d-spy main - en to da translation catalogue (56 entries)

en: Discover and explore D-Bus services
da: Find og udforsk D-Bus-tjenester

en: New Window
da: Nyt vindue

en: Analyze D-Bus connections
da: Analysér D-Bus-forbindelser

en: D-Spy is a simple tool to explore D-Bus connections.
da: D-Spy er et simpelt redskab til at udforske D-Bus-forbindelser.

en: D-Spy Interface
da: D-Spy-grænseflade

en: System Bus
da: Systembus

en: Session Bus
da: Sessionsbus

en: Not Running
da: Kører ikke

en: read/write
da: læs/skriv

en: write-only
da: kun skrivbar

en: read-only
da: skrivebeskyttet

en: Error
da: Fejl

note: translators: %s is replaced with the simple D-Bus type string
en: Array of [%s]
da: Array af [%s]

en: Accessibility Bus
da: Tilgængelighedsbus

en: Methods
da: Metoder

en: Properties
da: Egenskaber

en: Signals
da: Signaler

en: Copied to Clipboard
da: Kopieret til udklipsholder

en: msec
da: msek

en: Connections
da: Forbindelser

en: Bus Names
da: Busnavne

en: Filter…
da: Filter …

en: Objects
da: Objekter

en: Interfaces
da: Grænseflader

en: Explore Objects
da: Udforsk objekter

en: Select a bus to explore objects
da: Vælg en bus for at udforske objekter

en: Members
da: Elementer

en: Details
da: Detaljer

en: Explore Interfaces
da: Udforsk grænseflader

en: Select an object to explore members
da: Vælg et objekt for at udforske elementer

en: Bus Name
da: Busnavn

en: Owner
da: Ejer

en: Object Path
da: Objektsti

en: Interface
da: Grænseflade

en: Property
da: Egenskab

en: Type Signature
da: Typesignatur

en: Value
da: Værdi

en: Signature
da: Signatur

en: Method
da: Metode

en: Parameters
da: Parametre

en: Return Type
da: Returtype

en: Call Method
da: Kald metode

en: Cancel
da: Annullér

en: Result
da: Resultat

en: Statistics
da: Statistik

en: Duration
da: Varighed

en: Minimum Duration
da: Minimal varighed

en: Maximum Duration
da: Maksimal varighed

en: New Connection
da: Ny forbindelse

en: Bus Address
da: Busadresse

en: Connect
da: Forbind

en: _New Window
da: _Nyt vindue

en: Connect to Other _Bus
da: Forbind til en anden _bus

en: _About D-Spy
da: _Om D-Spy

en: Open a new window
da: Åbn et nyt vindue

en: Print version information and exit
da: Udskriv versionsoplysninger og afslut
