cracklib - en to lt translation catalogue (15 entries)

en: it is based on your username
lt: jis pagrįstas jūsų vartotojo vardu

en: it is based upon your password entry
lt: jis pagrįstas jūsų slaptažodžio įrašu

en: it is derived from your password entry
lt: jis gautas iš jūsų slaptažodžio įrašo

en: it's derived from your password entry
lt: jis gautas iš jūsų slaptažodžio įrašo

en: it is derivable from your password entry
lt: jis gaunamas iš jūsų slaptažodžio įrašo

en: it's derivable from your password entry
lt: jis gaunamas iš jūsų slaptažodžio įrašo

en: you are not registered in the password file
lt: jūs neužregistruotas slaptažodžių byloje

en: it is WAY too short
lt: jis STIPRIAI per trumpas

en: it is too short
lt: jis per trumpas

en: it does not contain enough DIFFERENT characters
lt: jis neturi pakankamai SKIRTINGŲ simbolių

en: it is all whitespace
lt: jis sudarytas tik iš tarpų

en: it is too simplistic/systematic
lt: jis per daug paprastas/sistemingas

en: it looks like a National Insurance number.
lt: jis atrodo kaip nacionalinis draudimo numeris.

en: it is based on a dictionary word
lt: jis pagrįstas žodžiu iš žodyno

en: it is based on a (reversed) dictionary word
lt: jis pagrįstas žodžiu iš žodyno, parašytu atvirkščiai
