en: cannot truncate `%s'
uk: не вдалося обрізати «%s»

en: command failed: %s
uk: помилка команди: %s

en: cannot unlink `%s'
uk: не вдається видалити `%s'

en: Command exited successfully
uk: Команда завершилася успішно

en: Command failed with status %d
uk: Команда завершилася з кодом %d

en: Command terminated on signal %d
uk: Процес-нащадок закінчився по сигналу %d

en: Command stopped on signal %d
uk: Команда зупинилася по сигналу %d

en: Command dumped core
uk: Команда скинула відбиток пам'яті

en: Command terminated
uk: Процес-нащадок закінчився

en: --stat requires file names
uk: параметр --stat вимагає назв файлів
