gettext 0.11.2 - en to hu translation catalogue (50 entries)

en: 'h' for help -
hu: 'h' =segítség

en: %d pages
hu: Oldalak száma: %d

en: level: %d of %d
hu: %d szint a %d szintből

en: total length: %02d:%02d:%02d
hu: Összidő: %02d:%02d:%02d

en: Cannot read %s
hu: A(z) %s nem olvasható

en: These commands are available in this version:
hu: A következő parancsok érhetők el ebben a verzióban:

en: cursor down,2   - move cursor to the next item
hu: Le,2           - a kurzor mozgatása a következő elemre

en: cursor up,8     - move cursor to the previous item
hu: Fel,8          - a kurzor mozgatása az előző elemre

en: cursor right,6  - skip to next phrase
hu: Jobbra,6       - a következő kifejezés kihagyása

en: cursor left,4   - skip to previous phrase
hu: Balra,4        - az előző kifejezés kihagyása

en: page-down,3     - view next page
hu: PAGEDOWN,3     - a következő oldal megtekintése

en: page-up,9       - view previous page
hu: PAGEUP,9       - az előző oldal megtekintése

en: enter           - start playing
hu: ENTER          - a lejátszás megkezdése

en: space,0         - pause/resume playing
hu: SZÓKÖZ,0       - a lejátszás szüneteltetése és folytatása

en: home,*          - play on normal speed
hu: HOME,*         - lejátszás normál sebességgel

en: Press any key for next page...
hu: A következő oldalra lépéshez nyomjon meg egy billentyűt...

en: /               - search for a label
hu: /     - egy címke keresése

en: d               - store current item to disk
hu: d     - az aktuális elem tárolása a lemezre

en: D,-             - decrease playing speed
hu: D,-   - lejátszás sebességének csökkentése

en: f               - find the currently playing item and place the cursor there
hu: f     - az aktuálisan játszott elem helyének megkeresése, és        a kurzor elhelyezése az elem helyére

en: g               - go to time in this song (MM:SS)
hu: g     - ugrás egy megadott időre a zeneszámon belül

en: g               - go to time in this item (MM:SS)
hu: g     - ugrás egy megadott időre a zeneszámon belül

en: G               - go to page number
hu: G     - ugrás egy megadott oldalra, ha a Daisy könyv tartalmaz oldalszámokat

en: h,?             - give this help
hu: h,?   - a súgó megjelenítése

en: j,5             - just play current item
hu: j,5   - az aktuális elem újbóli lejátszása

en: l               - switch to next level
hu: l     - váltás a következő szintre

en: L               - switch to previous level
hu: L     - váltás az előző szintre

en: n               - search forwards
hu: n     - a következő kifejezés keresése

en: N               - search backwards
hu: N     - az előző kifejezés keresése

en: o               - select next output sound device
hu: o     - a következő hangeszköz kiválasztása

en: p               - place a bookmark
hu: p     - könyvjelző elhelyezése

en: q               - quit daisy-player and place a bookmark
hu: q     - kilépés a Daisy lejátszóból. A kilépéskor könyvjelző kerül elhelyezésre

en: s               - stop playing
hu: s     - a lejátszás leállítása

en: U,+             - increase playing speed
hu: U,+   - lejátszás sebességének növelése

en: Press any key to leave help...
hu: A súgó elhagyásához nyomjon meg egy billentyűt...

en: Please wait... -------------------------
hu: Kérem várjon...

en: What do you search?
hu: Mit keres?

en: Go to time (MM:SS):
hu: Ugrás egy megadott időtartamra:

en: Daisy-player - Version %s %s
hu: Daisy-player - %s verzió %s

en: Usage: %s [directory_with_a_Daisy-structure] | [Daisy_book_archive]
hu: Használat: %s [Daisy szerkezetet tartalmazó könyvtár] | [Daisy_book_archive]

en: [-c cdrom_device] [-d ALSA_sound_device]
hu: [-c CD-rom eszköz] [-d ALSA hangeszköz]

en: Cannot read /proc/mounts.
hu: A /proc csatolások nem olvashatók.

en: A parser to play Daisy CD's with Linux
hu: Egy feldolgozó program, melynek segítségével Daisy könyveket játszhat le Linux alatt

en: Scanning for a Daisy CD...
hu: DAISY CD keresése...

en: No DAISY-CD or Audio-cd found
hu: Nem található DAISY CD vagy audio CD a meghajtóban.

en: No Daisy CD in drive.
hu: A meghajtóban nincs Daisy lemez.

en: Found an Audio-CD.
hu: Az audio CD megtalálva.

en: Get titles from freedb.freedb.org...
hu: A számcímek lekérése a freedb.freedb.org kiszolgálóról...

en: Daisy-player - Version %s - (C)2017 J. Lemmens
hu: Daisy-player - %s verzió - (C)2016 J. Lemmens

en: Press 'h' for help
hu: A segítségért nyomja meg a H billentyűt.
