d-feet master - en to fi translation catalogue (37 entries)

en: Debug D-Bus applications
fi: Jäljitä vikoja D-Bus-sovelluksista

en: A simple application for debugging the message bus system D-Bus. D-Feet can be used to inspect D-Bus interfaces of running programs and invoke methods on those interfaces.
fi: Yksinkertainen sovellus D-Bus-viestiväyläjärjestelmän vianjäljitykseen. D-Feetiä voi käyttää käynnissä olevian ohjelmien D-Bus-liittymien tutkimiseen kutsumalla eri menetelmiä.

en: D-Bus Debugger
fi: D-Bus-vianjäljitys

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: debug;d-bus;dbus;dfeet;
fi: debug;d-bus;dbus;dfeet;vianetsintä;vianjäljitys;

en: Add a Connection
fi: Lisää yhteys

en: See http://dbus.freedesktop.org/doc/dbus-specification.html#addresses
fi: Lue http://dbus.freedesktop.org/doc/dbus-specification.html#addresses

en: Address:
fi: Osoite:

en: Execute D-Bus Method
fi: Suorita D-Bus-menetelmä

en: _Execute
fi: _Suorita

en: Method name:
fi: Menetelmän nimi:

en: Object Path:
fi: Objektin polku:

en: Interface:
fi: Liitäntä:

en: Bus Name:
fi: Väylän nimi:

en: Method input
fi: Menetelmän syöte

en: Method output
fi: Menetelmän tuloste

en: Pretty print
fi: Nätti tuloste

en: Source
fi: Lähde

en: Method execution
fi: Menetelmän suoritus

en: Number of method executions
fi: Menetelmän suoritusten lukumäärä

en: Average method execution time in seconds
fi: Menetelmän keskimääräinen suoritusaika sekunneissa

en: Min:
fi: Pienimmillään:

en: Minimal method execution time in seconds
fi: Menetelmän pienin suoritusaika sekunneissa

en: Max:
fi: Suurimmillaan:

en: Maximal method execution time in seconds
fi: Menetelmän suurin suoritusaika sekunneissa

en: Unique name:
fi: Yksilöllinen nimi:

en: Name:
fi: Nimi:

en: Introspecting...
fi: Havainnoidaan...

en: Object path
fi: Objektin polku

en: Connect to System Bus
fi: Yhdistä järjestelmäväylään

en: Connect to Session Bus
fi: Yhdistä istuntoväylään

en: Connect to other Bus
fi: Yhdistä muuhun väylään

en: Close Bus
fi: Sulje väylä

en: About D-Feet
fi: Tietoja - D-Feet

en: Help
fi: Ohje

en: Show version number and exit
fi: Näytä ohjelman versio ja lopeta

en: Open the specified bus address
fi: Avaa määritetty väyläosoite

en: D-Feet version: {}
fi: D-Feetin versio: {}
