aptitude - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Bad format parameter
tr: Kötü parametre biçimi

en: Ok
tr: Tamam

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Cancel
tr: İptal

en: Not enough resources to create thread
tr: Başlık oluşturmak için yeterli kaynak yok

en: Ouch!  Got SIGTERM, dying..
tr: Annee! Sırtımdan SIGTERM'lendim, ölüyorum...

en: Ouch!  Got SIGSEGV, dying..
tr: Annee! Sırtımdan SIGSEGV'lendim, ölüyorum...

en: Ouch!  Got SIGABRT, dying..
tr: Annee! Sırtımdan SIGABRT'lendim, ölüyorum...

en: Ouch!  Got SIGQUIT, dying..
tr: Annee! Sırtımdan SIGQUIT'lendim, ölüyorum..

en: yes_key
tr: e

en: no_key
tr: h

en: Unable to load filename: the string %ls has no multibyte representation.
tr: Dosya ismi yüklenemiyor: %ls dizgisi çoklu bayt gösterimi içermiyor.

en: TOP LEVEL
tr: EN ÜST SEVİYE
