gettext 0.11.2 - en to sl translation catalogue (60 entries)

en: Cannot read /proc/asound/cards
sl: Ne morem prebrati /proc/asound/cards

en: Please try to play this book with "eBook-speaker"
sl: Prosimo, poskusite predvajati to knjigo z govorcem eKnjige

en: Cannot read type: %d
sl: Ne morem prebrati zvrsti: %d

en: Go to page number:
sl: Pojdi na stran s tevilko:

en: Please wait...
sl: Prosim poakaj...

en: Select a soundcard:
sl: Izberi zvono kartico:

en: Cannot read %s
sl: Ne morem prebrati %s

en: 'h' for help -
sl: 'h' za pomo -

en: %d pages
sl: %d strani

en: level: %d of %d
sl: nivo: %d od %d

en: total length: %02d:%02d:%02d
sl: skupna dolina: %02d:%02d:%02d

en: These commands are available in this version:
sl: V tej razliici so na voljo naslednji ukazi:

en: cursor down,2   - move cursor to the next item
sl: puica navzdol,2   - premakni utripalko na naslednji element

en: cursor up,8     - move cursor to the previous item
sl: puica navzgor,8   - premakni utripalko na predhodni element

en: page-down,3     - view next page
sl: stran-dol,3         - pokai naslednjo stran

en: page-up,9       - view previous page
sl: stran-gor,9         - pokai predhodno stran

en: enter           - start playing
sl: enter               - zani predvajanje

en: space,0         - pause/resume playing
sl: preslednica,0       - zaustavi/nadaljuj predvajanje

en: home,*          - play on normal speed
sl: domov,*             - predvajaj z obiajno hitrostjo

en: Press any key for next page...
sl: Za prehod na naslednjo stran pritisni katerokoli tipko...

en: /               - search for a label
sl: /               - poii etiketo

en: d               - store current item to disk
sl: d               - shrani trenutni element na disk

en: D,-             - decrease playing speed
sl: D,-             - zmanjaj hitrost predvajanja

en: e,.             - quit daisy-player, place a bookmark and eject
sl: e,.             - izhod iz predvajalnika DAISY, nastavi zaznamek in izvrzi

en: f               - find the currently playing item and place the cursor there
sl: f               - najdi trenutno predvajan predmet in nanj postavi utripalko

en: g               - go to time in this song (MM:SS)
sl: g               - pojdi na as v tej skladbi (MM:SS)

en: g               - go to time in this item (MM:SS)
sl: g               - pojdi na as v tej skladbi (MM:SS)

en: G               - go to page number
sl: G               - pojdi na stran s tevilko

en: h,?             - give this help
sl: h,?             - podaj to pomo

en: j,5             - just play current item
sl: j,5             - samo predvajaj trenutni element

en: l               - switch to next level
sl: l               - preklopi na naslednji nivo

en: L               - switch to previous level
sl: L               - preklopi na prejnji nivo

en: n               - search forwards
sl: n               - ii naprej

en: N               - search backwards
sl: N               - ii nazaj

en: o               - select next output sound device
sl: o               - izberi naslednjo izhodno zvono napravo

en: p               - place a bookmark
sl: p               - postavi zaznamek

en: q               - quit daisy-player and place a bookmark
sl: q               - zapusti predvajalnik DAISY in postavi zaznamek

en: s               - stop playing
sl: s               - zaustavi predvajanje

en: U,+             - increase playing speed
sl: U,+             - poveaj hitrost predvajanja

en: v,1             - decrease playback volume
sl: v,1             - zmanja predvajanja glasnosti

en: V,7             - increase playback volume (beware of Clipping)
sl: V,7             - poveanje predvajanja volumen (pazi Clipping)

en: Press any key to leave help...
sl: Za izhod iz menija pomoi pritisni katerokoli tipko...

en: This book has no audio. Play this book with "eBook-speaker"
sl: Ta knjiga nima zvoka.  Igraj to knjigo z "eBook-speaker"

en: Please wait... -------------------------
sl: Prosim poakaj... -------------------------

en: What do you search?
sl: Kaj ie?

en: Go to time (MM:SS):
sl: Pojdi na as (MM:SS):

en: Daisy-player - Version %s %s
sl: Daisy-player - Verzija %s %s

en: Usage: %s [directory_with_a_Daisy-structure] | [Daisy_book_archive]
sl: Uporaba: %s [imenik_s_strukturo-DAISY] | [Daisy_book_archive]

en: [-c cdrom_device] [-d audio_device:audio_type]
sl: [-c cdrom_naprava] [-d audio_device:audio_type]

en: Cannot read /proc/mounts.
sl: Ne morem prebrati /proc/mounts.

en: Daisy-player - Version %s - (C)2021 J. Lemmens
sl: Daisy-player - Verzija %s - (C)2021 J. Lemmens

en: A parser to play Daisy CD's with Linux
sl: Razlenjevalnik, ki predvaja DAISY CD-je na Linux-u

en: Scanning for a Daisy CD...
sl: Iem DAISY CD...

en: No DAISY-CD or Audio-cd found
sl: Nisem nael nobenega DAISY CD-ja ali zvonega CD-ja.

en: No Daisy CD in drive.
sl: V pogonu ni DAISY CD-ja.

en: Found an Audio-CD.
sl: Nael sem zvoni CD.

en: Get titles from freedb.freedb.org...
sl: Pridobi naslove iz freedb.freedb.org...

en: Press 'h' for help
sl: Za pomo pritisni tipko 'h'

en: No items found. Try option "-O".
sl: Ni elementov.  Poskusite z monostjo "-O".

en: Try option "-i".
sl: Poskusite z monostjo "-i".
