d-spy main - en to he translation catalogue (56 entries)

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: Christian Hergert, et al.
he: כריסטיאן הרגרט ושותפים.

en: Analyze D-Bus connections
he: ניתוח חיבורי D-Bus

en: D-Spy is a simple tool to explore D-Bus connections.
he: ‏D-Spy הוא כלי פשוט לחקירת התחברויות במערכת אפיק־הודעות D-Bus.

en: D-Spy Interface
he: ממשק D-Spy

en: Discover and explore D-Bus services
he: גילוי וחקירת שירותי D-Bus

en: dspy;dbus;
he: dspy;dbus;חוקר אפיק;חוקר אפיק מערכת;דיבאס;

note: translators: %s is replaced with the address of the D-Bus bus
en: Connected to “%s”
he: התחבר אל „%s”

en: S_ystem
he: מ_ערכת

en: _Session
he: ה_פעלה

en: _Other
he: _אחר

en: Execute
he: הפעלה

en: Cancel
he: ביטול

en: Object Path
he: נתיב אובייקט

en: Interface
he: ממשק

en: Method
he: שיטה

en: Parameters
he: פרמטרים

en: _Execute
he: ה_פעלה

en: Result
he: תוצאה

en: _Copy
he: הע_תקה

en: Elapsed Time
he: זמן שחלף

en: Bus Address
he: כתובת אפיק

en: Name
he: שם

en: Owner
he: בעלים

en: Process ID
he: מזהה תהליך

en: %s: %s
he: ‏%s: ‏%s

en: Activatable
he: ניתן להפעלה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: %s: %u
he: ‏%s: ‏%u

en: PID
he: מזהה תהליך

en: read/write
he: קריאה/כתיבה

en: write-only
he: כתיבה בלבד

en: read-only
he: קיראב בלבד

en: Interfaces
he: ממשקים

en: Methods
he: שיטות

en: Properties
he: מאפיינים

en: Signals
he: אותות

note: translators: %s is replaced with the simple D-Bus type string
en: Array of [%s]
he: מערך של ‏‎[%s]

en: Bus
he: אפיק

en: Access Denied by Peer
he: הגישה נדחתה על ידי העמית

en: Authentication Failed
he: אימות נכשל

en: Operation Timed Out
he: תם הזמן לפעולה

en: Lost Connection to Bus
he: החיבור עם האפיק אבד

en: D-Bus Connection Failed
he: החיבור עם D-Bus כשל

en: Connect
he: התחברות

en: Provide the address of the message bus
he: אספקת כתובת אפיק ההודעות

en: Connect to Other Bus
he: התחברות לאפיק אחר

en: Main Menu
he: תפריט ראשי

en: Search Bus Names
he: חיפוש שם אפיק

en: Bus Names
he: שמות אפיקים

en: Select a D-Bus Name
he: בחירת שם D-Bus

en: Select a bus name to introspect the peer
he: נא לבחור את שם האפיק כדי לחקור את העמית

en: Refresh
he: רענון

en: _New Window
he: _חלון חדש

en: _About D-Spy
he: _על D-Spy

en: Connect to Other Bus…
he: התחברות לאפיק אחר…
