aptitude - en to ro translation catalogue (13 entries)

en: Bad format parameter
ro: Format parametru necorespunzător

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Cancel
ro: Anulează

en: Not enough resources to create thread
ro: Nu sunt suficiente resurse pentru crearea firului de execuție

en: Ouch!  Got SIGTERM, dying..
ro: Aoleu!  Am primit SIGTERM, moooor..

en: Ouch!  Got SIGSEGV, dying..
ro: Aoleu!  Am primit SIGSEGV, mooooor..

en: Ouch!  Got SIGABRT, dying..
ro: Aoleu!  Am primit SIGABRT, mooooor..

en: Ouch!  Got SIGQUIT, dying..
ro: Aoleeu!  Am primit SIGHQUIT, mooooor...

en: yes_key
ro: da_key

en: no_key
ro: nu_key

en: Unable to load filename: the string %ls has no multibyte representation.
ro: Nu pot încărca numele fișierului: șirul %ls nu are reprezentare multioctet.

en: TOP LEVEL
ro: NIVELUL DE SUS
