gettext 0.11.2 - en to hu translation catalogue (60 entries)

en: Cannot read /proc/asound/cards
hu: A /proc/asound/cards fÃ¡jl nem olvashatÃ³.

en: Please try to play this book with "eBook-speaker"
hu: Kérjük, próbálja meg játszani ezt a könyvet a "eBook-speaker" segítségével

en: Cannot read type: %d
hu: Nem lehet olvasni a típus: %d

en: Go to page number:
hu: Ugrás az oldalszámra:

en: Please wait...
hu: Kérlek várj...

en: Select a soundcard:
hu: VÃ¡lasszon hangkÃ¡rtya:

en: Cannot read %s
hu: A(z) %s nem olvashatÃ³

en: 'h' for help -
hu: h =segÃ­tsÃ©g

en: %d pages
hu: Oldalak szÃ¡ma: %d

en: level: %d of %d
hu: %d szint a %d szintbÅl

en: total length: %02d:%02d:%02d
hu: ÃsszidÅ: %02d:%02d:%02d

en: These commands are available in this version:
hu: A kÃ¶vetkezÅ parancsok Ã©rhetÅk el ebben a verziÃ³ban:

en: cursor down,2   - move cursor to the next item
hu: Le,2           - a kurzor mozgatÃ¡sa a kÃ¶vetkezÅ elemre

en: cursor up,8     - move cursor to the previous item
hu: Fel,8          - a kurzor mozgatÃ¡sa az elÅzÅ elemre

en: page-down,3     - view next page
hu: PAGEDOWN,3     - a kÃ¶vetkezÅ oldal megtekintÃ©se

en: page-up,9       - view previous page
hu: PAGEUP,9       - az elÅzÅ oldal megtekintÃ©se

en: enter           - start playing
hu: ENTER          - a lejÃ¡tszÃ¡s megkezdÃ©se

en: space,0         - pause/resume playing
hu: SZÃKÃZ,0     - a lejÃ¡tszÃ¡s szÃ¼neteltetÃ©se Ã©s folytatÃ¡sa

en: home,*          - play on normal speed
hu: HOME,*         - lejÃ¡tszÃ¡s normÃ¡l sebessÃ©ggel

en: Press any key for next page...
hu: A kÃ¶vetkezÅ oldalra lÃ©pÃ©shez nyomjon meg egy billentyÅ±t...

en: /               - search for a label
hu: /     - egy cÃ­mke keresÃ©se

en: d               - store current item to disk
hu: d     - az aktuÃ¡lis elem tÃ¡rolÃ¡sa a lemezre

en: D,-             - decrease playing speed
hu: D,-   - lejÃ¡tszÃ¡s sebessÃ©gÃ©nek csÃ¶kkentÃ©se

en: e,.             - quit daisy-player, place a bookmark and eject
hu: e,.   - kilÃ©p daisy-player, beletenni egy kÃ¶nyvjelzÅt, Ã©s kiadja

en: f               - find the currently playing item and place the cursor there
hu: f     - keresse meg az éppen lejátszott elemet és helyezze a kurzort

en: g               - go to time in this song (MM:SS)
hu: g     - ugrÃ¡s egy megadott idÅre a zeneszÃ¡mon belÃ¼l

en: g               - go to time in this item (MM:SS)
hu: g     - ugrÃ¡s egy megadott idÅre a zeneszÃ¡mon belÃ¼l

en: G               - go to page number
hu: G     - ugrÃ¡s egy megadott oldalra, ha a Daisy kÃ¶nyv tartalmaz oldalszÃ¡mokat

en: h,?             - give this help
hu: h,?   - a sÃºgÃ³ megjelenÃ­tÃ©se

en: j,5             - just play current item
hu: j,5   - az aktuÃ¡lis elem ÃºjbÃ³li lejÃ¡tszÃ¡sa

en: l               - switch to next level
hu: l     - vÃ¡ltÃ¡s a kÃ¶vetkezÅ szintre

en: L               - switch to previous level
hu: L     - vÃ¡ltÃ¡s az elÅzÅ szintre

en: n               - search forwards
hu: n     - a kÃ¶vetkezÅ kifejezÃ©s keresÃ©se

en: N               - search backwards
hu: N     - az elÅzÅ kifejezÃ©s keresÃ©se

en: o               - select next output sound device
hu: o     - a kÃ¶vetkezÅ hangeszkÃ¶z kivÃ¡lasztÃ¡sa

en: p               - place a bookmark
hu: p     - kÃ¶nyvjelzÅ elhelyezÃ©se

en: q               - quit daisy-player and place a bookmark
hu: q     - kilÃ©p daisy-player Ã©s helyezzÃ¼k egy kÃ¶nyvjelzÅt

en: s               - stop playing
hu: s     - a lejÃ¡tszÃ¡s leÃ¡llÃ­tÃ¡sa

en: U,+             - increase playing speed
hu: U,+   - lejÃ¡tszÃ¡s sebessÃ©gÃ©nek nÃ¶velÃ©se

en: v,1             - decrease playback volume
hu: v,1   - csÃ¶kkentheti lejÃ¡tszÃ¡si hangerÅ

en: V,7             - increase playback volume (beware of Clipping)
hu: V,7   - nÃ¶velÃ©se lejÃ¡tszÃ¡s mennyisÃ©g (vigyÃ¡zat a tÃºlvezÃ©rlÃ©s)

en: Press any key to leave help...
hu: A sÃºgÃ³ elhagyÃ¡sÃ¡hoz nyomjon meg egy billentyÅ±t...

en: This book has no audio. Play this book with "eBook-speaker"
hu: Ez a kÃ¶nyv nincs hang.  JÃ¡tszani ezt a kÃ¶nyvet "eBook-speaker"

en: Please wait... -------------------------
hu: KÃ©rem vÃ¡rjon...

en: What do you search?
hu: Mit keres?

en: Go to time (MM:SS):
hu: UgrÃ¡s egy megadott idÅtartamra:

en: Daisy-player - Version %s %s
hu: Daisy-player - %s verziÃ³ %s

en: Usage: %s [directory_with_a_Daisy-structure] | [Daisy_book_archive]
hu: HasznÃ¡lat: %s [Daisy szerkezetet tartalmazÃ³ kÃ¶nyvtÃ¡r] | [Daisy_book_archive]

en: [-c cdrom_device] [-d audio_device:audio_type]
hu: [-c CD-rom eszkÃ¶z] [-d audio_device:audio_type]

en: Cannot read /proc/mounts.
hu: A /proc csatolÃ¡sok nem olvashatÃ³k.

en: Daisy-player - Version %s - (C)2021 J. Lemmens
hu: Daisy-player - %s verziÃ³ - (C)2021 J. Lemmens

en: A parser to play Daisy CD's with Linux
hu: Egy feldolgozÃ³ program, melynek segÃ­tsÃ©gÃ©vel Daisy kÃ¶nyveket jÃ¡tszhat le Linux alatt

en: Scanning for a Daisy CD...
hu: DAISY CD keresÃ©se...

en: No DAISY-CD or Audio-cd found
hu: Nem talÃ¡lhatÃ³ DAISY CD vagy audio CD a meghajtÃ³ban.

en: No Daisy CD in drive.
hu: A meghajtÃ³ban nincs Daisy lemez.

en: Found an Audio-CD.
hu: Az audio CD megtalÃ¡lva.

en: Get titles from freedb.freedb.org...
hu: A szÃ¡mcÃ­mek lekÃ©rÃ©se a freedb.freedb.org kiszolgÃ¡lÃ³rÃ³l...

en: Press 'h' for help
hu: A segÃ­tsÃ©gÃ©rt nyomja meg a H billentyÅ±t.

en: No items found. Try option "-O".
hu: iihdprvBoJep

en: Try option "-i".
hu: iihdprvBoJep
