d-feet master - en to el translation catalogue (12 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: The <app>d-feet</app> help.
el: Η βοήθεια του <app>d-feet</app>.

note: (itstool) path: license/p
en: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported License
el: Άδεια Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

note: (itstool) path: page/title
en: <media type="image" mime="image/png" src="figures/icon.png">[icon]</media> <app>d-feet</app> Help
el: <media type="image" mime="image/png" src="figures/icon.png">[icon]</media> <app>d-feet</app> Boήθεια

note: (itstool) path: page/p
en: This is for d-feet - a dbus debugger.
el: Αυτό είναι για το d-feet - ένας αποσφαλματωτής dbus.

note: (itstool) path: section/title
en: Contents
el: Περιεχόμενα

note: (itstool) path: info/desc
en: Basic usage of d-feet
el: Βασική χρήση του d-feet

note: (itstool) path: page/title
en: Basics
el: Τα βασικά

note: (itstool) path: section/title
en: Quick guide
el: Γρήγορος οδηγός

note: (itstool) path: section/p
en: Here is the quick guide howto use d-feet
el: Εδώ είναι ο γρήγορος οδηγός πώς να χρησιμοποιείτε το d-feet

note: (itstool) path: item/p
en: Select a bus you want to connect to (System Bus or Session Bus)
el: Επιλέξτε ένα δίαυλο που θέλετε να συνδεθείτε (δίαυλο συστήματος ή δίαυλο συνεδρίας)

note: (itstool) path: item/p
en: Select a service you want information about
el: Επιλέξτε μια υπηρεσία που θέλετε πληροφορίες

note: (itstool) path: item/p
en: Select a property or a method of the service
el: Επιλέξτε μια ιδιότητα ή μέθοδο της υπηρεσίας
