d-spy main - en to sv translation catalogue (50 entries)

en: Analyze D-Bus connections
sv: Analysera D-Bus-anslutningar

en: D-Spy is a simple tool to explore D-Bus connections.
sv: D-Spy är ett enkelt verktyg för att utforska D-Bus-anslutningar.

en: D-Spy Interface
sv: D-Bus-gränssnitt

en: Discover and explore D-Bus services
sv: Upptäck och utforska D-Bus-tjänster

note: translators: %s is replaced with the address of the D-Bus bus
en: Connected to “%s”
sv: Ansluten till ”%s”

en: _Other
sv: _Annan

en: Execute
sv: Kör

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Object Path
sv: Objektsökväg

en: Interface
sv: Gränssnitt

en: Method
sv: Metod

en: Parameters
sv: Parametrar

en: _Execute
sv: Kö_r

en: Result
sv: Resultat

en: _Copy
sv: _Kopiera

en: Elapsed Time
sv: Åtgången tid

en: Bus Address
sv: Bussadress

en: Name
sv: Namn

en: Owner
sv: Ägare

en: Process ID
sv: Process-ID

en: Activatable
sv: Aktiverbar

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: read/write
sv: läs/skriv

en: write-only
sv: endast skrivning

en: read-only
sv: endast läsning

en: Interfaces
sv: Gränssnitt

en: Methods
sv: Metoder

en: Properties
sv: Egenskaper

en: Signals
sv: Signaler

note: translators: %s is replaced with the simple D-Bus type string
en: Array of [%s]
sv: Vektor av [%s]

en: Bus
sv: Buss

en: Access Denied by Peer
sv: Åtkomst nekades av motpart

en: Authentication Failed
sv: Autentisering misslyckades

en: Operation Timed Out
sv: Operationens tidsgräns överskreds

en: Lost Connection to Bus
sv: Förlorade anslutning till buss

en: D-Bus Connection Failed
sv: D-Bus-anslutning misslyckades

en: _Close
sv: S_täng

en: Connect
sv: Anslut

en: Provide the address of the message bus
sv: Tillhandahåll adressen för meddelandebussen

en: Connect to Other Bus
sv: Anslut till annan buss

en: Main Menu
sv: Huvudmeny

en: Search Bus Names
sv: Sök bussnamn

en: Bus Names
sv: Bussnamn

en: Select a D-Bus Name
sv: Välj ett D-Bus-namn

en: Select a bus name to introspect the peer
sv: Välj ett bussnamn för att introspektera motparten

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: _New Window
sv: _Nytt fönster

en: _About D-Spy
sv: _Om D-Spy

en: Connect to Other Bus…
sv: Anslut till annan buss…
