cryptsetup 2.8.0-rc1 - en to ka translation catalogue (153 entries)

en: Cannot initialize device-mapper, running as non-root user.
ka: შეუძლებელია device-mapper-ის ინიციალიზაცია. გაშვებულია არა-root მომხმარებლით.

en: Cannot initialize device-mapper. Is dm_mod kernel module loaded?
ka: შეუძლებელია device-mapper-ის ინიციალიზაცია. ბირთვის მოდული dm_mod ჩატვირთულია?

en: Unknown dm target type.
ka: უცნობი dm სამიზნის ტიპი.

en: Requested integrity_key_size option is not supported.
ka: მოთხოვნილი პარამეტრი integrity_key_size მხარდაჭერილი არაა.

en: Discard/TRIM is not supported.
ka: Discard/TRIM მხარდაუჭერელია.

en: Generating key (%d%% done).
ka: გასაღების გენერაცია (%d%% მზადაა).

en: Running in FIPS mode.
ka: FIPS რეჟიმში მუშაობა.

en: Fatal error during RNG initialisation.
ka: ფატალური შეცდომა RNG-ის ინიციალიზაციისას.

en: Unknown RNG quality requested.
ka: RNG-ის მოთხოვნილი ხარისხი უცნობია.

en: Error reading from RNG.
ka: RNG-დან წაკითხვის შეცდომა.

en: Cannot initialize crypto RNG backend.
ka: კრიპტოს RNG უკანაბოლოს ინიციალიზაციის შეცდომა.

en: Cannot initialize crypto backend.
ka: კრიპტო უკანაბოლოს ინიციალიზაციის შეცდომა.

en: Hash algorithm %s not supported.
ka: ჰეშის ალგორითმი %s მხარდაჭერილი არაა.

en: Key processing error (using hash %s).
ka: გასაღების დამუშავების შეცდომა (გამოყენებული ჰეში %s).

en: All key slots full.
ka: გასაღების ყველა სლოტი სავსეა.

en: Header detected but device %s is too small.
ka: თავსართი აღმოჩენილია, მაგრამ მოწყობილობა %s მეტისმეტად პატარაა.

en: Device %s is not a valid LUKS device.
ka: მოწყობილობა %s სწორი LUKS მოწყობილობა არაა.

en: Unsupported LUKS version %d.
ka: LUKS-ის მხარდაუჭერელი ვერსია %d.

en: Device %s is not active.
ka: მოწყობილობა %s აქტიური არაა.

en: Underlying device for crypt device %s disappeared.
ka: ქვეშმყოფი მოწყობილობა დაშიფრული მოწყობილობისთვის %s სადღაც აორთქლდა.

en: Invalid plain crypt parameters.
ka: უბრალოდ შიფრაციის არასწორი პარამეტრები.

en: Invalid key size.
ka: გასაღების არასწორი ზომა.

en: Integrity key size is too small.
ka: მთლიანობის გასაღების ზომა მეტისმეტად პატარაა.

en: Device %s is too small.
ka: მოწყობილობა ძალიან პატარაა %s.

en: Cannot format device %s in use.
ka: მოწყობილობის %s დაფორმატება შეუძლებელია. ის გამოიყენება.

en: Cannot format device %s, permission denied.
ka: მოწყობილობის %s დაფორმატება შეუძლებელია. წვდომა აკრძალულია.

en: Cannot format device %s.
ka: მოწყობილობის ფორმატირების (%s) შეცდომა.

en: Can't format LOOPAES without device.
ka: ვერ დავაფორმატებ LOOPAES-ს მოწყობილობის გარეშე.

en: Can't format VERITY without device.
ka: ვერ დავაფორმატებ VETRITY-ს მოწყობილობის გარეშე.

en: Unsupported VERITY hash type %d.
ka: მხარდაუჭერელი VERITY-ის ჰეშის ტიპი %d.

en: Unsupported VERITY block size.
ka: მხარდაუჭერელი VERITY-ის ბლოკის ზომა.

en: Unsupported VERITY hash offset.
ka: მხარდაუჭერელი VERITY-ის ჰეშის წანაცვლება.

en: Unsupported VERITY FEC offset.
ka: მხარდაუჭერელი VERITY FEC-ის ჰეშის წანაცვლება.

en: Data area overlaps with hash area.
ka: მონაცემების არე ჰეშის არეს გადაფარავს.

en: Hash area overlaps with FEC area.
ka: ჰეშის არე FEC-ის არეს გადაფარავს.

en: Data area overlaps with FEC area.
ka: მონაცემების არე FEC-ის არეს გადაფარავს.

en: Integrity key size mismatch.
ka: მთლიანობის გასაღების ზომა არ ემთხვევა.

en: Unknown or unsupported device type %s requested.
ka: მოთხოვნილი მოწყობილობის ტიპი %s უცნობი ან მხარდაუჭერელია.

en: Can not resize LUKS2 device with static size.
ka: სტატიკური ზომის მქონე LUKS2 მოწყობილობის ზომის შეცვლა შეუძლებელია.

en: Cannot resize loop device.
ka: Loop მოწყობილობის ზომის შეცვლა შეუძლებელია.

en: Volume %s is not active.
ka: ტომი %s აქტიური არაა.

en: Volume key does not match the volume.
ka: ტომის გასაღები ტომს არ ემთხვევა.

en: Key slot %d is invalid.
ka: გასაღების სლოტი %d არასწორია.

en: Keyslot %d is not active.
ka: გასაღების სლოტი %d აქტიური არაა.

en: Device %s already exists.
ka: მოწყობლობა %s უკვე არსებობს.

en: Reencryption volume keys do not match the volume.
ka: თავიდან დაშიფვრის ტომის გასაღებები ტომს არ ემთხვევა.

en: Cannot use keyring key %s.
ka: გამოყენების შეცდომა ბრელოკის გასაღებისთვის %s.

en: Device %s is still in use.
ka: მოწყობილობა %s ჯერ კიდევ გამოიყენება.

en: Invalid device %s.
ka: არასწორი მოწყობილობა '%s'.

en: Volume key buffer too small.
ka: ტომის გასაღების ბუფერი ძალიან პატარაა.

en: Cannot retrieve volume key for LUKS2 device.
ka: ვერ მივიღე ტომის გასაღები LUKS2 მოწყობილობისთვის.

en: Cannot retrieve volume key for LUKS1 device.
ka: ვერ მივიღე ტომის გასაღები LUKS1 მოწყობილობისთვის.

en: Cannot retrieve volume key for plain device.
ka: უბრალო მოწყობილობისთვის ტომის გასაღების მიღების შეცდომა.

en: Cannot retrieve root hash for verity device.
ka: ვერ მივიღე ძირითადი ჰეში VERITY მოწყობილობებისთვის.

en: Cannot retrieve volume key for BITLK device.
ka: ვერ მივიღე ტომის გასაღები BITLK მოწყობილობისთვის.

en: Cannot retrieve volume key for FVAULT2 device.
ka: ვერ მივიღე ტომის გასაღები FVAULT2 მოწყობილობისთვის.

en: This operation is not supported for %s crypt device.
ka: ეს ოპერაცია მხარდაჭერილი არაა %s კრიპტომოწყობილობისთვის.

en: Failed to open key file.
ka: გასაღების ფაილის გახსნის შეცდომა.

en: Failed to stat key file.
ka: გასაღების ფაილის აღმოჩენის შეცდომა.

en: Out of memory while reading passphrase.
ka: არასაკმარისი მეხსიერება საკვანძო ფრაზის წაკითხვისას.

en: Error reading passphrase.
ka: საკვანძო ფრაზის წაკითხვის შეცდომა.

en: Device %s has zero size.
ka: მოწყობილობის %s ზომა ნულის ტოლია.

en: Cannot erase OPAL device.
ka: OPAL მოწყობილობის წაშლა შეუძლებელია.

en: Cannot open device %s.
ka: მოწყობილობის გახსნის შეცდომა: '%s'.

en: Device %s %s%s
ka: მოწყობილობა %s %s%s

en: Repair failed.
ka: შეკეთების შეცდომა.

en: Error reading keyfile %s.
ka: გასაღების ფაილის %s წაკითხვის შეცდომა.

en: This operation is not supported.
ka: ეს ოპერაცია მხარდაუჭერელია.

en: Unexpected key data size.
ka: გასაღების მონაცემების მოულოდნელი ზომა.

en: VERITY header corrupted.
ka: VERITY თავსართი დაზიანებულია.

en: Device offset overflow.
ka: მოწყობილობის წანაცვლების გადავსება.

en: Verification failed at position %<PRIu64>.
ka: გადამოწმების შეცდომა მდებარეობაზე %<PRIu64>.

en: Hash area overflow.
ka: ჰეშის ფართის გადავსება.

en: Verification of data area failed.
ka: მონაცემების რეგიონის გადამოწმების შეცდომა.

en: Failed to allocate buffer.
ka: ბუფერის გამოყოფის შეცდომა.

en: Device %s %s%s%s%s
ka: მოწყობილობა %s %s%s%s%s

en: Ignored unknown flag %s.
ka: უცნობი ალამი იგნორირებულია %s.

en: OPAL device is %s already unlocked.
ka: OPAL მოწყობილობა %s უკვე განბლოკილია.

en: Failed to clear table.
ka: ცხრილის გასუფთავება შეუძლებელია.

en: Decryption failed.
ka: გაშიფვრის შეცდომა.

en: Failed to sync data.
ka: მონაცემების სინქრონიზაციის შეცდომა.

en: Operation aborted.
ka: ოპერაცია გაუქმდა.

note: TRANSLATORS: The string is header of a table and must be exactly (right side) aligned.
en: #%*s Algorithm |       Key |      Encryption |      Decryption
ka: #%*s ალგორითმი |       გასაღები |      დაშიფვრა |      გაშიფვრა

note: TRANSLATORS: The string is header of a table and must be exactly (right side) aligned.
en: #     Algorithm |       Key |      Encryption |      Decryption
ka: #     ალგორითმი |       გასაღები |      დაშიფვრა |      გაშიფვრა

en: Cannot create header file %s.
ka: თავსართის ფაილის (%s) შექმნის შეცდომა.

en: Cannot use specified integrity key size.
ka: მითითებული მთლიანობის გასაღების ზომის გამოყენება შეუძლებელია.

en: Enter token PIN:
ka: შეიყვანეთ კოდის PIN კოდი:

en: Enter new passphrase:
ka: შეიყვანეთ ახალი საკვანძო ფრაზა:

en: Enter OPAL PSID:
ka: შეიყვანეთ OPAL PSID:

en: Enter OPAL Admin password:
ka: შეიყვანეთ OPAL-ის ადმინისტრატორის პაროლი:

en: Token %d is invalid.
ka: კოდი %d არასწორია.

en: Token %d in use.
ka: კოდი %d გამოიყენება.

en: Token %d is not in use.
ka: კოდი %d არ გამოიყენება.

en: Invalid token action.
ka: არასწორი კოდის ქმედება.

en: <device> [--type <type>] [<name>]
ka: <მოწყობილობა> [--type <ტიპი>] [<სახელი>]

en: resize active device
ka: აქტიური მოწყობილობის ზომის შეცვლა

en: show device status
ka: მოწყობილობის მდგომარეობის ჩვენება

en: [--cipher <cipher>]
ka: [--cipher <შიფრი>]

en: <device>
ka: <მოწყობილობა>

en: <device> [<key file>]
ka: <მოწყობილობა> [<გასაღების ფაილი>]

en: 
    <action> is one of:
ka: 
    <ქმედება> შეიძლება იყოს:

en: Key slot is invalid.
ka: გასაღების სლოტი არასწორია.

en: Show this help message
ka: დახმარების ამ შეტყობინების ჩვენება

en: Display brief usage
ka: გამოყენების მოკლე შეტყობინება

en: Print package version
ka: პაკეტის ვერსიის გამოტანა

en: Help options:
ka: დახმარების პარამეტრები:

en: Unknown action.
ka: უცნობი ქმედება.

en: Invalid salt string specified.
ka: მარილის მითითებული სტრიქონი არასწორია.

en: format device
ka: მოწყობილობის ფორმატირება

en: verify device
ka: მოწყობილობის გადამოწმება

en: show active device status
ka: აქტიურ მოწყობილობის სტატუსის ჩვენება

en: <hash_device>
ka: <ჰეშის მოწყობილობა>

en: 
    WARNING!
    ========
ka: 
    გაფრთხილება!
    ========

en: Error reading response from terminal.
ka: ტერმინალიდან მიღებული პასუხის წაკითხვის შეცდომა.

en: Command successful.
ka: ბრძანება წარმატებულია.

en: wrong or missing parameters
ka: ნაკლული ან არასწორი პარამეტრები

en: no permission or bad passphrase
ka: აკრძალული წვდომა ან არასწორი საკვანძო ფრაზა

en: out of memory
ka: მეხსიერებას გარეთ

en: wrong device or file specified
ka: მითითებული მოწყობილობა ან ფაილი არასწორია

en: device already exists or device is busy
ka: მოწყობილობა უკვე არსებობს ან დაკავებულია

en: unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: %02<PRIu64>h%02<PRIu64>m%02<PRIu64>s
ka: %02<PRIu64>სთ%02<PRIu64>წთ%02<PRIu64>წმ

en: %02<PRIu64> days
ka: %02<PRIu64> დღე

en: %4<PRIu64> %s written
ka: %4<PRIu64> %s ჩაწერილია

en: speed %5.1f %s/s
ka: სიჩქარე %5.1f %s/წმ

note: TRANSLATORS: 'time', 'written' and 'speed' string are supposed to get translated as well. 'eol' is always new-line or empty. See above.
en: Progress: %5.1f%%, ETA %s, %s, %s%s
ka: მიმდინარეობა: %5.1f%%, დარჩენილია %s, %s, %s%s

note: TRANSLATORS: 'time', 'written' and 'speed' string are supposed to get translated as well. See above
en: Finished, time %s, %s, %s
ka: დასრულდა. დრო: %s, %s, %s

en: Verify passphrase:
ka: გადაამოწმეთ საკვანძო ფრაზა:

en: Passphrases do not match.
ka: საკვანძო ფრაზები არ ემთხვევა.

en: Enter passphrase:
ka: შეიყვანეთ საკვანძო ფრაზა:

en: Enter passphrase for %s:
ka: შეიყვანეთ საკვანძო ფრაზა "%s"-სთვის:

en: Failed to read JSON file.
ka: JSON ფაილის წაკითხვის შეცდომა.

en: 
    Read interrupted.
ka: 
    წაკითხვა შეწყდა.

en: 
    Write interrupted.
ka: 
    ჩაწერა შეწყდა.

en: Failed to write JSON file.
ka: JSON ფაილი ჩაწერის შეცდომა.

en: 
    Reencryption interrupted.
ka: 
    თავიდან დაშიფვრა შეწყვეტილია.

en: Wrong log format.
ka: ჟურნალის არასწორი ფორმატი.

en: Cannot get device size.
ka: მოწყობილობის ზომის მიღების შეცდომა.

en: Provided UUID is invalid.
ka: მითითებული UUID არასწორია.

en: volume key
ka: ტომის გასაღები

en: set hash to
ka: ჰეშის დაყენება

en: <action> <device>
ka: <ქმედება> <მოწყობილობა>

en: Show debug messages
ka: გამართვის შეტყობინებების ჩვენება

note: TRANSLATORS: SSH credentials prompt, e.g. "user@server's password: "
en: %s@%s's password:
ka: %s@%s-ის პაროლი:

en: Failed to parse arguments.
ka: არგუმენტების დამუშავების შეცდომა.

en: Cannot create sftp session:
ka: SFTP სესიის შექმნის შეცდომა:

en: Cannot init sftp session:
ka: SFTP სესიის ინიციალიზაციის შეცდომა:

en: Cannot open sftp session:
ka: SFTP სესიის გახსნის შეცდომა:

en: Cannot stat sftp file:
ka: SFTP ფაილის აღმოჩენის შეცდომა:

en: Not enough memory.
ka: არასაკმარისი მეხსიერება.

en: Cannot read remote key:
ka: დაშორებული გასაღების წაკითხვის შეცდომა:

en: Connection failed:
ka: მიერთების შეცდომა:

en: Server not known:
ka: სერვერი უცნობია:
