d-spy main - en to gl translation catalogue (49 entries)

en: Analyze D-Bus connections
gl: Analizar conexións de D-Bus

en: D-Spy is a simple tool to explore D-Bus connections.
gl: D-Spy é unha ferramenta sinxela para explorar as conexións de D-Bus.

en: D-Spy Interface
gl: Interface de D-Spy

en: Discover and explore D-Bus services
gl: Descubra e explore servizos de D-Bus

note: translators: %s is replaced with the address of the D-Bus bus
en: Connected to “%s”
gl: Conectado a «%s»

en: S_ystem
gl: S_istema

en: _Session
gl: _Sesión

en: _Other
gl: _Outro

en: Execute
gl: Executar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Object Path
gl: Ruta do obxecto

en: Method
gl: Método

en: Parameters
gl: Parámetros

en: _Execute
gl: _Executar

en: Result
gl: Resultados

en: _Copy
gl: _Copiar

en: Elapsed Time
gl: Tempo pasado

en: Bus Address
gl: Enderezo do bus

en: Name
gl: Nome

en: Owner
gl: Propietario

en: Process ID
gl: ID do proceso

en: Activatable
gl: Activábel

en: Yes
gl: Sí

en: No
gl: Non

en: read/write
gl: ler/escribir

en: write-only
gl: só-escritura

en: read-only
gl: só-lectura

en: Methods
gl: Métodos

en: Properties
gl: Propiedades

en: Signals
gl: Sinais

note: translators: %s is replaced with the simple D-Bus type string
en: Array of [%s]
gl: Array de [%s]

en: Access Denied by Peer
gl: Acceso denegado polo par

en: Authentication Failed
gl: Fallou a autenticación

en: Operation Timed Out
gl: A operación superou o tempo máximo de espera

en: Lost Connection to Bus
gl: Conexión perdida ao Bus

en: D-Bus Connection Failed
gl: Produciuse un fallo ao conectarse a D-Bus

en: _Close
gl: _Saír

en: Connect
gl: Conectar

en: Provide the address of the message bus
gl: Forneza o enderezo do bus de mensaxes

en: Connect to Other Bus
gl: Conectar a outro Bus

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: Search Bus Names
gl: Buscar nomes de Bus

en: Bus Names
gl: Nomes de bus

en: Select a D-Bus Name
gl: Seleccione un nome de D-Bus

en: Select a bus name to introspect the peer
gl: Seleccione un nome de bus para introspeccionar o par

en: Refresh
gl: Actualizar

en: _New Window
gl: _Nova xanela

en: _About D-Spy
gl: _Sobre D-Spy

en: Connect to Other Bus…
gl: Conectar a outro Bus…
