d-feet master - en to pt_BR translation catalogue (12 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: The <app>d-feet</app> help.
pt_BR: A ajuda do <app>d-feet</app>.

note: (itstool) path: license/p
en: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported License
pt_BR: Creative Commons Atribuição-Compartilhada Igual 3.0 Não Adaptada

note: (itstool) path: page/title
en: <media type="image" mime="image/png" src="figures/icon.png">[icon]</media> <app>d-feet</app> Help
pt_BR: <media type="image" mime="image/png" src="figures/icon.png">[ícone]</media> <app>d-feet</app> Help

note: (itstool) path: page/p
en: This is for d-feet - a dbus debugger.
pt_BR: Isso é para o d-feet - um depurador de dbus.

note: (itstool) path: section/title
en: Contents
pt_BR: Conteúdo

note: (itstool) path: info/desc
en: Basic usage of d-feet
pt_BR: Uso básico do d-feet

note: (itstool) path: page/title
en: Basics
pt_BR: Básico

note: (itstool) path: section/title
en: Quick guide
pt_BR: Guia rápido

note: (itstool) path: section/p
en: Here is the quick guide howto use d-feet
pt_BR: Aqui está um guia rápido de como usar o d-feet

note: (itstool) path: item/p
en: Select a bus you want to connect to (System Bus or Session Bus)
pt_BR: Selecione um barramento para você se conectar (barramento de sistema e barramento de sessão)

note: (itstool) path: item/p
en: Select a service you want information about
pt_BR: Selecione um serviço sobre o qual você deseja informações

note: (itstool) path: item/p
en: Select a property or a method of the service
pt_BR: Selecione uma propriedade ou um método do serviço
