d-feet master - en to sv translation catalogue (35 entries)

en: Debug D-Bus applications
sv: Felsök D-Bus-program

en: A simple application for debugging the message bus system D-Bus. D-Feet can be used to inspect D-Bus interfaces of running programs and invoke methods on those interfaces.
sv: Ett enkelt program för att felsöka meddelandebussystemet D-Bus. D-Feet kan användas för att inspektera D-Bus-gränssnitt för körande program och anropa metoder på dessa gränssnitt.

en: D-Bus Debugger
sv: D-Bus-felsökare

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: debug;d-bus;dbus;dfeet;
sv: debug;felsökning;avlusning;d-bus;dbus;dfeet;

en: Add a Connection
sv: Lägg till en anslutning

en: See http://dbus.freedesktop.org/doc/dbus-specification.html#addresses
sv: Se http://dbus.freedesktop.org/doc/dbus-specification.html#addresses

en: Address:
sv: Adress:

en: Execute D-Bus Method
sv: Kör D-Bus-metod

en: _Execute
sv: _Kör

en: Method name:
sv: Metodnamn:

en: Object Path:
sv: Objektsökväg:

en: Interface:
sv: Gränssnitt:

en: Bus Name:
sv: Bussnamn:

en: Method input
sv: Metodindata

en: Method output
sv: Metodutdata

en: Pretty print
sv: Läsvänlig utskrift

en: Source
sv: Källa

en: Method execution
sv: Metodexekvering

en: Number of method executions
sv: Antal exekveringar av metod

en: Average method execution time in seconds
sv: Genomsnittlig exekveringstid för metod i sekunder

en: Minimal method execution time in seconds
sv: Minimal exekveringstid för metod i sekunder

en: Maximal method execution time in seconds
sv: Maximal exekveringstid för metod i sekunder

en: Unique name:
sv: Unikt namn:

en: Name:
sv: Namn:

en: Introspecting...
sv: Introspekterar…

en: Object path
sv: Objektsökväg

en: Connect to System Bus
sv: Anslut till systembuss

en: Connect to Session Bus
sv: Anslut till sessionsbuss

en: Connect to other Bus
sv: Anslut till annan buss

en: Close Bus
sv: Stäng buss

en: About D-Feet
sv: Om D-Feet

en: Help
sv: Hjälp

en: Show version number and exit
sv: Visa versionsnummer och avsluta

en: Open the specified bus address
sv: Öppna den angivna bussadressen

en: D-Feet version: {}
sv: D-Feet-version: {}
