d-spy main - en to fi translation catalogue (41 entries)

en: A D-Bus explorer for GNOME
fi: D-Bus-selain Gnomelle

en: D-Spy is a simple tool to explore D-Bus connections.
fi: D-Spy on yksinkertainen työkalu D-Bus-yhteyksien selaamiseen.

en: Discover and explore D-Bus services
fi: Löydä ja selaa D-Bus-palveluja

note: translators: %s is replaced with the address of the D-Bus bus
en: Connected to “%s”
fi: Yhdistetty väylään “%s”

en: System
fi: Järjestelmä

en: Session
fi: Istunto

en: Other
fi: Muu

en: Execute
fi: Suorita

en: Cancel
fi: Peru

en: Object Path
fi: Objektin polku

en: Interface
fi: Liitäntä

en: Method
fi: Menetelmä

en: Parameters
fi: Parametrit

en: Result
fi: Tulos

en: Copy
fi: Kopioi

en: Elapsed Time
fi: Aikaa kulunut

en: Bus Address
fi: Väylän osoite

en: Name
fi: Nimi

en: Owner
fi: Omistaja

en: Process ID
fi: Prosessin ID

en: Activatable
fi: Aktivoitavissa

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: read/write
fi: luku/kirjoitus

en: write-only
fi: vain kirjoitus

en: read-only
fi: vain luku

en: Interfaces
fi: Liitännät

en: Methods
fi: Menetelmät

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Authentication Failed
fi: Tunnistus epäonnistui

en: Operation Timed Out
fi: Toimenpide aikakatkaistiin

en: Lost Connection to Bus
fi: Yhteys väylään kadotettu

en: D-Bus Connection Failed
fi: D-Bus-yhteys epäonnistui

en: Connect
fi: Yhdistä

en: Provide the address of the message bus
fi: Anna viestiväylän osoite

en: Connect to Other Bus
fi: Yhdistä muuhun väylään

en: Search Bus Names
fi: Etsi väylien nimiä

en: Bus Names
fi: Väylien nimet

en: Select a D-Bus Name
fi: Valitse D-Bus-nimi

en: _New Window
fi: _Uusi ikkuna

en: _About D-Spy
fi: Tietoja - D-Spy
