cpu-x - en to fa translation catalogue (239 entries)

en: Calling bandwidth
fa: در حال فراخوانی پهنای باند

en: Updating benchmark status
fa: در حال به روز رسانی وضعیت بررسی معیارها

en: Active
fa: فعال

en: (%u hours left)
fa: (%u ساعت مانده)

en: (%u minutes left)
fa: (%u دقیقه مانده)

en: (%u seconds left)
fa: (%u ثانیه مانده)

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: in %u hours
fa: در %u ساعت

en: in %u minutes
fa: در %u دقیقه

en: in %u seconds
fa: در %u ثانیه

en: an error occurred while starting benchmark
fa: خطایی در آغاز بررسی معیارها رخ داده است

en: Calculating CPU usage
fa: در حال محاسبه میزان استفاده از پردازنده

en: Identifying running system
fa: در حال شناسایی سیستم در حال اجرا

en: failed to identify running system
fa: شناسایی سیستم در حال اجرا ناموفق بود

en: Calculating CPU multipliers in fallback mode
fa: در حال محاسبه افزاینده های پردازنده در حالت جایگزینی

en: Retrieving motherboard information in fallback mode
fa: در حال دریافت اطلاعات مادربرد در حالت جایگزینی

en: failed to retrieve motherboard information (fallback mode)
fa: دریافت ناموفق اطلاعات مادربرد (حالت جایگزینی)

en: Retrieving CPU temperature in fallback mode
fa: در حال دریافت دمای پردازنده در حالت جایگزینی

en: failed to retrieve CPU temperature (fallback mode)
fa: دریافت ناموفق دمای پردازنده (حالت جایگزینی)

en: Retrieving CPU voltage in fallback mode
fa: در حال دریافت ولتاژ پردازنده در حالت جایگزینی

en: failed to retrieve CPU voltage (fallback mode)
fa: دریافت ناموفق ولتاژ پردازنده (حالت جایگزینی)

en: Retrieving CPU frequency in fallback mode
fa: در حال دریافت فرکانس پردازنده در حالت جایگزینی

en: failed to retrieve CPU frequency (fallback mode)
fa: دریافت ناموفق فرکانس پردازنده (حالت جایگزینی)

en: Calling dmidecode
fa: در حال فراخوانی dmidecode

en: unknown
fa: ناشناخته

en: Calling libcpuid for retrieving static data
fa: در حال فراخوانی libcpuid برای دریافت اطلاعات ایستا

en: failed to call libcpuid (%s)
fa: فراخوانی ناموفق libcpuid (%s)

en: Calling libcpuid for retrieving dynamic data
fa: در حال فراخوانی کتابخانه شناسه پردازنده برای دریافت اطلاعات پویا

en: Calling libcpuid for retrieving CPU MSR static values
fa: فراخوانی کتابخانه شناسه پردازنده برای دریافت مقادیر ایستای MSR پردازنده

en: Calling libcpuid for retrieving CPU MSR dynamic values
fa: فراخوانی کتابخانه شناسه پردازنده برای دریافت مقادیر پویای MSR پردازنده

en: Finding CPU package in fallback mode
fa: در حال یافتن بسته پردازنده در حالت جایگزینی

en: Your CPU socket is not present in the database ==> %s, codename: %s
fa: سوکت پردازنده شما در پایگاه داده یافت نشد ==> %s, نام کد: %s

en: OpenCL driver for '%s %s' does not support CL_DEVICE_TOPOLOGY_AMD (%s)
fa: راه انداز OpenCL برای '%s %s' از CL_DEVICE_TOPOLOGY_AMD پشتیبانی نمی کند (%s)

en: OpenCL driver for '%s %s' does not support CL_DEVICE_GFXIP_MAJOR_AMD (%s)
fa: راه انداز OpenCL برای '%s %s' از CL_DEVICE_GFXIP_MAJOR_AMD (%s) پشتیبانی نمی کند

en: OpenCL driver for '%s %s' does not support CL_DEVICE_MAX_COMPUTE_UNITS (%s)
fa: راه انداز OpenCL برای '%s %s' از CL_DEVICE_MAX_COMPUTE_UNITS (%s) پشتیبانی نمی کند

en: OpenCL driver for '%s %s' does not support CL_DEVICE_PCI_DOMAIN_ID_NV (%s), CL_DEVICE_PCI_BUS_ID_NV (%s) or CL_DEVICE_PCI_SLOT_ID_NV (%s)
fa: راه انداز OpenCL برای '%s %s' از CL_DEVICE_PCI_DOMAIN_ID_NV (%s)، CL_DEVICE_PCI_BUS_ID_NV (%s) یا CL_DEVICE_PCI_SLOT_ID_NV (%s) پشتیبانی نمی کند

en: OpenCL is not supported with your GPU vendor (0x%X)
fa: OpenCL توسط سازنده پردازنده گرافیکی شما پشتیبانی نمی شود (0x%X)

en: failed to get name for device %u (%s)
fa: دریافت ناموفق نام دستگاه %u (%s)

en: failed to get version for device %u (%s)
fa: دریافت ناموفق نسخه دستگاه %u (%s)

en: failed to get name for platform %u (%s)
fa: دریافت ناموفق نام پلتفرم %u (%s)

en: failed to get version for platform %u (%s)
fa: دریافت ناموفق نسخه پلتفرم %u (%s)

en: failed to find number of OpenCL devices for platform '%s %s' (%s)
fa: یافتن ناموفق دستگاه های OpenCL برای پلتفرم '%s %s' (%s)

en: 0 device
fa: صفر دستگاه

en: failed to get all of OpenCL devices for platform '%s %s' (%s)
fa: دریافت ناموفق تمام دستگاه های OpenCL برای پلتفرم '%s %s' (%s)

en: There is no platform with OpenCL support (%s)
fa: پلتفرمی با پشتیبانی از OpenCL وجود ندارد (%s)

en: failed to get all OpenCL platforms (%s)
fa: دریافت ناموفق تمام پلتفرم های OpenCL (%s)

en: %s is not supported
fa: %s پشتیبانی نمی‌شود

en: pci_access is not properly initialized: it is a common issue when %s was built with a lower libpci version.
    Check that libpci %s library is present on your system. Otherwise, please rebuild %s.
fa: pci_access به درستی مقداردهی نشده است: این یک مشکل رایج است،‌ زمانیکه %s با یک نسخه libpci پایین‌تر ساخته شده باشد.
    بررسی کنید که کتابخانه libpci %s در سیستم شما وجود دارد. در غیر اینصورت،‌ لطفا %s را بازسازی کنید.

en: No kernel driver in use for graphic card at path %s
fa: هیچ درایور کرنلی برای کارت گرافیک در مسیر %s استفاده نمی شود

en: Your GPU kernel driver is unknown: %s
fa: راه انداز هسته پردازنده گرافیکی شما نامشخص است: %s

en: Your GPU vendor is unknown: %s (0x%X)
fa: سازنده پردازنده گرافیکی شما نامشخص است: %s (0x%X)

en: Enabled
fa: فعال شده

en: Disabled
fa: غیرفعال شده

en: Finding devices
fa: در حال بررسی دستگاه ها

en: Skip devices search (wrong permissions on %s device)
fa: لغو جستجوی دستگاه ها (دسترسی نادرست به دستگاه %s)

en: failed to find chipset vendor and model
fa: جستجوی سازنده و مدل chipset ناموفق بود

en: failed to find graphic card vendor and model
fa: سازنده و مدل کارت گرافیک پیدا نشد

en: Retrieving GPU clocks
fa: در حال دریافت زمان سنج های پردازنده گرافیکی

en: None
fa: هیچ کدام

en: Calling libprocps
fa: در حال فراخوانی libprocps

en: unable to get system uptime
fa: دریافت زمان فعال بودن سیستم ممکن نیست

en: Calling libstatgrab
fa: در حال فراخوانی libstatgrab

en: %i days, %i hours, %i minutes, %i seconds
fa: %i روز و %i ساعت و %i دقیقه و %i ثانیه

en: Finding Vulkan API version
fa: پیدا کردن نسخه Vulkan API

en: No available Vulkan devices
fa: هیچ دستگاه Vulkan موجود نیست

en: %s is not supported for device %u, use only deviceID for matching
fa: %s برای دستگاه %u پشتیبانی نمی‌شود، فقط از deviceID برای تطابق استفاده کنید

en: pkexec: authorization could not be obtained (dialog dismissed)
fa: pkexec: مجوزهای دسترسی دریافت نشد (جلوی باز شدن پنجره گرفته شد)

en: pkexec: authorization could not be obtained (not authorized)
fa: pkexec: مجوزهای دسترسی دریافت نشد (دسترسی مجاز نیست)

en: pkexec: command not found
fa: pkexec: دستور یافت نشد

en: pkexec: unexpected error code
fa: pkexec: کد خطای غیرمنتظره

en: CPU
fa: پردازنده

en: Processor
fa: پردازنده

en: Caches
fa: کش

en: %d %s, %d-way
fa: %d %s، %d-راه

en: Clocks
fa: زمان سنج ها

en: %s associative, %d-%s line size
fa: %s وابسته, %d-%s اندازه خط

en: Test
fa: آزمون

en: Motherboard
fa: مادربرد

en: BIOS
fa: بایوس

en: Chipset
fa: چیپست

en: Memory
fa: حافظه

en: System
fa: سیستم

en: Operating System
fa: سیستم عامل

en: Graphics
fa: گرافیک ها

en: Cards
fa: کارت ها

en: Bench
fa: نیمکت

en: Not started
fa: آغاز نشده

en: Prime numbers (slow)
fa: شماره های اولیه (آهسته)

en: Prime numbers (fast)
fa: شماره های اولیه (سریع)

en: Parameters
fa: پارامترها

en: %u mins
fa: %u دقیقه

en: About
fa: درباره

en: %s is a Free software that gathers information
    on CPU, motherboard and more.
fa: %s یک نرم افزار مجانی است که اطلاعاتی
    در مورد پردازنده، مادربرد و غیره جمع آوری می کند.

en: Version %s
fa: نسخه %s

en: Author: %s
fa: نویسنده: %s

en: Site: %s
fa: سایت: %s

en: License
fa: مجوز

en: This software is distributed under the terms of %s
fa: این نرم افزار تحت ضوابط %s توزیع شده است

en: This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY
fa: این برنامه به طور مطلق بدون ضمانت ارائه می شود

en: Vendor
fa: سازنده

en: Code Name
fa: نام کد

en: Package
fa: بسته

en: Technology
fa: فناوری

en: Voltage
fa: ولتاژ

en: Specification
fa: مشخصه

en: Family
fa: خانواده

en: Disp. Family
fa: خانواده نمایشی

en: Model
fa: مدل

en: Disp. Model
fa: مدل نمایشی

en: Stepping
fa: مرحله به مرحله کردن

en: Revision
fa: اصلاحیه

en: Temp.
fa: دما

en: Instructions
fa: دستورالعمل ها

en: L1 Data
fa: داده L1

en: L1 Inst.
fa: کش دستورالعمل L1

en: Level 2
fa: سطح 2

en: Level 3
fa: سطح 3

en: Cores
fa: هسته‌ها

en: Threads
fa: رشته ها

en: Core Speed
fa: سرعت هسته

en: Multiplier
fa: افزاینده

en: Bus Speed
fa: سرعت گذرگاه

en: Usage
fa: میزان استفاده

en: Size
fa: اندازه

en: Speed
fa: سرعت

en: Manufacturer
fa: سازنده

en: Brand
fa: نام تجاری

en: Version
fa: نسخه

en: Date
fa: تاریخ

en: ROM Size
fa: اندازه ROM

en: Kernel
fa: هسته اصلی

en: Hostname
fa: نام هاست

en: Uptime
fa: مدت زمان اجرا

en: Used
fa: استفاده شده

en: Buffers
fa: بافرها

en: Cached
fa: کش شده

en: Free
fa: آزاد

en: Swap
fa: جایگزین

en: Driver
fa: راه انداز

en: UMD Version
fa: نسخه UMD

en: Compute Unit
fa: واحد محاسبه

en: VBIOS Version
fa: نسخه VBIOS

note: #-#-#-#-#  source_ui.pot (cpu-x )  #-#-#-#-# Setting: "Interface" tab
en: Interface
fa: رابط

en: Temperature
fa: دما

en: Core Voltage
fa: ولتاژ هسته

en: Power Avg
fa: قدرت میانگین

en: Memory Used
fa: حافظه استفاده شده

en: Resizable BAR
fa: BAR قابل تغییر اندازه

en: OpenGL Version
fa: نسخه OpenGL

en: Vulkan Version
fa: نسخه Vulkan

en: OpenCL Version
fa: نسخه OpenCL

en: Score
fa: امتیاز

en: Run
fa: اجرا

en: Duration
fa: مدت زمان

en: Start graphical user interface (GUI) (default)
fa: آغاز به صورت رابط کاربری گرافیکی (GUI) (پیش فرض)

en: Start text-based user interface (TUI)
fa: آغاز به صورت رابط کاربری متنی (TUI)

en: Dump all data on standard output and exit
fa: روبرداری از تمام اطلاعات در خروجی استاندارد و خروج

en: Set custom time between two refreshes (in seconds)
fa: تنظیم زمان دلخواه بین دو بازآوری (به ثانیه)

en: Set default tab (integer)
fa: تنظیم تب پیش فرض (عددی)

en: Select core type to monitor (integer)
fa: انتخاب هسته پردازنده برای پایش (عدد)

en: Select CPU core to monitor (integer)
fa: انتخاب هسته پردازنده برای پایش (عددی)

en: Set custom bandwidth test for CPU caches speed (integer)
fa: تنظیم پهنای باند آزمون دلخواه برای سرعت کش پردازنده (عددی)

en: Select default graphic card (integer)
fa: انتخاب کارت گرافیک پیش فرض (عددی)

en: Start and connect to daemon
fa: اجرا و اتصال به برنامه پس زمینه

en: Verbose output
fa: خروجی مفصل

en: Print help and exit
fa: چاپ راهنما و خروج

en: Print version and exit
fa: چاپ نسخه و خروج

en: Print CPUID values in decimal (default is hexadeximal)
fa: چاپ مقادیر CPUID به صورت decimal (پیش فرض hexadeximal است)

en: Disable colored output
fa: غیر فعال کردن خروجی رنگی

en: Print information for debugging
fa: چاپ اطلاعات برای اشکال زدایی

en: Print required information to paste in an issue
fa: چاپ اطلاعات مورد نیاز برای جایگزاری در یک موضوع

en: Set key mapping for NCurses mode (a[rrows]|e[macs]|i[nverted-T]|v[im])
fa: برای حالت NCurses نگاشت کلیدها را تنظیم کنید (a[rrows]|e[macs]|i[nverted-T]|v[im])

en: Add default command line arguments
fa: اضافه کردن آرگومان های پیش فرض خط فرمان

en: Enforce the bus clock
fa: از پیش تعیین کردن مقدار زمان سنج گذرگاه

en: Read CPUID raw data from a given file
fa: خواندن اطلاعات خام CPUID از فایل دریافتی

en: Usage: %s DISPLAY [OPTIONS]
fa: مورد استفاده: %s [تنظیمات] نمایش

en: Available DISPLAY:
fa: نمایش در دسترس:

en: Available OPTIONS:
fa: تنظیمات در دسترس:

en: Influenceable environment variables:
fa: متغیر های محیطی تاثیرگذار:

en: This is free software: you are free to change and redistribute it.
fa: این نرم افزار مجانی است: شما مجاز به اعمال تغییرات و توزیع دوباره آن هستید.

en: See the %s license: <%s>
fa: مشاهده مجوز %s: <%s>

en: an error occurred while setting locale
fa: خطایی در هنگام تنظیم زبان رخ داده است

en: Selected CPU type (%u) is not a valid number (%u is the maximum for this CPU)
fa: نوع CPU انتخاب شده (%u)یک عدد معتبر نیست (%u حداکثر برای این CPU)

en: Selected CPU core (%u) is not a valid number (%u is the maximum for this type of core)
fa: هسته پردازنده انتخابی (%u) عدد معتبری نیست (%u حداکثر برای این نوع هسته است)

en: No polkit authentication agent found
fa: عامل احراز هویت polkit پیدا نشد

en: Ask password to start daemon in background
fa: برای اجرای برنامه در پس زمینه رمز ورود دریافت شود

en: BaseFamily
fa: خانواده پایه

en: CPU display ("true") family (computed as BaseFamily+ExtendedFamily)
fa: نمایش خانواده پردازنده("true") (محاسبه شده بر اساس BaseFamily+ExtendedFamily)

en: BaseModel
fa: مدل پایه

en: CPU display ("true") model (computed as (ExtendedModel<<4)+BaseModel)
fa: نمایش مدل پردازنده ("true") (محاسبه شده به صورت (ExtendedModel<<4)+BaseModel)

en: User Mode Driver Version
fa: نسخه راه انداز حالت کاربر

en: Starting GTK GUI…
fa: در حال آغاز رابط کاربری گرافیکی GTK…

en: failed to import UI in GtkBuilder
fa: وارد کردن ناموفق رابط کاربری GtkBuilder

en: Window is too small!
fa: پنجره خیلی کوجک است!

en: Press 'h' to see help.
fa: برای مشاهده راهنما کلید 'h' را بفشارید.

en: Welcome in %s NCurses help!
fa: به راهنمای %s NCurses خوش آمدید!

en: This help describes how to use this Text-based User Interface.
fa: این راهنما نحوه استفاده از این رابط کاربری متنی را توضیح می دهد.

en: Global keys:
fa: کلیدهای عمومی:

en: Press 'left' key or 'tab' key to switch in left tab.
fa: برای رفتن به سربرگ سمت چپ دکمه 'left' یا 'tab' را فشار دهید.

en: Press 'right' key or 'shift + tab' keys to switch in right tab.
fa: برای رفتن به سربرگ سمت راست دکمه 'right' یا 'shift + tab' را فشار دهید.

en: Press 'h' key to see this help.
fa: برای مشاهده این راهنما کلید 'h' را بفشارید.

en: Press 'q' key to exit.
fa: برای خروج کلید 'q' را بفشارید.

en: CPU tab:
fa: تب پردازنده:

en: Caches tab:
fa: تب کش:

en: Press 'down' key to switch to previous test.
fa: برای رفتن به آزمون قبلی کلید 'down' را بفشارید.

en: Bench tab:
fa: تب معیارسنجی:

en: Press 'down' key to decrement benchmark duration.
fa: برای کاهش مدت زمان معیارسنجی کلید 'down' را بفشارید.

en: Press 'up' key to increment benchmark duration.
fa: برای افزایش مدت زمان معیارسنجی کلید 'up' را بفشارید.

en: Press 'next page' key to decrement number of threads to use.
fa: برای کاهش تعداد رشته هابرای استفاده کلید 'next page' را بفشارید.

en: Press 'previous page' key to increment number of threads to use.
fa: برای افزایش تعداد رشته هابرای استفاده کلید 'previous page' را بفشارید.

en: Press 's' key to start/stop prime numbers (slow) benchmark.
fa: برای اجرا/توقف تعداد پایه معیارسنجی (آهسته) کلید 's' را بفشارید.

en: Press 'f' key to start/stop prime numbers (fast) benchmark.
fa: برای اجرا/توقف تعداد پایه معیارسنجی (سریع) کلید 'f' را بفشارید.

en: Graphics tab:
fa: تب گرافیک:

en: Press 'down' key to switch to previous graphic card.
fa: برای رفتن به کارت گرافیک قبلی کلید 'down' را بفشارید.

en: Press 'up' key to switch to next graphic card.
fa: برای رفتن به کارت گرافیک بعدی کلید 'up' را بفشارید.

en: Press any key to exit this help.
fa: برای خروج از این راهنما یک کلید را بفشارید.

en: Starting NCurses TUI…
fa: در حال اجرای رابط کاربری متنی NCurses…

en: FATAL ERROR: terminfo database could not be found (try to set TERMINFO environment variable)
fa: خطای بحرانی: پایگاه داده terminfo یافت نشد (متغیر محیطی TERMINFO را تنظیم کنید)

en: Failed to set up %s terminal (err=%i); falling back to %s
fa: راه اندازی ناموفق ترمینال %s (err=%i); برگشتن به %s

en: cannot find unit in '%s' string at position %i
fa: واحدی در متن '%s' در موقعیت %i یافت نشد

en: bytes
fa: بایت

note: TRANSLATORS: initials for kilobyte (10³): please put initials (keep it short)
en: kB
fa: کیلوبایت

note: TRANSLATORS: initials for megabyte (10⁶): please put initials (keep it short)
en: MB
fa: مگابایت

note: TRANSLATORS: initials for gigabyte (10⁹): please put initials (keep it short)
en: GB
fa: گیگابایت

note: TRANSLATORS: initials for terabyte (10¹²): please put initials (keep it short)
en: TB
fa: ترابایت

note: TRANSLATORS: initials for kibibyte (2¹⁰): please put initials (keep it short)
en: KiB
fa: کیلوبایت

note: TRANSLATORS: initials for mebibyte (2²⁰): please put initials (keep it short)
en: MiB
fa: مگابایت

note: TRANSLATORS: initials for gibibyte (2³⁰): please put initials (keep it short)
en: GiB
fa: گیگابایت

note: TRANSLATORS: initials for tebibyte (2⁴⁰): please put initials (keep it short)
en: TiB
fa: ترابایت

en: Start daemon
fa: اجرای برنامه در پس زمینه

en: Cache
fa: کش

note: Setting: refresh time for UI
en: Refresh time
fa: زمان تازه‌سازی

note: Setting: automatic GUI theme
en: Automatic
fa: خودکار

note: Setting: default tab at startup
en: Default tab
fa: سربرگ پیش‌فرض

note: Setting: default CPU core at startup
en: Default CPU core
fa: هسته CPU پیش‌فرض

note: Setting: default cache test at startup
en: Default cache test
fa: تست کش پیش‌فرض

note: Setting: print CPUID values in decimal or hexadecimal
en: Print CPUID values in decimal
fa: چاپ مقادیر CPUID به صورت اعشاری

note: Setting: default graphic card at startup
en: Default graphic card
fa: کارت گرافیک پیش فرض

note: Setting: "Startup" tab
en: Startup
fa: راه‌اندازی
