gettext 0.11.2 - en to nb translation catalogue (60 entries)

en: Cannot read /proc/asound/cards
nb: Kan ikke lese /proc/asound/cards

en: Please try to play this book with "eBook-speaker"
nb: Vennligst prøv å spille denne boken med "eBook-speaker"

en: Cannot read type: %d
nb: Kan ikke lese type: %d

en: Go to page number:
nb: Gå til side nummer:

en: Please wait...
nb: Vennligst vent...

en: Select a soundcard:
nb: Velg et lydkort:

en: Cannot read %s
nb: Kan ikke lese %s

en: 'h' for help -
nb: 'h' for hjelp -

en: %d pages
nb: %d sider

en: level: %d of %d
nb: nivå: %d of %d

en: total length: %02d:%02d:%02d
nb: total lengde: %02d:%02d:%02d

en: These commands are available in this version:
nb: Disse kommandoer er tilgjengelig i denne versjon:

en: cursor down,2   - move cursor to the next item
nb: markør ned,2         - flytt markør til neste element

en: cursor up,8     - move cursor to the previous item
nb: markør opp,8         - flytt markør til forrige element

en: page-down,3     - view next page
nb: page-down,3          - viser neste side

en: page-up,9       - view previous page
nb: page-up,9            - viser forrige side

en: enter           - start playing
nb: enter                - begynner å spille

en: space,0         - pause/resume playing
nb: space,0              - pauserer/gjennopptar spilling

en: home,*          - play on normal speed
nb: home,*               - spiller på normal tempo

en: Press any key for next page...
nb: Trykk en tilfeldig knapp for neste side...

en: /               - search for a label
nb: /                    - søker en etikett

en: d               - store current item to disk
nb: d                    - oppbevarer gjeldende element til disk

en: D,-             - decrease playing speed
nb: D ,-                 - reduserer spille tempo

en: e,.             - quit daisy-player, place a bookmark and eject
nb: e,.                  - slutte daisy-player, plassere et bokmerke og løse ut

en: f               - find the currently playing item and place the cursor there
nb: f                    - finner den spillende elementen og plasserer markørender

en: g               - go to time in this song (MM:SS)
nb: g                    - går til tidspunkt i denne sangen (MM:SS)

en: g               - go to time in this item (MM:SS)
nb: g                    - går til tidspunkt i denne element (MM:SS)

en: G               - go to page number
nb: G                    - går til sidenummer (hvis det finnes)

en: h,?             - give this help
nb: h,?                  - viser hjelp

en: j,5             - just play current item
nb: j,5                  - spiller gjeldende element

en: l               - switch to next level
nb: l                    - går til neste nivå

en: L               - switch to previous level
nb: L                    - gå til forrige nivål

en: n               - search forwards
nb: n                    - søker framover

en: N               - search backwards
nb: N                    - søker omvendt

en: o               - select next output sound device
nb: o                    - selekterer neste lydkart

en: p               - place a bookmark
nb: p                    - lager en bokmerke

en: q               - quit daisy-player and place a bookmark
nb: q                    - avslutter daisy-player og lager en bokmerke

en: s               - stop playing
nb: s                    - stopper å spille

en: U,+             - increase playing speed
nb: U,+                  - øker spille tempo

en: v,1             - decrease playback volume
nb: v,1                  - redusere avspillingsvolum

en: V,7             - increase playback volume (beware of Clipping)
nb: V,7                  - øke avspillingsvolumet (pass av rel)

en: Press any key to leave help...
nb: Trykk en tilfeldig knapp for å forlate hjelp...

en: This book has no audio. Play this book with "eBook-speaker"
nb: Denne boken har ingen lyd.  Spill denne boken med "eBook-speaker"

en: Please wait... -------------------------
nb: Vennligst vent.. -------------------------

en: What do you search?
nb: Hva søker du?

en: Go to time (MM:SS):
nb: Gå til tidspunktet (MM:SS):

en: Daisy-player - Version %s %s
nb: Daisy-player - Versjon %s %s

en: Usage: %s [directory_with_a_Daisy-structure] | [Daisy_book_archive]
nb: Forbruk: %s  [mappe_med_Daisy-struktur] | [Daisy_book_archive]

en: [-c cdrom_device] [-d audio_device:audio_type]
nb: [-c cdrom_apparat] [-d audio_device:audio_type]

en: Cannot read /proc/mounts.
nb: Kan ikke lese /proc/mounts.

en: Daisy-player - Version %s - (C)2021 J. Lemmens
nb: Daisy-player - Versjon %s - (C)2021 J. Lemmens

en: A parser to play Daisy CD's with Linux
nb: Et program for å spille Daisy CD's med Linux

en: Scanning for a Daisy CD...
nb: Søker etter en Daisy CD...

en: No DAISY-CD or Audio-cd found
nb: Ingen DAISY-CD eller Lyd-cd funnet

en: No Daisy CD in drive.
nb: Ingen Daisy-cd i spillern.

en: Found an Audio-CD.
nb: Funnet en Lyd-CD.

en: Get titles from freedb.freedb.org...
nb: Henter titler fra freedb.freedb.org...

en: Press 'h' for help
nb: Trykk 'h' for hjelp

en: No items found. Try option "-O".
nb: Ingen produkter funnet.  Prøv alternativet "-O".

en: Try option "-i".
nb: Prøv alternativet "-i".
