Cura 4.13 - en to hu_HU translation catalogue (846 entries)

[ctx: @item:inmenu]
en: Prepare
hu_HU: Előkészítés

[ctx: @item:inlistbox]
en: Cura Profile
hu_HU: Cura Profil

[ctx: @item:inlistbox]
en: COLLADA Digital Asset Exchange
hu_HU: COLLADA digitális eszközcsere

[ctx: @item:inlistbox]
en: glTF Binary
hu_HU: glTF Bináris

[ctx: @item:inlistbox]
en: glTF Embedded JSON
hu_HU: glTF beágyazott JSON

[ctx: @item:inlistbox]
en: Stanford Triangle Format
hu_HU: Stanford háromszög formátum

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compressed COLLADA Digital Asset Exchange
hu_HU: Tömörített COLLADA digitális eszközcsere

[ctx: @info]
en: Could not access update information.
hu_HU: Nem sikerült elérni a frissítési információkat.

[ctx: @action:button]
en: How to update
hu_HU: Hogyan frissíts

[ctx: @action:button Preceded by 'Ready to'.]
en: Save to Removable Drive
hu_HU: Mentés külső meghajtóra

[ctx: @item:inlistbox]
en: Save to Removable Drive {0}
hu_HU: Mentés külső meghajtóra {0}

[ctx: @info:status]
en: There are no file formats available to write with!
hu_HU: Nincsenek elérhető fájlformátumok az íráshoz!

[ctx: @info:progress Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Saving to Removable Drive <filename>{0}</filename>
hu_HU: Mentés külső meghajóra <filename>{0}</filename>

[ctx: @info:title]
en: Saving
hu_HU: Mentés

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Could not save to <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>
hu_HU: Sikertelen mentés <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>

[ctx: @info:status Don't translate the tag {device}!]
en: Could not find a file name when trying to write to {device}.
hu_HU: Nem található a fájlnév {device} -on az írási művelethez.

[ctx: @info:status]
en: Could not save to removable drive {0}: {1}
hu_HU: Sikertelen mentés a {0}: {1} meghajtóra.

[ctx: @info:title]
en: Error
hu_HU: Hiba

[ctx: @info:status]
en: Saved to Removable Drive {0} as {1}
hu_HU: Mentve a {0} meghajtóra, mint {1}

[ctx: @info:title]
en: File Saved
hu_HU: Fájl Mentve

[ctx: @action:button]
en: Eject
hu_HU: Leválaszt

[ctx: @action]
en: Eject removable device {0}
hu_HU: {0} meghajtó leválasztása

[ctx: @info:status]
en: Ejected {0}. You can now safely remove the drive.
hu_HU: {0} leválasztva. Eltávolíthatod az adathordozót.

[ctx: @info:title]
en: Safely Remove Hardware
hu_HU: Hardver biztonságos eltávolítása

[ctx: @info:status]
en: Failed to eject {0}. Another program may be using the drive.
hu_HU: {0} leválasztása sikertelen. A meghajtó használatban van.

[ctx: @info:title]
en: Warning
hu_HU: Figyelem

[ctx: @item:intext]
en: Removable Drive
hu_HU: Cserélhető meghajtó

[ctx: @item:inlistbox]
en: AMF File
hu_HU: AMF fájl

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ultimaker Format Package
hu_HU: Ultimaker formátumcsomag

[ctx: @label]
en: Per Model Settings
hu_HU: Modellenkénti beállítások

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure Per Model Settings
hu_HU: Modellenkénti beállítások konfigurálása

[ctx: @action]
en: Update Firmware
hu_HU: Firmware frissítés

[ctx: @info:status]
en: Cura has detected material profiles that were not yet installed on the host printer of group {0}.
hu_HU: A Cura olyan anyagprofilt észlel, amelyet még nem telepítettek a(z) {0} csoport gazdanyomtatójára.

[ctx: @info:title]
en: Sending materials to printer
hu_HU: Anyagok küldése a nyomtatóra

[ctx: @info:status]
en: You are attempting to connect to {0} but it is not the host of a group. You can visit the web page to configure it as a group host.
hu_HU: Megpróbált csatlakozni a (z) {0} -hez, de a gép nem része a csoportnak.Látogasson el a weboldalra, és konfigurálhatja azt csoporttagnak.

[ctx: @info:title]
en: Not a group host
hu_HU: Nem csoport

[ctx: @action]
en: Configure group
hu_HU: Csoport konfiguráció

[ctx: @info:status]
en: Sending Print Job
hu_HU: Nyomtatási feladat küldése

[ctx: @info:status]
en: Uploading print job to printer.
hu_HU: A nyomtatási feladat feltöltése a nyomtatóra.

[ctx: @info:status]
en: Please wait until the current job has been sent.
hu_HU: Várja meg, amíg az aktuális feladat elküldésre kerül.

[ctx: @info:title]
en: Print error
hu_HU: Nyomtatási hiba

[ctx: @info:status]
en: Print job was successfully sent to the printer.
hu_HU: A nyomtatási feladat sikeresen elküldésre került a nyomtatóra.

[ctx: @info:title]
en: Data Sent
hu_HU: Adatok elküldve

[ctx: @action]
en: Get started
hu_HU: Kezdjük el

[ctx: @info:status]
en: You are attempting to connect to a printer that is not running Ultimaker Connect. Please update the printer to the latest firmware.
hu_HU: Olyan nyomtatóval próbál csatlakozni, amelyen nem fut az Ultimaker Connect. Kérjük, frissítse a nyomtatón a firmware-t.

[ctx: @info:title]
en: Update your printer
hu_HU: Frissítse a nyomtatót

[ctx: @info:text]
en: Could not upload the data to the printer.
hu_HU: Nem sikerült feltölteni az adatokat a nyomtatóra.

[ctx: @info:title]
en: Network error
hu_HU: Hálózati hiba

[ctx: @action:button Preceded by 'Ready to'.]
en: Print over network
hu_HU: Hálózati nyomtatás

[ctx: @properties:tooltip]
en: Print over network
hu_HU: Hálózati nyomtatás

[ctx: @info:status]
en: Connected over the network
hu_HU: Csatlakozva hálózaton keresztül

[ctx: @info:status]
en: tomorrow
hu_HU: holnap

[ctx: @info:status]
en: today
hu_HU: ma

[ctx: @action]
en: Connect via Network
hu_HU: Hálózati csatlakozás

[ctx: @info:title]
en: 3D Model Assistant
hu_HU: 3D-s modellsegéd

[ctx: @info:status]
en: <p>One or more 3D models may not print optimally due to the model size and material configuration:</p>
    <p>{model_names}</p>
    <p>Find out how to ensure the best possible print quality and reliability.</p>
    <p><a href="https://ultimaker.com/3D-model-assistant">View print quality guide</a></p>
hu_HU: <p>Lehetséges, hogy egy vagy több 3D-s modellt nem lehet optimálisan kinyomtatni a modell mérete és az anyagkonfiguráció miatt:</p>
    <p>{model_names}</p>
    <p>Itt Megtudhatja, hogyan lehet a lehető legjobb nyomtatási minőséget és megbízhatóságot biztosítani.</p>
    <p><a href="https://ultimaker.com/3D-model-assistant">View print quality guide</a></p>

[ctx: @info:title]
en: Simulation View
hu_HU: Szimuláció nézet

[ctx: @item:inlistbox]
en: Layer view
hu_HU: Réteg nézet

[ctx: @error:not supported]
en: GCodeWriter does not support non-text mode.
hu_HU: A GCodeWriter nem támogatja a szöveges nélüli módot.

[ctx: @warning:status]
en: Please prepare G-code before exporting.
hu_HU: Készítse elő a G-kódot az exportálás előtt.

[ctx: @item:inlistbox]
en: G-code File
hu_HU: G-code Fájl

[ctx: @error:zip]
en: Error writing 3mf file.
hu_HU: Hiba a 3mf fájl írásakor.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3MF file
hu_HU: 3MF fájl

[ctx: @item:inlistbox]
en: Cura Project 3MF file
hu_HU: Cura projekt 3MF fájl

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compressed G-code File
hu_HU: Tömörített G-kód fájl

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice with the current material as it is incompatible with the selected machine or configuration.
hu_HU: Nem lehet szeletelni a jelenlegi alapanyaggal, mert nem kompatibilis a kiválasztott nyomtatóval, vagy a beállításaival.

[ctx: @info:title]
en: Unable to slice
hu_HU: Nem lehet szeletelni

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice with the current settings. The following settings have errors: {0}
hu_HU: Nem lehet szeletelni ezekkel a beállításokkal. Ezek a beállítások okoznak hibát: {0}

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice due to some per-model settings. The following settings have errors on one or more models: {error_labels}
hu_HU: Nem lehet szeletelni pár modell beállítás miatt. A következő beállításokokoznak hibát egy vagy több modellnél: {error_labels}

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice because the prime tower or prime position(s) are invalid.
hu_HU: Nem lehet szeletelni, mert az elsődleges torony, vagy az elsődleges pozíció érvénytelen.

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice because there are objects associated with disabled Extruder %s.
hu_HU: Nem lehet szeletelni, mert vannak olyan objektumok, amelyek a letiltott Extruderhez vannak társítva.%s.

[ctx: @info:status]
en: Processing Layers
hu_HU: Réteg feldolgozás

[ctx: @info:title]
en: Information
hu_HU: Információ

[ctx: @item:inlistbox]
en: X3D File
hu_HU: X3D Fájl

[ctx: @item:inlistbox]
en: JPG Image
hu_HU: JPG kép

[ctx: @item:inlistbox]
en: JPEG Image
hu_HU: JPEG kép

[ctx: @item:inlistbox]
en: PNG Image
hu_HU: PNG kép

[ctx: @item:inlistbox]
en: BMP Image
hu_HU: BMP kép

[ctx: @item:inlistbox]
en: GIF Image
hu_HU: GIF kép

[ctx: @label]
en: Nozzle
hu_HU: Fúvóka

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Project file <filename>{0}</filename> contains an unknown machine type <message>{1}</message>. Cannot import the machine. Models will be imported instead.
hu_HU: A projekt fájl <filename>{0}</filename> egy ismeretlen <message>{1}</message> géptípust tartalmaz.Gépet nem lehet importálni. Importálj helyette modelleket.

[ctx: @info:title]
en: Open Project File
hu_HU: Projekt fájl megnyitása

[ctx: @title:tab]
en: Recommended
hu_HU: Ajánlott

[ctx: @title:tab]
en: Custom
hu_HU: Egyedi

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3MF File
hu_HU: 3MF fájl

[ctx: @item:inlistbox]
en: Cura 15.04 profiles
hu_HU: Cura 15.04 profil

[ctx: @info:title]
en: Backups
hu_HU: Biztonsági mentések

[ctx: @info:backup_status]
en: There was an error while uploading your backup.
hu_HU: Hiba történt a biztonsági mentés feltöltése közben.

[ctx: @info:backup_status]
en: Uploading your backup...
hu_HU: A biztonsági mentés feltöltése ...

[ctx: @info:backup_status]
en: Your backup has finished uploading.
hu_HU: A biztonsági mentés feltöltése befejeződött.

[ctx: @item:inmenu]
en: Manage backups
hu_HU: Bitonsági mentések kezelése

[ctx: @info:title]
en: Backup
hu_HU: Biztonsági mentés

[ctx: @info:backup_status]
en: There was an error trying to restore your backup.
hu_HU: Hiba történt a biztonsági másolat visszaállításakor.

[ctx: @error:not supported]
en: GCodeGzWriter does not support text mode.
hu_HU: A GCodeGzWriter nem támogatja a nem szöveges módot.

[ctx: @item:inmenu]
en: Post Processing
hu_HU: Utólagos műveletek

[ctx: @item:inmenu]
en: Modify G-Code
hu_HU: G-kód módosítás

[ctx: @label]
en: Support Blocker
hu_HU: Támasz blokkoló

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a volume in which supports are not printed.
hu_HU: Hozzon létre egy kötetet, amelyben a támaszok nem kerülnek nyomtatásra.

[ctx: @item:inmenu]
en: Preview
hu_HU: Előnézet

[ctx: @item:inlistbox]
en: X-Ray view
hu_HU: Röntgen nézet

[ctx: @action]
en: Level build plate
hu_HU: Tárgyasztal szint

[ctx: @action]
en: Select upgrades
hu_HU: Válassz frissítést

[ctx: @item:inmenu]
en: Solid view
hu_HU: Felület nézet

[ctx: @info:status]
en: Parsing G-code
hu_HU: G-kód elemzés

[ctx: @info:title]
en: G-code Details
hu_HU: G-kód részletek

[ctx: @info:generic]
en: Make sure the g-code is suitable for your printer and printer configuration before sending the file to it. The g-code representation may not be accurate.
hu_HU: Győződj meg róla, hogy a G-kód igazodik a nyomtatódhoz és beállításaihoz, mielőtt elküldöd a fájlt. A G-kód ábrázolása nem biztos, hogy pontos.

[ctx: @item:inlistbox]
en: G File
hu_HU: G fájl

[ctx: @action]
en: Machine Settings
hu_HU: Gép beállítások

[ctx: @item:inmenu]
en: USB printing
hu_HU: USB nyomtatás

[ctx: @action:button Preceded by 'Ready to'.]
en: Print via USB
hu_HU: Nyomtatás USB-ről

[ctx: @info:tooltip]
en: Print via USB
hu_HU: Nyomtatás USB-ről

[ctx: @info:status]
en: Connected via USB
hu_HU: Csatlakozás USB-n

[ctx: @label]
en: A USB print is in progress, closing Cura will stop this print. Are you sure?
hu_HU: USB nyomtatás folyamatban van, a Cura bezárása leállítja ezt a nyomtatást. Biztos vagy ebben?

[ctx: @message]
en: A print is still in progress. Cura cannot start another print via USB until the previous print has completed.
hu_HU: A nyomtatás még folyamatban van. A Cura nem indíthat új nyomtatást USB-n keresztül, amíg az előző nyomtatás be nem fejeződött.

[ctx: @message]
en: Print in Progress
hu_HU: Nyomtatás folyamatban

[ctx: @info:progress]
en: Loading machines...
hu_HU: Gépek betöltése ...

[ctx: @info:progress]
en: Setting up scene...
hu_HU: Felület beállítása...

[ctx: @info:progress]
en: Loading interface...
hu_HU: Interfészek betöltése...

[ctx: @info:status]
en: Only one G-code file can be loaded at a time. Skipped importing {0}
hu_HU: Egyszerre csak egy G-kód fájlt lehet betölteni. Az importálás kihagyva {0}

[ctx: @info:status]
en: Can't open any other file if G-code is loading. Skipped importing {0}
hu_HU: Nem nyitható meg más fájl, ha a G-kód betöltődik. Az importálás kihagyva {0}

[ctx: @menuitem]
en: Not overridden
hu_HU: Nincs felülírva

[ctx: @label]
en: Unknown
hu_HU: Ismeretlen

[ctx: @label]
en: The printer(s) below cannot be connected because they are part of a group
hu_HU: Az alábbi nyomtató (k) nem csatlakoztathatók, mert egy csoporthoz tartoznak

[ctx: @label]
en: Available networked printers
hu_HU: Elérhető hálózati nyomtatók

[ctx: @info:status]
en: Calculated
hu_HU: Számított

[ctx: @label]
en: Custom Material
hu_HU: Egyedi anyag

[ctx: @label]
en: Custom
hu_HU: Egyedi

[ctx: @label]
en: Custom profiles
hu_HU: Egyéni profil

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Supported Types ({0})
hu_HU: Összes támasz típus ({0})

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Files (*)
hu_HU: Minden fájl (*)

[ctx: @info:backup_failed]
en: Could not create archive from user data directory: {}
hu_HU: Nem sikerült archívumot létrehozni a felhasználói adatkönyvtárból: {}

[ctx: @info:backup_failed]
en: Tried to restore a Cura backup without having proper data or meta data.
hu_HU: Megpróbált visszaállítani egy Cura biztonsági másolatot anélkül, hogy megfelelő adatok vagy meta adatok lennének.

[ctx: @info:backup_failed]
en: Tried to restore a Cura backup that is higher than the current version.
hu_HU: Egy olyan Cura biztonsági mentést próbált visszaállítani, amelyiknek a verziója magasabb a jelenlegitől.

[ctx: @info:status]
en: Finding new location for objects
hu_HU: Új hely keresése az objektumokhoz

[ctx: @info:title]
en: Finding Location
hu_HU: Hely keresés

[ctx: @info:status]
en: Unable to find a location within the build volume for all objects
hu_HU: Nincs elég hely az összes objektum építési térfogatához

[ctx: @info:title]
en: Can't Find Location
hu_HU: Nem találok helyet

[ctx: @info:title]
en: Login failed
hu_HU: Sikertelen bejelentkezés

[ctx: @tooltip]
en: Outer Wall
hu_HU: Külső fal

[ctx: @tooltip]
en: Inner Walls
hu_HU: Belső falak

[ctx: @tooltip]
en: Skin
hu_HU: Héj

[ctx: @tooltip]
en: Infill
hu_HU: Kitöltés

[ctx: @tooltip]
en: Support Infill
hu_HU: Támasz kitöltés

[ctx: @tooltip]
en: Support Interface
hu_HU: Támasz interface

[ctx: @tooltip]
en: Support
hu_HU: Támasz

[ctx: @tooltip]
en: Skirt
hu_HU: Szoknya

[ctx: @tooltip]
en: Prime Tower
hu_HU: Elsődleges torony

[ctx: @tooltip]
en: Travel
hu_HU: Átmozgás

[ctx: @tooltip]
en: Retractions
hu_HU: Visszahúzás

[ctx: @tooltip]
en: Other
hu_HU: Egyéb

[ctx: @label]
en: Group #{group_nr}
hu_HU: Csoport #{group_nr}

[ctx: @action:button]
en: Close
hu_HU: Bezár

[ctx: @action:button]
en: Add
hu_HU: Hozzáad

[ctx: @action:button]
en: Cancel
hu_HU: Elvet

[ctx: @action:button]
en: Next
hu_HU: Következő

[ctx: @info:status]
en: The build volume height has been reduced due to the value of the "Print Sequence" setting to prevent the gantry from colliding with printed models.
hu_HU: Az nyomtatási szint csökken a "Nyomtatási sorrend" beállítása miatt, ez megakadályozza, hogy a mechanika beleütközzön a nyomtatott tárgyba.

[ctx: @info:title]
en: Build Volume
hu_HU: Építési térfogat

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
hu_HU: A fájl már létezik

[ctx: @label Don't translate the XML tag <filename>!]
en: The file <filename>{0}</filename> already exists. Are you sure you want to overwrite it?
hu_HU: A <filename>{0}</filename> fájl már létezik. Biztosan szeretnéd, hogy felülírjuk?

[ctx: @info:status]
en: Invalid file URL:
hu_HU: Érvénytelen fájl URL:

[ctx: @info:not supported profile]
en: Not supported
hu_HU: Nem támogatott

[ctx: @info:message Followed by a list of settings.]
en: Settings have been changed to match the current availability of extruders:
hu_HU: A beállításokat megváltoztattuk, hogy azok megfeleljenek az jelenleg elérhető extrudereknek:

[ctx: @info:title]
en: Settings updated
hu_HU: Beállítások frissítve

[ctx: @info:title]
en: Extruder(s) Disabled
hu_HU: Extruder(ek) kikapcsolva

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Failed to export profile to <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>
hu_HU: A profil exportálása nem sikerült <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Failed to export profile to <filename>{0}</filename>: Writer plugin reported failure.
hu_HU: A profil exportálása nem sikerült <filename>{0}</filename>:Az író beépülő modul hibát jelez.

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Exported profile to <filename>{0}</filename>
hu_HU: Profil exportálva ide: <filename>{0}</filename>

[ctx: @info:title]
en: Export succeeded
hu_HU: Sikeres export

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Failed to import profile from <filename>{0}</filename>: {1}
hu_HU: Sikertelen profil importálás <filename>{0}</filename>: {1} -ból

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Can't import profile from <filename>{0}</filename> before a printer is added.
hu_HU: Nem importálható a profil <filename>{0}</filename> -ból, mielőtt hozzá nem adunk egy nyomtatót.

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: No custom profile to import in file <filename>{0}</filename>
hu_HU: Nincs egyéni profil a <filename>{0}</filename> fájlban, amelyet importálni lehetne

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Failed to import profile from <filename>{0}</filename>:
hu_HU: A profil importálása nem sikerült <filename>{0}</filename>:

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: This profile <filename>{0}</filename> contains incorrect data, could not import it.
hu_HU: Ez a <filename>{0}</filename> profil helytelen adatokat tartamaz, ezért nem importálható.

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Failed to import profile from <filename>{0}</filename>:
hu_HU: Nem importálható a profil <filename>{0}</filename>:

[ctx: @info:status]
en: File {0} does not contain any valid profile.
hu_HU: A {0} fájl nem tartalmaz érvényes profilt.

[ctx: @info:status]
en: Profile {0} has an unknown file type or is corrupted.
hu_HU: A(z) {0} profil ismeretlen fájltípusú vagy sérült.

[ctx: @label]
en: Custom profile
hu_HU: Egyedi profil

[ctx: @info:status]
en: Profile is missing a quality type.
hu_HU: Hiányzik a profil minőségi típusa.

[ctx: @info:status]
en: Multiplying and placing objects
hu_HU: Tárgyak többszörözése és elhelyezése

[ctx: @info:title]
en: Placing Objects
hu_HU: Tárgyak elhelyezése

[ctx: @info:title]
en: Placing Object
hu_HU: Tárgy elhelyezése

[ctx: @info]
en: Unable to reach the Ultimaker account server.
hu_HU: Az Ultimaker fiókkiszolgáló elérhetetlen.

[ctx: @message]
en: Could not read response.
hu_HU: Nincs olvasható válasz.

[ctx: @message]
en: Please give the required permissions when authorizing this application.
hu_HU: Kérjük, adja meg a szükséges jogosultságokat az alkalmazás engedélyezéséhez.

[ctx: @message]
en: Something unexpected happened when trying to log in, please try again.
hu_HU: Valami váratlan esemény történt a bejelentkezéskor, próbálkozzon újra.

[ctx: @title:window]
en: Cura can't start
hu_HU: A Cura nem tud elindulni

[ctx: @label crash message]
en: <p><b>Oops, Ultimaker Cura has encountered something that doesn't seem right.</p></b>
                        <p>We encountered an unrecoverable error during start up. It was possibly caused by some incorrect configuration files. We suggest to backup and reset your configuration.</p>
                        <p>Backups can be found in the configuration folder.</p>
                        <p>Please send us this Crash Report to fix the problem.</p>
hu_HU: <p><b>Hoppá, az Ultimaker Cura olyan dolgokkal találkozott, amelyek hibásnak tűnnek.</p></b>
                        <p>Az indítás során helyrehozhatatlan hibát tapasztaltunkEzt valószínűleg néhány helytelen konfigurációs fájl okozta. Javasoljuk, hogy biztonsági másolatból állítsa vissza a konfigurációt.</p>
                        <p>A biztonsági mentések a konfigurációs mappában találhatók.</p>
                        <p>Kérjük, küldje el nekünk ezt a hibajelentést a probléma megoldásához.</p>

[ctx: @action:button]
en: Send crash report to Ultimaker
hu_HU: Hibajelentés küldése az Ultimaker -nek

[ctx: @action:button]
en: Show detailed crash report
hu_HU: Hibajelentés részletei

[ctx: @action:button]
en: Show configuration folder
hu_HU: Konfigurációs mappa megnyitása

[ctx: @action:button]
en: Backup and Reset Configuration
hu_HU: Konfiguráció biztonsági mentés és visszaállítás

[ctx: @title:window]
en: Crash Report
hu_HU: Összeomlás jelentés

[ctx: @label crash message]
en: <p><b>A fatal error has occurred in Cura. Please send us this Crash Report to fix the problem</p></b>
                <p>Please use the "Send report" button to post a bug report automatically to our servers</p>
hu_HU: <p><b>Végzetes hiba történt Cura-ban. Kérjük, küld el nekünk az összeomlás jelentését, hogy javítani tudjuk a hibát.</p></b>
                <p>Kérjük használd a "Jelentés küldés" gombot a hibajelentés postázásához,  így az automatikusan a szerverünkre kerül.</p>

[ctx: @title:groupbox]
en: System information
hu_HU: Rendszer információ

[ctx: @label unknown version of Cura]
en: Unknown
hu_HU: Ismeretlen

[ctx: @label Cura version number]
en: Cura version
hu_HU: Cura verzió

[ctx: @label Type of platform]
en: Platform
hu_HU: Felület

[ctx: @label]
en: Qt version
hu_HU: Qt verzió

[ctx: @label]
en: PyQt version
hu_HU: PyQt verzió

[ctx: @label]
en: Not yet initialized<br/>
hu_HU: Még nincs inicializálva<br/>

[ctx: @label OpenGL version]
en: <li>OpenGL Version: {version}</li>
hu_HU: <li>OpenGL Verzió: {version}</li>

[ctx: @label OpenGL vendor]
en: <li>OpenGL Vendor: {vendor}</li>
hu_HU: <li>OpenGL terjesztő: {vendor}</li>

[ctx: @title:groupbox]
en: Error traceback
hu_HU: Hibakövetés

[ctx: @title:groupbox]
en: Logs
hu_HU: Naplók

[ctx: @action:button]
en: Send report
hu_HU: Jelentés küldés

[ctx: @info]
en: Please make sure your printer has a connection:
    - Check if the printer is turned on.
    - Check if the printer is connected to the network.
    - Check if you are signed in to discover cloud-connected printers.
hu_HU: Győződj meg, hogy a nyomtató csatlakozása rendben van:
    - Ellenőrizd, hogy a nyomtató be van-e kapcsolva.
    - Ellenőrizd, hogy a nyomtató csatlakozik a hálózathoz
    - Ellenőrizd, hogy fel vagy-e jelentkezve a felhőbe.

[ctx: @info]
en: Please connect your printer to the network.
hu_HU: Csatlakoztasd a nyomtatót a hálózathoz.

[ctx: @label link to technical assistance]
en: View user manuals online
hu_HU: Nézd meg az online felhasználói kézikönyvet

[ctx: @title:window]
en: Select Settings to Customize for this model
hu_HU: A modellek egyéni beállításainak kiválasztása

[ctx: @label:textbox]
en: Filter...
hu_HU: Szűrés...

[ctx: @label:checkbox]
en: Show all
hu_HU: Mindent mutat

[ctx: @label]
en: Mesh Type
hu_HU: Háló típus

[ctx: @label]
en: Normal model
hu_HU: Normál mód

[ctx: @label]
en: Print as support
hu_HU: Támaszként nyomtassa

[ctx: @action:button]
en: Select settings
hu_HU: Beállítások kiválasztása

[ctx: @title]
en: Update Firmware
hu_HU: Firmware frissítés

[ctx: @label]
en: Firmware is the piece of software running directly on your 3D printer. This firmware controls the step motors, regulates the temperature and ultimately makes your printer work.
hu_HU: A firmware egy szoftver, ami közvetlenül a nyomtatón fut. Ez vezérli a léptető motorokat, szabályozza a hőmérsékleteket, és az egész nyomtató működését.

[ctx: @label]
en: The firmware shipping with new printers works, but new versions tend to have more features and improvements.
hu_HU: A firmware a nyomtató része, így a használatba vételkor már a gépen található.Azonban készülnek belőle újabb verziók, amik esetleges hibákat szüntetnek meg, illetve egyéb új funkciókat biztosíthatnak.

[ctx: @action:button]
en: Automatically upgrade Firmware
hu_HU: Automatikus firmware frissítés

[ctx: @action:button]
en: Upload custom Firmware
hu_HU: Egyedi firmware feltöltése

[ctx: @label]
en: Firmware can not be updated because there is no connection with the printer.
hu_HU: A firmware feltöltés nem lehetséges, mert nincs a nyomtatóval kapcsolat.

[ctx: @label]
en: Firmware can not be updated because the connection with the printer does not support upgrading firmware.
hu_HU: A firmware feltöltés nem lehetséges, mert ugyan a nyomtató kapcsolódik, de az nem támogatja a firmware frissítést.

[ctx: @title:window]
en: Select custom firmware
hu_HU: Egyedi firmware kiválasztása

[ctx: @title:window]
en: Firmware Update
hu_HU: Firmware frissítés

[ctx: @label]
en: Updating firmware.
hu_HU: A firmware frissítése.

[ctx: @label]
en: Firmware update completed.
hu_HU: Firmware frissítés kész.

[ctx: @label]
en: Firmware update failed due to an unknown error.
hu_HU: A firmware frissítés meghiúsult ismeretlen hiba miatt.

[ctx: @label]
en: Firmware update failed due to an communication error.
hu_HU: A firmware frissítés meghiúsult kommunikációs hiba miatt.

[ctx: @label]
en: Firmware update failed due to an input/output error.
hu_HU: A firmware frissítés meghiúsult input/output hiba miatt.

[ctx: @label]
en: Firmware update failed due to missing firmware.
hu_HU: A firmware frissítés meghiúsult, mert nem található a firmware.

[ctx: @label:status]
en: Aborted
hu_HU: Megszakítva

[ctx: @label:status]
en: Finished
hu_HU: Befejezve

[ctx: @label:status]
en: Preparing...
hu_HU: Előkészítés...

[ctx: @label:status]
en: Aborting...
hu_HU: Megszakítás...

[ctx: @label:status]
en: Pausing...
hu_HU: Várakozás...

[ctx: @label:status]
en: Paused
hu_HU: Várakozás

[ctx: @label:status]
en: Resuming...
hu_HU: Folytatás...

[ctx: @label:status]
en: Action required
hu_HU: Beavatkozás szükséges

[ctx: @label:status]
en: Finishes %1 at %2
hu_HU: Befejezve %1 a %2 -ből

[ctx: @label link to Connect and Cloud interfaces]
en: Manage printer
hu_HU: Nyomtató kezelés

[ctx: @label]
en: Glass
hu_HU: Üveg

[ctx: @info]
en: Please update your printer's firmware to manage the queue remotely.
hu_HU: A távoli nyomtatásisor kezeléshez kérjük frissítse a firmware-t.

[ctx: @label:status]
en: Loading...
hu_HU: Betöltés...

[ctx: @label:status]
en: Unavailable
hu_HU: Elérhetetlen

[ctx: @label:status]
en: Unreachable
hu_HU: Elérhetetlen

[ctx: @label:status]
en: Idle
hu_HU: Készenlét

[ctx: @label]
en: Untitled
hu_HU: Felirat nélküli

[ctx: @label]
en: Anonymous
hu_HU: Névtelen

[ctx: @label:status]
en: Requires configuration changes
hu_HU: A konfiguráció változtatásokat igényel

[ctx: @action:button]
en: Details
hu_HU: Részletek

[ctx: @title:window]
en: Configuration Changes
hu_HU: Konfiguráció változások

[ctx: @action:button]
en: Override
hu_HU: Felülírás

[ctx: @label]
en: The assigned printer, %1, requires the following configuration change: | The assigned printer, %1, requires the following configuration changes:
hu_HU[0]: A hozzárendelt nyomtatóhoz, %1, a következő konfigurációs változtatás szükséges:
hu_HU[1]: A hozzárendelt nyomtatóhoz, %1, a következő konfigurációs változtatások szükségesek:

[ctx: @label]
en: The printer %1 is assigned, but the job contains an unknown material configuration.
hu_HU: A %1 nyomtató hozzá van rendelve a feladathoz, azonban az ismeretlen anyagot tartalmaz.

[ctx: @label]
en: Change material %1 from %2 to %3.
hu_HU: Változtasd meg az %1 anyagot %2 -ről %3 -ra.

[ctx: @label]
en: Load %3 as material %1 (This cannot be overridden).
hu_HU: Töltsd be %3 -at %1 anyagként. (Ez nem felülbírálható).

[ctx: @label]
en: Change print core %1 from %2 to %3.
hu_HU: Cseréld a nyomtató magot %1 -ről %2 -re, %3 -hoz.

[ctx: @label]
en: Change build plate to %1 (This cannot be overridden).
hu_HU: Változtasd meg a tálcát %1 -re (Ez nem felülbírálható).

[ctx: @label]
en: Override will use the specified settings with the existing printer configuration. This may result in a failed print.
hu_HU: A felülbírálás a megadott beállításokat fogja használni a meglévő nyomtató konfigurációval, azonban ez eredménytelen nyomtatáshoz vezethet.

[ctx: @label]
en: Aluminum
hu_HU: Alumínium

[ctx: @title:window]
en: Print over network
hu_HU: Nyomtatás hálózaton

[ctx: @action:button]
en: Print
hu_HU: Nyomtatás

[ctx: @label]
en: Printer selection
hu_HU: Nyomtató kiválasztás

[ctx: @title:window]
en: Connect to Networked Printer
hu_HU: Csatlakozás hálózati nyomtatóhoz

[ctx: @label]
en: To print directly to your printer over the network, please make sure your printer is connected to the network using a network cable or by connecting your printer to your WIFI network. If you don't connect Cura with your printer, you can still use a USB drive to transfer g-code files to your printer.
hu_HU: Ha hálózaton keresztül szeretnél közvetlenül nyomtatni, akkor győződj meg arról, hogy a nyomtató csatlakozik vezetékes, vagy vezeték nélküli hálózathoz. Ha nincs elérhető hálózat, akkor közvetlenül USB kapcsolaton keresztül is tudsz nyomtatni.

[ctx: @label]
en: Select your printer from the list below:
hu_HU: Válaszd ki a nyomtatódat az alábbi listából:

[ctx: @action:button]
en: Edit
hu_HU: Szerkeszt

[ctx: @action:button]
en: Remove
hu_HU: Eltávolít

[ctx: @action:button]
en: Refresh
hu_HU: Frissít

[ctx: @label]
en: If your printer is not listed, read the <a href='%1'>network printing troubleshooting guide</a>
hu_HU: Ha a nyomtatód nincs a listában, olvasd el a <a href='%1'>hálózati nyomtatás hibaelhárítási útmutatót</a>

[ctx: @label]
en: Type
hu_HU: Típus

[ctx: @label]
en: Firmware version
hu_HU: Frimware verzió

[ctx: @label]
en: Address
hu_HU: Cím

[ctx: @label]
en: This printer is not set up to host a group of printers.
hu_HU: Ez a nyomtató nem úgy van beállítva, hogy nyomtatócsoportot üzemeltessen.

[ctx: @label]
en: This printer is the host for a group of %1 printers.
hu_HU: Ez a nyomtató gazdagépe a %1 nyomtatócsoportnak.

[ctx: @label]
en: The printer at this address has not yet responded.
hu_HU: A címen található nyomtató még nem válaszolt.

[ctx: @action:button]
en: Connect
hu_HU: Csatlakozás

[ctx: @title:window]
en: Invalid IP address
hu_HU: Hibás IP cím

[ctx: @text]
en: Please enter a valid IP address.
hu_HU: Kérlek adj meg egy érvényes IP címet.

[ctx: @title:window]
en: Printer Address
hu_HU: Nyomtató cím

[ctx: @label]
en: Enter the IP address of your printer on the network.
hu_HU: Írd be a nyomtató hálózati IP címét.

[ctx: @label]
en: Unavailable printer
hu_HU: Elérhetetlen nyomtató

[ctx: @label]
en: First available
hu_HU: Az első elérhető

[ctx: @label]
en: Move to top
hu_HU: Lépj a tetjére

[ctx: @label]
en: Delete
hu_HU: Törlés

[ctx: @label]
en: Resume
hu_HU: Folytat

[ctx: @label]
en: Pausing...
hu_HU: Várakozás...

[ctx: @label]
en: Resuming...
hu_HU: Folytatás...

[ctx: @label]
en: Pause
hu_HU: Várakozás

[ctx: @label]
en: Aborting...
hu_HU: Megszakítás...

[ctx: @label]
en: Abort
hu_HU: Megszakít

[ctx: @label %1 is the name of a print job.]
en: Are you sure you want to move %1 to the top of the queue?
hu_HU: Biztos, hogy a %1 a nyomtatási sor elejére akarod mozgatni?

[ctx: @window:title]
en: Move print job to top
hu_HU: Tedd a nyomtatási sor elejére

[ctx: @label %1 is the name of a print job.]
en: Are you sure you want to delete %1?
hu_HU: Biztos, hogy törölni szeretnéd %1?

[ctx: @window:title]
en: Delete print job
hu_HU: Nyomtatási feladat törlés

[ctx: @label %1 is the name of a print job.]
en: Are you sure you want to abort %1?
hu_HU: Biztosan meg akarod szakítani %1?

[ctx: @window:title]
en: Abort print
hu_HU: Nyomtatás megszakítás

[ctx: @label]
en: Queued
hu_HU: Nyomtatási Sor

[ctx: @label link to connect manager]
en: Manage in browser
hu_HU: Kezelés a böngészőben

[ctx: @label]
en: There are no print jobs in the queue. Slice and send a job to add one.
hu_HU: Nincs a sorban nyomtatási feladat. Szeletelj és adj hozzá egy feladatot.

[ctx: @label]
en: Print jobs
hu_HU: Nyomtatások

[ctx: @label]
en: Total print time
hu_HU: Teljes nyomtatási idő

[ctx: @label]
en: Waiting for
hu_HU: Várakozom

[ctx: @label]
en: Color scheme
hu_HU: Szín séma

[ctx: @label:listbox]
en: Material Color
hu_HU: Alapanyag szín

[ctx: @label:listbox]
en: Line Type
hu_HU: Vonal típus

[ctx: @label]
en: Compatibility Mode
hu_HU: Kompatibilis mód

[ctx: @label]
en: Travels
hu_HU: Átmozgás

[ctx: @label]
en: Helpers
hu_HU: Segítők

[ctx: @label]
en: Shell
hu_HU: Héj

[ctx: @label]
en: Infill
hu_HU: Kitöltés

[ctx: @label]
en: Only Show Top Layers
hu_HU: Csak a felső rétegek megjelenítése

[ctx: @label]
en: Show 5 Detailed Layers On Top
hu_HU: Mutasson 5 felső réteget részletesen

[ctx: @label]
en: Top / Bottom
hu_HU: Felső / Alsó

[ctx: @label]
en: Inner Wall
hu_HU: Belső fal

[ctx: @action:label]
en: Height (mm)
hu_HU: Magasság (mm)

[ctx: @info:tooltip]
en: The maximum distance of each pixel from "Base."
hu_HU: Az egyes pixelek legnagyobb távolsága "Base."

[ctx: @action:label]
en: Base (mm)
hu_HU: Alap (mm)

[ctx: @info:tooltip]
en: The base height from the build plate in millimeters.
hu_HU: Az alap magassága a tárgyasztaltól mm -ben.

[ctx: @action:label]
en: Width (mm)
hu_HU: Szélesség (mm)

[ctx: @action:label]
en: Depth (mm)
hu_HU: Mélység (mm)

[ctx: @info:tooltip]
en: The depth in millimeters on the build plate
hu_HU: A mélység mm-ben a tárgyasztalon

[ctx: @item:inlistbox]
en: Darker is higher
hu_HU: A sötétebb a magasabb

[ctx: @item:inlistbox]
en: Lighter is higher
hu_HU: A világosabb a magasabb

[ctx: @info:tooltip]
en: For lithophanes dark pixels should correspond to thicker locations in order to block more light coming through. For height maps lighter pixels signify higher terrain, so lighter pixels should correspond to thicker locations in the generated 3D model.
hu_HU: A litofánok esetében a sötét képpontoknak a vastagabb helyek felelnek meg.Ez azért van így, mert minél vastagabb a hely, annál kevesebb fényt enged át.A magassági térképeknél a világosabb képpontok magasabb szintnek felelnek meg, tehát a generált 3D modellnél ezeket figyelembe kell venni.Ez azt is jelenti, hogy általában a generált modell a tényleges kép negatívja kell, hogy legyen.

[ctx: @action:label]
en: Smoothing
hu_HU: Simítás

[ctx: @info:tooltip]
en: The amount of smoothing to apply to the image.
hu_HU: A kép simításának mértéke.

[ctx: @title:window]
en: Open Project
hu_HU: Projekt megnyitása

[ctx: @action:title]
en: Summary - Cura Project
hu_HU: Összegzés - Cura Project

[ctx: @info:tooltip]
en: How should the conflict in the machine be resolved?
hu_HU: Hogyan lehet megoldani a gépet érintő konfliktust?

[ctx: @action:label]
en: Printer settings
hu_HU: Nyomtató beállítások

[ctx: @action:label]
en: Type
hu_HU: Típus

[ctx: @action:label]
en: Printer Group
hu_HU: Nyomtató csoport

[ctx: @info:tooltip]
en: How should the conflict in the profile be resolved?
hu_HU: Hogyan lehet megoldani a profilt érintő konfliktust?

[ctx: @action:label]
en: Profile settings
hu_HU: Profil beállítások

[ctx: @action:label]
en: Name
hu_HU: Név

[ctx: @action:label]
en: Not in profile
hu_HU: Nincs a profilban

[ctx: @action:label]
en: %1 override | %1 overrides
hu_HU[0]: %1 felülírás
hu_HU[1]: %1 felülírás

[ctx: @action:label]
en: Derivative from
hu_HU: Származék

[ctx: @action:label]
en: %1, %2 override | %1, %2 overrides
hu_HU[0]: %1, %2 felülírás
hu_HU[1]: %1, %2 felülírás

[ctx: @info:tooltip]
en: How should the conflict in the material be resolved?
hu_HU: Hogyan lehet megoldani az alapanyaggal kapcsolatos konfliktust?

[ctx: @action:label]
en: Material settings
hu_HU: Alapanyag beállítások

[ctx: @action:label]
en: Setting visibility
hu_HU: Beállítások láthatósága

[ctx: @action:label]
en: Mode
hu_HU: Mód

[ctx: @action:label]
en: Visible settings:
hu_HU: Látható beállítások:

[ctx: @action:label]
en: %1 out of %2
hu_HU: %1 %2 -ből

[ctx: @action:warning]
en: Loading a project will clear all models on the build plate.
hu_HU: A projekt betöltésekor minden modell törlődik a tárgyasztalról.

[ctx: @action:button]
en: Open
hu_HU: Megnyitás

[ctx: @button]
en: Want more?
hu_HU: Többet szeretnél?

[ctx: @button]
en: Backup Now
hu_HU: Biztonsági mentés most

[ctx: @checkbox:description]
en: Auto Backup
hu_HU: Automatikus biztonsági mentés

[ctx: @checkbox:description]
en: Automatically create a backup each day that Cura is started.
hu_HU: Automatikusan létrehoz egy biztonsági mentést minden egyes nap, mikor a Cura indítva van.

[ctx: @backuplist:label]
en: Cura Version
hu_HU: Cura verzió

[ctx: @backuplist:label]
en: Machines
hu_HU: Gépek

[ctx: @backuplist:label]
en: Materials
hu_HU: Alapanyagok

[ctx: @backuplist:label]
en: Profiles
hu_HU: Profilok

[ctx: @backuplist:label]
en: Plugins
hu_HU: Beépülők

[ctx: @button]
en: Restore
hu_HU: Visszaállítás

[ctx: @dialog:title]
en: Delete Backup
hu_HU: Biztonsági mentés törlés

[ctx: @dialog:info]
en: Are you sure you want to delete this backup? This cannot be undone.
hu_HU: Biztosan szeretnéd törölni a biztonsági mentést? Ez nem vonható vissza.

[ctx: @dialog:title]
en: Restore Backup
hu_HU: Helyreállítás biztonsági mentésből

[ctx: @dialog:info]
en: You will need to restart Cura before your backup is restored. Do you want to close Cura now?
hu_HU: A biztonsági mentés helyreállítás előtt a Cura -t újra kell indítani.Bezárjuk most a Cura-t?

[ctx: @description]
en: Backup and synchronize your Cura settings.
hu_HU: A Cura beállítások biztonsági mentése és szinkronizálása.

[ctx: @button]
en: Sign in
hu_HU: Bejelentkezés

[ctx: @title]
en: My Backups
hu_HU: Biztonsági mentéseim

[ctx: @empty_state]
en: You don't have any backups currently. Use the 'Backup Now' button to create one.
hu_HU: Nincs egyetlen biztonsági mentésed sem. Használd a 'Biztonsági mentés' gombot, hogy létrehozz egyet.

[ctx: @backup_limit_info]
en: During the preview phase, you'll be limited to 5 visible backups. Remove a backup to see older ones.
hu_HU: Az előnézeti szakaszban a látható biztonsági mentések száma 5 lehet.Ha szeretné látni a régebbieket, távolítson el egyet a láthatóak közül.

[ctx: @title:window]
en: Cura Backups
hu_HU: Cura biztonsági mentések

[ctx: @title:window]
en: More information on anonymous data collection
hu_HU: További információ a névtelen adatgyűjtésről

[ctx: @text:window]
en: Ultimaker Cura collects anonymous data in order to improve the print quality and user experience. Below is an example of all the data that is shared:
hu_HU: Az Ultimaker Cura névtelen adatokat gyűjt a nyomtatási minőség és a felhasználói élmény javítása érdekében. Az alábbiakban található egy példa az összes megosztott adatra:

[ctx: @text:window]
en: I don't want to send anonymous data
hu_HU: Nem szeretnék részt venni az adatgyűjtésben

[ctx: @text:window]
en: Allow sending anonymous data
hu_HU: Anonim adatok küldésének engedélyezése

[ctx: @title:window]
en: Post Processing Plugin
hu_HU: Utó művelet beépülő

[ctx: @label]
en: Post Processing Scripts
hu_HU: Utó művelet szkript

[ctx: @action]
en: Add a script
hu_HU: Adjon hozzá egy szkriptet

[ctx: @label]
en: Settings
hu_HU: Beállítások

[ctx: @label]
en: Please select any upgrades made to this Ultimaker Original
hu_HU: Kérjük, válassza ki az Ultimaker Original eredeti frissítéseit

[ctx: @label]
en: Heated Build Plate (official kit or self-built)
hu_HU: Fűthető tárgyasztal (eredeti vagy utólag épített)

[ctx: @title]
en: Build Plate Leveling
hu_HU: Tálca szintezés

[ctx: @label]
en: To make sure your prints will come out great, you can now adjust your buildplate. When you click 'Move to Next Position' the nozzle will move to the different positions that can be adjusted.
hu_HU: Azért, hogy nyomtattandó testek megfelelően letapadjanak,  lehetőség van beállítani a nyomtatótálcát. Ha rákattint a 'Mozgás a következő pozícióba' gombra, a fej átmozgatható a különböző beállítási helyzetekbe.

[ctx: @label]
en: For every position; insert a piece of paper under the nozzle and adjust the print build plate height. The print build plate height is right when the paper is slightly gripped by the tip of the nozzle.
hu_HU: Minden helyzetben helyezzen be egy darab papírt (A4) a fúvóka alá, és állítsa be a fej magasságát.A nyomtató tálca magassága akkor megfelelő, ha a papírt kissé megfogja a fúvóka vége.

[ctx: @action:button]
en: Start Build Plate Leveling
hu_HU: Tálca szintezés indítása

[ctx: @action:button]
en: Move to Next Position
hu_HU: Mozgás a következő pozícióba

[ctx: @title:tab]
en: Printer
hu_HU: Nyomtató

[ctx: @title:label]
en: Nozzle Settings
hu_HU: Fűvóka beállítások

[ctx: @label]
en: Nozzle size
hu_HU: Fúvóka méret

[ctx: @label]
en: Compatible material diameter
hu_HU: Nyomtatószál átmérő

[ctx: @label]
en: Nozzle offset X
hu_HU: Fúvóka X eltolás

[ctx: @label]
en: Nozzle offset Y
hu_HU: Fúvóka Y eltolás

[ctx: @label]
en: Cooling Fan Number
hu_HU: Hűtőventilátorok száma

[ctx: @title:label]
en: Extruder Start G-code
hu_HU: Extruder G-kód kezdés

[ctx: @title:label]
en: Extruder End G-code
hu_HU: Extruder G-kód zárás

[ctx: @title:label]
en: Printer Settings
hu_HU: Nyomtató beállítás

[ctx: @label]
en: X (Width)
hu_HU: X (Szélesség)

[ctx: @label]
en: Y (Depth)
hu_HU: Y (Mélység)

[ctx: @label]
en: Z (Height)
hu_HU: Z (Magasság)

[ctx: @label]
en: Build plate shape
hu_HU: Tárgyasztal alakja

[ctx: @label]
en: Origin at center
hu_HU: Origó középen

[ctx: @label]
en: Heated bed
hu_HU: Fűtött asztal

[ctx: @label]
en: Heated build volume
hu_HU: Fűtött nyomtatási tér

[ctx: @label]
en: G-code flavor
hu_HU: G-kód illesztés

[ctx: @title:label]
en: Printhead Settings
hu_HU: Nyomtatófej beállítások

[ctx: @label]
en: Gantry Height
hu_HU: Szán magasság

[ctx: @label]
en: Number of Extruders
hu_HU: Extruderek száma

[ctx: @title:label]
en: Start G-code
hu_HU: G-kód kezdés

[ctx: @title:label]
en: End G-code
hu_HU: G-kód zárás

[ctx: @label %1 is filled in with the name of an extruder]
en: Print Selected Model with %1 | Print Selected Models with %1
hu_HU[0]: Kiválasztott modell nyomtatása %1
hu_HU[1]: Kiválasztott modellek nyomtatása %1

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &Settings
hu_HU: &Beállítások

[ctx: @title:window]
en: New project
hu_HU: Új projekt

[ctx: @info:question]
en: Are you sure you want to start a new project? This will clear the build plate and any unsaved settings.
hu_HU: Biztos benne, hogy új projektet akar kezdeni? Ez törli az alapsíkot és az összes nem mentett beállítást.

[ctx: @action:button]
en: Marketplace
hu_HU: Piactér

[ctx: @label]
en: Build plate
hu_HU: Tárgyasztal

[ctx: @tooltip]
en: The target temperature of the heated bed. The bed will heat up or cool down towards this temperature. If this is 0, the bed heating is turned off.
hu_HU: A fűthető ágy beállítható célhőmérséklete. Ha beállítjuk ezt az értéket a tálca elkezd erre a hőmérsékletre melegedni, vagy éppen lehűlni. Ha az érték 0 a tálcafűtés kikapcsol.

[ctx: @tooltip]
en: The current temperature of the heated bed.
hu_HU: A fűthető ágy aktuális hőmérséklete.

[ctx: @tooltip of temperature input]
en: The temperature to pre-heat the bed to.
hu_HU: A tálca előmelegítési hőmérséklete.

[ctx: @button Cancel pre-heating]
en: Cancel
hu_HU: Elvet

[ctx: @button]
en: Pre-heat
hu_HU: Előfűtés

[ctx: @tooltip of pre-heat]
en: Heat the bed in advance before printing. You can continue adjusting your print while it is heating, and you won't have to wait for the bed to heat up when you're ready to print.
hu_HU: A fűthető tálcát, a nyomtatás előtt előre felmelegíti. Ez alatt az idő alatt tudod folytatni a nyomtatás beállítását, esetleg a szeletelést, s mire ezekkel a műveletekkel elkészülsz, a nyomtató már készen fog állni a nyomtatásra.Így nem kell majd várnod a gép felmelegedésére.

[ctx: @info:status]
en: The printer is not connected.
hu_HU: A nyomtató nincs csatlakoztatva.

[ctx: @label]
en: Printer control
hu_HU: Nyomtató vezérlés

[ctx: @label]
en: Jog Position
hu_HU: Léptetőgomb pozíció

[ctx: @label]
en: Jog Distance
hu_HU: Léptetőgomb távolság

[ctx: @label]
en: Send G-code
hu_HU: G-kód küldés

[ctx: @tooltip of G-code command input]
en: Send a custom G-code command to the connected printer. Press 'enter' to send the command.
hu_HU: Küldjön egy egyéni G-kód parancsot a csatlakoztatott nyomtatóra. A parancs elküldéséhez nyomja meg az 'enter' gombot.

[ctx: @tooltip]
en: The target temperature of the hotend. The hotend will heat up or cool down towards this temperature. If this is 0, the hotend heating is turned off.
hu_HU: A nyomtatófej célhőmérséklete. A fűtőblokk hőmérséklete a beállított értékre fog melegedni, vagy éppen hűlni. Ha ez az érték 0, akkor a fejfűtés ki fog kapcsolni.

[ctx: @tooltip]
en: The current temperature of this hotend.
hu_HU: Ennek a fejnek a jelenlegi hőmérséklete.

[ctx: @tooltip of temperature input]
en: The temperature to pre-heat the hotend to.
hu_HU: A nyomtatófej előmelegítési hőmérséklete.

[ctx: @tooltip of pre-heat]
en: Heat the hotend in advance before printing. You can continue adjusting your print while it is heating, and you won't have to wait for the hotend to heat up when you're ready to print.
hu_HU: A nyomtatófejet a nyomtatás előtt előre felmelegíti. Ez alatt az idő alatt tudod folytatni a nyomtatás beállítását, esetleg a szeletelést, s mire ezekkel a műveletekkel elkészülsz, a nyomtató már készen fog állni a nyomtatásra.Így nem kell majd várnod a gép felmelegedésére.

[ctx: @tooltip]
en: The colour of the material in this extruder.
hu_HU: Az alapanyag színe ennél az extrudernél.

[ctx: @tooltip]
en: The material in this extruder.
hu_HU: Az alapanyag ebben az extruderben.

[ctx: @tooltip]
en: The nozzle inserted in this extruder.
hu_HU: A fúvóka be van építve az extruderbe.

[ctx: @title:window]
en: Open project file
hu_HU: Projekt fájl megnyitása

[ctx: @text:window]
en: This is a Cura project file. Would you like to open it as a project or import the models from it?
hu_HU: Ez egy Cura projekt fájl. Szeretné projektként megnyitni, vagy importálni a modelleket?

[ctx: @text:window]
en: Remember my choice
hu_HU: Emlékezzen a választásra

[ctx: @action:button]
en: Open as project
hu_HU: Megnyitás projektként

[ctx: @action:button]
en: Import models
hu_HU: Modellek importálása

[ctx: @title:window]
en: Save Project
hu_HU: Projekt mentése

[ctx: @action:label]
en: %1 & material
hu_HU: %1 & alapanyag

[ctx: @action:label]
en: Material
hu_HU: Alapanyag

[ctx: @action:label]
en: Don't show project summary on save again
hu_HU: Ne mutassa újra a projekt összegzését mentés közben

[ctx: @action:button]
en: Save
hu_HU: Mentés

[ctx: @title:window]
en: Open file(s)
hu_HU: Fájl(ok) megnyitása

[ctx: @text:window]
en: We have found one or more project file(s) within the files you have selected. You can open only one project file at a time. We suggest to only import models from those files. Would you like to proceed?
hu_HU: Egy vagy több projekt fájlt találtunk a kiválasztott fájlokban.Egyszerre csak egy projekt fájlt nyithat meg. Javasoljuk, hogy csak a modelleket importálja ezekből a fájlokból. Szeretné folytatni?

[ctx: @action:button]
en: Import all as models
hu_HU: Importáljunk mindent modellekként

[ctx: @label]
en: version: %1
hu_HU: verzió: %1

[ctx: @label]
en: End-to-end solution for fused filament 3D printing.
hu_HU: Teljes körű megoldás az olvadószálas 3D-s nyomtatáshoz.

[ctx: @info:credit]
en: Cura is developed by Ultimaker B.V. in cooperation with the community.
    Cura proudly uses the following open source projects:
hu_HU: A Cura-t az Ultimaker B.V fejlesztette ki a közösséggel együttműködésben. A Cura büszkén használja a következő nyílt forráskódú projekteket:

[ctx: @label]
en: Graphical user interface
hu_HU: Grafikai felhasználói interfész

[ctx: @label]
en: Application framework
hu_HU: Alkalmazás keretrendszer

[ctx: @label]
en: G-code generator
hu_HU: G-kód generátor

[ctx: @label]
en: Interprocess communication library
hu_HU: Folyamatközi kommunikációs könyvtár

[ctx: @label]
en: Programming language
hu_HU: Programozási nyelv

[ctx: @label]
en: GUI framework
hu_HU: GUI keretrendszer

[ctx: @label]
en: GUI framework bindings
hu_HU: GUI keretrendszer függőségek

[ctx: @label]
en: C/C++ Binding library
hu_HU: C/C++ függőségek könyvtár

[ctx: @label]
en: Data interchange format
hu_HU: Adat csere formátum

[ctx: @label]
en: Support library for scientific computing
hu_HU: Támogató könyvtár a tudományos számítások számára

[ctx: @label]
en: Support library for faster math
hu_HU: Támogató könyvtár a gyorsabb matematikához

[ctx: @label]
en: Support library for handling STL files
hu_HU: Támogató könyvtár az STL fájlok kezeléséhez

[ctx: @label]
en: Support library for handling triangular meshes
hu_HU: Támogató könyvtár a háromszög hálók kezeléséhez

[ctx: @label]
en: Support library for handling 3MF files
hu_HU: Támogató könyvtár a 3MF fájlok kezeléséhez

[ctx: @label]
en: Support library for file metadata and streaming
hu_HU: Támogató könyvtár a fájl metaadatokhoz és továbbításához

[ctx: @label]
en: Serial communication library
hu_HU: Soros kommunikációs könyvtár

[ctx: @label]
en: ZeroConf discovery library
hu_HU: ZeroConf felderítő könyvtár

[ctx: @label]
en: Polygon clipping library
hu_HU: Poligon daraboló könyvtár

[ctx: @label]
en: Font
hu_HU: Betűtípus

[ctx: @label]
en: SVG icons
hu_HU: SVG ikonok

[ctx: @label]
en: Linux cross-distribution application deployment
hu_HU: Linux kereszt-disztribúciós alkalmazás telepítése

[ctx: @title:window]
en: Discard or Keep changes
hu_HU: Változtatások megtartása vagy eldobása

[ctx: @title:column]
en: Profile settings
hu_HU: Profil beállítások

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Always ask me this
hu_HU: Mindig kérdezz

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Discard and never ask again
hu_HU: Eldobás és ne kérdezze újra

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Keep and never ask again
hu_HU: Megtartás és ne kérdezze újra

[ctx: @title:menu menubar:file]
en: Open &Recent
hu_HU: Legutóbbi fájlok

[ctx: @action:inmenu]
en: Visible Settings
hu_HU: Láthatósági beállítások

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Setting Visibility...
hu_HU: Beállítások láthatóságának kezelése...

[ctx: @title:menu]
en: &Material
hu_HU: &Alapanyag

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as Active Extruder
hu_HU: Beállítva aktív extruderként

[ctx: @action:inmenu]
en: Enable Extruder
hu_HU: Extruder engedélyezése

[ctx: @action:inmenu]
en: Disable Extruder
hu_HU: Extruder letiltása

[ctx: @label:category menu label]
en: Material
hu_HU: Alapanyag

[ctx: @label:category menu label]
en: Favorites
hu_HU: Kedvencek

[ctx: @label:category menu label]
en: Generic
hu_HU: Generikus

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &Help
hu_HU: &Segítség

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &File
hu_HU: &Fájl

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: Export Selection...
hu_HU: Kiválasztás exportálása...

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: P&references
hu_HU: P&referenciák

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &Edit
hu_HU: S&zerkesztés

[ctx: @title:menu menubar:settings]
en: &Printer
hu_HU: &Nyomtató

[ctx: @label:category menu label]
en: Network enabled printers
hu_HU: Hálózati nyomtatók

[ctx: @label:category menu label]
en: Local printers
hu_HU: Helyi nyomtatók

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: E&xtensions
hu_HU: K&iterjesztések

[ctx: @header]
en: Configurations
hu_HU: Konfigurációk

[ctx: @label]
en: Loading available configurations from the printer...
hu_HU: Az elérhető konfigurációk betöltése a nyomtatóról...

[ctx: @label]
en: The configurations are not available because the printer is disconnected.
hu_HU: A konfiguráció nem elérhető, mert nincs kapcsolat a a nyomtatóval.

[ctx: @label]
en: This configuration is not available because %1 is not recognized. Please visit %2 to download the correct material profile.
hu_HU: Ez a konfiguráció nem érhető el, mert a(z) %1 nem azonosítható. Kérjük, látogasson el a %2 webhelyre a megfelelő anyagprofil letöltéséhez.

[ctx: @label]
en: Marketplace
hu_HU: Piactér

[ctx: @label]
en: Select configuration
hu_HU: Konfiguráció kiválasztása

[ctx: @label]
en: Configurations
hu_HU: Konfigurációk

[ctx: @header]
en: Custom
hu_HU: Egyéni

[ctx: @label]
en: Printer
hu_HU: Nyomtató

[ctx: @label]
en: Enabled
hu_HU: Bekapcsolt

[ctx: @label]
en: Material
hu_HU: Alapanyag

[ctx: @label]
en: Use glue for better adhesion with this material combination.
hu_HU: Használj ragasztót a jobb tapadás érdekében, ennél az alapanyag kombinációnál.

[ctx: @label]
en: Print Selected Model With: | Print Selected Models With:
hu_HU[0]: Kiválasztott modell nyomtatása:
hu_HU[1]: Kiválasztott modellek nyomtatása:

[ctx: @title:window]
en: Multiply Selected Model | Multiply Selected Models
hu_HU[0]: Kiválasztott modell sokszorozása
hu_HU[1]: Kiválasztott modellek sokszorozása

[ctx: @label]
en: Number of Copies
hu_HU: Másolatok száma

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &View
hu_HU: &Nézet

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: &Camera position
hu_HU: &Kamera helyzet

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Camera view
hu_HU: Kamera nézet

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Perspective
hu_HU: Perspektívikus

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Orthographic
hu_HU: Merőleges

[ctx: @label]
en: View type
hu_HU: Nézet típus

[ctx: @action:button]
en: Sign in
hu_HU: Bejelentkezés

[ctx: @label:PrintjobStatus]
en: Slicing...
hu_HU: Szeletelés...

[ctx: @label:PrintjobStatus]
en: Unable to slice
hu_HU: Nem szeletelhető

[ctx: @button]
en: Processing
hu_HU: Feldolgozás

[ctx: @button]
en: Slice
hu_HU: Szeletelés

[ctx: @label]
en: Start the slicing process
hu_HU: Szeletelés indítása

[ctx: @button]
en: Cancel
hu_HU: Elvet

[ctx: @label]
en: Time estimation
hu_HU: Időbecslés

[ctx: @label]
en: Material estimation
hu_HU: Anyag becslés

[ctx: @label]
en: No time estimation available
hu_HU: Nincs időbecslés

[ctx: @label]
en: No cost estimation available
hu_HU: Nincs költségbecslés

[ctx: @button]
en: Preview
hu_HU: Előnézet

[ctx: @label]
en: This package will be installed after restarting.
hu_HU: Ez a csomag újraindítás után fog települni.

[ctx: @title:tab]
en: General
hu_HU: Általános

[ctx: @title:tab]
en: Settings
hu_HU: Beállítások

[ctx: @title:tab]
en: Printers
hu_HU: Nyomtatók

[ctx: @title:tab]
en: Materials
hu_HU: Alapanyagok

[ctx: @title:tab]
en: Profiles
hu_HU: Profilok

[ctx: @window:title]
en: Install Package
hu_HU: Csomag telepítése

[ctx: @title:window]
en: Open File(s)
hu_HU: Fájl(ok) megnyitása

[ctx: @text:window]
en: We have found one or more G-Code files within the files you have selected. You can only open one G-Code file at a time. If you want to open a G-Code file, please just select only one.
hu_HU: A kiválasztott fájlok között több G-kód fájl is található.Egyszerre csak egy G-kód fájlt nyithat meg, ezért csak egy ilyen fájlt válasszon ki.

[ctx: @title:window]
en: Add Printer
hu_HU: Nyomtató hozzáadása

[ctx: @title:window]
en: What's New
hu_HU: Újdonságok

[ctx: @label:Should be short]
en: On
hu_HU: Be

[ctx: @label:Should be short]
en: Off
hu_HU: Ki

[ctx: @label]
en: Experimental
hu_HU: Tapasztalati

[ctx: @label]
en: Print settings
hu_HU: Nyomtatási beállítások

[ctx: @label shown when we load a Gcode file]
en: Print setup disabled. G-code file can not be modified.
hu_HU: A nyomtatás beállítása letiltva. A G-kód fájl nem módosítható.

[ctx: @button]
en: Recommended
hu_HU: Ajánlott

[ctx: @button]
en: Custom
hu_HU: Egyéni

[ctx: @label]
en: Gradual infill
hu_HU: Fokozatos kitöltés

[ctx: @label]
en: Gradual infill will gradually increase the amount of infill towards the top.
hu_HU: A fokozatos kitöltés folyamatosan növeli a kitöltés mennyiségét, ahogy közeledik a tárgy teteje felé.

[ctx: @label]
en: Support
hu_HU: Támasz

[ctx: @label]
en: Generate structures to support parts of the model which have overhangs. Without these structures, such parts would collapse during printing.
hu_HU: A támasz létrehozása segíti a modell kinyúló részeinek hibátlan nyomatását. Támasz nélkül, ezek a részek összeomlanak, és nem lehetséges a hibátlan nyomtatás.

[ctx: @label]
en: Profiles
hu_HU: Profilok

[ctx: @tooltip]
en: You have modified some profile settings. If you want to change these go to custom mode.
hu_HU: Megváltoztattál néhány profilbeállítást. Ha ezeket szeretnéd folyamatosan megtartani, akkor válaszd az 'Egyéni mód' -ot.

[ctx: @label]
en: Adhesion
hu_HU: Letapadás

[ctx: @label]
en: Enable printing a brim or raft. This will add a flat area around or under your object which is easy to cut off afterwards.
hu_HU: Engedélyezze a peremet, vagy az aláúsztatást. Ez létre fog hozni a test szélén illetve az alján egy olyan részt, ami segíti a letapadást, viszont nyomtatás után ezek könnyen eltávolíthatóak a testről.

[ctx: @action:button]
en: Discard current changes
hu_HU: A jelenlegi változások elvetése

[ctx: @label]
en: Profile
hu_HU: Profil

[ctx: @tooltip]
en: Some setting/override values are different from the values stored in the profile.
    
    Click to open the profile manager.
hu_HU: Néhány beállított vagy felülbírált érték eltérő, a profilban tárolt értéktől. 
    
    Kattints, hogy megnyisd a profil menedzsert.

[ctx: @title:column]
en: Setting
hu_HU: Beállítás

[ctx: @title:column]
en: Profile
hu_HU: Profil

[ctx: @title:column]
en: Current
hu_HU: Jelenlegi

[ctx: @title:tab]
en: Setting Visibility
hu_HU: Láthatóság beállítása

[ctx: @label:textbox]
en: Check all
hu_HU: Mindent ellenőrizni

[ctx: @action:button]
en: Activate
hu_HU: Aktivál

[ctx: @action:button]
en: Rename
hu_HU: Átnevezés

[ctx: @title:window]
en: Confirm Diameter Change
hu_HU: Új átmérő megerősítése

[ctx: @label (%1 is a number)]
en: The new filament diameter is set to %1 mm, which is not compatible with the current extruder. Do you wish to continue?
hu_HU: Az új nyomtatószál átmérő %1 mm -re lett beállítva. Ez nem kompatibilis a jelenlegi extruderrel. Biztos, hogy így folytatod?

[ctx: @label]
en: Display Name
hu_HU: Megjelenítendő név

[ctx: @label]
en: Brand
hu_HU: Márka

[ctx: @label]
en: Material Type
hu_HU: Alapanyag típus

[ctx: @label]
en: Color
hu_HU: Szín

[ctx: @label]
en: Properties
hu_HU: Tulajdonságok

[ctx: @label]
en: Density
hu_HU: Sűrűség

[ctx: @label]
en: Diameter
hu_HU: Átmérő

[ctx: @label]
en: Filament Cost
hu_HU: Nyomtatószál költség

[ctx: @label]
en: Filament weight
hu_HU: Nyomtatószál súly

[ctx: @label]
en: Filament length
hu_HU: Nyomtatószál hossz

[ctx: @label]
en: Cost per Meter
hu_HU: Költség / méter

[ctx: @label]
en: This material is linked to %1 and shares some of its properties.
hu_HU: Ez az anyag kapcsolódik% 1 -hez és osztja néhány tulajdonságát.

[ctx: @label]
en: Unlink Material
hu_HU: Alapanyag leválasztása

[ctx: @label]
en: Description
hu_HU: Leírás

[ctx: @label]
en: Adhesion Information
hu_HU: Tapadási információ

[ctx: @title]
en: Information
hu_HU: Információ

[ctx: @button]
en: Back
hu_HU: Vissza

[ctx: @action:button]
en: Duplicate
hu_HU: Másolat

[ctx: @title:window]
en: Confirm Remove
hu_HU: Eltávolítás megerősítése

[ctx: @label (%1 is object name)]
en: Are you sure you wish to remove %1? This cannot be undone!
hu_HU: Biztosan el akarod távolítani %1 -et? Ez nem vonható vissza!

[ctx: @title:window]
en: Import Material
hu_HU: Alapanyag importálás

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Successfully imported material <filename>%1</filename>
hu_HU: Sikeres alapanyag import <filename>%1</filename>

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Could not import material <filename>%1</filename>: <message>%2</message>
hu_HU: Nem sikerült importálni az alapanyagot <filename>%1</filename>: <message>%2</message>

[ctx: @title:window]
en: Export Material
hu_HU: Alapanyag export

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> and <message>!]
en: Failed to export material to <filename>%1</filename>: <message>%2</message>
hu_HU: Sikertelen alapanyag export <filename>%1</filename>: <message>%2</message>

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Successfully exported material to <filename>%1</filename>
hu_HU: Sikeres alapanyag export <filename>%1</filename> -ba

[ctx: @action:label]
en: This profile uses the defaults specified by the printer, so it has no settings/overrides in the list below.
hu_HU: Ez a profil a nyomtató által megadott alapértelmezéseket használja, tehát az alábbi listában nincs egyetlen beállítás módosítás sem.

[ctx: @action:label]
en: Your current settings match the selected profile.
hu_HU: Az Ön aktuális beállításai megegyeznek a kiválasztott profillal.

[ctx: @title:tab]
en: Global Settings
hu_HU: Általános beállítások

[ctx: @title:window]
en: Create Profile
hu_HU: Profil készítés

[ctx: @info]
en: Please provide a name for this profile.
hu_HU: Adjon nevet ehhez a profilhoz.

[ctx: @title:window]
en: Export Profile
hu_HU: Profil exportálás

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Profile
hu_HU: Profil másolása

[ctx: @title:window]
en: Rename Profile
hu_HU: Profil átnevezés

[ctx: @title:window]
en: Import Profile
hu_HU: Profil importálás

[ctx: @label]
en: Interface
hu_HU: Interfész

[ctx: @label]
en: Currency:
hu_HU: Pénznem:

[ctx: @info:tooltip]
en: Slice automatically when changing settings.
hu_HU: Automatikus újraszeletelés, ha a beállítások megváltoznak.

[ctx: @option:check]
en: Slice automatically
hu_HU: Automatikus szeletelés

[ctx: @label]
en: Viewport behavior
hu_HU: A nézetablak viselkedése

[ctx: @info:tooltip]
en: Highlight unsupported areas of the model in red. Without support these areas will not print properly.
hu_HU: Jelölje meg pirossal azokat a területeket, amiket szükséges alátámasztani.Ha ezeket a részeket nem támasztjuk alá, a nyomtatás nem lesz hibátlan.

[ctx: @option:check]
en: Display overhang
hu_HU: Túlnyúlás kijelzése

[ctx: @info:tooltip]
en: Moves the camera so the model is in the center of the view when a model is selected
hu_HU: A kamerát úgy mozgatja, hogy a modell kiválasztásakor, az a nézet középpontjában legyen

[ctx: @action:button]
en: Center camera when item is selected
hu_HU: Kamera középre, mikor az elem ki van választva

[ctx: @info:tooltip]
en: Should the default zoom behavior of cura be inverted?
hu_HU: Megfordítsuk-e az alapértelmezett Zoom viselkedését?

[ctx: @action:button]
en: Invert the direction of camera zoom.
hu_HU: Fordítsa meg a kamera zoom irányát.

[ctx: @info:tooltip]
en: Should zooming move in the direction of the mouse?
hu_HU: A nagyítás az egér mozgatásának irányában mozogjon?

[ctx: @info:tooltip]
en: Zooming towards the mouse is not supported in the orthographic perspective.
hu_HU: Az egér felé történő nagyítás ortográfiai szempontból nem támogatott.

[ctx: @action:button]
en: Zoom toward mouse direction
hu_HU: Nagyítás az egér mozgás irányában

[ctx: @info:tooltip]
en: Should models on the platform be moved so that they no longer intersect?
hu_HU: Az alapsíkon lévő modelleket elmozgassuk úgy, hogy ne keresztezzék egymást?

[ctx: @option:check]
en: Ensure models are kept apart
hu_HU: A modellek egymástól való távtartásának biztosítása

[ctx: @info:tooltip]
en: Should models on the platform be moved down to touch the build plate?
hu_HU: A modelleket mozgatni kell lefelé, hogy érintsék a tárgyasztalt?

[ctx: @option:check]
en: Automatically drop models to the build plate
hu_HU: Modellek automatikus tárgyasztalra illesztése

[ctx: @info:tooltip]
en: Show caution message in g-code reader.
hu_HU: Figyelmeztető üzenet megjelenítése g-kód olvasóban.

[ctx: @option:check]
en: Caution message in g-code reader
hu_HU: Figyelmeztető üzenet a g-code olvasóban

[ctx: @info:tooltip]
en: Should layer be forced into compatibility mode?
hu_HU: Kényszerítsük a réteget kompatibilitási módba ?

[ctx: @option:check]
en: Force layer view compatibility mode (restart required)
hu_HU: A rétegnézet kompatibilis módjának kényszerítése (újraindítás szükséges)

[ctx: @info:tooltip]
en: What type of camera rendering should be used?
hu_HU: Milyen fípusú fényképezőgépet használunk?

en: Perspective
hu_HU: Perspetívikus

en: Orthographic
hu_HU: Merőleges

[ctx: @label]
en: Opening and saving files
hu_HU: Fájlok megnyitása és mentése

[ctx: @info:tooltip]
en: Should models be scaled to the build volume if they are too large?
hu_HU: A modelleket átméretezzük a maximális építési méretre, ha azok túl nagyok?

[ctx: @option:check]
en: Scale large models
hu_HU: Nagy modellek átméretezése

[ctx: @info:tooltip]
en: An model may appear extremely small if its unit is for example in meters rather than millimeters. Should these models be scaled up?
hu_HU: Egy adott modell rendkívül kicsinek tűnhet, ha mértékegysége például méterben van, nem pedig milliméterben. Ezeket a modelleket átméretezzük?

[ctx: @option:check]
en: Scale extremely small models
hu_HU: Extrém kicsi modellek átméretezése

[ctx: @info:tooltip]
en: Should models be selected after they are loaded?
hu_HU: Betöltés után a modellek legyenek kiválasztva?

[ctx: @option:check]
en: Select models when loaded
hu_HU: Modell kiválasztása betöltés után

[ctx: @info:tooltip]
en: Should a prefix based on the printer name be added to the print job name automatically?
hu_HU: A nyomtató nevét, mint előtagot, hozzáadjuk a nyomtatási feladat nevéhez?

[ctx: @option:check]
en: Add machine prefix to job name
hu_HU: Gépnév előtagként a feladatnévben

[ctx: @info:tooltip]
en: Should a summary be shown when saving a project file?
hu_HU: Mutassuk az összegzést a projekt mentésekor?

[ctx: @option:check]
en: Show summary dialog when saving project
hu_HU: Összegzés megjelenítése projekt mentésekor

[ctx: @info:tooltip]
en: Default behavior when opening a project file
hu_HU: Alapértelmezett viselkedés a projektfájl megnyitásakor

[ctx: @window:text]
en: Default behavior when opening a project file:
hu_HU: Alapértelmezett viselkedés a projektfájl megnyitásakor:

[ctx: @option:openProject]
en: Always ask me this
hu_HU: Mindig kérdezz

[ctx: @option:openProject]
en: Always open as a project
hu_HU: Projektként való megnyitás

[ctx: @option:openProject]
en: Always import models
hu_HU: Importálja a modelleket

[ctx: @info:tooltip]
en: When you have made changes to a profile and switched to a different one, a dialog will be shown asking whether you want to keep your modifications or not, or you can choose a default behaviour and never show that dialog again.
hu_HU: Ha módosított egy profilt, és váltott egy másikra, akkor megjelenik egy párbeszédpanel, amelyben megkérdezi, hogy meg kívánja-e tartani a módosításokat, vagy nem. Vagy választhat egy alapértelmezett viselkedést, és soha többé nem jeleníti meg ezt a párbeszédablakot.

[ctx: @window:text]
en: Default behavior for changed setting values when switching to a different profile:
hu_HU: Alapértelmezett viselkedés a megváltozott beállítási értékeknél, ha másik profilra vált:

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Always discard changed settings
hu_HU: Megváltozott beállítások elvetése

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Always transfer changed settings to new profile
hu_HU: Megváltozott beállítások alkalmazása az új profilba

[ctx: @label]
en: Privacy
hu_HU: Magán

[ctx: @info:tooltip]
en: Should anonymous data about your print be sent to Ultimaker? Note, no models, IP addresses or other personally identifiable information is sent or stored.
hu_HU: Elküldjük a nyomtatott adatokat név nélkül az Ultimaker-nek?Semmilyen személyes infromáció, IP cím vagy azonosító nem kerül elküldésre.

[ctx: @option:check]
en: Send (anonymous) print information
hu_HU: Név nélküli információ küldés

[ctx: @info:tooltip]
en: Should Cura check for updates when the program is started?
hu_HU: A Cura-nak ellenőriznie kell-e a frissítéseket a program indításakor?

[ctx: @option:check]
en: Check for updates on start
hu_HU: Keressen frissítéseket az induláskor

[ctx: @label]
en: Add printer by IP address
hu_HU: Nyomtató hozzáadása IP címmel

[ctx: @button]
en: Add
hu_HU: Hozzáad

[ctx: @label]
en: Could not connect to device.
hu_HU: Nem sikerült csatlakozni az eszközhöz.

[ctx: @label]
en: The printer at this address has not responded yet.
hu_HU: Az ezen a címen található nyomtató még nem válaszolt.

[ctx: @label]
en: This printer cannot be added because it's an unknown printer or it's not the host of a group.
hu_HU: Ezt a nyomtatót nem lehet hozzáadni, mert ismeretlen a nyomtató vagy nem egy csoport tagja.

[ctx: @button]
en: Connect
hu_HU: Csatlakozás

[ctx: @label]
en: User Agreement
hu_HU: Felhasználói Szerződés

[ctx: @button]
en: Agree
hu_HU: Elfogadás

[ctx: @button]
en: Decline and close
hu_HU: Elutasítás és bezárás

[ctx: @button]
en: Next
hu_HU: Következő

[ctx: @label]
en: Welcome to Ultimaker Cura
hu_HU: Üdvözöljük az Ultimaker Cura-ban

[ctx: @button]
en: Get started
hu_HU: Kezdj hozzá

[ctx: @label]
en: Empty
hu_HU: Üres

[ctx: @label]
en: Printer name
hu_HU: Nyomtató név

[ctx: @label]
en: Add a printer
hu_HU: Nyomtató hozzáadása

[ctx: @label]
en: Add a networked printer
hu_HU: Hálózati nyomtató hozzáadása

[ctx: @label]
en: Add a non-networked printer
hu_HU: Helyi nyomtató hozzáadása

[ctx: @label]
en: There is no printer found over your network.
hu_HU: A hálózaton nem található nyomtató.

[ctx: @label]
en: Refresh
hu_HU: Frissítés

[ctx: @label]
en: Add printer by IP
hu_HU: Nyomtató hozzáadása IP címmel

[ctx: @label]
en: Troubleshooting
hu_HU: Hibaelhárítás

[ctx: @label]
en: Help us to improve Ultimaker Cura
hu_HU: Segítsen nekünk az Ultimaker Cura fejlesztésében

[ctx: @text]
en: Ultimaker Cura collects anonymous data to improve print quality and user experience, including:
hu_HU: Az Ultimaker Cura névtelen adatokat gyűjt a nyomtatási minőség és a felhasználói élmény javításának érdekében, ideértve:

[ctx: @text]
en: Machine types
hu_HU: Géptípusok

[ctx: @text]
en: Material usage
hu_HU: Anyagfelhasználás

[ctx: @text]
en: Number of slices
hu_HU: Szeletek száma

[ctx: @text]
en: Print settings
hu_HU: Nyomtatási beállítások

[ctx: @text]
en: Data collected by Ultimaker Cura will not contain any personal information.
hu_HU: Az Ultimaker Cura által gyűjtött adatok nem tartalmaznak személyes információt.

[ctx: @text]
en: More information
hu_HU: Több információ

[ctx: @label]
en: Object list
hu_HU: Objektum lista

[ctx: @label]
en: Connected printers
hu_HU: Csatlakoztatott nyomtatók

[ctx: @label]
en: Preset printers
hu_HU: Előre beállított nyomtatók

[ctx: @button]
en: Add printer
hu_HU: Nyomtató hozzáadása

[ctx: @button]
en: Manage printers
hu_HU: Nyomtatók kezelése

[ctx: @text Print job name]
en: Untitled
hu_HU: Névtelen

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Not connected to a printer
hu_HU: Nincs nyomtatóhoz csatlakoztatva

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Printer does not accept commands
hu_HU: A nyomtató nem fogadja a parancsokat

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: In maintenance. Please check the printer
hu_HU: Karbantartás alatt. Ellenőrizze a nyomtatót

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Lost connection with the printer
hu_HU: Elveszett a kapcsolat a nyomtatóval

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Printing...
hu_HU: Nyomtatás...

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Paused
hu_HU: Felfüggsztve

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Preparing...
hu_HU: Előkészítés...

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Please remove the print
hu_HU: Távolítsa el a tárgyat

[ctx: @label]
en: Abort Print
hu_HU: Nyomtatás megszakítás

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to abort the print?
hu_HU: Biztosan meg akarod szakítani a nyomtatást?

[ctx: @label]
en: Some hidden settings use values different from their normal calculated value.
    
    Click to make these settings visible.
hu_HU: Egyes beállítások eltérő értéken vannak a normál, kalkulált értékektől.
    
    Kattints, hogy ezek a beállítások láthatók legyenek.

[ctx: @action:menu]
en: Copy value to all extruders
hu_HU: Értékek másolása minden extruderre

[ctx: @action:menu]
en: Copy all changed values to all extruders
hu_HU: Minden változott érték másolása minden extruderre

[ctx: @action:menu]
en: Hide this setting
hu_HU: Beállítás elrejtése

[ctx: @action:menu]
en: Don't show this setting
hu_HU: Ne jelenítsd meg ezt a beállítást

[ctx: @action:menu]
en: Keep this setting visible
hu_HU: Beállítás látható marad

[ctx: @action:menu]
en: Configure setting visibility...
hu_HU: Beállítások láthatóságának beállítása...

[ctx: @label]
en: This setting is not used because all the settings that it influences are overridden.
hu_HU: Ezt a beállítást nem használjuk, mert minden ezen beállítással befolyásolt egyéb beállítás értéke felül van bírálva.

[ctx: @label Header for list of settings.]
en: Affects
hu_HU: Befolyásolások

[ctx: @label Header for list of settings.]
en: Affected By
hu_HU: Befolyásolja

[ctx: @label]
en: This setting is always shared between all extruders. Changing it here will change the value for all extruders.
hu_HU: Ezt a beállítást megoszta az összes extruder között. Az itt megváltoztatott értékek az összes extrudernél meg fognak változni.

[ctx: @label]
en: This setting has a value that is different from the profile.
    
    Click to restore the value of the profile.
hu_HU: Ennek a beállításnak az értéke eltér a profilban megadottól.
    
    Kattintson a profil értékének visszaállításához.

[ctx: @label]
en: This setting is normally calculated, but it currently has an absolute value set.
    
    Click to restore the calculated value.
hu_HU: Ez az érték általában kalulálva van, de jelenleg abszolút értékre van beállítva 
    
    Kattintson, hogy visszaállítsuk a kalkulált értéket.

[ctx: @label]
en: Active print
hu_HU: Aktív nyomtatás

[ctx: @label]
en: Job Name
hu_HU: Feladat név

[ctx: @label]
en: Printing Time
hu_HU: Nyomtatási idő

[ctx: @label]
en: Estimated time left
hu_HU: Becsült hátralévő idő

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
hu_HU: Teljes képernyőre váltás

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit Full Screen
hu_HU: Kilépés a teljes képernyőn

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: &Undo
hu_HU: &Visszavon

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: &Redo
hu_HU: &Újra

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: &Quit
hu_HU: Kilép

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: 3D View
hu_HU: 3D nézet

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Front View
hu_HU: Előlnézet

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Top View
hu_HU: Felülnézet

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Left Side View
hu_HU: Bal oldalnézet

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Right Side View
hu_HU: Jobb oldalnézet

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Cura...
hu_HU: Cura beállítása...

[ctx: @action:inmenu menubar:printer]
en: &Add Printer...
hu_HU: &Nyomtató hozzáadása...

[ctx: @action:inmenu menubar:printer]
en: Manage Pr&inters...
hu_HU: Nyomtatók kezelése...

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Materials...
hu_HU: Anyagok kezelése...

[ctx: @action:inmenu menubar:profile]
en: &Update profile with current settings/overrides
hu_HU: Profil &frissítése a jelenlegi beállításokkal/felülírásokkal

[ctx: @action:inmenu menubar:profile]
en: &Discard current changes
hu_HU: &Jelenlegi változtatások eldobása

[ctx: @action:inmenu menubar:profile]
en: &Create profile from current settings/overrides...
hu_HU: Profil &létrehozása a jelenlegi beállításokkal/felülírásokkal...

[ctx: @action:inmenu menubar:profile]
en: Manage Profiles...
hu_HU: Profilok kezelése...

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: Show Online &Documentation
hu_HU: Online &Dokumentumok megjelenítése

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: Report a &Bug
hu_HU: Hibajelentés

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: What's New
hu_HU: Újdonságok

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: About...
hu_HU: Rólunk...

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Model
hu_HU: Modell törlés

[ctx: @action:inmenu]
en: Ce&nter Model on Platform
hu_HU: &Középső modell a platformon

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: &Group Models
hu_HU: &Csoportosítás

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Ungroup Models
hu_HU: Csoport bontása

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: &Merge Models
hu_HU: &Modellek keverése

[ctx: @action:inmenu]
en: &Multiply Model...
hu_HU: &Modell többszörözés...

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Select All Models
hu_HU: Mindent kijelöl

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Clear Build Plate
hu_HU: Tárgyasztal törlése

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: Reload All Models
hu_HU: Mindent újratölt

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Arrange All Models
hu_HU: Minden modell rendezése

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Arrange Selection
hu_HU: Kijelöltek rendezése

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Reset All Model Positions
hu_HU: Minden modellpozíció visszaállítása

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Reset All Model Transformations
hu_HU: Minden modelltranszformáció visszaállítása

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: &Open File(s)...
hu_HU: Fájl(ok) megnyitása...

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: &New Project...
hu_HU: Új projekt...

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: Show Configuration Folder
hu_HU: Konfigurációs mappa megjelenítése

[ctx: description]
en: Provides a prepare stage in Cura.
hu_HU: Biztosítja az előkészítés nézetet a Cura-ban.

[ctx: name]
en: Prepare Stage
hu_HU: Előkészítés nézet

[ctx: description]
en: Provides support for exporting Cura profiles.
hu_HU: Támogatást nyújt a Cura profilok exportálásához.

[ctx: name]
en: Cura Profile Writer
hu_HU: Cura profil író

[ctx: description]
en: Provides support for reading model files.
hu_HU: Támogatást nyújt a modellfájlok olvasásához.

[ctx: name]
en: Trimesh Reader
hu_HU: Trimesh olvasó

[ctx: description]
en: Checks for firmware updates.
hu_HU: Ellenőrzi a firmware frissítéseket.

[ctx: name]
en: Firmware Update Checker
hu_HU: Frimrware frissítés ellenőrző

[ctx: description]
en: Provides a monitor stage in Cura.
hu_HU: Monitor nézetet biztosít a Cura -ban.

[ctx: name]
en: Monitor Stage
hu_HU: Monitor nézet

[ctx: description]
en: Provides removable drive hotplugging and writing support.
hu_HU: Támogatás a cserélhető meghajtók üzem közbeni cseréjét és írását.

[ctx: name]
en: Removable Drive Output Device Plugin
hu_HU: Cserélhető meghajtók kimeneti beépülője

[ctx: description]
en: Provides support for reading AMF files.
hu_HU: Támogatást nyújt az AMF fájlok olvasásához.

[ctx: name]
en: AMF Reader
hu_HU: AMF Olvasó

[ctx: description]
en: Provides support for reading Ultimaker Format Packages.
hu_HU: Támogatást nyújt az Ultimaker formátumú csomagok olvasásához.

[ctx: name]
en: UFP Reader
hu_HU: UFP Olvasó

[ctx: description]
en: Provides the Per Model Settings.
hu_HU: Biztosítja a modellenkénti beállításokat.

[ctx: name]
en: Per Model Settings Tool
hu_HU: Modellenkénti beállítás-eszköz

[ctx: description]
en: Provides a machine actions for updating firmware.
hu_HU: Gépi funkciókat biztosít a firmware frissítéséhez.

[ctx: name]
en: Firmware Updater
hu_HU: Firmware frissítő

[ctx: description]
en: Manages network connections to Ultimaker networked printers.
hu_HU: Kezeli a hálózati csatlakozásokat az Ultimaker hálózati nyomtatókhoz.

[ctx: name]
en: Ultimaker Network Connection
hu_HU: Ultimaker hálózati kapcsolat

[ctx: description]
en: Checks models and print configuration for possible printing issues and give suggestions.
hu_HU: Ellenőrzi a modelleket és a nyomtatási konfigurációt a lehetséges nyomtatási problémákra vonatkozóan, és javaslatokat ad.

[ctx: name]
en: Model Checker
hu_HU: Modell-ellenőrző

[ctx: name]
en: Simulation View
hu_HU: Szimulációs nézet

[ctx: description]
en: Writes g-code to a file.
hu_HU: G-kódot ír fájlba.

[ctx: name]
en: G-code Writer
hu_HU: G-kódot író

[ctx: description]
en: Provides support for writing 3MF files.
hu_HU: Támogatást nyújt a 3MF fájlok írásához.

[ctx: name]
en: 3MF Writer
hu_HU: 3MF író

[ctx: description]
en: Reads g-code from a compressed archive.
hu_HU: Olvassa be a g-kódot egy tömörített archívumból.

[ctx: name]
en: Compressed G-code Reader
hu_HU: Tömörített G-kód olvasó

[ctx: description]
en: Provides capabilities to read and write XML-based material profiles.
hu_HU: Lehetővé teszi az XML-alapú anyagprofilok olvasását és írását.

[ctx: name]
en: Material Profiles
hu_HU: Alapanyag profilok

[ctx: description]
en: Provides the link to the CuraEngine slicing backend.
hu_HU: Biztosítja a kapcsolatot a CuraEngine szeletelő motorhoz.

[ctx: name]
en: CuraEngine Backend
hu_HU: CuraEngine motor

[ctx: description]
en: Provides support for reading X3D files.
hu_HU: Támogatást nyújt az X3D fájlok olvasásához.

[ctx: name]
en: X3D Reader
hu_HU: X3D Olvasó

[ctx: description]
en: Enables ability to generate printable geometry from 2D image files.
hu_HU: Lehetővé teszi a nyomtatható geometria létrehozását 2D-képfájlokból.

[ctx: name]
en: Image Reader
hu_HU: Kép olvasó

[ctx: description]
en: Provides support for reading 3MF files.
hu_HU: Támogatást nyújt a 3MF fájlok olvasásához.

[ctx: name]
en: 3MF Reader
hu_HU: 3MF olvasó

[ctx: description]
en: Provides support for writing Ultimaker Format Packages.
hu_HU: Támogatást nyújt az Ultimaker formátumú csomagok írásához.

[ctx: name]
en: UFP Writer
hu_HU: UFP Író

[ctx: description]
en: Provides support for importing profiles from legacy Cura versions.
hu_HU: Támogatást nyújt a profilok importálásához a régi Cura verziókból.

[ctx: name]
en: Legacy Cura Profile Reader
hu_HU: Örökölt Cura profil olvasó

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 2.1 to Cura 2.2.
hu_HU: A konfigurációk frissítése Cura 2.1-ről Cura 2.2-re.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 2.1 to 2.2
hu_HU: A 2.1-es verzió frissítése 2.2-re

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 4.1 to Cura 4.2.
hu_HU: A konfigurációk frissítése Cura 4.1-ről Cura 4.2-re.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 4.1 to 4.2
hu_HU: A 4.1-es verzió frissítése 4.2-re

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 3.3 to Cura 3.4.
hu_HU: A konfigurációk frissítése Cura 3.3-ról Cura 3.4-re.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 3.3 to 3.4
hu_HU: A 3.3-as verzió frissítése 3.4-re

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 2.7 to Cura 3.0.
hu_HU: A konfigurációk frissítése Cura 2.7-ről Cura 3.0-ra.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 2.7 to 3.0
hu_HU: A 2.7-es verzió frissítése 3.0-ra

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 3.0 to Cura 3.1.
hu_HU: A konfigurációk frissítése Cura 3.0-ról Cura 3.1-re.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 3.0 to 3.1
hu_HU: A 3.0-s verzió frissítése 3.1-re

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 2.6 to Cura 2.7.
hu_HU: A konfigurációk frissítése Cura 2.6-ról Cura 2.7-re.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 2.6 to 2.7
hu_HU: A 2.6-os verzió frissítése 2.7-re

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 4.2 to Cura 4.3.
hu_HU: A konfigurációk frissítése Cura 4.2-ről Cura 4.3-ra.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 4.2 to 4.3
hu_HU: A 4.2-es verzió frissítése 4.3-ra

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 4.0 to Cura 4.1.
hu_HU: A konfigurációt Cura 4.0-ról Cura 4.1-re frissíti.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 4.0 to 4.1
hu_HU: A 4.0-s verzió frissítése 4.1-re

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 2.2 to Cura 2.4.
hu_HU: A konfigurációk frissítése Cura 2.2-ről Cura 2.4-re.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 2.2 to 2.4
hu_HU: A 2.2-es verzió frissítése 2.4-ig

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 3.2 to Cura 3.3.
hu_HU: A konfigurációk frissítése Cura 3.2-ről Cura 3.3-ra.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 3.2 to 3.3
hu_HU: A 3.2-es verzió frissítése 3.3-ra

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 2.5 to Cura 2.6.
hu_HU: Frissíti a konfigurációt Cura 2.5-ről Cura 2.6-ra.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 2.5 to 2.6
hu_HU: A 2.5-es verzió frissítése 2.6-ra

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 3.5 to Cura 4.0.
hu_HU: A konfigurációk frissítése Cura 3.5-ről Cura 4.0-ra.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 3.5 to 4.0
hu_HU: A 3.5-es verzió frissítése 4.0-ra

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 3.4 to Cura 3.5.
hu_HU: A konfigurációt Cura 3.4-ről Cura 3.5-re frissíti.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 3.4 to 3.5
hu_HU: A 3.4-es verzió frissítése 3.5-re

[ctx: description]
en: Backup and restore your configuration.
hu_HU: Konfiguráció biztonsági másolat készítése és visszaállítása.

[ctx: name]
en: Cura Backups
hu_HU: Cura biztonsági mentések

[ctx: description]
en: Provides support for importing Cura profiles.
hu_HU: Támogatást nyújt a Cura profilok importálásához.

[ctx: name]
en: Cura Profile Reader
hu_HU: Cura profil olvasó

[ctx: description]
en: Submits anonymous slice info. Can be disabled through preferences.
hu_HU: Névtelen szelet-információt nyújt be. A beállítások révén letiltható.

[ctx: name]
en: Slice info
hu_HU: Szeletelési infó

[ctx: description]
en: Provides support for importing profiles from g-code files.
hu_HU: Támogatást nyújt a profilok g-kód fájlokból történő importálásához.

[ctx: name]
en: G-code Profile Reader
hu_HU: G-kód profil olvasó

[ctx: description]
en: Writes g-code to a compressed archive.
hu_HU: G-kódot ír egy tömörített archívumba.

[ctx: name]
en: Compressed G-code Writer
hu_HU: Tömörített G-kód író

[ctx: description]
en: Extension that allows for user created scripts for post processing
hu_HU: Bővítmény, amely lehetővé teszi a felhasználó által létrehozott szkriptek utófeldolgozást

[ctx: name]
en: Post Processing
hu_HU: Utólagos feldolgozás

[ctx: description]
en: Creates an eraser mesh to block the printing of support in certain places
hu_HU: Törlő hálót hoz létre, hogy bizonyos helyeken blokkolja a támasz nyomtatását

[ctx: name]
en: Support Eraser
hu_HU: Támasz törlő

[ctx: description]
en: Provides a preview stage in Cura.
hu_HU: Előnézet biztosítása a Cura -ban.

[ctx: name]
en: Preview Stage
hu_HU: Előnézet

[ctx: description]
en: Provides the X-Ray view.
hu_HU: Röntgen nézetet biztosít.

[ctx: name]
en: X-Ray View
hu_HU: Röntgen nézet

[ctx: description]
en: Provides machine actions for Ultimaker machines (such as bed leveling wizard, selecting upgrades, etc.).
hu_HU: Gépi funkciók biztosítása az Ultimaker nyomtatók számára.(pl.: ágyszintezés varázsló, frissítések kiválasztása.)

[ctx: name]
en: Ultimaker machine actions
hu_HU: Ultimaker gépi funkciók

[ctx: description]
en: Provides a normal solid mesh view.
hu_HU: Felületi háló nézetet biztosít.

[ctx: name]
en: Solid View
hu_HU: Felület nézet

[ctx: description]
en: Allows loading and displaying G-code files.
hu_HU: Lehetővé teszi a G-kód fájlok betöltését és megjelenítését.

[ctx: name]
en: G-code Reader
hu_HU: G-kód olvasó

[ctx: description]
en: Provides a way to change machine settings (such as build volume, nozzle size, etc.).
hu_HU: A géoi beállítások megváltoztatásának lehetőségét biztosítja.(például a építési méret, fúvóka méret, stb.)

[ctx: description]
en: Accepts G-Code and sends them to a printer. Plugin can also update firmware.
hu_HU: Elfogadja a G-kódot és elküldi őket egy nyomtatóra. A plugin a firmware-t is frissítheti.

[ctx: name]
en: USB printing
hu_HU: USB nyomtatás
