d-feet master - en to da translation catalogue (13 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: Basic usage of d-feet
da: Grundlæggende anvendelse af d-feet

note: (itstool) path: page/title
en: Basics
da: Grundlæggende

note: (itstool) path: section/title
en: Quick guide
da: Hurtig vejledning

note: (itstool) path: section/p
en: Here is the quick guide howto use d-feet
da: Her er den hurtige vejledning til at bruge d-feet

note: (itstool) path: item/p
en: Select a bus you want to connect to (System Bus or Session Bus)
da: Vælg en bus du vil forbinde til (systembus eller sessionsbus)

note: (itstool) path: item/p
en: Select a service you want information about
da: Vælg en tjeneste du vil have information om

note: (itstool) path: item/p
en: Select a property or a method of the service
da: Vælg en af tjenestens egenskaber eller metoder

note: (itstool) path: info/desc
en: The <app>d-feet</app> help.
da: Hjælp til <app>d-feet</app>.

note: (itstool) path: license/p
en: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported License
da: Creative Commons Kreditering-Deling på samme vilkår 3.0 Ikke porteret-licens

[ctx: _]
note: (itstool) path: title/media This is a reference to an external file such as an image or video. When the file changes, the md5 hash will change to let you know you need to update your localized copy. The msgstr is not used at all. Set it to whatever you like once you have updated your copy of the fil
en: external ref='figures/icon.png' md5='c45eac54a2a8b6303933c68fabc1c84b'
da: [billedet indeholder ikke noget som kan oversættes]

note: (itstool) path: page/title
en: <media type="image" mime="image/png" src="figures/icon.png">[icon]</media> <app>d-feet</app> Help
da: <media type="image" mime="image/png" src="figures/icon.png">[icon]</media> Hjælp til <app>d-feet</app>

note: (itstool) path: page/p
en: This is for d-feet - a dbus debugger.
da: Det er til d-feet - en dbus-fejlsøger.

note: (itstool) path: section/title
en: Contents
da: Indhold
