CPU-X - en to ms translation catalogue (91 entries)

en: Finding CPU technology
ms: Mencari teknologi CPU

en: Your CPU is not present in the database ==> %s, model: %i, ext. model: %i, ext. family: %i
ms: CPU anda tiada di dalam pangkalan data ==> %s, model: %i, model ext.: %i, keluarga ext.: %i

en: Calling libcpuid for retrieving static data
ms: Memanggil libcpuid untuk mendapatkan semula data statik

en: failed to call libcpuid (%s)
ms: gagal memanggil libcpuid (%s)

en: Calling libcpuid for retrieving dynamic data
ms: Memanggil libcpuid untuk mendapatkan semula data dinamik

en: Calling libcpuid for retrieving CPU MSR static values
ms: Memanggil libcpuid untuk mendapatkan semula nilai statik MSR CPU

en: Calling libcpuid for retrieving CPU MSR dynamic values
ms: Memanggil libcpuid untuk mendapatkan semula nilai dinamik MSR CPU

en: Calling dmidecode
ms: Memanggil dmidecode

en: Calculating CPU usage
ms: Mengira penggunaan CPU

en: Calling bandwidth
ms: Memanggil jalur lebar

en: failed to call GLFW (%i): %s
ms: gagal memanggil GLFW (%i):%s

en: There is no platform with OpenCL support (%s)
ms: Tiada platform yang menyokong OpenCL (%s)

en: failed to get all OpenCL platforms (%s)
ms: gagal mendapatkan semua platform OpenCL (%s)

en: failed to get name for platform %u (%s)
ms: gagal mendapatkan nama untuk platform %u (%s)

en: Finding devices
ms: Mencari peranti

en: Skip devices search (wrong permissions on %s device)
ms: Langkau pencarian peranti (ralat kebenaran pada peranti %s)

en: Your GPU vendor is unknown: %s (0x%X)
ms: Vendor GPU anda tidak diketahui: %s (0x%X)

en: failed to find chipset vendor and model
ms: gagal mencari vendor dan model cipset

en: failed to find graphic card vendor and model
ms: gagal mencari vendor dan model kad grafik

en: Retrieving GPU clocks
ms: Mendapatkan semula jam GPU

en: None
ms: Tiada

en: Identifying running system
ms: Mengenal pasti sistem yang berjalan

en: failed to identify running system
ms: gagal mengenal pasti sistem yang berjalan

en: Calling libprocps
ms: Memanggil libprocps

en: Calling libstatgrab
ms: Memanggil libstatgrab

en: %i days, %i hours, %i minutes, %i seconds
ms: %i hari, %i jam, %i minit, %i saat

en: Updating benchmark status
ms: Mengemas kini status tanda aras

en: Active
ms: Aktif

en: (%u hours left)
ms: (%u jam berbaki)

en: (%u minutes left)
ms: (%u minit berbaki)

en: (%u seconds left)
ms: (%u saat berbaki)

en: Inactive
ms: Tidak aktif

en: in %u hours
ms: dalam tempoh %u jam

en: in %u minutes
ms: dalam tempoh %u minit

en: in %u seconds
ms: dalam tempoh %u saat

en: an error occurred while starting benchmark
ms: satu ralat berlaku ketika memulakan tanda aras

en: Finding CPU package in fallback mode
ms: Mencari pakej CPU dalam mod jatuh-balik

en: Calculating CPU multipliers in fallback mode
ms: Mengira pengganda CPU dalam mod jatuh-balik

en: Retrieving motherboard information in fallback mode
ms: Mendapatkan semula maklumat papan induk dalam mod jatuh balik

en: failed to retrieve motherboard information (fallback mode)
ms: gagal mendapatkan semula maklumat papan induk (mod jatuh-balik)

en: Retrieving CPU temperature in fallback mode
ms: Mendapatkan semula suhu CPU dalam mod jatuh-balik

en: failed to retrieve CPU temperature (fallback mode)
ms: gagal mendapatkan semula suhu CPU (mod jatuh-balik)

en: Retrieving CPU voltage in fallback mode
ms: Mendapatkan semula voltan CPU dalam mod jatuh-balik

en: failed to retrieve CPU voltage (fallback mode)
ms: gagal mendapatkan semula voltan CPU (mod jatuh-balik)

en: Retrieving CPU frequency in fallback mode
ms: Mendapatkan semula frekuensi CPU dalam mod jatuh-balik

en: failed to retrieve CPU frequency (fallback mode)
ms: gagal mendapatkan semula frekuensi CPU (mod jatuh-balik)

en: Processor
ms: Pemproses

en: Caches
ms: Cache

en: Clocks
ms: Jam

en: Test
ms: Percubaan

en: Motherboard
ms: Papan induk

en: Chipset
ms: Cipset

en: Memory
ms: Memori

en: System
ms: Sistem

en: Operating System
ms: Sistem Operasi

en: Not started
ms: Belum mula

en: %u mins
ms: %u min

en: Version %s
ms: Versi %s

en: Site: %s
ms: Laman Web: %s

en: Start daemon
ms: Mula daemon

en: Connected to daemon
ms: Bersambung pada daemon

en: Ask password to start daemon in background
ms: Tanya kata laluan untuk memulakan daemon secara latar belakang

en: Starting GTK GUI…
ms: Memulakan GTK GUI…

en: failed to import UI in GtkBuilder
ms: gagal mengimport UI dalam GtkBuilder

en: -- %-9s version: %s
ms: -- %-9s versi: %s

en: CPU tab:
ms: Tab CPU:

en: Code Name
ms: Nama Kod

en: Package
ms: Pakej

en: Technology
ms: Teknologi

en: Voltage
ms: Voltan

en: Specification
ms: Spesifikasi

en: Family
ms: Keluarga

en: Temp.
ms: Suhu.

en: Stepping
ms: Langkah

en: Instructions
ms: Arahan

en: Level 2
ms: Tahap 2

en: Level 3
ms: Tahap 3

en: Core Speed
ms: Kelajuan Teras

en: Multiplier
ms: Pengganda

en: Bus Speed
ms: Kelajuan Bas

en: Usage
ms: Penggunaan

en: Size
ms: Saiz

en: Speed
ms: Kelajuan

en: Manufacturer
ms: Pengilang

en: Brand
ms: Jenama

en: Version
ms: Versi

en: Date
ms: Tarikh

en: ROM Size
ms: Saiz ROM

en: Used
ms: Digunakan

en: Buffers
ms: Buffer

en: UMD Version
ms: Versi UMD
