CPU-X - en to nb_NO translation catalogue (247 entries)

en: Calling bandwidth
nb_NO: Kaller båndbredde

en: Sequential %i-bit reads
nb_NO: Sekvensielle %i-bit avlesninger

en: Sequential 128-bit reads
nb_NO: Sekvensielle 128-bit avlesninger

en: Sequential 256-bit reads
nb_NO: Sekvensielle 256-bit avlesninger

en: Sequential 512-bit reads
nb_NO: Sekvensielle 512-bit avlesninger

en: Sequential %i-bit nontemporal reads
nb_NO: Sekvensielle %i-bit ikke-temporale avlesninger

en: Sequential 128-bit nontemporal reads
nb_NO: Sekvensielle 128-bit ikke-temporale avlesninger

en: Sequential 256-bit nontemporal reads
nb_NO: Sekvensielle 256-bit ikke-temporale avlesninger

en: Sequential 512-bit nontemporal reads
nb_NO: Sekvensielle 512-bit ikke-temporale avlesninger

en: Sequential %i-bit writes
nb_NO: Sekvensielle %i-bit skrivinger

en: Sequential 128-bit writes
nb_NO: Sekvensielle 128-bit skrivinger

en: Sequential 256-bit writes
nb_NO: Sekvensielle 256-bit skrivinger

en: Sequential 512-bit writes
nb_NO: Sekvensielle 512-bit skrivinger

en: Sequential %i-bit nontemporal writes
nb_NO: Sekvensielle %i-bit ikke-temporale skrivinger

en: Sequential 128-bit nontemporal writes
nb_NO: Sekvensielle 128-bit ikke-temporale skrivinger

en: Sequential 256-bit nontemporal writes
nb_NO: Sekvensielle 256-bit ikke-temporale skrivinger

en: Sequential 512-bit nontemporal writes
nb_NO: Sekvensielle 512-bit ikke-temporale skrivinger

en: Random %i-bit reads
nb_NO: Tilfeldige %i-bit avlesninger

en: Random 128-bit reads
nb_NO: Tilfeldige 128-bit avlesninger

en: Random 256-bit reads
nb_NO: Tilfeldige 256-bit avlesninger

en: Random 128-bit nontemporal reads
nb_NO: Tilfeldige 128-bit ikke-temporale avlesninger

en: Random 256-bit nontemporal reads
nb_NO: Tilfeldige 256-bit ikke-temporale avlesninger

en: Random %i-bit writes
nb_NO: Tilfeldige %i-bit skrivinger

en: Random 128-bit writes
nb_NO: Tilfeldige 128-bit skrivinger

en: Random 256-bit writes
nb_NO: Tilfeldige 256-bit skrivinger

en: Random 128-bit nontemporal writes
nb_NO: Tilfeldige 128-bit ikke-temporale skrivinger

en: Random 256-bit nontemporal writes
nb_NO: Tilfeldige 256-bit ikke-temporale skrivinger

en: Sequential %i-bit copy
nb_NO: Sekvensiell %i-bit kopiering

en: Sequential 128-bit copy
nb_NO: Sekvensiell 128-bit kopiering

en: Sequential 256-bit copy
nb_NO: Sekvensiell 256-bit kopiering

en: Sequential 512-bit copy
nb_NO: Sekvensiell 512-bit kopiering

en: (unavailable)
nb_NO: (utilgjengelig)

en: Updating benchmark status
nb_NO: Oppdaterer ytelsesteststatus

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: (%u hours left)
nb_NO: (%u timer gjenstår)

en: (%u minutes left)
nb_NO: (%u minutter gjenstår)

en: (%u seconds left)
nb_NO: (%u sekunder gjenstår)

en: Inactive
nb_NO: Inaktiv

en: in %u hours
nb_NO: om %u timer

en: in %u minutes
nb_NO: in %u minutter

en: in %u seconds
nb_NO: om %u sekunder

en: Starting benchmark with %u threads
nb_NO: Starter ytelsestest med %u tråder

en: an error occurred while starting benchmark
nb_NO: En feil inntraff under oppstart av ytelsestest

en: Calculating CPU usage
nb_NO: Regner ut prosessorbruk

en: %s (subject) / %s (issuer)
nb_NO: %s (subject) / %s (utgiver)

en: Identifying running system
nb_NO: Identifiserer kjørende system

en: failed to identify running system
nb_NO: klarte ikke å identifisere kjørende system

en: Calculating CPU multipliers in fallback mode
nb_NO: Regner ut prosessor-multiplikatorer i tilbakefallsmodus

en: Retrieving motherboard information in fallback mode
nb_NO: Henter hovedkortinformasjon i tilbakefallsmodus

en: failed to retrieve motherboard information (fallback mode)
nb_NO: klarte ikke å hente hovedkortinformasjon (tilbakefallsmodus)

en: Retrieving CPU temperature in fallback mode
nb_NO: Henter prosessor-temperatur i tilbakefallsmodus

en: failed to retrieve CPU temperature (fallback mode)
nb_NO: Klarte ikke å hente prosessor-temperatur (tilbakefallsmodus)

en: Retrieving CPU voltage in fallback mode
nb_NO: Henter prosessor-spenning i tilbakefallsmodus

en: failed to retrieve CPU voltage (fallback mode)
nb_NO: Klarte ikke å hente prosessor-spenning (tilbakefallsmodus)

en: Retrieving CPU frequency in fallback mode
nb_NO: Henter prosessor-frekvens i tilbakefallsmodus

en: failed to retrieve CPU frequency (fallback mode)
nb_NO: Klarte ikke å hente prosessor-frekvens (tilbakefallsmodus)

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: Calling dmidecode
nb_NO: Kaller dmidecode

en: %s (configured)
nb_NO: %s (konfigurert)

en: %s (max)
nb_NO: %s (maks.)

en: %s (min)
nb_NO: %s (min.)

en: unknown
nb_NO: ukjent

en: Calling libcpuid for retrieving static data
nb_NO: Kaller libcpuid for innhenting av statisk data

en: failed to call libcpuid (%s)
nb_NO: Klarte ikke å kalle libcpuid (%s)

en: Calling libcpuid for retrieving dynamic data
nb_NO: Kaller libcpuid for innhenting av dynamiske data …

en: Calling libcpuid for retrieving CPU MSR static values
nb_NO: Kaller libcpuid for mottak av statiske CPU MSR-verdier …

en: Calling libcpuid for retrieving CPU MSR dynamic values
nb_NO: Kaller libcpuid for mottak av dynamiske CPU MSR-verdier …

en: Finding CPU package in fallback mode
nb_NO: Finner prosessor-pakke i tilbakefallsmodus

en: Your CPU socket is not present in the database ==> %s, codename: %s
nb_NO: Din prosessor-sokkel finnes ikke i databasen ➜ %s, kodenavn: %s

en: OpenCL driver for '%s %s' does not support CL_DEVICE_TOPOLOGY_AMD (%s)
nb_NO: OpenCL-driverrutine for «%s %s» støtter ikke CL_DEVICE_TOPOLOGY_AMD (%s)

en: OpenCL driver for '%s %s' does not support CL_DEVICE_GFXIP_MAJOR_AMD (%s)
nb_NO: OpenCL-driverrutine for «%s %s» støtter ikke CL_DEVICE_GFXIP_MAJOR_AMD (%s)

en: OpenCL driver for '%s %s' does not support CL_DEVICE_MAX_COMPUTE_UNITS (%s)
nb_NO: OpenCL-driverrutine for «%s %s» støtter ikke CL_DEVICE_MAX_COMPUTE_UNITS (%s)

en: OpenCL driver for '%s %s' does not support CL_DEVICE_PCI_DOMAIN_ID_NV (%s), CL_DEVICE_PCI_BUS_ID_NV (%s) or CL_DEVICE_PCI_SLOT_ID_NV (%s)
nb_NO: OpenCL-driverrutine for «%s %s» støtter ikke CL_DEVICE_PCI_DOMAIN_ID_NV (%s), CL_DEVICE_PCI_BUS_ID_NV (%s) eller CL_DEVICE_PCI_SLOT_ID_NV (%s)

en: OpenCL is not supported with your GPU vendor (0x%X)
nb_NO: OpenCL støttes ikke med din GPU-leverandør (0x%X)

en: failed to get name for device %u (%s)
nb_NO: klarte ikke å hente navn på enhet %u (%s)

en: failed to get version for device %u (%s)
nb_NO: klarte ikke å hente enhetsversjon %u (%s)

en: failed to get name for platform %u (%s)
nb_NO: klarte ikke å hente plattformsnavn %u (%s)

en: failed to get version for platform %u (%s)
nb_NO: klarte ikke å hente plattformsversjon %u (%s)

en: failed to find number of OpenCL devices for platform '%s %s' (%s)
nb_NO: klarte ikke å finne antall OpenCL-enheter for plattformen «%s %s» (%s»

en: 0 device
nb_NO: 0-enhet

en: failed to get all of OpenCL devices for platform '%s %s' (%s)
nb_NO: klarte ikke å hente alle OpenCL-enheter for plattformen «%s %s» (%s)

en: Finding OpenCL API version
nb_NO: Finner OpenCL API-versjon

en: There is no platform with OpenCL support (%s)
nb_NO: Det finnes ingen plattform med OpenCL-støtte (%s)

en: failed to get all OpenCL platforms (%s)
nb_NO: klarte ikke å hente alle OpenCL-plattformer (%s)

en: Unable to find OpenCL driver for vendor %s
nb_NO: Kunne ikke finne OpenCL-driver for leverandøren %s

en: failed to create EGL context
nb_NO: klarte ikke å lage EGL-kontekt

en: failed to destroy EGL context (%s)
nb_NO: klarte ikke å ødelegge EGL-kontekst (%s)

en: failed to call eglChooseConfig (%s)
nb_NO: klarte ikke å kalle eglChooseConfig (%s)

en: failed to call eglInitialize (%s)
nb_NO: klarte ikke å kalle eglInitialize (%s)

en: EGL has not OpenGL client API
nb_NO: EGL har ikke OpenGL-klient-API-et

en: failed to call eglBindAPI (%s)
nb_NO: klarte ikke å kalle eglBindAPI (%s)

en: failed to destroy EGL display (%s)
nb_NO: klarte ikke å ødelegge EGL-display (%s)

en: failed to call getPlatformDisplay (%s)
nb_NO: klarte ikke å kalle getPlatformDisplay (%s)

en: Finding OpenGL API version
nb_NO: Finner OpenGL API-versjon

en: %s is not supported
nb_NO: %s støttes ikke

en: failed to call queryDevices (%s)
nb_NO: kunne ikke kalle queryDevices (%s)

en: No available EGL devices
nb_NO: Ingen tilgjengelige EGL-enheter (%s)

en: Unable to find OpenGL driver for vendor %s
nb_NO: Kunne ikke finne OpenGL-driver for leverandøren %s

en: pci_access is not properly initialized: it is a common issue when %s was built with a lower libpci version.
    Check that libpci %s library is present on your system. Otherwise, please rebuild %s.
nb_NO: pci_access er ikke igangsatt på riktig vis: Dette er et vanlig problem når %s er bygd med en lavere libpci-versjon.
    Sjekk at libpci %s-biblioteket er å finne på systemet ditt. Ellers må du bygge %s igjen.

en: No kernel driver in use for graphic card at path %s
nb_NO: Ingen kjernedriver i bruk for grafikkort på stien %s

en: Your GPU kernel driver is unknown: %s
nb_NO: Kjernedriveren til GPU-en din er ukjent: %s

en: failed to create pipe
nb_NO: kunne ikke skape pipe

en: failed to create process
nb_NO: kunne ikke skape prosess

en: Your GPU vendor is unknown: %s (0x%X)
nb_NO: Din GPU-tilvirker er ukjent: %s (0x%X)

en: Enabled
nb_NO: Aktivert

en: Disabled
nb_NO: Avskrudd

en: Finding devices
nb_NO: Finner enheter

en: Skip devices search (PCI device does not exist)
nb_NO: Hopp over søk etter enheter (PCI-enhet eksisterer ikke)

en: Skip devices search (wrong permissions on %s device)
nb_NO: Hopp over søk etter enheter (feil tilganger på %s-enhet)

en: failed to find chipset vendor and model
nb_NO: klarte ikke å finne brikkesetttilverker eller modell

en: failed to find graphic card vendor and model
nb_NO: klarte ikke å finne grafikkorttilvirker eller modell

en: Retrieving GPU clocks
nb_NO: Henter GPU-klokker

en: None
nb_NO: Ingen

en: Card number for %s is unknown
nb_NO: Kortnummer for %s er ukjent

en: PCIe %s (current) / %s (max)
nb_NO: PCIe %s (gjeldende) / %s (maks)

en: Driver for %s doesn't report frequencies
nb_NO: Driver for %s rapporterer ikke frekvenser

en: failed to retrieve all monitoring data for %s
nb_NO: klarte ikke å hente alle overvåkningsdata for %s

en: Calling libprocps
nb_NO: Kaller libprocps

en: unable to get system uptime
nb_NO: kunne ikke hente systemets oppetid

en: unable to create meminfo structure
nb_NO: kunne ikke opprette struktur for minneinfo

en: Calling libstatgrab
nb_NO: Kaller libstatgrab

en: %i days, %i hours, %i minutes, %i seconds
nb_NO: %i dager, %i timer, %i minutter, %i sekunder

en: Finding Vulkan API version
nb_NO: Finner Vulkan API-versjon

en: failed to call vkCreateInstance (%s)
nb_NO: kunne ikke kalle vkCreateInstance (%s)

en: failed to call vkEnumeratePhysicalDevices (%s)
nb_NO: kunne ikke kalle vkEnumeratePhysicalDevices (%s)

en: No available Vulkan devices
nb_NO: Ingen Vulkan-enheter tilgjengelige

en: No available physical devices (%s)
nb_NO: Ingen tilgjengelige fysiske enheter (%s)

en: pkexec: authorization could not be obtained (dialog dismissed)
nb_NO: pkexec: Kunne ikke utføre identitetsbekreftelse (dialogvindu avvist)

en: pkexec: authorization could not be obtained (not authorized)
nb_NO: pkexec: Kunne ikke utføre dentitetsbekreftelse (fant ikke)

en: pkexec: command not found
nb_NO: pkexec: Fant ikke kommandoen

en: pkexec: unexpected error code
nb_NO: pkexec: Uventet feilkode

en: CPU
nb_NO: Prosessor

en: Processor
nb_NO: Prosessor

en: Caches
nb_NO: Hurtiglagre

en: %d %s, %d-way
nb_NO: %d %s, %d-veis

en: Clocks
nb_NO: Klokker

en: Motherboard
nb_NO: Hovedkort

en: Chipset
nb_NO: Brikkesett

en: Memory
nb_NO: Minne

en: Operating System
nb_NO: Operativsystem

en: Graphics
nb_NO: Grafikk

en: Bench
nb_NO: Ytelsestest

en: Not started
nb_NO: Ikke startet

en: Prime numbers (slow)
nb_NO: Primtall (tregt)

en: Prime numbers (fast)
nb_NO: Primtall (raskt)

en: Parameters
nb_NO: Parameter

en: %u mins
nb_NO: %u minutter

en: About
nb_NO: Om

en: %s is a Free software that gathers information
    on CPU, motherboard and more.
nb_NO: %s er fri programvare som henter info om
    prosessor, hovedkort, med mer.

en: Version %s
nb_NO: Versjon %s

en: Author: %s
nb_NO: Utvikler: %s

en: This software is distributed under the terms of %s
nb_NO: Denne programvaren utgis i henhold til vilkårene i %s

en: This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY
nb_NO: Dette programmet kommer deg i hende UTEN NOEN FORM FOR GARANTI

en: Vendor
nb_NO: Leverandør

en: Code Name
nb_NO: Kodenavn

en: Package
nb_NO: Pakke

en: Technology
nb_NO: Teknologi

en: Voltage
nb_NO: Spenning

en: Specification
nb_NO: Spesifikasjon

en: Family
nb_NO: Familie

en: Model
nb_NO: Modell

en: Implementer
nb_NO: Implementerer

en: Revision
nb_NO: Revisjon

en: Instructions
nb_NO: Instruksjoner

en: L1 Data
nb_NO: L1-data

en: L1 Inst.
nb_NO: L1-instr.

en: Level 2
nb_NO: Nivå 2

en: Level 3
nb_NO: Nivå 3

en: Threads
nb_NO: Tråder

en: Core Speed
nb_NO: Kjernehastighet

en: Multiplier
nb_NO: Multiplikator

en: Bus Speed
nb_NO: Busshastighet

en: Usage
nb_NO: Bruk

en: Size
nb_NO: Størrelse

en: Speed
nb_NO: Hastighet

en: Manufacturer
nb_NO: Fabrikant

en: Brand
nb_NO: Merke

en: Version
nb_NO: Versjon

en: Date
nb_NO: Dato

en: ROM Size
nb_NO: ROM-størrelse

en: Kernel
nb_NO: Kjerne

en: Hostname
nb_NO: Vertsnavn

en: Uptime
nb_NO: Oppetid

en: Used
nb_NO: Brukt

en: Buffers
nb_NO: Mellomlagre

en: Cached
nb_NO: Mellomlagret

en: Free
nb_NO: Ledig

en: Swap
nb_NO: Sidevekslingsfil

note: #-#-#-#-#  source_ui.pot (cpu-x )  #-#-#-#-# Setting: "Interface" tab
en: Interface
nb_NO: Grensesnitt

en: Temperature
nb_NO: Temperatur

en: Core Voltage
nb_NO: Kjernespenning

en: Power Avg
nb_NO: Effektgjennomsnitt

en: Score
nb_NO: Poengsum

en: Run
nb_NO: Kjør

en: Duration
nb_NO: Varighet

en: Start graphical user interface (GUI) (default)
nb_NO: Start grafisk brukergrensesnitt (GUI) (forvalg)

en: Start text-based user interface (TUI)
nb_NO: Start tekstbasert brukergrensesnitt (TUI)

en: Set custom time between two refreshes (in seconds)
nb_NO: Sett egendefinert tid mellom to oppdateringer (i sekunder)

en: Set default tab (integer)
nb_NO: Sett forvalgt fane (heltall)

en: Select CPU core to monitor (integer)
nb_NO: Velg prosessor-kjerne å overvåke (heltall)

en: Set custom bandwidth test for CPU caches speed (integer)
nb_NO: Sett egendefinert båndbreddetest for hastigheter for prosessor-hurtiglagre (heltall)

en: Start and connect to daemon
nb_NO: Start og koble til nisse

en: Verbose output
nb_NO: Ordrik utdata

en: Print help and exit
nb_NO: Skriv ut hjelp og avslutt

en: Print version and exit
nb_NO: Skriv ut versjon og avslutt

en: Disable colored output
nb_NO: Skru av fargelagt utdata

en: Print information for debugging
nb_NO: Skriv ut info for avlusing

en: Print required information to paste in an issue
nb_NO: Skriv ut påkrevd informasjon å lime inn i en feilrapport

en: Add default command line arguments
nb_NO: Sett forvalgte kommandolinjeargumenter

en: Enforce the bus clock
nb_NO: Påtving bussklokkefrekvens

en: Read CPUID raw data from a given file
nb_NO: Les CPUID-rådata fra en gitt fil

en: Usage: %s DISPLAY [OPTIONS]
nb_NO: Bruk: %s SKJERM {VALG]

en: Available DISPLAY:
nb_NO: Tilgjengelig SKJERM:

en: Available OPTIONS:
nb_NO: Tilgjengelige VALG:

en: Influenceable environment variables:
nb_NO: Påvirkelige miljøvariabler:

en: This is free software: you are free to change and redistribute it.
nb_NO: Dette er fri programvare: Du står fritt til å endre og redistribuere den.

en: See the %s license: <%s>
nb_NO: Vis %s-linsensen: <%s>

en: You can open a new issue here, by filling the template as requested:
nb_NO: Du kan åpne en ny problemrapport her ved å fylle ut malen som forespurt:

en: No polkit authentication agent found
nb_NO: Fant ingen polkit-identitetsbekreftelsesagent

en: Ask password to start daemon in background
nb_NO: Forespør passord for å starte nisse i bakgrunnen

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: CPU display ("true") family (computed as BaseFamily+ExtendedFamily)
nb_NO: Representativ (ekte) prosessorfamilie, (utregnet som BaseFamily+ExtendeFamily)

en: CPU display ("true") model (computed as (ExtendedModel<<4)+BaseModel)
nb_NO: Representativ (ekte) prosessormodell, (utregnet som (ExtendedModel<<4)+BaseModel)

en: Vulkan Ray Tracing
nb_NO: Strålesporing (Vulkan)

en: failed to import UI in GtkBuilder
nb_NO: Klarte ikke å importere grensesnitt i GtkBuilder

en: Window is too small!
nb_NO: Vinduet er for lite!

en: Press 'h' to see help.
nb_NO: Trykk "h" for å vise hjelp.

en: This help describes how to use this Text-based User Interface.
nb_NO: Denne hjelpen beskriver bruken av dette tekstbaserte brukergrensesnittet.

en: Global keys:
nb_NO: Programvide hurtigtaster:

en: Press 'left' key or 'tab' key to switch in left tab.
nb_NO: Trykk "venstre"-tasten eller "tab"-tasten for å veksle i venstre fane.

en: Press 'right' key or 'shift + tab' keys to switch in right tab.
nb_NO: Trykk "høyre"-tasten eller "shift + tab"-tastene for å veksle i høyre fane.

en: CPU tab:
nb_NO: Prosessor-fane:

en: Caches tab:
nb_NO: Fane for hurtiglagre:

en: Bench tab:
nb_NO: Ytelsestestfane:

en: Press any key to exit this help.
nb_NO: Trykk vilkårlig tast for å avslutte denne hjelpen.

en: Starting NCurses TUI…
nb_NO: Starter NCurses-TUI …

en: FATAL ERROR: terminfo database could not be found (try to set TERMINFO environment variable)
nb_NO: FATAL FEIL: Fant ikke terminfo-database. (Prøv å sette TERMINFO-miljøvariabel.)

en: Failed to set up %s terminal (err=%i); falling back to %s
nb_NO: Klarte ikke å sette opp %s-terminal (err=%i); faller tilbake til %s

en: cannot find unit in '%s' string at position %i
nb_NO: finner ikke enheten «%s»-streng i posisjon %i

en: bytes
nb_NO: byte

en: Start daemon
nb_NO: Start nisse

en: Cache
nb_NO: Hurtiglager

note: Setting: automatic GUI theme
en: Automatic
nb_NO: Automatisk

note: Setting: default tab at startup
en: Default tab
nb_NO: Forvalgt fane

note: Setting: default CPU core at startup
en: Default CPU core
nb_NO: Forvalgt prosessorkjerne

note: Setting: default cache test at startup
en: Default cache test
nb_NO: Forvalgt hurtiglagertekst

note: Setting: "Startup" tab
en: Startup
nb_NO: Oppstart
