d-spy main - en to da translation catalogue (49 entries)

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: Christian Hergert, et al.
da: Christian Hergert m.fl.

en: Analyze D-Bus connections
da: Analysér D-Bus-forbindelser

en: D-Spy is a simple tool to explore D-Bus connections.
da: D-Spy er et simpelt redskab til at udforske D-Bus-forbindelser.

en: D-Spy Interface
da: D-Spy-grænseflade

en: Discover and explore D-Bus services
da: Find og udforsk D-Bus-tjenester

note: translators: %s is replaced with the address of the D-Bus bus
en: Connected to “%s”
da: Tilsluttet “%s”

en: _Other
da: _Anden

en: Execute
da: Kør

en: Cancel
da: Annullér

en: Object Path
da: Objektsti

en: Interface
da: Grænseflade

en: Method
da: Metode

en: Parameters
da: Parametre

en: _Execute
da: _Kør

en: Result
da: Resultat

en: _Copy
da: _Kopiér

en: Elapsed Time
da: Forløbet tid

en: Bus Address
da: Busadresse

en: Name
da: Navn

en: Owner
da: Ejer

en: Process ID
da: Proces-id

en: Activatable
da: Aktivérbar

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: read/write
da: læs/skriv

en: write-only
da: kun skrivbar

en: read-only
da: skrivebeskyttet

en: Interfaces
da: Grænseflader

en: Methods
da: Metoder

en: Properties
da: Egenskaber

en: Signals
da: Signaler

note: translators: %s is replaced with the simple D-Bus type string
en: Array of [%s]
da: Array af [%s]

en: Access Denied by Peer
da: Adgang nægtet af modpart

en: Authentication Failed
da: Godkendelse mislykkedes

en: Operation Timed Out
da: Operationen udløb

en: Lost Connection to Bus
da: Forbindelse til bus mistet

en: D-Bus Connection Failed
da: D-Bus-forbindelse mislykkedes

en: Connect
da: Forbind

en: Provide the address of the message bus
da: Angiv meddelelsesbussens adresse

en: Connect to Other Bus
da: Forbind til en anden bus

en: Main Menu
da: Hovedmenu

en: Search Bus Names
da: Søg efter busnavne

en: Bus Names
da: Busnavne

en: Select a D-Bus Name
da: Vælg et D-Bus-navn

en: Select a bus name to introspect the peer
da: Vælg et busnavn for at analysere modparten

en: Refresh
da: Genopfrisk

en: _New Window
da: _Nyt vindue

en: _About D-Spy
da: _Om D-Spy

en: Connect to Other Bus…
da: Forbind til en anden bus …
