CPU-X - en to tr translation catalogue (303 entries)

en: Finding CPU technology
tr: İşlemci teknolojisi bulunuyor

en: Your CPU is not present in the database ==> %s, model: %i, ext. model: %i, ext. family: %i
tr: Veri tabanında CPU'nuz yok ==> %s, model: %i, genişletilmiş model: %i, genişletilmiş aile: %i

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Calling libcpuid for retrieving static data
tr: Statik veri almak için libcpuid çağrılıyor

en: failed to call libcpuid (%s)
tr: libcpuid çağrılamadı (%s)

en: Calling libcpuid for retrieving dynamic data
tr: Dinamik veri almak için libcpuid çağrılıyor

en: Calling libcpuid for retrieving CPU MSR static values
tr: CPU MSR statik değerlerini almak için libcpuid çağrılıyor

en: Calling libcpuid for retrieving CPU MSR dynamic values
tr: CPU MSR dinamik değerlerini almak için libcpuid çağrılıyor

en: Calling dmidecode
tr: dmidecode çağrılıyor

en: %s (configured)
tr: %s (yapılandırıldı)

en: %s (max)
tr: %s (azami)

en: %s (min)
tr: %s (asgari)

en: Calculating CPU usage
tr: CPU kullanımı hesaplanıyor

en: Calling bandwidth
tr: Bant genişliği çağrılıyor

en: pci_access is not properly initialized: it is a common issue when %s was built with a lower libpci version.
    Check that libpci %s library is present on your system. Otherwise, please rebuild %s.
tr: pci_access düzgün başlatılmadı: bu, %s daha düşük bir libpci sürümüyle derlendiğinde görülen yaygın bir sorundur.
    Sisteminizde libpci %s kütüphanesinin bulunup bulunmadığına bakın. Aksi takdirde, lütfen %s'i yeniden derleyin.

en: No kernel driver in use for graphic card at path %s
tr: %s yolundaki grafik kartı için kullanılan çekirdek sürücüsü yok

en: Your GPU kernel driver is unknown: %s
tr: GPU çekirdek sürücünüz bilinmiyor: %s

en: Your GPU user mode driver is unknown for vendor %s: %s
tr: %s markası için GPU kullanıcı modu sürücünüz bilinmiyor: %s

en: failed to call GLFW (%i): %s
tr: GLFW çağrılamadı (%i): %s

en: Finding Vulkan API version
tr: Vulkan API sürümü bulunuyor

en: failed to call vkCreateInstance (%s)
tr: vkCreateInstance çağrılamadı (%s)

en: %s is not supported
tr: %s desteklenmiyor

en: failed to call vkEnumeratePhysicalDevices (%s)
tr: vkEnumeratePhysicalDevices çağrılamadı (%s)

en: No available Vulkan devices
tr: Kullanılabilir Vulkan aygıtı yok

en: No available physical devices (%s)
tr: Kullanılabilir fiziksel aygıt yok (%s)

en: Failed to create Vulkan for device %u (%s)
tr: Aygıt %u için Vulkan oluşturulamadı (%s)

en: %s is not supported for device %u, use only deviceID for matching
tr: %s, aygıt %u için desteklenmiyor, eşleştirme için yalnızca aygıt kimliğini kullanın

en: Enabled
tr: Etkinleştirildi

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: Finding OpenCL API version
tr: OpenCL API sürümü bulunuyor

en: There is no platform with OpenCL support (%s)
tr: OpenCL desteğine sahip bir platform yok (%s)

en: failed to get all OpenCL platforms (%s)
tr: tüm OpenCL platformları alınamadı (%s)

en: failed to get name for platform %u (%s)
tr: %u. platformun adı alınamadı (%s)

en: failed to get version for platform %u (%s)
tr: %u .platform için sürüm alınamadı (%s)

en: failed to find number of OpenCL devices for platform '%s %s' (%s)
tr: '%s %s' platformu için OpenCL aygıtlarının sayısı bulunamadı (%s)

en: 0 device
tr: 0 aygıt

en: failed to get all of OpenCL devices for platform '%s %s' (%s)
tr: '%s %s' platformu için tüm OpenCL aygıtları alınamadı (%s)

en: failed to get name for device %u (%s)
tr: %u. aygıtın adı alınamadı (%s)

en: failed to get version for device %u (%s)
tr: %u. aygıt için sürüm alınamadı (%s)

en: OpenCL driver for '%s %s' does not support CL_DEVICE_TOPOLOGY_AMD (%s)
tr: '%s %s' için OpenCL sürücüsü CL_DEVICE_TOPOLOGY_AMD desteklemiyor (%s)

en: OpenCL driver for '%s %s' does not support CL_DEVICE_GFXIP_MAJOR_AMD (%s)
tr: '%s %s' için OpenCL sürücüsü CL_DEVICE_GFXIP_MAJOR_AMD desteklemiyor (%s)

en: OpenCL driver for '%s %s' does not support CL_DEVICE_MAX_COMPUTE_UNITS (%s)
tr: '%s %s' için OpenCL sürücüsü CL_DEVICE_MAX_COMPUTE_UNITS desteklemiyor (%s)

en: OpenCL driver for '%s %s' does not support CL_DEVICE_PCI_DOMAIN_ID_NV (%s), CL_DEVICE_PCI_BUS_ID_NV (%s) or CL_DEVICE_PCI_SLOT_ID_NV (%s)
tr: '%s %s' için OpenCL sürücüsü CL_DEVICE_PCI_DOMAIN_ID_NV (%s), CL_DEVICE_PCI_BUS_ID_NV (%s) veya CL_DEVICE_PCI_SLOT_ID_NV (%s) desteklemiyor

en: OpenCL is not supported with your GPU vendor (0x%X)
tr: GPU markanız OpenCL'yi desteklenmiyor (0x%X)

en: Finding devices
tr: Aygıtlar bulunuyor

en: Skip devices search (wrong permissions on %s device)
tr: Aygıt aramayı atla (%s aygıtında yanlış izinler)

en: Your GPU vendor is unknown: %s (0x%X)
tr: GPU satıcınız bilinmiyor: %s (0x%X)

en: failed to find chipset vendor and model
tr: yonga seti satıcısı ve model bulunamadı

en: failed to find graphic card vendor and model
tr: ekran kartı marka ve modeli bulunamadı

en: Retrieving GPU clocks
tr: GPU saatleri alınıyor

en: None
tr: Hiçbiri

en: DRM path for %s is unknown
tr: %s için DRM yolu bilinmiyor

en: Card number for %s is unknown
tr: %s için kart numarası bilinmiyor

en: PCIe %s (current) / %s (max)
tr: PCIe %s (geçerli) / %s (azami)

en: Driver for %s doesn't report frequencies
tr: %s sürücüsü frekansları bildirmiyor

en: failed to retrieve all monitoring data for %s
tr: %s için tüm izmele verileri alınamadı

en: Identifying running system
tr: İşletim sistemi tanımlanıyor

en: failed to identify running system
tr: işletim sistemi tanımlanamadı

en: Calling libprocps
tr: libprocps çağrılıyor

en: unable to get system uptime
tr: sistem çalışma süresi alınamıyor

en: unable to create meminfo structure
tr: meminfo yapısı oluşturulamıyor

en: Calling libstatgrab
tr: libstatgrab çağrılıyor

en: %i days, %i hours, %i minutes, %i seconds
tr: %i gün, %i saat, %i dakika, %i saniye

en: Updating benchmark status
tr: Karşılaştırma durumu güncelleniyor

en: Active
tr: Etkin

en: (%u hours left)
tr: (%u saat kaldı)

en: (%u minutes left)
tr: (%u dakika kaldı)

en: (%u seconds left)
tr: (%u saniye kaldı)

en: Inactive
tr: Etkin değil

en: in %u hours
tr: %u saat içinde

en: in %u minutes
tr: %u dakika içinde

en: in %u seconds
tr: %u saniye içinde

en: Starting benchmark with %u threads
tr: Karşılaştırma %u iş parçacığıyla başlatılıyor

en: an error occurred while starting benchmark
tr: karşılaştırma başlatılırken hata oluştu

en: Finding CPU package in fallback mode
tr: Yedek modda CPU paketi bulunuyor

en: Your CPU socket is not present in the database ==> %s, codename: %s
tr: Veri tabanında CPU soketiniz yok ==> %s, kod adı: %s

en: Calculating CPU multipliers in fallback mode
tr: Yedek modda CPU çarpanları hesaplanıyor

en: Retrieving motherboard information in fallback mode
tr: Yedek modda anakart bilgisi alınıyor

en: failed to retrieve motherboard information (fallback mode)
tr: anakart bilgisi alınamadı (yedek modu)

en: Retrieving CPU temperature in fallback mode
tr: Yedek modda CPU sıcaklığı alınıyor

en: failed to retrieve CPU temperature (fallback mode)
tr: CPU sıcaklığı alınamadı (yedek mod)

en: Retrieving CPU voltage in fallback mode
tr: Yedek modda CPU gerilimi alınıyor

en: failed to retrieve CPU voltage (fallback mode)
tr: CPU gerilimi alınamadı (yedek mod)

en: Retrieving CPU frequency in fallback mode
tr: Yedek modda CPU frekansı alınıyor

en: failed to retrieve CPU frequency (fallback mode)
tr: CPU frekansı alınamadı (yedek mod)

en: Starting daemon in background…
tr: Art alan hizmeti arka planda başlatılıyor…

en: pkexec: authorization could not be obtained (dialog dismissed)
tr: pkexec: yetkilendirme alınamadı (iletişim kutusu kapatıldı)

en: pkexec: authorization could not be obtained (not authorized)
tr: pkexec: yetkilendirme alınamadı (yetkilendirilmedi)

en: pkexec: command not found
tr: pkexec: komut bulunamadı

en: pkexec: unexpected error code
tr: pkexec: beklenmedik hata kodu

en: Connecting to daemon…
tr: Art alan hizmetine bağlanılıyor…

en: request_handler: case %i not handled
tr: request_handler: %i durumu işlemedi

en: P-core
tr: P-çekirdek

en: E-core
tr: E-çekirdek

en: Core
tr: Çekirdek

en: Processor
tr: İşlemci

en: Caches
tr: Önbellekler

en: %2d x %4d %s, %2d-way
tr: %2d x %4d %s, %2d-yol

en: %d %s, %d-way
tr: %d %s, %d-yol

en: Count
tr: Say

en: Clocks
tr: Saatler

en: L%u Cache
tr: L%u Önbelleği

en: %s associative, %d-%s line size
tr: %s ilişkilendirilebilir, %d-%s satır boyutu

en: Motherboard
tr: Anakart

en: Chipset
tr: Yonga seti

en: Memory
tr: Bellek

en: Stick %u
tr: Çubuk %u

en: Sticks
tr: Çubuklar

en: System
tr: Sistem

en: Operating System
tr: İşletim Sistemi

en: Graphics
tr: Grafikler

en: Card %u
tr: Kart %u

en: Cards
tr: Kartlar

en: Bench
tr: Karşılaştırma

en: Not started
tr: Başlatılmadı

en: Prime numbers (slow)
tr: Asal sayılar (yavaş)

en: Prime numbers (fast)
tr: Asal sayılar (hızlı)

en: Parameters
tr: Parametreler

en: %u mins
tr: %u dakika

en: About
tr: Hakkında

en: %s is a Free software that gathers information
    on CPU, motherboard and more.
tr: %s CPU, anakart ve daha fazlası hakkında bilgi
    toplayan özgür bir yazılımdır.

en: About CPU-X
tr: CPU-X Hakkında

en: Version %s
tr: Sürüm %s

en: Author: %s
tr: Yazar: %s

en: License
tr: Lisans

en: This software is distributed under the terms of %s
tr: Bu yazılım %s koşulları altında dağıtılmıştır

en: This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY
tr: Bu programın KESİNLİKLE HİÇBİR GARANTİSİ yoktur

en: Cannot find path for '%s' file
tr: '%s' dosyasının yolu bulunamadı

en: Start daemon
tr: Art alan hizmetini başlat

en: Connected to daemon
tr: Art alan hizmetine bağlanıldı

en: No polkit authentication agent found
tr: Hiçbir polkit kimlik doğrulama aracısı bulunamadı

en: Ask password to start daemon in background
tr: Art alan hizmetini başlatmak için parola sor

en: Settings
tr: Ayarlar

en: BaseFamily
tr: TemelAile

en: CPU display ("true") family (computed as BaseFamily+ExtendedFamily)
tr: Görüntülenen ("gerçek") CPU ailesi (TemelAile+GenişletilmişAile olarak hesaplanır)

en: BaseModel
tr: TemelModel

en: CPU display ("true") model (computed as (ExtendedModel<<4)+BaseModel)
tr: Görüntülenen ("gerçek") CPU modeli ((GenişletilmişModel<<4)+TemelModel olarak hesaplanır)

en: Identify the physically-labeled socket or board position where the memory device is located
tr: Bellek aygıtının bulunduğu fiziksel olarak etiketlenmiş soketi ya da kart konumunu tanımla

en: Identify the physically labeled bank where the memory device is located
tr: Bellek aygıtının bulunduğu fiziksel olarak etiketlenmiş bakoyu tanımla

en: User Mode Driver Version
tr: Kullanıcı Modu Sürücü Sürümü

en: Vulkan Ray Tracing
tr: Vulkan Işın Yansıma (Ray Tracing)

en: Starting GTK GUI…
tr: GTK GUI başlatılıyor…

en: failed to import UI in GtkBuilder
tr: GtkBuilder'da kullanıcı arayüzü içe aktarılamadı

en: Start graphical user interface (GUI) (default)
tr: Grafiksel kullanıcı arayüzünü (GUI) başlat (öntanımlı)

en: Start text-based user interface (TUI)
tr: Metin tabanlı kullanıcı arayüzünü (TUI) başlat

en: Dump all data on standard output and exit
tr: Tüm verileri standart çıktıya dök ve çık

en: Run embedded command dmidecode and exit
tr: Gömülü dmidecode komutunu çalıştır ve çık

en: Run embedded command bandwidth and exit
tr: Gömülü bandwidth komutunu çalıştır ve çık

en: Set temperature unit (c[elsius]|f[ahrenheit]|k[elvin]|r[ankine])
tr: Sıcaklık birimini ayarla (c[elsius]|f[ahrenheit]|k[elvin]|r[ankine])

en: Set custom time between two refreshes (in seconds)
tr: İki yenileme arasında özel süre ayarla (saniye cinsinden)

en: Set default tab (integer)
tr: Öntanımlı sekmeyi ayarla (tam sayı)

en: Select core type to monitor (integer)
tr: İzlenecek çekirdek türünü seç (tam sayı)

en: Select CPU core to monitor (integer)
tr: İzlenecek işlemci çekirdeğini seç (tam sayı)

en: Set custom bandwidth test for CPU caches speed (integer)
tr: İşlemci önbellek hızı için özel bant genişliği ayarla (tam sayı)

en: Select default memory stick (integer)
tr: Öntanımlı bellek çubuğunu seç (tam sayı)

en: Select default graphic card (integer)
tr: Öntanımlı grafik kartını seç (tam sayı)

en: Start and connect to daemon
tr: Art alan hizmetini başlat ve bağlan

en: Verbose output
tr: Ayrıntılı çıktı

en: Print help and exit
tr: Yardımı yazdır ve çık

en: Print version and exit
tr: Sürümü yazdır ve çık

en: Print CPUID values in decimal (default is hexadeximal)
tr: CPUID değerlerini ondalık olarak yazdır (öntanımlı olarak onaltılıktır)

en: Disable colored output
tr: Renkli çıktıyı devre dışı bırak

en: Print information for debugging
tr: Hata ayıklama bilgilerini yazdır

en: Print required information to paste in an issue
tr: Bir soruna yapıştırmak için gerekli bilgileri yazdır

en: Set key mapping for NCurses mode (a[rrows]|e[macs]|i[nverted-T]|v[im])
tr: NCurses modu için tuş atamasını ayarla (a[rrows]|e[macs]|i[nverted-T]|v[im])

en: Add default command line arguments
tr: Öntanımlı komut satırı argümanlarını ekle

en: Enforce the bus clock
tr: Veri yolu saatini zorla

en: Ignore CPU values reported by libcpuid (comma-separated values among 'temp', 'volt' and 'freq')
tr: Libcpuid tarafından bildirilen CPU değerlerini görmezden gel ('temp', 'volt' ve 'freq' arasında virgülle ayrılmış değerler)

en: Read CPUID raw data from a given file
tr: Belirtilen bir dosyadan CPUID ham verilerini oku

en: Only print a message if CPU is not present in the database
tr: Yalnızca veri tabanında CPU yoksa bir mesaj yazdır

en: Usage: %s DISPLAY [OPTIONS]
tr: Kullanım: %s EKRAN [SEÇENEKLER]

en: Available DISPLAY:
tr: Kullanılabilir EKRAN:

en: Available OPTIONS:
tr: Kullanılabilir SEÇENEKLER:

en: Influenceable environment variables:
tr: Etkilenebilir ortam değişkenleri:

en: This is free software: you are free to change and redistribute it.
tr: Bu bir özgür yazılımdır: değiştirmek ve yeniden dağıtmakta özgürsünüz.

en: See the %s license: <%s>
tr: %s lisansına bakın: <%s>

en: -- %-9s version: %s
tr: -- %-9s sürümü: %s

en: 
    Oops, something was wrong! %s has received signal %d (%s) and has crashed.
tr: 
    Hay aksi, birşeyler yanlış gitti! %s, %d (%s) sinyali aldı ve çöktü.

en: 
    Oops, something was wrong! %s has received signal %d (%s) and is trying to recover.
tr: 
    Hay aksi, birşeyler yanlış gitti! %s, %d (%s) sinyali aldı ve kurtarmaya çalışıyor.

en: You can open a new issue here, by filling the template as requested:
tr: Şablonu istendiği gibi doldurarak burada yeni bir sorun açabilirsiniz:

en: an error occurred while setting locale
tr: yerel ayar yapılırken bir hata oluştu

en: Selected CPU type (%u) is not a valid number (%u is the maximum for this CPU)
tr: Seçilen CPU türü (%u) geçerli bir sayı değil (%u bu CPU için azami değerdir)

en: Selected bandwidth test (%u) is not a valid number (%u is the maximum for this system)
tr: Seçilen bant genişliği türü (%u) geçerli bir sayı değil (%u bu sistem için azami değerdir)

en: Selected RAM stick (%u) is not a valid number (%u is the maximum for this system)
tr: Seçilen RAM türü (%u) geçerli bir sayı değil (%u bu sistem için azami değerdir)

en: Selected graphic card (%u) is not a valid number (%u is the maximum for this system)
tr: Seçilen grafik kartı (%u) geçerli bir sayı değil (%u bu sistem için azami sayıdır)

en: failed to change CPU affinitiy to core %u
tr: Çekirdek %u için CPU benzeşimi değiştirilemedi

en: Selected CPU core (%u) is not a valid number (%u is the maximum for this type of core)
tr: Seçilen CPU çekirdeği (%u) geçerli bir sayı değil (%u bu çekirdek türü için azami sayıdır)

en: Selected tab (%u) is not a valid number (%u is the maximum)
tr: Seçilen sekme (%u) geçerli bir sayı değil (%u azami değerdir)

en: Window is too small!
tr: Pencere çok küçük!

en: Press 'h' to see help.
tr: Yardımı görmek için 'h' tuşuna basın.

en: Welcome in %s NCurses help!
tr: %s NCurses yardımına hoş geldiniz!

en: This help describes how to use this Text-based User Interface.
tr: Bu yardım, metin tabanlı kullanıcı arayüzünün nasıl kullanılacağını açıklar.

en: Global keys:
tr: Genel tuşlar:

en: Press 'left' key or 'tab' key to switch in left tab.
tr: Sol sekmeye geçmek için 'sol' veya 'tab' tuşuna basın.

en: Press 'right' key or 'shift + tab' keys to switch in right tab.
tr: Sağ sekmeye geçmek için 'sağ' veya 'shift + tab' tuşuna basın.

en: Press 'h' key to see this help.
tr: Bu yardımı görmek için 'h' tuşuna basın.

en: Press 'q' key to exit.
tr: Çıkmak için 'q' tuşuna basın.

en: CPU tab:
tr: CPU sekmesi:

en: Press 'next page' key to decrease core type number to monitor.
tr: İzlenecek çekirdek türü sayısını azaltmak için 'sonraki sayfa' tuşuna basın.

en: Press 'previous page' key to increase core type number to monitor.
tr: İzlenecek çekirdek türü sayısını arttırmak için 'önceki sayfa' tuşuna basın.

en: Press 'down' key to decrease CPU core number to monitor.
tr: İzlenecek CPU çekirdek sayısını azaltmak için 'aşağı' tuşuna basın.

en: Press 'up' key to increase CPU core number to monitor.
tr: İzlenecek CPU çekirdek sayısını artırmak için 'yukarı' tuşuna basın.

en: Caches tab:
tr: Önbellek sekmesi:

en: Press 'down' key to switch to previous test.
tr: Önceki teste geçmek için 'aşağı' tuşuna basın.

en: Press 'up' key to switch to next test.
tr: Sonraki teste geçmek için 'yukarı' tuşuna basın.

en: Bench tab:
tr: Karşılaştırma sekmesi:

en: Press 'down' key to decrement benchmark duration.
tr: Karşılaştırma süresini azaltmak için 'aşağı' tuşuna basın.

en: Press 'up' key to increment benchmark duration.
tr: Karşılaştırma süresini artırmak için 'yukarı' tuşuna basın.

en: Press 'next page' key to decrement number of threads to use.
tr: Kullanılacak iş parçacığı sayısını azaltmak için 'sonraki sayfa' tuşuna basın.

en: Press 'previous page' key to increment number of threads to use.
tr: Kullanılacak iş parçacığı sayısını artırmak için 'önceki sayfa' tuşuna basın.

en: Press 's' key to start/stop prime numbers (slow) benchmark.
tr: Asal sayıları (yavaş) karşılaştırmayı başlatmak/durdurmak için 's' tuşuna basın.

en: Press 'f' key to start/stop prime numbers (fast) benchmark.
tr: Asal sayıları (hızlı) karşılaştırmayı başlatmak/durdurmak için 'f' tuşuna basın.

en: Graphics tab:
tr: Grafikler sekmesi:

en: Press 'down' key to switch to previous graphic card.
tr: Önceki grafik kartına geçmek için 'aşağı' tuşuna basın.

en: Press 'up' key to switch to next graphic card.
tr: Sonraki grafik kartına geçmek için 'yukarı' tuşuna basın.

en: Press any key to exit this help.
tr: Yardımdan çıkmak için herhangi bir tuşa basın.

en: Starting NCurses TUI…
tr: NCurses metin tabanlı arayüzü başlatılıyor…

en: FATAL ERROR: terminfo database could not be found (try to set TERMINFO environment variable)
tr: ÖNEMLİ HATA: terminfo veri tabanı bulunamadı (TERMINFO ortam değişkenini ayarlamayı deneyin)

en: Failed to set up %s terminal (err=%i); falling back to %s
tr: %s terminali ayarlanamadı (err=%i); yedek olarak %s kullanılıyor

en: cannot find unit in '%s' string at position %i
tr: '%s' dizgesinde %i konumundaki birim bulunamıyor

en: an error occurred while opening file '%s'
tr: '%s' dosyası açılırken bir hata oluştu

en: an error occurred while running command '%s'
tr: '%s' komutu çalıştırılırken bir hata oluştu

en: set_cpu_affinity() not supported on this operating system
tr: set_cpu_affinity() bu işletim sisteminde desteklenmiyor

en: Vendor
tr: Satıcı

en: Code Name
tr: Kod Adı

en: Package
tr: Paket

en: Technology
tr: Teknoloji

en: Voltage
tr: Gerilim

en: Specification
tr: Tanımlama

en: Family
tr: Aile

en: Disp. Family
tr: Görüntülenen Aile

en: Disp. Model
tr: Görüntülenen Model

en: Temp.
tr: Sıcaklık

en: Stepping
tr: Basamak Seviyesi

en: Instructions
tr: Talimatlar

en: L1 Data
tr: L1 Verileri

en: L1 Inst.
tr: L1 Talimat.

en: Level 2
tr: Seviye 2

en: Level 3
tr: Seviye 3

en: Cores
tr: Çekirdekler

en: Threads
tr: İş Parçacıkları

en: Core Speed
tr: Çekirdek Hızı

en: Multiplier
tr: Katsayı

en: Bus Speed
tr: Veri Yolu Hızı

en: Usage
tr: Kullanım

en: Size
tr: Boyut

en: Speed
tr: Hız

en: Manufacturer
tr: Üretici

en: Revision
tr: Düzeltme

en: Brand
tr: Marka

en: Version
tr: Sürüm

en: Date
tr: Tarih

en: ROM Size
tr: ROM Boyutu

en: Part Number
tr: Parça Numarası

en: Type
tr: Tür

en: Type Detail
tr: Tür Ayrıntısı

en: Device Locator
tr: Aygıt Bulucu

en: Bank Locator
tr: Banko Bulucu

en: Rank
tr: Rütbe

en: Name
tr: Ad

en: Kernel
tr: Çekirdek

en: Hostname
tr: Ana Makine Adı

en: Uptime
tr: Çalışma Zamanı

en: Used
tr: Kullanılmış

en: Buffers
tr: Arabellek

en: Cached
tr: Önbelleğe alınmış

en: Free
tr: Boş

en: Swap
tr: Takas

en: Driver
tr: Sürücü

en: UMD Version
tr: UMD Sürümü

en: Compute Unit
tr: İşlem Birimi

en: Device ID
tr: Aygıt Kimliği

en: VBIOS Version
tr: VBIOS Sürümü

note: #-#-#-#-#  source_ui.pot (cpu-x )  #-#-#-#-# Setting: "Interface" tab
en: Interface
tr: Arayüz

en: Temperature
tr: Sıcaklık

en: Core Voltage
tr: Çekirdek Gerilimi

en: Power Avg
tr: Güç Ortalaması

en: Core Clock
tr: Çekirdek Saati

en: Memory Clock
tr: Bellek Saati

en: Memory Used
tr: Kullanılan Bellek

en: Resizable BAR
tr: Yeniden Boyutlandırılabilir Çubuk

en: OpenGL Version
tr: OpenGL Sürümü

en: Vulkan Version
tr: Vulkan Sürümü

en: OpenCL Version
tr: OpenCL Sürümü

en: Score
tr: Puan

en: Run
tr: Çalıştır

en: Duration
tr: Süre

en: bytes
tr: bayt

en: Cache
tr: Önbellek

note: Setting: refresh time for UI
en: Refresh time
tr: Yenileme zamanı

note: Setting: GUI theme
en: Text theme
tr: Metin teması

note: Setting: automatic GUI theme
en: Automatic
tr: Otomatik

note: Setting: light GUI theme
en: Blue for light theme
tr: Açık tema için mavi

note: Setting: dark GUI theme
en: Yellow for dark theme
tr: Koyu tema için sarı

note: Setting: temperature unit
en: Temperature unit
tr: Sıcaklık birimi

note: Setting: default tab at startup
en: Default tab
tr: Öntanımlı sekme

note: Setting: default CPU core at startup
en: Default CPU core
tr: Öntanımlı CPU çekirdeği

note: Setting: default cache test at startup
en: Default cache test
tr: Öntanımlı önbellek testi

note: Setting: print CPUID values in decimal or hexadecimal
en: Print CPUID values in decimal
tr: CPUID değerlerini ondalık olarak yazdır

note: Setting: default graphic card at startup
en: Default graphic card
tr: Öntanımlı grafik kartı

note: Setting: default CPU core at startup
en: Default core type
tr: Öntanımlı çekirdek türü

note: Setting: default graphic card at startup
en: Default memory stick
tr: Öntanımlı bellek çubuğu

note: Setting: "Startup" tab
en: Startup
tr: Başlangıç
