darktable 4.4 - en to sl translation catalogue (4613 entries)

[ctx: preferences]
en: first instance
sl: prvi pojavek

[ctx: preferences]
en: last instance
sl: zadnji pojavek

[ctx: preferences]
en: never
sl: nikoli

[ctx: preferences]
en: once a month
sl: enkrat na mesec

[ctx: preferences]
en: once a week
sl: enkrat na teden

[ctx: preferences]
en: once a day
sl: enkrat na dan

[ctx: preferences]
en: on close
sl: ob zaprtju

[ctx: preferences]
en: small
sl: majhno

[ctx: preferences]
en: default
sl: privzeto

[ctx: preferences]
en: large
sl: velik

[ctx: preferences]
en: unrestricted
sl: neomejen

[ctx: preferences]
en: after edit
sl: po urejanju

[ctx: preferences]
en: on import
sl: ob uvozu

[ctx: preferences]
en: always
sl: vedno

[ctx: preferences]
en: only large entries
sl: samo veliki vnosi

[ctx: preferences]
en: sensitive
sl: občutljivo

[ctx: preferences]
en: insensitive
sl: neobčutljivo

[ctx: preferences]
en: multiple GPUs
sl: več grafičnih procesorjev

[ctx: preferences]
en: very fast GPU
sl: zelo hiter grafični procesor

[ctx: preferences]
en: import time
sl: čas uvoza

[ctx: preferences]
en: folder name
sl: ime mape

[ctx: preferences]
en: none
sl: nič

[ctx: preferences]
en: mean
sl: povprečje

en: select only new pictures
sl: izberi samo nove slike

en: only select images that have not already been imported
sl: izberi samo slike, ki še niso bile uvožene

en: ignore non-raw images
sl: prezri ne-surove slike

en: if enabled, only raw files will be allowed to import. non-raw files will not be visible in the dialog and will not be imported.
sl: če je omogočeno, bo dovoljen uvoz le surovih datotek. ne-surove datoteke ne bodo vidne v pogovornem oknu in ne bodo uvožene.

en: apply metadata
sl: uveljavi metapodatke

en: apply some metadata to all newly imported images.
sl: uporabi metapodatke za vse na novo uvožene slike.

en: recursive directory
sl: rekurzivni imenik

en: recursive directory traversal when importing filmrolls
sl: rekurzivni sprehod po mapah, kadar uvažate zvitke filmov

en: creator to be applied when importing
sl: ustvarjalec slik, ki naj bo označen po uvažanju

en: publisher to be applied when importing
sl: izdajatelj slik, ki naj bo označen po uvažanju

en: rights to be applied when importing
sl: avtorske pravice na slikah, ki naj bodo označene po uvažanju

en: comma separated tags to be applied when importing
sl: oznake ločene s presledki na slikah, ki naj bodo označene po uvažanju

en: import tags from XMP
sl: uvozi oznake iz XMP

en: initial rating
sl: začetna ocena

en: initial star rating for all images when importing a filmroll
sl: začetna ocena slik v zvezdicah po uvozu zvitka filma

en: ignore EXIF rating
sl: prezri oceno EXIF-a

en: ignore EXIF rating. if not set and EXIF rating is found, it overrides 'initial rating'
sl: prezri oceno EXIF-a. če ni postavljena in je ocena EXIF-a najdena naj prevaga nad 'začetno oceno'

en: import job
sl: uvozi posel

en: name of the import job
sl: ime posla uvoza

en: override today's date
sl: spremeni današnji datum

en: type a date in the form: YYYY:MM:DD[ hh:mm:ss[.sss]] if you want to override the current date/time used when expanding variables:
    $(YEAR), $(MONTH), $(DAY), $(HOUR), $(MINUTE), $(SECONDS), $(MSEC).
    let the field empty otherwise
sl: vnesite veljaven datum v obliki (YYYY-MM-DD[hh:mm:ss], če želite spremeniti trenutni datum in čas, uporabljen pri razširjanju spremenljivk:
    $(YEAR), $(MONTH), $(DAY), $(HOUR), $(MINUTE), $(SECONDS).
    sicer pustite polje prazno

en: keep this window open
sl: ohranjaj to okno odprto

en: keep this window open to run several imports
sl: ohranjaj to okno odprto za zagon več uvozov

[ctx: preferences]
en: off
sl: izključeno

[ctx: preferences]
en: hardness (relative)
sl: trdota (relativna)

[ctx: preferences]
en: hardness (absolute)
sl: trdota (absolutna)

[ctx: preferences]
en: opacity (relative)
sl: neprosojnost (relativna)

[ctx: preferences]
en: opacity (absolute)
sl: neprosojnost (absolutna)

[ctx: preferences]
en: brush size (relative)
sl: velikost čopiča (relativna)

[ctx: preferences]
en: low
sl: nizka

[ctx: preferences]
en: medium
sl: srednja

[ctx: preferences]
en: high
sl: visoka

[ctx: preferences]
en: false color
sl: napačna barva

[ctx: preferences]
en: grayscale
sl: lestvica sivin

[ctx: preferences]
en: top left
sl: zgoraj levo

[ctx: preferences]
en: top right
sl: zgoraj desno

[ctx: preferences]
en: top center
sl: zgoraj v sredini

[ctx: preferences]
en: bottom
sl: dno

[ctx: preferences]
en: hidden
sl: skrito

en: show OSD
sl: prikaži OSD

en: toggle the visibility of the map overlays
sl: preklopi vidnost prekrivnih plasti zemljevidov

en: filtered images
sl: filtrirane slike

en: when set limit the images drawn to the current filmstrip
sl: kadar nastavim omejitve slike, narisane na trenutni filmski trak

en: max images
sl: maksimalne slike

en: the maximum number of image thumbnails drawn on the map
sl: največje število slik narisanih na zemljevidu

en: group size factor
sl: faktor velikosti skupine

en: increase or decrease the spatial size of images groups on the map. can influence the calculation time
sl: povečaj ali zmanjšaj prostorsko velikost skupin slik na zemljevidu. lahko vpliva na čas izračuna

en: min images per group
sl: min število slik na skupino

en: the minimum number of images to set up an images group. can influence the calculation time.
sl: najmanjše število slik za nastavitev skupine slik. lahko vpliva na čas izračuna.

[ctx: preferences]
en: thumbnail
sl: predogledna sličica

[ctx: preferences]
en: count
sl: število

en: thumbnail display
sl: prikaz predoglednih sličic

en: three options are available: images thumbnails, only the count of images of the group or nothing
sl: na voljo so tri možnosti: predogledne sličice, samo število slik v skupini ali ničesar

en: max polygon points
sl: maksimalno število točk poligona

en: limit the number of points imported with polygon in find location module
sl: omeji število točk, uvoženih s poligonom v modulu za iskanje lokacije

[ctx: preferences]
en: original
sl: izvirnik

[ctx: preferences]
en: to 1/2
sl: na 1/2

[ctx: preferences]
en: to 1/3
sl: na 1/3

[ctx: preferences]
en: to 1/4
sl: na 1/4

[ctx: preferences]
en: bilinear
sl: bilinearni

[ctx: preferences]
en: bicubic
sl: bikubični

[ctx: preferences]
en: auto
sl: avto

[ctx: preferences]
en: vectorscope
sl: vektorskop

[ctx: preferences]
en: waveform
sl: oblika vala

[ctx: preferences]
en: RGB parade
sl: RGB parada

[ctx: preferences]
en: left
sl: levo

[ctx: preferences]
en: right
sl: desno

[ctx: preferences]
en: logarithmic
sl: logaritmično

[ctx: preferences]
en: linear
sl: linearno

[ctx: preferences]
en: horizontal
sl: vodoravno

[ctx: preferences]
en: vertical
sl: navpično

[ctx: preferences]
en: overlaid
sl: prekrivno

[ctx: preferences]
en: parade
sl: parada

[ctx: preferences]
en: monochromatic
sl: monokromatsko

[ctx: preferences]
en: analogous
sl: analogno

[ctx: preferences]
en: analogous complementary
sl: analogno komplementarno

[ctx: preferences]
en: complementary
sl: komplementarno

[ctx: preferences]
en: split complementary
sl: razcep komplementarnega

[ctx: preferences]
en: dyad
sl: diada

[ctx: preferences]
en: triad
sl: triada

[ctx: preferences]
en: tetrad
sl: tetrada

[ctx: preferences]
en: square
sl: kvadrat

[ctx: preferences]
en: normal
sl: normalno

[ctx: preferences]
en: narrow
sl: ozko

[ctx: preferences]
en: line
sl: črta

[ctx: preferences]
en: inch
sl: palec

[ctx: preferences]
en: all
sl: vse

[ctx: preferences]
en: scene-referred (filmic)
sl: glede na sceno (filmično)

[ctx: preferences]
en: scene-referred (sigmoid)
sl: glede na sceno (sigmoidalno)

[ctx: preferences]
en: display-referred (legacy)
sl: glede na zaslon (zapuščina)

en: camera time zone
sl: časovna cona kamere

en: most cameras don't store the time zone in EXIF. give the correct time zone so the GPX data can be correctly matched
sl: večina kamer v EXIFu ne shranjuje časovnih pasov. Podajte časovni pas, da se lahko podatki iz datoteke GPX ustrezno uskladijo s slikami

[ctx: preferences]
en: no color
sl: brez barve

[ctx: preferences]
en: illuminant color
sl: barva vrste svetlobe

[ctx: preferences]
en: effect emulation
sl: posnemanje učinka

[ctx: preferences]
en: list
sl: seznam

[ctx: preferences]
en: tabs
sl: zavihki

[ctx: preferences]
en: columns
sl: stolpci

[ctx: preferences]
en: active
sl: aktivno

[ctx: preferences]
en: dim
sl: zatemnjeno

[ctx: preferences]
en: fade
sl: obledelo

[ctx: preferences]
en: fit
sl: prilagojeno

[ctx: preferences]
en: smooth
sl: gladko

[ctx: preferences]
en: glide
sl: pogladi

en: this setting has been modified
sl: ta nastavitev je bila spremenjena

en: import
sl: uvozi

en: session options
sl: možnosti seje

en: base directory naming pattern
sl: vzorec poimenovanja osnovnih map

en: double click to reset to `%s'
sl: dvokliknite da bi ponovno nastavili na '%s'

en: part of full import path for an import session
sl: del polne poti za uvažanje

en: sub directory naming pattern
sl: vzorec poimenovanja podmap

en: keep original filename
sl: obdrži izvirno ime datoteke

en: keep original filename instead of a pattern while importing from camera or card
sl: obdržite originalno ime datoteke namesto vzorca ob uvozu iz fotoaparata ali kartice

en: file naming pattern
sl: vzorec poimenovanja datotek

en: file naming pattern used for a import session
sl: vzorec poimenovanja datotek za uvažanje

en: lighttable
sl: osvetljena podlaga

en: general
sl: splošno

en: hide built-in presets for utility modules
sl: skrij vgrajene začetne nastavitve za uporabne module

en: hides built-in presets of utility modules in presets menu.
sl: skrije vgrajene začetne nastavitve uporabnih modulov v prednastavitvenem meniju.

en: use single-click in the collections module
sl: uporabi enojni klik na plošči zbirk

en: check this option to use single-click to select items in the collections module. this will allow you to do range selections for date-time and numeric values.
sl: odkljukaj to možnost za uporabo enojnega klika za izbiro slik na plošči zbirk. ta omogoča izbiro glede datumsko-časovnega intervala in številskih vrednosti.

en: expand a single utility module at a time
sl: razširi po en modul osvetljene podlage naenkrat

en: this option toggles the behavior of shift clicking in lighttable mode
sl: ta možnost preklaplja obnašanje dvigalke v načinu osvetljene podlage

en: scroll utility modules to the top when expanded
sl: pomakni module osvetljene podlage na vrh, kadar je razširjeno

en: when this option is enabled then darktable will try to scroll the module to the top of the visible list
sl: kadar je ta možnost omogočena, potem bo darktable poskusil premakniti ta modul na vrh vidnega seznama

en: rating an image one star twice will not zero out the rating
sl: določanje ocene slike z dvojnim klikom na prvo zvezdico ne ugasne ocene

en: defines whether rating an image one star twice will zero out star rating
sl: določanje ali naj dvojni klik slike z eno zvezdico da oceno nič zvezdic

en: show scrollbars for central view
sl: prikaži drsnike za osrednji pogled

en: defines whether scrollbars should be displayed
sl: določa, ali naj bodo prikazani drsniki

en: show image time with milliseconds
sl: prikaži čas slike z milisekundami

en: defines whether time should be displayed with milliseconds
sl: določa, ali naj bo čas prikazan z milisekundami

en: thumbnails
sl: predogledne sličice

en: use raw file instead of embedded JPEG from size
sl: uporabite surovo datoteko namesto vdelanega JPEG zaradi velikosti

en: if the thumbnail size is greater than this value, it will be processed using raw file instead of the embedded preview JPEG (better but slower).
    if you want all thumbnails and pre-rendered images in best quality you should choose the *always* option.
    (more comments in the manual)
sl: če je velikost predogledne sličice večja od te vrednosti, bo obdelana z uporabosurove datoteka namesto vdelanega predogleda JPEG (boljša, vendar počasnejša). 
    če želite vse sličice in vnaprej upodobljene slike v najboljši kakovostinaj izberejo možnost *vedno*.
    (več komentarjev v priročniku)

en: high quality processing from size
sl: visoko kakovostna obdelava zaradi velikosti

en: if the thumbnail size is greater than this value, it will be processed using the full quality rendering path (better but slower).
    if you want all thumbnails and pre-rendered images in best quality you should choose the *always* option.
    (more comments in the manual)
sl: če je velikost predogledne sličice večja od te vrednosti, bo obdelana z uporabo surove datoteke namesto vdelanega predogleda JPEG (boljša, vendar počasnejša). 
    če želite vse sličice in vnaprej upodobljene slike v najboljši kakovosti naj izberejo možnost *vedno*.
    (več komentarjev v priročniku)

en: enable disk backend for thumbnail cache
sl: omogoči diskovni prostor za zalogovnik predoglednih sličic

en: if enabled, write thumbnails to disk (.cache/darktable/) when evicted from the memory cache.
    note that this can take a lot of memory (several gigabytes for 20k images) and will never delete cached thumbnails again.
    it's safe though to delete these manually, if you want. light table performance will be increased greatly when browsing a lot.
    to generate all thumbnails of your entire collection offline, run 'darktable-generate-cache'.
sl: če je to omogočeno, bo program pisal predogledne sličice na disk (.cache/darktable/), kadar bi moral slike pospraviti iz medpomnilnika. Vedite, da to lahko zahteva veliko pomnilnika (nekaj GB za 20 tisoč slik) in ne bo nikoli več zbrisalo shranjenih predoglednih sličic. Lahko jih sicer čisto varno zbrišete ročno, če želite. Zmogljivost osvetljene mize s tem zelo povečamo, če veliko brskamo po slikah. če želite generirati vse predogledne sličice off line, poženite 'darktable-generate-cache'.

en: enable disk backend for full preview cache
sl: omogoči pomoč diska za začasno shranjevanje polnega predogleda

en: if enabled, write full preview to disk (.cache/darktable/) when evicted from the memory cache.
    note that this can take a lot of memory (several gigabytes for 20k images) and will never delete cached thumbnails again.
    it's safe though to delete these manually, if you want.
    light table performance will be increased greatly when zooming image in full preview mode.
sl: če je omogočeno, piše polni predogled na disk (.cache/darktable/) kadar je pregnan iz hitrega medpomnilnika. vedite, da to lahko zavzame veliko pomnilnika (več gigabytov za 20 tisoč slik) in ne bo nikoli več pobrisalo teh sličic. sicer je čisto varno ročno brisanje, če želite. učinkovitost osvetljene podlage se bo zelo povečala ob zumiranju slik v načinu predogleda.

en: generate thumbnails in background
sl: generiraj predogledne sličice v ozadju

en: if 'enable disk backend for thumbnail cache' is enabled thumbnails/mipmaps up to the selected size are generated while user is inactive in lighttable.
sl: če 'omogoči zaledje diska za predpomnilnik sličic' je omogočeno se predogledne sličicedo izbrane velikosti generirajo, ko je uporabnik neaktiven v svetlobni podlagi.

en: reset cached thumbnails
sl: ponovno nastavi predogledne sličice v predpomnilniku

en: force thumbnails to be regenerated by resetting the database. this may be needed in case some thumbnails have been manually removed or corrupted.
sl: prisili regeneracijo sličic s ponastavitvijo baze podatkov. to je lahko potrebno v primeru, da so bile nekatere sličice ročno odstranjene ali poškodovane.

en: delimiters for size categories
sl: ločilniki za kategorije velikosti

en: size categories are used to be able to set different overlays and CSS values depending of the size of the thumbnail, separated by |.
    for example, 120|400 means 3 categories of thumbnails: <120px, 120-400px, >400px
sl: kategorije velikosti se uporabljajo za nastavitev različnih prekrivanj in vrednosti css odvisno od velikosti predogledne sličice, ločene z |. 
    na primer 120|400pomeni 3 kategorije sličic: <120px, 120-400px, >400px

en: pattern for the thumbnail extended overlay text
sl: vzorec za sličico razširjenega prekrivnega besedila

en: see manual to know all the tags you can use.
sl: poglejte v priročnik za vse možne oznake, ki jih lahko uporabljate.

en: pattern for the thumbnail tooltip (empty to disable)
sl: vzorec za orodni namig na sličici (prazno za onemogočenje)

en: darkroom
sl: temnica

en: scroll down to increase mask parameters
sl: pomakni navzdol za povečanje parametrov maske

en: when using the mouse scroll wheel to change mask parameters, scroll down to increase the mask size, feather size, opacity, brush hardness and gradient curvature
    by default scrolling up increases these parameters
sl: ko uporabljate kolesce na miški, da bi spremenili parametre maske, se pomaknite navzdol da bi povečali velikost maske, velikost peresa, neprosojnost, trdoto čopiča in gradienta ukrivljenost
    pomikanje navzgor privzeto poveča te parametre

en: middle mouse button zooms to 200%
sl: srednji gumb miške približa na 200%

en: if enabled, the zoom level will cycle between 100%, 200% and fit to viewport on middle mouse clicks. if disabled, it will toggle between viewport size and 100%, and the 'ctrl' key can be used to control the zoom level.
sl: ko kliknete na srednji gumb miške za povečavo, bo stopnja povečave krožila na 100%, 200%, na velikost prileganja zaslonu. v nasprotnem primeru preklaplja med prileganjem na zaslon in 100%, kontrolko pa lahko uporabite za nadzor stopnje povečave.

en: pattern for the image information line
sl: vzorec za vrstico informacije o sliki

en: see manual for a list of the tags you can use.
sl: poglejte v priročnik na seznam oznak, ki jih lahko uporabljate.

en: position of the image information line
sl: pozicija informacijske vrstice o sliki

en: border around image in darkroom mode
sl: rob okrog slike v načinu temnice

en: double click to reset to `%d'
sl: dvokliknite za ponovno nastavitev na '%d'

en: process the image in darkroom mode with a small border. set to 0 if you don't want any border.
sl: obdelaj sliko v načinu temnice s tankim robom. Postavite na 0, če roba ne želite.

en: reduce resolution of preview image
sl: zmanjšaj ločljivost predogleda slike

en: decrease to speed up preview rendering, may hinder accurate masking
sl: zmanjšanje za pospešitev upodabljanja predogleda lahko ovira natančno zakrivanje

en: show loading screen between images
sl: prikazuj zaslon nalaganja med slikami

en: show gray loading screen when navigating between images in the darkroom
    disable to just show a toast message
sl: med navigacijo med slikami v temni sobi prikaži siv zaslon za nalaganje
    onemogoči, da samo prikaže zaključno sporočilo

en: modules
sl: moduli

en: display of individual color channels
sl: prikaži posamezne barvne kanale

en: defines how color channels are displayed when activated in the parametric masks feature.
sl: določa, kako so prikazani barvni kanali, kadar so aktivirani v parametrski maski.

en: hide built-in presets for processing modules
sl: skrij začetne nastavitve za obdelovalnih modulov

en: hides built-in presets of processing modules in both presets and favourites menu.
sl: skrije vgrajene prednastavitve obdelovalnih modulov tako prednastavitvah kot v meniju priljubljenih.

en: show the guides widget in modules UI
sl: prikaži gradnik vodil v modulih uporabniškega vmesnika

en: expand a single processing module at a time
sl: razširi po en modul temnice naenkrat

en: this option toggles the behavior of shift clicking in darkroom mode
sl: ta možnost preklaplja obnašanje klikanja ob pritisku dvigalke v načinu temnice

en: only collapse modules in current group
sl: strni samo module v tekoči skupini

en: if only expanding a single module at a time, only collapse other modules in the current group - ignore modules in other groups
sl: če razširiš samo po en modul naenkrat, samo strni druge module v trenutni skupina - prezri module v drugih skupinah

en: expand the module when it is activated, and collapse it when disabled
sl: razširi modul, kadar je aktiviran in ga skrči, kadar je onemogočen

en: this option allows to expand or collapse automatically the module when it is enabled or disabled.
sl: ta nastavitev dovoljuje avtomatično razširjanje oz. skrčenje modula, kadar je omogočen oz. onemogočen.

en: scroll processing modules to the top when expanded
sl: pomakni obdelovalne module na vrh, kadar so razširjeni

en: show right-side buttons in processing module headers
sl: prikaži desne gumbe v glavah obdelovalnih modulov

en: when the mouse is not over a module, the multi-instance, reset and preset buttons can be hidden:
     - 'always': always show all buttons,
     - 'active': only show the buttons when the mouse is over the module,
     - 'dim': buttons are dimmed when mouse is away,
     - 'auto': hide the buttons when the panel is narrow,
     - 'fade': fade out all buttons when panel narrows,
     - 'fit': hide all the buttons if the module name doesn't fit,
     - 'smooth': fade out all buttons in one header simultaneously,
     - 'glide': gradually hide individual buttons as needed
sl: kadar miška ni nad modulom, je mogoče skriti gumbe za več pojavkov, ponovne nastavitve in prednastavitve:
    - 'vedno' - vedno prikaži vse gumbe,
    - 'aktivno' - gumbe prikaži samo, ko je miška nad modulom,
    - 'zatemnjeno' - gumbi so zatemnjeni, ko je miška stran,
    - 'samodejno' - skrij gumbe, ko je podokno ozko,
    - 'obledelo' - obledijo vsi gumbi, kadar se plošča zoži,
    - 'prilagojeno' - skrij vse gumbe, če ime modula ne ustreza,
    - 'gladko' - hkrati obledi vse gumbe v eni glavi,
    - 'drsenje' - po potrebi postopoma skrij posamezne gumbe

en: show mask indicator in module headers
sl: prikaži indikator maske v glavah obdelovalnih modulov

en: if enabled, an icon will be shown in the header of any processing modules that have a mask applied
sl: če je omogočena, bo prikazana ikona v glavi katerega koli procesnega modula, ki ima vneseno masko

en: prompt for name on addition of new instance
sl: poziv za ime pri dodajanju novega pojavka

en: if enabled, a rename prompt will be present for each new module instance (either new instance or duplicate)
sl: če je omogočeno, bo za vsak nov pojavek modula prisoten poziv za preimenovanje (ne glede ali je nov primer ali dvojnik)

en: automatically update module name
sl: avtomatično posodobi ime modula

en: if enabled, the module name will be automatically updated to match a preset name or a preset instance name if present.
sl: če je omogočeno, bo ime modula samodejno posodobljeno, tako da ustreza prednastavljenemu imenu ali prednastavljeno ime pojavka, če je prisoten.

en: processing
sl: obdelava

en: image processing
sl: obdelava slike

en: always use LittleCMS 2 to apply output color profile
sl: vedno uporabi LittleCMS 2 za kontrolo izhodnega barvnega profila

en: this is slower than the default.
sl: to je počasnejše od privzete možnosti.

en: pixel interpolator (warp)
sl: interpolator pikslov (warp)

en: pixel interpolator used in modules for rotation, lens correction, liquify, cropping and final scaling (bilinear, bicubic, lanczos2).
sl: interpolator pikslov v modulih za zasuk ter popravke leč, utekočinjenje, obrezovanje in končno prilagajanje velikosti (bilinearna, bikubična, anczos2).

en: pixel interpolator (scaling)
sl: interpolator pikslov (prilagajanje merila)

en: pixel interpolator used for scaling (bilinear, bicubic, lanczos2, lanczos3).
sl: interpolator pikslov uporabljen prilagajanju meril (bilinearno, bikubično, lanczos2, lanczos3).

en: LUT 3D root folder
sl: korenska mapa za tabelo iskanja 3D

en: select directory
sl: izberi mapo

en: this folder (and sub-folders) contains LUT files used by LUT 3D module. (need a restart).
sl: ta mapa (in podmape) vsebujejo datoteke s tabelami iskanja, ki jih uporabljajo moduli LUT3D. (potreben je ponovni zagon).

en: auto-apply pixel workflow defaults
sl: samodejna uporaba privzete nastavitve delovnega toka pikslov

en: scene-referred workflow is based on linear modules and will auto-apply filmic or sigmoid, color calibration and exposure,
    display-referred workflow is based on Lab modules and will auto-apply base curve, white balance and the legacy module pipe order.
sl: delovni tok glede na sceno temelji na linearnih modulih in bo samodejno uporabil način filmično ali sigmoidalno nastavitev barv in osvetlitve,
    tok, ki se nanaša na zaslon, temelji na modulih Lab in bo samodejno uveljavil osnovno krivuljo in zapuščino vrstnega reda modulov.

en: auto-apply per camera basecurve presets
sl: avtomatsko uporabi nastavitve osnovne krivulje kamere

en: use the per-camera basecurve by default instead of the generic manufacturer one if there is one available (needs a restart).
    this option is taken into account when the "auto-apply pixel workflow defaults" is set to "display-referred".
    to prevent auto-apply basecurve presets "auto-apply pixel workflow defaults" should be set to "none"
sl: privzeto uporabite osnovno krivuljo kamere namesto generične krivulje proizvajalca, če je na voljo (potreben je ponovni zagon).
    ta možnost se upošteva, ko je samodejna uporaba privzete nastavitve delovnega toka pikslov nastavljena "glede na zaslon".
    da preprečili samodejna uporaba privzete nastavitve delovnega toka pikslov mora biti to nastavljeno na "nič"

en: detect monochrome previews
sl: zaznavaj enobarvne predoglede

en: many monochrome images can be identified via EXIF and preview data. beware: this slows down imports and reading of EXIF data
sl: številne enobarvne slike je mogoče identificirati prek podatkov EXIF in predogleda. pozor: to upočasni uvoz in branje EXIF podatkov

en: show warning messages
sl: prikaži opozorilna sporočila

en: display messages in modules to warn beginner users when non-standard and possibly harmful settings are used in the pipeline.
    these messages can be false-positive and should be disregarded if you know what you are doing. this option will hide them all the time.
sl: prikaži sporočila v modulih, da opozorijo začetnike na nestandardne morebitne škodljive nastavitve, ki so uporabljene v cevovodu.
    ta sporočila so lahko lažno pozitivna in jih je treba prezreti, če veste kaj delate. ta možnost jih bo ves čas skrivala.

en: CPU / memory
sl: CPE / pomnilnik

en: darktable resources
sl: viri programa darktable

en: defines how much darktable may take from your system resources:
     - 'default': darktable takes ~50% of your systems resources and gives darktable enough to be still performant.
     - 'small': should be used if you are simultaneously running applications taking large parts of your systems memory or OpenCL/GL applications like games or Hugin.
     - 'large': is the best option if you are mainly using darktable and want it to take most of your systems resources for performance.
     - 'unrestricted': should only be used for developing extremely large images as darktable will take all of your systems resources
       and thus might lead to swapping and unexpected performance drops.
       use with caution and not recommended for general use!
sl: določi, koliko lahko program darktable pobere vaših sistemskih virov.
     - 'privzeto': darktable pobere ~50 %% sistemskih virov in nudi darktablu dovolj, da lahko še vedno deluje.
     - 'majhno': naj bi uporabljali, če hkrati uporabljate aplikacije, ki poberejo velik del pomnilnika vaših sistemov ali aplikacije OpenCL/GL, kot so igre ali Hugin.
     - 'veliko': je najboljša možnost, če v glavnem uporabljate darktable in ga želite uporabiti večino sistemskih virov za čim večjo zmogljivost programa.
     - 'neomejeno': bi ga smeli uporabiti samo za razvoj izjemno velikih slik, ker bo darktable vzel vse sistemske vire, kar lahko privede do zamenjav pomnilnika in nepričakovan upad zmogljivosti. Uporabljajte previdno, saj ni priporočljivo za splošno uporabo!

en: prefer performance over quality
sl: prednost učinkovitosti pred kakovostjo

en: if switched on, thumbnails and previews are rendered at lower quality but 4 times faster
sl: če je vklopljeno, se sličice in predogledi upodabljajo v slabši kakovosti, a 4 krat hitreje

en: activate OpenCL support
sl: aktiviraj podporo za OpenCL

en: if found, use OpenCL runtime on your system to speed up processing.
    can be switched on and off at any time.
sl: če je najdena, uporabi podporo OpenCL za pospešeno obdelavo.
    možnost lahko vklopimo ali izklopimo ob poljubnem času.

en: not available
sl: ni na voljo

en: not available on this system
sl: ni na voljo na tem sistemu

en: OpenCL scheduling profile
sl: profil časovnega planiranja OpenCL

en: defines how preview and full pixelpipe tasks are scheduled on OpenCL enabled systems:
     - 'default': GPU processes full and CPU processes preview pipe (adaptable by config parameters),
     - 'multiple GPUs': process both pixelpipes in parallel on two different GPUs,
     - 'very fast GPU': process both pixelpipes sequentially on the GPU.
sl: določa kako sta planirana tokova za predogled celotnega procesov pixelpipe na sistemih z omogočenim OpenCL:
     - 'privzeto:' - GPE obdeluje vse in CPE obdeluje tok predogleda (glede na nastavljene parametre);
     - 'več GPE:' - vzporedno se obdelujeta oba tokova na dveh GPE;
     - 'zelo hiter GPE' - zaporedno se obdeluje oba procesa na GPE.

en: use all device memory
sl: uporabi ves pomnilnik naprave

en: if enabled darktable will use all device memory except a safety margin (headroom, default is 600MB)
sl: če je omogočeno, bo dark table uporabil ves pomnilnik naprave razen varnostnega zaloge (privzeto je 600 MB)​

en: OpenCL drivers
sl: Gonilniki OpenCL

en: Intel GPU
sl: Intel GPE

en: Intel(R) OpenCL Graphics for all supported platforms (vendor provided)
sl: Grafika Intel(R) OpenCL za vse podprte platforme (zagotovil proizvajalec)

en: Nvidia CUDA based OpenCL (vendor provided)
sl: OpenCL, ki temelji na Nvidia CUDA (priskrbel proizvajalec)

en: AMD Accelerated Parallel Processing (vendor provided)
sl: AMD Accelerated Parallel Processing (zagotovil proizvajalec)​

en: RustiCL Mesa OpenCL, still unstable. if you want to use this, you should disable the vendor driver
sl: RustiCL Mesa OpenCL, še vedno nestabilen. če želite to uporabiti, morate onemogočite gonilnik proizvajalca

en: Apple OpenCL (vendor provided)
sl: Apple OpenCL (priskrbi proizvajalec)

en: Microsoft OpenCLOn12, only use this if the vendor provided driver does not work or there is none provided.
sl: Microsoft OpenCLOn12, uporabite to le, če gonilnik, ki ga je zagotovil prodajalec, tega ne uporablja ali pa ga ni.

en: other platforms
sl: ostale platforme

en: if set, all unspecified platforms are accepted. only do this if no vendor driver is available
sl: če je nastavljeno, so sprejete vse neomenjene platforme. to storite le, če ni na voljo gonilnika proizvajalca

en: security
sl: varnost

en: ask before removing images from the library
sl: vprašaj pred odstranjevanjem slik iz knjižnice

en: always ask the user before removing image information from the library
sl: vedno vprašaj uporabnika pred kakršnimkoli odstranjevanjem informacije o sliki iz knjižnice

en: ask before deleting images from disk
sl: vprašaj pred odstranjevanjem slike z diska

en: always ask the user before any image file is deleted
sl: vedno vprašaj uporabnika pred brisanjem kakršnekoli datoteke

en: ask before discarding history stack
sl: vprašaj pred odstranjevanjem sklada zgodovine

en: always ask the user before history stack is discarded on any image
sl: vedno vprašaj uporabnika pred odstranjevanjem sklada zgodovine katerekoli slike

en: try to use trash when deleting images
sl: ob brisanju datoteke jih poskusi prestaviti v koš za smeti

en: send files to trash instead of permanently deleting files on system that supports it
sl: prestavite datoteke v koš za smeti namesto nepreklicnega brisanja na operacijskih sistemih, ki to dopuščajo

en: ask before moving images from film roll folder
sl: vprašaj pred prenosom slik iz mape z zvitki filmov

en: always ask the user before any image file is moved.
sl: vedno vprašaj pred kakršnimkoli prenosom datoteke s sliko.

en: ask before copying images to new film roll folder
sl: vprašaj pred kopiranjem slik iz mape s filmi

en: always ask the user before any image file is copied.
sl: vedno vprašaj pred kakršnimkoli kopiranjem slik.

en: ask before removing empty folders
sl: vprašaj pred odstranjevanjem praznih map

en: always ask the user before removing any empty folder. this can happen after moving or deleting images.
sl: vedno vprašaj uporabnika pred brisanjem prazne mape. to se lahko zgodi po prenosu ali brisanjem slik.

en: ask before deleting a tag
sl: vprašaj pred brisanjem oznake

en: ask before deleting a style
sl: vprašaj pred brisanjem sloga

en: ask before deleting a preset
sl: vprašaj pred brisanjem začetnih nastavitev

en: will ask for confirmation before deleting or overwriting a preset
sl: bo prosil za potrditev pred brisanjem ali prepisovanjem prednastavitve

en: ask before exporting in overwrite mode
sl: vprašaj pred izvažanjem v prepisovalnem načinu

en: will ask for confirmation before exporting files in overwrite mode
sl: bo prosil za potrditev pred izvažanjem datotek v prepisovalnem načinu

note: italic
en: other
sl: ostalo

en: password storage backend to use
sl: uporaba gesla za shranjevanje v ozadju

en: the storage backend for password storage: auto, none, libsecret, kwallet
sl: shramba gesel: auto, nič, libsecret, kwallet

en: executable for playing audio files
sl: program za predvajanje avdio datotek

en: this external program is used to play audio files some cameras record to keep notes for images
sl: ta zunanji program uporabim za predvajanje avdio datotek, kjer nekatere kamere shranjujejo opombe k slikam

en: storage
sl: shramba

en: database
sl: podatkovna baza

en: create database snapshot
sl: ustvari podatkovno bazo posnetka

en: database snapshots are created right before closing darktable. options allow you to choose how often to make snapshots:
     - 'never': simply don't do snapshots. that way the only snapshots done are mandatory version-upgrade snapshots
     - 'once a month': create snapshot if a month has passed since last snapshot
     - 'once a week': create snapshot if 7 days had passed since last snapshot
     - 'once a day': create snapshot if over 24h passed since last snapshot
     - 'on close': create snapshot every time darktable is closed
sl: posnetki baze podatkov so ustvarjeni tik pred zaprtjem programa darktable. možnosti vam dovoljujejo izbiro, kako pogosto boste naredili posnetke:
     - 'nikoli:' - preprosto ne delajte posnetkov. na ta način so edini narejeni posnetki obvezni posnetki pred nadgradnjo verzije
     - 'enkrat na mesec' - ustvarite posnetek, če je od zadnjega posnetka pretekel en mesec
     - 'enkrat na teden:' - ustvarite posnetek, če je od zadnjega posnetka minilo 7 dni
     - 'enkrat na dan:' - ustvarite posnetek, če je od zadnjega posnetka minilo več kot 24 ur
     - 'od zaprtju' - ustvarite posnetek vsakič, ko zaprete program darktable

en: how many snapshots to keep
sl: koliko posnetkov hraniti

en: after successfully creating snapshot, how many older snapshots to keep (excluding mandatory version update ones). enter -1 to keep all snapshots
    keep in mind that snapshots do take some space and you only need the most recent one for successful restore
sl: po uspešnem kreiranju posnetka, koliko starejših posnetkov je treba obdržati (razen obveznih posodobitev verzij). vnesite -1, da ohranite vse posnetke
    vedite, da posnetki zavzamejo nekaj prostora in da za uspešno obnovo potrebujete le nedavne

en: XMP sidecar files
sl: priklopne datoteke XMP

en: create XMP files
sl: ustvari datoteke XMP

en: XMP sidecar files hold information about all your development steps to allow flawless re-importing of image files.
    
    depending on the selected mode sidecar files will be created:
     - 'never'
     - 'on import': immediately after importing the image
     - 'after edit': after any user change on the image or adding tags.
sl: priklopne datoteke XMP vsebujejo informacije o vseh vaših razvojnih korakih, ki omogočajo brezhibno ponovno uvažanje slikovnih datotek.
    
    odvisno od izbranega načina bo priklopna datoteka napisana:
     - 'nikoli'
     - 'ob uvozu': takoj po uvozu slike
     - 'po urejanju': po kakršnikoli uporabnikovi spremembi na sliki.

en: store XMP tags in compressed format
sl: shrani oznake XMP v stisnjenem formatu

en: entries in XMP tags can get rather large and may exceed the available space to store the history stack in output files.
    this option allows XMP tags to be compressed and save space.
sl: vnosi oznak XMP lahko zavzamejo kar veliko pomnilnika in lahko narastejo prek prostega prostora za sklad zgodovine na izhodni datoteki.
    ta možnost omogoča stiskanje oznak XMP in varčevanje s prostorom.

en: auto-save interval
sl: interval samodejnega shranjevanja

en: automatically save history while developing using the given interval (in seconds); set to zero to disable auto-saving. auto-saving might be disabled on slow drives.
sl: samodejno shrani zgodovino med razvijanjem z danim intervalom (in sekundah); nastavite na nič, da onemogočite samodejno shranjevanje. samodejno shranjevanje je morda onemogočiti na počasnih napravah.

en: look for updated XMP files on startup
sl: preglej osvežene datoteke XMP ob zagonu

en: check file modification times of all XMP files on startup to check if any got updated in the meantime
sl: preveri spremenjene čase vseh datotek XMP ob zagonu, da bi ugotovili ali se je katera od njih medtem spremenila

en: miscellaneous
sl: razno

en: interface
sl: vmesnik

en: load default shortcuts at startup
sl: naloži privzete bližnjice ob zagonu

en: load default shortcuts before user settings. switch off to prevent deleted defaults returning
sl: naloži privzete bližnjice pred nastavitve uporabnika. izklopite, da preprečite izbrisano povrnitev privzetih

en: scale slider step with min/max
sl: prilagodi korak drsnika z min/max

en: vary slider step size with min/max range
sl: spreminjaj velikost koraka drsnika z min/max obsega

en: sort built-in presets first
sl: najprej razvrsti vgrajene prednastavitve

en: whether to show built-in presets first before user's presets in presets menu.
sl: ali naj se najprej prikažejo vgrajene prednastavitve pred uporabniškimi prednastavitvami v meniju prednastavitev.

en: mouse wheel scrolls modules side panel by default
sl: kolešček na miški privzeto omogoča drsenje po modulih na stranskem panelu

en: when enabled, use mouse wheel to scroll modules side panel.  use ctrl+alt to use mouse wheel for data entry.  when disabled, this behavior is reversed
sl: kadar je omogočeno lahko uporabljate kolešček na miški za drsenje po modulih v stranskem panelu. Uporabite krmilka+alt za uporabo koleščka za vnos podatkov. kadar je onemogočeno, tega obnašanja ni

en: always show panels' scrollbars
sl: vedno prikazuj panelne drsnike

en: defines whether the panel scrollbars should be always visible or activated only depending on the content.  (need a restart)
sl: določi ali so drsniki na panelih vedno vidni ali pa so aktivirani samo v odvisnosti od vsebine. (potreben je ponovni zagon)

en: duration of the UI transitions in ms
sl: trajanje pretvorb uporabniškega vmesnika v ms

en: how long the transitions take (in ms) for expanding or collapsing modules and other UI elements
sl: kako dolgo trajajo pretvorbe (v ms) za razširjanje in strnjevanje modulov in ostalih elementov uporabniškega vmesnika

en: position of the scopes module
sl: pozicija modula obsegov

en: position the scopes at the top-left or top-right of the screen
sl: pozicija obsegov na vrhu levo ali na vrhu desno zaslona

en: method to use for getting the display profile
sl: metoda za pridobitev profila zaslona

en: this option allows to force a specific means of getting the current display profile.
    this is useful when one alternative gives wrong results
sl: ta možnost dovoljuje prisilno rabo posebnega načina pridobitve trenutnega profila zaslona.
    uporabno, kadar nek način daje napačen rezultat

en: order or exclude MIDI devices
sl: razvrsti ali izvzemi naprave MIDI

en: comma-separated list of device name fragments that if matched load MIDI device at id given by location in list
    or if preceded by '-' prevent matching devices from loading. add encoding and number of knobs like 'BeatStep:63:16'
sl: seznam naprav in delov imen naprav ločen z vejicami, ki če ustrezajo, naložijo napravo MIDI na določilnik dan z mestom v seznamu
    ali če je pred njim '-' na seznamu preprečujejo ujemanje nalaganje naprav. dodajte kodiranje in število gumbov, kot je 'Beatstep:63:16'

note: tags
en: tags
sl: oznake

en: omit hierarchy in simple tag lists
sl: opusti hierarhijo pri enostavnih seznamih oznak

en: when creating an XMP sidecar file the hierarchical tags are also added as a simple list
    of non-hierarchical ones to make them visible to some other programs.
    when this option is checked darktable will only include their last part
    and ignore the rest. so 'foo|bar|baz' will only add 'baz'.
sl: ko se ustvari datoteka XMP, so sicer hierarhično urejene oznake prav tako dodane kot enostavni seznam
    nehierarhičnih oznak, da so lahko vidne tudi nekaterim drugim programom.
    kadar je ta opcija odkljukana, bo darktable dodal samo zadnji del
    in opustil preostali del. npr. za 'foo|bar|baz' bo dodal samo 'baz'.

en: shortcuts with multiple instances
sl: tipkovne bližnjice pri več pojavkih

en: prefer focused instance
sl: dajaj prednost fokusiranemu pojavku

en: where multiple instances of a module are present, apply shortcuts to the instance that has focus
    if none are focused, the preferences below control rules that are followed (in order) to decide which module instance shortcuts will be applied to.
    note: blending shortcuts always apply to the focused instance
sl: kjer je prisotnih več pojavkov modula, uporabite bližnjice do pojavka, ki ima fokus
    če noben nima fokusa, preference spodaj upoštevajo sledeča pravila (po vrstnem redu), da se odloči, za katere bližnjice pojavkov modula bodo uporabljene.
    opomba: bližnjice za mešanje vedno veljajo za izbrani pojavek

en: prefer expanded instances
sl: dajaj prednost razširjenim pojavkom

en: if instances of the module are expanded, ignore collapsed instances
sl: če se pojavki modula razširijo, prezrite strnjene pojavke

en: prefer enabled instances
sl: dajaj prednost omogočenim pojavkom

en: after applying the above rule, if instances of the module are active, ignore inactive instances
sl: po uporabi zgornjega pravila, če so pojavki modula aktivni, prezrite neaktivni pojavke

en: prefer unmasked instances
sl: dajaj prednost nemaskiranim pojavkom

en: after applying the above rules, if instances of the module are unmasked, ignore masked instances
sl: po uporabi zgornjih pravil, če so pojavki modula nemaskirani, prezrite zamaskirane pojavke

en: selection order
sl: razvrstitev izbire

en: after applying the above rules, apply the shortcut based on its position in the pixelpipe
sl: po uporabi zgornjih pravil uporabite bližnjico glede na njen položaj v pixelpipe-u

en: allow visual assignment to specific instances
sl: dovoli vizualno dodeljevanje za specifične pojavke

en: when multiple instances are present on an image this allows shortcuts to be visually assigned to those specific instances
    otherwise shortcuts will always be assigned to the preferred instance
sl: ko je na sliki prisotnih več pojavkov, to omogoča bližnjice, ki so vizualno dodeljene tistim posebnim pojavkom
    sicer bodo bližnjice vedno dodeljene prednostnemu pojavku

en: map / geolocalization view
sl: pogled zemljevida / geolociranja

en: pretty print the image location
sl: prijazno tiskaj lokacijo slike

en: show a more readable representation of the location in the image information module
sl: prikaži bolj berljivo obliko lokacije v modulu podatkov o sliki

en: slideshow view
sl: pogled dia projekcije

en: waiting time between each picture in slideshow
sl: čas prikaza posamezne slike v projekciji

en: do not set the 'uncategorized' entry for tags
sl: ne nastavi vnosa 'nekategorizirano' za oznake

en: do not set the 'uncategorized' entry for tags which do not have children
sl: ne nastavite vnosa 'nekategorizirano' za oznake, ki nimajo otrok

en: tags case sensitivity
sl: oznake občutljivost na velike in male črke

en: tags case sensitivity. without the Sqlite ICU extension, insensitivity works only for the 26 latin letters
sl: velike/male črke v oznakah. brez razširitve Sqlite ICU neobčutljivost deluje samo za 26 latiničnih črk

en: number of collections to be stored
sl: število grup, ki naj bodo shranjene

en: the number of recent collections to store and show in this list
sl: število zadnjih zbirk za shranjevanje in njihov prikaz v seznamih

en: hide the history button and show a specific module instead
sl: skrij gumb zgodovine in namesto tega prikazu določen modul

en: hide the history button and show the recent collections module instead
sl: skrij gumb zgodovine in namesto tega prikazu zadnje zbirke

en: number of folder levels to show in lists
sl: število ravni map prikazanih v seznamih

en: the number of folder levels to show in film roll names, starting from the right
sl: število ravni map prikazanih v seznamu map s filmi, začeto z desne

en: sort film rolls by
sl: razvrsti zvitke filma po

[ctx: preferences]
en: chronological
sl: kronološko

en: sets the collections-list order for film rolls
sl: nastavi vrstni red zbirk za zvitke filmov

en: sort collection descending
sl: razvrsti zbirko padajoče

en: sort the following collections in descending order: 'film roll' by folder, 'folder', 'times' (e.g. 'capture date')
sl: razvrsti naslednje zbirke v padajočem redu: 'film po zvitku', 'mapa',' čas' (npr. datum posnetka)

en: prefer a history button in the collections module
sl: raje prikazuj gumb zgodovine v modulu zbirk

en: hide this module and instead access collections history with a button in the collections module
sl: skrivaj ta modul in namesto tega dostopaj do zbirk zgodovine z gumbom v modulu zbirk

en: suggested tags level of confidence
sl: nivo zaupanja predlaganih oznak

en: level of confidence to include the tag in the suggestions list, 0: all associated tags, 99: 99% matching associated tags, 100: no matching tag to show only recent tags (faster)
sl: raven zaupanja, da je oznaka vključena na seznam predlogov, 0: vse asociirane oznake, 99: 99% ujemanje povezanih oznak, 100: brez ujemajoče se oznake pokaži samo nedavne oznake (hitreje)

en: number of recently attached tags
sl: število nedavno priključenih oznak

en: number of recently attached tags which are included in the suggestions list. the value `-1' disables the recent list
sl: število nedavno priključenih oznak, ki so vključene v seznam predlogov. vrednost '-1' onemogoči seznam nedavnih

en: lens shift (vertical)
sl: pomik lečja (vertikalno)

en: lens shift (horizontal)
sl: pomik lečja (horizontalno)

en: shear
sl: prireži

note: focal length
en: focal length
sl: goriščna razdalja

en: crop factor
sl: faktor obreza

en: lens dependence
sl: odvisnost objektiva

en: aspect adjust
sl: prilagoditev razmerja stranic

en: lens model
sl: model objektiva

en: automatic cropping
sl: avtomatično obrezovanje

en: generic
sl: splošni

en: specific
sl: posebni

note: DEVELOP_MASK_DISABLED
en: off
sl: izklopljeno

en: largest area
sl: največja površina

en: original format
sl: izvorni format

en: fusion
sl: zlivanje

en: exposure shift
sl: pomik osvetlitve

en: exposure bias
sl: pristranskost osvetlitve

en: preserve colors
sl: ohrani barve

en: none
sl: nobeno

en: luminance
sl: svetlost

en: average RGB
sl: povprečje RGB

en: sum RGB
sl: vsota RGB

en: norm RGB
sl: norma RGB

en: basic power
sl: osnovna moč

en: black level correction
sl: popravek nivoja črnine

en: highlight compression
sl: stiskanje bleščav

en: middle gray
sl: srednja siva

en: midtone range
sl: obseg srednjih tonov

en: bilateral grid
sl: dvojna mreža

en: local laplacian filter
sl: lokalni Laplacov filter

en: blur type
sl: tip zamegljevanja

en: blur radius
sl: radij zamegljevanja

en: diaphragm blades
sl: diafragemska rezila

en: concavity
sl: konkavnost

en: linearity
sl: linearnost

en: rotation
sl: sukanje

en: direction
sl: smer

en: curvature
sl: ukrivljenost

en: offset
sl: odmik

en: lens
sl: objektiv

en: motion
sl: gibanje

en: gaussian
sl: gaussov

en: aspect ratio
sl: razmerje proporcev

note: // portrait / landscape
en: orientation
sl: orientacija

en: border size
sl: debelina roba

en: horizontal offset
sl: vodoravni odmik

en: vertical offset
sl: vertikalni odmik

en: frame line size
sl: debelina črte roba

en: frame line offset
sl: zamik črte okvirja

en: basis
sl: osnovno

en: auto
sl: avto

en: portrait
sl: pokončno

en: landscape
sl: ležeče

en: width
sl: širina

en: height
sl: višina

en: shorter
sl: krajše

en: longer
sl: daljše

en: avoid colorshift
sl: izogibaj se barvnega pomika

en: iterations
sl: iteracij

en: once
sl: enkrat

en: twice
sl: dvakrat

en: three times
sl: trikrat

en: four times
sl: štirikrat

en: five times
sl: petkrat

en: guide
sl: vodilo

en: radius
sl: polmer

en: strength
sl: moč

en: correction mode
sl: način popravkov

en: very large chromatic aberration
sl: zelo velik barvni odklon

en: red
sl: rdeča

en: green
sl: zelena

en: blue
sl: modra

en: darken only
sl: samo potemnjeno

en: brighten only
sl: samo posvetljeno

en: input blur radius
sl: vhodni radij zamegljevanja

en: pixellation radius
sl: radij pikselacije

en: output blur radius
sl: izhodni radij zamegljevanja

en: noise level
sl: raven šuma

en: normalize channels
sl: normaliziraj kanale

en: F source
sl: vir F

en: LED source
sl: vir LED

en: gamut compression
sl: stiskanje barvnega razpona

en: clip negative RGB from gamut
sl: obreži negativni RGB iz barvnega razpona

en: saturation algorithm
sl: algoritem nasičevanja

en: same as pipeline (D50)
sl: enako kot cevovod (D50)

en: A (incandescent)
sl: A (žarnica)

en: D (daylight)
sl: D (dnevna svetloba)

en: E (equi-energy)
sl: E (enakovredna energija)

en: F (fluorescent)
sl: F (fluorescentna)

en: LED (LED light)
sl: LED (svetloba LED)

en: Planckian (black body)
sl: Planckova (črno telo)

en: custom
sl: po meri

en: (AI) detect from image surfaces...
sl: (AI) razberi iz površin slike...

en: (AI) detect from image edges...
sl: (AI) razberi iz robov slike...

en: as shot in camera
sl: kot posnetek kamere

en: F1 (Daylight 6430 K) – medium CRI
sl: F1 (Dnevna svetloba 6430 K) – srednja CRI

en: F2 (Cool White 4230 K) – medium CRI
sl: F2 (Hladno bela 4230 K) – srednji CRI

en: F3 (White 3450 K) – medium CRI
sl: F3 (Bela 3450 K) – srednja CRI

en: F4 (Warm White 2940 K) – medium CRI
sl: F4 (Topla bela 2940 K) – srednja CRI

en: F5 (Daylight 6350 K) – medium CRI
sl: F5 (Dnevna svetloba 6350 K) – srednja CRI

en: F6 (Lite White 4150 K) – medium CRI
sl: F6 (Nežno bela 4150 K) – srednja CRI

en: F7 (D65 simulator 6500 K) – high CRI
sl: F7 (D65 simulacija 6500 K) – visok CRI

en: F8 (D50 simulator 5000 K) – high CRI
sl: F8 (D50 simulacija 5000 K) – visok CRI

en: F9 (Cool White Deluxe 4150 K) – high CRI
sl: F9 (Hladna bela Deluxe 4150 K) – visok high CRI

en: F10 (Tuned RGB 5000 K) – low CRI
sl: F10 (Uglašena RGB 5000 K) – nizek CRI

en: F11 (Tuned RGB 4000 K) – low CRI
sl: F11 (Uglašena RGB 4000 K) – nizek CRI

en: F12 (Tuned RGB 3000 K) – low CRI
sl: F12 (Uglašena RGB 3000 K) – nizek CRI

en: B1 (Blue 2733 K)
sl: B1 (Modra 2733 K)

en: B2 (Blue 2998 K)
sl: B2 (Modra 2998 K)

en: B3 (Blue 4103 K)
sl: B3 (Modra 4103 K)

en: B4 (Blue 5109 K)
sl: B4 (Modra 5109 K)

en: B5 (Blue 6598 K)
sl: B5 (Modra 6598 K)

en: BH1 (Blue-Red hybrid 2851 K)
sl: BH1 (Modro-rdeča hibridna 2851 K)

en: V1 (Violet 2724 K)
sl: V1 (Vijolična 2724 K)

en: V2 (Violet 4070 K)
sl: V2 (Vijolična 4070 K)

en: linear Bradford (ICC v4)
sl: linearni Bradford (ICC v4)

en: non-linear Bradford
sl: nelinearni Bradford

en: none (bypass)
sl: nič (obvod)

en: version 1 (2020)
sl: verzija 1 (2020)

en: version 2 (2021)
sl: verzija 2 (2021)

en: version 3 (Apr 2021)
sl: verzija 3 (Apr 2021)

en: left
sl: levo

en: top
sl: vrh

en: right
sl: desno

en: bottom
sl: dno

en: input saturation
sl: vhodna nasičenost

en: contrast fulcrum
sl: žarišče kontrasta

en: output saturation
sl: izhodna nasičenost

en: lift, gamma, gain (ProPhoto RGB)
sl: dvig, gama, ojačenje (ProPhotoRGB)

en: slope, offset, power (ProPhoto RGB)
sl: strmina, odmik, moč (ProPhotoRGB)

en: lift, gamma, gain (sRGB)
sl: dvig, gama, ojačenje (sRGB)

en: chroma
sl: kroma

en: hue
sl: odtenek

en: shadows fall-off
sl: odpad senc

en: white fulcrum
sl: bela točka opore

en: highlights fall-off
sl: odpad bleščav

en: shadows
sl: sence

en: highlights
sl: bleščave

en: global chroma
sl: globalna tabela tonov

en: mid-tones
sl: srednji toni

en: global saturation
sl: globalna nasičenost

en: hue shift
sl: premik odtenka

en: global brilliance
sl: globalna živahnost

en: mask middle-gray fulcrum
sl: maska oporne točke osrednje sive

en: global vibrance
sl: globalna živahnost

en: contrast gray fulcrum
sl: kontrast oporne točke sive

en: contrast
sl: kontrast

en: saturation formula
sl: formula nasičenosti

en: green-magenta contrast
sl: kontrast zelene proti magenti

en: blue-yellow contrast
sl: kontrast modre proti rumeni

en: gamut clipping
sl: obrezovanje barvnega razpona

en: Adobe RGB (compatible)
sl: Adobe RGB (kompatibilno)

en: linear Rec709 RGB
sl: linearni Rec709 RGB

en: linear Rec2020 RGB
sl: linearni Rec2020 RGB

en: source mix
sl: mešanje vhodov

en: number of clusters
sl: število grup

en: color dominance
sl: barvna nadvlada

en: histogram equalization
sl: izenačevanje histograma

en: spatial extent
sl: prostorska razširitev

en: range extent
sl: razširitev obsega

en: saturated colors
sl: nasičene barve

en: select by
sl: izberi po

note: mix slider
en: mix
sl: mešano

en: process mode
sl: način obdelave

en: lightness
sl: svetlost

en: smooth
sl: gladko

en: strong
sl: močno

en: edge detection radius
sl: polmer zaznavanja robov

en: threshold
sl: prag

en: operation mode
sl: način operacij

en: global average (fast)
sl: globalno povprečje (hitro)

en: local average (slow)
sl: lokalno povprečje (počasno)

en: static threshold (fast)
sl: statični prag (hitro)

en: match greens
sl: ustrezne zelene

en: edge threshold
sl: prag roba

en: color smoothing
sl: barvno glajenje

en: method
sl: metoda

en: LMMSE refine
sl: izboljšava LMMSE

en: dual threshold
sl: dvojni prag

en: disabled
sl: onemogočeno

en: local average
sl: lokalno povprečje

en: full average
sl: polno povprečje

en: full and local average
sl: polno in lokalno povprečje

en: LMMSE
sl: LMMS

en: passthrough (monochrome)
sl: direktni prenos (enobarvno)

en: photosite color (debug)
sl: fotografsko spletišče (odpravljanje napak)

en: Markesteijn 1-pass
sl: Markesteijn 1-prehodni

en: Markesteijn 3-pass
sl: Markesteijn 3-prehodni

en: frequency domain chroma
sl: frekvenčna domena krome

en: Markesteijn 3-pass + VNG
sl: Markesteijn 1-prehodni + VNG

note: history
en: basic
sl: osnovna

en: median
sl: mediana

en: 3x median
sl: 3 x mediana

en: refine & medians
sl: izboljšaj mediane

en: 2x refine + medians
sl: 2 x izboljšaj + mediane

en: patch size
sl: velikost krpe

en: search radius
sl: radij iskanja

en: preserve shadows
sl: ohrani sence

en: bias correction
sl: popravek pristranskosti

en: scattering
sl: raztros

en: central pixel weight
sl: utež centralne točke

en: adjust autoset parameters
sl: prilagodi avtomatsko nastavljene parametre

en: whitebalance-adaptive transform
sl: prilagojena transformacija glede na ravnotežje beline

en: fix various bugs in algorithm
sl: popravi različne napake algoritma

en: upgrade profiled transform
sl: nadgradi profilirano transformacijo

en: color mode
sl: barvni način

en: non-local means
sl: ne-lokalna povprečja

en: non-local means auto
sl: avtomatska ne-lokalna povprečja

en: wavelets
sl: valovčki

en: wavelets auto
sl: avtomatski valovčki

en: compute variance
sl: izračunaj varianco

note: two more sharpness (standard & strong)
en: sharpness
sl: ostrina

en: radius span
sl: polmer dosega

en: edge sensitivity
sl: robna občutljivost

en: 1st order anisotropy
sl: anizotropnost 1. reda

en: 2nd order anisotropy
sl: anizotropnost 2. reda

en: 3rd order anisotropy
sl: anizotropnost 3. reda

en: 4th order anisotropy
sl: anizotropnost 4. reda

en: luminance masking threshold
sl: prag maske svetlosti

en: 1st order speed
sl: 1. red hitrosti

en: 2nd order speed
sl: 2. red hitrosti

en: 3rd order speed
sl: 3. red hitrosti

en: 4th order speed
sl: 4. red hitrosti

en: central radius
sl: centralni radij

en: damping
sl: vlaženje

en: random
sl: slučajno

en: Floyd-Steinberg 1-bit B&W
sl: Floyd-Steinberg 1-bitni črno-beli

en: Floyd-Steinberg 1-bit RGB
sl: Floyd-Steinberg 1-bitni RGB

en: Floyd-Steinberg 2-bit gray
sl: Floyd-Steinberg 2-bitne sivine

en: Floyd-Steinberg 2-bit RGB
sl: Floyd-Steinberg 2-bitni RGB

en: Floyd-Steinberg 4-bit gray
sl: Floyd-Steinberg 4-bitne sivine

en: Floyd-Steinberg 4-bit RGB
sl: Floyd-Steinberg 4-bitni RGB

en: Floyd-Steinberg 8-bit RGB
sl: Floyd-Steinberg 8-bitni RGB

en: Floyd-Steinberg 16-bit RGB
sl: Floyd-Steinberg 16-bitni RGB

en: Floyd-Steinberg auto
sl: Floyd-Steinberg avto

en: posterize 2 levels per channel
sl: posteriziraj 2 ravni na kanal

en: posterize 3 levels per channel
sl: posteriziraj 3 ravni na kanal

en: posterize 4 levels per channel
sl: posteriziraj 4 ravni na kanal

en: posterize 5 levels per channel
sl: posteriziraj 5 ravni na kanal

en: posterize 6 levels per channel
sl: posteriziraj 6 ravni na kanal

en: posterize 7 levels per channel
sl: posteriziraj 7 ravni na kanal

en: posterize 8 levels per channel
sl: posteriziraj 8 ravni na kanal

en: percentile
sl: odstotek

en: target level
sl: raven cilja

en: compensate exposure bias
sl: izravnaj pristranskost osvetlitve

en: manual
sl: ročno

en: automatic
sl: avtomatično

en: middle gray luminance
sl: svetlost srednje sive

en: black relative exposure
sl: relativna osvetlitev črne

en: white relative exposure
sl: relativna osvetlitev beline

en: transition
sl: prehod

en: bloom ↔ reconstruct
sl: cvetenje ↔ ponovna obnova

en: gray ↔ colorful details
sl: sivo ↔ barvne podrobnosti

en: structure ↔ texture
sl: struktura ↔ tekstura

en: dynamic range scaling
sl: merilo dinamičnega razpona

en: target middle gray
sl: ciljna srednja siva

en: target black luminance
sl: ciljna svetlost črne

en: target white luminance
sl: ciljna svetlost bele

en: hardness
sl: trdota

en: extreme luminance saturation
sl: nasičenost skrajnih svetlosti

en: shadows ↔ highlights balance
sl: uravnoteževanje senc ↔ bleščav

en: add noise in highlights
sl: dodaj šum v bleščave

en: preserve chrominance
sl: ohrani barvnost

en: color science
sl: znanost o barvah

en: auto adjust hardness
sl: samodejno prilagodi trdoto

en: use custom middle-gray values
sl: uporabi srednje-sive vrednosti po meri

en: iterations of high-quality reconstruction
sl: iteracije visoko kakovostnih rekonstrukcij

en: type of noise
sl: vrste šuma

en: contrast in shadows
sl: kontrast v sencah

en: contrast in highlights
sl: kontrast v bleščavah

en: compensate output ICC profile black point
sl: izravnava izhodne črne točke profila ICC

en: spline handling
sl: obdelava zlepka

en: enable highlight reconstruction
sl: omogoči rekonstrukcijo bleščav

en: no
sl: ne

en: luminance Y
sl: svetlost Y

en: RGB power norm
sl: norma moči RGB

en: RGB euclidean norm (legacy)
sl: RGB evklidska norma (zapuščina)

en: RGB euclidean norm
sl: RGB evklidska norma

en: v5 (2021)
sl: v5 (2020)

en: uniform
sl: enakomerni

en: poissonian
sl: poissonov

en: hard
sl: trdo

en: soft
sl: mehko

en: safe
sl: varno

en: bias
sl: pristranskost

en: target
sl: cilj

en: filmic
sl: filmično

en: density
sl: gostota

en: saturation
sl: nasičenost

en: coarseness
sl: zrnatost

en: mid-tones bias
sl: pristranskost srednjih tonov

en: clipping threshold
sl: prag obrezovanja

en: diameter of reconstruction
sl: premer rekonstrukcije

en: candidating
sl: kandidiranje

en: combine
sl: sestavi

en: rebuild
sl: ponovno izgradi

en: inpaint a flat color
sl: doslikaj enakomerno barvo

en: inpaint opposed
sl: dobarvanje nasprotij

en: reconstruct in LCh
sl: rekontruiraj v LCh

en: clip highlights
sl: odreži bleščave

en: segmentation based
sl: osnovano na segmentih

en: guided laplacians
sl: vodila laplacovin

en: reconstruct color
sl: obnovi barvo

en: 128 px (slow)
sl: 128 px (počasno)

en: 256 px (slow)
sl: 256 px (počasno)

en: 512 px (very slow)
sl: 512 px (zelo počasno)

en: 1024 px (very slow)
sl: 1024 px (zelo počasno)

en: 2048 px (insanely slow)
sl: 2048 px (nevzdržno počasno)

en: 4096 px (insanely slow)
sl: 4096 px (nevzdržno počasno)

en: flat generic
sl: generično ravno

en: small segments
sl: majhni segmenti

en: large segments
sl: veliki segmenti

en: flat small segments
sl: ravni mali segmenti

en: flat large segments
sl: ravni veliki segmenti

en: contrast boost
sl: porast kontrasta

en: mark fixed pixels
sl: označi popravljene piksle

en: detect by 3 neighbors
sl: detekcija 3 sosedov

en: correction method
sl: metode popravkov

note: Page CORRECTIONS
en: corrections
sl: popravki

note: mode choice
en: mode
sl: način

en: target geometry
sl: geometrija cilja

en: TCA overwrite
sl: prepiši TCA

en: TCA red
sl: TCA rdeča

en: TCA blue
sl: TCA modra

en: distortion
sl: popačenje

en: vignetting
sl: vinjetiranje

en: scale fine-tune
sl: natančno prilagajanje lestvice

en: image scale
sl: lestvica slike

en: steepness
sl: strmina

en: embedded metadata
sl: vgrajeni metapodatki

en: Lensfun database
sl: zbirka lečja

en: only manual vignette
sl: samo ročna vinjeta

note: get nice text for bounds Side-border hide/show
en: all
sl: vse

en: distortion & TCA
sl: popačenje & TCA

en: distortion & vignetting
sl: popačenje & vinjetiranje

en: TCA & vignetting
sl: TCA & vinjetiranje

en: only distortion
sl: samo popačenje

en: only TCA
sl: samo TCA

en: only vignetting
sl: samo vinjetiranje

en: correct
sl: popravi

en: distort
sl: popači

en: rectilinear
sl: pravokotna

en: fisheye
sl: ribje oko

en: panoramic
sl: panoramska

en: equirectangular
sl: kvadratna

en: orthographic
sl: ortografska

en: stereographic
sl: stereografska

en: equisolid angle
sl: enakomerni kot

en: Thoby fisheye
sl: Thoby ribje oko

en: invalidated
sl: razveljavljeno

note: move left/right/up/down
en: move
sl: prenesi

en: line
sl: črta

en: curve
sl: krivulja

en: blue shift
sl: modri premik

en: soften with
sl: zmehčaj z

en: order 0
sl: red 0

en: order 1
sl: red 1

en: order 2
sl: red 2

en: bilateral filter
sl: bilateralni filter

en: application color space
sl: barvni prostor aplikacije

en: gamma Rec709 RGB
sl: gama Rec709 RGB

en: linear ProPhoto RGB
sl: linearni prophoto RGB

en: tetrahedral
sl: tetraedrno

en: trilinear
sl: tri-linearno

en: pyramid
sl: piramida

en: film stock
sl: zaloga filmov

en: scan exposure bias
sl: preglej pristranskost osvetlitve

en: paper black (density correction)
sl: črna na papirju (popravek gostote)

en: paper grade (gamma)
sl: gradacija papirja (gama)

en: paper gloss (specular highlights)
sl: sijajni papir (odsevne bleščave)

en: print exposure adjustment
sl: nastavitev osvetlitve za tisk

en: black and white film
sl: črno beli film

en: color film
sl: barvni film

en: tint hue
sl: barvni odtenek

en: tint purity
sl: čistost odtenka

en: red hue
sl: rdeč odtenek

en: red purity
sl: čistost rdeče

en: green hue
sl: zeleni odtenek

en: green purity
sl: čistost zelene

en: blue hue
sl: moder odtenek

en: blue purity
sl: čistost modre

en: dynamic range
sl: dinamični razpon

en: middle gray luma
sl: luma srednje sive

en: safety factor
sl: varnostni faktor

en: logarithmic
sl: logaritmično

en: gamma
sl: gama

en: noise threshold
sl: prag šuma

en: crop left
sl: obreži levo

en: crop top
sl: obreži vrh

en: crop right
sl: obreži desno

en: crop bottom
sl: obreži dno

en: black level
sl: raven črne

en: white point
sl: bela točka

en: flat field correction
sl: popravek ravnega polja

en: embedded GainMap
sl: vgrajena preslikava prirasta

note: exposure
en: exposure
sl: osvetlitev

en: fill mode
sl: način polnenja

en: brightness
sl: sijavost

en: unused
sl: neuporabljeno

en: clone
sl: klon

en: heal
sl: ozdravi

en: blur
sl: zameglitev

en: fill
sl: polni

en: bilateral
sl: bilateralno

en: erase
sl: izbriši

en: color
sl: barva

en: compensate middle gray
sl: kompenziraj srednje sivo

en: RGB, linked channels
sl: RGB, povezani kanali

en: RGB, independent channels
sl: RGB, neodvisni kanali

en: white point adjustment
sl: nastavitev točke beline

en: shadows color adjustment
sl: prilagoditev barv v sencah

en: highlights color adjustment
sl: prilagoditev barv v bleščavah

en: skew
sl: nagni

en: target white
sl: ciljna belina

en: target black
sl: ciljna črna

en: color processing
sl: obdelava barve

en: preserve hue
sl: ohrani odtenek

en: red attenuation
sl: oslabitev rdeče

en: red rotation
sl: vrtenje rdeče

en: green attenuation
sl: oslabitev zelene

en: green rotation
sl: vrtenje zelene

en: blue attenuation
sl: oslabitev modre

en: blue rotation
sl: vrtenje modre

en: recover purity
sl: obnovi čistost

en: base primaries
sl: osnovne primarne

en: per channel
sl: na kanal

en: RGB ratio
sl: razmerje RGB

en: work profile
sl: delovni profil

en: Display P3
sl: Prikaz P3

en: color space
sl: barvni prostor

en: Lab, linked channels
sl: Lab, povezani kanali

en: Lab, independent channels
sl: Lab, neodvisni kanali

en: XYZ, linked channels
sl: XYZ, povezani kanali

en: blacks
sl: črnine

en: deep shadows
sl: globoke sence

en: light shadows
sl: svetle sence

en: dark highlights
sl: temne bleščave

en: whites
sl: beline

en: speculars
sl: spektivi

en: smoothing diameter
sl: premer glajenja

en: edges refinement/feathering
sl: izboljšanje/mehčanje robov s peresi

en: mask quantization
sl: kvantizacija maske

en: mask contrast compensation
sl: kompenzacija maske kontrasta

en: mask exposure compensation
sl: kompenzacija maske osvetlitve

en: luminance estimator
sl: cenilka svetlosti

en: filter diffusion
sl: difuzija filtra

en: averaged guided filter
sl: povprečen voden filter

en: guided filter
sl: vodeni filter

en: averaged EIGF
sl: povprečeno EIGF

en: RGB average
sl: RGB povprečje

en: HSL lightness
sl: HSV svetlost

en: HSV value / RGB max
sl: HSV vrednost / RGB max

en: RGB sum
sl: RGB vsota

en: RGB geometric mean
sl: RGB geometrijsko povprečje

en: contrast compression
sl: stisni kontrast

en: vibrance
sl: živahnost

en: fall-off start
sl: začetek odpadanja

en: fall-off radius
sl: radij odpadanja

en: horizontal center
sl: vodoravni center

en: vertical center
sl: navpični center

en: automatic ratio
sl: avtomatično razmerje

en: width/height ratio
sl: razmerje širina/višina

en: shape
sl: oblika

en: 8-bit output
sl: 8-bitni izhod

en: 16-bit output
sl: 16-bitni izhod

en: x offset
sl: odmik x

en: y offset
sl: odmik y

en: scale on
sl: merilo na

en: scale marker to
sl: oznaka lestvičenja za

en: scale marker reference
sl: referenca oznake lestvičenja

en: image
sl: slika

en: larger border
sl: širši rob

en: smaller border
sl: manjši rob

en: advanced options
sl: napredne možnosti

en: image width
sl: širina slike

en: image height
sl: višina slike

en: larger image border
sl: širši rob slike

en: smaller image border
sl: manjši rob slike

en: marker width
sl: širina označevalnika

en: marker height
sl: višina označevalnika

en: developers
sl: razvijalci

en: translators
sl: prevajalci

en: contributors
sl: sodelavci

en: rawspeed contributors
sl: sodelavci rawspeeda

en: integration contributors
sl: sodelavci integracije

en: Virtual Lighttable and Darkroom
sl: Virtualna osvetljena podlaga in temnica

en: Organize and develop images from digital cameras
sl: Organizira in razvija slike digitalnih kamer

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: graphics;photography;raw;
sl: grafika;fotografije;surove;

en: darktable manages your digital negatives in a database and lets you view them through a lighttable. It also enables you to develop raw images and enhance them in a darkroom.
sl: darktable upravlja z vašimi digitalnimi negativi v podatkovni bazi in vam jih kaže na osvetljeni podlagi. Omogoča tudi razvijanje in izboljševanje surovih fotografij v temnici.

en: Other modes besides lighttable and darkroom are a map for geotagging, tethering, print and a slideshow.
sl: Ostali načini uporabe programa razen osvetljene podlage in temnice so še dodajanje geografskih oznak, odd. upravljanje, tisk slik in časovno prikazovanje slik.

en: darktable supports most modern cameras' raw formats, and does all of its processing at very high precision.
sl: darktable podpira večino surovih formatov sodobnih kamer in nudi obdelavo z visoko natančnostjo.

en: Virtual light table, showing a collection
sl: Virtualna svetlobna podlaga prikazuje zbirko

en: Virtual dark room with an opened image
sl: Virtualna temnica z odprto sliko

en: Virtual dark room, sharpening an image
sl: Virtualna temnica ostri sliko

en: Show images on a map
sl: Prikaži slike na karti

en: Print your images
sl: Natisni svoje slike

en: sliders
sl: drsniki

en: dropdowns
sl: spustni meniji

en: buttons
sl: gumbi

en: button on
sl: gumb pritisnjen

en: button off
sl: gumb ugasnjen

en: button pressed
sl: gumb pritisnjen

en: not that many sliders
sl: ne tako veliko drsnikov

en: not that many dropdowns
sl: ne toliko veliko spustnih menijev

en: not that many buttons
sl: ne toliko veliko gumbov

en: value
sl: vrednost

en: button
sl: gumb

en: force
sl: sila

en: selection
sl: izbira

en: slider
sl: drsnik

en: dropdown
sl: spust

en: _cancel
sl: _prekliči

en: _save
sl: _shrani

note: TODO: is the rank interesting, too?
en: average dE: %.02f
    max dE: %.02f
sl: povprečje dE: %.02f
    max dE: %.02f

en: TODO: sorry, due to API restrictions we currently cannot set the BPP to
sl: ŠE NAREDITI: se opravičujemo, zaradi omejitev vmesnika na moremo nastaviti BPP

en: unknown option for --hq
sl: neznana možnost --hq

en: unknown option for --export_masks
sl: neznana možnost --export_masks

en: unknown option for --upscale
sl: neznana možnost --upscale

en: unknown option for --apply-custom-presets
sl: neznana možnost --apply-custom-presets

en: too long ext for --out-ext
sl: predolg ext za --out-ext

en: notice: input file or dir '%s' doesn't exist, skipping
sl: obvestilo: vhodna datoteka ali direktorij '%s' ne obstaja, preskakujem

en: incorrect ICC type for --icc-type: '%s'
sl: napačen tip ICC za --icc-type: '%s'

en: notice: ICC file '%s' doesn't exist, skipping
sl: opomba: datoteka ICC '%s' ne obstaja, preskakujem

en: incorrect ICC intent for --icc-intent: '%s'
sl: napačen namen ICC za --icc-intent: '%s'

en: warning: unknown option '%s'
sl: opozorilo: neznana možnost '%s'

en: error: input file and import opts specified! that's not supported!
sl: napaka: določene so in vhodna datoteka in možnosti uvoza! to ni podprto!

en: notice: output location is a directory. assuming '%s/$(FILE_NAME).%s' output pattern
sl: opomba: izhodna lokacija je imenik. predpostavljam, da je '%s/$(FILE_NAME).%s' vzorec izhoda

note: output file exists or there's output ext specified and it's same as file...
en: output file already exists, it will get renamed
sl: izhodna datoteka že obstaja, jo bom preimenoval

note: one of inputs was a failure, no prob
en: error: can't open folder %s
sl: napaka: ne morem odpreti mape %s

en: error: can't open file %s
sl: napaka: ne morem odpreti datoteke %s

en: no images to export, aborting
sl: ni slik za izvoz, prekinjam

en: error: can't open XMP file %s
sl: napaka: ni mogoče odpreti datoteke XMS %s

en: empty history stack
sl: prazen sklad zgodovine

note: too long ext, no point in wasting time
en: too long output file extension: %s
sl: predolga pripona izhodne datoteke:%s

note: no ext or empty ext, no point in wasting time
en: no output file extension given
sl: ni danega podaljška izhodne datoteke

en: cannot find disk storage module. please check your installation, something seems to be broken.
sl: ne morem urediti modula za shranjevanje na disk. Prosimo preverite vašo namestitev, nekaj je najbrž narobe.

en: failed to get parameters from storage module, aborting export ...
sl: nisem uspel dobiti parametrov iz modula za shranjevanje, prekinjam izvoz ....

en: unknown extension '.%s'
sl: neznan podaljšek '.%s'

en: failed to get parameters from format module, aborting export ...
sl: nisem uspel dobiti parametrov iz modula za formatiranje, prekinjam izvoz ...

en: camera `%s' on port `%s' error %s
    
    make sure your camera allows access and is not mounted otherwise
sl: kamera `%s' na vratih `%s' napaka %s
    
    prepričajte se, da kamera dovoli dostop in ni kako drugače priklopljena

en: failed to initialize `%s' on port `%s', likely causes are: locked by another application, no access to devices etc
sl: neuspela inicializacija `%s' na vratih '%s', verjetno so vzroki: zaklenjeno z drugo aplikacijo, brez dostopa do naprav itd

en: `%s' on port `%s' is not interesting because it supports neither tethering nor import
sl: `%s 'na vratih '%s' ni zanimiv, ker ne podpira niti oddaljenega upravljanja niti uvoza

en: camera `%s' on port `%s' disconnected while mounted
sl: kamera `%s' na vratih %s je bila odklopljena, medtem ko je bila priklopljena

en: camera `%s' on port `%s' needs to be remounted
    make sure it allows access and is not mounted otherwise
sl: kamero `%s' na vratih `%s' je treba ponovno priklopiti
    preverite, da dovoli dostop in ni že sicer priklopljena

en: too much time to update aspect ratio for the collection
sl: preveč časa za osvežitev razmerja proporcev za celotno zbirko

en: film roll
sl: film

en: folder
sl: mapa

en: camera
sl: kamera

en: tag
sl: oznaka

en: capture date
sl: datum posnetka

en: capture time
sl: zajem slik

en: import time
sl: čas uvoza

en: modification time
sl: čas spremembe

en: export time
sl: čas izvoza

en: print time
sl: čas tiskanja

en: history
sl: zgodovina

en: color label
sl: oznaka barve

note: aperture
en: aperture
sl: zaslonka

en: filename
sl: ime datoteke

en: geotagging
sl: geokode

en: grouping
sl: grupiranje

en: local copy
sl: lokalna kopija

en: module
sl: modul

en: module order
sl: razvrstitev modulov

en: range rating
sl: ocena obsega

en: rating
sl: ocena

en: search
sl: iskanje

en: yellow
sl: rumena

en: purple
sl: škrlatna

en: auto applied
sl: uporabljeno avtomatsko

en: altered
sl: spremenjeno

en: not tagged
sl: ni označeno

en: tagged
sl: označeno

en: tagged*
sl: označeno*

note: local copy
en: not copied locally
sl: ni bilo lokalno prekopirano

en: copied locally
sl: lokalno kopirano

note: if its undefined
en: unnamed
sl: neimenovano

en: group leaders
sl: voditelji grup

en: group followers
sl: sledilci grupe

en: not defined
sl: ni določeno

en: <b>%d</b> image (#<b>%d</b>) selected of <b>%d</b>
sl: <b>%d</b> slika (#<b>%d</b>) izbrana izmed <b>%d</b>

en: <b>%d</b> image selected of <b>%d</b> | <b>%d</b> images selected of <b>%d</b>
sl[0]: <b>%d</b> slika izbrana izmed <b>%d</b>
sl[1]: <b>%d</b> sliki izbranimi izmed <b>%d</b>
sl[2]: <b>%d</b> slike izbrane izmed <b>%d</b>
sl[3]: <b>%d</b> slik izbranih izmed <b>%d</b>

en: gray
sl: siva

en: Chinese
sl: kitajsko

en: Thai
sl: tajsko

en: Kurdish
sl: kurdsko

en: Caucasian
sl: kavkaško

en: African-American
sl: afriško-ameriško

en: Mexican
sl: mehiško

en: forearm
sl: nadlaket

en: forehead
sl: čelo

en: cheek
sl: lice

en: average %s skin tone
sl: povprečni %s ton kože

note: 0° - pinkish red
en: deep purple
sl: globoko škrlatna

note: L = 10 %
en: fuchsia
sl: fuksija

note: L = 30 %
en: medium magenta
sl: srednja magenta

note: L = 50 %
en: violet pink
sl: roza vijolična

note: L = 70 %
en: plum violet
sl: slivno vijolična

note: 24° - red
en: dark red
sl: temni rdeča

en: crimson
sl: škrlatna

en: salmon
sl: postrv

en: pink
sl: roza

note: 48° - orangy red
en: maroon
sl: kostanjeva

en: dark orange red
sl: temno oranžno rdeče

en: orange red
sl: oranžno rdeča

en: coral
sl: koralna

en: khaki
sl: kaki

note: 72° - orange
en: brown
sl: rjava

en: chocolate
sl: čokoladna

en: dark gold
sl: temno zlata

en: gold
sl: zlata

en: sandy brown
sl: peščeno rjava

note: 96° - yellow olive 120° - green 144° - blueish green
en: dark green
sl: temno zelena

en: dark olive green
sl: temno olivno zelena

en: olive
sl: olivna

en: beige
sl: bež

en: forest green
sl: gozdno zelena

en: olive drab
sl: olivno drap

en: yellow green
sl: rumeno zelena

en: pale green
sl: bledo zelena

en: lime green
sl: limetino zelena

note: 168° - greenish cyian
en: dark sea green
sl: temno morsko zelena

en: sea green
sl: morsko zelena

en: teal
sl: svileno zelena

en: light sea green
sl: svetlo morsko zelena

en: turquoise
sl: turkizna

note: 192° - cyan
en: dark slate gray
sl: temno skrilasto siva

en: light slate gray
sl: svetlo skrilasto siva

en: dark cyan
sl: temna cian

en: aqua
sl: vodna

en: cyan
sl: cian

note: 216° - medium blue
en: navy blue
sl: mornarsko modra

en: deep sky blue
sl: nebesno modra

en: aquamarine blue
sl: akvamarin modra

note: 240° - blue and 264° - bluer than blue these are collapsed because CIE Lab 1976 sucks for blues 288° - more blue
en: dark blue
sl: temno modra

en: medium blue
sl: srednje modra

en: azure blue
sl: azurno modra

en: light sky blue
sl: svetlo nebesno modra

en: light blue
sl: svetlo modra

en: dark violet
sl: temno vijolična

en: blue violet
sl: modro vijolična

en: violet
sl: vijolična

en: plum
sl: sliva

en: dark magenta
sl: temna magenta

en: lavender
sl: sivka

en: color not found
sl: barve ni najdene

en: colorlabels set to %s
sl: nastavitev barvnih oznak na %s

en: all colorlabels removed
sl: vse barvne oznake odstranjene

en: clear
sl: očisti

en: export profile
sl: profil izvoza

en: softproof profile
sl: profil preizkusnega odtisa

en: system display profile
sl: sistemski profil zaslona

en: system display profile (second window)
sl: sistemski profil zaslona (drugo okno)

en: sRGB (web-safe)
sl: sRGB (za splet)

en: Display P3 RGB
sl: Prikaži P3 RGB

en: linear XYZ
sl: linearni XYZ

en: linear infrared BGR
sl: linearni infrardeči BGR

en: BRG (for testing)
sl: BRG (za preizkus)

en: profile `%s' not usable as histogram profile. it has been replaced by sRGB!
sl: profil '%s' ni uporaben kot profil histograma, bil je zamenjan z sRGB!

en: embedded ICC profile
sl: vgrajeni ICC profil

en: embedded matrix
sl: vgrajena matrika

en: standard color matrix
sl: standardna barvna matrika

en: enhanced color matrix
sl: izboljšana barvna matrika

en: vendor color matrix
sl: barvna matrika proizvajalca

en: alternate color matrix
sl: alternativna barvna matrika

en: BRG (experimental)
sl: BRG (preizkusno)

en: file `%s' to print not found for image %d on `%s'
sl: datoteke `%s' za tisk slike %d nisem našel na `%s'

en: failed to create temporary file for printing options
sl: nisem uspel ustvariti začasne datoteke za nastavitve tiskanja

en: printing on `%s' cancelled
sl: tiskanje na `%s' preklicano

en: error while printing `%s' on `%s'
sl: napaka pri tiskanju `%s' na `%s'

en: printing `%s' on `%s'
sl: tiskanje `%s' na `%s'

en: found strange path `%s'
sl: našel sem čudno pot `%s'

en: error loading directory `%s'
sl: napaka pri nalaganju mape `%s'

en: file `%s' has unknown format!
sl: datoteka `%s' ima neznan format!

en: error loading file `%s'
sl: napaka pri nalaganju datoteke '%s'

en: configuration information
sl: informacije o konfiguraciji

en: _show this information again
sl: _prikaži to informacijo ponovno

en: _understood
sl: _razumljeno

en: the RCD demosaicer has been defined as default instead of PPG because of better quality and performance.
sl: razmozaičnik RCD je bil zaradi PPG določen kot privzeti zaradi boljša kakovost in zmogljivosti PPG.

en: see preferences/darkroom/demosaicing for zoomed out darkroom mode
sl: poglej preference/odstranjevanje mozaičnosti za pomanjšan pogled v načinu temnice

en: the user interface and the underlying internals for tuning darktable performance have changed.
sl: uporabniški vmesnik in nastavitev notranjosti za prilagajanje darktabla za uspešnost se je spremenila.

en: you won't find headroom and friends any longer, instead in preferences/processing use:
sl: ne boste našli več prostora in prijateljev, namesto v nastavitvah za uporabo obdelav:

en: 1) darktable resources
sl: 1) viri programa darktable

en: 2) tune OpenCL performance
sl: 2) prilagodi zmogljivost OpenCL

en: some global config parameters relevant for OpenCL performance are not used any longer.
sl: nekatere globalne vrednosti konfiguracije pomembne za učinkovitost OpenCL niso več v uporabi.

en: instead you will find 'per device' data in 'cldevice_v5_canonical-name'. content is:
sl: namesto tega boste našli podatke 'po napravi' v ''cl_device_v5_canonical-name'. vsebina je:

en: you may tune as before except 'magic'
sl: lahko prilagajate kot prej - razen 'magic'

en: your OpenCL compiler settings for all devices have been reset to default.
sl: vaše nastavitve prevajalnika OpenCL za vse naprave so bile postavljene na privzete vrednosti.

en: OpenCL global config parameters 'per device' data has been recreated with an updated name.
sl: globalni parametri konfiguracije OpenCL 'po napravi' so bile ponovno ustvarjene s posodobljeni imenom.

en: you will find 'per device' data in 'cldevice_v5_canonical-name'. content is:
sl: podatke 'po napravi' boste našli v 'cl_device_v4_canonical-name'. vsebina je:

en: If you're using device names in 'opencl_device_priority' you should update them to the new names.
sl: Če uporabljate imena naprav v 'opencl_device_priority', jih morate posodobiti na nova imena.

en: OpenCL 'per device' config data have been automatically extended by 'unified-fraction'.
sl: Konfiguracijski podatki OpenCL 'na napravo' so bili samodejno razširjeni z  'unified-fraction'.

en: OpenCL 'per device' compiler settings might have been updated.
sl: Nastavitve prevajalnika OpenCL 'na napravo' so morda posodobljene.

en: 
      Sorry, darktable could not be started (database is locked)
    
      How to solve this problem?
    
      1 - If another darktable instance is already open, 
          click cancel and either use that instance or close it before attempting to rerun darktable 
          (process ID <i><b>%d</b></i> created the database locks)
    
      2 - If you can't find a running instance of darktable, try restarting your session or your computer. 
          This will close all running programs and hopefully close the databases correctly. 
    
      3 - If you have done this or are certain that no other instances of darktable are running, 
          this probably means that the last instance was ended abnormally. 
          Click on the "delete database lock files" button to remove the files <i>data.db.lock</i> and <i>library.db.lock</i>.  
    
    
          <i><u>Caution!</u> Do not delete these files without first undertaking the above checks, 
          otherwise you risk generating serious inconsistencies in your database.</i>
sl: 
      Oprostite, programa darktable ni bilo mogoče zagnati (baza podatkov je zaklenjena)
    
      Kako rešiti to težavo?
    
      1 - Če je že odprt drug pojavek programa darktable,
          kliknite Prekliči in uporabite pojavek ali ga zaprite, preden poskusite ponovno zagnati darktable
          (ID procesa <i><b>%d</b> </i> je zaklenil baze podatkov)
    
      2 - Če ne najdete tekočega pojavka programa darktable, poskusite znova zagnati sejo ali računalnik.
          S tem boste zaprli vse programe in upamo, da bodo tudi baze podatkov pravilno zaprte.
    
      3 - Če ste to že storili ali ste prepričani, da se ne izvaja noben drug pojavek programa darktable,
          to verjetno pomeni, da se je zadnji pojavek končal nenormalno.
          Kliknite gumb "izbriši datoteke zaklepa zbirke podatkov", da odstranite datoteki <i>data.db.lock</i> in <i>library.db.lock</i>.
    
    
          <i><u>Pozor!</u> Teh datotek ne brišite, ne da bi prej izvedli zgornja preverjanja,
          v nasprotnem primeru tvegate, da boste ustvarili resna neskladja v svoji bazi podatkov.</i>

note: clang-format on
en: error starting darktable
sl: napaka ob zagonu darktable

en: _delete database lock files
sl: _zbriši datoteke zaklepa podatkovne baze

en: are you sure?
sl: ali ste prepričani?

en: 
    do you really want to delete the lock files?
sl: 
    ali res želite brisati datoteke zaklepa?

en: _no
sl: _ne

en: _yes
sl: _da

en: done
sl: narejeno

en: 
    successfully deleted the lock files.
    you can now restart darktable
sl: 
    uspešno zbrisane datoteke zaklepa.
    zdaj lahko ponovno poženete darktable

en: error
sl: napaka

en: 
    at least one file could not be removed.
    you may try to manually delete the files <i>data.db.lock</i> and <i>library.db.lock</i>
    in folder <a href="file:///%s">%s</a>.
sl: 
    vsaj ene datoteke ni bilo mogoče odstraniti.
    lahko poskusite ročno zbrisati datoteki <i>data.db.lock</i> in <i>library.db.lock</i>
    v mapi <a href="file:///%s">%s</a>.

en: the database lock file contains a pid that seems to be alive in your system: %d
sl: datoteka, ki zaklepa podatkovno bazo vsebuje pid, ki je aktiven v vašem sistemu: %d

en: the database lock file seems to be empty
sl: videti je, da je datoteka zaklepanja prazna

en: error opening the database lock file for reading: %s
sl: napaka pri odpiranju datoteke zaklepanja podatkovne baze za branje: %s

en: the database schema version of
    
    <span style='italic'>%s</span>
    
    is too new for this build of darktable (this means the database was created or upgraded by a newer darktable version)
sl: različica sheme baze podatkov
    
    <span style='italic'>%s</span>
    
    je preveč nova za to izgradnjo darktable (to pomeni, da je bila baza podatkov ustvarjenaali nadgrajena z novejšo različico darktable)

note: the database has to be upgraded, let's ask user
en: the database schema has to be upgraded for
    
    <span style='italic'>%s</span>
    
    this might take a long time in case of a large database
    
    do you want to proceed or quit now to do a backup
sl: shema podatkovne baze, je potrebna nadgradnje
    
    <span style="italic">%s</span>
    
    to utegne kar trajati pri veliki podatkovni bazi
    
    ali želite nadaljevati ali zapustiti program, da bi lahko prej izdelali varnostno kopijo

en: darktable - schema migration
sl: darktable - shema migracije

en: darktable - error opening database
sl: darktable - napaka pri odpiranju podatkovne baze

en: do you want to close darktable now to manually restore
    the database from a backup, attempt an automatic restore
    from the most recent snapshot or delete the corrupted database
    and start with a new one?
sl: ali želite zapreti program darktable, da ročno obnovite
    zbirko podatkov iz varnostne kopije, poskusite samodejno obnoviti
    iz najnovejšega posnetka ali izbrišete poškodovano bazo podatkov
    in začeti z novo?

en: do you want to close darktable now to manually restore
    the database from a backup or delete the corrupted database
    and start with a new one?
sl: ali želite zapreti program darktable, da ročno obnovite
    zbirko podatkov iz varnostne kopije, ali zbrišete poškodovano bazo podatkov
    in začeti z novo?

en: an error has occurred while trying to open the database from
    
    <span style='italic'>%s</span>
    
    it seems that the database is corrupted.
    %s%s
sl: prišlo je do napake pri poskusu odpiranja podatkovne baze
    
    <span style="italic">%s</span>
    
    vse kaže, da je podatkovna baza pokvarjena.
    %s%s

en: fast exposure independent guided filter failed to allocate memory, check your RAM settings
sl: neodvisni vodeni filter za hitro izpostavljenost ni uspel dodeliti pomnilnika, preverite vaše nastavitve RAM -a

en: cannot read XMP file '%s': '%s'
sl: ni mogoče prebrati datoteke XMP '%s': '%s'

en: cannot write XMP file '%s': '%s'
sl: ni mogoče zapisati datoteke XMP '%s': '%s'

en: fast guided filter failed to allocate memory, check your RAM settings
sl: hitri filter ni mogel pridobiti dovolj pomnilnika, preverite nastavitve za RAM

en: do you want to remove this empty directory? | do you want to remove these empty directories?
sl[0]: ali želite odstraniti to prazno mapo?
sl[1]: ali želite odstraniti ti prazni mapi?
sl[2]: ali želite odstraniti te prazne mape?
sl[3]: ali želite odstraniti te prazne mape?

en: remove empty directory? | remove empty directories?
sl[0]: naj odstranim prazno mapo?
sl[1]: naj odstranim prazni mapi?
sl[2]: naj odstranim prazne mape?
sl[3]: naj odstranim prazne mape?

en: name
sl: ime

en: cannot remove film roll having local copies with non accessible originals
sl: ne morem odstraniti filma, če imam lokalne kopije in nedostopne izvirnike

en: you need to copy history from an image before you paste it onto another
sl: najprej morate prekopirati zgodovino slike in šele potem jo lahko nalepite na drugo

en: orphaned image
sl: osirotela slika

en: geo-location undone for %d image | geo-location undone for %d images
sl[0]: geolokacija razveljavljena za %d sliko
sl[1]: geolokacija razveljavljena za %d sliki
sl[2]: geolokacija razveljavljena za %d slike
sl[3]: geolokacija razveljavljena za %d slik

en: geo-location re-applied to %d image | geo-location re-applied to %d images
sl[0]: geolokacija je bila ponovno uporabljena na %d sliki
sl[1]: geolokacija je bila ponovno uporabljena na %d slikah
sl[2]: geolokacija je bila ponovno uporabljena na %d slikah
sl[3]: geolokacija je bila ponovno uporabljena na %d slikah

en: date/time undone for %d image | date/time undone for %d images
sl[0]: datum/čas razveljavljen za %d sliko
sl[1]: datum/čas razveljavljen za %d sliki
sl[2]: datum/čas razveljavljen za %d slike
sl[3]: datum/čas razveljavljen za %d slik

en: date/time re-applied to %d image | date/time re-applied to %d images
sl[0]: datum/čas ponovno uporabljen za %d sliko
sl[1]: datum/čas ponovno uporabljen za %d sliki
sl[2]: datum/čas ponovno uporabljen za %d slike
sl[3]: datum/čas ponovno uporabljen za %d slik

en: cannot access local copy `%s'
sl: ne morem doseči lokalne kopije `%s'

en: cannot write local copy `%s'
sl: ne morem pisati lokalne kopije `%s'

en: error moving local copy `%s' -> `%s'
sl: napaka pri premikanju lokalne kopije `%s' -> `%s'

en: error moving `%s': file not found
sl: napaka pri premikanju `%s': datoteke ne najdem

en: error moving `%s' -> `%s': file exists
sl: napaka pri premikanju `%s' -> `%s': datoteka že obstaja

en: error moving `%s' -> `%s'
sl: napaka pri premikanju `%s' -> `%s'

en: cannot create local copy when the original file is not accessible.
sl: ne morem ustvariti lokalne kopije, če izvorna datoteka ni dostopna.

en: cannot create local copy.
sl: ne morem ustvariti lokalne kopije.

en: cannot remove local copy when the original file is not accessible.
sl: ne morem odstraniti lokalne kopije, če izvirnik ni dostopen.

en: %d local copy has been synchronized | %d local copies have been synchronized
sl[0]: %d lokalna kopija je sinhronizirana
sl[1]: %d lokalni kopiji sta sinhronizirani
sl[2]: %d lokalne kopije so sinhronizirane
sl[3]: %d lokalne kopije so sinhronizirane

en: <b>WARNING</b>: camera is missing samples!
sl: <b>OPOZORILO</b> : za kamero manjkajo vzorci!

en: You must provide samples in <a href='https://raw.pixls.us/'>https://raw.pixls.us/</a>
sl: Dobavite vzorce v <a href='https://raw.pixls.us/'>https://raw.pixls.us/</a>

en: for `%s' `%s'
    in as many format/compression/bit depths as possible
sl: za `%s' `%s'
    v vseh formatih/kompresijah/bitnih globinah, kar je le mogoče

en: or the <b>RAW won't be readable</b> in next version.
sl: ali <b>surovi format ne bo berljiv</b> v naslednji različici.

en: unknown
sl: neznano

en: insufficient memory
sl: premalo pomnilnika

en: this module was unable to allocate
    all of the memory required to process
    the image.  some or all processing
    has been skipped.
sl: ta modul ni mogel dodeliti vsega
    pomnilnika, potrebnega za
    obdelavo slike. nekaj ali vsa
    obdelava je bila preskočena.

en: couldn't expand to a unique filename for session, please check your import session settings.
sl: ne morem razširiti v enolično ime datoteke te seje, prosim, preverite nastavitve uvoza.

en: requested session path not available. device not mounted?
sl: zahtevana pot seje ni na voljo. naprava ni priklopljena?

en: legacy
sl: zapuščina

en: v3.0 RAW
sl: v3.0 surovo

en: darktable loads %s from
    <b>%s</b>
    or, if this directory does not exist, from
    <b>%s</b>
sl: darktable nalaga %s iz
    <b>%s</b>
    ali, če ta imenik ne obstaja, iz
    <b>%s</b>

note: clang-format off
en: creator
sl: ustvarjalec

en: publisher
sl: izdajatelj

note: title
en: title
sl: naslov

en: description
sl: opis

en: rights
sl: pravice

en: notes
sl: zabeležke

en: version name
sl: ime verzije

en: image id
sl: id slike

en: image `%s' is not available!
sl: slike '%s' ni na voljo!

en: generic poissonian
sl: splošna Poissonova

en: noiseprofile file `%s' is not valid
sl: profil šuma `%s' ni veljaven

en: no working OpenCL library found
sl: ni najdene delujoče knjižnice OpenCL

en: platform detection failed. some possible causes:
      - OpenCL ICD (ocl-icd) missing,
      - previous OpenCL errors leading to blocked devices,
      - power management problems,
      - buggy drivers,
      - no OpenCL driver installed.
sl: zaznavanje platforme ni uspelo. nekaj možnih vzrokov:
       - OpenCL ICD (ocl-icd) manjka,
       - prejšnje napake OpenCL, ki vodijo do blokiranih naprav,
       - težave z upravljanjem napajanja,
       - gonilniki z napakami,
       - gonilnik OpenCL ni nameščen.

en: no devices found for unknown platform
sl: ni najdenih naprav za neznano platformo

en: not enough memory for OpenCL devices
sl: premalo pomnilnika za naprave OpenCL

en: no OpenCL devices found
sl: ni najdena nobena naprava OpenCL

en: no suitable OpenCL devices found
sl: ni najdenih ustreznih naprav OpenCL

en: OpenCL initializing problem:
    %s
sl: problem postavljanje začetnih vrednosti OpenCL:
    %s

en: OpenCL scheduling profile set to default, setup has changed
sl: Profil razporejanja OpenCL je nastavljen na privzeto, nastavitev je spremenjena

en: building OpenCL program %s for %s
sl: izdelava programa OpenCL %s za %s

en: inch
sl: palec

en: Letter
sl: ameriško pismo (letter)

en: Legal
sl: ameriški pravni format (legal)

en: GNOME Keyring backend is no longer supported. configure a different one
sl: GNOME Keyring ni več podprt, izberite kaj drugega

en: rejecting %d image | rejecting %d images
sl[0]: zavračam sliko %d
sl[1]: zavračam sliki %d
sl[2]: zavračam slike %d
sl[3]: zavračam slike %d

en: applying rating %d to %d image | applying rating %d to %d images
sl[0]: dodajam oceno %d na %d sliko
sl[1]: dodajam oceno %d na %d sliki
sl[2]: dodajam oceno %d na %d slike
sl[3]: dodajam oceno %d na %d slik

en: no images selected to apply rating
sl: ni izbrane slike, ki bi ji dodal oceno

en: image rejected
sl: slika zavrnjena

en: image rated to 0 star
sl: slika ocenjena z 0 zvezdic

en: image rated to %s
sl: slike ocenjene na %s

en: select
sl: izberi

en: upgrade
sl: nadgradi

en: downgrade
sl: odpravi nadgradnjo na prejšnjo

en: zero
sl: nič

en: one
sl: en

en: two
sl: dva

en: three
sl: tri

en: four
sl: štiri

en: five
sl: pet

en: reject
sl: zavrni

en: style with name '%s' already exists
sl: slog z imenom '%s' že obstaja

en: styles
sl: slogi

en: style named '%s' successfully created
sl: uspešno ustvarjen slog z imenom '%s'

en: no image selected!
sl: ni izbrane slike!

en: style %s successfully applied!
sl: slog %s uspešno uporabljen!

en: no images nor styles selected!
sl: ni izbrane slike niti sloga!

en: no styles selected!
sl: ni izbranega sloga!

en: style successfully applied! | styles successfully applied!
sl[0]: slog %s uspešno uporabljen!
sl[1]: sloga %s uspešno uporabljena!
sl[2]: slogi %s uspešno uporabljeni!
sl[3]: slogi %s uspešno uporabljeni!

en: module `%s' version mismatch: %d != %d
sl: neujemanje verzij modulov `%s' : %d != %d

en: applied style `%s' on current image
sl: uporabljen slog '%s' na trenutni sliki

en: failed to overwrite style file for %s
sl: nisem mogel prepisati sloga za %s

en: style file for %s exists
sl: datoteka s slogom %s že obstaja

en: style %s was successfully imported
sl: slog %s je bil uspešno uvožen

note: Failed to open file, clean up.
en: could not read file `%s'
sl: ni bilo mogoče prebrati datoteke `%s'

en: above sea level
sl: nad morjem

en: below sea level
sl: pod morjem

en: yes
sl: da

note: Column 1 - "make" of the camera. * Column 2 - "model" (use the "make" and "model" as provided by DCRaw). * Column 3 - WB name. * Column 4 - Fine tuning. MUST be in increasing order. 0 for no fine tuning. *	      It is enough to give only the extreme values, the other values *	      will be interpola
en: daylight
sl: dnevna svetloba

note: Probably same as above:
en: direct sunlight
sl: neposredna sončna svetloba

en: cloudy
sl: oblačno

note: "Shadows" should be switched to this:
en: shade
sl: senca

en: incandescent
sl: svetloba žarnice

en: incandescent warm
sl: topla svetloba žarnice

note: Same as "Incandescent":
en: tungsten
sl: volframova

en: fluorescent
sl: fluorescentna

note: In Canon cameras and some newer Nikon cameras:
en: fluorescent high
sl: visokofrekvenčna fluorescentna

en: cool white fluorescent
sl: hladna bela fluorescentna

en: warm white fluorescent
sl: topla bela fluorescentna

en: daylight fluorescent
sl: dnevna fluorescentna

en: neutral fluorescent
sl: nevtralna fluorescentna

en: white fluorescent
sl: bela fluorescentna

note: In some newer Nikon cameras:
en: sodium-vapor fluorescent
sl: natrijeva

en: day white fluorescent
sl: dnevno bela fluorescentna

en: high temp. mercury-vapor fluorescent
sl: visoko temperaturna živosrebrna

note: found in Nikon Coolpix P1000
en: high temp. mercury-vapor
sl: visoko temperaturna živosrebrna

en: flash
sl: bliskavica

note: For Olympus with no real "Flash" preset:
en: flash (auto mode)
sl: bliskavica (avtomatski režim)

en: evening sun
sl: večerno sonce

en: underwater
sl: pod vodo

en: black & white
sl: črno-belo

en: spot WB
sl: točkovna ČB

en: manual WB
sl: ročna ČB

en: camera WB
sl: kamera ČB

en: auto WB
sl: avto ČB

en: hold
sl: drži

en: modifiers
sl: spremenjene možnosti

[ctx: accel]
en: global
sl: globalni

[ctx: accel]
en: views
sl: pogledi

[ctx: accel]
en: thumbtable
sl: tabela predoglednih sličic

[ctx: accel]
en: utility modules
sl: uporabni moduli

[ctx: accel]
en: storage
sl: shramba

[ctx: accel]
en: processing modules
sl: moduli obdelav

[ctx: accel]
en: <blending>
sl: <mešanje>

[ctx: accel]
en: Lua scripts
sl: skripti Lua

[ctx: accel]
en: fallbacks
sl: rešitve v sili

[ctx: accel]
en: <focused>
sl: <naostreno>

en: show accels window
sl: prikaži okno pospeševanja

en: working...
sl: delam...

en: ERROR: %s NOT synced XMP → DB
sl: NAPAKA: %s NI sinhronizirana XMP → DB

en: ERROR: cannot write the database. the destination may be full, offline or read-only.
sl: NAPAKA: ni mogoče pisati v podatkovno bazo. cilj je morda poln, nepovezan ali dovoljen samo za branje.

en: SUCCESS: %s synced XMP → DB
sl: USPEH: %s sinhronizirani XMP → DB

en: ERROR: %s NOT synced DB → XMP
sl: NAPAKA: %s NE sinhronizirani DB → XMP

en: ERROR: cannot write %s 
    the destination may be full, offline or read-only.
sl: NAPAKA: ni mogoče pisati %s
    cilj je morda poln, nepovezan ali dovoljen samo za branje.

en: SUCCESS: %s synced DB → XMP
sl: USPEH: %s sinhronizirani DB → XMP

en: ERROR: %s NOT synced new (XMP) → old (DB)
sl: NAPAKA: %s NI sinhronizirani novi (XMP) → stari (DB)

en: SUCCESS: %s synced new (XMP) → old (DB)
sl: USPEH: %s sinhronizirani nova (XMP) → stara (DB)

en: ERROR: %s NOT synced new (DB) → old (XMP)
sl: USPEH: %s NE sinhronizirani nova (XMP) → stara (DB)

en: SUCCESS: %s synced new (DB) → old (XMP)
sl: USPEH: %s sinhronizirani nova (DB) → stara (XMP)

en: EXCEPTION: %s has inconsistent timestamps
sl: IZJEMA: %s ima nekonsistentne časovne zabeležke

en: ERROR: %s NOT synced old (XMP) → new (DB)
sl: NAPAKA: %s NE sinhronizirani stara (XMP) → nova (DB)

en: SUCCESS: %s synced old (XMP) → new (DB)
sl: USPEH: %s sinhronizirani stara (XMP) → nova (DB)

en: ERROR: %s NOT synced old (DB) → new (XMP)
sl: NAPAKA: %s NE sinhronizirani stara (DB) → nova (XMP)

en: SUCCESS: %s synced old (DB) → new (XMP)
sl: USPEH: %s sinhronizirani stara (DB) → nova (XMP)

en: path
sl: pot

en: XMP timestamp
sl: časovna oznaka XMP

en: database timestamp
sl: časovna oznaka v bazi

en: newest
sl: najnovejša

en: time difference
sl: časovna razlika

en: updated XMP sidecar files found
sl: najdena osvežena priklopna datoteka XMP

en: _close
sl: _zapri

note: setup selection accelerators action-box
en: select all
sl: izberi vse

en: select none
sl: ne izberi nič

en: invert selection
sl: inverzna izbira

en: on the selection:
sl: na izbiri:

en: keep the XMP edit
sl: ohrani urejen XMP

en: keep the database edit
sl: ohranjaj spremembe podatkovne baze

en: keep the newest edit
sl: ohranjaj najnovejše spremembe

en: keep the oldest edit
sl: ohranjaj najstarejše spremembe

en: synchronization log
sl: dnevnik sinhronizacije

en: capturing %d image | capturing %d images
sl[0]: zajemam %d slika
sl[1]: zajemam %d sliki
sl[2]: zajemam %d slike
sl[3]: zajemam %d slik

en: please set your camera to manual mode first!
sl: prosim, najprej nastavite vašo kamero v ročni režim!

en: capture images
sl: zajem slik

en: %d/%d imported to %s | %d/%d imported to %s
sl[0]: %d/%d uvožen do %s
sl[1]: %d/%d uvoženi do %s
sl[2]: %d/%d uvožene do %s
sl[3]: %d/%d uvožene do %s

en: starting to import images from camera
sl: začenjam uvažati slike iz kamere

en: failed to import images from camera.
sl: uvoz slik iz fotoaparata ni uspel.

en: importing %d image from camera | importing %d images from camera
sl[0]: uvažam %d sliko iz kamere
sl[1]: uvažam %d sliki iz kamere
sl[2]: uvažam %d slik iz kamere
sl[3]: uvažam %d slik iz kamere

en: import images from camera
sl: uvozi slike iz kamere

en: failed to create film roll for destination directory, aborting move..
sl: ni uspela tvorba filma v ciljni mapi, prekinjam prenos..

en: exposure bracketing only works on raw images.
sl: kadriranje osvetlitve deluje samo na surovih slikah.

en: images have to be of same size and orientation!
sl: slike morajo biti enake velikosti in orientacije!

en: merging %d image | merging %d images
sl[0]: sestavljam %d sliko
sl[1]: sestavljam %d sliki
sl[2]: sestavljam %d slike
sl[3]: sestavljam %d slik

en: wrote merged HDR `%s'
sl: napisana zložena HDR slika `%s'

en: duplicating %d image | duplicating %d images
sl[0]: podvajam %d sliko
sl[1]: podvajam %d sliki
sl[2]: podvajam %d slike
sl[3]: podvajam %d slik

en: flipping %d image | flipping %d images
sl[0]: prezrcalim %d sliko
sl[1]: prezrcalim %d sliki
sl[2]: prezrcalim %d slike
sl[3]: prezrcalim %d slik

en: set %d color image | setting %d color images
sl[0]: nastavljam %d barvno sliko
sl[1]: nastavljam %d barvni sliki
sl[2]: nastavljam %d barvnih slik
sl[3]: nastavljam %d barvnih slik

en: set %d monochrome image | setting %d monochrome images
sl[0]: nastavljam %d enobarvno sliko
sl[1]: nastavljanje %d enobarvnih slik
sl[2]: nastavljanje %d enobarvnih slik
sl[3]: nastavljanje %d enobarvnih slik

en: removing %d image | removing %d images
sl[0]: odstranjujem %d sliko
sl[1]: odstranjujem %d sliki
sl[2]: odstranjujem %d slike
sl[3]: odstranjujem %d slik

en: could not send %s to trash%s
    %s
    
     do you want to delete the file from disk without using trash?
sl: ni bilo mogoče poslati %s v smeti%s
    %s
    
     ali želite zbrisati datoteko z diska brez uporabe smetnjaka?

en: could not delete from disk %s%s
    %s
sl: ni bilo mogoče zbrisati z diska %s%s
    %s

en: _apply to all
sl: _uveljavi za vse

en: _delete permanently
sl: _zbriši permanentno

en: _remove from library
sl: _izloči iz knjižnice

en: _skip
sl: _preskoči

en: abort
sl: prekini

en: trashing error
sl: napaka pri prenosu v smeti

en: deletion error
sl: napaka pri brisanju

en: trashing %d image | trashing %d images
sl[0]: mečem v smeti %d sliko
sl[1]: mečem v smeti %d sliki
sl[2]: mečem v smeti %d slike
sl[3]: mečem v smeti %d slik

en: deleting %d image | deleting %d images
sl[0]: brišem %d sliko
sl[1]: brišem %d sliki
sl[2]: brišem %d slike
sl[3]: brišem %d slik

en: failed to parse GPX file
sl: razpoznavanje datoteke GPX ni uspelo

en: applied matched GPX location onto %d image | applied matched GPX location onto %d images
sl[0]: uveljavljam ustrezno lokacijo GPX na %d sliko
sl[1]: uveljavljam ustrezno lokacijo GPX na %d sliki
sl[2]: uveljavljam ustrezno lokacijo GPX na %d slike
sl[3]: uveljavljam ustrezno lokacijo GPX na %d slik

en: moving %d image
sl: prenašam sliko %d

en: moving %d images
sl: prenašam slike %d

en: copying %d image
sl: kopiram sliko %d

en: copying %d images
sl: kopiram slike %d

en: creating local copy of %d image | creating local copies of %d images
sl[0]: tvorim lokalno kopijo %d slike
sl[1]: tvorim lokalno kopijo %d sliki
sl[2]: tvorim lokalno kopijo %d slik
sl[3]: tvorim lokalno kopijo %d slik

en: removing local copy of %d image | removing local copies of %d images
sl[0]: odstranjujem lokalno kopijo %d slike
sl[1]: odstranjujem lokalni kopiji %d slik
sl[2]: odstranjujem lokalne kopije %d slik
sl[3]: odstranjujem lokalne kopije %d slik

en: refreshing info for %d image | refreshing info for %d images
sl[0]: osvežene info o sliki %d
sl[1]: osvežene info o slikah %d
sl[2]: osvežene info o slikah %d
sl[3]: osvežene info o slikah %d

en: exporting %d image.. | exporting %d images..
sl[0]: izvažam %d sliko..
sl[1]: izvažam %d sliki..
sl[2]: izvažam %d slike..
sl[3]: izvažam %d slik..

en: no image to export
sl: ni slik za izvoz

en: exporting %d / %d to %s
sl: izvažam %d / %d na %s

en: image `%s' is currently unavailable
sl: slika '%s' je trenutno nedostopna

en: merge HDR image
sl: sestavi HDR sliko

en: duplicate images
sl: podvoji slike

en: flip images
sl: prevrni sliko

en: set monochrome images
sl: nastavi enobarvne slike

note: get all selected images now, to avoid the set changing during ui interaction
en: remove images
sl: odstrani slike

en: remove image?
sl: naj odstranim sliko?

en: remove images?
sl: naj odstranim slike?

en: do you really want to remove %d image from darktable
    (without deleting file on disk)? | do you really want to remove %d images from darktable
    (without deleting files on disk)?
sl[0]: ali res želite odstraniti %d sliko iz darktable?
    (ne da bi jo zbrisali z diska)?
sl[1]: ali res želite odstraniti %d sliki iz darktable?n(ne da bi ju zbrisali z diska)?
sl[2]: ali res želite odstraniti %d slike iz darktable?n(ne da bi jih zbrisali z diska)?
sl[3]: ali res želite odstraniti %d slik iz darktable?n(ne da bi jo zbrisali z diska)?

note: first get all selected images, to avoid the set changing during ui interaction
en: delete images
sl: zbriši slike

en: delete image?
sl: naj odstranim sliko?

en: delete images?
sl: naj odstranim slike?

en: do you really want to physically delete %d image
    (using trash if possible)? | do you really want to physically delete %d images
    (using trash if possible)?
sl[0]: ali res želite fizično odstraniti %d sliko z diska?
    (z uporabo koša za smeti, če je mogoče)?
sl[1]: ali res želite fizično odstraniti %d sliki z diska?
    (z uporabo koša za smeti, če je mogoče)?
sl[2]: ali res želite fizično odstraniti %d slike z diska?
    (z uporabo koša za smeti, če je mogoče)?
sl[3]: ali res želite fizično odstraniti %d slik z diska?
    (z uporabo koša za smeti, če je mogoče)?

en: do you really want to physically delete %d image from disk? | do you really want to physically delete %d images from disk?
sl[0]: ali res želite fizično odstraniti %d sliko z diska?
sl[1]: ali res želite fizično odstraniti %d sliki z diska?
sl[2]: ali res želite fizično odstraniti %d slike z diska?
sl[3]: ali res želite fizično odstraniti %d slik z diska?

en: do you really want to physically delete selected image (using trash if possible)?
sl: ali res želite fizično odstraniti izbrano sliko z diska (z uporabo koša za smeti, če je mogoče)?

en: do you really want to physically delete selected image from disk?
sl: ali res želite fizično odstraniti izbrano sliko z diska?

en: move images
sl: prenesi slike

en: _select as destination
sl: _izberi kot cilj

en: move image? | move images?
sl[0]: prenesem sliko?
sl[1]: prenesem sliki?
sl[2]: prenesem slike?
sl[3]: prenesem slike?

en: do you really want to physically move %d image to %s?
    (all duplicates will be moved along) | do you really want to physically move %d images to %s?
    (all duplicates will be moved along)
sl[0]: ali res želite fizično preseliti %d sliko na %s
    (vse neizbrane dvojnice bodo tudi preseljene)
sl[1]: ali res želite fizično preseliti %d sliki na %s
    (vse neizbrane dvojnice bodo tudi preseljene)
sl[2]: ali res želite fizično preseliti %d slike na %s
    (vse neizbrane dvojnice bodo tudi preseljene)
sl[3]: ali res želite fizično preseliti %d slik na %s
    (vse neizbrane dvojnice bodo tudi preseljene)

en: copy images
sl: kopiraj slike

en: copy image? | copy images?
sl[0]: kopiram sliko?
sl[1]: kopiram sliki?
sl[2]: kopiram slike?
sl[3]: kopiram slike?

en: do you really want to physically copy %d image to %s? | do you really want to physically copy %d images to %s?
sl[0]: ali res želite fizično kopirati %d sliko na %s?
sl[1]: ali res želite fizično kopirati %d sliki na %s?
sl[2]: ali res želite fizično kopirati %d slike na %s?
sl[3]: ali res želite fizično kopirati %d slik na %s?

en: local copy images
sl: lokalne kopije slik

en: refresh EXIF
sl: osveži EXIF

en: failed to get parameters from storage module `%s', aborting export..
sl: izpadlo je pridobivanje parametrov iz shranjevalnega modula '%s', prekinjam izvoz..

en: export images
sl: izvozi slike

en: adding time offset to %d image
sl: dodajam časovni zamik na %d sliko

en: setting date/time of %d image
sl: nastavljam datum in čas na %d sliko

en: adding time offset to %d images
sl: dodajam časovni zamik na %d slik

en: setting date/time of %d images
sl: nastavljam datum in čas zamik na %d slik

en: added time offset to %d image
sl: dodan časovni zamik na %d sliko

en: set date/time of %d image
sl: nastavljen datum in čas na %d sliko

en: added time offset to %d images
sl: dodan časovni zamik na %d slike

en: set date/time of %d images
sl: nastavljen datum in čas na %d slike

en: time offset
sl: časovni zamik

en: write sidecar files
sl: zapiši priključne datoteke

en: importing %d image | importing %d images
sl[0]: uvažam sliko %d
sl[1]: uvažam sliki %d
sl[2]: uvažam slike %d
sl[3]: uvažam slike %d

en: importing %d/%d image | importing %d/%d images
sl[0]: uvažam %d/%d sliko
sl[1]: uvažam %d/%d sliki
sl[2]: uvažam %d/%d slike
sl[3]: uvažam %d/%d slik

en: imported %d image | imported %d images
sl[0]: uvožena %d slika
sl[1]: uvoženi %d sliki
sl[2]: uvožene %d slike
sl[3]: uvoženih %d slik

en: import images
sl: uvozi slike

en: no supported images were found to be imported
sl: našel nisem nobene slike v znanem formatu za uvoz

en: importing image %s
sl: uvažam sliko %s

en: import image
sl: uvoz slike

en: detail mask blending error
sl: podrobnosti napake mešanje maske

en: detail mask CL blending problem
sl: podrobnosti problema mešanja maske CL

[ctx: blendmode]
en: normal
sl: normalno

[ctx: blendmode]
en: average
sl: povprečje

[ctx: blendmode]
en: difference
sl: razlika

[ctx: blendmode]
en: normal bounded
sl: normalno omejeno

[ctx: blendmode]
en: lighten
sl: posvetljeno

[ctx: blendmode]
en: darken
sl: potemnjeno

[ctx: blendmode]
en: screen
sl: zaslon

[ctx: blendmode]
en: multiply
sl: množi

[ctx: blendmode]
en: divide
sl: deljenje

[ctx: blendmode]
en: addition
sl: prištevanje

[ctx: blendmode]
en: subtract
sl: odštevanje

[ctx: blendmode]
en: geometric mean
sl: geometrijsko povprečje

[ctx: blendmode]
en: harmonic mean
sl: harmonično povprečje

[ctx: blendmode]
en: overlay
sl: plast

[ctx: blendmode]
en: softlight
sl: mehka svetloba

[ctx: blendmode]
en: hardlight
sl: trda svetloba

[ctx: blendmode]
en: vividlight
sl: živa svetloba

[ctx: blendmode]
en: linearlight
sl: linearna svetloba

[ctx: blendmode]
en: pinlight
sl: točkovna svetloba

[ctx: blendmode]
en: lightness
sl: svetlost

[ctx: blendmode]
en: chromaticity
sl: kromatičnost

[ctx: blendmode]
en: Lab lightness
sl: Lab svetlost

[ctx: blendmode]
en: Lab a-channel
sl: Kanal Lab a

[ctx: blendmode]
en: Lab b-channel
sl: Kanal Lab b

[ctx: blendmode]
en: Lab color
sl: Lab barva

[ctx: blendmode]
en: RGB red channel
sl: Rdeči kanal RGB

[ctx: blendmode]
en: RGB green channel
sl: Zeleni RGB kanal

[ctx: blendmode]
en: RGB blue channel
sl: Modri RGB kanal

[ctx: blendmode]
en: HSV value
sl: HSV vrednost

[ctx: blendmode]
en: HSV color
sl: HSV barva

[ctx: blendmode]
en: hue
sl: odtenek

[ctx: blendmode]
en: color
sl: barva

[ctx: blendmode]
en: coloradjustment
sl: prilagoditev barv

[ctx: blendmode]
note: * deprecated blend modes: make them available as legacy * history stacks might want them
en: difference (deprecated)
sl: razlika (zastarelo)

[ctx: blendmode]
en: subtract inverse (deprecated)
sl: odštej inverzno (zastarelo)

[ctx: blendmode]
en: divide inverse (deprecated)
sl: razdeli inverzno (zastarelo)

[ctx: blendmode]
en: Lab L-channel (deprecated)
sl: kanal Lab L (zastarelo)

[ctx: blendoperation]
en: normal
sl: normalno

[ctx: blendoperation]
en: reverse
sl: obratno

en: default
sl: privzeto

en: RGB (display)
sl: RGB (prikaz)

en: RGB (scene)
sl: RGB (scena)

note: DEVELOP_MASK_ENABLED
en: uniformly
sl: enakomerno

en: drawn mask
sl: narisana maska

en: parametric mask
sl: parametrska maska

en: raster mask
sl: rastrska maska

en: drawn & parametric mask
sl: narisana in parametrska maska

en: exclusive
sl: eksluzivno

en: inclusive
sl: inkluzivno

en: exclusive & inverted
sl: ekskluzivno in inverzno

en: inclusive & inverted
sl: inkluzivno in inverzno

en: output before blur
sl: izhod pred zamegljevanjem

en: input before blur
sl: vhod pred zamegljevanjem

en: output after blur
sl: izhod po zamegljevanju

en: input after blur
sl: vhod po zamegljevanju

en: on
sl: vklopljeno

en: input
sl: vhod

en: output
sl: izhod

en:  (log)
sl:  (dnevnik)

en: reset to default blend colorspace
sl: ponovno nastavi na privzeto mešanico barvnega prostora

en: reset and hide output channels
sl: ponovno nastavi in skrij izhodne kanale

en: show output channels
sl: prikaži izhodne kanale

en: sliders for L channel
sl: drsniki za kanal L

en: sliders for a channel
sl: drsniki za kanal a

en: green/red
sl: zeleno/rdeča

en: sliders for b channel
sl: drsniki za kanal b

en: blue/yellow
sl: modro/rumeno

en: sliders for chroma channel (of LCh)
sl: drsniki za kanal krome (LCh)

en: sliders for hue channel (of LCh)
sl: drsniki za kanal odtenka (LCh)

en: sliders for gray value
sl: drsniki za sivine

en: sliders for red channel
sl: drsniki za rdeči kanal

en: sliders for green channel
sl: drsniki za zeleni kanal

en: sliders for blue channel
sl: drsniki za modri kanal

en: sliders for hue channel (of HSL)
sl: drsniki za kanal odtenkov (HSL)

en: sliders for chroma channel (of HSL)
sl: drsniki za kanal krome (HSL)

en: sliders for value channel (of HSL)
sl: drsniki za kanal vrednosti (HSL)

en: sliders for value channel (of JzCzhz)
sl: drsniki za kanal vrednosti (JzCzhz)

en: sliders for chroma channel (of JzCzhz)
sl: drsniki za kanal krome (JzCzhz)

en: sliders for hue channel (of JzCzhz)
sl: drsniki za kanal odtenka (JzCzhz)

en: adjustment based on input received by this module:
    * range defined by upper markers: blend fully
    * range defined by lower markers: do not blend at all
    * range between adjacent upper/lower markers: blend gradually
sl: prilagoditve glede na dobljeni vhod v ta modul:
    * obseg je določen z zgornjimi mejami: popolno mešanje
    * obseg določen s spodnjimi mejami: nič mešanja
    * obseg med sosednjimi spodnjimi in zgornjimi mejami: delno mešanje

en: adjustment based on unblended output of this module:
    * range defined by upper markers: blend fully
    * range defined by lower markers: do not blend at all
    * range between adjacent upper/lower markers: blend gradually
sl: prilagoditve glede na nezmešan izhod iz tega modula:
    * obseg je določen z zgornjimi mejami: popolno mešanje
    * obseg določen s spodnjimi mejami: nič mešanja
    * obseg med sosednjimi spodnjimi in zgornjimi mejami: delno mešanje

en: reset blend mask settings
sl: ponovno nastavite masko mešanja

en: channel
sl: kanal

en: pick GUI color from image
    ctrl+click or right-click to select an area
sl: izberite barvo grafičnega vmesnika iz slike
    krmilka+klik to za izbor površine

en: show color
sl: prikaži barvo

en: set the range based on an area from the image
    drag to use the input image
    ctrl+drag to use the output image
sl: izberite interval iz površine slike
    klik+povlek za uporabo vhodne slike
    krmilka+klik + povlek za uporabo izhodne slike

en: set range
sl: nastavi obseg

en: invert all channel's polarities
sl: invertirajte vse pole kanala

en: toggle polarity. best seen by enabling 'display mask'
sl: zamenjate pole. najbolje se vidi z omogočeno 'masko prikaza'

en: double-click to reset.
    press 'a' to toggle available slider modes.
    press 'c' to toggle view of channel data.
    press 'm' to toggle mask view.
sl: dvakrat kliknite za ponovno nastavitev.
    pritisnite 'a', da preklopite razpoložljive načine drsnikov.
    pritisnite 'c', da preklopite prikaz podatkov o kanalih.
    pritisnite 'm', da preklopite pogled na masko.

en: blend
sl: zmešaj

en: boost factor
sl: faktor povečanja

en: adjust the boost factor of the channel mask
sl: prilagodi faktor povečanja maske kanala

en: %d shape used | %d shapes used
sl[0]: uporabljena %d oblika
sl[1]: uporabljeni %d obliki
sl[2]: uporabljene %d oblike
sl[3]: uporabljeno %d oblik

en: no mask used
sl: nobene maske ni v rabi

en: toggle polarity of drawn mask
sl: preklopi polarnost narisane maske

en: show and edit mask elements
sl: prikaži in uredi elemente maske

en: show and edit in restricted mode
sl: prikaži in uredi v omejevalnem načinu

en: add gradient
sl: dodaj gradient

en: add multiple gradients
sl: dodaj več gradientov

en: add brush
sl: dodaj čopič

en: add multiple brush strokes
sl: dodaj več potez s čopičem

en: add path
sl: dodaj pot

en: add multiple paths
sl: dodaj več poti

en: add ellipse
sl: dodaj elipso

en: add multiple ellipses
sl: dodaj več elips

en: add circle
sl: dodaj krog

en: add multiple circles
sl: dodaj več krogov

en: toggle polarity of raster mask
sl: preklopi polarnost rastrske maske

en: normal & difference
sl: normalno & razlika

en: lighten
sl: posvetli

en: darken
sl: potemni

en: contrast enhancing
sl: izboljšaj kontrast

en: color channel
sl: barvni kanal

en: chromaticity & lightness
sl: barvnost & svetlost

en: normal & arithmetic
sl: normalni & aritmetični

note: add deprecated blend mode
en: deprecated
sl: zastarelo

note: should never happen: unknown blend mode
en: unknown blend mode '%d' in module '%s'
sl: neznani način mešanja '%d' v modulu '%s'

en: blending options
sl: možnosti mešanja

en: blend mask
sl: maska mešanja

en: display mask and/or color channel
sl: prikaži masko in/ali barvni kanal

en: display mask and/or color channel.
    ctrl+click to display mask,
    shift+click to display channel.
    hover over parametric mask slider to select channel for display
sl: prikaži masko in/ali barvni kanal.
    krmilka-klik za prikaz maske,
    dvigalka-klik za prikaz kanala.
    miška nad drsnikom parametrske maske za izbor kanala prikaza

en: temporarily switch off blend mask
sl: začasno izklopi masko mešanja

en: temporarily switch off blend mask.
    only for module in focus
sl: začasno ugasni masko mešanja.
    samo za modul v osredotočenosti

en: choose blending mode
sl: izberi način mešanja

en: toggle blend order
sl: preklopi vrstni red zlivanja

en: toggle the blending order between the input and the output of the module,
    by default the output will be blended on top of the input,
    order can be reversed by clicking on the icon (input on top of output)
sl: preklopi vrstni red mešanja med vhodom in izhodom modula,
    privzeto bo izhod mešan na vrhu vhoda,
    vrstni red je mogoče obrniti s klikom na ikono (vhod na vrhu izhoda)

en: fulcrum
sl: izhodišče

en: adjust the fulcrum used by some blending operations
sl: prilagodi izhodišče, ki se uporablja za operacije mešanja

note: Add opacity/scale sliders to table
en: opacity
sl: neprosojnost

en: set the opacity of the blending
sl: nastavi neprosojnost mešanja

en: combine masks
sl: sestavi maske

en: how to combine individual drawn mask and different channels of parametric mask
sl: kako sestaviti posamično narisano masko in različne kanale parametrske maske

en: details threshold
sl: podrobnosti praga

en: adjust the threshold for the details mask (using raw data),
    positive values select areas with strong details,
    negative values select flat areas
sl: prilagodi prag za masko s podrobnostmi (z uporabo surovih podatkov),
    pozitivne vrednosti izberejo področja z močnimi podrobnostmi,
    negativne vrednosti izberejo ravna področja

en: feathering guide
sl: vodilo mehčanja s peresom

en: choose to guide mask by input or output image and
    choose to apply feathering before or after mask blur
sl: izberi vodilno masko po vhodni ali izhodni sliki in
    izberite mehčanje pred ali po maski zamegljevanja

en: feathering radius
sl: radij mehčanja s peresom

en: spatial radius of feathering
sl: prostorski krog mehčanja s peresom

en: blurring radius
sl: radij zamegljevanja

en: radius for gaussian blur of blend mask
sl: polmer gaussove maske zamegljevalnega mešanja

en: mask opacity
sl: neprosojnost maske

en: shifts and tilts the tone curve of the blend mask to adjust its brightness
    without affecting fully transparent/fully opaque regions
sl: pomakne in nagne krivuljo tonov mešalne maske tako da prilagodi njeno sijavost
    ne da bi vplivala na dele, ki so popolnoma prosojni ali popolnoma neprosojni

en: mask contrast
sl: kontrast maske

en: gives the tone curve of the blend mask an s-like shape to adjust its contrast
sl: nudi krivuljo tonov mešalne maske v obliki S krivulje za prilagoditev kontrasta

en: mask refinement
sl: izboljšanje maske

en: autosaving history has been disabled for this session because of a slow drive used
sl: samodejno shranjevanje zgodovine je bilo za to sejo onemogočeno zaradi uporabe počasnega pogona

en: %s: module `%s' version mismatch: %d != %d
sl: %s: modul `%s' neusklajenost verzije: %d != %d

en: duplicate module, can't move new instance after the base one
sl: duplikat modula, ni ga mogoče premakniti v novi pojavek po osnovnem

en: new instance
sl: nova instanca

en: duplicate instance
sl: podvojena instanca

en: move up
sl: pomakni navzgor

en: move down
sl: pomakni navzdol

note: delete button label and tooltip will be updated based on trash pref
en: delete
sl: briši

en: rename
sl: preimenuj

en: '%s' is switched on
sl: '%s' je vklopljen

en: '%s' is switched off
sl: '%s' je izklopljen

en: unknown mask
sl: neznana maska

en: drawn + parametric mask
sl: narisana + parametrska maska

en: this module has a `%s'
sl: ta modul ima `%s'

en: taken from module %s
sl: pobrano iz modula %s

en: click to display (module must be activated first)
sl: kliknite za prikaz (modul mora biti najprej aktiviran)

en: purpose
sl: namen

en: process
sl: obdelaj

en: multiple instance actions
    right-click creates new instance
sl: več aktivnosti pojavkov
    desni-klik ustvari nov pojavek

en: reset parameters
    ctrl+click to reapply any automatic presets
sl: ponovno nastavi parametre
    krmilka+klik za ponovno uveljavitev samodejnih začetnih nastavitev

en: presets
    right-click to apply on new instance
sl: začetne vrednosti
    desni-klik za uveljavitev na novem pojavku

en: ERROR
sl: NAPAKA

en: unsupported input
sl: nepodprt vhod

en: you have placed this module at
    a position in the pipeline where
    the data format does not match
    its requirements.
sl: ta modul ste postavili na
    položaj v cevovodu, kjer
    se oblika zapisa podatkov ne ujema
    z njegovimi zahtevami.

en: show
sl: prikaži

en: new
sl: nova

en: duplicate
sl: dupliciraj

en: enable
sl: omogoči

en: focus
sl: ostrenje

en: instance
sl: pojavek

en: reset
sl: ponovno nastavi

note: Adding the outer container
en: presets
sl: začetne vrednosti

en: processing module
sl: modul obdelav

en: %s
    ctrl+click to %s
sl: %s
    krmilka+klik za %s

en: cannot find Lightroom XMP!
sl: ne morem najti Lightroomov XMP!

en: `%s' is not a Lightroom XMP!
sl: '%s' ni LightRoomov XMP!

en: %s has been imported | %s have been imported
sl[0]: %s je bila uvožena
sl[1]: %s sta bili uvoženi
sl[2]: %s so bile uvožene
sl[3]: %s je bilo uvoženih

en: hardness: %3.2f%%
sl: trdota: %3.2f%%

en: size: %3.2f%%
sl: velikost: %3.2f%%

en: [BRUSH] change size
sl: [BRUSH] spremeni velikost

en: [BRUSH] change hardness
sl: [BRUSH] spremeni trdoto

en: [BRUSH] change opacity
sl: [BRUSH] spremeni prosojnost

en: brush #%d
sl: čopič #%d

en: <b>size</b>: scroll, <b>hardness</b>: shift+scroll
    <b>opacity</b>: ctrl+scroll (%d%%)
sl: <b>velikost</b>: pomik, <b>trdota</b>: dvigalka+pomik
    <b>neprosojnost</b>: krmilka+pomik (%d%%)

en: <b>size</b>: scroll
sl: <b>velikost</b>: pomik

en: feather size: %3.2f%%
sl: velikost peresa: %3.2f%%

en: [CIRCLE] change size
sl: [CIRCLE] spremeni velikost

en: [CIRCLE] change feather size
sl: [CIRCLE] spremeni velikost peresa mehčanja

en: [CIRCLE] change opacity
sl: [CIRCLE] spremeni prosojnost

en: circle #%d
sl: krog #%d

en: <b>size</b>: scroll, <b>feather size</b>: shift+scroll
    <b>opacity</b>: ctrl+scroll (%d%%)
sl: <b>velikost</b>: pomik, <b>velikost peresa</b>: dvigalka+pomik
    <b>neprosojnost</b>: krmilka+pomik (%d%%)

en: rotation: %3.f°
sl: zasuk: %3.f°

en: [ELLIPSE] change size
sl: [ELLIPSE] spremeni velikost

en: [ELLIPSE] change feather size
sl: [ELLIPSE] spremeni velikost peresa mehčanja

en: [ELLIPSE] rotate shape
sl: [ELLIPSE] zasukaj obliko

en: [ELLIPSE] change opacity
sl: [ELLIPSE] spremeni prosojnost

en: [ELLIPSE] switch feathering mode
sl: [ELLIPSE] preklopi način rabe mehčanja

en: ellipse #%d
sl: elipsa #%d

en: <b>size</b>: scroll, <b>feather size</b>: shift+scroll
    <b>rotation</b>: ctrl+shift+scroll, <b>opacity</b>: ctrl+scroll (%d%%)
sl: <b>velikost</b>: pomik, <b>velikost peresa</b>: dvigalka+pomik
    <b>zasuk</b>: krmilka+dvigalka+pomik, <b>neprosojnost</b>: krmilka+pomik (%d%%)

en: <b>rotate</b>: ctrl+drag
sl: <b>zasuk</b>: krmilka+povlek

en: <b>feather mode</b>: shift+click, <b>rotate</b>: ctrl+drag
    <b>size</b>: scroll, <b>feather size</b>: shift+scroll, <b>opacity</b>: ctrl+scroll (%d%%)
sl: <b>način peresa</b>: dvigalka+klik, <b>zasuk</b>: krmilka+poteg
    <b>velikost</b>: drsanje, <b>velikost peresa</b>: dvigalka+pomik, <b>neprosojnost</b>: krmilka+drsanje (%d%%)

en: compression: %3.2f%%
sl: stiskanje: %3.2f%%

en: curvature: %3.2f%%
sl: ukrivljenost: %3.2f%%

en: [GRADIENT on pivot] rotate shape
sl: [GRADIENT on pivot] zasukaj obliko

en: [GRADIENT creation] set rotation
sl: [GRADIENT creation] nastavi zasuk

en: [GRADIENT] change curvature
sl: [GRADIENT] spremeni ukrivljenost

en: [GRADIENT] change compression
sl: [GRADIENT] spremeni stiskanje

en: [GRADIENT] change opacity
sl: [GRADIENT] spremeni prosojnost

en: <b>curvature</b>: scroll, <b>compression</b>: shift+scroll
    <b>rotation</b>: click+drag, <b>opacity</b>: ctrl+scroll (%d%%)
sl: <b>ukrivljenost</b>: drsanje, <b>stiskanje</b>: dvigalka+drsanje
    <b>zasuk</b>: klik+poteg, <b>neprosojnost</b>: krmilka+drsanje (%d%%)

en: <b>curvature</b>: scroll, <b>compression</b>: shift+scroll
    <b>opacity</b>: ctrl+scroll (%d%%)
sl: <b>ukrivljenost</b>: drsanje, <b>stiskanje</b>: dvigalka+drsanje
    <b>neprosojnost</b>: krmilka+drsanje (%d%%)

en: <b>rotate</b>: drag
sl: <b>zasuk</b>: poteg

en: [SHAPE] remove shape
sl: [SHAPE] odstrani obliko

en: group `%s'
sl: grupa '%s'

en: copy of `%s'
sl: kopija '%s'

en: %s: mask version mismatch: %d != %d
sl: %s: neusklajeni verziji mask: %d != %d

en: opacity: %.0f%%
sl: neprosojnost: %.0f%%

en: add existing shape
sl: dodaj obstoječo obliko

en: use same shapes as
sl: uporabi enake oblike kot

en: masks can not contain themselves
sl: maske ne morejo vsebovati mask

en: [PATH creation] add a smooth node
sl: [PATH creation] dodaj vozel za glajenje

en: [PATH creation] add a sharp node
sl: [PATH creation] dodaj vozel za ostrenje

en: [PATH creation] terminate path creation
sl: [PATH creation] končaj tvorbo poti

en: [PATH on node] switch between smooth/sharp node
sl: [PATH on node] preklopi med vozlom za glajenje/ostrenje

en: [PATH on node] remove the node
sl: [PATH on node] odstrani vozel

en: [PATH on feather] reset curvature
sl: [PATH on feather] ponastavi ukrivljenost

en: [PATH on segment] add node
sl: [PATH on segment] dodaj vozel

en: [PATH] change size
sl: [PATH] spremeni velikost

en: [PATH] change feather size
sl: [PATH] spremeni velikost peresa

en: [PATH] change opacity
sl: [PATH] spremeni prosojnost

en: path #%d
sl: pot #%d

en: <b>add node</b>: click, <b>add sharp node</b>: ctrl+click
    <b>cancel</b>: right-click
sl: <b>dodaj vozel</b>: klik, <b>dodaj ostri vozel</b>:ctrl+klik
    <b>preklic</b>: desni-klik

en: <b>add node</b>: click, <b>add sharp node</b>: ctrl+click
    <b>finish path</b>: right-click
sl: <b>dodaj vozel</b>: klik, <b>dodaj ostri vozel</b>:ctrl+klik
    <b>dokončaj pot</b>: desni-klik

en: <b>move node</b>: drag, <b>remove node</b>: right-click
    <b>switch smooth/sharp mode</b>: ctrl+click
sl: <b>premakni vozel</b>: poteg, <b>odstrani vozel</b>: desni-klik
    <b>preklop gladki/ostri način</b>: ctrl+klik

en: <b>node curvature</b>: drag
    <b>reset curvature</b>: right-click
sl: <b>ukrivljenost vozla</b>: poteg
    <b>ponovno nastavi ukrivljenost</b>: desni-klik

en: <b>move segment</b>: drag
    <b>add node</b>: ctrl+click
sl: <b>premakni segment</b>: poteg
    <b>dodaj vozel</b>: ctrl+klik

en: enabled as required
sl: omogočeno kot je zahtevano

en: history had module disabled but it is required for this type of image.
    likely introduced by applying a preset, style or history copy&paste
sl: zgodovina je imela modul onemogočen, vendar je potreben za to vrsto slike.
    verjetno je bil uveden z uporabo prednastavitve, sloga ali kopiranja in lepljenja v zgodovini

en: disabled as not appropriate
sl: onemogočeno kot neprimerno

en: history had module enabled but it is not allowed for this type of image.
    likely introduced by applying a preset, style or history copy&paste
sl: zgodovina je imela modul onemogočen, vendar je potreben za to vrsto slike.
    verjetno je bil uveden z uporabo prednastavitve, sloga ali kopiranja in lepljenja v zgodovini

en: OpenCL errors encountered; disabling OpenCL for this session! some possible causes:
      - OpenCL out of resources due to preference settings. please try with defaults,
      - buggy driver for some device. please run darktable with `-d opencl' to identify,
      - some drivers don't support needed number of events,
      - too small headroom settings while using 'use all device memory'.
sl: Odkrite napake OpenCL; onemogočanje OpenCL za to sejo! nekaj možnih vzrokov:
       - OpenCL zmanjka virov zaradi nastavitev prednostnih nastavitev. poskusite s privzetimi nastavitvami,
       - gonilnik z napakami za nekatere naprave. zaženite darktable z `-d opencl' za identifikacijo,
       - nekateri gonilniki ne podpirajo potrebnega števila dogodkov,
       - premajhne nastavitve višine med uporabo 'use all device memory'.

en: module '%s' can't get raster mask from module
    '%s' as that is processed later in the pixel pipe.
    raster mask is ignored.
sl: modul `%s 'ne more dobiti rastrske maske iz modula
    `%s', ker se to obdela kasneje v procesu pixelpipe.
    rastrska maska je prezrta.

en: tiling failed for module '%s'. the output most likely will be OK, but you might want to check.
sl: polaganje ploščic za modul '%s' ni uspelo. rezultat bo najverjetneje v redu, vendar bi morda želeli preveriti.

en: you have reached the start of your selection
sl: prišli ste do začetka vaše izbire

en: you have reached the start of your collection
sl: prišli ste do začetka vaše zbirke

en: you have reached the end of your selection
sl: prišli ste do konca vaše izbire

en: you have reached the end of your collection
sl: prišli ste do konca vaše zbirke

en: zooming is limited to %d images
sl: zoomiranje je omejeno na %d slik

en: invalid
sl: neveljavno

en: year %s
sl: leto %s

en: enter the minimal value
    use 'min' if no bound
    right-click to select from existing values
sl: vnesite minimalno vrednost
    uporabite 'min', če ni omejeno
    desni klik za izbiro iz obstoječih vrednosti

en: enter the maximal value
    use 'max' if no bound
    right-click to select from existing values
sl: vnesite maksimalno vrednost
    uporabite 'max', če ni omejeno
    desni klik za izbiro iz obstoječih vrednosti

en: enter the value
    right-click to select from existing values
sl: vnesite vrednost
    desni klik za izbiro iz obstoječih vrednosti

en: enter the minimal date
    in the form YYYY:MM:DD hh:mm:ss.sss (only the year is mandatory)
    use 'min' if no bound
    use '-' prefix for relative date
    right-click to select from calendar or existing values
sl: vnesite minimalni datum
    v obliki YYYY:MM:DD hh:mm:ss.sss (obvezno je samo leto)
    uporabite 'min', če ni omejeno
    uporabite predpono '-' za relativne datume
    desni klik za izbiro iz koledarja ali obstoječih vrednosti

en: enter the maximal date
    in the form YYYY:MM:DD hh:mm:ss.sss (only the year is mandatory)
    use 'max' if no bound
    'now' keyword is handled
    use '-' prefix for relative date
    right-click to select from calendar or existing values
sl: vnesite maksimalni datum
    v obliki YYYY:MM:DD hh:mm:ss.sss (obvezno je samo leto)
    uporabite 'max', če ni omejeno
    uporabite predpono '-' za relativne datume
    desni klik za izbiro iz koledarja ali obstoječih vrednosti

en: enter the date
    in the form YYYY:MM:DD hh:mm:ss.sss (only the year is mandatory)
    right-click to select from calendar or existing values
sl: vnesite datum
    v obliki YYYY:MM:DD hh:mm:ss.sss (obvezno je samo leto)
    desni klik za izbiro iz koledarja ali obstoječih vrednosti

en: date-time interval to subtract from the max value
sl: interval časa in datuma za odštevanje od maksimalne vrednosti

en: date-time interval to add to the min value
sl: interval časa in datuma za dodajanje k minimalni vrednosti

en: fixed
sl: fiksno

en: relative
sl: relativno

en: selected
sl: izbrano

en: date type
sl: vrsta datuma

note: the date section
en: date
sl: datum

en: click to select date
    double-click to use the date directly
sl: enostavno kliknite za izbiro datuma
    dvokliknite, da neposredno uporabite datum

en: years:
sl: leta:

en: months:
sl: meseci:

en: days:
sl: dnevi:

note: the time section
en: time
sl: čas

en: current date:
sl: trenutni datum:

en: now
sl: sedaj

en: set the value to always match current datetime
sl: nastavite vrednost, ki naj vedno ustreza trenutnemu datumu in času

note: apply button
en: apply
sl: uveljavi

en: set the range bound with this value
sl: nastavite omejitev obsega s to vrednostjo

en: double-click to reset
sl: dvojni klik za ponastavitev

en: current
sl: trenutni

en: leader
sl: voditelj

en: 
    click here to set this image as group leader
sl: 
    kliknite sem, da določite to sliko za voditeljico skupine

note: and the number of grouped images
en: grouped images
sl: grupirane slike

en: fit
sl: prilagodi

en: there are no images in this collection
sl: v tej zbirki ni slik

en: if you have not imported any images yet
sl: niste uvozili še nobene slike

en: you can do so in the import module
sl: to lahko naredite v modulu uvoza

en: try to relax the filter settings in the top panel
sl: poskusite omehčati nastavitve filtra v zgornjem panelu

en: or add images in the collections module in the left panel
sl: ali dodajte slike v modulu zbirk na levi plošči

en: you have changed the settings related to how thumbnails are generated.
sl: spremenili ste nastavitve, povezane z načinom ustvarjanja predoglednih sličic.

en: all cached thumbnails need to be invalidated.
sl: vse predpomnjene sličice je potrebno razveljaviti.

en: cached thumbnails starting from level %d need to be invalidated.
sl: vse predpomnjene sličice od nivoja %d je potrebno razveljaviti.

en: cached thumbnails below level %d need to be invalidated.
sl: vse predpomnjene sličice pod nivojem %d je potrebno razveljaviti.

en: cached thumbnails between level %d and %d need to be invalidated.
sl: vse predpomnjene sličice med nivojema %d in %d je potrebno razveljaviti.

en: do you want to do that now?
sl: ali želite storiti to zdaj?

en: cached thumbnails invalidation
sl: razveljavitev predpomnjenih predoglednih sličic

note: setup history key accelerators
en: copy history
sl: kopiraj zgodovino

en: copy history parts
sl: kopiraj dele zgodovine

en: paste history
sl: prilepi zgodovino

en: paste history parts
sl: prilepi dele zgodovine

en: discard history
sl: zavrzi zgodovino

en: duplicate image
sl: podvoji sliko

en: duplicate image virgin
sl: podvoji izvorno sliko

en: select film roll
sl: izberi zvitek filma

en: select untouched
sl: izberi nedotaknjene

en: creating cache directories
sl: ustvarjam mape za medpomnilnik

en: creating cache directory '%s'
sl: ustvarjam mape za medpomnilnik '%s'

en: could not create directory '%s'!
sl: nisem mogel ustvariti mape '%s'!

en: warning: no images are matching the requested image id range
sl: opozorilo: nobena slika ne ustreza zahtevanemu intervalu id slik

en: warning: did you want to swap these boundaries?
sl: opozorilo: ali želite zamenjati te mejne vrednosti?

en: warning: disk backend for thumbnail cache is disabled (cache_disk_backend)
    if you want to pre-generate thumbnails and for darktable to use them, you need to enable disk backend for thumbnail cache
    no thumbnails to be generated, done.
sl: opozorilo: diskovno zaledje za predogledne sličice je onemogočeno (cache_disk_backend)
    če želite vnaprej pripraviti predogledne sličice za rabo programu darktable, morate omogočiti diskovno zaledje za predogledne sličice
    nobenih predoglednih sličic ne bo ustvarjenih, končano.

en: warning: disk backend for full preview cache is disabled (cache_disk_backend_full)
    if you want to pre-generate full previews and for darktable to use them, you need to enable disk backend for full preview cache
    no full previews to be generated, done.
sl: opozorilo: diskovno zaledje za medpomnilnik za polni predogled sličic je onemogočeno (cache_disk_backend_full)
    če želite vnaprej pripraviti predogledne sličice za rabo programu darktable, morate omogočiti predpomnenje diskovnega zaledja za predogledne sličice
    nobenih predoglednih sličic ni pripravljenih, končano.

en: error: ensure that min_mip <= max_mip
sl: napaka: zagotovite da bo min_mip <= max_mip

en: creating complete lighttable thumbnail cache
sl: ustvarjam vmesni pomnilnik popolno osvetljeno podlago predoglednih sličic

en: copyright (c) the authors 2009-%s
sl: copyright (c) avtorji 2009-%s

en: organize and develop images from digital cameras
sl: organizira in razvija slike digitalnih kamer

en: all those of you that made previous releases possible
sl: vsi, ki so omogočili prejšnje izdaje

en: and...
sl: in...

en: in active view
sl: v aktivnem pogledu

en: in other views
sl: v ostalih pogledih

en: fallbacks
sl: rešitve v sili

en: speed adjustments
sl: prilagoditve hitrosti

en: disabled defaults
sl: onemogočene privzete vrednosti

en: scroll
sl: drsanje

en: pan
sl: premik

en: horizontal
sl: vodoravno

en: vertical
sl: navpično

en: diagonal
sl: diagonala

en: leftright
sl: levodesno

en: updown
sl: gordol

en: pgupdown
sl: strangordol

en: shift
sl: premik

en: ctrl
sl: krmilka

en: edit
sl: uredi

en: up
sl: gor

en: down
sl: dol

en: set
sl: nastavi

en: popup
sl: pojavni meni

en: next
sl: naslednja

en: previous
sl: prejšnja

en: last
sl: zadnji

en: first
sl: prvi

en: toggle
sl: preklopi

en: ctrl-toggle
sl: krmilka-toggle

en: right-toggle
sl: desno-preklopi

en: right-on
sl: desno

en: activate
sl: aktiviraj

en: ctrl-activate
sl: krmilka-aktiviraj

en: right-activate
sl: desno-aktiviraj

en: store
sl: shramba

en: update
sl: osveži

en: preferences
sl: preference

en: apply on new instance
sl: uveljavi na novem pojavku

en: start
sl: zagon

en: end
sl: konec

en: entry
sl: vnos

en: combo effect not found
sl: ni najdenega učinka sestave

en: (keypad)
sl: (tipkovnica)

en: tablet button
sl: gumb tablice

en: unknown driver
sl: neznani gonilnik

en: long
sl: dolgo

en: double-press
sl: dvojni pritisk

en: triple-press
sl: trojni pritisk

en: press
sl: stisk

[ctx: accel]
en: left
sl: levo

[ctx: accel]
en: right
sl: desno

[ctx: accel]
en: middle
sl: srednje

[ctx: accel]
en: long
sl: dolgo

[ctx: accel]
en: double-click
sl: dvoklik

[ctx: accel]
en: triple-click
sl: troklik

en: click
sl: klik

en: first instance
sl: prvi pojavek

en: last instance
sl: zadnji pojavek

en: relative instance
sl: relativni pojavek

en: speed
sl: hitrost

en: Lua script command copied to clipboard:
    
    <tt>%s</tt>
sl: Lua script ukazi prekopirani na odložišče:
    
    <tt>%s</tt>

en: start typing for incremental search
sl: začnite tipkati za postopno iskanje

en: 
    press Delete to delete selected shortcut
sl: 
    pritisnite Delete za brisanje izbranih bližnjic

en: 
    press Delete to disable selected default shortcut
sl: 
    pritisnite Delete za brisanje izbrane privzete bližnjice

en: 
    press Delete to restore selected default shortcut
sl: 
    pritisnite Delete za obnovo izbranih privzetih bližnjic

en: 
    double-click to add new shortcut
sl: 
    dvojni klik za dodajanje nove bližnjice

en: click to filter shortcuts list
sl: kliknite za filtriranje seznama bližnjic

en: 
    right click to show action of selected shortcut
sl: 
    desni klik za prikaz dejavnosti izbrane bližnjice

en: 
    double-click to define new shortcut
sl: 
    dvojni klik za določanje nove bližnjice

en: shift+alt+scroll to change height
sl: dvigalka+krmilka+drsanje za spreminjanje višine

en: press keys with mouse click and scroll or move combinations to create a shortcut
sl: pritisnite tipke s klikom miške in pomaknite ali preselite kombinacije da bi ustvarili bližnjico

en: click to open shortcut configuration
sl: kliknite da bi odprli nastavitev bližnjice

en: ctrl+click to add to quick access panel
sl: krmilka+klik za dodajanje na ploščo za hitri dostop

en: ctrl+click to remove from quick access panel
sl: krmilka+klik za odstranjevanje iz plošče za hitri dostop

en: scroll to change default speed
sl: drsenje za spreminjanje privzete hitrosti

en: right click to exit mapping mode
sl: desno klik za izhod prenosnega načina

en: %sright-click to type a specific value between <b>%s</b> and <b>%s</b>
    or hold ctrl+shift while dragging to ignore soft limits.
sl: %sdesni klik za vnos specifičnih vrednosti med <b>%s</b> in <b>%s</b>
    ali držite kontrolko+dvigalko med potegom, da prezrete mehke omejitve.

en: right long click
sl: desni dolgi klik

en: to copy Lua command
sl: za kopiranje ukaza Lua

en: shortcut for move exists with single effect
sl: bližnjica za premikanje obstaja z enojnim učinkom

en: %s
    
    (assign %s to %s)
sl: %s
    
    (dodeli %s za %s)

en: create separate shortcuts for up and down move?
sl: naj ustvarim ločene bližnjice za gibanje gor ali dol?

en: %s, speed reset
sl: %s, ponovna nastavitev hitrosti

en: shortcut exists with different settings
sl: obstaja bližnjica z različnimi nastavitvami

en: reset the settings of the shortcut?
sl: na ponovno nastavim nastavitve bližnjice?

en: shortcut already exists
sl: bližnjica že obstaja

en: disable this default shortcut?
sl: naj onemogočim to privzeto bližnjico?

en: remove the shortcut?
sl: naj odstranim bližnjico?

en: clashing shortcuts exist
sl: obstajajo bližnjice v konfliktu

en: remove these existing shortcuts?
sl: naj odstranim te obstoječe bližnjice?

note: or 3, but change char relative[] = "-2" to "-1" NUM_INSTANCES
en: preferred
sl: priporočena

en: second
sl: drugi

en: last but one
sl: predzadnji

en: (unchanged)
sl: (nespremenjeno)

en: define a shortcut by pressing a key, optionally combined with modifier keys (ctrl/shift/alt)
    a key can be double or triple pressed, with a long last press
    while the key is held, a combination of mouse buttons can be (double/triple/long) clicked
    still holding the key (and modifiers and/or buttons) a scroll or mouse move can be added
    connected devices can send keys or moves using their physical controllers
    
    right-click to cancel
sl: določite bližnjico s pritiskom na tipko, lahko tudi v kombinaciji z modifikacijskimi tipkami (krmilka/dvigalka/alt)
    tipko lahko pritisnete dvakrat ali trikrat, z zadnjim dolgim pritiskom
    medtem ko držite tipko, lahko (dvakrat/trikrat/dolgo) kliknete kombinacijo miškinih gumbov
    še vedno držite tipko (in modifikatorje in/ali gumbe) lahko dodate pomik ali premikanje miške
    povezane naprave lahko pošiljajo ključe ali premike s svojimi fizičnimi krmilniki
    
    z desno tipko miške kliknite za preklic

en: removing shortcut
sl: odstranjujem bližnjico

en: disable the selected default shortcut?
sl: naj onemogočim izbrano privzeto bližnjico?

en: restore the selected default shortcut?
sl: naj obnovim izbrano privzeto bližnjico?

en: remove the selected shortcut?
sl: naj odstranim izbrane bližnjice?

en: command
sl: ukaz

en: preset
sl: začetna nastavitev

en: restore shortcuts
sl: obnovi bližnjice

en: _defaults
sl: _privzeto

en: _startup
sl: _ob zagonu

en: _edits
sl: _urejanja

en: restore shortcuts from one of these states:
      - default
      - as at startup
      - as when opening this dialog
sl: obnovi bližnjice iz enega od naslednjih stanj:
    - privzeto
    - kot ob zagonu
    - kot ob odprtju tega dialoga

en: clear all newer shortcuts
    (instead of just restoring changed ones)
sl: očisti vse novejše bližnjice
    (namesto samo obnove spremenjenih)

en: shortcuts
sl: bližnjice

en: export shortcuts
sl: izvozi bližnjice

en: export all shortcuts to a file
    or just for one selected device
sl: izvozi vse bližnjice na datoteko
    ali samo za eno izbrano napravo

en: keyboard
sl: tipkovnica

en: device id
sl: id naprave

en: select file to export
sl: izberi datoteko za izvoz

en: _export
sl: _izvoz

en: import shortcuts
sl: uvozi bližnjice

en: import all shortcuts from a file
    or just for one selected device
sl: uvozi vse bližnjice iz datoteke
    ali samo za eno izbrano napravo

en: id in file
sl: id v datoteki

en: id when loaded
sl: id ko je naložena

en: clear device first
sl: najprej očisti napravo

en: select file to import
sl: izberi datoteko za uvoz

en: _import
sl: _uvoz

en: search shortcuts list
sl: seznam bližnjic iskanja

en: incrementally search the list of shortcuts
    press up or down keys to cycle through matches
sl: postopno išči po seznamu bližnjic
    pritisnite tipki gor ali dol, da se ciklično pomikate po zadetkih

en: shortcut
sl: bližnjica

en: action
sl: akcija

en: effect
sl: učinek

en: search actions list
sl: seznam aktivnosti

en: incrementally search the list of actions
    press up or down keys to cycle through matches
sl: postopno išči po seznamu akcij
    pritisnite tipki gor ali dol, da se ciklično pomikate po zadetkih

en: type
sl: tip

en: enable fallbacks
sl: omogoči rešitve v sili

en: enables default meanings for additional buttons, modifiers or moves
    when used in combination with a base shortcut
sl: omogoči privzete pomene za dodatne gumbe, modifikatorje ali premike
    kadar se uporabljajo v kombinaciji z osnovno bližnjico

en: open help page for shortcuts
sl: odpri stran pomoči za bližnjice

en: restore...
sl: obnovi...

en: restore default shortcuts or previous state
sl: obnovi privzete bližnjice ali prejšnje stanje

en: import...
sl: uvozi...

en: fully or partially import shortcuts from file
sl: v celoti ali delno uvozi bližnjice iz datoteke

en: export...
sl: izvoz...

en: fully or partially export shortcuts to file
sl: v celoti ali delno izvozi bližnjice v datoteko

en: the recommended way to assign shortcuts to visual elements is the <b>visual shortcut mapping</b> mode.
    this is switched on by toggling the <i>"keyboard"</i> button next to preferences in the top panel. in this mode, clicking on a widget or area will open this dialog with the appropriate selection for advanced configuration.
    
    multiple shortcuts can be assigned to the same action. this is especially useful if it has multiple <i>elements</i>, like the module buttons or the colorpickers attached to sliders. however, with <i>fallbacks</i> enabled one can use the same simple shortcuts and change their <i>element</i> or <i>effect</i> by adding mouse clicks.
    
    <i>click <b> three times </b> to dismiss this notice permanently</i>
sl: priporočeni način za dodelitev bližnjic vizualnim elementom je <b>vizual način preslikave bližnjic</b>.
    to vklopite tako, da preklopite gumb <i>"tipkovnica"</i> polegnastavitve na zgornji plošči. v tem načinu s klikom na gradnik ali območjebo odprl to pogovorno okno z ustrezno izbiro za napredno konfiguracijo.
    
    v istemu dejanju je mogoče dodeliti več bližnjic. to je še posebejuporabno, če ima več <i>elementov</i>, kot so gumbi modula aliizbirniki barv, pritrjeni na drsnike. vendar z omogočenimi <i>nadomestnimi</i>lahko uporablja iste preproste bližnjice in spreminja njihov <i>element</i> oz.<i>učinek</i> z dodajanjem klikov miške.
    
    <i>kliknite <b> trikrat </b>, da trajno opustite to obvestilo</i>

en: reinitialising input devices
sl: ponovno nastavi vhodne naprave

en: down move
sl: prenesi dol

en: flip top/bottom first/last
sl: obrni zgoraj/spodaj prvo/zadnje

en: fallback to move
sl: rešitev v sili za prenos

en: %s not assigned
sl: %s ni dodeljeno

en: %s assigned to %s
sl: %s dodeljen za %s

en: short key press resets stuck keys
sl: kratek pritisk na tipko ponastavi zataknjene tipke

en: darktable - darkroom preview
sl: darktable - predogled temnice

en: tooltips off
sl: izklopi orodne namige

en: tooltips on
sl: vklopi orodne namige

en: tooltip visibility can only be toggled if compositing is enabled in your window manager
sl: vidnost orodnih namigov je mogoče preklapljati le, če je v vašem upravljalniku oken omogočeno sestavljanje vsebin

en: closing darktable...
sl: zapiram darktable...

en: URL opened in web browser
sl: URL odprt v spletnem brskalniku

en: error while opening URL in web browser
sl: napaka pri odpiranju URL v spletnem brskalniku

[ctx: menu]
note: View menu
en: Views
sl: Pogledi

[ctx: menu]
en: lighttable
sl: osvetljena podlaga

[ctx: menu]
en: darkroom
sl: temnica

[ctx: menu]
en: slideshow
sl: predstavitev

[ctx: menu]
en: map
sl: zemljevid

[ctx: menu]
en: print
sl: tisk

[ctx: menu]
en: tethering
sl: odd. upravljanje

[ctx: menu]
note: Help menu
en: Help
sl: Pomoč

[ctx: menu]
en: darktable Manual
sl: darktable Priročnik

[ctx: menu]
en: darktable Homepage
sl: darktable Domača stran

[ctx: menu]
en: Preferences
sl: Preference

en: panels
sl: plošče

en: switch views
sl: preklopi poglede

en: tethering
sl: odd. upravljanje

en: map
sl: zemljevid

en: slideshow
sl: projekcija

note: Print button
en: print
sl: tiskaj

note: register ctrl-q to quit:
en: quit
sl: zapusti

note: Full-screen accelerator (no ESC handler here to enable quit-slideshow using ESC)
en: fullscreen
sl: celotni zaslon

en: collapsing controls
sl: strnjevanje kontrol

note: specific top/bottom toggles
en: header
sl: glava

en: filmstrip and timeline
sl: kos filma in časovni trak

en: top toolbar
sl: vrhnja orodna letvica

en: bottom toolbar
sl: spodnja orodna letvica

en: all top
sl: vse na vrhu

en: all bottom
sl: vse na dnu

en: toggle tooltip visibility
sl: preklapljaj vidnost orodnih namigov

en: reinitialise input devices
sl: ponovno nastavi vhodne naprave

en: toggle focus-peaking mode
sl: preklopi način vrhnjega osredotočanja

note: toggle focus peaking everywhere
en: toggle focus peaking
sl: preklopi vrhnje osredotočanje

en: tabs
sl: zavihki

note: ask the user if darktable.org may be accessed
en: access the online user manual?
sl: sprotni dostop do uporabniškega priročnika?

en: do you want to access `%s'?
sl: ali res želite dostopiti do '%s'?

en: there is no help available for this element
sl: ni na voljo pomoči za ta element

en: does not contain pages
sl: ne vsebuje strani

en: never show more than %d lines
sl: nikoli ne prikazuj več več kot %d vrstic

en: $(ROLL.NAME) - roll of the input image
sl: $(ROLL.NAME) - zvitek vhodnih slik

en: $(FILE.FOLDER) - folder containing the input image
sl: $(FILE.FOLDER) - mapa, ki vsebuje vhodno sliko

en: $(FILE.NAME) - basename of the input image
sl: $(FILE.NAME) - osnovno ime za vhodne slike

en: $(FILE.EXTENSION) - extension of the input image
sl: $(FILE.EXTENSION) - podaljšek vhodne slike

en: $(VERSION) - duplicate version
sl: $(VERSION) - verzija duplikata

en: $(VERSION.IF_MULTI) - same as $(VERSION) but null string if only one version exists
sl: $(VERSION.IF_MULTI) - enako kot $(VERSION) vendar prazni niz, če obstaja samo ena verzija

en: $(VERSION.NAME) - version name from metadata
sl: $(VERSION.NAME) - ime verzije iz metapodatkov

en: $(JOBCODE) - job code for import
sl: $(JOBCODE) - koda posla za uvoz

en: $(SEQUENCE) - sequence number
sl: $(SEQUENCE) - številka zaporedja

en: $(WIDTH.MAX) - maximum image export width
sl: $(WIDTH.MAX) - maksimalna širina izvožene slike

en: $(WIDTH.SENSOR) - image sensor width
sl: $(WIDTH.SENSOR) - širina senzorja slike

en: $(WIDTH.RAW) - RAW image width
sl: $(WIDTH.RAW) - širina surove slike

en: $(WIDTH.CROP) - image width after crop
sl: $(WIDTH.CROP) - širina slike po obrezu

en: $(WIDTH.EXPORT) - exported image width
sl: $(WIDTH.EXPORT) - širina izvožene slike

en: $(HEIGHT.MAX) - maximum image export height
sl: $(HEIGHT.MAX) - maksimalna višina izvožene slike

en: $(HEIGHT.SENSOR) - image sensor height
sl: $(HEIGHT.SENSOR) - višina senzorja slike

en: $(HEIGHT.RAW) - RAW image height
sl: $(HEIGHT.RAW) - višina surove slike

en: $(HEIGHT.CROP) - image height after crop
sl: $(HEIGHT.CROP) - višina slike po obrezu

en: $(HEIGHT.EXPORT) - exported image height
sl: $(HEIGHT.EXPORT) - višina izvožene slike

en: $(YEAR) - year
sl: $(YEAR) - leto

en: $(YEAR.SHORT) - year without century
sl: $(YEAR.SHORT) - leto brez stoletja

en: $(MONTH) - month
sl: $(MONTH) - mesec

en: $(MONTH.SHORT) - abbreviated month name according to the current locale
sl: $(MONTH.SHORT) - okrajšan mesec glede na trenutno lokalno okolje

en: $(MONTH.LONG) - full month name according to the current locale
sl: $(MONTH.LONG) - polno ime mesece gleda na trenutno lokalno okolje

en: $(DAY) - day
sl: $(DAY) - dan

en: $(HOUR) - hour
sl: $(HOUR) - ura

en: $(HOUR.AMPM) - hour, 12-hour clock
sl: $(HOUR.AMPM) - ura, 12-urni prikaz

en: $(MINUTE) - minute
sl: $(MINUTE) - minuta

en: $(SECOND) - second
sl: $(SECOND) - sekunda

en: $(MSEC) - millisecond
sl: $(MSEC) - millisekunda

en: $(EXIF.YEAR) - EXIF year
sl: $(EXIF.YEAR) - leto iz EXIF

en: $(EXIF.YEAR.SHORT) - EXIF year without century
sl: $(EXIF.YEAR.SHORT - leto iz EXIF brez stoletja

en: $(EXIF.MONTH) - EXIF month
sl: $(EXIF.MONTH) - mesec iz EXIF

en: $(EXIF.MONTH.SHORT) - abbreviated EXIF month name according to the current locale
sl: $(EXIF.MONTH.SHORT) - okrajšan mesec iz EXIF glede na trenutno lokalno okolje

en: $(EXIF.MONTH.LONG) - full EXIF month name according to the current locale
sl: $(EXIF.MONTH.LONG) - polno ime iz EXIF glede na trenutno lokalno okolje

en: $(EXIF.DAY) - EXIF day
sl: $(EXIF.DAY) - dan iz EXIF

en: $(EXIF.HOUR) - EXIF hour
sl: $(EXIF.HOUR) - ura iz EXIF

en: $(EXIF.HOUR.AMPM) - EXIF hour, 12-hour clock
sl: $(EXIF.HOUR.AMPM) - ura iz EXIF, 12 urni prikaz

en: $(EXIF.MINUTE) - EXIF minute
sl: $(EXIF.MINUTE) - minuta iz EXIF

en: $(EXIF.SECOND) - EXIF second
sl: $(EXIF.SECOND) - sekunda iz EXIF

en: $(EXIF.MSEC) - EXIF millisecond
sl: $(EXIF.MSEC) - milisekunda iz EXIF

en: $(EXIF.ISO) - ISO value
sl: $(EXIF.ISO) - občutljivost ISO

en: $(EXIF.EXPOSURE) - EXIF exposure
sl: $(EXIF.EXPOSURE) - EXIF osvetlitev

en: $(EXIF.EXPOSURE.BIAS) - EXIF exposure bias
sl: $(EXIF.EXPOSURE.BIAS) - EXIF pristranskost osvetlitve

en: $(EXIF.APERTURE) - EXIF aperture
sl: $(EXIF.APERTURE) - EXIF zaslonka

en: $(EXIF.FOCAL.LENGTH) - EXIF focal length
sl: $(EXIF.FOCAL.LENGTH) - EXIF goriščna razdalja

en: $(EXIF.FOCAL.LENGTH.EQUIV) - EXIF 35 mm equivalent focal length
sl: $(EXIF.FOCAL.LENGTH.EQUIV) - EXIF goriščna razdalja za 35 mm

en: $(EXIF.FOCUS.DISTANCE) - EXIF focal distance
sl: $(EXIF.FOCUS.DISTANCE) - EXIF izmerjena razdalja

en: $(EXIF.MAKER) - camera maker
sl: $(EXIF.MAKER) - izdelovalec kamere

en: $(EXIF.MODEL) - camera model
sl: $(EXIF.MODEL) - model kamere

en: $(EXIF.LENS) - lens
sl: $(EXIF.LENS) - lečje

en: $(LONGITUDE) - longitude
sl: $(LONGITUDE) - geografska dolžina

en: $(LATITUDE) - latitude
sl: $(LATITUDE) - geografska širina

en: $(ELEVATION) - elevation
sl: $(ELEVATION) - višina

en: $(STARS) - star rating as number (-1 for rejected)
sl: $(STARS) - ocene z zvezdicami (-1 za zavrnjeno)

en: $(RATING.ICONS) - star/reject rating in icon form
sl: $(RATING.ICONS) - ocene zvezdice/zavrnjeno v obliki ikone

en: $(LABELS) - color labels as text
sl: $(LABELS) - barvne oznake kot besedilo

en: $(LABELS.ICONS) - color labels as icons
sl: $(LABELS.ICONS)  - barvne oznake kot ikone

en: $(ID) - image ID
sl: $(ID) - ID slike

en: $(TITLE) - title from metadata
sl: $(TITLE) - naslov iz metapodatkov

en: $(DESCRIPTION) - description from metadata
sl: $(DESCRIPTION) - opis iz metapodatkov

en: $(CREATOR) - creator from metadata
sl: $(CREATOR) - avtor iz metapodatkov

en: $(PUBLISHER) - publisher from metadata
sl: $(PUBLISHER) - izdajatelj iz metapodatkov

en: $(RIGHTS) - rights from metadata
sl: $(RIGHTS) - pravice iz metapodatkov

en: $(USERNAME) - login name
sl: $(USERNAME) - uporabniško ime

en: $(FOLDER.PICTURES) - pictures folder
sl: $(FOLDER.PICTURES) - mapa s slikami

en: $(FOLDER.HOME) - home folder
sl: $(FOLDER.HOME) - izhodiščna mapa

en: $(FOLDER.DESKTOP) - desktop folder
sl: $(FOLDER.DESKTOP) - mapa namizja

en: $(OPENCL.ACTIVATED) - whether OpenCL is activated
sl: $(OPENCL.ACTIVATED) - ali je OpenCL aktiviran

en: $(CATEGORY0(category)) - subtag of level 0 in hierarchical tags
sl: $(CATEGORY0(kategorija) - pod-oznaka nivoja 0 med hierarhičnimi oznakami

en: $(TAGS) - tags as set in metadata settings
sl: $(TAGS) - oznake kot so navedene v nastavitvah metapodatkov

en: $(DARKTABLE.NAME) - darktable name
sl: $(DARKTABLE.NAME) - darktable ime

en: $(DARKTABLE.VERSION) - current darktable version
sl: $(DARKTABLE.VERSION) - trenutna verzija darktable

en: grid
sl: mreža

en: rules of thirds
sl: pravilo tretjin

en: metering
sl: merjenje

en: perspective
sl: perspektiva

en: diagonal method
sl: diagonalna metoda

en: harmonious triangles
sl: harmonični trikotniki

en: golden sections
sl: zlati rez

en: golden spiral
sl: zlata spirala

en: golden spiral sections
sl: špiralni zlati rez

en: golden mean (all guides)
sl: zlato povprečje (vsa vodila)

en: horizontal lines
sl: vodoravna vodila

en: number of horizontal guide lines
sl: število vodoravnih vodil

en: vertical lines
sl: navpična vodila

en: number of vertical guide lines
sl: število navpičnih vodil

en: subdivisions
sl: pod-delitve

en: number of subdivisions per grid rectangle
sl: število pod-delitev na posamezen pravokotnik v mreži

note: title
en: global guide overlay settings
sl: splošne nastavitve globalnih vodil

en: guide lines
sl: vodila

en: flip
sl: prezrcali

en: flip guides
sl: prezrcali vodila

en: horizontally
sl: vodoravno

en: vertically
sl: navpično

en: both
sl: oboje

en: setup guide lines
sl: nastavi vodila

en: overlay color
sl: barva prekrivne plasti

en: set overlay color
sl: nastavite barvo prekrivne plasti

en: set the contrast between the lightest and darkest part of the guide overlays
sl: nastavi kontrast med najsvetlejšim in najtemnejšim delom prekrivanja vodil

en: show guides
sl: prikaži vodila

en: show guide overlay when this module has focus
sl: prikaži plast vodil, kadar je ta modul osredotočen

en: change global guide settings
    note that these settings are applied globally and will impact any module that shows guide overlays
sl: spremeni globalne nastavitve vodila
    upoštevajte, da se te nastavitve uporabljajo globalno in bodo vplivale na kateri koli modul, ki prikazuje plast vodil

en: select parts to copy
sl: izberi dele za kopiranje

en: select parts to paste
sl: izberi dele za lepljenje

en: select _all
sl: izberi _vse

en: select _none
sl: ne izberi _nič

en: include
sl: vključi

en: item
sl: postavka

en: mask
sl: maska

en: can't copy history out of unaltered image
sl: ne morem kopirati zgodovine slike, ki še ni bila spremenjena

note: grid headers
en: metadata presets
sl: prednastavitve metapodatkov

en: metadata to be applied per default
    double-click on a label to clear the corresponding entry
    double-click on 'preset' to clear all entries
sl: metapodatki za privzeto rabo
    dvokliknite nalepko, da počistite ustrezen vnos
    dvokliknite na 'prednastavljeno', da počistite vse vnose

en: from XMP
sl: iz XMP

en: selected metadata are imported from image and override the default value.
    this drives also the 'look for updated XMP files' and 'load sidecar file' actions.
    CAUTION: not selected metadata are cleaned up when XMP file is updated.
sl: izbrani metapodatki so uvoženi iz slike in preglasijo privzeto vrednost
    to poganja tudi 'videz posodobljenih datotek XMP' in aktivnosti 'nalaganje priklopne datoteke'
    POZOR: Neizbrani metapodatki se očistijo, ko posodobite datoteko XMP

note: tags
en: tag presets
sl: prednastavljene oznake

en: comma separated list of tags
sl: seznam oznak ločenih z vejico

note: language
en: interface language
sl: jezik vmesnika

en: double-click to reset to the system language
sl: dvojni klik za ponastavitev jezika sistema

en: set the language of the user interface. the system default is marked with an * (needs a restart)
sl: določi jezik uporabniškega vmesnika. sistemska privzeta nastavitev je označena z * (potreben je ponovni zagon)

en: theme
sl: tema

en: set the theme for the user interface
sl: določi temo uporabniškega vmesnika

en: use system font size
sl: uporabi velikost sistemske pisave

en: font size in points
sl: velikost pisave v točkah

en: GUI controls and text DPI
sl: kontrola grafičnega vmesnika in ločljivost besedil

en: adjust the global GUI resolution to rescale controls, buttons, labels, etc.
    increase for a magnified GUI, decrease to fit more content in window.
    set to -1 to use the system-defined global resolution.
    default is 96 DPI on most systems.
    (needs a restart).
sl: prilagodi globalno ločljivost grafičnega vmesnika v spremembo merila kontrolnikov, gumbov, oznak itd.
    povečajte za povečan vmesnik, zmanjšajte, da se prilega več vsebine v okno.
    nastavljeno na -1 za uporabo sistemsko določene globalne ločljivosti.
    privzeto je 96 DPI v večini sistemov.
    (potreben je ponovni zagon).

note: checkbox to allow user to modify theme with user.css
en: modify selected theme with CSS tweaks below
sl: spremenite izbrano temo s prilagoditvami CSS spodaj

en: modify theme with CSS keyed below (saved to user.css)
sl: spremenite temo s CSS ključnimi parametri spodaj (shranjeno v user.css)

[ctx: usercss]
en: save CSS and apply
sl: shrani CSS in uveljavi

en: click to save and apply the CSS tweaks entered in this editor
sl: kliknite, da shranite in uporabite popravke CSS, vnesene v tem urejevalniku

en: open help page for CSS tweaks
sl: odpri stran pomoči za prilagajanja CSS

note: load default text with some pointers
en: ERROR Loading user.css
sl: NAPAKA pri nalaganju user.css

note: load default text
en: Enter CSS theme tweaks here
sl: Vnesite prilagoditve teme CSS tu

en: darktable preferences
sl: nastavitve programa darktable

en: darktable needs to be restarted for settings to take effect
sl: darktable je potrebno ponovno zagnati, da bi nastavitve začele veljati

en: maker
sl: izdelovalec

en: search presets list
sl: išči seznam prednastavitev

en: incrementally search the list of presets
    press up or down keys to cycle through matches
sl: postopno išči po seznamu prednastavitev
    pritisnite tipki gor ali dol, da se ciklično pomikate po zadetkih

[ctx: preferences]
en: import...
sl: uvoz...

[ctx: preferences]
en: export...
sl: izvozi...

en: failed to import preset %s
sl: ni bilo mogoče uvoziti prednastavitev %s

en: select preset(s) to import
sl: izberi prednastavitve za uvoz

en: _open
sl: _odpri

en: darktable preset files
sl: datoteke prednastavitev za darktable

en: all files
sl: vse datoteke

en: non-raw
sl: ne-surovo

en: raw
sl: surove

en: monochrome
sl: enobarvni

en: preset `%s' is write-protected, can't delete!
sl: prednastavitev `%s 'je zaščitena pred pisanjem in je ni mogoče izbrisati!

en: delete preset?
sl: brišem nastavitve?

en: do you really want to delete the preset `%s'?
sl: ali res želite brisati nastavitve '%s'?

note: add new preset create a shortcut for the new entry then show edit dialog clang-format on
en: new preset
sl: nova nastavitev

en: please give preset a name
sl: prosim, dajte nastavitvi ime

en: unnamed preset
sl: neimenovana nastavitev

en: overwrite preset?
sl: prepišem nastavitev?

en: preset `%s' already exists.
    do you want to overwrite?
sl: nastavitev `%s' že obstaja.
    ali jo želite prepisati?

en: _select as output destination
sl: _izberi kot cilj izhoda

en: preset %s was successfully exported
sl: prednastavitev %s je bila uspešno izvožena

en: edit `%s' for module `%s'
sl: uredi '%s' za modul '%s'

en: _export...
sl: _izvoz...

en: _delete
sl: _briši

en: name of the preset
sl: ime prednastavitve

en: description or further information
sl: opis ali nadaljnja informacija

en: reset all module parameters to their default values
sl: ponastavi parametre vseh modulov na njihove privzete vrednosti

en: the parameters will be reset to their default values, which may be automatically set based on image metadata
sl: parametri bodo ponastavljeni na njihove privzete vrednosti, ki so lahko samodejno nastavljeni na podlagi metapodatkov slike

en: auto apply this preset to matching images
sl: avtomatsko uporabi te nastavitve za ustrezne slike

en: only show this preset for matching images
sl: samo pokaži te nastavitve za ustrezne slike

en: be very careful with this option. this might be the last time you see your preset.
sl: bodite previdni s to nastavitvijo. lahko je zadnjič, da vidite te nastavitve.

en: string to match model (use % as wildcard)
sl: šablona za model ustreznosti (uporabi % kot splošni model)

en: string to match maker (use % as wildcard)
sl: šablona, da bi našli ustreznega izdelovalca (uporabi % kot splošni model)

en: string to match lens (use % as wildcard)
sl: šablona za iskanje objektiva (uporabi % kot splošni model)

en: minimum ISO value
sl: najmanjša občutljivost ISO

en: maximum ISO value
    if left blank, it is equivalent to no upper limit
sl: maksimalna vrednost ISO
    če je puščeno prazno, to pomeni, da ni zgornje meje

en: minimum exposure time
sl: najkrajši čas osvetlitve

en: maximum exposure time
sl: najdaljši čas osvetlitve

en: minimum aperture value
sl: najmanjša odprtost zaslonke

en: maximum aperture value
sl: največja odprtost zaslonke

en: minimum focal length
sl: najkrajša goriščna razdalja

en: maximum focal length
sl: najdaljša goriščna razdalja

en: select image types you want this preset to be available for
sl: izberite vrste slik, za katere želite, da je ta prednastavitev na voljo

en: and
sl: in

en: preset `%s' is write-protected! can't edit it!
sl: prednastavitev `%s 'je zaščitena pred pisanjem! je ni mogoče urejati!

en: update preset?
sl: osvežim prvotno nastavitev?

en: do you really want to update the preset `%s'?
sl: ali res želite posodobiti osnovne nastavitve '%s'?

en: (first)
sl: (prvi)

en: (last)
sl: (zadnji)

en: preset %s
    %s
sl: začetne vrednosti %s
    %s

en: no presets
sl: ni začetnih vrednosti

en: display-referred default
sl: privzeta vrednost glede na zaslon

en: scene-referred default
sl: privzeta vrednost glede na sceno

en: manage module layouts
sl: upravljanje postavitev modulov

en: manage quick presets
sl: upravljanje hitrih nastavitev

en: manage quick presets list...
sl: upravljanje seznamov hitrih nastavitev...

en: (default)
sl: (privzeto)

en: disabled: wrong module version
sl: onemogočeno: napačna verzija modula

en: edit this preset..
sl: uredi to nastavitev..

en: delete this preset
sl: briši to nastavitev

en: store new preset..
sl: shrani novo nastavitev..

en: update preset
sl: osveži nastavitev

en: overwrite style?
sl: naj prepišem slog?

en: style `%s' already exists.
    do you want to overwrite?
sl: slog `%s' že obstaja.
    ali ga želite prepisati?

en: please give style a name
sl: prosim, dajte slogu ime

en: unnamed style
sl: neimenovani slog

en: style %s was successfully saved
sl: slog %s je bil uspešno shranjen

en: edit style
sl: uredi slog

en: duplicate style
sl: dupliciraj slog

en: creates a duplicate of the style before applying changes
sl: ustvari duplikat sloga pred uveljavljanjem sprememb

en: create new style
sl: ustvari nov slog

en: enter a name for the new style
sl: vnesite ime novega sloga

en: enter a description for the new style, this description is searchable
sl: vnesite opis novega sloga, po teh opisih lahko preiskujete

en: keep
sl: ohrani

en: can't create style out of unaltered image
sl: ne morem ustvariti sloga iz nespremenjene slike

en: failed to allocate memory for %s, please lower the threads used for export or buy more memory.
sl: nisem mogel dobiti pomnilnika za %s, prosím, znižajte število niti za izvoz ali pa kupite še nekaj pomnilnika.

[ctx: noun]
en: thumbnail export
sl: izvoz predogledne sličice

[ctx: noun]
en: export
sl: izvoz

en: cannot find the style '%s' to apply during export.
sl: na morem najti sloga '%s', da bi ga uporabil ob izvozu.

en: <span foreground='red'><b>WARNING</b></span>: camera is not fully supported!
sl: <span foreground='red'><b>OPOZORILO</b></span>: kamera ni v popolnosti podprta!

en: colors for `%s' could be misrepresented,
    and edits might not be compatible with future versions.
sl: barve za `%s' so lahko napačno predstavljene,
    in urejanja morda ne bodo združljiva s prihodnjimi različicami.

en: lossless
sl: brez izgub

en: lossy
sl: aproksimativen

en: invalid AVIF bit depth!
sl: neveljavna bitna globina AVIF!

note: Bit depth combo box
en: bit depth
sl: bitna globina

en: color information stored in an image, higher is better
sl: barvne informacije shranjene na sliki, višje so boljše

note: * Color mode combo box shortfile option combo box
en: B&W as grayscale
sl: črno-belo kot lestvica sivin

en: saving as grayscale will reduce the size for black & white images
sl: če shranite kot sivine, bo zmanjšana velikost datotek črno-belih slik

note: * Tiling combo box
en: tiling
sl: razrez

en: tile an image into segments.
    
    makes encoding faster, but increases the file size. the loss of image quality is negligible.
sl: razrez slike na segmente.
    
    omogoča hitrejše kodiranje, vendar poveča velikost datoteke. izguba kakovosti slike je zanemarljiva.

note: compression Compression method combo box
en: compression
sl: stiskanje

en: the compression for the image
sl: stiskanje slike

note: min max step default digits
en: quality
sl: kakovost

en: the quality of an image, less quality means fewer details.
    
    pixel format is controlled by quality:
    
    5-80: YUV420, 81-90: YUV422, 91-100: YUV444
sl: kakovost slike, manjša kakovost pomeni manj podrobnosti.
    
    format slikovnih pik je nadzorovan s kakovostjo:
    
    5-80: YUV420, 81-90: YUV422, 91-100: YUV444​

en: copy
sl: kopiraj

en: do a 1:1 copy of the selected files.
    the global options below do not apply!
sl: izvedi kopijo 1:1 izbranih datotek.
    globalne nastavitve pri tem ne veljajo!

en: the selected output profile doesn't work well with EXR
sl: izbrani izhodni profil ne deluje dobro z EXR

en: 16 bit (float)
sl: 16 bit (plavajoča vejica)

en: 32 bit (float)
sl: 32 bit (plavajoča vejica)

en: uncompressed
sl: nestisnjeno

en: JPEG 2000 (12-bit)
sl: JPEG 2000 (12-bitov)

en: DCP mode
sl: DCP režim

en: JPEG (8-bit)
sl: JPEG (8-bitov)

en: chroma subsampling
sl: podvzorčenje krome

en: chroma subsampling setting for JPEG encoder.
    auto - use subsampling determined by the quality value
    4:4:4 - no chroma subsampling
    4:4:0 - color sampling rate halved vertically
    4:2:2 - color sampling rate halved horizontally
    4:2:0 - color sampling rate halved horizontally and vertically
sl: nastavitev podvzorčenja barvnosti za kodirnik JPEG.
    samodejno - uporabi podvzorčenje, določeno z vrednostjo kakovosti
    4:4:4 - brez podvzorčenja barvn
    4:4:0 - hitrost vzorčenja barv prepolovljena navpično
    4:2:2 - hitrost vzorčenja barv prepolovljena vodoravno
    4:2:0 - hitrost vzorčenja barv prepolovljena vodoravno in navpično

note: Pixel format combo box
en: pixel type
sl: vrsta piksla

en: unsigned integer
sl: nepredznačeno celo število

en: floating point
sl: plavajoča vejica

en: the quality of the output image
    0-29 = very lossy
    30-99 = JPEG quality comparable
    100 = lossless (integer bit depth only)
sl: kakovost izhodne slike
    0-29 = zelo grobo
    30-99 = JPEG primerna kakovost
    100 = brez izgub (samo celoštevilska bitna globina)

en: encoding color profile
sl: barvni profil kodiranja

en: the color profile used by the encoder
    permit internal XYB color space conversion for more efficient lossy compression,
    or ensure no conversion to keep original image color space (implied for lossless)
sl: barvni profil uporabljen pri kodiranju
    dovoljena konverzija v interni barvni prostor XYB za bolj učinkovito delno kompresijo,
    ali zagotovljeno brez kompresije, da se ohrani izvirni barvni prostor (implicitno brez izgub)

en: internal
sl: interno

en: original
sl: izvirnik

en: encoding effort
sl: trud kodiranja

en: the effort used to encode the image, higher efforts will have better results at the expense of longer encoding times
sl: trud uporabljen za kodiranje slike, večji trud ima boljše rezultate na račun daljših časov kodiranja

en: decoding speed
sl: hitrost dekodiranja

en: the preferred decoding speed with some sacrifice of quality
sl: prednostna hitrost dekodiranja z nekaj žrtvovanja kakovosti

en: invalid paper size
sl: neveljavna velikost papirja

en: invalid border size, using 0
sl: neveljavna velikost roba, privzemam 0

en: could not export to file `%s'!
sl: nisem mogel izvoziti v datoteko `%s'!

en: enter the title of the PDF
sl: vnesite naslov PDF dokumenta

note: paper size // papers
en: paper size
sl: velikost papirja

en: paper size of the PDF
    either one from the list or "<width> [unit] x <height> <unit>"
    example: 210 mm x 2.97 cm
sl: velikost papirja za PDF
    bodisi iz seznama ali "<širina> [enota] x <višina> [enota]
    npr.: 210 mm x 2.97 cm

note: orientation
en: page orientation
sl: orientacija strani

en: paper orientation of the PDF
sl: orientacija papirja za PDF

note: border
en: border
sl: rob

en: empty space around the PDF
    format: size + unit
    examples: 10 mm, 1 inch
sl: prazen prostor okrog PDF
    format: velikost + enota
    npr.: 10 mm, 1 inch

en: dpi of the images inside the PDF
sl: dpi za slike znotraj PDF

note: rotate images yes|no
en: rotate images
sl: zasukaj slike

en: images can be rotated to match the PDF orientation to waste less space when printing
sl: slike so lahko zasukane v skladu z orientacijo PDF, tako da se bolje izkoristi prostor pri tisku

note: pages all|single images|contact sheet
en: TODO: pages
sl: še narediti: strani

en: what pages should be added to the PDF
sl: katere strani naj bi bile dodane PDF-u

en: single images
sl: posamične slike

en: contact sheet
sl: stran kontaktov

note: TODO embedded icc profile yes|no
en: embed ICC profiles
sl: vgradi ICC profile

en: images can be tagged with their ICC profile
sl: slike so lahko označene z njihovim ICC profilom

en: bits per channel of the embedded images
sl: bitov na kanal vgrajenih slik

en: method used for image compression
    uncompressed -- fast but big files
    deflate -- smaller files but slower
sl: metoda za uporabljena za stiskanje slik
    nestisnjen -- hitro a velike datoteke
    stisnjen - majhne datoteke a počasno

en: deflate
sl: skrči

note: image mode normal|draft|debug
en: image mode
sl: slikovni način

en: normal -- just put the images into the PDF
    draft -- images are replaced with boxes
    debug -- only show the outlines and bounding boxes
sl: normal -- samo vstavi sliko v PDF
    osnutek -- slike so označene z okvirji
    iskanje napak -- samo pokaži obrise in okvirje obsega

en: normal
sl: normalni

en: draft
sl: osnutek

en: debug
sl: išči napake

en: PPM (16-bit)
sl: PPM (16-bitov)

en: not a B&W image, will not export as grayscale
sl: ni črno-bela slika, ne bo izvožena kot sivine

en: deflate with predictor
sl: skrči s prediktorjem

en: compression level
sl: nivo kompresije

en: for lossy, 0 gives the smallest size and 100 the best quality.
    for lossless, 0 is the fastest but gives larger files compared
    to the slowest 100.
sl: za aproksimativno daje 0 najmanjšo velikost in 100 najboljšo kakovost.
    brez izgub je 0 najhitrejša, vendar daje večje datoteke v primerjavi
    z najpočasnejšo 100.

en: image hint
sl: namig za sliko

en: image characteristics hint for the underlying encoder.
    picture: digital picture, like portrait, inner shot
    photo: outdoor photograph, with natural lighting
    graphic: discrete tone image (graph, map-tile etc)
sl: osnovne značilnosti slike za kodiranje spodaj.
    slika: digitalna slika kot npr. portret posnet v notranjosti
    fotografija: zunanja fotografija z naravno svetlobo
    grafika: slika v diskretnih tonih (grafikon, zemljevid itd.)

en: picture
sl: slika

en: photo
sl: fotografija

en: graphic
sl: grafika

en: file on disk
sl: datoteka na disku

en: enter the path where to put exported images
    variables support bash like string manipulation
    type '$(' to activate the completion and see the list of variables
sl: se shranijo izvožene slike
    spremenljivke podpirajo bash-eve manipulacije z besedili
    vtipkajte '$(' da aktivirate zaključevanje in poglejte seznam spremenljivk

en: on conflict
sl: pri konfliktu

en: create unique filename
sl: ustvari enolično ime datoteke

note: DT_COPY_HISTORY_APPEND
en: overwrite
sl: prepiši

en: overwrite if changed
sl: prepiši, če je spremenjena

en: skip
sl: preskoči

en: could not create directory `%s'!
sl: nisem mogel ustvariti mape `%s'!

en: could not write to directory `%s'!
sl: nisem mogel pisati v mapo `%s'!

en: %d/%d skipping `%s' | %d/%d skipping `%s'
sl[0]: %d/%d preskakujem `%s'
sl[1]: %d/%d preskakujem `%s'
sl[2]: %d/%d preskakujem `%s'
sl[3]: %d/%d preskakujem `%s'

en: %d/%d skipping (not modified since export) `%s' | %d/%d skipping (not modified since export) `%s'
sl[0]: %d/%d preskok (ni bil spremenjen od izvoza) `%s'
sl[1]: %d/%d preskok (ni bil spremenjen od izvoza) `%s'
sl[2]: %d/%d preskok (ni bil spremenjen od izvoza) `%s'
sl[3]: %d/%d preskok (ni bil spremenjen od izvoza) `%s'

en: %d/%d exported to `%s' | %d/%d exported to `%s'
sl[0]: %d/%d izvožen v `%s'
sl[1]: %d/%d izvožena v `%s'
sl[2]: %d/%d izvoženi v `%s'
sl[3]: %d/%d izvoženih v `%s'

en: you are going to export in overwrite mode, this will overwrite any existing images
    
    do you really want to continue?
sl: nameravate izvažati v prepisljivem načinu, to utegne prepisati že obstoječe slike
    
    ali želite nadaljevati?

en: send as email
sl: poslano po elektronski pošti

note: Unlikely in normal Windows installations, but let's notify the user if it happens
en: could not open mapi32.dll
sl: ni bilo mogoče odpreti mapi32.dll

note: Even more unlikely
en: could not get SendMail function
sl: ni bilo mogoče dobiti funkcije SendMail

en: images exported from darktable
sl: slike izvožene iz programa darktable

en: could not launch email client!
sl: nisem mogel aktivirati poštnega odjemalca!

en: website gallery
sl: spletna galerija

en: enter the title of the website
sl: vnesite naslov spletne strani

en: LaTeX book template
sl: šablona za knjigo LaTeX

en: enter the title of the book
sl: vnesite naslov knjige

en: authenticated
sl: overjeno

en: not authenticated
sl: ni overjeno

en: not authenticated, cannot reach server
sl: ni overjeno, ne morem doseči strežnika

en: create new album
sl: ustvari nov album

en: cannot refresh albums
sl: ne morem osvežiti albumov

en: accounts
sl: računi

en: server
sl: strežnik

en: the server name
    default protocol is https
    specify insecure protocol http:// explicitly if that protocol is required
sl: ime strežnika
    privzeti protokol je https
    izrecno navedite nevaren protokol http://, če je zahtevan prav ta protokol

en: user
sl: uporabnik

en: password
sl: geslo

note: login button
en: login
sl: prijava

en: Piwigo login
sl: prijava za Piwigo

note: permissions list
en: visible to
sl: vidno

en: everyone
sl: vsak

en: contacts
sl: kontakti

en: friends
sl: prijatelji

en: family
sl: družina

en: you
sl: vi

en: refresh album list
sl: osvežen seznam albumov

note: Album title
en: new album
sl: novi album

note: Available albums
en: parent album
sl: nadrejeni album

en: click login button to start
sl: za začetek kliknite na gumb login

en: don't check
sl: ne preverjaj

en: update metadata
sl: osveži metapodatke

en: cannot create a new Piwigo album!
sl: ne morem tvoriti novega albuma v Piwigo!

en: could not update to Piwigo!
sl: ni bilo mogoče osvežiti v Piwigo!

en: could not upload to Piwigo!
sl: ni bilo mogoče prenesti v Piwigo!

en: %d/%d skipped (already exists)
sl: %d/%d preskočeno (že obstaja)

en: %d/%d exported to Piwigo webalbum | %d/%d exported to Piwigo webalbum
sl[0]: %d/%d izvoženo v spletni album Piwigo
sl[1]: %d/%d izvoženo v spletni album Piwigo
sl[2]: %d/%d izvoženo v spletni album Piwigo
sl[3]: %d/%d izvoženo v spletni album Piwigo

en: rotate and perspective
sl: sukanje in perspektiva

en: rotation|keystone|distortion|crop|reframe
sl: sukanje|temeljni kamen|popačenje|obrez|ponovno okvirjenje

en: rotate or distort perspective
sl: zasukaj ali popači perspektivo

en: corrective or creative
sl: korektiven ali kreativen

en: linear, RGB, scene-referred
sl: linearno, RGB, glede na sceno

en: geometric, RGB
sl: geometrično, RGB

en: automatic cropping failed
sl: avtomatično obrezovanje je spodletelo

en: data pending - please repeat
sl: podatki v dobavljanju - prosim ponovite

en: could not detect structural data in image
sl: nisem uspel razbrati strukturnih podatkov v sliki

en: could not run outlier removal
sl: odstranjevanje osamelcev ni uspelo

en: not enough structure for automatic correction
    minimum %d lines in each relevant direction
sl: ni dovolj strukture za avtomatični popravek
    minimalno %d linij v vsaki relevantni smeri

en: automatic correction failed, please correct manually
sl: avtomatično popravljanje je spodletelo, prosim popravite ročno

en: only %d lines can be saved in parameters
sl: samo %d vrstic je lahko shranjenih v parametrih

en: rotation adjusted by %3.2f° to %3.2f°
sl: rotacija prilagojena za %3.2f° do %3.2f°

en: lens shift (%s)
sl: pomik lečja (%s)

en: manual perspective
sl: ročna perspektiva

[ctx: section]
en: perspective
sl: perspektiva

en: structure
sl: struktura

en: rotate image
    right-click and drag to define a horizontal or vertical line by drawing on the image
sl: zasukaj sliko
    desni klik in poteg za določanje vodoravne ali navpične črte, ki jo narišete na sliko

en: apply lens shift correction in one direction
sl: uporabi popravek pomika lečja v eni smeri

en: shear the image along one diagonal
sl: prireži sliko ob eni diagonali

en: automatically crop to avoid black edges
sl: avtomatično obreži v izogib črnim robovom

en: lens model of the perspective correction: generic or according to the focal length
sl: model popravkov perspektive objektiva: generični ali odvisen od goriščne razdalje

en: focal length of the lens, default value set from EXIF data if available
sl: goriščna razdalja lečja, privzeta vrednost iz podatkov v EXIFu, če obstaja

en: crop factor of the camera sensor, default value set from EXIF data if available, manual setting is often required
sl: faktor obreza senzorja, privzeta vrednost iz podatkov v EXIFu, če obstaja, pogosto je potrebna ročna nastavitev

en: the level of lens dependent correction, set to maximum for full lens dependency, set to zero for the generic case
sl: nivo popravkov, ki so odvisni od objektiva, postavljeno na max za popolno odvisnost od objektiva, postavljeno na 0 za generični primer

en: adjust aspect ratio of image by horizontal and vertical scaling
sl: prilagoditev razmerja proporcev slike s spremembo meril v horizontalni in vertikalni smeri

en: automatically correct for vertical perspective distortion
    ctrl+click to only fit rotation
    shift+click to only fit lens shift
sl: avtomatično popravi popačenja vertikalne perspektive
    krmilka+klik samo za prilagajanje zasuka
    dvigalka+klik samo za prilagajanje zamika lečja

en: automatically correct for horizontal perspective distortion
    ctrl+click to only fit rotation
    shift+click to only fit lens shift
sl: avtomatično popravljanje popačenja horizontalne perspektive
    krmilka+klik samo za prilagajanje zasuka
    dvigalka+klik samo za prilagajanje zamika lečja

en: automatically correct for vertical and horizontal perspective distortions, fitting rotation, lens shift in both directions, and shear
    ctrl+click to only fit rotation
    shift+click to only fit lens shift
    ctrl+shift+click to only fit rotation and lens shift
sl: avtomatično popravljanje popačenj vertikalne in horizontalne perspektive; prilagajanje zasuka, zamika lečja v obeh smereh in prireza
    krmilka+klik samo za prilagajanje zasuka
    dvigalka+klik samo za prilagajanje zamika lečja
    krmilka+dvigalka+klik samo za prilagajanje zasuka in zamika lečja

en: automatically analyse line structure in image
    ctrl+click for an additional edge enhancement
    shift+click for an additional detail enhancement
    ctrl+shift+click for a combination of both methods
sl: analiza strukture linij slike
    krmilka+klik za dodatne izboljšave robov
    dvigalka+klik za dodatne izboljšave podrobnosti
    krmilka+dvigalka+klik za kombinacijo obeh metod

en: manually define perspective rectangle
sl: ročno določi pravokotnik perspektive

en: manually draw structure lines
sl: ročno nariši strukture linij

en: rectangle
sl: pravokotnik

en: lines
sl: črte

en: [%s] define/rotate horizon
sl: [%s] določi/zasukaj horizont

en: [%s on segment] select segment
sl: [%s na segmentu] izberite segment

en: [%s on segment] unselect segment
sl: [%s na segmentu] prekličite izbiro segmenta

en: [%s] select all segments from zone
sl: [%s] izberite vse segmente iz cone

en: [%s] unselect all segments from zone
sl: [%s] prekličite izbiro vseh segmentov iz cone

en: contrast equalizer
sl: izenačevalnik kontrastov

en: sharpness|acutance|local contrast
sl: ostrina|ostrina roba|lokalni kontrast

en: add or remove local contrast, sharpness, acutance
sl: dodaj ali odstrani lokalni kontrast, ostrino, ostrino roba

en: corrective and creative
sl: korekcijski in kreativen

en: linear, Lab, scene-referred
sl: linearni, Lab, glede na sceno

en: frequential, RGB
sl: frekvenčni, RGB

[ctx: eq_preset]
en: coarse
sl: grobo

en: denoise & sharpen
sl: odstranjevanje šuma & ostrenje

[ctx: atrous]
en: sharpen
sl: ostrenje

en: denoise chroma
sl: odstranjevanje šuma krome

en: denoise
sl: odstranjevanje šuma

en: bloom
sl: cvetenje

en: clarity
sl: jasnost

en: deblur: large blur, strength 3
sl: odstranitev zamegljenosti: velika zamegljenost, moč 4

en: deblur: medium blur, strength 3
sl: odstranitev zamegljenosti: srednja zamegljenost, moč 3

en: deblur: fine blur, strength 3
sl: odstranitev zamegljenosti: fina zamegljenost, moč 3

en: deblur: large blur, strength 2
sl: odstranitev zamegljenosti: velika zamegljenost, moč 2

en: deblur: medium blur, strength 2
sl: odstranitev zamegljenosti: srednja zamegljenost, moč 2

en: deblur: fine blur, strength 2
sl: odstranitev zamegljenosti: fina zamegljenost, moč 2

en: deblur: large blur, strength 1
sl: odstranitev zamegljenosti: velika zamegljenost, moč 1

en: deblur: medium blur, strength 1
sl: odstranitev zamegljenosti: srednja zamegljenost, moč 1

en: deblur: fine blur, strength 1
sl: odstranitev zamegljenosti: fina zamegljenost, moč 1

en: coarse
sl: grobo

en: fine
sl: fino

en: contrasty
sl: kontrastno

en: noisy
sl: šumno

note: case atrous_s:
en: bold
sl: krepko

en: dull
sl: zamegljeno

en: boost
sl: pospeši

en: reduce
sl: zmanjšaj

en: raise
sl: dvigni

en: lower
sl: spusti

en: coarsest
sl: najbolj grobo

en: coarser
sl: bolj grobo

en: finer
sl: finejše

en: finest
sl: najfinejše

en: change lightness at each feature size
sl: zamenjaj svetlost za vsako vrednost lastnosti

en: change color saturation at each feature size
sl: spremeni nasičenost barv pri vsaki možnosti

en: edges
sl: robovi

en: change edge halos at each feature size
    only changes results of luma and chroma tabs
sl: spremeni robne sije pri vsaki velikosti efekta
    edine spremembe so posledica zavihkov luma in krome

en: graph
sl: graf

en: make effect stronger or weaker
sl: povečaj ali zmanjšaj učinek

en: neutral
sl: nevtralno

en: canon eos like
sl: kot canon eos

en: canon eos like alternate
sl: kot canon eos (alternativni)

en: nikon like
sl: kot nikon

en: nikon like alternate
sl: kot nikon (alternativni)

en: sony alpha like
sl: kot sony alpha

en: pentax like
sl: kot pentax

en: ricoh like
sl: kot ricoh

en: olympus like
sl: kot olympus

en: olympus like alternate
sl: kot olympus (alternativni)

en: panasonic like
sl: kot panasonic

en: leica like
sl: kot leica

en: kodak easyshare like
sl: kot kodak easyshare

en: konica minolta like
sl: kot konica minolta

en: samsung like
sl: kot samsung

en: fujifilm like
sl: kot fujifilm

en: nokia like
sl: kot nokia

note: clang-format off smoother cubic spline curve
en: cubic spline
sl: kubični zlepek

en: base curve
sl: osnovna krivulja

en: apply a view transform based on personal or camera manufacturer look,
    for corrective purposes, to prepare images for display
sl: uporabi pretvorbo pogleda glede na osebni videz ali videz proizvajalca fotoaparata,
    v korektivne namene za pripravo slik za prikaz

en: corrective
sl: korektivni

en: linear, RGB, display-referred
sl: linearni, RGB, glede na zaslon

en: non-linear, RGB
sl: ne-linearni, RGB

en: non-linear, RGB, display-referred
sl: ne-linearni, RGB, glede na zaslon

en: abscissa: input, ordinate: output. works on RGB channels
sl: abscisa: vhod, ordinata: izhod. deluje na kanalih RGB

en: method to preserve colors when applying contrast
sl: metoda ohranjanja barve pri spreminjanju kontrasta

en: two exposures
sl: dvojna osvetlitev

en: three exposures
sl: tri osvetlitve

en: fuse this image stopped up/down a couple of times with itself, to compress high dynamic range. expose for the highlights before use.
sl: zlij to sliko nekajkrat samo s seboj, da bi stisnili dinamični razpon. pred uporabo izpostavi bleščave.

en: how many stops to shift the individual exposures apart
sl: koliko stopenj naj zamaknem vsako osvetlitev

en: whether to shift exposure up or down (-1: reduce highlight, +1: reduce shadows)
sl: več ali manj spremeni osvetlitev (-1: potemni bleščave, +1 osvetli sence)

en: scale for graph
sl: merilo grafa

en: this module is deprecated. please use the quick access panel instead.
sl: ta modul je zastarel. namesto tega raje uporabite ploščo hitrega dostopa.

en: basic adjustments
sl: osnovne prilagoditve

en: apply usual image adjustments
sl: uporabi običajne prilagoditve slike

en: creative
sl: kreativno

en: non-linear, RGB, scene-referred
sl: ne-linearni, RGB, glede na sceno

en: adjust the black level to unclip negative RGB values.
    you should never use it to add more density in blacks!
    if poorly set, it will clip near-black colors out of gamut
    by pushing RGB values into negatives
sl: prilagodi nivoje črnine za odstranjevanje negativnih vrednosti RGB.
    nikoli ne uporabljajte tega za več gostote v črninah,
    če je slabo nastavljeno, bo izrezal barve blizu črne iz barvnega razpona
    tako da bo porinil vrednosti RGV v negativno stran

en: adjust the exposure correction
sl: nastavi popravek osvetlitve

en: highlight compression adjustment
sl: prilagodite stiskanja bleščav

en: contrast adjustment
sl: nastavitev kontrasta

en: middle gray adjustment
sl: prilagoditev srednje sive

en: brightness adjustment
sl: nastavitev sijavosti

en: saturation adjustment
sl: prilagoditev nasičenosti

en: vibrance adjustment
sl: prilagoditev živahnosti

en: apply auto exposure based on the entire image
sl: izvedi avtomatsko osvetlitev glede na celotno sliko

en: apply auto exposure based on a region defined by the user
    click and drag to draw the area
    right click to cancel
sl: izvedi avtomatsko osvetlitev glede na površino, ki jo je določil uporabnik
    klikni in potegni za določite površine
    desni klik za preklic

en: clip
sl: klip

en: adjusts clipping value for auto exposure calculation
sl: prilagodi vrednost obrezovanja za avtomatski izračun osvetlitve

note: local contrast
en: local contrast
sl: lokalni kontrast

en: manipulate local and global contrast separately
sl: ločeno upravljaj lokalni in globalni kontrast

en: non-linear, Lab, display-referred
sl: ne-linearno, Lab, glede na zaslon

en: non-linear, Lab
sl: ne-linearno, Lab

en: HDR local tone-mapping
sl: HDR lokalna preslikava tonov

en: the filter used for local contrast enhancement. bilateral is faster but can lead to artifacts around edges for extreme settings.
sl: filter uporabljamo za izboljšanje lokalnega kontrasta. bilateralni je hitrejši, a ima lahko za posledico umetne pojave okrog robov pri skrajnih vrednostih.

en: detail
sl: podrobnost

en: changes the local contrast
sl: sprememba lokalnega kontrasta

en: feature size of local details (spatial sigma of bilateral filter)
sl: določa velikost lokalnih podrobnosti (prostorska sigma ali bilateralni filter)

en: L difference to detect edges (range sigma of bilateral filter)
sl: razlika L za določanje robov (sigma obsega bilateralnega filtra)

en: changes the local contrast of highlights
sl: spremembe lokalnih kontrastov bleščav

en: changes the local contrast of shadows
sl: spremembe lokalnih kontrastov senc

en: defines what counts as mid-tones. lower for better dynamic range compression (reduce shadow and highlight contrast), increase for more powerful local contrast
sl: določa, kaj je všteto med srednje tone. spodnje za boljšo dinamično kompresijo razpona (zmanjšamo kontraste senc in bleščav), povečamo za močnejši lokalni kontrast

en: surface blur
sl: zamegljenost površine

en: denoise (bilateral filter)
sl: odstranjevanje šuma (bilateralni filter)

en: apply edge-aware surface blur to denoise or smoothen textures
sl: uporabi zameglitev roba površin za odpravljanje šuma ali glajenje teksture

en: linear, RGB
sl: linearni, RGB

en: image too large
sl: slika prevelika

en: this module is unable to process
    images with more than 2 gigapixels.
    processing has been skipped.
sl: ta modul ne more obdelovati
    večjih slik kot 2 gigapiksla.
    obdelava je bila preskočena.

en: spatial extent of the gaussian
sl: prostorski podaljšek Gaussovega

en: how much to blur red
sl: koliko zamegliti rdečo

en: how much to blur green
sl: koliko zamegliti zeleno

en: how much to blur blue
sl: koliko zamegliti modro

en: apply Orton effect for a dreamy aetherical look
sl: uporabi Ortonov učinek za sanjski eterični videz

en: size
sl: velikost

en: the size of bloom
sl: velikost doosvetlitve

en: the threshold of light
sl: prag svetlobe

en: the strength of bloom
sl: moč doosvetlitve

en: blurs
sl: zameglitev

en: blur|lens|motion
sl: zameglitev|lečje|gibanje

en: simulate physically-accurate lens and motion blurs
sl: simuliraj fizikalno točne objektive in zamaknjenosti zaradi gibanja

en: framing
sl: okvirjanje

en: borders|enlarge canvas|expand canvas
sl: obrobe |povečaj podlago | razširi podlago

en: add solid borders or margins around the picture
sl: dodaj trdne obrobe ali robove okoli slike

en: linear or non-linear, RGB, display-referred
sl: linearno ali ne-linearno, RGB, glede na zaslon

en: 15:10 postcard white
sl: 15:10 bela poštna razglednica

en: 15:10 postcard black
sl: 15:10 črna poštna razglednica

en: which dimension to use for the size calculation
sl: katero dimenzijo uporabiti za izračun velikosti

en: size of the border in percent of the chosen basis
sl: velikost obrobe v odstotkih izbrane osnove

en: aspect
sl: razmerje stranic

en: select the aspect ratio
    (right click on slider below to type your own w:h)
sl: izberite razmerje stranic
    (desni klik na spodnji drsnik, da vnesete svoje širina:višina)

en: US Legal 8.5x14
sl: ameriški pravni US Legal 8.5x14

en: golden cut
sl: zlati rez

en: US Letter 8.5x11
sl: ameriško pismo US Letter 8.5x11

en: square
sl: kvadrat

en: constant border
sl: stalni rob

en: custom...
sl: po meri...

en: set the custom aspect ratio
    (right click to enter number or w:h)
sl: izberite razmerje proporcev
    (desni klik za vnos števila ali širina:višina)

en: aspect ratio orientation of the image with border
sl: orientacija razmerja proporcev slike z robom

en: horizontal position
sl: vodoravna pozicija

en: select the horizontal position ratio relative to top
    (right click on slider below to type your own x:w)
sl: izberite razmerje vodoravnega položaja glede na vrh
    (desni klik na spodnji drsnik, da vnesete svoj x:w)

en: center
sl: sredina

en: custom horizontal position
sl: vodoravna pozicija po meri

en: vertical position
sl: vertikalna pozicija

en: select the vertical position ratio relative to left
    (right click on slider below to type your own y:h)
sl: izberite razmerje navpičnega položaja glede na levo
    (desni klik na spodnji drsnik, da vnesete svoje y:h)

en: custom vertical position
sl: vertikalna pozicija po meri

en: size of the frame line in percent of min border width
sl: velikost črte okvirja v odstotkih najmanjše širine roba

en: offset of the frame line beginning on picture side
sl: odmik črte okvirja od roba slike

en: border color
sl: barva roba

en: select border color
sl: izberite barvo roba

en: pick border color from image
sl: izberite barvo roba iz slike

en: pickers
sl: pobiralniki

en: frame line color
sl: barva črte okvirja

en: select frame line color
sl: izberite barvo črte okvirja

en: pick frame line color from image
sl: izberite barvo črte okvirja iz slike

note: make sure you put all your translatable strings into _() !
en: raw chromatic aberrations
sl: surovi barvni odklon

en: correct chromatic aberrations for Bayer sensors
sl: korekcija barvnega odklona za Bayerjeve senzorje

en: linear, raw, scene-referred
sl: linearni, surovi, glede na sceno

en: linear, raw
sl: linearni, surovi

en: iteration runs, default is twice
sl: zank iteracije, privzeto sta dve

en: activate colorshift correction for blue & red channels
sl: aktiviraj korekcijo barvnega pomika na modrem in rdečem kanalu

en: automatic chromatic aberration correction
    only for Bayer raw files with 3 color channels
sl: samodejno popravljanje kromatske aberacije
    samo za surove datoteke Bayer s 3 barvnimi kanali

en: chromatic aberrations
sl: kromatske aberacije

en: correct chromatic aberrations
sl: popravi kromatske aberacije

en: channel used as a reference to
    correct the other channels.
    use sharpest channel if some
    channels are blurry.
    try changing guide channel if you
    have artifacts.
sl: kanal, ki se uporablja kot referenca za
    popravke ostalih kanalov.
    uporabite najostrejši kanal, če je nekaj
    kanalov zamegljenih.
    poskusite spremeniti vodniški kanal, če
    imate artefakte.

en: increase for stronger correction
sl: povečaj za močnejši popravek

en: balance between smoothing colors
    and preserving them.
    high values can lead to overshooting
    and edge bleeding.
sl: ravnovesje med glajenjem barv
    njihovo ohranitev.
    visoke vrednosti lahko vodijo do preseganja
    in premočne robove.

[ctx: section]
en: advanced parameters
sl: napredni parametri

en: correction mode to use.
    can help with multiple
    instances for very damaged
    images.
    darken only is particularly
    efficient to correct blue
    chromatic aberration.
sl: uporaba v popravnem načinu.
    lahko pomaga pri več
    pojavkih pri zelo poškodovanih
    slikah.
    samo potemni še posebej
    učinkovito popravi modro
    kromatično aberacijo.

en: runs an iterative approach
    with several radii.
    improves result on images
    with very large chromatic
    aberrations, but can smooth
    colors too much on other
    images.
sl: izvaja iterativni pristop
    z več polmeri.
    izboljša rezultat na slikah
    z zelo velikimi kromatičnimi
    aberacijami, vendar lahko
    preveč gladi barve na drugih
    slikah.

en: censorize
sl: cenzuriraj

en: censorize license plates and body parts for privacy
sl: cenzuriraj avtomobilske tablice in zasebne dele telesa

en: linear or non-linear, RGB, scene-referred
sl: linearni ali ne-linearni, RGB, glede na sceno

en: special, RGB, scene-referred
sl: specialni, RGB, glede na sceno

en: radius_1
sl: polmer_1

en: pixelate
sl: pikseliziraj

en: radius_2
sl: polmer_2

en: noise
sl: šum

en: radius of gaussian blur before pixellation
sl: polmer gaussovega zamegljevanja pred pikselacijo

en: radius of gaussian blur after pixellation
sl: polmer Gaussovega zamegljevanja po pikselaciji

en: radius of the intermediate pixellation
sl: radij vmesne pikselacije

en: amount of noise to add at the end
sl: količina šuma za dodajanje na koncu

en: channel mixer
sl: mešalnik kanalov

en: this module is deprecated. please use the color calibration module instead.
sl: ta modul je zastarel. namesto tega raje uporabite modul za umerjanje barv.

en: perform color space corrections
    such as white balance, channels mixing
    and conversions to monochrome emulating film
sl: izvedi popravke barvnega prostora
    kot so ravnovesje beline, mešanje kanalov
    in pretvorbe za posnemanje mono-kromatskega filma

en: destination
sl: cilj

[ctx: channelmixer]
en: gray
sl: siva

en: amount of red channel in the output channel
sl: količina rdečega kanala v izhodnem kanalu

en: amount of green channel in the output channel
sl: količina zelenega kanala v izhodnem kanalu

en: amount of blue channel in the output channel
sl: količina modrega kanala v izhodnem kanalu

en: swap R and B
sl: zamenjaj R in B

en: swap G and B
sl: zamenjaj G in B

en: color contrast boost
sl: porast barvnih kontrastov

en: color details boost
sl: porast barvnih podrobnosti

en: color artifacts boost
sl: porast barvnih artefaktov

en: B/W luminance-based
sl: črno-belo na osnovi svetlosti

en: B/W artifacts boost
sl: porast črno-belih artefaktov

en: B/W smooth skin
sl: črno-belo glajenje kože

en: B/W blue artifacts reduce
sl: Č/B reduciranje modrih artefaktov

en: B/W Ilford Delta 100-400
sl: Č/B Ilford Delta 100-400

en: B/W Ilford Delta 3200
sl: Č/B Ilford Delta 3200

en: B/W Ilford FP4
sl: Č/B Ilford FP4

en: B/W Ilford HP5
sl: Č/B Ilford FP5

en: B/W Ilford SFX
sl: Č/B Ilford SFX

en: B/W Kodak T-Max 100
sl: Č/B Kodak T-Max 100

en: B/W Kodak T-max 400
sl: Č/B Kodak T-max 400

en: B/W Kodak Tri-X 400
sl: Č/B Kodak Tri-X 400

en: color calibration
sl: umerjanje barv

en: channel mixer|white balance|monochrome
sl: mešalnik kanalov|ravnovesje beline|enobarvno

en: linear, RGB or XYZ
sl: linearni, RGB ali XYZ

en: B&W: luminance-based
sl: Č/B : na osnovi svetlosti

en: B&W: ILFORD HP5+
sl: Č/B : ILFORD HP5+

en: B&W: ILFORD DELTA 100
sl: Č/B : ILFORD DELTA 100

en: B&W: ILFORD DELTA 400 - 3200
sl: Č/B : ILFORD DELTA 400 - 3200

en: B&W: ILFORD FP4+
sl: Č/B : ILFORD FP4+

en: B&W: Fuji Acros 100
sl: Č/B : Fuji Acros 100

en: basic channel mixer
sl: osnovni mešalnik kanalov

en: swap G and R
sl: zamenjaj G in R

en: (daylight)
sl: (dnevna svetloba)

en: (black body)
sl: (črno telo)

en: (invalid)
sl: (neveljavno)

en: very good
sl: zelo dobro

en: good
sl: dobro

en: passable
sl: zadostno

en: bad
sl: slabo

en: 
    <b>Profile quality report: %s</b>
    input ΔE: 	avg. %.2f ; 	max. %.2f
    WB ΔE: 	avg. %.2f; 	max. %.2f
    output ΔE: 	avg. %.2f; 	max. %.2f
    
    <b>Profile data</b>
    illuminant:  	%.0f K 	%s
    matrix in adaptation space:
    <tt>%+.4f 	%+.4f 	%+.4f
    %+.4f 	%+.4f 	%+.4f
    %+.4f 	%+.4f 	%+.4f</tt>
    
    <b>Normalization values</b>
    exposure compensation: 	%+.2f EV
    black offset: 	%+.4f
sl: 
    <b>Poročilo o kakovosti profila : %s</b>
    vhod ΔE : 	povp. %.2f; 	max. %.2f 
    WB ΔE : 	povp. %.2f; 	max. %.2f 
    izhod ΔE : 	povp. %.2f; 	max. %.2f 
    
    <b>Podatki o profilu</b>
    svetilo: 	%.0f K 	%s
    matrika v prilagoditvenem prostoru:
    <tt>%+.4f 	%+.4f 	%+.4f
    %+.4f 	%+.4f 	%+.4f
    %+.4f 	%+.4f 	%+.4f</tt>
    
    <b>Normalizacijske vrednosti</b>
    kompenzacija osvetlitve : 	%+.2f EV
    odmik od črne : 	%+.4f

en: 
    <b>Profile quality report: %s</b>
    output ΔE: 	avg. %.2f; 	max. %.2f
    
    <b>Normalization values</b>
    exposure compensation: 	%+.2f EV
    black offset: 	%+.4f
sl: 
    <b>Poročilo o kakovosti profila : %s</b>
    izhod ΔE : 	povp. %.2f ; 	max. %.2f
    
    <b>Normalizacijske vrednosti</b>
    kompenzacija osvetlitve : 	%+.2f EV
    odmik od črne : 	%+.4f

en: double CAT applied
sl: uporabljen dvojni CAT

en: you have 2 instances or more of color calibration,
    all providing chromatic adaptation.
    this can lead to inconsistencies unless you
    use them with masks or know what you are doing.
sl: imate dva ali več pojavkov kalibracije barv,
    vsi izvajajo kromatično prilagoditev.
    to lahko privede do nedoslednosti, razen če
    jih uporabite z maskami ali če veste, kaj počnete.

en: white balance applied twice
sl: uravnoteženje beline uporabljeno dvakrat

en: the color calibration module is enabled and already provides
    chromatic adaptation.
    set the white balance here to camera reference (D65)
    or disable chromatic adaptation in color calibration.
sl: modul za umerjanje barv je omogočen,
    in izvaja prilagajanje barv.
    tu nastavite ravnovesje beline na referenco kamere (D65)
    ali onemogočite prilagajanje barv pri umerjanju barv.

en: white balance module error
sl: napaka modula ravnotežja beline

en: the white balance module is not using the camera
    reference illuminant, which will cause issues here
    with chromatic adaptation. either set it to reference
    or disable chromatic adaptation here.
sl: modul za nastavitev beline ne uporablja kamere
    referenčna vrsta svetlobe, ki bo tu povzročala težave
    s prilagoditvijo barve. bodisi nastavite referenco
    ali tukaj onemogočite prilagoditev barve.

en: white balance missing
sl: manjka ravnotežje beline

en: this module is not providing a valid reference illuminant
    causing chromatic adaptation issues in color calibration.
    enable this module and either set it to reference
    or disable chromatic adaptation in color calibration.
sl: ta modul ne zagotavlja veljavne referenčnega vira svetlobe
    kar povzroča težave s kromatskim prilagajanjem pri kalibraciji barv.
    omogočite ta modul in ga ali nastavite kot referenco
    ali onemogočite kromatsko prilagajanje pri kalibraciji barv.

en: the white balance module is not providing a valid reference
    illuminant causing issues with chromatic adaptation here.
    enable white balance and either set it to reference
    or disable chromatic adaptation here.
sl: modul za izravnavo beline ne zagotavlja veljavnega vira svetlobe,
    kar tukaj povzroča težave s kromatično prilagoditvijo.
    omogočite ravnovesje beline in ali nastavite na referenčno
    ali tukaj onemogočite kromatsko prilagajanje.

en: auto-detection of white balance completed
sl: zaključeno samodejno zaznavanje ravnovesja beline

en: channelmixerrgb works only on RGB input
sl: channelmixerrg deluje samo na RGB vhodu

en: CCT: %.0f K (daylight)
sl: CCT: %.0f K (dnevna svetloba)

en: approximated correlated color temperature.
    this illuminant can be accurately modeled by a daylight spectrum,
    so its temperature is relevant and meaningful with a D illuminant.
sl: približna korelirana barvna temperatura.
    to vrsto svetlobe je mogoče natančno modelirati s spektrom dnevne svetlobe,
    zato njegova temperatura smiselno ustreza svetlobi D.

en: CCT: %.0f K (black body)
sl: CCT: %.0f K (črno telo)

en: approximated correlated color temperature.
    this illuminant can be accurately modeled by a black body spectrum,
    so its temperature is relevant and meaningful with a Planckian illuminant.
sl: približna korelirana barvna temperatura.
    to vrsto svetlobe je mogoče natančno modelirati s spektrom črnega telesa,
    zato njena temperatura smiselno ustreza Planckovi vrsti svetlobe.

en: CCT: %.0f K (invalid)
sl: CCT: %.0f K (neveljavno)

en: approximated correlated color temperature.
    this illuminant cannot be accurately modeled by a daylight or black body spectrum,
    so its temperature is not relevant and meaningful and you need to use a custom illuminant.
sl: približna korelirana barvna temperatura.
     te vrste svetlobe ni mogoče natančno modelirati s spektrom dnevne svetlobe ali črnega telesa,
    zato njena temperatura ni smiselno ustrezna in morate uporabiti svetlobo po meri.

en: CCT: undefined
sl: CCT: nedoločeno

en: the approximated correlated color temperature
    cannot be computed at all so you need to use a custom illuminant.
sl: približna korelirana barvna temperatura
    sploh je ni mogoče izračunati, zato morate uporabiti vrsto svetlobe po meri.

en: white balance successfully extracted from raw image
sl: ravnovesje beline je bilo uspešno izvlečeno iz surove slike

note: We need to recompute only the full preview
en: auto-detection of white balance started…
sl: samodejno zaznavanje ravnovesja beline se je začelo…

en: color calibration: the sum of the gray channel parameters is zero, normalization will be disabled.
sl: kalibracija barve: vsota parametrov sivega kanala je enaka nič, normalizacija bo onemogočena.

en: page
sl: stran

en: chromatic adaptation transform
sl: transformacija barvnega prilagajanja

en: adaptation
sl: prilagoditev

en: choose the method to adapt the illuminant
    and the colorspace in which the module works: 
    • Linear Bradford (1985) is consistent with ICC v4 toolchain.
    • CAT16 (2016) is more robust and accurate.
    • Non-linear Bradford (1985) is the original Bradford,
    it can produce better results than the linear version, but is unreliable.
    • XYZ is a simple scaling in XYZ space. It is not recommended in general.
    • none disables any adaptation and uses pipeline working RGB.
sl: izberite metodo prilagajanja viru svetlobe
    in barvnega prostora, v katerem deluje modul:
    • Linearni Bradford (1985) je konsistentna z verigo orodij ICC v4.
    • CAT16 (2016) je bolj robustna in natančna
    • Nelinearni Bradford (1985) je originalni Bradford,
    lahko prinese boljše rezultate kot linearna različica, a je nezanesljiva.
    • XYZ je preprosti razteg v prostoru XYZ. Na splošno ni priporočljiva.
    • nobena ne onemogoča prilagoditve in uporablja cevovod na RGB.

en: this is the color of the scene illuminant before chromatic adaptation
    this color will be turned into pure white by the adaptation.
sl: to je barva scene z vira svetlobe pred barvno prilagoditvijo
    ta barva bo s prilagoditvijo postala čista bela.

en: picker
sl: izbirnik

en: set white balance to detected from area
sl: nastavi ravnotežje beline iz detekcije površine

en: illuminant
sl: vir svetlobe

en: temperature
sl: temperatura

en: area color mapping
sl: barvna preslikava območja

en: define a target chromaticity (hue and chroma) for a particular region of the image (the control sample), which you then match against the same target chromaticity in other images. the control sample can either be a critical part of your subject or a non-moving and consistently-lit surface over your series of images.
sl: določi ciljno kromatičnost (odtenek in kromo) za določeno območje slike (kontrolni vzorec), ki se nato ujem z istim ciljem kromatičnost na drugih slikah. kontrolni vzorec je lahko bodisi kritični del vaše teme ali nepremična in dosledno osvetljena površina vaše serije slik.

en: mapping
sl: preslikava

en: area mode
sl: ploskovni način

en: "correction" automatically adjust the illuminant
    such that the input color is mapped to the target.
    "measure" simply shows how an input color is mapped by the CAT
    and can be used to sample a target.
sl: "popravek" samodejno prilagodi vir svetlobe
    tako, da je vhodna barva preslikana na cilj.
    "meritev" preprosto prikazuje, kako vhodno barvo preslika CAT
    in se lahko uporablja za vzorčenje cilja.

en: correction
sl: popravek

en: measure
sl: meritev

en: take channel mixing into account
sl: upoštevaj mešanje kanalov

en: compute the target by taking the channel mixing into account.
    if disabled, only the CAT is considered.
sl: izračunaj cilj tako, da upoštevamo mešanje kanala.
    Če je onemogočeno, se upošteva samo CAT.

[ctx: section]
en: input
sl: vhod

en: the input color that should be mapped to the target
sl: vhodna barva, ki jo je treba preslikati na cilj

en: these LCh coordinates are computed from CIE Lab 1976 coordinates
sl: te koordinate LCh so izračunane iz koordinat CIE Lab 1976

[ctx: section]
en: target
sl: cilj

en: the desired target color after mapping
sl: želena ciljna barva po preslikavi

en: input R
sl: vhod R

en: input G
sl: vhod G

en: input B
sl: vhod B

en: output R
sl: izhod R

en: output G
sl: izhod G

en: output B
sl: izhod B

en: colorfulness
sl: polnost barv

en: output colorfulness
sl: polnost barv izhoda

en: output brightness
sl: sijavost izhoda

en: output gray
sl: siva na izhodu

en: calibrate with a color checker
sl: kalibriraj z merilnikom barve

en: use a color checker target to autoset CAT and channels
sl: uporabite cilj barvnega merilnika za samodejno nastavitev CAT in kanalov

en: calibrate
sl: kalibriraj

en: chart
sl: diagram

en: choose the vendor and the type of your chart
sl: izberite dobavitelja in vrsto cilja

en: Xrite ColorChecker 24 pre-2014
sl: Xrite ColorChecker 24 pred-2014

en: Xrite ColorChecker 24 post-2014
sl: Xrite ColorChecker 24 po-2014

en: Datacolor SpyderCheckr 24 pre-2018
sl: Datacolor SpyderCheckr 24 pred-2018

en: Datacolor SpyderCheckr 24 post-2018
sl: Datacolor SpyderCheckr 24 po-2018

en: Datacolor SpyderCheckr 48 pre-2018
sl: Datacolor SpyderCheckr 48 pred-2018

en: Datacolor SpyderCheckr 48 post-2018
sl: Datacolor SpyderCheckr 48 po-2018

en: Datacolor SpyderCheckr Photo
sl: Datacolor SpyderCheckr

en: optimize for
sl: optimirano za

en: choose the colors that will be optimized with higher priority.
    neutral colors gives the lowest average delta E but a high maximum delta E
    saturated colors gives the lowest maximum delta E but a high average delta E
    none is a trade-off between both
    the others are special behaviors to protect some hues
sl: izberite barve, ki bodo optimizirane z večjo prioriteto.
    nevtralne barve dajejo najnižjo povprečno delto E, a visoko maksimalno delto E
    nasičene barve dajo najnižjo maksimalno delto E, a visoko povprečno delto E
    noben je kompromis med obema
    druge predstavljajo posebna vedenja za zaščito nekaterih odtenkov

en: neutral colors
sl: nevtralne barve

en: skin and soil colors
sl: barve kože in zemlje

en: foliage colors
sl: listnate barve

en: sky and water colors
sl: barve neba in vode

en: average delta E
sl: povprečni delta E

en: patch scale
sl: merilo zaplate

en: reduce the radius of the patches to select the more or less central part.
    useful when the perspective correction is sloppy or
    the patches frame cast a shadows on the edges of the patch.
sl: zmanjšajte polmer zaplat, da izberete bolj ali manj osrednji del.
    uporabno, če je popravek perspektive površen ali
    če okvir zaplat meče sence na robove zaplate.

en: the delta E is using the CIE 2000 formula
sl: delta E uporablja formulo CIE 2000

en: accept
sl: sprejemi

en: accept the computed profile and set it in the module
sl: sprejmi izračunani profil in ga nastavi v modulu

en: recompute
sl: ponovno izračunaj

en: recompute the profile
sl: ponovno izračunaj profil

en: validate
sl: preveri veljavnost

en: check the output delta E
sl: preveri izhodno delto E

en: Choleski decomposition failed to allocate memory, check your RAM settings
sl: za Choleskijevo dekompozicijo ni bilo dovolj pomnilnika, preverite nastavitve za RAM

en: this module is deprecated. better use new local contrast module instead.
sl: ta modul je zastarel. raje uporabite novi modul lokalnega kontrasta.

en: amount
sl: količina

en: size of features to preserve
sl: velikost shranjenih dodatkov

en: strength of the effect
sl: moč učinka

en: this module is deprecated. please use the crop, orientation and/or rotate and perspective modules instead.
sl: ta modul je zastarel. namesto tega raje uporabite modul za obrezovanje, orientacijo in/ali sukanje in perspektivo.

en: crop and rotate
sl: obreži in zasukaj

en: reframe|perspective|keystone|distortion
sl: ponovno okvirjanje|perspektiva|popr. persp.|popačenje

en: change the framing and correct the perspective
sl: spremeni okvirjanje in popravi perspektivo

en: original image
sl: izvorna slika

en: invalid ratio format. it should be "number:number"
sl: neveljavno razmerje. mora biti 'število:število'

en: invalid ratio format. it should be a positive number
sl: neveljavno razmerje stranic. mora biti pozitivno število

en: full
sl: polno

en: old system
sl: stari sistem

en: correction applied
sl: popravek izveden

en: main
sl: glavni

en: mirror image horizontally and/or vertically
sl: prezrcaljenje slike vodoravno in/ali navpično

en: angle
sl: kot

en: right-click and drag a line on the image to drag a straight line
sl: kliknite z desno tipko in povlecite črto na sliki da se poravna z ravno črto na sliki

en: keystone
sl: popravek perspektive

en: set perspective correction for your image
sl: nastavi popravek perspektive za vašo sliko

en: freehand
sl: prostoročno

en: 10:8 in print
sl: 10:8 za tisk

en: 8.5x11, letter
sl: 8.5x11, ameriško pismo

en: widescreen
sl: široki zaslon

en: anamorphic
sl: anamorfno

en: 3:1, panorama
sl: 3:1 panorama

en: invalid ratio format for `%s'. it should be "number:number"
sl: napačen format razmerja `%s'. mora biti 'število:število'

en: set the aspect ratio
    the list is sorted: from most square to least square
    to enter custom aspect ratio open the combobox and type ratio in x:y or decimal format
sl: nastavite razmerje stranic
    seznam je urejen od najbolj kvadratnih do najmanj kvadratnih
    da bi vnesli razmerje po meri odprite kombinirano polje in vnesite razmerje kot x:y ali v decimalni obliki

en: margins
sl: robovi

en: the left margin cannot overlap with the right margin
sl: levi rob se ne sme prekrivati z desnim robom

en: the right margin cannot overlap with the left margin
sl: desni rob se ne sme prekrivati z levim robom

en: the top margin cannot overlap with the bottom margin
sl: zgornji rob se ne sme prekrivati s spodnjim robom

en: the bottom margin cannot overlap with the top margin
sl: spodnji rob se ne sme prekrivati z zgornjim robom

en: <b>commit</b>: double-click, <b>straighten</b>: right-drag
sl: <b>potrdi</b>: dvojni klik, <b>poravnaj</b>: desni pomik

en: <b>resize</b>: drag, <b>keep aspect ratio</b>: shift+drag
    <b>straighten</b>: right-drag
sl: <b>spremeni velikost</b>: poteg, <b>ohrani proporce</b>: dvigalka+poteg
    <b>poravnaj</b>: desni-poteg

en: <b>move control point</b>: drag
sl: <b>potegnite kontrolno točko</b>: poteg

en: <b>move line</b>: drag, <b>toggle symmetry</b>: click ꝏ
sl: <b>premakni črto</b>: poteg, <b>preklopi simetrijo</b>: klik ꝏ

en: <b>apply</b>: click <tt>ok</tt>, <b>toggle symmetry</b>: click ꝏ
    <b>move line/control point</b>: drag
sl: <b>uveljavi</b>: klik <tt>ok</tt>, <b>preklopi simetrijo</b>: klik ꝏ
    <b>premakni črto/kontrolna točka</b>: poteg

en: <b>move</b>: drag, <b>move vertically</b>: shift+drag, <b>move horizontally</b>: ctrl+drag
    <b>straighten</b>: right-drag, <b>commit</b>: double-click
sl: <b>premakni</b>: poteg, <b>premakni navpično</b>: dvigalka+poteg, <b>premakni vodoravno</b>: krmilka+poteg
    <b>poravnaj</b>: desni-poteg, <b>potrdi</b>: dvojni klik

en: [%s on borders] crop
sl: [%s on borders] obreži

en: [%s on borders] crop keeping ratio
sl: [%s on borders] razmerje obreze

en: this module is deprecated. please use colorbalance RGB module instead.
sl: ta modul je zastarel. namesto tega raje uporabite modul za umerjanje barv RGB.

en: contrast brightness saturation
sl: kontrast sijavost nasičenost

en: adjust the look of the image
sl: prilagodi videz slike

en: color saturation adjustment
sl: nastavitev nasičenosti barv

en: color balance
sl: uravnoteženost barv

en: lift gamma gain|cdl|color grading|contrast|saturation|hue
sl: dvig ojačenja game|cdl|stopnjevanje barv|kontrast|nasičenost|odtenek

en: shift colors selectively by luminance range
sl: selektivno pomakni barve po obsegu svetlosti

en: non-linear, Lab, scene-referred
sl: ne-linearni, Lab, glede na sceno

note: these blobs were exported as dtstyle and copied from there:
en: split-toning teal-orange (2nd instance)
sl: razcepitev tonov teal-oranžna (drugi pojavek)

en: split-toning teal-orange (1st instance)
sl: razcepitev tonov teal-oranžna (prvi pojavek)

en: generic film
sl: generični film

en: similar to Kodak Portra
sl: podobno kot Kodak Portra

en: similar to Kodak Ektar
sl: podobno kot Kodak Ektar

en: similar to Kodachrome
sl: podobno kot Kodachrome

en: optimize luma from patches
sl: optimiziraj lumo iz krp

en: optimize luma
sl: optimiziraj lumo

en: neutralize colors from patches
sl: nevtraliziraj barve iz krp

en: neutralize colors
sl: nevtraliziraj barve

[ctx: color]
en: offset
sl: odmik

[ctx: color]
en: power
sl: moč

[ctx: color]
en: slope
sl: strmina

[ctx: color]
en: lift
sl: dvig

[ctx: color]
en: gamma
sl: gama

[ctx: color]
en: gain
sl: ojačenje

[ctx: section]
en: shadows: lift / offset
sl: sence : dvig /odmik

[ctx: section]
en: mid-tones: gamma / power
sl: srednji toni : gama / moč

[ctx: section]
en: highlights: gain / slope
sl: bleščave : ojačenje / naklon

en: shadows / mid-tones / highlights
sl: sence / srednji toni / bleščave

en: color-grading mapping method
sl: metoda preslikav barv

en: color control sliders
sl: drsniki kontrole barv

[ctx: section]
en: master
sl: matični

en: saturation correction before the color balance
sl: popravek nasičenosti pred barvnim uravnoteženjem

en: saturation correction after the color balance
sl: popravek nasičenosti po barvnem uravnoteženju

en: adjust to match a neutral tone
sl: prilagodi, da ustreza nevtralnemu tonu

note: is set in _configure_slider_blocks
en: click to cycle layout
sl: klikni za kroženje po razporedu

en: factor
sl: faktor

en: select the hue
sl: izberi odtenek

en: select the saturation
sl: izberi nasičenost

en: factor of lift/offset
sl: faktor dviga/odmika

en: factor of red for lift/offset
sl: faktor rdečega dviga/odmika

en: factor of green for lift/offset
sl: faktor zelenega dviga/odmika

en: factor of blue for lift/offset
sl: faktor modrega dviga/odmika

en: factor of gamma/power
sl: faktor game/moči

en: factor of red for gamma/power
sl: faktor rdeče game/moči

en: factor of green for gamma/power
sl: faktor zelene game/moči

en: factor of blue for gamma/power
sl: faktor modre game/moči

en: factor of gain/slope
sl: faktor ojačenja/strmine

en: factor of red for gain/slope
sl: faktor ojačenja/strmine rdeče

en: factor of green for gain/slope
sl: faktor ojačenja/strmine zelene

en: factor of blue for gain/slope
sl: faktor ojačenja/strmine modre

[ctx: section]
en: auto optimizers
sl: avto optimizatorji

en: fit the whole histogram and center the average luma
sl: prilagodi celotni histogram in osredotoči na povprečno lumo

en: optimize the RGB curves to remove color casts
sl: optimiraj krivulje RGB, da odstrani barvni pridih

en: color balance rgb
sl: uravnoteženost barv rgb

en: offset power slope|cdl|color grading|contrast|chroma_highlights|hue|vibrance|saturation
sl: zamik naklona moči|cdl|stopnjevanje barv|kontrast|bleščave krome|odtenek|živahnost|nasičenost

en: color grading tools using alpha masks to separate
    shadows, mid-tones and highlights
sl: orodja za stopnjevanje barv z alfa maskami za ločevanje
    senc, srednjih tonov in bleščav

en: add basic colorfulness (legacy)
sl: dodaj polnost barv (zapuščina)

en: basic colorfulness: natural skin
sl: osnovna polnost barv: naravna koža

en: basic colorfulness: vibrant colors
sl: osnovna polnost barv: živahne barve

en: basic colorfulness: standard
sl: osnovna polnost barv: standard

en: colorbalance works only on RGB input
sl: uravnoteževanje barv deluje samo na vhodu RGB

en: cannot display masks when the blending mask is displayed
sl: ne morem prikazati mask, kadar je prikazana maska mešanja

note: Page master
en: master
sl: matični

en: global grading
sl: globalno stopnjevanje

en: rotate all hues by an angle, at the same luminance
sl: zavrti vse odtenke za kot pri enaki svetlosti

en: increase colorfulness mostly on low-chroma colors
sl: poveča polnost barv predvsem na barvah z nizko kromo

en: increase the contrast at constant chromaticity
sl: poveča kontrast pri stalni kromatičnosti

[ctx: section]
en: linear chroma grading
sl: linearno stopnjevanje krome

en: increase colorfulness at same luminance globally
sl: poveča barvitost pri enaki globalni svetlosti

en: increase colorfulness at same luminance mostly in shadows
sl: poveča barvitost pri enaki svetlosti predvsem v sencah

en: increase colorfulness at same luminance mostly in mid-tones
sl: poveča barvitost pri enaki svetlosti predvsem v srednjih tonih

en: increase colorfulness at same luminance mostly in highlights
sl: poveča barvitost pri enaki svetlosti predvsem v bleščavah

[ctx: section]
en: perceptual saturation grading
sl: perceptivno stopnjevanje nasičenosti

en: add or remove saturation by an absolute amount
sl: dodaj ali odstrani nasičenost za absolutno vrednost

en: increase or decrease saturation proportionally to the original pixel saturation
sl: povečaj ali zmanjšaj nasičenost proporcionalno glede na izvirno nasičenost pikslov

[ctx: section]
en: perceptual brilliance grading
sl: percepcijsko stopnjevanje živahnosti

en: brilliance
sl: živahnost

en: add or remove brilliance by an absolute amount
sl: dodaj ali odstrani živahnost v absolutni vrednosti

en: increase or decrease brilliance proportionally to the original pixel brilliance
sl: povečaj ali zmanjšaj živahnost sorazmerno izvirni živahnosti pikslov

note: Page 4-ways
en: 4 ways
sl: 4 poti

en: selective color grading
sl: selektivno stopnjevanje barv

[ctx: section]
en: global offset
sl: globalni odmik

en: global luminance offset
sl: globalni odmik svetlosti

en: hue of the global color offset
sl: globalni barvni odmik odtenka

en: chroma of the global color offset
sl: globalni odmik barve krome

[ctx: section]
en: shadows lift
sl: dvig senc

en: lift
sl: dvig

en: luminance gain in shadows
sl: povečanje svetlosti v sencah

en: hue of the color gain in shadows
sl: odtenek povečanja barv v sencah

en: chroma of the color gain in shadows
sl: kroma povečanja barv v sencah

[ctx: section]
en: highlights gain
sl: povečanje bleščav

en: gain
sl: ojačenje

en: luminance gain in highlights
sl: povečanje svetlosti v bleščavah

en: hue of the color gain in highlights
sl: odtenek povečanja barv v bleščavah

en: chroma of the color gain in highlights
sl: kroma povečanja barv v bleščavah

[ctx: section]
en: power
sl: moč

en: power
sl: moč

en: luminance exponent in mid-tones
sl: eksponent svetlosti v srednjih tonih

en: hue of the color exponent in mid-tones
sl: odtenek eksponenta barve v srednjih tonih

en: chroma of the color exponent in mid-tones
sl: kroma eksponenta barve v srednjih tonih

note: Page masks
en: masks
sl: maske

en: isolate luminances
sl: izoliraj svetlosti

en: choose in which uniform color space the saturation is computed
sl: izberite v katerem enakomernem barvnem prostoru naj bo izračunano nasičenje

[ctx: section]
en: luminance ranges
sl: obsegi svetlosti

en: weight of the shadows over the whole tonal range
sl: teža senc v celotnem območju tonov

en: position of the middle-gray reference for masking
sl: pozicija srednje sive reference za maskiranje

en: weights of highlights over the whole tonal range
sl: uteži bleščav v celotnem tonskem območju

[ctx: section]
en: threshold
sl: prag

en: peak white luminance value used to normalize the power function
sl: najvišja vrednost bele svetlosti, ki se uporablja za normalizacijo funkcije moči

en: peak gray luminance value used to normalize the power function
sl: najvišja vrednost bele svetlosti, ki se uporablja za normalizacijo funkcije moči

[ctx: section]
en: mask preview settings
sl: nastavitve predogleda maske

en: checkerboard color 1
sl: barva šahovnice 1

en: select color of the checkerboard from a swatch
sl: izberite barvo šahovnice iz vzorca

en: checkerboard color 2
sl: barva šahovnice 2

en: checkerboard size
sl: velikost šahovnice

en: color look up table
sl: iskalna tabela barv

en: profile|lut|color grading
sl: profil|iskalna tabela|stopnjevanje barv

en: perform color space corrections and apply looks
sl: izvedi popravke barvnega prostora in uporabi videze

en: linear or non-linear, Lab, display-referred
sl: linearno ali ne-linearno, Lab, glede na zaslon

en: defined by profile, Lab
sl: določeno s profilom, Lab

en: it8 skin tones
sl: it8 toni kože

en: Helmholtz/Kohlrausch monochrome
sl: Helmholtz/Kohlrausch enobarvno

en: Fuji Astia emulation
sl: kot Fuji Astia

en: Fuji Classic Chrome emulation
sl: kot Fuji Classic Chrome

en: Fuji Monochrome emulation
sl: kot Fuji Monochrome

en: Fuji Provia emulation
sl: kot Fuji Provia

en: Fuji Velvia emulation
sl: kot Fuji Velvia

en: patch #%d
sl: krpa #%d

en: (%2.2f %2.2f %2.2f)
    altered patches are marked with an outline
    click to select
    double-click to reset
    right click to delete patch
    shift+click while color picking to replace patch
sl: (%2.2f %2.2f %2.2f)
    spremenjene krpe so označene z obrisom
    klik za izbiro
    dvojni klik za ponastavitev
    desni klik za brisanje krpe
    dvigalka+klik ob izbiri barve za zamenjavo krpe

en: patch
sl: krpa

en: color checker patch
sl: krpa preverjalnika barv

en: adjust target color Lab 'L' channel
    lower values darken target color while higher brighten it
sl: prilagodi ciljno barvo kanala Lab 'L'
    nižje vrednosti potemnijo ciljno barvo, višje pa jo posvetlijo

en: adjust target color Lab 'a' channel
    lower values shift target color towards greens while higher shift towards magentas
sl: prilagodi ciljno barvo kanala Lab 'a'
    nižje vrednosti premaknejo ciljno barvo proti zelenim, višje pa proti magentam

en: green-magenta offset
sl: odmik zelene proti magenti

en: adjust target color Lab 'b' channel
    lower values shift target color towards blues while higher shift towards yellows
sl: prilagodi ciljno barvo kanala Lab 'b'
    nižje vrednosti premaknejo ciljno barvo proti modrim, višje pa proti rumenim

en: blue-yellow offset
sl: odmik modre proti rumeni

en: adjust target color saturation
    adjusts 'a' and 'b' channels of target color in Lab space simultaneously
    lower values scale towards lower saturation while higher scale towards higher saturation
sl: prilagodi ciljno nasičenost barv
    hkrati prilagaja kanala 'a' in 'b' ciljne barve v prostoru Lab
    nižje vrednosti merijo proti nižji nasičenosti, višje pa proti višji nasičenosti

en: target color
sl: ciljna barva

en: control target color of the patches
    relative - target color is relative from the patch original color
    absolute - target color is absolute Lab value
sl: kontrolira ciljno barvo krp
    relativno - ciljna barva je relativna glede izvorne barve krpe
    absolutna - ciljna barva je absolutna vrednost Lab

en: absolute
sl: absolutno

en: color contrast
sl: barvni kontrast

en: increase saturation and separation between
    opposite colors
sl: povečaj nasičenost in ločitev med
    nasprotnimi barvami

en: steepness of the a* curve in Lab
    lower values desaturate greens and magenta while higher saturate them
sl: strmina krivulje a* v Lab
    nižje vrednosti zmanjšajo nasičenost zelenih in magente, višje pa povečajo nasičenost

en: steepness of the b* curve in Lab
    lower values desaturate blues and yellows while higher saturate them
sl: strmina krivulje b* v Lab
    nižje vrednosti zmanjšajo nasičenost modrih in rumenih, višje pa povečajo nasičenost

en: color correction
sl: popravek barv

en: correct white balance selectively for blacks and whites
sl: popravi ravnovesje beline posebej za črnine in beline

en: warm tone
sl: topli ton

en: warming filter
sl: topli filter

en: cooling filter
sl: hladni filter

en: drag the line for split-toning. bright means highlights, dark means shadows. use mouse wheel to change saturation.
sl: povlecite črto za razcep toniranja. svetlo pomeni bleščave, temno pomeni senčne dele. uporabite miškin kolešček za spremembo nasičenosti.

en: set the global saturation
sl: nastavi globalno nasičenost barv

en: input color profile
sl: vhodni barvni profil

en: convert any RGB input to pipeline reference RGB
    using color profiles to remap RGB values
sl: pretvori kateri koli vhod RGB v cevovodni referenčni RGB
    uporaba barvnih profilov za ponovno preslikavo vrednosti RGB

en: mandatory
sl: obvezno

en: defined by profile
sl: določeno s profilom

en: can't extract matrix from colorspace `%s', it will be replaced by Rec2020 RGB!
sl: ne morem izvleči matrike iz barvnega prostora `%s', zamenjal jo bom za Rec2020 RGB!

en: `%s' color matrix not found!
sl: `%s' barvne tabele ne najdem!

en: input profile could not be generated!
sl: vhodnega profila ni bilo mogoče izdelati!

en: unsupported input profile has been replaced by linear Rec709 RGB!
sl: nepodprt vhodni profil sem zamenjal za linearnega RGB Rec709!

en: external ICC profiles
sl: zunanji ICC profili

en: embedded ICC profile properties:
    
    name: <b>%s</b>
    version: <b>%d.%d</b>
    type: <b>%s</b>
    manufacturer: <b>%s</b>
    model: <b>%s</b>
    copyright: <b>%s</b>
sl: lastnosti vdelanega ICC profila:
    
    ime: <b>%s</b>
    verzija: <b>%d.%d</b>
    tip: <b>%s</b>
    proizvajalec: <b>%s</b>
    model: <b>%s</b>
    copyright: <b>%s</b>

en: input profile
sl: vhodni profil

en: working profile
sl: delovni profil

en: working ICC profiles
sl: delovni ICC profili

en: confine Lab values to gamut of RGB color space
sl: omeji vrednosti Lab na razpon barvnega prostora RGB

en: colorize
sl: obarvaj

en: overlay a solid color on the image
sl: prekrij trdno barvo na sliko

en: select the hue tone
sl: izberi ton odtenka

en: select the saturation shadow tone
sl: izberi nasičenost tona v senci

en: lightness of color
sl: svetlost barve

en: mix value of source lightness
sl: mešanje vrednosti vhodne svetlosti

en: color mapping
sl: preslikava barv

en: transfer a color palette and tonal repartition from one image to another
sl: prenesi barvno paleto in ponovno tonsko razdelitev z ene slike na drugo

en: source clusters:
sl: izvorne grupe:

en: target clusters:
sl: ciljne grupe:

en: acquire as source
sl: pridobi kot vhod

en: analyze this image as a source image
sl: analiziraj to sliko kot izvirno sliko

en: acquire as target
sl: pridobi kot cilj

en: analyze this image as a target image
sl: analiziraj to sliko kot ciljno sliko

en: number of clusters to find in image. value change resets all clusters
sl: število grup za iskanje po sliki. sprememba števila spremeni vse grupe

en: how clusters are mapped. low values: based on color proximity, high values: based on color dominance
sl: kako so preslikane grupe: temni deli na sorodnosti barv, svetli deli na barvni nadvladi

en: level of histogram equalization
sl: raven izenačevanja histograma

en: output color profile
sl: izhodni barvni profil

en: convert pipeline reference RGB to any display RGB
    using color profiles to remap RGB values
sl: pretvori referenco RGB cevovoda v kateri koli prikaz RGB
    z uporabo barvnih profilov za ponovno preslikavo vrednosti RGB

en: non-linear, RGB or Lab, display-referred
sl: ne-linearno RGB ali Lab, glede na zaslon

en: missing output profile has been replaced by sRGB!
sl: manjkajoči izhodni profil je bil zamenjan z sRGB!

en: missing softproof profile has been replaced by sRGB!
sl: manjkajoči profil preizkusnega odtisa je bil zamenjan za sRGB!

en: unsupported output profile has been replaced by sRGB!
sl: nepodprt izhodni profil sem zamenjal za sRGB!

en: output intent
sl: namen izhoda

en: rendering intent
sl: namen upodabljanja

en: perceptual
sl: videz

en: relative colorimetric
sl: relativni kolorimetrični

[ctx: rendering intent]
en: saturation
sl: nasičenost

en: absolute colorimetric
sl: absolutno kolorimetričen

en: export ICC profiles
sl: izvozi ICC profile

en: color reconstruction
sl: rekonstrukcija barv

en: recover clipped highlights by propagating surrounding colors
sl: obnovi obrezane bleščave s širjenjem okoliških barv

en: inconsistent output
sl: nekonsistenten izhod

en: module `color reconstruction' failed
sl: delo modula 'rekonstrukcija barve' ni uspelo

en: spatial
sl: prostorsko

en: range
sl: obseg

en: precedence
sl: prednost

en: pixels with lightness values above this threshold are corrected
sl: piksli s svetlostjo nad tem pragom so popravljeni

en: how far to look for replacement colors in spatial dimensions
sl: kako daleč naj gre iskanje nadomestnih barv v prostorskih dimenzijah

en: how far to look for replacement colors in the luminance dimension
sl: kako daleč naj gre iskanje nadomestnih barv v prostoru svetlosti

en: if and how to give precedence to specific replacement colors
sl: če in kako dati prednost določenim nadomestnim barvam

en: the hue tone which should be given precedence over other hue tones
sl: ton odtenka, ki naj bi imel prednost pred drugimi toni

en: not applicable
sl: ni na voljo

en: no highlights reconstruction for monochrome images
sl: ni metode rekonstrukcije bleščav za enobarvne slike

en: color transfer
sl: prenos barv

en: this module is deprecated. better use color mapping module instead.
sl: ta modul je zastarel. raje uporabite modul za preslikavo barv.

en: this module will be removed in the future
    and is only here so you can switch it off
    and move to the new color mapping module.
sl: ta modul bo v bodoče odstranjen
    je samo tu in ga lahko onemogočite
    in preselite v novi modul preslikave barv.

en: color zones
sl: barvne cone

en: selectively shift hues, chroma and lightness of pixels
sl: selektivno premikaj odtenke, kromo in sijavost pikslov

en: B&W: with red
sl: ČB: z rdečo

en: B&W: with skin tones
sl: ČB: s kožnimi toni

en: polarizing filter
sl: polarizacijski filter

en: natural skin tones
sl: toni naravne kože

en: B&W: film
sl: ČB: film

en: HSL base setting
sl: nastavitve baze HSL

en: orange
sl: oranžna

en: create a curve based on an area from the image
    drag to create a flat curve
    ctrl+drag to create a positive curve
    shift+drag to create a negative curve
sl: ustvari krivuljo glede na določeno površino slike
    kliknite za tvorbo ravne krivulje
    krmilka+klik za tvorbo pozitivne krivulje
    dvigalka+klik za tvorbo negativne krivulje

en: create curve
sl: ustvari krivuljo

note: edit by area
en: edit by area
sl: uredi po površini

en: edit the curve nodes by area
sl: uredi vozle krivulje po površini

en: display selection
sl: prikaži izbor

en: choose selection criterion, will be the abscissa in the graph
sl: izberite kriterij izbire, v grafu bo abscisa

en: choose between a smoother or stronger effect
sl: izberite med bolj gladkim ali močnejšim učinkom

en: interpolation method
sl: metoda interpolacije

en: centripetal spline
sl: centripetalni zlepek

en: monotonic spline
sl: monotoni zlepek

en: change this method if you see oscillations or cusps in the curve
    - cubic spline is better to produce smooth curves but oscillates when nodes are too close
    - centripetal is better to avoids cusps and oscillations with close nodes but is less smooth
    - monotonic is better for accuracy of pure analytical functions (log, gamma, exp)
sl: zamenjajte to metodo, če opazite oscilacije ali zobate krivulje
    - kubični zlepek naredi bolj gladko krivuljo, a oscilira, če so točke preblizu
    - centripetalni zlepek je boljši za izogibanje oscilacij, a je manj gladek
    - monotoni je boljši za natančnost pri čisto analitično določenih funkcijah (log, gama, exp)

en: crop
sl: obreži

en: reframe|distortion
sl: ponovno okvirjenje|popačenje

en: change the framing
sl: spremeni okvir

en: <b>resize</b>: drag, <b>keep aspect ratio</b>: shift+drag
sl: <b>spremeni velikost</b>: poteg, <b>ohrani proporce</b>: dvigalka+poteg

en: <b>move</b>: drag, <b>move vertically</b>: shift+drag, <b>move horizontally</b>: ctrl+drag
sl: <b>premakni</b>: poteg, <b>premakni navpično</b>: dvigalka+poteg, <b>premakni vodoravno</b>: krmilka+poteg

en: defringe
sl: odstrani barvne napake robov

en: attenuate chromatic aberration by desaturating edges
sl: oslabi barvni odklon z zmanjšanjem nasičenosti robov

en: this module is deprecated. please use the chromatic aberration module instead.
sl: ta modul je zastarel. namesto tega raje uporabite modul za kromatsko aberacijo.

en: method for color protection:
     - global average: fast, might show slightly wrong previews in high magnification; might sometimes protect saturation too much or too low in comparison to local average
     - local average: slower, might protect saturation better than global average by using near pixels as color reference, so it can still allow for more desaturation where required
     - static: fast, only uses the threshold as a static limit
sl: metoda za zavarovanja barv:
    - globalno povprečje: hitro, lahko prikaže rahlo napačne predoglede pri velikih povečavah;lahko včasih preveč zavaruje nasičenost preveč ali premalo glede na globalno povprečje
    - lokalno povprečje: počasnejše, lahko zavaruje nasičenost bolje kot globalno povprečje,
    ker uporablja bližnje piksle kot reference za barve in tako dovoljuje še zmanjšanje
    nasičenosti, kjer je potrebno
    - statično: hitro, uporablja samo prag kot statično omejitev

en: radius for detecting fringe
sl: polmer zaznavanja barvnih napak robov

en: threshold for defringe, higher values mean less defringing
sl: prag za odstranitev barvnih napak robov, višje vrednosti pomenijo manj odstranjevanja napak

en: demosaic
sl: odstrani mozaičnost

en: reconstruct full RGB pixels from a sensor color filter array reading
sl: rekonstruiraj polne RGB slikovne pike iz odčitavanja polja senzorjev barvnih filtrov

en: `%s' color matrix not found for 4bayer image!
sl: matrike barv `%s' ne najdem za sliko 4bayer!

en: Bayer sensor demosaicing method, PPG and RCD are fast, AMaZE and LMMSE are slow.
    LMMSE is suited best for high ISO images.
    dual demosaicers double processing time.
sl: Bayerjeva metoda odstranjevanje mozaičnosti senzorja, PPG in RCD sta hitra, AMaZE in LMMSE pa počasna.
    LMMSE se najbolj obnese pri slikah z visokim ISO.
    dvojni odstranjevalci mozaičnosti podvojijo čas obdelave.

en: X-Trans sensor demosaicing method, Markesteijn 3-pass and frequency domain chroma are slow.
    dual demosaicers double processing time.
sl: metoda X-Trans odstranjevanja mozaičnosti senzorja, Markesteijn s 3 prehodi in frekvenčna domena krome so počasni.
    dvojni odstranjevalci mozaičnosti dvojni čas obdelave.

en: Bayer4 sensor demosaicing methods.
sl: metode za odstr. mozaičnosti senzorja Bayer4

en: threshold for edge-aware median.
    set to 0.0 to switch off
    set to 1.0 to ignore edges
sl: prag za mediano roba.
    nastavite na 0.0 za izklop.
    nastavite na 1.0 za prezrtje robov

en: contrast threshold for dual demosaic.
    set to 0.0 for high frequency content
    set to 1.0 for flat content
    toggle to visualize the mask
sl: prag kontrasta za dvojno odstranjevanje mozaičnosti.
    nastavi na 0.0 za visoko frekvenčni kontekst.
    nastavi na 1.0 za plosko vsebino
    preklopi za vizualizacijo maske

en: LMMSE refinement steps. the median steps average the output,
    refine adds some recalculation of red & blue channels
sl: koraki izboljšave LMMSE, koraki mediane k povprečju izhoda,
    izboljšave dodajo nekaj ponovnih izračunov na rdečih in modrih kanalih

en: how many color smoothing median steps after demosaicing
sl: koliko korakov mediane barvnega glajenja po odstranjevanju mozaičnosti

en: green channels matching method
sl: metoda usklajevanja z zelenimi kanali

en: demosaicing is only used for color raw images
sl: odstranjevanje mozaičnosti se uporablja samo za surove slike

en: wavelets: chroma only
sl: valovčki: samo kroma

en: denoise (profiled)
sl: odstranjevanje šuma (profilirano)

en: denoise using noise statistics profiled on sensors
sl: odstrani šum z uporabo statistike šuma profilirane na senzorjih

en: found match for ISO %d
sl: najdeno za ISO %d

en: interpolated from ISO %d and %d
sl: interpolirano med ISO %d in %d

en: use only with a perfectly
    uniform image if you want to
    estimate the noise variance.
sl: uporabite samo na perfektno
    enakomerni sliki, če želite
    oceniti varianco šuma.

en: variance red:
sl: varianca rdeče:

en: variance computed on the red channel
sl: varianca izračunana na rdečem kanalu

en: variance green:
sl: varianca zelene:

en: variance computed on the green channel
sl: varianca izračunana na zelenem kanalu

en: variance blue:
sl: varianca modre:

en: variance computed on the blue channel
sl: varianca izračunana na modrem kanalu

en: profile
sl: profil

en: adapt denoising according to the
    white balance coefficients.
    should be enabled on a first instance
    for better denoising.
    should be disabled if an earlier instance
    has been used with a color blending mode.
sl: prilagodi odstranjevanje šuma glede
    na koeficiente uravnoteženja beline.
    naj bi bilo omogočeno pri prvi obdelavi 
    za boljše odstranjevanje šuma.
    naj bi bilo onemogočeno, če je  je že prejšnja obdelava
    bila uporabljena v načinu mešanja barv.

en: fix bugs in Anscombe transform resulting
    in undersmoothing of the green channel in
    wavelets mode, combined with a bad handling
    of white balance coefficients, and a bug in
    non-local means normalization resulting in
    undersmoothing when patch size was increased.
    enabling this option will change the denoising
    you get. once enabled, you won't be able to
    return back to old algorithm.
sl: popravi napake v Anscombovi transformaciji in posledično
    premalo zglajen zeleni kanal v
    načinu valovčkov, v kombinaciji s slabo obdelavo
    koeficientov uravnoteženja beline, in napako pri
    ne lokalni normalizaciji in posledično
    premalo glajenja, kadar je povečana velikost krpe.
    omogočanje te opcije bo spremenilo odstranjevanje šuma.
    ko omogočite to opcijo, ne boste več mogli uporabiti
    starega algoritma.

en: profile used for variance stabilization
sl: profil uporabljen za stabilizacijo variance

en: method used in the denoising core.
    non-local means works best for `lightness' blending,
    wavelets work best for `color' blending
sl: metoda uporabljena v jedru odstranjevanja šuma.
    ne-lokalna povprečja je najbolje uporabiti za mešanje svetlosti,
    valovčki delujejo najbolje pri mešanju barv

en: color representation used within the algorithm.
    RGB keeps the RGB channels separated,
    while Y0U0V0 combine the channels to
    denoise chroma and luma separately.
sl: predstavitev barv, uporabljena v algoritmu.
    RGB vodi ločene kanale RGB,
    medtem ko Y0U0V0 združuje kanale da
    ločeno označuje kromo in lume.

en: radius of the patches to match.
    increase for more sharpness on strong edges, and better denoising of smooth areas.
    if details are oversmoothed, reduce this value or increase the central pixel weight slider.
sl: radij ustreznih krp.
    povečani radij naredi več ostrine na močnih robovih in boljše odstranjevanje šuma na gladkih površinah.
    če so podrobnosti preveč zglajene, zmanjšajte to vrednost ali povečajte drsnik teže centralne točke.

en: emergency use only: radius of the neighborhood to search patches in. increase for better denoising performance, but watch the long runtimes! large radii can be very slow. you have been warned
sl: uporaba le v skrajni sili: radij okolice za iskanje krp. povečanje nudi boljše odstranjevanje šuma, a bodite pozorni na dolge čase izvajanja! velik radij utegne delovati zelo počasi. bili ste opozorjeni

en: scattering of the neighborhood to search patches in.
    increase for better coarse-grain noise reduction.
    does not affect execution time.
sl: raztros soseske za iskanje krp.
    povečajte za zmanjšanje šuma zaradi velike zrnatosti.
    ne vpliva na čas izvajanja.

en: increase the weight of the central pixel
    of the patch in the patch comparison.
    useful to recover details when patch size
    is quite big.
sl: povečaj težo osrednjega piksla
    krpe pri primerjavi krp.
    uporabno za obnovo podrobnosti, kadar je velikost krp razmeroma velika.

en: finetune denoising strength
sl: natančno nastavljena moč odstranjevanja šumov

en: controls the way parameters are autoset
    increase if shadows are not denoised enough
    or if chroma noise remains.
    this can happen if your picture is underexposed.
sl: upravlja, kako so avtomatsko postavljeni parametri
    jih poveča, če v sencah niso dovolj odpravljeni šumi
    ali če ostane šum krome.
    to se lahko zgodi, če je slika premalo osvetljena.

en: finetune shadows denoising.
    decrease to denoise more aggressively
    dark areas of the image.
sl: natančno nastavi odstranjevanje šumov v sencah.
    zmanjšanje bolj agresivno odstranjuje
    šum v temnih delih slike.

en: correct color cast in shadows.
    decrease if shadows are too purple.
    increase if shadows are too green.
sl: popravi barvni pridih v sencah.
    zmanjša, če so sence preveč rožnate.
    poveča, če so sence preveč zelene.

en: upgrade the variance stabilizing algorithm.
    new algorithm extends the current one.
    it is more flexible but could give small
    differences in the images already processed.
sl: nadgradi algoritem stabiliziranja variance.
    novi algoritem je razširitev trenutnega.
    je bolj prilagodljiv, a ima lahko da za malenkost
    drugačen rezultat od že obdelanih slik.

en: diffuse or sharpen
sl: difuzija ali ostrenje

en: diffusion|deconvolution|blur|sharpening
sl: difuzija|dekonvolucija|zamegljevanje|ostrenje

en: simulate directional diffusion of light with heat transfer model
    to apply an iterative edge-oriented blur,
    inpaint damaged parts of the image, or to remove blur with blind deconvolution.
sl: simuliraj usmerjeno difuzijo svetlobe z modelom prenosa toplote
    z uporabo iterativnih usmerjenih zameglitev v robove,
    pobarvaj poškodovane dele slike ali za odstrani zamegljenosti s slepo dekonvolucijo.

note: deblurring presets
en: lens deblur: soft
sl: odstranjevanje zamegljenosti objektiva: mehko

en: lens deblur: medium
sl: odstranjevanje zamegljenosti objektiva: srednje

en: lens deblur: hard
sl: odstranjevanje zamegljenosti objektiva: močno

en: dehaze
sl: odstranjevanje meglice

en: denoise: fine
sl: odstranjevanje šuma: fino

en: denoise: medium
sl: odstranjevanje šuma: srednje

en: denoise: coarse
sl: odstranjevanje šuma: grobo

en: sharpen demosaicing: no AA filter
sl: naostri odstranjevanje mozaičnosti: brez filtra AA

en: sharpen demosaicing: AA filter
sl: naostri odstranjevanje mozaičnosti: filter AA

en: simulate watercolor
sl: simuliraj vodene barvice

en: simulate line drawing
sl: simuliraj risanje črt

en: inpaint highlights
sl: obarvaj bleščave

note: fast presets for slow hardware
en: sharpness: fast
sl: ostrina: hitro

en: sharpness: strong
sl: ostrina: močno

en: local contrast: fast
sl: lokalni kontrast: hitro

en: diffuse/sharpen failed to allocate memory, check your RAM settings
sl: zmehčaj/naostri ni uspel pridobiti dovolj pomnilnika, preverite nastavitve za RAM

[ctx: section]
note: Additional parameters Camera settings
en: properties
sl: lastnosti

en: more iterations make the effect stronger but the module slower.
    this is analogous to giving more time to the diffusion reaction.
    if you plan on sharpening or inpainting, 
    more iterations help reconstruction.
sl: več iteracij povzroči močnejši učinek a modul je počasnejši.
    to je analogno podaljševanju časa difuzijske reakcije.
    če planirate ostrenje ali popravke barve
    več iteracij pomaga pri obnovi.

en: main scale of the diffusion.
    zero makes diffusion act on the finest details more heavily.
    non-zero defines the size of the details to diffuse heavily.
    for deblurring and denoising, set to zero.
    increase to act on local contrast instead.
sl: glavna mera difuzije.
    nič povzroči močnejše delovanje difuzije na najmanjše podrobnosti.
    ne nič določa velikost podrobnosti, ki se močno razpršijo.
    za odpravljanje zamegljenosti in šumov nastavite na nič.
    povečanje namesto tega deluje na lokalni kontrast.

en: width of the diffusion around the central radius.
    high values diffuse on a large band of radii.
    low values diffuse closer to the central radius.
    if you plan on deblurring, 
    the radius should be around the width of your lens blur.
sl: širina difuzije okoli sredinskega polmera.
    visoke vrednosti se razpršijo na velikem pasu polmerov.
    nizke vrednosti se razpršijo bližje središča kroga.
    če nameravate odstraniti zameglitev,
    mora biti polmer okoli širine vašega zamegljenost objektiva.

[ctx: section]
en: speed (sharpen ↔ diffuse)
sl: hitrost (naostri ↔ razprši)

en: diffusion speed of low-frequency wavelet layers
    in the direction of 1st order anisotropy (set below).
    
    negative values sharpen, 
    positive values diffuse and blur, 
    zero does nothing.
sl: difuzijska hitrost nizkofrekvenčnih valovnih plasti
    v smeri anizotropije 1. reda (nastavljeno spodaj).
    
    negativne vrednosti ostrijo,
    pozitivne vrednosti razpršijo in zameglijo,
    zero ne naredi ničesar.

en: diffusion speed of low-frequency wavelet layers
    in the direction of 2nd order anisotropy (set below).
    
    negative values sharpen, 
    positive values diffuse and blur, 
    zero does nothing.
sl: difuzijska hitrost nizkofrekvenčnih valovnih plasti
    v smeri anizotropije 2. reda (nastavljeno spodaj).
    
    negativne vrednosti ostrijo,
    pozitivne vrednosti razpršijo in zameglijo,
    zero ne naredi ničesar.

en: diffusion speed of high-frequency wavelet layers
    in the direction of 3rd order anisotropy (set below).
    
    negative values sharpen, 
    positive values diffuse and blur, 
    zero does nothing.
sl: difuzijska hitrost nizkofrekvenčnih valovnih plasti
    v smeri anizotropije 3. reda (nastavljeno spodaj).
    
    negativne vrednosti ostrijo,
    pozitivne vrednosti razpršijo in zameglijo,
    zero ne naredi ničesar.

en: diffusion speed of high-frequency wavelet layers
    in the direction of 4th order anisotropy (set below).
    
    negative values sharpen, 
    positive values diffuse and blur, 
    zero does nothing.
sl: difuzijska hitrost nizkofrekvenčnih valovnih plasti
    v smeri anizotropije 4. reda (nastavljeno spodaj).
    
    negativne vrednosti ostrijo,
    pozitivne vrednosti razpršijo in zameglijo,
    zero ne naredi ničesar.

[ctx: section]
en: direction
sl: smer

en: direction of 1st order speed (set above).
    
    negative values follow gradients more closely, 
    positive values rather avoid edges (isophotes), 
    zero affects both equally (isotropic).
sl: smer hitrosti 1. reda (nastavljena zgoraj).
    
    negativne vrednosti natančneje sledijo gradientom,
    pozitivne vrednosti raje se izogibajo robom (izofote),
    nič vpliva na oba enako (izotropno).

en: direction of 2nd order speed (set above).
    
    negative values follow gradients more closely, 
    positive values rather avoid edges (isophotes), 
    zero affects both equally (isotropic).
sl: smer hitrosti 2. reda (nastavljena zgoraj).
    
    negativne vrednosti natančneje sledijo gradientom,
    pozitivne vrednosti raje se izogibajo robom (izofote),
    nič vpliva na oba enako (izotropno).

en: direction of 3rd order speed (set above).
    
    negative values follow gradients more closely, 
    positive values rather avoid edges (isophotes), 
    zero affects both equally (isotropic).
sl: smer hitrosti 3. reda (nastavljena zgoraj).
    
    negativne vrednosti natančneje sledijo gradientom,
    pozitivne vrednosti raje se izogibajo robom (izofote),
    nič vpliva na oba enako (izotropno).

en: direction of 4th order speed (set above).
    
    negative values follow gradients more closely, 
    positive values rather avoid edges (isophotes), 
    zero affects both equally (isotropic).
sl: smer hitrosti 4. reda (nastavljena zgoraj).
    
    negativne vrednosti natančneje sledijo gradientom,
    pozitivne vrednosti raje se izogibajo robom (izofote),
    nič vpliva na oba enako (izotropno).

[ctx: section]
en: edge management
sl: upravljanje robov

en: increase or decrease the sharpness of the highest frequencies.
    can be used to keep details after blooming,
    for standalone sharpening set speed to negative values.
sl: povečaj ali zmanjšaj ostrino najvišjih frekvenc.
    se lahko uporablja za vodenje podrobnosti po cvetenju,
    za samostojno ostrenje nastavi hitrost na negativne vrednosti.

en: define the sensitivity of the variance penalty for edges.
    increase to exclude more edges from diffusion,
    if fringes or halos appear.
sl: definira občutljivost kazni variance za robove.
    povečajte, da izključite več robov iz difuzije,
    če se pojavijo resice ali haloji.

en: define the variance threshold between edge amplification and penalty.
    decrease if you want pixels on smooth surfaces get a boost,
    increase if you see noise appear on smooth surfaces or
    if dark areas seem oversharpened compared to bright areas.
sl: določi prag variance med ojačanjem roba in kaznimi.
    zmanjšajte, če želite, da se slikovne pike na gladkih površinah povečajo,
    povečajte, če opazite šum na gladkih površinah ali
    če se zdijo temna področja preostrena v primerjavi s svetlimi področji.

[ctx: section]
en: diffusion spatiality
sl: prostorskost difuzije

en: luminance threshold for the mask.
    0. disables the luminance masking and applies the module on the whole image.
    any higher value excludes pixels with luminance lower than the threshold.
    this can be used to inpaint highlights.
sl: prag svetlosti maske.
    0 onemogoči maskiranje svetlosti in uveljavlja modul na celotni sliki.
    katerakoli višja vrednost od 0 izloči piksle s svetlostjo nižjo od praga.
    to lahko uporabimo za barvanje bleščav.

en: dither or posterize
sl: stresaj ali posteriziraj

en: dithering|posterization|reduce bit depth
sl: stresanje | posteriziranje | reduciraj bitno globino

en: reduce banding and posterization effects in output
    JPEGs by adding random noise, or reduce bit depth
sl: zmanjšaj učinke pasov in učinkov posterizacije v izhodnih
    JPEG-jih z dodajanjem naključnega šuma ali redukcijo bitne globine

en: corrective, artistic
sl: korekcijski, umetniški

note: add the preset.
en: dither
sl: stresaj

en: radius for blurring step
sl: polmer koraka zamegljevanja

en: the gradient range where to apply random dither
sl: obseg gradienta, kjer naj uporabim stresanje

en: gradient range
sl: obseg gradienta

en: damping level of random dither
sl: raven slučajnega stresanja

en: legacy equalizer
sl: izenačevalnik iz zapuščine

en: this module is deprecated. better use contrast equalizer module instead.
sl: ta modul je zastarel. namesto njega raje uporabite modul izenačevalnika kontrasta.

en: this module will be removed in the future
    and is only here so you can switch it off
    and move to the new equalizer.
sl: ta modul bo v bodoče odstranjen
    in je tu samo zato, da ga lahko izklopite
    in uporabite drugi izenačevalnik.

en: redo the exposure of the shot as if you were still in-camera
    using a color-safe brightening similar to increasing ISO setting
sl: ponovite osvetlitev posnetka, kot da ste še vedno v kameri
    z uporabo barvno varne osvetlitve, podobno kot pri naraščajoči nastavitvi ISO

en: magic lantern defaults
sl: privzete vrednosti magične lanterne

en: failed to get raw buffer from image `%s'
sl: izpadlo pridobivanje predpomnilnika s slike %s'

en: compensate camera exposure (%+.1f EV)
sl: izravnava osvetlitve fotoaparata (%+.1f EV)

en: automatically remove the camera exposure bias
    this is useful if you exposed the image to the right.
sl: samodejno odstrani pristranskost osvetlitve fotoaparata
    to je koristno, če ste sliko preosvetlili.

en: where in the histogram to meter for deflicking. E.g. 50% is median
sl: kje naj na histogramu merimo za odstranjevanje utripanja. npr. 50% je mediana

en: where to place the exposure level for processed pics, EV below overexposure.
sl: kam postaviti raven osvetlitve za obdelane slike, EV pod nadosvetlitvijo.

en: computed EC:
sl: izračunana EC:

en: what exposure correction has actually been used
sl: kateri popravek osvetlitve je bil dejansko uporabljen

en: adjust the black level to unclip negative RGB values.
    you should never use it to add more density in blacks!
    if poorly set, it will clip near-black colors out of gamut
    by pushing RGB values into negatives.
sl: prilagodi nivo črnine za popravek izreza negativnih vrednosti RGB.
    nikoli ne smete uporabiti za dodajanje večje gostote črnin! če je
    nivo določen slabo, bo izrezal skoraj črne odtenke izven barvnega
    razpona, tako da bo porinil vrednosti RGB med negativne.

en: area exposure mapping
sl: preslikava osvetlitve površine

en: define a target brightness, in terms of exposure,
    for a selected region of the image (the control sample),
    which you then match against the same target brightness
    in other images. the control sample can either
    be a critical part of your subject or a non-moving and
    consistently-lit surface over your series of images.
sl: določi ciljno svetlost glede na osvetlitev
    za izbrano območje slike (kontrolni vzorec),
    ki se nato ujema z istim ciljem svetlosti na
    drugih slikah. kontrolni vzorec je lahko
    bodisi kritični del vašega predmeta ali nepremična
    in dosledno osvetljena površina vaše serije slik.

en: "correction" automatically adjust exposure
    such that the input lightness is mapped to the target.
    "measure" simply shows how an input color is mapped by
    the exposure compensation and can be used to define a target.
sl: "popravek" samodejno prilagodi osvetljenost
    tako, da je vhodna svetlost preslikana na cilj.
    "merilo" preprosto prikazuje, kako je vhodna barva preslikana
    z nadomestno prilagoditvijo in jo je mogoče uporabiti za določitev cilja.

en: the desired target exposure after mapping
sl: želena ciljna osvetljenost po preslikavi

en: this module is deprecated. better use filmic rgb module instead.
sl: ta modul je zastarel. raje uporabite filmski modul rgb.

en: 09 EV (low-key)
sl: 09 EV (temna)

en: 10 EV (indoors)
sl: 10 EV (interier)

en: 11 EV (dim outdoors)
sl: 11 EV (zamegljena zunanjost)

en: 12 EV (outdoors)
sl: 12 EV (zunanjost)

en: 13 EV (bright outdoors)
sl: 13 EV (svetla zunanjost)

en: 14 EV (backlighting)
sl: 14 EV (osvetljenost od zadaj)

en: 15 EV (sunset)
sl: 15 EV (sončni zahod)

en: read-only graph, use the parameters below to set the nodes
sl: graf samo za branje, uporabi parametre spodaj za določanje vozlov grafa

[ctx: section]
en: logarithmic shaper
sl: logaritemski oblikovalnik

en: adjust to match the average luminance of the subject.
    except in back-lighting situations, this should be around 18%.
sl: prilagodi, da ustreza povprečni svetlosti subjekta.
    razen pri osvetlitvi od zadaj, bi moralo biti okrog 18%.

en: number of stops between middle gray and pure white.
    this is a reading a lightmeter would give you on the scene.
    adjust so highlights clipping is avoided
sl: število stopenj med srednje sivo in čisto belo.
    to vrednost bi dal tudi svetlomer na sceni.
    prilagodi tako, da se izognete obrezovanju bleščav

en: number of stops between middle gray and pure black.
    this is a reading a lightmeter would give you on the scene.
    increase to get more contrast.
    decrease to recover more details in low-lights.
sl: število stopenj med srednje sivo in čisto črno.
    to vrednost bi dal tudi svetlomer na sceni.
    povečajte, če želite več kontrasta.
    zmanjšajte za omogočanje več podrobnosti v slabo osvetljenih delih.

en: increase or decrease the computed dynamic range.
    useful in conjunction with "auto tune levels".
sl: povečaj ali zmanjšaj izračunan dinamični razpon.
    uporabno v povezavi z "avtomatskim prilagajanjem nivojev".

en: auto tune levels
sl: nivoji avtomatske nastavitve

en: try to optimize the settings with some guessing.
    this will fit the luminance range inside the histogram bounds.
    works better for landscapes and evenly-lit pictures
    but fails for high-keys and low-keys.
sl: poskusi optimizirati nastavitve z malo ugibanja.
    to bo prilagodilo interval svetlosti znotraj omejitev histograma.
    deluje bolje za pokrajine in enakomerno osvetljene slike,
    a ne deluje pri pretežno svetlih ali pretežno temnih motivih.

[ctx: section]
en: filmic S curve
sl: filmska S krivulja

en: slope of the linear part of the curve
    affects mostly the mid-tones
sl: naklon linearnega dela krivulje
    ima vpliv predvsem na srednje tone

note: geotagging
en: latitude
sl: zemljepisna širina

en: width of the linear domain in the middle of the curve.
    increase to get more contrast at the extreme luminances.
    this has no effect on mid-tones.
sl: širina linearnega območja v sredini krivulje.
    povečajte, če želite več kontrasta pri skrajnih svetlostih.
    to nima vpliva na srednje tone.

en: shadows/highlights balance
sl: uravnoteženost med senčnimi in svetlimi toni

en: slides the latitude along the slope
    to give more room to shadows or highlights.
    use it if you need to protect the details
    at one extremity of the histogram.
sl: drsi širino po naklonu
    daje več prostora za sence ali bleščave.
    uporabite, če želite zagotoviti več podrobnosti
    na enem od skrajnih delov histograma.

en: desaturates the input of the module globally.
    you need to set this value below 100%
    if the chrominance preservation is enabled.
sl: globalno zmanjša nasičenost na vhodu modula.
    to vrednost morate postaviti pod 100%,
    če želite ohraniti barvnost.

en: desaturates the output of the module
    specifically at extreme luminances.
    decrease if shadows and/or highlights are over-saturated.
sl: zmanjša nasičenost izhoda modula
    posebej za skrajne svetlosti.
    zmanjšajte, če so sence in/ali bleščave preveč nasičene.

note: Add export intent combo
en: intent
sl: namen

en: contrasted
sl: kontrastno

note: cubic spline
en: faded
sl: obledelo

note: centripetal spline
en: linear
sl: linearno

note: monotonic spline
en: optimized
sl: optimirano

en: change this method if you see reversed contrast or faded blacks
sl: zamenjajte to metodo, če vidite obratne kontraste ali obledele črnine

note: Preserve color
en: preserve the chrominance
sl: ohrani barvnost

en: ensure the original color are preserved.
    may reinforce chromatic aberrations.
    you need to manually tune the saturation when using this mode.
sl: zagotovi ohranjanje izvirnih barv.
    lahko okrepi barvne aberacije objektiva.
    kadar uporabite ta način, morate uporabiti ročno nastavitev nasičenosti.

[ctx: section]
en: destination/display
sl: cilj/prikaz

en: luminance of output pure black, this should be 0%
    except if you want a faded look
sl: svetlost izhoda čiste črne, bi morala biti 0%
    razen če želite obledel videz

en: middle gray value of the target display or color space.
    you should never touch that unless you know what you are doing.
sl: vrednost srednjih sivin ciljnega prikaza ali barvnega prostora.
    ne dotikajte se tega, razen če res veste, kaj delate.

en: luminance of output pure white, this should be 100%
    except if you want a faded look
sl: svetlost čiste bele, bi morala biti 100%,
    razen če želite obledel videz

en: target gamma
sl: ciljna gama

en: power or gamma of the transfer function
    of the display or color space.
    you should never touch that unless you know what you are doing.
sl: moč ali gama prenosne funkcije
    zaslona ali barvnega prostora.
    ne dotikajte se tega, razen če res veste kaj delate.

en: filmic rgb
sl: filmski rgb

en: tone mapping|curve|view transform|contrast|saturation|highlights
sl: preslikava tonov|krivulja|pogled preoblikovanja|kontrast|nasičenost|bleščave

en: apply a view transform to prepare the scene-referred pipeline
    for display on SDR screens and paper prints
    while preventing clipping in non-destructive ways
sl: uporabite pretvorbo pogleda za pripravo cevovoda, ki se nanaša na sceno
    za prikaz na zaslonih SDR in tisku na papirju
    hkrati pa preprečuje obrezovanje na nedestruktivne načine

en: filmic highlights reconstruction failed to allocate memory, check your RAM settings
sl: za filmsko rekonstrukcijo bleščav ni bilo dovolj pomnilnika, preverite nastavitve za RAM

en: filmic highlights reconstruction failed to allocate memory on GPU
sl: za filmsko rekonstrukcijo bleščav ni bilo dovolj pomnilnika za GPE

en: filmic works only on RGB input
sl: filmsko deluje samo v RGB vhodu

en: look only
sl: samo videz

en: look + mapping (lin)
sl: videz + preslikava (lin)

en: look + mapping (log)
sl: videz + preslikava (log)

en: dynamic range mapping
sl: preslikava dinamičnega razpona

en: % display
sl: % prikaz

en: EV scene
sl: Ev scena

en: % camera
sl: % kamera

note: Page DISPLAY
en: display
sl: prikaz

note: Page SCENE
en: scene
sl: scena

note: we are over the graph area
en: use the parameters below to set the nodes.
    the bright curve is the filmic tone mapping curve
    the dark curve is the desaturation curve.
sl: uporabite spodnje parametre za postavitev vozlov
    svetla krivulja je filmska krivulja prenosa tonov
    temna krivulja je krivulja zmanjšanja nasičenosti.

en: toggle axis labels and values display
sl: preklopi prikaz oznak osi in vrednosti

en: cycle through graph views.
    left click: cycle forward.
    right click: cycle backward.
    double-click: reset to look view.
sl: kroži po pogledih grafikonov.
    levi klik: kroži naprej.
    desni klik: kroži nazaj.
    dvoklik: ponastavi pogled.

en: adjust to match the average luminance of the image's subject.
    the value entered here will then be remapped to 18.45%.
    decrease the value to increase the overall brightness.
sl: prilagodite tako, da ustreza povprečni svetlosti predmeta slike.
    tu vnesena vrednost bo prestavljena na 18,45%.
    za povečanje celotne sijavosti, zmanjšajte to vrednost.

en: symmetrically increase or decrease the computed dynamic range.
    useful to give a safety margin to extreme luminances.
sl: simetrično povečaj ali skrči izračunani dinamični razpon.
    koristno je ohraniti varnostno mejo do ekstremnih svetlosti.

en: try to optimize the settings with some statistical assumptions.
    this will fit the luminance range inside the histogram bounds.
    works better for landscapes and evenly-lit pictures
    but fails for high-keys, low-keys and high-ISO pictures.
    this is not an artificial intelligence, but a simple guess.
    ensure you understand its assumptions before using it.
sl: poskusite optimizirati nastavitve z nekaterimi statističnimi predpostavkami.
    to bo prilagodilo območju svetlosti znotraj meja histograma.
    deluje bolje za pokrajine in enakomerno osvetljene slike,
    vendar ne uspe za slike, ki so bodisi zelo svetle, zelo temne in z visoko občutljivostjo ISO.
    to ni umetna inteligenca, ampak preprosto ugibanje.
    poskrbite, da razumete principe delovanja, preden jih uporabite.

note: Page RECONSTRUCT
en: reconstruct
sl: obnovi

[ctx: section]
en: highlights clipping
sl: obrezovanje bleščav

en: set the exposure threshold upon which
    clipped highlights get reconstructed.
    values are relative to the scene white point.
    0 EV means the threshold is the same as the scene white point.
    decrease to include more areas,
    increase to exclude more areas.
sl: nastavi prag osvetlitve, na katerem
    se obnovijo obrezani poudarki.
    vrednosti so relativne glede na belo točko scene.
    0 EV pomeni, da je prag enak beli točki scene.
    zmanjšanje vključi več področij,
    povečanje pa izključi več območij.

en: soften the transition between clipped highlights and valid pixels.
    decrease to make the transition harder and sharper,
    increase to make the transition softer and blurrier.
sl: ublaži prehod med izrezanimi bleščavami in veljavnimi piksli.
    zmanjša, da postane prehod trši in ostrejši,
    poveča, da postane prehod mehkejši in bolj zamegljen.

en: display highlight reconstruction mask
sl: prikaži masko za obnovo bleščav

[ctx: section]
en: balance
sl: ravnotežje

en: decide which reconstruction strategy to favor,
    inpainting a smooth color gradient
    or trying to recover the textured details.
    0% is an equal mix of both.
    increase if at least one RGB channel is not clipped.
    decrease if all RGB channels are clipped over large areas.
sl: odloči, kateri strategiji obnove naj se da prednost,
    ali dobarvanju gladkega barvnega gradienta,
    ali poskusu obnove teksturirane podrobnosti.
    0% je enaka kombinacija obeh.
    povečajte, če vsaj en kanal RGB ni izrezan.
    zmanjšajte, če so vsi RGB kanali izrezani na velikih območjih.

en: decide which reconstruction strategy to favor,
    blooming highlights like film does
    or trying to recover sharp details.
    0% is an equal mix of both.
    increase if you want more details.
    decrease if you want more blur.
sl: odloči, kateri strategiji obnove naj se da prednost,
    med cvetočimi bleščavami, kot naredi film,
    ali poskuša obnoviti ostre podrobnosti.
    0% je enaka kombinacija obeh.
    povečajte, če želite več podrobnosti.
    zmanjšajte, če želite več zamegljenosti.

en: decide which reconstruction strategy to favor,
    recovering monochromatic highlights
    or trying to recover colorful highlights.
    0% is an equal mix of both.
    increase if you want more color.
    decrease if you see magenta or out-of-gamut highlights.
sl: odloči, kateri strategiji obnove naj se da prednost,
    med obnavljanjem enobarvnih bleščav,
    ali poskušate obnoviti barvite bleščave.
    0% je enaka kombinacija obeh.
    povečajte, če želite več barve.
    zmanjšajte, če opazite magento ali bleščave izven barvnega razpona.

note: Page LOOK
en: look
sl: videz

en: equivalent to paper grade in analog.
    increase to make highlights brighter and less compressed.
    decrease to mute highlights.
sl: enakovredno gradaciji papirja v analognem.
    povečaj, da bodo bleščave svetlejše in manj stisnjene.
    zmanjšaj na utišanje bleščav.

en: width of the linear domain in the middle of the curve,
    increase to get more contrast and less desaturation at extreme luminances,
    decrease otherwise. no desaturation happens in the latitude range.
    this has no effect on mid-tones.
sl: širina linearnega območja na sredini krivulje
    povečajte širino, da dobite več kontrasta in manj zmanjšanja zasičenosti pri ekstremnih
    svetlostih ter obratno, če jo zmanjšate. v srednjem območju se ne zmanjša nasičenje.
    to nima vpliva na srednje tone.

en: desaturates the output of the module
    specifically at extreme luminances.
    increase if shadows and/or highlights are under-saturated.
sl: zmanjša nasičenost izhoda modula
    posebej pri ekstremnih svetlostih.
    povečajte vrednost, če so sence in/ali bleščave premalo nasičeni.

note: Page OPTIONS
en: options
sl: možnosti

en: v3 is darktable 3.0 desaturation method, same as color balance.
    v4 is a newer desaturation method, based on spectral purity of light.
sl: v3 je metoda darktable 3,0 zmanjšanja nasičenosti, enaka kot barvno ravnovesje.
    v4 je novejša metoda desaturacije, ki temelji na spektralni čistosti svetlobe.

en: ensure the original colors are preserved.
    may reinforce chromatic aberrations and chroma noise,
    so ensure they are properly corrected elsewhere.
sl: zagotovi ohranjanje izvirnih barv.
    lahko okrepi barvne aberacije objektiva in barvni šum,
    zato zagotovite, da so popravljene drugod.

en: choose the desired curvature of the filmic spline in highlights.
    hard uses a high curvature resulting in more tonal compression.
    soft uses a low curvature resulting in less tonal compression.
sl: izberi želeno ukrivljenost filmskega zlepka v bleščavah.
    trda uporablja veliko ukrivljenost, kar povzroči večjo stiskanje tonov.
    mehka uporablja nizko ukrivljenost, kar povzroči manjše stiskanje tonov.

en: choose the desired curvature of the filmic spline in shadows.
    hard uses a high curvature resulting in more tonal compression.
    soft uses a low curvature resulting in less tonal compression.
sl: izberite želeno ukrivljenost filmskega zlepka v sencah.
    trda uporablja veliko ukrivljenost, kar povzroči večje stiskanje tona.
    mehka uporablja nizko ukrivljenost, kar povzroči manjše stiskanje tona.

en: enable to input custom middle-gray values.
    this is not recommended in general.
    fix the global exposure in the exposure module instead.
    disable to use standard 18.45% middle gray.
sl: omogoči vnos srednjih sivih vrednosti po meri.
    to na splošno ni priporočljivo.
    namesto tega popravite globalno osvetljenost v modulu osvetlitve.
    onemogoči uporabo standardne 18,45 %% za srednje sivo.

en: enable to auto-set the look hardness depending on the scene white and black points.
    this keeps the middle gray on the identity line and improves fast tuning.
    disable if you want a manual control.
sl: omogoča samodejno nastavitev trdote videza glede na bele in črne točke scene.
    to ohranja srednjo sivo v identitetni črti in izboljša hitro uglaševanje slike.
    onemogočite, če želite ročni nadzor.

en: run extra passes of chromaticity reconstruction.
    more iterations means more color propagation from neighborhood.
    this will be slower but will yield more neutral highlights.
    it also helps with difficult cases of magenta highlights.
sl: izvedi dodatne prehode obnove kromatičnosti.
    več iteracij pomeni več pronicanja barv iz soseščine.
    to bo počasneje, vendar bo pridelalo več nevtralnih bleščav.
    pomaga tudi pri težkih primerih bleščav v magenti.

en: add statistical noise in reconstructed highlights.
    this avoids highlights to look too smooth
    when the picture is noisy overall,
    so they blend with the rest of the picture.
sl: dodajte statistični šum v obnovljene bleščave.
    s tem se izognemo, da bi bile videti bleščave preveč gladke,
    če ima slika na splošno veliko šuma,
    zato se zlijejo s preostalim delom slike.

en: choose the statistical distribution of noise.
    this is useful to match natural sensor noise pattern.
sl: izberi statistično porazdelitev šuma.
    to je koristno za uskladitev z naravnim vzorcem šuma senzorjev.

en: mid-tones saturation
sl: nasičenost srednjih tonov

en: desaturates the output of the module
    specifically at medium luminances.
    increase if midtones are under-saturated.
sl: zmanjša nasičenost izhoda modula
    posebej pri srednjih svetlostih.
    povečajte vrednost, če so srednji toni premalo nasičeni.

en: highlights saturation mix
sl: mešanica nasičenosti bleščav

en: positive values ensure saturation is kept unchanged over the whole range.
    negative values bleach highlights at constant hue and luminance.
    zero is an equal mix of both strategies.
sl: pozitivne vrednosti zagotavljajo, da se nasičenost ne spreminja v celotnem območju.
    negativne vrednosti belijo bleščave pri stalnem odtenku in svetilnosti.
    ničla je enaka mešanica obeh strategij.

[ctx: modulename]
en: scale into final size
sl: merilo do ciljne velikosti

en: rotation|flip
sl: zasuk|zrcaljenje

en: flip or rotate image by step of 90 degrees
sl: prezrcali ali zasukaj sliko v koraku 90 stopinj

en: no rotation
sl: brez zasuka

en: flip horizontally
sl: prezrcali vodoravno

en: flip vertically
sl: prezrcali navpično

en: rotate by -90 degrees
sl: zasukaj za -90 stopinj

en: rotate by  90 degrees
sl: zasukaj za +90 stopinj

en: rotate by 180 degrees
sl: zasukaj za +180 stopinj

en: transform
sl: preoblikuj

en: rotate 90 degrees CCW
sl: zasukaj 90 stopinj v obratni smeri urinega kazalca

en: rotate 90 degrees CW
sl: zasukaj 90 stopinj v smeri urinega kazalca

[ctx: modulename]
en: display encoding
sl: prikaži kodiranje

en: global tonemap
sl: globalna tabela tonov

en: this module is deprecated. please use the filmic rgb module instead.
sl: ta modul je zastarel. namesto tega raje uporabite filmski modul rgb.

en: operator
sl: operater

en: the global tonemap operator
sl: globalni operater tabele tonov

en: the bias for tonemapper controls the linearity, the higher the more details in blacks
sl: pristranskost kontrole odtenkov, večja je - več je podrobnosti v črninah

en: the target light for tonemapper specified as cd/m2
sl: ciljna osvetljenost za prikaz tonov v cd/m2

en: neutral gray ND2 (soft)
sl: nevtralno siv ND2 (mehek)

en: neutral gray ND4 (soft)
sl: nevtralno siv ND4 (mehek)

en: neutral gray ND8 (soft)
sl: nevtralno siv ND8 (mehek)

en: neutral gray ND2 (hard)
sl: nevtralno siv ND2 (trd)

en: neutral gray ND4 (hard)
sl: nevtralno siv ND4 (trd)

en: neutral gray ND8 (hard)
sl: nevtralno siv ND8 (trd)

en: orange ND2 (soft)
sl: oranžen ND2 (mehko)

en: yellow ND2 (soft)
sl: rumeno ND2 (mehko)

en: purple ND2 (soft)
sl: rumeno ND2 (mehko)

en: green ND2 (soft)
sl: zeleno ND2 (mehko)

en: red ND2 (soft)
sl: rdeče ND2 (mehko)

en: blue ND2 (soft)
sl: modro ND2 (mehko)

en: brown ND4 (soft)
sl: rjavo ND2 (mehko)

en: graduated density
sl: prehodna gostota

en: simulate an optical graduated neutral density filter
sl: simuliraj nevtralno gost optični stopenjski filter

en: the density in EV for the filter
sl: gostota tega filtra v EV

en: hardness of graduation:
    0% = soft, 100% = hard
sl: stiskanje gradacije:
    0% = mehko, 100% trdo

en: rotation of filter -180 to 180 degrees
sl: zasuk filtra od 180 do 180 stopinj

en: select the hue tone of filter
sl: izberite tonski odtenek filtra

en: select the saturation of filter
sl: izberite nasičenje filtra

en: [%s on nodes] change line rotation
sl: [%s on nodes] zamenjaj zasuk črte

en: [%s on line] move line
sl: [%s on line] premakni črto

en: [%s on line] change density
sl: [%s on line] spremeni gostoto

en: [%s on line] change hardness
sl: [%s on line] spremeni trdoto

en: grain
sl: zrno

en: simulate silver grains from film
sl: simuliraj zrna srebra iz filma

en: the grain size (~ISO of the film)
sl: velikost zrna (~ISO filma)

en: the strength of applied grain
sl: moč uporabljenih zrn

en: amount of mid-tones bias from the photographic paper response modeling. the greater the bias, the more pronounced the fall off of the grain in shadows and highlights
sl: vrednost pristranskosti srednjih tonov modela odziva foto papirja. večja pristranskost, bolj je izražen padec zrnatosti v sencah in bleščavah

en: haze removal
sl: odstranitev zamegljenosti

en: dehaze|defog|smoke|smog
sl: odstrani zamegljenost|odstrani meglo|dim|smog

en: remove fog and atmospheric hazing from pictures
sl: odstrani meglo in atmosfersko meglico s slik

en: amount of haze reduction
sl: količina odstranjevanja zamegljenosti

en: distance
sl: razdalja

en: limit haze removal up to a specific spatial depth
sl: omejitev odstranjevanja zamegljenosti do določene prostorske globine

en: highlight reconstruction
sl: rekonstrukcija bleščav

en: avoid magenta highlights and try to recover highlights colors
sl: izogibaj se bleščavam v magenti in poskusi obnoviti barve bleščav

en: reconstruction, raw
sl: rekonstrukcija, surovo

en: highlights: mode not available for this type of image. falling back to inpaint opposed.
sl: bleščave: način ni na voljo za to vrsto slik. v sili v nasprotno dobarvanje.

en: highlight reconstruction method
sl: metoda rekonstrukcije bleščav

en: manually adjust the clipping threshold mostly used against magenta highlights.
    you might use this for tuning 'laplacian', 'inpaint opposed' or 'segmentation' modes,
    especially if camera white point is incorrect.
sl: ročno prilagodi prag obrezovanja proti bleščavam magente
    lahko bi uporabili to za prilagajanje 'laplacovo', 'nasprotno dobarvanje' ali način 'segmentacije',
    še posebej, če je nastavitev beline kamere napačna.

en: visualize clipped highlights in a false color representation.
    the effective clipping level also depends on the reconstruction method.
sl: vizualiziraj odrezane bleščave v lažni barvni predstavitvi.
    učinkovita stopnja izrezovanja je odvisna tudi od metode rekonstrukcije.

en: combine closely related clipped segments by morphological operations.
    this often leads to improved color reconstruction for tiny segments before dark background.
sl: združi tesno povezane odrezane segmente z morfološkimi operacijami.
    to pogosto vodi do izboljšane barvne rekonstrukcije za majhne segmente prej temnega ozadja.

en: visualize the combined segments in a false color representation.
sl: vizualiziraj združene segmente v lažni barvni predstavitvi.

en: select inpainting after segmentation analysis.
    increase to favor candidates found in segmentation analysis, decrease for opposed means inpainting.
sl: izberite dobarvanje po analizi segmentacije.
    povečaj za priljubljenost kandidatov, ugotovljenih v analizi segmentacije, zmanjšaj za nasprotnike pomeni dobarvanje.​

en: visualize segments that are considered to have a good candidate in a false color representation.
sl: vizualizirajte segmente, za katere menite, da imajo dobrega kandidata v napačni barvni predstavitvi.

en: approximate lost data in regions with all photosites clipped, the effect depends on segment size and border gradients.
    choose a mode tuned for segment size or the generic mode that tries to find best settings for every segment.
    small means areas with a diameter less than 25 pixels, large is best for greater than 100.
    the flat modes ignore narrow unclipped structures (like powerlines) to keep highlights rebuilt and avoid gradients.
sl: približni izgubljeni podatki v regijah z vsemi posnetimi foto lokacijami, učinek je odvisen od velikosti segmenta in mejnih gradientov.
    izberite način, uglašen za velikost segmenta ali splošni način, ki poskuša najti najboljše nastavitve za vsak segment.
    majhno pomeni območja s premerom, manjšim od 25 pikslov, veliko je najbolje več kot 100.
    ravni načini ignorirajo ozke neobrezane strukture (kot npr. potenčne krivulje), ki ohranjajo obnovljene bleščave in se izogibajo gradientom.

en: set strength of rebuilding in regions with all photosites clipped.
sl: nastavite moč obnove v regijah z vsemi posnetimi foto lokacijami.

en: show the effect that is added to already reconstructed data.
sl: prikaži učinek, ki je dodan že rekonstruiranim podatkom.

en: add noise to visually blend the reconstructed areas
    into the rest of the noisy image. useful at high ISO.
sl: dodajte šum, da vizualno mešamo rekonstruirana območja
    v preostalo sliko s šumom. koristno pri visokem ISO.

en: increase if magenta highlights don't get fully corrected
    each new iteration brings a performance penalty.
sl: povečajte, če bleščave magente ne bodo popolnoma popravljene
    vsaka nova iteracija prinaša kazen za uspešnost.

en: increase if magenta highlights don't get fully corrected.
    this may produce non-smooth boundaries between valid and clipped regions.
sl: povečajte, če bleščave magente ne bi bile popolnoma popravljene
    to lahko izdela nezvezne meje med veljavnimi in popravljenimi področji.

en: increase to correct larger clipped areas.
    large values bring huge performance penalties
sl: povečaj za popravljanje večjih odrezanih območij.
    velike vrednosti prinašajo ogromne kazni za zmogljivost

en: this module does not work with monochrome RAW files
sl: ta modul ne deluje pri monokromatskih surovih RAW datotekah

en: highpass
sl: prepuščanje svetlih delov

en: isolate high frequencies in the image
sl: izoliraj visoke frekvence na sliki

en: linear or non-linear, Lab, scene-referred
sl: linearni ali ne-linearni, Lab, glede na sceno

en: frequential, Lab
sl: frekvenčni, Lab

en: special, Lab, scene-referred
sl: specialni, Lab, glede na sceno

en: the sharpness of highpass filter
sl: ostrina filtra za prepuščanje svetlih delov

en: the contrast of highpass filter
sl: kontrast filtra bleščavosti

en: hot pixels
sl: vroči piksli

en: remove abnormally bright pixels by dampening them with neighbors
sl: odstrani neobičajno svetle piksle tako, da jih navlažiš s sosedi

en: fixed %d pixel | fixed %d pixels
sl[0]: popravljen %d piksel
sl[1]: popravljena %d piksla
sl[2]: popravljeni %d piksli
sl[3]: popravljeno %d pikslov

en: lower threshold for hot pixel
sl: znižaj prag za vroče piksle

en: strength of hot pixel correction
sl: moč korekcije vročih pikslov

en: hot pixel correction
    only works for raw images.
sl: popravljanje vročih pikslov
    deluje samo na surovih fotografijah.

en: `%s' color matrix not found for 4bayer image
sl: `%s' barvna matrika ni najdena za sliko iz 4bayer

en: invert
sl: invertiraj

en: this module is deprecated. please use the negadoctor module instead.
sl: ta modul je zastarel. namesto tega raje uporabite modul negadoctor.

en: invert film negatives
sl: preobrni filmske negative

en: linear, raw, display-referred
sl: linearni, surovi, glede na zaslon

note: Here we could provide more for monochrome special cases. As no monochrome camera has a bayer sensor we don't need g->RGB_to_CAM and g->CAM_to_RGB corrections
en: brightness of film material
sl: sijavost filmskega materiala

en: color of film material
sl: barva filmskega materijala

en: pick color of film material from image
sl: izberite barvo filmskega materiala iz slike

en: select color of film material
sl: izberite barvo filma

en: lens correction
sl: popravek objektivov

en: vignette|chromatic aberrations|distortion
sl: vinjeta|barvni odkloni|popačenja

en: correct lenses optical flaws
sl: popravi optične napake leč

en: geometric and reconstruction, RGB
sl: geometrija in rekonstrukcija, RGB

en: maker:		%s
    model:		%s%s
    mount:		%s
    crop factor:	%.1f
sl: proizvajalec:		%s
    model:		%s%s
    bajonet:		%s
    faktor obreze:	%.1f

en: maker:		%s
    model:		%s
    focal range:	%s
    aperture:	%s
    crop factor:	%.1f
    type:		%s
    mounts:	%s
sl: izdelal:		%s
    model:		%s
    izmerjena razdalja:	%s
    zaslonka:	%s
    faktor obreze:	%.1f
    tip:		%s
    mounts:	%s

en: focal length (mm)
sl: goriščna razdalja (mm)

en: f-number (aperture)
sl: f-število (zaslonka)

en: distance to subject
sl: razdalja do predmeta

en: camera/lens not found
sl: ni mogoče najti kamere/lečij

en: please select your lens manually
    you might also want to check if your Lensfun database is up-to-date
    by running lensfun-update-data
sl: izberite vaše lečje ročno
    lahko tudi preverite, če je podatkovna baza Lensfun ažurna
    če poženete lensfun-update-data

en: camera model
sl: model kamere

en: find camera
sl: išči kamero

en: find lens
sl: išči objektiv

note: scale
en: scale
sl: merilo

en: auto scale
sl: avtomatsko merilo

en: automatic scale to available image size due to Lensfun data
sl: samodejno prilagajanje razpoložljive velikosti slike zaradi podatkov Lensfun

en: correct distortions or apply them
sl: popravi popačenja ali jih izvedi

en: transversal chromatic aberration red
sl: transverzalni barvni odklon rdeče

en: transversal chromatic aberration blue
sl: transverzalni barvni odklon modre

en: use latest algorithm
sl: uporabi najnovejši algoritem

en: you're using an old version of the algorithm.
    once enabled, you won't be able to
    return back to old algorithm.
sl: uporabljate staro verzijo algoritma.
    potem ko ste omogočili, se ne boste mogli
    vrniti nazaj na stari algoritem.

en: fine-tuning
sl: natančno prilagajanje

note: DT_IOP_SECTION_FOR_PARAMS doesn't work in C++ so create section module manually
en: fine-tune
sl: natančno prilagajanje

en: tune the warp and chromatic aberration correction
sl: prilagodite osnovo in popravek kromatske aberacije

en: tune the vignette correction
sl: prilagodi popravek vinjetiranja

en: tune the TCA red correction
sl: prilagodi popravek TCA rdeče

en: tune the TCA blue correction
sl: prilagodi popravek TCA modre

en: image scaling
sl: prilagoditve velikosti slike

en: automatic scale to available image size
sl: samodejno prilagodi razpoložljivi velikosti slike

en: select a correction mode either based on
     a) data and algorithms provided by the Lensfun project
     b) embedded metadata provided by the camera or software vendor
sl: izberite način popravljanja glede na
      a) podatke in algoritme, ki jih zagotavlja projekt Lensfun
      b) vdelane metapodatke, ki jih zagotovi prodajalec kamere ali programske opreme​

en: which corrections to apply
sl: katere popravke uveljaviti

en: corrections done:
sl: popravki izvedeni:

en: which corrections have actually been done
sl: kateri popravki so bili zares izvedeni

en: manual vignette correction
sl: ročno popravljanje vinjetiranja

en: additional manually controlled optical vignetting correction
sl: dodatna ročno nadzorovana optična korekcija vinjetiranja

en: vignette
sl: vinjeta

en: amount of the applied optical vignetting correction
sl: količina uporabljenega optičnega popravka vinjetiranja

en: show applied optical vignette correction mask
sl: prikaži uporabljeno korekcijsko masko optične vinjete

en: radius of uncorrected centre
sl: polmer nekorigiranega središča

en: steepness of the correction effect outside of radius
sl: strmina korekcijskega učinka zunaj polmera

en: this module is deprecated. please use the RGB levels module instead.
sl: ta modul je zastarel. namesto tega raje uporabite modul ravni RGB.

en: levels
sl: ravni

en: adjust black, white and mid-gray points
sl: prilagodi črno, belo in srednje sive točke

en: drag handles to set black, gray, and white points. operates on L channel.
sl: povlecite ročke za nastavitve črnih, sivih in belih točk. deluje na kanalu L.

en: apply auto levels
sl: uporabi avtomatske ravni

en: pick black point from image
sl: izberi črno točko na sliki

en: pick medium gray point from image
sl: izberi sivo točko na sliki

en: pick white point from image
sl: izberi belo točko na sliki

en: black
sl: črna

en: black percentile
sl: odstotek črne

en: gray percentile
sl: odstotek sive

en: white
sl: bela

en: white percentile
sl: odstotek bele

en: liquify
sl: utekočini

en: distort parts of the image
sl: popači dele slike

en: click to edit nodes
sl: kliknite za urejanje vozlišč

en: <b>add point</b>: click and drag
    <b>size</b>: scroll - <b>strength</b>: shift+scroll - <b>direction</b>: ctrl+scroll
sl: <b>dodaj točko</b>: klik in povlek
    <b>velikost</b>: poteg - <b>moč</b>: dvigalka + poteg - <b>smer</b>:kontrolka+drsanje

en: <b>add line</b>: click
    <b>size</b>: scroll - <b>strength</b>: shift+scroll - <b>direction</b>: ctrl+scroll
sl: <b>dodaj črto</b>: klik
    <b>velikost</b>: poteg - <b>moč</b>: dvigalka + poteg - <b>smer</b>:kontrolka+drsanje

en: <b>add curve</b>: click
    <b>size</b>: scroll - <b>strength</b>: shift+scroll - <b>direction</b>: ctrl+scroll
sl: <b>dodaj krivuljo</b>: klik
    <b>velikost</b>: poteg - <b>moč</b>: dvigalka + poteg - <b>smer</b>:kontrolka+drsanje

en: use a tool to add warps
    <b>remove a warp</b>: right-click
sl: uporabite orodje za dodajanje zvitkov
    <b>odstrani zvitek</b>: desni klik

en: warps|nodes count:
sl: zvitki|št. vozlišč:

en: edit, add and delete nodes
sl: uredi, dodaj in briši vozlišča

en: shapes
sl: oblike

en: draw curves
sl: riši krivulje

en: draw multiple curves
sl: riši več krivulj

en: draw lines
sl: riši črte

en: draw multiple lines
sl: riši več črt

en: draw points
sl: riši točke

en: draw multiple points
sl: riši več točk

en: <b>add node</b>: ctrl+click - <b>remove path</b>: right click
    <b>toggle line/curve</b>: ctrl+alt+click
sl: <b>dodaj vozel</b>: ctrl+klik, <b>odstrani pot</b>: desni-klik
    <b>preklop črta/krivulja</b>: ctrl+alt+klik

en: <b>move</b>: click and drag - <b>show/hide feathering controls</b>: click
    <b>autosmooth, cusp, smooth, symmetrical</b>: ctrl+click - <b>remove</b>: right click
sl: <b>premik</b>: klik in poteg - <b>prikaži/skrij kontrolo perja</b>: klik
    <b>samodejno glajenje, spoj, glajenje, simetrično</b>: ctrl+klik - <b>odstrani</b>: desni klik

en: <b>shape of path</b>: drag
sl: <b>oblika poti</b>: poteg

en: <b>radius</b>: drag
sl: <b>radij</b>: poteg

en: <b>hardness (center)</b>: drag
sl: <b>trdota (center)</b>: poteg

en: <b>hardness (feather)</b>: drag
sl: <b>trdota (pero)</b>: poteg

en: <b>strength</b>: drag
    <b>linear, grow, and shrink</b>: ctrl+click
sl: <b>moč</b>: poteg
    <b>linearno, rast in krčenje</b>: ctrl+klik

en: lowlight vision
sl: vid pri šibki svetlobi

en: simulate human night vision
sl: simuliraj človekov nočni vid

en: linear, XYZ
sl: linearni, XYZ

en: indoor bright
sl: notranje bleščave

en: indoor dim
sl: notranja zamegljenost

en: indoor dark
sl: notranja temačnost

en: twilight
sl: zora

en: night street lit
sl: osvetljena nočna ulica

en: night street
sl: nočna ulica

en: night street dark
sl: temna nočna ulica

en: night
sl: noč

en: dark
sl: temačnost

en: bright
sl: bleščeče

en: day vision
sl: dnevna vidljivost

en: night vision
sl: nočna vidljivost

en: blueness in shadows
sl: modrine v sencah

en: lowpass
sl: filter prepuščanja temin

en: isolate low frequencies in the image
sl: izoliraj nizke frekvence na sliki

en: local contrast mask
sl: maska lokalnega kontrasta

en: radius of gaussian/bilateral blur
sl: polmer Gaussovega/bilateralnega zamegljevanja

en: contrast of lowpass filter
sl: kontrast filtra prepuščanja minimuma

en: brightness adjustment of lowpass filter
sl: prilagoditev sijavosti filtra prepuščanja temin

en: color saturation of lowpass filter
sl: barvno nasičenje filtra prepuščanja temin

en: which filter to use for blurring
sl: kateri filter zamegljevanja

en: perform color space corrections and apply look
sl: izvedi popravke barvnega prostora in uporabi videz

en: defined by profile, RGB
sl: določeno s profilom, RGB

en: error allocating buffer for gmz LUT
sl: napaka zagotavljanja medpomnilnika za iskalno tabelo gmz

en: invalid png file %s
sl: napačna datoteka png %s

en: png bit depth %d is not supported
sl: bitna globina png %d ni podprta

en: invalid level in png file %d %d
sl: napačen nivo datoteke png %d %d

en: this darktable build is not compatible with compressed CLUT
sl: ta izdelava darktabla ni združljiva s stisnjenim CLUT

en: error - LUT 3D size %d exceeds the maximum supported
sl: napaka - velikost iskalne tabele 3D %d presega največjo podprto

en: error allocating buffer for png LUT
sl: napaka zagotavljanja medpomnilnika za iskalno tabelo png

en: error - could not read png image %s
sl: napaka - ne morem prebrati slike png %s

en: error - allocating buffer for png LUT
sl: napaka - zagotavljanje medpomnilnika za iskalno tabelo png

en: error - invalid cube file: %s
sl: napaka - napačna datoteka kocke: %s

en: DOMAIN MIN other than 0 is not supported
sl: DOMAIN MIN ki ni 0, ni podprt

en: DOMAIN MAX other than 1 is not supported
sl: DOMAIN MAX ki ni 1, ni podprt

en: 1D cube LUT is not supported
sl: iskalna tabela 1D kocke ni podprta

en: error - allocating buffer for cube LUT
sl: napaka - zagotavljanje vmesnega pomnilnika za iskalno tabelo za kocko

en: error - cube LUT size is not defined
sl: napaka - velikost iskalne tabele kocke ni določena

en: error - cube LUT invalid number line %d
sl: napaka - neveljavna številka vrstice iskalne tabele kocke %d

en: error - cube LUT lines number %d is not correct, should be %d
sl: napaka - število vrstic iskalne tabele kocke %d ni pravilno, bi morala biti %d

en: warning - cube LUT has %d values out of range [0,1]
sl: opozorilo - iskalna tabela kocke ima %d vrednosti izven območja [0,1]

en: error - invalid 3dl file: %s
sl: napaka - neveljavna datoteka 3dl: %s

en: error - the maximum shaper LUT value %d is too low
sl: napaka - največja vrednost iskalne tabele oblikovalca %d je premajhna

en: error - allocating buffer for 3dl LUT
sl: napaka - zagotavljanje medpomnilnika za iskalno tabelo 3dl

en: error - 3dl LUT size is not defined
sl: napaka - velikost iskalne tabele 3dl ni določena

en: error - 3dl LUT lines number is not correct
sl: napaka - število vrstic iskalne tabele 3dl ni pravilno

en: error - the maximum LUT value does not match any valid bit depth
sl: napaka - največja vrednost iskalne tabele se ne ujema z nobeno veljavno bitno globino

en: LUT root folder not defined
sl: korenska mapa za iskalno tabelo ni določena

en: select LUT file
sl: izberi datoteko iskalne tabele

en: _select
sl: _izberi

en: hald CLUT (png), 3D LUT (cube or 3dl) or gmic compressed LUT (gmz)
sl: iskalna tabela: hald clut (png), 3D (kocka ali 3dl) ali stisnjena tabela gmic (gmz)

en: hald CLUT (png) or 3D LUT (cube or 3dl)
sl: iskalna tabela hald CLUT (png) ali 3D LUT (kocka ali 3dl)

en: select file outside LUT root folder is not allowed
sl: izbira datoteke izven korenske mape iskalne tabele ni dovoljena

en: select a png (haldclut), a cube, a 3dl or a gmz (compressed LUT) file CAUTION: 3D LUT folder must be set in preferences/processing before choosing the LUT file
sl: izberi png (haldclut), kocko, 3dl ali gmz (stisnjeno) datoteko iskalno tabelo POZOR: mapo iskalnih tabel 3D morate nastaviti v nastavitve/osnovne možnostih/razno pred izbiro datoteke iskalne tabele

en: select a png (haldclut), a cube or a 3dl file CAUTION: 3D LUT folder must be set in preferences/processing before choosing the LUT file
sl: izberite png (haldclut), kocko ali datoteko 3dl OPOZORILO: mapa 3D iskalne tabele mora biti določena v preferencah/osnovne možnosti/razno pred izbiro datoteke iskalne tabele

en: the file path (relative to LUT folder) is saved with image along with the LUT data if it's a compressed LUT (gmz)
sl: pot datoteke (relativno glede na mapo iskalno tabelo) je shranjena s sliko in podatki iskalne tabele, če je iskalna tabela stisnjena (gmz)

en: the file path (relative to LUT folder) is saved with image (and not the LUT data themselves)
sl: pot datoteke (relativno glede na mapo iskalno tabelo) je shranjena s sliko (in ne podatki iskalne tabele)

en: enter LUT name
sl: vnesite ime iskalne tabele

en: select the LUT
sl: izberi tabelo iskanja

en: select the color space in which the LUT has to be applied
sl: izberite barvni prostor, kjer bo uporabljena tabela iskanja

en: interpolation
sl: interpolacija

en: select the interpolation method
sl: izberite metodo interpolacije

en: mask manager
sl: upravljavec mask

en: quickly convert an image to black & white using a variable color filter
sl: hitro spremeni sliko v črno-belo z uporabo spremenljivega barvnega filtra

en: red filter
sl: rdeči filter

en: drag and scroll mouse wheel to adjust the virtual color filter
sl: povlecite in podrsajte miškin kolešček za prilagajanje virtualnega barvnega filtra

en: how much to keep highlights
sl: koliko za vzdrževanje bleščav

en: film|invert|negative|scan
sl: film|obrni|negativ|skeniraj

en: invert film negative scans and simulate printing on paper
sl: obrni grafične zajeme filmskih negativov in simuliraj tiskanje na papir

en: D min red component
sl: komponenta D min rdeče

note: Page FILM PROPERTIES
en: film properties
sl: lastnosti filma

[ctx: section]
note: Dmin
en: color of the film base
sl: osnovna barva filma

en: select color of film material from a swatch
sl: izberi barvo filmskega materiala iz aktivne palete barv

en: film material
sl: filmski material

en: adjust the color and shade of the film transparent base.
    this value depends on the film material, 
    the chemical fog produced while developing the film,
    and the scanner white balance.
sl: prilagodi barvo in senco prozorne podlage za film.
    ta vrednost je odvisna od filmskega materiala,
    kemične megle, nastale med razvijanjem filma,
    in ravnovesje beline optičnega bralnika.

en: D min green component
sl: komponenta D min zelene

en: D min blue component
sl: komponenta D min modre

[ctx: section]
note: D max and scanner bias
en: dynamic range of the film
sl: dinamični razpon filma

en: maximum density of the film, corresponding to white after inversion.
    this value depends on the film specifications, the developing process,
    the dynamic range of the scene and the scanner exposure settings.
sl: največja gostota filma, ki ustreza beli barvi po inverziji.
    ta vrednost je odvisna od specifikacij filma, procesa razvijanja,
    dinamičnega razpona scene in nastavitve osvetlitve optičnega bralnika.

[ctx: section]
en: scanner exposure settings
sl: nastavitve osvetlitve optičnega bralnika

en: correct the exposure of the scanner, for all RGB channels,
    before the inversion, so blacks are neither clipped or too pale.
sl: popravite osvetlitev optičnega bralnika za vse RGB kanale,
    pred inverzijo, zato črnine niso niti obrezane niti preveč blede.

[ctx: section]
note: WB shadows
en: shadows color cast
sl: pridih barv v sencah

en: select color of shadows from a swatch
sl: izberi barve senc iz aktivne palete barv

en: pick shadows color from image
sl: poberi barvo v sencah iz slike

en: shadows red offset
sl: odmik rdeče v sencah

en: correct the color cast in shadows so blacks are
    truly achromatic. Setting this value before
    the highlights illuminant white balance will help
    recovering the global white balance in difficult cases.
sl: popravi barvni ton v sencah, tako da črnine niso
    resnično akromatične. Nastavitev te vrednosti pred
    vrsto svetlobe, bo ravnovesje belin pomagalo
    do ponovne vzpostavitve globalnega ravnovesja belin v težkih primerih.

en: shadows green offset
sl: odmik zelene v sencah

en: shadows blue offset
sl: odmik modre v sencah

[ctx: section]
note: WB highlights
en: highlights white balance
sl: uravnoteženost beline v bleščavah

en: select color of illuminant from a swatch
sl: izberi barvo svetlobe iz aktivne palete barv

en: pick illuminant color from image
sl: izberi barvo svetlobe iz slike

en: illuminant red gain
sl: ojačenje rdeče svetlobe

en: correct the color of the illuminant so whites are
    truly achromatic. Setting this value after
    the shadows color cast will help
    recovering the global white balance in difficult cases.
sl: popravite barvo svetlobe, tako da so beline resnično
    akromatične. Nastavitev te vrednosti po pridihu
    barv v senci bo pomagala k ponovni vzpostavitvi
    globalnega ravnovesja beline v težkih primerih.

en: illuminant green gain
sl: ojačenje zelene svetlobe

en: illuminant blue gain
sl: ojačenje modre svetlobe

note: Page PRINT PROPERTIES
en: print properties
sl: lastnosti tiska

[ctx: section]
note: print corrections
en: virtual paper properties
sl: virtualne lastnosti papirja

en: correct the density of black after the inversion,
    to adjust the global contrast while avoiding clipping shadows.
sl: popravi gostoto črnine po inverziji,
    za prilagajanje globalnega kontrasta, obenem pa v izogib obrezovanju senc.

en: select the grade of the virtual paper, which is actually
    equivalent to applying a gamma. it compensates the film D max
    and recovers the contrast. use a high grade for high D max.
sl: izberite gradacijo navideznega papirja, ki je dejansko
    enakovredno uporabi game. kompenzira D max filma
    in povrne kontrast. uporabite visoko gradacijo za visok D max.

en: gradually compress specular highlights past this value
    to avoid clipping while pushing the exposure for mid-tones.
    this somewhat reproduces the behavior of matte paper.
sl: postopoma stisnite odsevne bleščave mimo te vrednosti
    da se izognete obrezovanju ob povečevanju osvetlitev srednjih tonov.
    to do neke mere odraža obnašanje mat papirja.

[ctx: section]
en: virtual print emulation
sl: posnemanje navideznega tiskanja

en: correct the printing exposure after inversion to adjust
    the global contrast and avoid clipping highlights.
sl: popravi osvetlitev tiskanja po inverziji, za prilagoditev
    globalnega kontrasta v izogib obrezovanja bleščav.

en: toggle on or off the color controls
sl: preklaplja upravljanje barv

en: astrophoto denoise
sl: astro-fotografsko odstranjevaje šuma

en: denoise (non-local means)
sl: odstranjevanje šuma (ne-lokalna povprečja)

en: apply a poisson noise removal best suited for astrophotography
sl: uporabi odstranjevanje poissonovega šuma, ki je najprimernejši za astrofotografijo

en: radius of the patches to match
sl: polmer ujemajočih krp

en: how much to smooth brightness
sl: koliko zgladiti sijavost

en: how much to smooth colors
sl: koliko razmazati barve

note: * let's fill the encapsulating widgets preview mode color scheme
en: overexposed
sl: preosvetljeno

en: module overexposed failed in buffer allocation
sl: modul preosvetljenosti ni uspel pri dodeljevanju medpomnilnika

en: module overexposed failed in color conversion
sl: modul preosvetljenosti ni uspel pri pretvarjanju barv

en: rgb primaries
sl: rgb primarni

en: adjustment of the RGB color primaries for color grading
sl: prilagoditev primarnih barv RGB za barvno razvrščanje

en: shift red towards yellow or magenta
sl: premik rdeče proti rumeni ali magenti

en: red primary purity
sl: primarna čistost rdeče

en: shift green towards cyan or yellow
sl: premik zelene proti cianu ali rumeni

en: green primary purity
sl: primarna čistost zelene

en: shift blue towards magenta or cyan
sl: premik modre proti magenti ali cianu

en: blue primary purity
sl: primarna čistost modre

en: unbreak input profile
sl: zopet sestavi vhodni profil

en: correct input color profiles meant to be applied on non-linear RGB
sl: popravi vhodne barvne profile, namenjeni uporabi pri ne-linearnem RGB

en: 16 EV dynamic range (generic)
sl: (generični) dinamični razpon 16 EV

en: 14 EV dynamic range (generic)
sl: (generični) dinamični razpon 14 EV

en: 12 EV dynamic range (generic)
sl: (generični) dinamični razpon 12 EV

en: 10 EV dynamic range (generic)
sl: (generični) dinamični razpon 10 EV

en: 08 EV dynamic range (generic)
sl: (generični) dinamični razpon 08 EV

en: linear part
sl: linearni del

en: gamma exponential factor
sl: eksponentni faktor game

en: adjust to match the average luma of the subject
sl: prilagodi, da ustreza povprečni lumi subjekta

en: number of stops between middle gray and pure black
    this is a reading a light meter would give you on the scene
sl: število stopenj med srednje sivo in čisto črno
    ta odčitek bi dal tudi svetlomer na sceni

en: number of stops between pure black and pure white
    this is a reading a light meter would give you on the scene
sl: število stopenj med čisto črno in čisto belo
    ta odčitek bi dal tudi svetlomer na sceni

[ctx: section]
en: optimize automatically
sl: avtomatično optimiziraj

en: increase or decrease the computed dynamic range
    this is useful when noise distorts the measurement
sl: povečaj ali zmanjšaj dinamični razpon
    to je uporabno, kadar šum vpliva na meritve

en: make an optimization with some guessing
sl: izvedi optimizacijo z nekaj ugibanja

en: tone mapping method
sl: metoda preslikave tonov

en: raw denoise
sl: odstranjevanje šuma v surovem

en: denoise the raw picture early in the pipeline
sl: odstrani šum iz surove slike že zgodaj v cevovodu

en: raw denoising
    only works for raw images.
sl: odstranjevanje šuma
    deluje samo na surovih slikah.

note: * let's fill the encapsulating widgets mode of operation
en: raw overexposed
sl: surovo preosvetljeno

[ctx: modulename]
en: raw black/white point
sl: surova črno/bela točka

en: sets technical specificities of the raw sensor.
    touch with great care!
sl: notranji modul za nastavitev tehničnih posebnosti surovega senzorja.
    tega se dotikajte le z veliko skrbjo!

en: passthrough
sl: direktni prenos

en: invalid crop parameters
sl: neveljavni parametri obrezovanja

en: please reset to defaults, update your preset or set to something correct
sl: ponovno nastavite na privzete vrednosti, posodobite prejšnje prednastavitve ali nekaj pravilno nastavite

en: black level 0
sl: raven črne 0

en: black level 1
sl: raven črne 1

en: black level 2
sl: raven črne 2

en: black level 3
sl: raven črne 3

en: raw flat field correction to compensate for lens shading
sl: korekcija surovega ravnega polja za kompenzacijo senčenja leč

[ctx: section]
en: crop
sl: obreži

en: crop left border
sl: obreži levi rob

en: crop top border
sl: obreži vrhnji rob

en: crop right border
sl: obreži desni rob

en: crop bottom border
sl: obreži rob dna

en: raw black/white point correction
    only works for the sensors that need it.
sl: surovi popravek črne/bele točke
    deluje samo na senzorjih, ki to potrebujejo.

en: fill-light 0.25EV with 4 zones
sl: do-osvetljevanje 0.24 EV v 4 conah

en: fill-shadow -0.25EV with 4 zones
sl: do-osvetljevanje senc -0.25 v 4 conah

en: fill light
sl: dopolnilna svetloba

en: this module is deprecated. please use the tone equalizer module instead.
sl: ta modul je zastarel. namesto tega raje uporabite modul izenačevalnika tonov.

en: the fill-light in EV
sl: dopolnilna svetloba v EV

en: select the center of fill-light
    ctrl+click to select an area
sl: izberite center dodatne osvetlitve
    krmilka+klik za izbiro površine

en: toggle tool for picking median lightness in image
sl: preklopno orodje za izbiro mediane svetlosti slike

en: width of fill-light area defined in zones
sl: širina dopolnilne svetlobe določena v conah

en: retouch
sl: retuširaj

en: split-frequency|healing|cloning|stamp
sl: razcep-frekvenc|celjenje|kloniranje|žig

en: remove and clone spots, perform split-frequency skin editing
sl: odstrani in kloniraj pege, izvedi urejanje kože z razcepom frekvenc

en: geometric and frequential, RGB
sl: geometrijska in frekvenčna, RGB

en: cannot display scales when the blending mask is displayed
sl: ne morem prikazati meril, kadar je prikazana maska mešanja

en: default tool changed to %s
sl: privzeto orodje spremenjeno na %s

en: cloning
sl: kloniranje

en: healing
sl: zdravljenje

en: shapes:
sl: oblike:

en: to add a shape select an algorithm and a shape type and click on the image.
    shapes are added to the current scale
sl: za dodajanje oblike izberite algoritem iz vrst oblike in kliknite na sliko.
    oblike so dodane na trenutna merila

en: editing
sl: urejanje

en: show and edit shapes on the current scale
sl: prikaži in uredi oblike v trenutnem merilu

en: show and edit shapes in restricted mode
sl: prikaži in uredi oblike v omejevalnem načinu

en: algorithms:
sl: algoritmi:

en: tools
sl: orodja

en: activate blur tool
sl: aktiviraj orodje zamegljevanja

en: change algorithm for current form
sl: spremeni algoritem za trenutno obliko

en: activate fill tool
sl: aktiviraj orodje polnjenja

en: activate cloning tool
sl: aktiviraj orodje kloniranja

en: activate healing tool
sl: aktiviraj orodje celjenja

note: overwrite tooltip ourself to handle shift+click
en: ctrl+click to change tool for current form
sl: krmilka+klik za zamenjavo orodja za trenutno formo

en: shift+click to set the tool as default
sl: dvigalka+klik za nastavitev orodja kot privzetega

en: scales:
sl: merila:

en: current:
sl: trenutni:

en: merge from:
sl: zlij skupaj iz:

en: top slider adjusts where the merge scales start
    bottom slider adjusts the number of scales
    dot indicates the current scale
    top line indicates that the scale is visible at current zoom level
    bottom line indicates that the scale has shapes on it
sl: drsnik na vrhu prilagodi začetek meril zlivanja
    drsnik na dnu prilagodi število meril
    pika določa trenutno merilo
    vrhnja črta označuje, da je merilo vidno pri trenutni ravni povečave
    spodnja črta označuje, da ima merilo oblike na njemu

en: display masks
sl: maske prikaza

en: temporarily switch off shapes
sl: začasno izklopi oblike

en: paste cut shapes to current scale
sl: prilepi oblike v trenutno merilo

en: cut shapes from current scale
sl: izreži oblike iz trenutnega merila

en: display wavelet scale
sl: prikaži merilo valov

[ctx: section]
en: preview single scale
sl: predogled posameznega merila

en: adjust preview levels
sl: prilagodi nivoje predogleda

en: auto levels
sl: avtomatski nivoji

en: shape selected:
sl: izbrana oblika:

en: click on a shape to select it,
    to unselect click on an empty space
sl: kliknite na obliko za njen izbor.
    za preklic izbora kliknite na prazen prostor

en: erase the detail or fills with chosen color
sl: brisi podrobnost ali izpolni z izbrano barvo

en: fill color:
sl: barva polnila:

en: select fill color
sl: izberi barvo polnila

en: pick fill color from image
sl: izberi barvo polnila iz slike

en: pick fill color
sl: poberi barvo polnila

en: adjusts color brightness to fine-tune it. works with erase as well
sl: prilagodi sijavost barve za fino toniranje. deluje tudi z brisanjem

en: type for the blur algorithm
sl: tip algoritma zamegljevanja

en: radius of the selected blur type
sl: radij izbranega tipa zamegljevanja

en: set the opacity on the selected shape
sl: določi neprosojnost izbrane oblike

[ctx: section]
en: retouch tools
sl: orodja retuširanja

[ctx: section]
note: wavelet decompose
en: wavelet decompose
sl: dekompozicija valovanja

[ctx: section]
note: shapes
en: shapes
sl: oblike

en: max scale is %i for this image size
sl: max merilo je %i te velikosti slike

en: rgb curve
sl: krivulja rgb

en: alter an image’s tones using curves in RGB color space
sl: spremeni tone slike s pomočjo krivulj v barvnem prostoru RGB

en: gamma 1.0 (linear)
sl: gama 1.0 (linearna)

en: contrast - med (linear)
sl: kontrast - med (linearni)

en: contrast - high (linear)
sl: kontrast - visoki (linearni)

en: contrast - med (gamma 2.2)
sl: kontrast - med (gama 2.2)

en: contrast - high (gamma 2.2)
sl: kontrast - visoki (gama 2.2)

en: gamma 2.0
sl: gama 2.0

en: gamma 0.5
sl: gama 0.5

en: logarithm (base 2)
sl: logaritem (osnova 2)

en: exponential (base 2)
sl: eksponentno (osnova 2)

en: choose between linked and independent channels.
sl: izberite med povezanimi in neodvisnimi kanali.

en: curve nodes for r channel
sl: vozli krivulje za r kanal

en: curve nodes for g channel
sl: vozli krivulje za kanal G

en: curve nodes for b channel
sl: vozli krivulje za B kanal

en: rgb levels
sl: nivoji rgb

en: adjust black, white and mid-gray points in RGB color space
sl: prilagodi črne, bele in srednje sive točke v barvnem prostoru RGB

en: auto region
sl: avtomatično področje

en: apply auto levels based on a region defined by the user
    click and drag to draw the area
    right click to cancel
sl: uporabi avtomatske nivoje glede na območje, ki ga je določil uporabnik
    klikni in povleci za določitev območja
    desni klik za preklic

[ctx: modulename]
en: rotate pixels
sl: sukanje pikslov

en: internal module to setup technical specificities of raw sensor.
    
    you should not touch values here!
sl: notranji modul za nastavitev tehničnih posebnosti surovega senzorja.
    
    ne bi se smeli dotikati vrednosti tukaj!

en: automatic pixel rotation
sl: avtomatično sukanje pikslov

en: automatic pixel rotation
    only works for the sensors that need it.
sl: avtomatično sukanje pikslov
    deluje samo za senzorje, ki to potrebujejo.

[ctx: modulename]
en: scale pixels
sl: spreminjanje merila pikslov

en: automatic pixel scaling
sl: avtomatična sprememba merila pikslov

en: automatic pixel scaling
    only works for the sensors that need it.
sl: avtomatska sprememba merila pikslov
    deluje samo za senzorje, ki to potrebujejo.

en: shadows and highlights
sl: sence in bleščave

en: modify the tonal range of the shadows and highlights
    of an image by enhancing local contrast.
sl: spremeni razpon tonov senc in bleščav
    slike s povečanjem lokalnega kontrasta.

en: compress
sl: stisni

en: correct shadows
sl: popravek senc

en: correct highlights
sl: popravek bleščav

en: shift white point
sl: premik točke beline

en: filter to use for softening. bilateral avoids halos
sl: filter za mehčanje. bilateralna raba se izogne odsevom

en: compress the effect on shadows/highlights and
    preserve mid-tones
sl: stisni učinke na sencah/bleščavah in
    ohrani srednje tone

en: adjust saturation of shadows
sl: prilagodi nasičenost senc

en: adjust saturation of highlights
sl: prilagodi nasičenost bleščav

[ctx: modulename]
en: sharpen
sl: naostri

en: sharpen the details in the image using a standard UnSharp Mask (USM)
sl: izostri podrobnosti na sliki s standardno masko razostritve (USM)

en: linear or non-linear, Lab, display or scene-referred
sl: linearno ali ne-linearno, Lab, glede na zaslon ali sceno

en: quasi-linear, Lab, display or scene-referred
sl: kvazi-linearno, Lab, glede na zaslon ali sceno

note: add the preset. restrict to raw images
en: sharpen
sl: naostri

en: spatial extent of the unblurring
sl: prostorski učinek odstranjevanja zamegljenosti

en: strength of the sharpen
sl: moč ostrenja

en: threshold to activate sharpen
sl: prag za aktiviranje ostrenja

en: tone mapping|view transform|display transform
sl: preslikava tonov|pogled preoblikovanja|prikaz preoblikovanja

en: apply a view transform to make a image displayable
    on a screen or print. uses a robust and smooth
    tone curve with optional color preservation methods.
sl: uporabi pretvorbo pogleda, da naredi omogoči prikaz slike
    na zaslonu ali v tisku. uporablja robustno in gladko
    krivuljo tonov z izbirnimi metodami ohranjanja barv.

en: neutral gray
sl: nevtralno siva

en: ACES 100-nit like
sl: kot ACES 100-

en: compression of the applied curve
    implicitly defines the supported input dynamic range
sl: stiskanje uporabljene krivulje
    implicitno definira podprti vhodni dinamični razpon

en: shift the compression towards shadows or highlights.
    negative values increase contrast in shadows.
    positive values increase contrast in highlights.
    the opposite end will see a reduction in contrast.
sl: premakni stiskanje proti sencam ali bleščavah.
    negativne vrednosti povečajo kontrast v senci.
    pozitivne vrednosti povečajo kontrast v bleščavah.
    na nasprotnem koncu boste videli znižanje kontrasta.

en: optional correction of the hue twist introduced by
    the per-channel processing method.
sl: neobvezna korekcija zasuka odtenka, ki ga je uvedla
    metoda obdelave po kanalu.

en: primaries
sl: primarni

en: set custom primaries
sl: nastavi primarne po meri

en: primaries to use as the base for below adjustments
sl: primarne vrednosti za uporabo kot osnovo za prilagoditve spodaj

en: attenuate the purity of the red primary
sl: oslabi čistost rdeče primarne barve

en: rotate the red primary
sl: zavrti primarno rdečo

en: attenuate the purity of the green primary
sl: oslabi čistost zelene primarne barve

en: rotate the green primary
sl: zavrti primarno zeleno

en: attenuate the purity of the blue primary
sl: oslabi čistost modre primarne barve

en: rotate the blue primary
sl: zavrti primarno modro

en: recover some of the original purity after the inset
sl: povrni nekaj prvotne čistosti po vstavku

en: display luminance
sl: prikaži svetlost

en: set display black/white targets
sl: nastavi črno/bele cilje zaslona

en: the black luminance of the target display or print.
    can be used creatively for a faded look.
sl: črna svetlost ciljnega prikaza ali tiska
    lahko kreativno uporabite za zbledel videz.

en: the white luminance of the target display or print.
    can be used creatively for a faded look or blowing out whites earlier.
sl: bela svetlost ciljnega zaslona ali tiska.
    lahko kreativno uporabite za zbledel videz ali da že prej odstranite beline.

en: soften
sl: zmehčaj

en: create a softened image using the Orton effect
sl: ustvari zmehčano sliko z uporabo Ortonovega učinka

en: the size of blur
sl: velikost zamegljevanja

en: the saturation of blur
sl: nasičenje zamegljenosti

en: the brightness of blur
sl: sijavost zamegljenosti

en: the mix of effect
sl: mešanica učinkov

en: split-toning
sl: razcepljanje odtenkov

en: use two specific colors for shadows and highlights and
    create a linear toning effect between them up to a pivot.
sl: uporabi dve posebni barvi za sence in bleščave in
    ustvari linearni tonski učinek med njima do vrtišča.

en: authentic sepia
sl: izvirna sepia

en: authentic cyanotype
sl: izvirna cianotipija

en: authentic platinotype
sl: izvirna platinotipija

en: chocolate brown
sl: čokoladno rjava

en: select the saturation tone
sl: izberi ton nasičenja

en: select tone color
sl: izberi barvni ton

[ctx: section]
en: shadows
sl: sence

[ctx: section]
en: highlights
sl: bleščave

en: balance
sl: ravnotežje

en: the balance of center of split-toning
sl: ravnotežje centra razcepljanja odtenkov

en: compress the effect on highlights/shadows and
    preserve mid-tones
sl: stisni učinek na bleščavah/sencah in
    ohrani srednje tone

en: spot removal
sl: odstranjevanje pik

en: this module is deprecated. please use the retouch module instead.
sl: ta modul je zastarel. namesto tega raje uporabite modul retuširanja.

en: remove sensor dust spots
sl: odstrani pike zaradi prahu na senzorju

en: geometric, raw
sl: geometrijsko, surovo

en: spot module is limited to 64 shapes. please add a new instance!
sl: modul točk je omejen na 64 oblik. dodajte nov pojavek!

en: number of strokes:
sl: število potez:

en: click on a shape and drag on canvas.
    use the mouse wheel to adjust size.
    right click to remove a shape.
sl: kliknite na obliko in jo povlecite na platno.
    uporabite miškin kolešček za prilagoditev velikosti.
    desni gumb za odstranitev oblike.

en: show and edit shapes
sl: prikaži in uredi oblike

[ctx: modulename]
en: white balance
sl: ravnotežje beline

en: scale raw RGB channels to balance white and help demosaicing
sl: prilagodi surove kanale RGB za uravnoteženje beline in pomoč pri odstranjevanju mozaičnosti

en: `%s' color matrix not found for image
sl: `%s' matrike barv za sliko ne najdem

en: failed to read camera white balance information from `%s'!
sl: iz kamere nisem uspel prebrati podatkov o ravnotežju beline iz '%s'!

[ctx: white balance]
en: as shot
sl: kot posneto

[ctx: white balance]
note: old "spot", reason: describes exactly what'll happen
en: from image area
sl: iz področja slike

[ctx: white balance]
en: user modified
sl: uporabnikove spremembe

[ctx: white balance]
note: old "camera neutral", reason: better matches intent
en: camera reference
sl: glede na kamero

en: green channel coefficient
sl: koeficient zelenega kanala

en: magenta channel coefficient
sl: koeficient kanala magente

en: cyan channel coefficient
sl: koeficient kanala ciana

en: yellow channel coefficient
sl: koeficient rumenega kanala

en: red channel coefficient
sl: koeficient rdečega kanala

en: blue channel coefficient
sl: koeficient modrega kanala

en: emerald
sl: smaragdna

en: emerald channel coefficient
sl: koeficient smaragdnega kanala

note: relabel to settings to remove confusion between module presets and white balance settings
en: settings
sl: nastavitve

en: as shot
sl: kot posnetek

en: set white balance to as shot
sl: nastavitev beline kot na posnetku

en: from image area
sl: iz območja slike

en: user modified
sl: uporabnikove spremembe

en: set white balance to user modified
sl: nastavitve ravnotežje beline na uporabnikove spremembe

en: camera reference
sl: glede na kamero

en: set white balance to camera reference point
    in most cases it should be D65
sl: nastavi ravnovesje beline na referenčno točko kamere
    v večini primerov bi morala biti D65

en: choose white balance setting
sl: izberi nastavitev ravnotežja beline

en: finetune
sl: natančno prilagajanje

en: fine tune camera's white balance setting
sl: natančno nastavljanje uravnoteženja beline kamere

[ctx: section]
en: scene illuminant temp
sl: temperatura osvetljevalnika scene

en: click to cycle color mode on sliders
sl: kliknite za kroženje barvnih načinov na drsnikih

en: color temperature (in Kelvin)
sl: barvna temperatura (v Kelvinih)

en: tint
sl: odtenek

en: color tint of the image, from magenta (value < 1) to green (value > 1)
sl: barvni odtenek slike, od magente (vrednost <1) do zelene (vrednost> 1)

en: channel coefficients
sl: koeficienti kanalov

en: various
sl: različno

en: white balance disabled for camera
sl: uravnoteženje beline na kameri izklopljeno

en: tone curve
sl: krivulja tonov

en: alter an image’s tones using curves
sl: spremeni tone slike s pomočjo krivulj

en: if set to auto, a and b curves have no effect and are not displayed. chroma values (a and b) of each pixel are then adjusted based on L curve data. auto XYZ is similar but applies the saturation changes in XYZ space.
sl: če je nastavljeno na avto, potem krivulji a in b nimata vpliva in nista prikazani. vrednosti krome (a in b) vsakega piksla sta prilagojeni glede na krivuljo L. avto XYZ deluje podobno, a se nanaša na nasičenost v prostoru XYZ.

en: tonecurve for L channel
sl: krivulja tonov za kanal L

en: tonecurve for a channel
sl: krivulja tonov za kanal a

en: tonecurve for b channel
sl: krivulja tonov za kanal b

en: pick color
sl: izberi barvo

en: tone equalizer
sl: izenačevalnik tonov

en: tone curve|tone mapping|relight|background light|shadows highlights
sl: krivulja tonov|preslikava tonov|ponovna osvetljava|svetloba v ozadju|bleščave v senci

en: relight the scene as if the lighting was done directly on the scene
sl: ponovno osvetli sceno, kot da bi osvetlitev potekala neposredno na sceni

en: quasi-linear, RGB
sl: kvazi-linearna, RGB

en: quasi-linear, RGB, scene-referred
sl: kvazi-linearni, RGB, glede na sceno

en: simple tone curve
sl: preprosta krivulja tonov

en: mask blending: all purposes
sl: mešanje mask : vsi nameni

en: mask blending: people with backlight
sl: mešanje mask : osebe osvetljene od zadaj

en: compress shadows/highlights (EIGF): strong
sl: stiskanje senc/bleščav (EIGF) : močno

en: compress shadows/highlights (GF): strong
sl: stiskanje senc/bleščav (GF) : močno

en: compress shadows/highlights (EIGF): medium
sl: stiskanje senc/bleščav (EIGF): srednje

en: compress shadows/highlights (GF): medium
sl: stiskanje senc/bleščav (GF): srednje

en: compress shadows/highlights (EIGF): soft
sl: stiskanje senc/bleščav (EIGF): mehko

en: compress shadows/highlights (GF): soft
sl: stiskanje senc/bleščav (GF): mehko

en: contrast tone curve: soft
sl: krivulja kontrastnih tonov: mehka

en: contrast tone curve: medium
sl: krivulja kontrastnih tonov: srednja

en: contrast tone curve: strong
sl: krivulja kontrastnih tonov: močna

en: relight: fill-in
sl: ponovna osvetljava: doosvetlitev

en: tone equalizer failed to allocate memory, check your RAM settings
sl: izenačevalnik tonov ni uspel pridobiti dovolj pomnilnika, preverite nastavitve za RAM

en: the interpolation is unstable, decrease the curve smoothing
sl: interpolacija ni stabilna, zmanjšajte glajenje krivulje

en: wait for the preview to finish recomputing
sl: počakajte za predogled, da končam ponovni izračun

en: scroll over image to change tone exposure
    shift+scroll for large steps; ctrl+scroll for small steps
sl: podrsajte preko slike za spremembo tona osvetlitve
    dvigalka+drsanje v velikih korakih; krmilka+drsanje v majhnih korakih

en: some parameters are out-of-bounds
sl: nekaj parametrov je izven meja

en: [%s over image] change tone exposure
sl: [%s prek slike] spremeni ton osvetlitve

en: [%s over image] change tone exposure in large steps
sl: [%s nad sliko] spremeni osvetlitev tonov v velikih korakih

en: [%s over image] change tone exposure in small steps
sl: [%s nad sliko] spremeni osvetlitev tonov v majhnih korakih

note: Simple view
en: simple
sl: enostavno

note: Advanced view
en: advanced
sl: napredno

en: double-click to reset the curve
sl: dvojni klik za ponovno nastavitev krivulje

en: curve smoothing
sl: glajenje krivulje

en: positive values will produce more progressive tone transitions
    but the curve might become oscillatory in some settings.
    negative values will avoid oscillations and behave more robustly
    but may produce brutal tone transitions and damage local contrast.
sl: pozitivne vrednosti bodo imele za posledico močnejše spremembe tonov
    toda krivulja lahko pri nekaterih nastavitvah oscilira.
    negativne vrednosti se izogibajo oscilacijam in se obnašajo bolj robustno
    a lahko privedejo do brutalnih sprememb tonov in škodijo lokalnemu kontrastu.

note: Masking options
en: masking
sl: maskirano

en: preview the mask and chose the estimator that gives you the
    higher contrast between areas to dodge and areas to burn
sl: predogled maske in izbira ocenjevalca, ki vam daje
    večji kontrast med območji za potemnjevanje in območji za dodatno osvetljevanje

en: details
sl: podrobnosti

en: preserve details
sl: ohrani podrobnosti

en: 'no' affects global and local contrast (safe if you only add contrast)
    'guided filter' only affects global contrast and tries to preserve local contrast
    'averaged guided filter' is a geometric mean of 'no' and 'guided filter' methods
    'EIGF' (exposure-independent guided filter) is a guided filter that is exposure-independent, it smooths shadows and highlights the same way (contrary to guided filter which smooths less the highlights)
    'averaged EIGF' is a geometric mean of 'no' and 'exposure-independent guided filter' methods
sl: 'ne' vpliva na globalni in lokalni kontrast (varno, če dodate samo kontrast)
    'vodeni filter' vpliva samo na globalni kontrast in poskuša ohraniti lokalni kontrast
    'povprečni vodeni filter' je geometrično povprečje metode 'ne' in 'vodenega filtra'
    'EIGF' (angl. exposure-independent guided filter - od osvetlitve neodvisni vodeni filter) je vodeni filter, ki je neodvisen od osvetlitve, na enak način gladi sence in bleščave (v nasprotju z vodenim filtrom, ki manj gladi bleščave)
    'povprečeni EIGF' je geometrično povprečje metode 'ne' in 'od osvetlitve neodvisnega vodenega filtra'

en: number of passes of guided filter to apply
    helps diffusing the edges of the filter at the expense of speed
sl: število prehodov vodenega filtra
    pomaga pri difuziji robov na račun hitrosti

en: diameter of the blur in percent of the largest image size
    warning: big values of this parameter can make the darkroom
    preview much slower if denoise profiled is used.
sl: premer zamegljevanja v deležu velikosti največje slike
    opozorilo: velike vrednosti tega parametra bodo povzročile v programu,
    da bo predogled mnogo počasnejši, če je uporabljen profil odstranjevanja šuma.

en: precision of the feathering:
    higher values force the mask to follow edges more closely
    but may void the effect of the smoothing
    lower values give smoother gradients and better smoothing
    but may lead to inaccurate edges taping and halos
sl: natančnost mehčanja s perjem:
    višje vrednosti silijo masko, da bolj natančno sledi robovom
    vendar lahko izniči učinek glajenja
    nižje vrednosti dajejo bolj gladke naklone in boljše glajenje
    vendar lahko privedejo do nenatančnega stikanja robov in halo efektov

[ctx: section]
en: mask post-processing
sl: naknadna obdelava po maski

en: mask histogram span between the first and last deciles.
    the central line shows the average. orange bars appear at extrema if clipping occurs.
sl: maskiranje obsega histograma med prvim in zadnjim decilom.
    osrednja krivulja prikazuje povprečje, oranžen stolpec se prikaže ob skrajnih vrednostih, če pride do obrezovanja.

en: 0 disables the quantization.
    higher values posterize the luminance mask to help the guiding
    produce piece-wise smooth areas when using high feathering values
sl: 0 onemogoči kvantizacijo.
    višje vrednosti posterizirajo masko svetlosti in pomagajo voditi
    izdelavo mestoma gladkih območij, kadar uporabljamo visoke vrednosti mehčanja s peresi

en: use this to slide the mask average exposure along channels
    for a better control of the exposure correction with the available nodes.
    the magic wand will auto-adjust the average exposure
sl: uporabite to, da pomaknete povprečno osvetlitev maske po kanalih
    za boljši nadzor popravkov osvetlitve pri danih točkah.
    čarobna paličica bo samodejno prilagodila povprečno osvetlitev

en: use this to counter the averaging effect of the guided filter
    and dilate the mask contrast around -4EV
    this allows to spread the exposure histogram over more channels
    for a better control of the exposure correction.
    the magic wand will auto-adjust the contrast
sl: uporabite to za zmanjševanje povprečevalnega učinka vodenega filtra
    in za razširitev kontrasta maske okoli -4EV
    to omogoča širjenje histograma osvetlitve po več kanalih
    za boljši nadzor korekcije osvetlitve.
    čarobna paličica bo samodejno prilagodila kontrast

en: display exposure mask
sl: maska osvetljenosti zaslona

en: tone mapping
sl: preslikave tonov

en: this module is deprecated. please use the local contrast or tone equalizer module instead.
sl: ta modul je zastarel. namesto tega raje uporabite modul lokalnega kontrasta ali izenačevalnika tonov.

en: resaturate giving more weight to blacks, whites and low-saturation pixels
sl: ponovno povečaj nasičenje tako, da bolj utežiš črne, bele in slabo nasičene piksle

en: the strength of saturation boost
sl: porast moči nasičenja

en: how much to spare highlights and shadows
sl: koliko prihraniti pri bleščavah in sencah

en: this module is deprecated. please use the vibrance slider in the color balance rgb module instead.
sl: ta modul je zastarel. namesto tega raje uporabite drsnik živahnosti v modulu za uravnoteženje barv.

en: saturate and reduce the lightness of the most saturated pixels
    to make the colors more vivid.
sl: povečaj nasičenje in zmanjšaj svetlost najbolj nasičenih pikslov
    da barve delujejo bolj žive.

en: the amount of vibrance
sl: mera živahnosti

en: simulate a lens fall-off close to edges
sl: simuliraj napake lečja blizu robov

[ctx: section]
en: position / form
sl: pozicija / oblika

en: dithering
sl: stresanje

en: the radii scale of vignette for start of fall-off
sl: merilo polmerov vinjete za začetek odstranjevanja odpada

en: the radii scale of vignette for end of fall-off
sl: merila polmerov vinjete za konec odstranjevanja odpada

en: strength of effect on brightness
sl: moč učinka na sijavost

en: strength of effect on saturation
sl: moč učinka nasičenosti

en: horizontal offset of center of the effect
sl: vodoravni odmik od centra učinka

en: vertical offset of center of the effect
sl: navpični odmik od centra učinka

en: shape factor
    0 produces a rectangle
    1 produces a circle or ellipse
    2 produces a diamond
sl: izbor oblike
    0 izdela pravokotnik
    1 izdela krog ali elipso
    2 izdela romb

en: enable to have the ratio automatically follow the image size
sl: omogoči, da razmerje avtomatično sledi velikosti slike

en: width-to-height ratio
sl: razmerje širina/višina

en: add some level of random noise to prevent banding
sl: dodaj raven slučajnega šuma, da preprečimo pojav pasov

en: [%s on node] change vignette/feather size
sl: [%s on node] spremeni velikost vinjete/peresa mehčanja

en: [%s on node] change vignette/feather size keeping ratio
sl: [%s on node] spremeni ohranjeno razmerje vinjete/velikost peresa mehčanja

en: [%s on center] move vignette
sl: [%s on center] prestavi vinjeto

en: watermark
sl: vodni žig

en: overlay an SVG watermark like a signature on the picture
sl: prekrij vodni žig SVG kot podpis na sliki

en: marker
sl: označevalnik

en: SVG watermarks in %s/watermarks or %s/watermarks
sl: SVG vodni žigi v %s/vodni žigi ali %s/vodni žigi

note: Simple text
en: text
sl: besedilo

en: text string, tag:
    $(WATERMARK_TEXT)
sl: besedilo, oznaka:
    $(WATERMARK_TEXT)

en: content
sl: vsebina

note: Text font
en: font
sl: pisava

en: text font, tags:
    $(WATERMARK_FONT_FAMILY)
    $(WATERMARK_FONT_STYLE)
    $(WATERMARK_FONT_WEIGHT)
sl: pisava, oznake:
    $(WATERMARK_FONT_FAMILY)
    $(WATERMARK_FONT_STYLE)
    $(WATERMARK_FONT_WEIGHT)

en: watermark color, tag:
    $(WATERMARK_COLOR)
sl: oznaka barve vodnega tiska:
    $(WATERMARK_COLOR)

en: select watermark color
sl: izbira barve vodnega tiska

en: pick color from image
sl: izberite barvo iz slike

[ctx: section]
en: placement
sl: umestitev

en: choose how to scale the watermark
    • image: scale watermark relative to whole image
    • larger border: scale larger watermark border relative to larger image border
    • smaller border: scale larger watermark border relative to smaller image border
    • height: scale watermark height to image height
    • advanced options: choose watermark and image dimensions independently
sl: izberite prilagoditev velikost vodnega žiga
    • slika: povečaj vodni žig glede na celotno sliko
    • večja obroba: povečaj večjo obrobo vodnega žiga glede na večjo obrobo slike
    • manjša obroba: povečaj večjo obrobo vodnega žiga glede na manjšo obrobo slike
    • višina: prilagodi višino vodnega žiga na višino slike
    • napredne možnosti: neodvisno izberite vodni žig in dimenzije slike

en: reference image dimension against which to scale the watermark
sl: referenčna dimenzija slike, glede na katero se prilagodi vodni žig

en: watermark dimension to scale
sl: dimenzija vodnega žiga za merilo

en: alignment
sl: poravnava

note: Let's add some tooltips and hook up some signals...
en: the opacity of the watermark
sl: neprosojnost vodnega žiga

en: the scale of the watermark
sl: merilo vodnega znaka

en: the rotation of the watermark
sl: zasuk vodnega znaka

en: zone system
sl: sistem con

en: lightness zones
    use mouse scrollwheel to change the number of zones
    left-click on a border to create a marker
    right-click on a marker to delete it
sl: cone svetlosti
    uporabite miškin kolešček za spremembo števila con
    levi klik na mejo ustvari marker
    desni klik na marker ga zbriše

en: background jobs
sl: procesi v ozadju

en: camera settings
sl: nastavitve kamere

en: toggle view property in center view
sl: preklop lastnosti pogleda v centralnem pogledu

en: connection with camera lost, exiting tethering mode
sl: povezava s kamero je izgubljena, izhod iz upravljavskega načina

en: battery
sl: baterija

en: n/a
sl: nima pomena

[ctx: section]
note: Camera control
en: camera control
sl: upravljanje kamere

en: modes
sl: načini

en: timer (s)
sl: odštevalnik(i) časa

en: count
sl: število

en: brackets
sl: omejitve kadriranja

en: bkt. steps
sl: koraki nazaj

en: capture image(s)
sl: zajem slik(e)

en: toggle delayed capture mode
sl: preklopi v način zajema z zamudo

en: toggle sequenced capture mode
sl: preklop na način zaporednega zajemanja

en: toggle bracketed capture mode
sl: preklop zajemanja z vrednostmi v intervalu

en: the count of seconds before actually doing a capture
sl: število sekund pred samim zajemom

en: the amount of images to capture in a sequence,
    you can use this in conjunction with delayed mode to create stop-motion sequences
sl: število slik zajetih v zaporedju.
    to lahko uporabljate skupaj z zajemanjem z zamudo za ustvarjanje časovnih zaporedij slik

en: the amount of brackets on each side of centered shoot, amount of images = (brackets*2) + 1
sl: število intervalnih omejitev na vsaki strani osredotočenega posnetka, število slik = (št_omejitev*2) + 1

en: the amount of steps per bracket, steps is camera configurable and usually 3 steps per stop
    with other words, 3 steps is 1EV exposure step between brackets
sl: število korakov na intervalno omejitev, št. korakov se da nastaviti na kameri in je navadno 3 korake na vrednost zaslonke
    drugače povedano, 3 koraki so 1EV osvetlitve med omejitvami

[ctx: section]
note: user specified properties
en: additional properties
sl: dodatne lastnosti

en: label
sl: oznaka

en: property
sl: lastnost

en: add user property
sl: dodaj lastnost uporabnika

en: focus mode
sl: način ostrenja

en: shutterspeed2
sl: hitrost zaklopa 2

en: shutterspeed
sl: hitrost zaklopa

en: WB
sl: ČB

en: collections
sl: zbirke

en: search filmroll
sl: preišči film

en: problem selecting new path for the filmroll in %s
sl: problem izbire nove poti za film v %s

en: search filmroll...
sl: išči film...

en: remove...
sl: odstrani...

en: uncategorized
sl: nekategorizirano

en: rejected
sl: zavrnjeno

en: not rated
sl: ni ocenjeno

en: use <, <=, >, >=, <>, =, [;] as operators
sl: uporabite <, <=, >, >=, <>, =, [;] kot operatorje

en: use <, <=, >, >=, <>, =, [;] as operators
    star rating: 0-5
    rejected images: -1
sl: uporabite <, <=, >, >=, <>, =, [;] kot operatorje
    ocena zvezdic: 0-5
    zavrnjene slike: -1

en: use <, <=, >, >=, <>, =, [;] as operators
    type dates in the form: YYYY:MM:DD hh:mm:ss.sss (only the year is mandatory)
sl: uporabite <, <=, >, >=, <>, =, [;] kot operatorje
    vnesite datume v obliki: YYYY:MM:DD HH:MM:SS (samo leto je obvezno)

en: use `%' as wildcard and `,' to separate values
sl: uporabite '%' za vse in `,' za ločevanje vrednosti

en: use `%' as wildcard
    click to include hierarchy + sub-hierarchies (suffix `*')
    shift+click to include only the current hierarchy (no suffix)
    ctrl+click to include only sub-hierarchies (suffix `|%')
sl: uporabi `%' kot 'za vse'
    klik za vključevanje hierarhije + podhierarhij (pripona `*')
    dvigalka+klik za vključevanje samo trenutne mape (ni pripone)
    krmilka+klik za vključevanje samo podrejenih map (pripona `|%')

en: use `%' as wildcard
    click to include location + sub-locations (suffix `*')
    shift+click to include only the current location (no suffix)
    ctrl+click to include only sub-locations (suffix `|%')
sl: uporabi `%' kot 'za vse'
    klik za vključevanje hierarhije + podhierarhij (pripona `*')
    dvigalka+klik za vključevanje samo trenutne mape (ni pripone)
    krmilka+klik za vključevanje samo trenutne mape (pripona `|%')

en: use `%' as wildcard
    click to include current + sub-folders (suffix `*')
    shift+click to include only the current folder (no suffix)
    ctrl+click to include only sub-folders (suffix `|%')
sl: uporabi `%' kot 'za vse'
    klik za vključevanje hierarhije + podhierarhij (pripona `*')
    dvigalka+klik za vključevanje trenutne mape (ni pripone)
    krmilka+klik za vključevanje samo podmap (pripona  `|%')

en: use `%' as wildcard
sl: uporabite '%' za vse

en: clear this rule
sl: odstrani to pravilo

en: clear this rule or add new rules
sl: odstrani to pravilo ali dodaj druga pravila

en: narrow down search
sl: zoži področje iskanja

en: add more images
sl: dodaj več slik

en: exclude images
sl: izloči slike

en: change to: and
sl: spremeni v: in

en: change to: or
sl: spremeni v: ali

en: change to: except
sl: spremeni v: razen

note: the different categories
en: files
sl: datoteke

en: metadata
sl: metapodatki

en: times
sl: krat

en: capture details
sl: zabeleži podrobnosti

en: collections settings
sl: nastavitve slik

en: preferences...
sl: preference...

en: AND
sl: IN

en: OR
sl: ALI

note: case DT_LIB_COLLECT_MODE_AND_NOT:
en: BUT NOT
sl: A NE

en: revert to a previous set of rules
sl: povrnite se na prejšnji niz pravil

en: jump back to previous collection
sl: skok nazaj na prejšnjo zbirko

en: mean
sl: povprečje

en: color picker
sl: izbor barve

en: hover to highlight sample on canvas,
    click to lock sample,
    right-click to load sample area into active color picker
sl: z miško nad označite vzorec na platnu,
    klik za zaklep vzorca
    desni klik za nalaganje površine vzorca v aktivni izbirnik barve

en: click to (un)hide large color patch
sl: klikni, da (raz)krijem veliko barvno zaplato

en: statistic
sl: statistika

en: select which statistic to show
sl: izberi statistiko prikaza

en: select which color mode to use
sl: izberi barvni način rabe

en: turn on color picker
    ctrl+click or right-click to select an area
sl: vklopi izbirnik barve
    krmilka+click ali desni klik to za izbor površine

en: add sample
sl: dodaj vzorec

[ctx: section]
note: Adding the live samples section
en: live samples
sl: živi vzorci

en: display samples on image/vectorscope
sl: prikaži vzorce področij na sliki/vektroskopu

en: restrict scope to selection
sl: omeji obseg na izbor

en: history stack
sl: sklad zgodovine

en: open sidecar file
sl: odpri priklopno datoteko

en: error loading file '%s'
sl: napaka pri nalaganju datoteke '%s'

en: no history compression of %d image | no history compression of %d images
sl[0]: ni stiskanja zgodovine %d slik
sl[1]: ni stiskanja zgodovine %d slik
sl[2]: ni stiskanja zgodovine %d slik
sl[3]: ni stiskanja zgodovine %d slik

en: delete images' history?
sl: naj zbrišem zgodovino slik?

en: do you really want to clear history of %d selected image? | do you really want to clear history of %d selected images?
sl[0]: ali res želite odstraniti zgodovino sprememb %d izbrane slike?
sl[1]: ali res želite odstraniti zgodovino sprememb %d izbrane slike?
sl[2]: ali res želite odstraniti zgodovino sprememb %d izbranih slik?
sl[3]: ali res želite odstraniti zgodovino sprememb %d izbranih slik?

en: selective copy...
sl: selektivna kopija...

en: choose which modules to copy from the source image
sl: izberi katere module kopirati iz izvirne slike

en: copy history stack of
    first selected image
sl: kopiraj zgodovino sprememb
    za prvo izbrano sliko

en: selective paste...
sl: selektivno lepljenje...

en: choose which modules to paste to the target image(s)
sl: izberi katere module lepiti na ciljno(e) sliko(e)

en: paste
sl: prilepi

en: paste history stack to
    all selected images
sl: kopiraj zgodovino sprememb
    za vse izbrane slike

en: compress history
sl: strni zgodovino

en: compress history stack of
    all selected images
sl: strni sklad zgodovine
    vseh izbranih slik

en: discard history stack of
    all selected images
sl: zavrzi sklad zgodovine
    vseh izbranih slik

en: how to handle existing history
sl: kako obdelati zgodovino

en: append
sl: dodaj

en: load sidecar file...
sl: naloži prikl. datot...

en: open an XMP sidecar file
    and apply it to selected images
sl: odpri priklopno datoteko XMP
    in uporabi nad izbranimi slikami

en: write history stack and tags to XMP sidecar files
sl: zapiši sklad zgodovine in oznake na priklopne datoteke XMP

en: duplicate manager
sl: upravljalnik duplikatov

en: create a 'virgin' duplicate of the image without any development
sl: tvori 'deviški' duplikat slike brez kakršnegakoli posega

en: create a duplicate of the image with same history stack
sl: tvori duplikat slike z enakim skladom operacij

en: export
sl: izvoz

en: invalid format for export selected
sl: izbran neveljaven format za izvoz

en: invalid storage for export selected
sl: izbran neveljaven pomnilnik za izvoz

en: export to disk
sl: izvozi na disk

en: which is equal to %s × %s px
sl: kar je enako  %s × %s px

[ctx: unit]
en: in
sl: v

[ctx: section]
en: storage options
sl: možnosti shranjevanja

en: target storage
sl: ciljna shramba

[ctx: section]
en: format options
sl: možnosti oblikovanja

en: file format
sl: format datoteke

[ctx: section]
en: global options
sl: globalne možnosti

en: set size
sl: določi velikost

en: choose a method for setting the output size
sl: izberite način za nastavitev izhodne velikosti

en: in pixels (for file)
sl: v pikslih (za datoteko)

en: in cm (for print)
sl: v cm (za tisk)

en: in inch (for print)
sl: v palcih (za tisk)

en: by scale (for file)
sl: v merilu (za datoteko)

en: print width
sl: širina tiska

en: maximum output width limit.
    click middle mouse button to reset to 0.
sl: omejitev največje izhodne širine.
    kliknite srednji gumb miške, da ponastavite na 0.

en: print height
sl: višina tiska

en: maximum output height limit.
    click middle mouse button to reset to 0.
sl: omejitev največje izhodne višine.
    kliknite srednji gumb miške, da ponastavite na 0.

en: resolution in dot per inch
sl: ločljivost v pikslih na palec

en: it can be an integer, decimal number or simple fraction.
    zero or empty values are equal to 1.
    click middle mouse button to reset to 1.
sl: lahko je celo število, decimalno število ali preprost ulomek.
    nič ali prazne vrednosti so enake 1.
    kliknite srednji gumb miške, da ponastavite na 1.

en: allow upscaling
sl: dovoli povečevanje

en: high quality resampling
sl: ponovno visoko kakovostno vzorčenje

en: do high quality resampling during export
sl: uporabi visoko kakovostno ponovno vzorčenje ob izvozu

en: store masks
sl: shrani maske

en: store masks as layers in exported images. only works for some formats.
sl: shranite maske kot plasti v izvoženih slikah. deluje samo za nekatere formate.

en: image settings
sl: nastavitve slike

en: output ICC profiles
sl: izhodni ICC profili

en: • perceptual: smoothly moves out-of-gamut colors into gamut, preserving gradations,
    but distorts in-gamut colors in the process.
    note that perceptual is often a proprietary LUT that depends on the destination space.
    
    • relative colorimetric: keeps luminance while reducing as little as possible
    saturation until colors fit in gamut.
    
    • saturation: designed to present eye-catching business graphics
    by preserving the saturation. (not suited for photography).
    
    • absolute colorimetric: adapt white point of the image to the white point of the
    destination medium and do nothing else. mainly used when proofing colors.
    (not suited for photography).
sl: • zaznavno: gladko premakne izven barvnega razpona in ohrani gradacije,
    vendar pri tem izkrivlja barve v barvnem razponu.
    upoštevajte, da je zaznavna pogosto lastniška iskalna tabela, ki je odvisna od ciljnega prostora.
    
    • relativno kolorimetrično: ohranja svetlost, hkrati pa čim manj znižuje možno
    nasičenost, dokler barve ne ustrezajo barvnemu razponu.
    
    • nasičenost: namenjena predstavitvi privlačne poslovne grafike
    z ohranjanjem nasičenosti. (ni primerno za fotografije).
    
    • absolutno kolorimetrično: prilagodi belo točko slike beli točki ciljnega medija
    in ne dela ničesar drugega. uporablja se predvsem pri preverjanju barve. (ni primerno za fotografije).

en: style
sl: slog

en: temporary style to use while exporting
sl: začasni slog za izvoz

en: whether the style items are appended to the history or replacing the history
sl: ali so elementi sloga dodani k zgodovini ali jo zamenjujejo

en: replace history
sl: zamenjaj zgodovino

en: append history
sl: dodaj k zgodovini

[ctx: actionbutton]
en: export
sl: izvozi

en: export with current settings
sl: izvozi s trenutnimi nastavitvami

en: select tag
sl: izberi oznako

en: _add
sl: _dodaj

en: _done
sl: _narejeno

en: list filter
sl: seznam filtrov

en: list of available tags. click 'add' button or double-click on tag to add the selected one
sl: seznam razpoložljivih oznak. kliknite gumb 'dodaj' ali dvokliknite oznako, da dodate izbrano oznako

en: edit metadata exportation
sl: uredi izvoz metapodatkov

en: general settings
sl: splošne nastavitve

en: EXIF data
sl: podatki EXIF

en: export EXIF metadata
sl: izvozi metapodatke EXIF

en: export darktable XMP metadata (from metadata editor module)
sl: izvozi darktable XMP metapodatke (iz modula urejevalnik metapodatkov)

en: only embedded
sl: samo vgrajene

en: per default the interface sends some (limited) metadata beside the image to remote storage.
    to avoid this and let only image embedded darktable XMP metadata, check this flag.
    if remote storage doesn't understand darktable XMP metadata, you can use calculated metadata instead
sl: privzeto vmesnik pošlje nekaj (omejenih) metapodatkov poleg slike na oddaljeno shrambo.
    v izogib tega, da pustite samo v sliko vgrajene metapodatke darktable XMP, odkljukajte to rubriko.
    če oddaljeni pomnilnik ne razume metapodatkov darktable XMP, lahko namesto tega uporabite izračunane metapodatke

en: geo tags
sl: geo oznake

en: export geo tags
sl: izvozi geo oznake

en: export tags (to Xmp.dc.Subject)
sl: izvozi oznake (v Xmp.dc.Subject)

en: private tags
sl: zasebne oznake

en: export private tags
sl: izvozi zasebne oznake

en: synonyms
sl: sinonimi

en: export tags synonyms
sl: izvozi sinonime oznak

en: omit hierarchy
sl: izpusti hierarhijo

en: only the last part of the hierarchical tags is included. can be useful if categories are not used
sl: vključen je le zadnji del hierarhičnih oznak. lahko je koristno, če se kategorije ne uporabljajo

en: hierarchical tags
sl: hierarhične oznake

en: export hierarchical tags (to Xmp.lr.Hierarchical Subject)
sl: izvozi hierarhične oznake (v Xmp.lr.Hierarchical Subject)

en: develop history
sl: razvij zgodovino

en: export darktable development data (recovery purpose in case of loss of database or XMP file)
sl: izvozi razvojne podatke darktable (za namen obnove v primeru izgube baze podatkov ali datoteke XMP)

en: per metadata settings
sl: za vsake nastavitve metapodatkov

en: redefined tag
sl: preimenovana oznaka

en: list of calculated metadata
    click on '+' button to select and add new metadata
    if formula is empty, the corresponding metadata is removed from exported file,
    if formula is '=', the EXIF metadata is exported even if EXIF data are disabled
    otherwise the corresponding metadata is calculated and added to exported file
    click on formula cell to edit
    type '$(' to activate the completion and see the list of variables
sl: seznam izračunanih metapodatkov
    kliknite na gumb '+' za izbiro in dodajanje novih metapodatkov
    če je formula prazna, se ustrezni metapodatki odstranijo iz izvožene datoteke
    če je formula '=', se metapodatki EXIF izvozijo, tudi če so podatki EXIF onemogočeni
    sicer se izračunajo ustrezni metapodatki in se dodajo k izvoženim datotekam
    kliknite na celico s formulo za urejanje.
    vtipkajte '$(' za aktiviranje zaključevanja in da vidite seznam spremenljivk

en: add an output metadata tag
sl: dodaj oznako izhodnega metapodatka

en: delete metadata tag
sl: zbriši oznako metapodatka

en: full path
sl: celotna pot

en: group
sl: grupiraj

en: id
sl: identifikator

en: custom sort
sl: prilagojeno sortiranje

en: shuffle
sl: premešaj

en: collection filters
sl: filtri zbirk

en: initial setting
sl: začetna nastavitev

en: imported: last 24h
sl: uvoženo: v zadnjih 24h

en: imported: last 30 days
sl: uvoženo: v zadnjih 30 dneh

en: taken: last 24h
sl: posneto: v zadnjih 24h

en: taken: last 30 days
sl: posneto: v zadnjih 30 dneh

en: click or click&#38;drag to select one or multiple values
sl: klik ali klik&#38;poteg za izbiro ene ali več vrednosti

en: right-click opens a menu to select the available values
sl: desni-klik odpre meni za izbiro razpoložljivih vrednosti

en: you can't have more than %d rules
sl: ne morete imeti več kot %d pravil

en: rule property
sl: lastnost pravila

en: rule property
    this can't be changed as the rule is pinned to the toolbar
sl: lastnost pravila
    to se ne more spreminjati, saj je pravilo pripeto na orodno vrstico

en: this rule is pinned to the top toolbar
    click to un-pin
sl: to pravilo je pritrjeno na zgornjo orodno vrstico
    kliknite za odpenjanje

en: you can't disable the rule as it is pinned to the toolbar
sl: ne morete onemogočiti tega pravila, saj je pripeto na orodno vrstico

en: you can't remove the rule as it is pinned to the toolbar
sl: ne morete odstraniti tega pravila, saj je pripeto na orodno vrstico

en: click to pin this rule to the top toolbar
sl: kliknite, da pripnete to pravilo na vrhnjo orodno letvico

en: remove this collect rule
sl: odstrani to pravilo zbiranja

en: this rule is enabled
sl: to pravilo je omogočeno

en: this rule is disabled
sl: to pravilo je onemogočeno

en: or
sl: ali

en: and not
sl: in ne

en: define how this rule should interact with the previous one
sl: določi kako to pravilo vpliva na prejšnjega

en:  (off)
sl:  (izklopljeno)

en: you can't add more rules.
sl: ne morete dodati več pravil.

en: shown filters
sl: prikazani filtri

en: new filter
sl: novi filter

note: the actions part of the popover
en: actions
sl: dejavnosti

en: reset quickfilters
sl: ponastavi hitre filtre

en: sort order
sl: vrstni red

en: determine the sort order of shown images
sl: določi vrstni red prikazanih slik

en: sort direction
sl: smer razvrščanja

en: remove this sort order
sl: odstrani ta vrstni red

en: you can't have more than %d sort orders
sl: ne morete imeti več kot %d vrstnih redov

en: new rule
sl: novo pravilo

en: append new rule to collect images
sl: dodaj novo pravilo za zbiranje slik

en: sort by
sl: uredi po

en: new sort
sl: novo razvrščanje

en: append new sort to order images
sl: dodaj novo pravilo razvrščanja slik

en: revert to a previous set of sort orders
sl: vrni se na prejšnji nabor pravil razvrščanja

note: we change the tooltip of the reset button here, as we are sure the header is defined now
en: reset
    ctrl+click to remove pinned rules too
sl: prednastavi
    krmilka+klik za odstranjevanje tudi pripetih pravil

en: color filter
sl: barvni filter

en: filter by images color label
    click to toggle the color label selection
    ctrl+click to exclude the color label
    the gray button affects all color labels
sl: filter po barvnih oznakah slik
    kliknite, da preklopite izbiro barvne oznake
    krmilka+klik, da izključite barvno oznako
    Sivi gumb vpliva na vse barvne oznake

note: create the filter combobox
en: rules
sl: pravila

en: filter by images color label
    and (∩): images having all selected color labels
    or (∪): images with at least one of the selected color labels
sl: filter po barvnih oznakah slike
    in (∩): slike z vsemi izbranimi barvnimi oznaka
    ali (∪): slike z vsaj eno od izbranih barvnih oznak

en: enter filename to search.
    multiple values can be separated by ','
    
    right-click to get existing filenames
sl: vnesite ime datoteke za iskanje.
    več vrednosti lahko ločimo z ','
    
    Z desno miškino tipko kliknite, da dobite obstoječa imena datotek

en: extension
sl: podaljšek

en: enter extension to search with starting dot
    multiple values can be separated by ','
    handled keywords: 'RAW', 'NOT RAW', 'LDR', 'HDR'
    
    right-click to get existing extensions
sl: vnesite razširitev za iskanje z začetkom pike
    več vrednosti lahko ločimo z ','
    obdelane ključne besede: 'RAW', 'NOT RAW', 'LDR', 'HDR'
    
    Z desno miškino tipko kliknite, da dobite obstoječe podaljške

en: click to select filename
    ctrl+click to select multiple values
sl: kliknite, da izberete ime datoteke
    krmilka-klik za izbiro več vrednosti

en: click to select extension
    ctrl+click to select multiple values
sl: kliknite, da izberete podaljšek imena
    krmilka-klik za izbiro več vrednosti

en: ungrouped images
sl: negrupirane slike

en: select the type of grouped image to filter
sl: izberite vrsto združene slike kot filter

note: predefined selections
en: all images
sl: vse slike

en: filter on history state
sl: filter na stanje zgodovine

en: local copied state filter
sl: filter stanja lokalnih kopij

en: filter images based on their module order
sl: filter slik na osnovi vrstnega reda modulov

en: comparator
sl: primerjalnik

en: filter by images rating
sl: filter ocen slik

en: ratings
sl: ocene

en: unstarred only
sl: samo brez zvezdic

en: rejected only
sl: samo zavrnjene

en: all except rejected
sl: vse razen zavrnjenih

en: not rated only
sl: samo neocenjeno

en: better
sl: bolje

en: worse
sl: slabše

en: cap
sl: kapica

en: rating filter
sl: filter ocen

en: portrait images
sl: portretne slike

en: square images
sl: kvadratne slike

en: landscape images
sl: ležeče slike

en: filter by text from images metadata, camera brand/model, tags, file path and name
    `%' is the wildcard character
    by default start and end wildcards are auto-applied
    starting or ending with a double quote disables the corresponding wildcard
    is dimmed during the search execution
sl: filtrirajte po besedilu iz metapodatkov, znamke in modela kamere, oznak, poti datoteke in imena
    `%'je splošni znak
    privzeto se samodejno uporabijo splošni znaki za začetek in konec
    začetek ali zaključek z dvojnim narekovajem onemogoča ustrezni splošni znak
    in je med izvedbo iskanja zatemnjen

en: apply offset and geo-location
sl: uveljavi odmik in geolociranje

en: apply geo-location
sl: uveljavi geolociranje

en: apply offset and geo-location to matching images
    double operation: two ctrl-z to undo
sl: uveljavi odmik in geolokacijo na ustreznih slikah
    dvojna operacija: dvakrat krmilka-Z za razveljavitev

en: apply geo-location to matching images
sl: uveljavi geolokacijo na ustreznih slikah

en: GPX file track segments
sl: segmenti sledi datoteke GPX

en: start time
sl: začetni čas

en: end time
sl: čas konca

en: points
sl: točke

en: images
sl: slike

en: open GPX file
sl: odpri datoteko GPX

en: preview
sl: predogled

en: GPS data exchange format
sl: GPS Data Exchange format

en: date/time
sl: datum in čas

en: enter the new date/time (YYYY:MM:DD hh:mm:ss[.sss])
    key in the new numbers or scroll over the cell
sl: vnesite nov datum in čas (YYYY:MM:DD hh:mm:ss[.sss])
    vtipkajte nove številke ali potegnite prek celice

en: original date/time
sl: izvorni datum in čas

en: lock date/time offset value to apply it onto another selection
sl: zakleni datumsko oz. časovni odmik za uveljavitev v drugi izbiri

en: date/time offset
sl: datumski oz. časovni odmik

en: offset or difference ([-]dd hh:mm:ss[.sss])
sl: odmik ali razlika ([-]dd hh:mm:ss)

note: apply
en: apply offset
sl: uveljavi odmik

en: apply offset to selected images
sl: uveljavi časovni zamik na izbranih slikah

en: apply date/time
sl: uveljavi datum in čas

en: apply the same date/time to selected images
sl: uveljavi enak datumski oz. časovni zamik za izbrane slike

en: start typing to show a list of permitted values and select your timezone.
    press enter to confirm, so that the asterisk * disappears
sl: začnite tipkati, da prikažete seznam dovoljenih vrednosti in izberite svoj časovni pas.
    pritisnite enter za potrditev, tako da zvezdica * izgine

note: gpx
en: apply GPX track file...
sl: uveljavi datoteko sledi GPX...

en: parses a GPX file and updates location of selected images
sl: pregleda datoteko GPX in določi lokacijo izbranih slik

[ctx: section]
en: GPX file
sl: datoteka GPX

en: select a GPX track file...
sl: izberi datoteko sledi GPX...

en: list of track segments in the GPX file, for each segment:
    - the start date/time in local time (LT)
    - the number of track points
    - the number of matching images based on images date/time, offset and time zone
    - more detailed time information hovering the row
sl: seznam segmentov sledi v datoteki gpx, za vsak segment:
    - začetni datum / čas po lokalnem času (LT)
    - število točk sledi
    - število ujemajočih se slik glede na datum / uro, odmik in časovni pas
    - podrobnejše informacije o času, ko je kazalec miška nad vrstico

en: preview images
sl: predogled slik

en: show on map matching images
sl: pokaži ustrezne slike na zemljevidu

en: select images
sl: izberite slike

en: select matching images
sl: izberi ustrezne slike

en: number of matching images versus selected images
sl: število ustreznih slik nasproti izbranim slikam

en: monochromatic
sl: enobarvni

en: analogous
sl: analogni

en: analogous complementary
sl: analogni komplementarni

en: complementary
sl: komplementarni

en: split complementary
sl: razcep komplementarnega

en: dyad
sl: diadni

en: triad
sl: triadni

en: tetrad
sl: tetradno

en: vectorscope
sl: vektorskop

en: waveform
sl: oblika vala

en: RGB parade
sl: RGB parada

en: scopes
sl: obsegi

en: unsupported vectorscope profile selected, it will be replaced with linear Rec2020
sl: izbran nepodprt profil vektorskopa, bo nadomeščen z linearnim Rec2020

en: scroll to coarse-rotate
sl: drsajte za grobi zasuk

en: ctrl+scroll to fine rotate
sl: krmilka+drsanje za fino sukanje

en: shift+scroll to change width
sl: dvigalka+drsanje za spreminjanje širine

en: alt+scroll to cycle
sl: alt+drsanje za kroženje

en: drag to change black point
sl: povlek za spreminjanje črne točke

en: double-click resets
sl: dvojni klik za ponastavitev

en: drag to change exposure
sl: povlek za spremembo ekspozicije

en: set scale to linear
sl: nastavi merilo na linearno

en: set scale to logarithmic
sl: nastavi merilo na logaritemsko

en: set scope to vertical
sl: nastavi obseg na navpičnega

en: set scope to horizontal
sl: nastavi obseg na vodoravnega

en: set view to AzBz
sl: nastavi pogled na AzBz

en: set view to RYB
sl: nastavi pogled na RYB

en: set view to u*v*
sl: nastavi pogled na u*v*

en: cycle histogram modes
sl: zankaj načine histograma

en: hide histogram
sl: skrij histogram

en: switch histogram view
sl: preklopi v način histograma

en: toggle blue channel
sl: preklopi levi kanal

en: toggle colors
sl: preklopi barve

en: toggle green channel
sl: preklopi zeleni kanal

en: toggle red channel
sl: preklopi rdeči kanal

en: cycle vectorscope types
sl: kroži po vrstah vektorskopa

en: color harmonies
sl: barvne harmonije

en: cycle color harmonies
sl: kroži po barvnih harmonijah

en: compress history stack
sl: stisni sklad zgodovine

en: create a minimal history stack which produces the same image
    ctrl+click to truncate history to the selected item
sl: ustvari minimalni sklad zgodovine, ki ustvari enako sliko
    krmilka-klik za rezanje zgodovine pri izbranem vnosu

en: create a style from the current history stack
sl: ustvari slog iz trenutnega sklada zgodovine

en: create style from history
sl: ustvari slog iz zgodovine

en: always-on module
sl: vedno prikazuj modul

en: default enabled module
sl: privzeto omogočen modul

en: deprecated module
sl: zastareli modul

en: colorspace
sl: barvni prostor

en: mask mode
sl: maskirni način

en: blend mode
sl: način mešanja

en: blend operation
sl: operacija mešanja

en: blend fulcrum
sl: izhodišče mešanja

en: mask blur
sl: maska zamegljevanja

en: raster mask instance
sl: pojavek rastrske maske

en: raster mask id
sl: id rastrske maske

en: invert mask
sl: preobrni masko

en: drawn mask polarity
sl: polarnost narisane maske

en: a drawn mask was added
sl: narisana maska je bila dodana

en: the drawn mask was removed
sl: narisana maska je bila odstranjena

en: the drawn mask was changed
sl: narisana maska je bila spremenjena

en: parametric output mask:
sl: parametrska izhodna maska:

en: parametric input mask:
sl: parametrska vhodna maska:

en: delete image's history?
sl: zbrišem zgodovino slik?

en: do you really want to clear history of current image?
sl: ali res želite očistiti zgodovino sprememb trenutne slike?

en: actions on selection
sl: dejavnosti na izbiri

en: delete (trash)
sl: briši (smeti)

en: physically delete from disk (using trash if possible)
sl: fizično odstrani z diska (uporabi smeti, če je možno)

en: physically delete from disk immediately
sl: nemudoma fizično zbriši z diska

en: remove
sl: odstrani

en: remove images from the image library, without deleting
sl: odstrani slike iz knjižnice slik, brez brisanja

en: move...
sl: prenesi...

en: move to other folder
sl: preseli v drugo mapo

en: copy...
sl: kopiraj...

en: copy to other folder
sl: kopiraj v drugo mapo

en: create HDR
sl: ustvari HDR

en: create a high dynamic range image from selected shots
sl: ustvari sliko z visoko dinamičnim razponom iz izbranih slik

en: add a duplicate to the image library, including its history stack
sl: dodaj duplikat v zbirko slik skupaj s svojim skladom zgodovine

en: rotate selected images 90 degrees CCW
sl: zasukaj izbrane slike za 90 stopinj v nasprotni smeri urnega kazalca

en: rotate selected images 90 degrees CW
sl: zasukaj izbrane slike za 90 stopinj v smeri urnega kazalca

en: reset rotation
sl: ponastavi sukanje

en: reset rotation to EXIF data
sl: ponastavi sukanje slike v EXIF

en: copy locally
sl: kopiraj lokalno

en: copy the image locally
sl: kopiraj sliko lokalno

en: resync local copy
sl: pon. sinhr. lok. kopijo

en: synchronize the image's XMP and remove the local copy
sl: sinhroniziraj XMP del slike in odstrani lokalno kopijo

[ctx: selected images action]
en: group
sl: grupa

en: add selected images to expanded group or create a new one
sl: dodaj izbrane slike v razširjeno grupo ali ustvari novo grupo

en: ungroup
sl: razgrupiraj

en: remove selected images from the group
sl: odstrani izbrane slike iz grupe

en: select ratings metadata
sl: izberite metapodatke o ocenah

en: colors
sl: barve

en: select colors metadata
sl: izberite metapodatke barv

en: select tags metadata
sl: izberi oznako metapodatkov

en: select geo tags metadata
sl: zbriši geo oznako metapodatka

en: select darktable metadata (from metadata editor module)
sl: izberi darktable metapodatke (iz modula urejevalnik metapodatkov)

en: set the selected image as source of metadata
sl: nastavit izbrano sliko kot vir metapodatkov

en: paste selected metadata on selected images
sl: prilepi izbrane metapodatke na izbranih slikah

en: clear selected metadata on selected images
sl: očisti izbrane metapodatke na izbranih slikah

en: how to handle existing metadata
sl: kako ravnati z obstoječimi metapodatki

en: merge
sl: zlij

en: update image information to match changes to file
sl: osveži info o sliki, da ustreza spremembam datoteke

en: set selection as monochrome images and activate monochrome workflow
sl: nastavi izbiro enobarvnih slik in aktiviraj enobarvni potek dela

en: set selection as color images
sl: nastavi izbiro barvnih slik

en: duplicate virgin
sl: podvoji izvorno

en: device "%s" connected on port "%s".
sl: naprava '%s' je priklopljena na vrata '%s'.

en: copy & import from camera
sl: kopiraj in uvozi iz kamere

en: tethered shoot
sl: upravljano snemanje

en: unmount camera
sl: odklopi kamero

en: camera is locked by another application
    make sure it is no longer mounted
    or quit the locking application
sl: fotoaparat je zaklenil drug program
    preverite, da ni priklopljen na računalnik
    ali zapustite aplikacijo, ki ga zaklepa

en: tethering and importing is disabled for this camera
sl: oddaljeno upravljanje in uvažanje slik je onemogočeno za to kamero

en: mount camera
sl: priklopi kamero

en: %d image out of %d selected | %d images out of %d selected
sl[0]: %d slika izmed %d izbranih
sl[1]: %d sliki izmed %d izbranih
sl[2]: %d slike izmed %d izbranih
sl[3]: %d slik izmed %d izbranih

en: you can't delete the selected place
sl: ne morete izbrisati izbranega kraja

en: choose the root of the folder tree below
sl: izberite koren drevesa map spodaj

en: places
sl: kraji

en: restore all default places you have removed by right-click
sl: obnovi vse privzete kraje, ki ste jih odstraniti z desnim klikom

en: add a custom place
    
    right-click on a place to remove it
sl: dodaj kraj po meri
    
    desno kliknite na kraj, da ga odstranite

en: you can add custom places using the plus icon
sl: lahko dodajate kraje po meri z uporabo ikone plus

en: select a folder to see the content
sl: izberite mapo, da bi videli vsebino

en: folders
sl: mape

en: home
sl: domov

en: pictures
sl: slike

en: mark already imported pictures
sl: označi že uvožene slike

en: modified
sl: spremenjeno

en: file 'modified date/time', may be different from 'Exif date/time'
sl: 'datum/čas spremembe' datoteke, se lahko razlikuje od 'datuma/časa v Exifu'

en: show/hide thumbnails
sl: prikaži/skrij predogledne sličice

en: naming rules
sl: pravila poimenovanja

en: add to library
sl: dodaj v knjižnico

en: copy & import
sl: kopiraj in uvozi

en: select new
sl: izberi novega

en: please wait while prefetching the list of images from camera...
sl: prosim počakajte, dokler ne pridobim seznama slik iz kamere...

en: invalid override date/time format
sl: neveljaven format preglasitve datuma/časa

en: import base directory
sl: uvozi osnovni imenik

en: before copying images to the darktable base directory make sure it is defined as you prefer.
    further information can be found in the darktable manual.
    
    inspect darktable preferences -> import.
    check and possibly correct the 'base directory naming pattern'
sl: preden kopirate slike v osnovni imenik darktable, se prepričajte, da je definiran po želji.
    dodatne informacije najdete v priročniku za darktable.
    
    preglejte nastavitve darktable -> uvoz.
    preverite in po možnosti popravite 'vzorec poimenovanja osnovnega imenika'

en: _come back & check
sl: _vrnite se & preverite

en: _understood & done
sl: _razumljeno & izvedeno

en: add to library...
sl: dodaj v knjižnico...

en: add existing images to the library
sl: dodaj obstoječe slike v knjižnico

en: copy & import...
sl: kopiraj in uvozi...

en: copy and optionally rename images before adding them to the library
    patterns can be defined to rename the images and specify the destination folders
sl: kopirajte in po želji preimenujte slike, preden jih dodate v knjižnico
    vzorce je mogoče definirati za preimenovanje slik in določitev ciljne mape

note: collapsible section
en: parameters
sl: parametri

en: v3.0 for RAW input (default)
sl: v3.0 za surovi vhod (privzeto)

en: v3.0 for JPEG/non-RAW input
sl: v3.0 za JPEG/ne-surovi vhod

en: deleting preset for obsolete module
sl: brisanje začetnih nastavitev zastarelega modula

en: manage presets...
sl: upravljaj prednastavitve...

en: nothing to save
sl: ni kaj shraniti

en: show module
sl: prikaži modul

en: utility module
sl: uporabni modul

en: live view
sl: ogled v živo

en: toggle live view
sl: preklopi živ pogled

note: TODO: see _zoom_live_view_clicked
en: zoom live view
sl: zumiraj živi pogled

en: flip live view horizontally
sl: vodoravno prezrcali živi pogled

en: move focus point in (big steps)
sl: premakni točko ostrenja (z velikimi koraki)

en: move focus point in (small steps)
sl: premakni točko ostrenja (z majhnimi koraki)

note: TODO icon not centered
en: run autofocus
sl: poženi samodejno ostrenje

en: move focus point out (small steps)
sl: premakni točko ostrenja ven (z majhnimi koraki)

note: TODO same here
en: move focus point out (big steps)
sl: premakni točko ostrenja ven (z velikimi koraki)

en: overlay
sl: prekrij

en: selected image
sl: izbrana slika

en: overlay another image over the live view
sl: prekrij še eno sliko čez živi pogled

en: enter image id of the overlay manually
sl: vnesite id slike ročno čez prekrivno plast

en: overlay mode
sl: način prekrivanja

[ctx: blendmode]
en: add
sl: dodaj

[ctx: blendmode]
en: saturate
sl: nasičenje

[ctx: blendmode]
en: color dodge
sl: barvna slabitev

[ctx: blendmode]
en: color burn
sl: barvno pregorevanje

[ctx: blendmode]
en: hard light
sl: trda svetloba

[ctx: blendmode]
en: soft light
sl: mehka svetloba

[ctx: blendmode]
en: exclusion
sl: izločanje

[ctx: blendmode]
en: HSL hue
sl: odtenek HSL

[ctx: blendmode]
en: HSL saturation
sl: nasičenost HSL

[ctx: blendmode]
en: HSL color
sl: barva HSL

[ctx: blendmode]
en: HSL luminosity
sl: svetlost HSL

en: mode of the overlay
sl: način prekrivanja

en: split line
sl: črta razdelitve

en: only draw part of the overlay
sl: nariši samo del prekrivne plasti

en: find location
sl: najdi lokacijo

en: locations
sl: lokacije

en: new sub-location
sl: nova pod-lokacija

en: new location
sl: nova lokacija

en: location name '%s' already exists
sl: lokacija z imenom '%s' že obstaja

en: edit location
sl: uredi lokacijo

en: delete location
sl: zbriši lokacijo

en: update filmstrip
sl: osveži kos filma

en: go to collection (lighttable)
sl: pojdi na zbirko (osvetljena podlaga)

en: terminate edit (press enter or escape) before selecting another location
sl: prekini urejanje (pritisnite Enter ali Escape), preden izberete drugo lokacijo

en: list of user locations,
    click to show or hide a location on the map:
     - wheel scroll inside the shape to resize it
     - <shift> or <ctrl> scroll to modify the width or the height
     - click inside the shape and drag it to change its position
     - ctrl+click to move an image from inside the location
    ctrl+click to edit a location name
     - a pipe '|' symbol breaks the name into several levels
     - to remove a group of locations clear its name
     - press enter to validate the new name, escape to cancel the edit
    right-click for other actions: delete location and go to collection
sl: seznam uporabniških lokacij,
    kliknite, da prikažete ali skrijete lokacijo na zemljevidu:
      - s kolescem se pomaknite znotraj oblike, da ji spremenite velikost
      - dvigalka ali krmilka in drsanje za spremembo širine ali višine
      - kliknite znotraj oblike in jo povlecite, da spremenite njen položaj
      - krmilka+klik za premik slike znotraj lokacije
    krmilka+klik, za urejanje imena lokacije
      - simbol cevi '|' razdeli ime na več ravni
      - če želite odstraniti skupino lokacij, počistite njeno ime
      - pritisnite Enter, da preverite veljavnost novega imena, escape pa za preklic izdaje
    klik z desno miškino tipko za druga dejanja: izbriši lokacijo in pojdi na zbirko

en: select the shape of the location's limits on the map, circle or rectangle
    or even polygon if available (select first a polygon place in 'find location' module)
sl: izberite obliko omejitev lokacije na zemljevidu, to je krog ali pravokotnik
    ali celo mnogokotnik, če je na voljo (izberite najprej prostor za mnogokotnik v modulu 'najdi lokacijo')

en: add a new location on the center of the visible map
sl: dodaj novo lokacijo na sredino vidnega zemljevida

en: show all
sl: prikaži vse

en: show all locations which are on the visible map
sl: pokaži vse lokacije, ki so na vidnem zemljevidu

en: map settings
sl: nastavitve mape

en: map source
sl: vir zemljevida

en: select the source of the map. some entries might not work
sl: izberite vir zemljevida. nekatere vrednosti morda ne delujejo

en: feather
sl: pero

en: group #%d
sl: grupa #%d

en: duplicate this shape
sl: dupliciraj to obliko

en: delete this shape
sl: briši to obliko

en: delete group
sl: briši grupo

en: remove from group
sl: odstrani iz skupine

en: group the forms
sl: grupiraj forme

en: use inverted shape
sl: uporabi inverzno obliko

en: mode: union
sl: način: unija

en: mode: intersection
sl: način: presek

en: mode: difference
sl: način: razlika

en: mode: sum
sl: način: vsota

en: mode: exclusion
sl: način : izvzetje

en: cleanup unused shapes
sl: počisti neuporabljene oblike

en: created shapes
sl: ustvarjene oblike

en: properties
sl: lastnosti

en: no shapes selected
sl: ni izbranih oblik

en: pressure
sl: pritisk

en: smoothing
sl: glajenje

en: metadata editor
sl: urejevalnik metapodatkov

en: metadata settings
sl: nastavitve metapodatkov

en: _default
sl: _privzeto

en: visible
sl: vidno

en: tick if the corresponding metadata is of interest for you
    it will be visible from metadata editor, collection and import module
    it will be also exported
sl: odkljukajte, če vas ustrezni metapodatki zanimajo
    bodo vidni v urejevalniku metapodatkov, zbirki in modul za uvoz
    bodo tudi izvoženi

en: private
sl: zasebno

en: tick if you want to keep this information private (not exported with images)
sl: označite, če želite te podatke ohraniti zasebne (se ne izvažajo s slikami)

en: metadata text
    ctrl+enter inserts a new line (caution, may not be compatible with standard metadata)
    if <leave unchanged> selected images have different metadata
    in that case, right-click gives the possibility to choose one of them
    escape to exit the popup window
sl: besedilo metapodatkov
    krmilka-enter vstavi novo vrstico (previdno, morda ni združljiva s standardnimi metapodatki)
    krmilka+drsanje za spremembo velikosti besedilnega polja
    če imajo <pustite_nespremenjene> izbrane slike različne metapodatke.
    v tem primeru z desnim klikom omogočite izbiro ene od njih.
    pritisnite tipko escape za izhod iz pojavnega okna

en: write metadata for selected images
sl: zapiši metapodatke za izbrane slike

en: cancel
sl: prekliči

en: ignore changed metadata
sl: prezri spremenjene metapodatke

en: Creative Commons Attribution (CC BY)
sl: Prispevek Creative Commons (CC BY)

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike (CC BY-SA)
sl: Prispevek Creative Commons - Deljenje pod enakimi pogoji (CC BY-SA)

en: Creative Commons Attribution-NoDerivs (CC BY-ND)
sl: Prispevek Creative Commons - Brez predelav (CC BY-ND)

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial (CC BY-NC)
sl: Prispevek Creative Commons - Nekomercialno (CC BY-NC)

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (CC BY-NC-SA)
sl: Prispevek Creative Commons - Nekomercialno - Deljenje pod enakimi pogoji (CC BY-NC-SA)

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs (CC BY-NC-ND)
sl: Prispevek Creative Commons - Nekomercialno - Brez predelav (CC BY-NC-ND)

en: all rights reserved
sl: vse pravice pridržane

note: internal
en: filmroll
sl: zvitek filma

en: group id
sl: id grupe

en: version
sl: verzija

en: import timestamp
sl: časovna oznaka

en: change timestamp
sl: spremeni časovno oznako

en: export timestamp
sl: izvozi časovno oznako

en: print timestamp
sl: tiskaj časovno oznako

en: flags
sl: zastavice

en: 35mm equiv focal length
sl: 35 mm ekvivalent goriščne razdalje

en: focus distance
sl: izmerjena razdalja

en: datetime
sl: datum in čas

en: export width
sl: širina izvoza

en: export height
sl: višina izvoza

en: longitude
sl: zemljepisna dolžina

en: elevation
sl: višina

en: categories
sl: kategorije

en: image information
sl: informacije o sliki

en: unused/deprecated
sl: neuporabljeno/zastarelo

en: marked for deletion
sl: označeno za brisanje

en: auto-applying presets applied
sl: uporabljene avtomatske nastavitve

en: has .txt
sl: ima .txt

en: has .wav
sl: ima .wav

en: image has %d star | image has %d stars
sl[0]: slika ima %d zvezdico
sl[1]: slika ima %d zvezdici
sl[2]: slika ima %d zvezdice
sl[3]: slika ima %d zvezdic

en: loader: %s
sl: nalagalnik: %s

en: <various values>
sl: <različne vrednosti>

en: double-click to jump to film roll
    %s
sl: dvoklik za prehod na zvitek filma
    %s

en: infinity
sl: neskončnost

en: drag and drop one row at a time until you get the desired order
    untick to hide metadata which are not of interest for you
    if different settings are needed, use presets
sl: povlecite in spustite po eno vrstico naenkrat, dokler ne dobite želenega vrstnega reda
    počistite kljukico, da skrijete metapodatke, ki vas ne zanimajo
    če so potrebne drugačne nastavitve, uporabite prednastavitve

en: jump to film roll
sl: skoči na zvitek filma

en: recently used collections
sl: nedavno uporabljene zbirke

en:  and
sl:  in

en:  or
sl:  ali

note: case DT_LIB_COLLECT_MODE_AND_NOT:
en:  but not
sl:  razen

en: recent collections settings
sl: zadnje nastavitve zbirk

en: workflow: scene-referred
sl: delovni tok: glede na sceno

en: modules: deprecated
sl: moduli: zastarelo

en: last modified layout
sl: zadnje spremenjena postavitev

en: modulegroups
sl: skupine modulov

note: FIXME don't check here if on/off is enabled, because it depends on image (reload_defaults) respond later to image changed signal
en: on-off
sl: vključeno-izključeno

en: this quick access widget is disabled as there are multiple instances of this module present. Please use the full module to access this widget...
sl: ta pripomoček za hitri dostop je onemogočen, saj obstaja več pojavkov tega modula. Uporabite celotni modul za dostop do tega gradnika...

en: (some features may only be available in the full module interface)
sl: (nekatere zmožnosti so na voljo samo v celotnem vmesniku modula)

en: go to the full version of the %s module
sl: pojdi na polno različico modula %s

[ctx: modulegroup]
en: base
sl: baza

[ctx: modulegroup]
en: tone
sl: ton

[ctx: modulegroup]
en: color
sl: barva

[ctx: modulegroup]
en: correct
sl: popravi

[ctx: modulegroup]
en: effect
sl: efekt

en: modules: all
sl: moduli: vsi

[ctx: modulegroup]
en: grading
sl: stopnjevanje

[ctx: modulegroup]
en: effects
sl: učinki

en: workflow: beginner
sl: delovni tok: začetnik

en: workflow: display-referred
sl: delovni tok: glede na zaslon

en: search only
sl: samo iskanje

[ctx: modulegroup]
en: deprecated
sl: zastarelo

en: previous config
sl: prejšnja nastavitev

en: previous layout
sl: prejšnja postavitev

en: previous config with new layout
sl: prejšnja nastavitev z novo postavitvijo

en: remove this widget
sl: odstrani ta gradnik

en: remove this module
sl: odstrani ta modul

note: does it belong to recommended modules ?
en: base
sl: baza

en: tone
sl: ton

en: technical
sl: tehnično

en: grading
sl: stopnjevanje

en: add this module
sl: dodaj ta modul

note: show the submenu with all the modules
en: all available modules
sl: vsi razpoložljivi moduli

en: add module
sl: dodaj modul

en: remove module
sl: odstrani modul

en: header needed for other widgets
sl: glava je potrebna za ostale gradnike

en: add this widget
sl: dodaj ta gradnik

en: currently invisible
sl: trenutno nevidno

en: add widget
sl: dodaj gradnik

en: remove widget
sl: odstrani gradnik

en: show all history modules
sl: prikaži vse module zgodovine

en: show modules that are present in the history stack, regardless of whether or not they are currently enabled
sl: prikaži module, ki so prisotni v skladu zgodovine, ne glede na to ali so trenutno omogočeni ali ne

en: the following modules are deprecated because they have internal design mistakes that can't be corrected and alternative modules that correct them.
    they will be removed for new edits in the next release.
sl: naslednji moduli so zastareli, ker imajo notranje napake pri načrtovanju, ki jih ni mogoče rešiti in alternative, ki jih rešujejo.
    v naslednji izdaji bodo odstranjeni za nova urejanja.

en: quick access panel
sl: plošča za hitri dostop

en: show only active modules
sl: prikaži samo aktivne module

en: active modules
sl: aktivni moduli

en: presets
    ctrl+click to manage
sl: prednastavitve
    krmilka+klik za upravljanje

en: search modules
sl: moduli iskanja

en: search modules by name or tag
sl: modul iskanja po imenu ali oznaki

en: clear text
sl: odstrani besedilo

en: basic icon
sl: osnovna ikona

en: active icon
sl: aktivna ikona

en: color icon
sl: barvna ikona

en: correct icon
sl: ikona popravkov

en: effect icon
sl: ikona učinkov

en: favorites icon
sl: ikona priljubljenih

en: tone icon
sl: ikona tonov

en: grading icon
sl: ikona gradientov

en: technical icon
sl: tehnična ikona

en: quick access panel widgets
sl: gradniki plošče hitrih dostopov

en: quick access
sl: hitri dostop

en: add widget to the quick access panel
sl: dodaj gradnik na ploščo hitrih dostopov

en: group icon
sl: ikona skupin

en: group name
sl: ime skupine

en: remove group
sl: odstrani skupino

en: move group to the left
sl: premakni skupino na levo

en: add module to the group
sl: dodaj modul v skupino

en: move group to the right
sl: pomakni skupino v desno

en: rename preset
sl: preimenuj nastavitev

en: _rename
sl: _preimenuj

en: new preset name:
sl: novo ime prednastavitve:

en: a preset with this name already exists!
sl: prednastavitev s tem imenom že obstaja!

en: preset:
sl: prednastavitev:

en: remove the preset
sl: odstrani prednastavitev

en: duplicate the preset
sl: podvoji prednastavitev

en: rename the preset
sl: preimenuj prednastavitev

en: create a new empty preset
sl: ustvari novo prazno nastavitev

en: show search line
sl: prikaži vrstico iskanja

en: show quick access panel
sl: prikaži ploščo hitrih dostopov

en: show all history modules in active group
sl: prikaži vse module iz zgodovine, ki so v aktivni skupini

en: auto-apply this preset
sl: samodejno uveljavi to prednastavitev

en: module groups
sl: skupine modulov

en: this is a built-in read-only preset. duplicate it if you want to make changes
sl: to je vgrajena prednastavitev samo za branje. podvojite jo, če jo želite spremeniti

en: navigation
sl: navigacija

[ctx: navigationbox]
en: fill
sl: polni

en: small
sl: majhno

en: navigation
    click or drag to position zoomed area in center view
sl: navigacija
    kliknite ali potegnite, da postavite povečano področje v osrednji pogled

en: hide navigation thumbnail
sl: skrij navigacijsko sličico

en: image zoom level
sl: raven cilja slike

en: print settings
sl: nastavitve tiskanja

note: FIXME: ellipsize title/printer as the export completed message is ellipsized
en: processing `%s' for `%s'
sl: obdelovanje `%s' za `%s'

en: cannot open printer profile `%s'
sl: ne morem odpreti profila tiskalnika '%s'

en: error getting output profile for image %d
sl: napaka pri pridobivanju izhodnega profila za sliko %d

en: cannot apply printer profile `%s'
sl: ne morem uporabiti tiskalnikovega profila '%s'

en: failed to create temporary PDF for printing
sl: ni uspela tvorba začasne datoteke PDF za tisk

en: maximum image per page reached
sl: dosežena največja slika na stran

en: cannot print until a picture is selected
sl: ne morem tiskati dokler ni izbrane slike

en: cannot print until a printer is selected
sl: ne morem tiskati dokler ni določenega tiskalnika

en: cannot print until a paper is selected
sl: ne morem tiskati dokler ni določenega papirja

note: in this case no need to release from cache what we couldn't get
en: cannot get image %d for printing
sl: ne morem dobiti slike %d za tiskanje

[ctx: section]
en: printer
sl: tiskalnik

en: printer
sl: tiskalnik

en: media
sl: medij

en: color management in printer driver
sl: upravljanje barv v gonilniku tiskalnika

en: printer ICC profiles
sl: tiskalnikovi ICC profili

en: black point compensation
sl: kompenzacija točke črnine

en: activate black point compensation when applying the printer profile
sl: aktiviraj kompenzacijo točke črnine, ko uveljavljaš tiskalnikov profil

[ctx: section]
note: //////////////////////// PAGE SETTINGS
en: page
sl: stran

en: measurement units
sl: enote meritev

en: image width/height
sl: slika širina/višina

en: scale factor
sl: faktor lestvičenja

en: image scale factor from native printer DPI:
     < 1 means that it is downscaled (best quality)
     > 1 means that the image is upscaled
     a too large value may result in poor print quality
sl: faktor lestvičenja slike iz priključenega tiskalnika v DPI:
     < 1 pomeni pomanjšavo (najboljša kakovost)
     > 1 pomeni, da je slika povečana
    prevelika vrednost lahko pomeni slabo kakovost tiska

note: d->b_top  = gtk_spin_button_new_with_range(0, 10000, 1);
en: top margin
sl: gornji rob

note: d->b_left  = gtk_spin_button_new_with_range(0, 10000, 1);
en: left margin
sl: levi rob

en: lock
sl: zaklenjeno

en: change all margins uniformly
sl: spremeni enakomerno vse robove

note: d->b_right  = gtk_spin_button_new_with_range(0, 10000, 1);
en: right margin
sl: desni rob

note: d->b_bottom  = gtk_spin_button_new_with_range(0, 10000, 1);
en: bottom margin
sl: spodnji rob

en: display grid
sl: prikaži mrežo

en: snap to grid
sl: poravnaj na mrežo

en: borderless mode required
sl: zahtevan način brez roba

en: indicates that the borderless mode should be activated
    in the printer driver because the selected margins are
    below the printer hardware margins
sl: označuje, da bi moral biti aktiviran brezrobni način
    v gonilniku za tiskalnik, ker so izbrani robovi
    manjši od strojno določenih robov tiskalnika

[ctx: section]
note: pack image dimension hbox here
en: image layout
sl: postavitev slike

en: new image area
sl: novo območje slike

en: add a new image area on the page
    click and drag on the page to place the area
    drag and drop image from film strip on it
sl: dodajte novo področje slike na strani
    kliknite in povlecite na stran, da postavite področje
    povlecite in spustite sliko s filmskega traku nanj

en: delete image area
sl: zbriši območje slike

en: delete the currently selected image area
sl: zbriši trenutno izbrano področje slike

en: clear layout
sl: očisti postavitev

en: remove all image areas from the page
sl: odstrani vsa področja slik s strani

note: d->b_x = gtk_spin_button_new_with_range(0, 1000, 1);
en: image area x origin (in current unit)
sl: izhodišče x področja slike (v trenutni enoti)

note: d->b_y = gtk_spin_button_new_with_range(0, 1000, 1);
en: image area y origin (in current unit)
sl: izhodišče y področja slike (v trenutni enoti)

note: d->b_width = gtk_spin_button_new_with_range(0, 1000, 1);
en: image area width (in current unit)
sl: širina površine slike (v trenutnih enotah)

note: d->b_height = gtk_spin_button_new_with_range(0, 1000, 1);
en: image area height (in current unit)
sl: višina površine slike (v trenutnih enotah)

[ctx: section]
note: //////////////////////// PRINT SETTINGS
en: print settings
sl: nastavitve tiskanja

en: temporary style to use while printing
sl: začasni slog v rabi za čas tiskanja

en: print with current settings
sl: tiskaj s trenutnimi nastavitvami

en: select all images in current collection
sl: izberi vse slike v trenutni zbirki

en: clear selection
sl: zbriši izbiro

en: select unselected images
    in current collection
sl: izberi še neizbrane slike
    v trenutni zbirki

en: select all images which are in the same
    film roll as the selected images
sl: izberi vse slike, ki so v istem
    zvitku filma kot že izbrane slike

en: select untouched images in
    current collection
sl: izberi nedotaknjene slike v
    trenutni zbirki

en: session
sl: seja

en: jobcode
sl: številka posla

en: create
sl: ustvari

en: snapshots
sl: posnetki

en: snapshots for removed image have been deleted
sl: posnetki za odstranjeno sliko so bili izbrisani

en: this snapshot was taken from
sl: ta posnetek zaslona je bil narejen iz

en: take snapshot
sl: napravi posnetek

en: take snapshot to compare with another image or the same image at another stage of development
sl: napravi posnetek za primerjavo z drugo verzijo slike v drugi fazi razvijanja

en: toggle last snapshot
sl: preklopi zadnji posnetek

en: remove style? | remove styles?
sl[0]: brišem slog?
sl[1]: brišem sloga?
sl[2]: brišem sloge?
sl[3]: brišem sloge?

en: do you really want to remove %d style? | do you really want to remove %d styles?
sl[0]: ali zares želite brisati slog %d?
sl[1]: ali zares želite brisati sloga %d?
sl[2]: ali zares želite brisati sloge '%d'?
sl[3]: ali zares želite brisati sloge '%d'?

en: _overwrite
sl: _prepiši

en: style `%s' already exists.
    do you want to overwrite existing style?
sl: slog `%s' že obstaja.
    ali želite prepisati obstoječi slog?

en: apply this option to all existing styles
sl: uveljavi to možnost za vse obstoječe sloge

en: style %s was successfully exported
sl: slog %s je bil uspešno izvožen

en: select style
sl: izberi slog

en: darktable style files
sl: datoteke slogov programa darktable

en: available styles,
    double-click to apply
sl: slogi na voljo.
    dvoklik za uporabo

en: filter style names
sl: filter imen slogov

en: create duplicate
sl: ustvari duplikat

en: creates a duplicate of the image before applying style
sl: ustvari duplikat slike pred uporabo sloga

en: create...
sl: ustvari...

en: create styles from history stack of selected images
sl: ustvari sloge iz sklada zgodovine izbranih slik

en: edit...
sl: uredi...

en: edit the selected styles in list above
sl: uredi izbrane sloge v seznamu zgoraj

en: removes the selected styles in list above
sl: briši izbrane sloge v seznamu zgoraj

en: import styles from a style files
sl: uvozi sloge iz datotek slogov

en: export the selected styles into a style files
sl: izvozi izbrane sloge v datoteke sloga

en: apply the selected styles in list above to selected images
sl: uveljavi izbrane sloge v seznamu zgoraj na izbranih slikah

en: tagging
sl: oznake

en: attach tag to all
sl: prilepi oznako vsem

en: detach tag
sl: odstrani oznako

en: delete tag?
sl: zbrišem oznako?

en: selected: %s
sl: izbrano: %s

en: do you really want to delete the tag `%s'?
    %d image is assigned this tag! | do you really want to delete the tag `%s'?
    %d images are assigned this tag!
sl[0]: ali res želite zbrisati oznako '%s'?
    %d sliki je dodeljena ta oznaka!
sl[1]: ali res želite zbrisati oznako '%s'?
    %d slikam je dodeljena ta oznaka!
sl[2]: ali res želite zbrisati oznako '%s'?
    %d slikam je dodeljena ta oznaka!
sl[3]: ali res želite zbrisati značko '%s'?
    %d slikam je dodeljena ta značka!

en: tag %s removed
sl: oznaka %s odstranjena

en: delete node?
sl: zbrišem vozel?

en: <u>%d</u> tag will be deleted | <u>%d</u> tags will be deleted
sl[0]: <u>%d</u> oznaka bo zbrisana
sl[1]: <u>%d</u> oznaki bosta zbrisani
sl[2]: <u>%d</u> oznake bodo zbrisane
sl[3]: <u>%d</u> oznak bo zbrisanih

en: <u>%d</u> image will be updated | <u>%d</u> images will be updated
sl[0]: slika <u>%d</u> bo osvežena
sl[1]: sliki <u>%d</u> bosta osveženi
sl[2]: slike <u>%d</u> bodo osvežene
sl[3]: slike <u>%d</u> bodo osvežene

en: %d tags removed
sl: %d oznak odstranjenih

en: create tag
sl: ustvari oznako

en: name:
sl: ime:

en: add to: "%s"
sl: dodaj k: "%s"

en: category
sl: kategorija

en: synonyms:
sl: sinonimi:

en: empty tag is not allowed, aborting
sl: prazna oznaka ni dovoljena, prekinjam

en: tag name already exists. aborting.
sl: to ime oznake že obstaja. prekinjam.

en: <u>%d</u> tag will be updated | <u>%d</u> tags will be updated
sl[0]: oznaka <u>%d</u> bo osvežena
sl[1]: oznaki <u>%d</u> bosta osveženi
sl[2]: oznake <u>%d</u> bodo osvežene
sl[3]: oznake <u>%d</u> bodo osvežene

en: '|' character is not allowed for renaming tag.
    to modify the hierarchy use rename path instead. Aborting.
sl: znak '|' ni dovoljen za preimenovanje oznake.
    za spremembo hierarhije uporabite preimenovanje poti. Prekinjam.

en: at least one new tag name (%s) already exists, aborting
sl: vsaj ena oznaka (%s) že obstaja, prekinjam

en: change path
sl: spremeni pot

en: '|' misplaced, empty tag is not allowed, aborting
sl: '|' na napačnem mestu, prazna oznaka ni dovoljena, prekinjam

en: tag %s created
sl: oznaka %s ustvarjena

en: attach tag
sl: pripni oznako

en: create tag...
sl: ustvari oznako...

en: delete tag
sl: briši oznako

en: delete node
sl: briši vozel

en: change path...
sl: spremeni pot...

en: set as a tag
sl: nastavi oznako

en: copy to entry
sl: kopiraj v vnos

en: go to tag collection
sl: pojdi na zbirko oznak

en: go back to work
sl: pojdi nazaj na delo

en: (private)
sl: (zasebno)

en: select a keyword file
sl: izberite datoteko ključnih besed

en: error importing tags
sl: napaka pri uvozu oznak

en: %zd tags imported
sl: %zd oznak uvoženo

en: select file to export to
sl: izberite datoteko za izvoz

en: error exporting tags
sl: napaka pri izvozu oznak

en: %zd tags exported
sl: %zd oznak izvoženo

en: drop to root
sl: spusti v koren

en: attached tags
    press Delete or double-click to detach
    right-click for other actions on attached tag,
    Tab to give the focus to entry
sl: pripete oznake
    pritisnite Delete ali dvoklik za odpenjanje
    desni klik za druge aktivnosti na pripeti oznaki,
    Tab da podaste osredotočenje za vnos

en: attach
sl: priloži

en: attach tag to all selected images
sl: priloži oznako k vsem izbranimi slikam

en: detach
sl: razdvoji

en: detach tag from all selected images
sl: oddvoji oznako od vseh izbranih slik

en: toggle list with / without hierarchy
sl: preklopi za seznam z / brez hierarhije

en: hide
sl: skrij

en: toggle sort by name or by count
sl: preklopi za sort po imenu ali po številu

en: sort
sl: razvrsti

en: toggle show or not darktable tags
sl: preklopi za prikaz ali ne darktablovih oznak

en: enter tag name
    press Enter to create a new tag and attach it on selected images
    press Tab or Down key to go to the first matching tag
    press shift+Tab to select the first attached user tag
sl: vnesite ime oznake
    Pritisnite Enter, da ustvarite novo oznako in jo pritrdite na izbrane slike
    Pritisnite Tab ali Dol, da skočite na prvo ujemajočo se oznako
    Pritisnite dvigalka+Tab, da izberete prvo priloženo uporabniško oznako

en: clear entry
sl: zbriši vnose

en: tag dictionary,
    Enter or double-click to attach selected tag on selected images
    shift+Enter idem plus gives the focus to entry
    shift+click to fully expand the selected tag
    right-click for other actions on selected tag
    shift+Tab to give the focus to entry
sl: slovar oznak,
    pritisnite Enter ali dvokliknite, da na izbrane slike pritrdite izbrano oznako,
    isto za dvigalka+enter plus daje fokus na vnos,
    dvigalka+klik, da v celoti razširite izbrano oznako,
    desni klik za druga dejanja na izbrani oznaki,
    dvigalka+Tab, da se osredotočite na vstop

en: create a new tag with the
    name you entered
sl: ustvarite novo oznako z
    vnesenim imenom

en: import tags from a Lightroom keyword file
sl: uvoz oznak iz datoteke ključnih besed Lightroom

en: export all tags to a Lightroom keyword file
sl: izvozi vse oznake v datoteko ključnih besed Lightroom

en: toggle list / tree view
sl: preklopi seznam / drevesni pogled

en: tree
sl: drevo

en: toggle list with / without suggestion
sl: preklopi seznam z / brez namigov

en: suggestion
sl: predlog

en: redo last tag
sl: ponovno uredi zadnjo oznako

en: tag shortcut is not active with tag tree view. please switch to list view
sl: bližnjica na oznako ni aktivna v drevesnem prikazu oznak. prosim preklopite na prikaz seznama

en: tagging settings
sl: nastavitve oznak

en: battery indicator
sl: indikator baterije

en: colorlabels
sl: barvne oznake

en: toggle color label of selected images
sl: preklopi barvno oznako izbranih slik

en: filmstrip
sl: kos filma

en: filter preferences
sl: filtriraj preference

en: gamepad
sl: igralna plošča

en: button a
sl: gumb a

en: button b
sl: gumb b

en: button x
sl: gumb x

en: button y
sl: gumb y

en: button back
sl: gumb nazaj

en: button guide
sl: navodilo za gumbe

en: button start
sl: gumb začetek

en: left stick
sl: leva palica

en: right stick
sl: desna palica

en: left shoulder
sl: leva rama

en: right shoulder
sl: desna rama

en: dpad up
sl: dpad gor

en: dpad down
sl: dpad dol

en: dpad left
sl: ploščica levo

en: dpad right
sl: ploščica desno

en: button misc1
sl: gumb razno1

en: paddle1
sl: vesla1

en: paddle2
sl: vesla2

en: paddle3
sl: vesla3

en: paddle4
sl: vesla4

en: touchpad
sl: drsna ploščica

en: left trigger
sl: levi prožilnik

en: right trigger
sl: desni prožilnik

en: invalid gamepad button
sl: neveljavni gumb za igre

en: left x
sl: levo x

en: left y
sl: levo y

en: right x
sl: desno x

en: right y
sl: desno y

en: left diagonal
sl: leva diagonala

en: left skew
sl: leva asimetrija

en: right diagonal
sl: desna diagonala

en: right skew
sl: desna asimetrija

note: diagonals
en: invalid gamepad axis
sl: neveljavna os gamepad

note: we write the label with the size category
en: thumbnails overlays for size
sl: plast predoglednih sličic za velikost

en: duration before the block overlay is hidden after each mouse movement on the image
    set -1 to never hide the overlay
sl: trajanje, preden se prekrivni blok skrije po vsakem premiku miške na sliki
    nastavite -1, da nikoli ne skrijete prekritja

en: timeout only available for block overlay
sl: časovna omejitev je na voljo samo za prekrivanje blokov

en: culling overlays
sl: odstranjevanje slojev

en: preview overlays
sl: prikaži plasti

en: overlays not available here...
sl: prekrivne plasti niso na voljo...

en: expand grouped images
sl: razširi grupirane slike

en: collapse grouped images
sl: zoži grupirane slike

en: thumbnail overlays options
sl: možnosti plasti predoglednih sličic

en: click to change the type of overlays shown on thumbnails
sl: kliknite, če želite spremeniti vrsto prekrivnih plasti, prikazanih na sličicah

en: overlay mode for size
sl: način prekrivanja za velikost

en: thumbnail overlays
sl: plasti predoglednih sličic

en: no overlays
sl: ni plasti

en: overlays on mouse hover
sl: prekrivna plast ob miški nad

en: extended overlays on mouse hover
sl: razširjena prekrivna plast pod miško

en: permanent overlays
sl: stalna prekrivna plast

en: permanent extended overlays
sl: stalne razširjene plasti

en: permanent overlays extended on mouse hover
sl: stalne prekrivne plasti razširjene ob miški

en: overlays block on mouse hover
sl: blok prekrivne plasti ob miški nad

en: during (s)
sl: med (s)

en: show tooltip
sl: prikaži orodni namig

en: help
sl: pomoč

en: enable this, then click on a control element to see its online help
sl: omogočite to, potem kliknite na kontrolni element za pridobivanje pomoči o njem

en: define shortcuts
    ctrl+click to switch off overwrite confirmations
    
    hover over a widget and press keys with mouse click and scroll or move combinations
    repeat same combination again to delete mapping
    click on a widget, module or screen area to open the dialog for further configuration
sl: določite bližnjice
    krmilka+klik, da izklopite potrditve prepisovanja
    
    prehod kazalke nad gradnikom, pritisk tipke s klikom na miško in pomik ali premik kombinacije
    ponovite isto kombinacijo znova, da izbrišete preslikavo
    kliknite na gradnik, modul ali področje zaslona, da odprete pogovorno okno za nadaljnje konfiguracijo

en: show global preferences
sl: prikaži globalne preference

en: hinter
sl: zadaj

en: %s in current collection
sl: %s v trenutni zbirki

en: image infos
sl: informacije o sliki

en: click to exit from full preview layout.
sl: klikni za izhod iz postavitve polnega predogleda.

en: click to enter full preview layout.
sl: klikni za vstop v postavitev polnega predogleda.

en: click to enter culling layout in fixed mode.
sl: kliknite za vstop v postavitev fiksnega načina izločanja.

en: click to exit culling layout.
sl: kliknite za izstop iz postavitve izločanja.

en: click to enter culling layout in dynamic mode.
sl: kliknite za vstop v postavitev dinamičnega načina izločanja.

en: toggle filemanager layout
sl: preklopi v postavitev upravljalnika datotek

en: click to enter filemanager layout.
sl: klikni za vstop v postavitev upravljalnika datotek.

en: toggle zoomable lighttable layout
sl: preklopi na postavitev povečevalne osvetljene podlage

en: click to enter zoomable lighttable layout.
sl: kliknite za vstop v postavitev povečevalne osvetljene podlage.

en: toggle culling mode
sl: preklopi na način izločanja

en: toggle culling dynamic mode
sl: preklopi na dinamični način izločanja

en: toggle culling zoom mode
sl: preklopi na povečevalni način izločanja

en: exit current layout
sl: izhod iz trenutne postavitve

en: using absolute encoding; reinitialise to switch to relative
sl: uporaba absolutnega kodiranja; ponovna začetna vrednost za preklop na relativno

en: %d more identical (down) moves before switching to relative encoding
sl: %d več enakih pomikov (navzdol), pred preklopom na relativno kodiranje

en: switching encoding to relative (down = %d)
sl: preklop kodiranja na relativno (dol = %d)

en: %s opened as midi%d
sl: %s odprto kot midi%d

en: module toolbox
sl: orodjarna modulov

note: connect callbacks
en: set star rating for selected images
sl: nastavi ocene z zvezdicami za izbrane slike

en: timeline
sl: časovni trak

en: start selection
sl: začetek izbora

en: stop selection
sl: konec izbora

en: view toolbox
sl: poglej orodjarno

en: viewswitcher
sl: preklopnik pogledov

en: double-click to reset to `%s'
sl: dvokliknite da bi ponovno nastavili na '%s'

en: select file
sl: izberi datoteko

en: double-click to reset to `%d'
sl: dvokliknite za ponovno nastavitev na '%d'

en: double-click to reset to `%f'
sl: dvokliknite da bi ponovno nastavili na `%f'

en: Lua options
sl: možnosti Lua

en: darktable could not load `%s', switching to lighttable now.
    
    please check that the camera model that produced the image is supported in darktable
    (list of supported cameras is at https://www.darktable.org/resources/camera-support/).
    if you are sure that the camera model is supported, please consider opening an issue
    at https://github.com/darktable-org/darktable
sl: darktable ni mogel naložiti `%s', preklapljam na osvetljeno podlago.
    
    preverite ali je model kamere, ki je napravil to sliko, podprt v programu darktable
    (seznam podprtih modelov je na https://www.darktable.org/resources/camera-support/).
    če ste prepričani, da je model podprt, razmislite o prijavi opažanja na
    https://github.com/darktable-org/darktable

[ctx: darkroom]
en: loading `%s' ...
sl: nalaganje '%s' ...

en: gamut check
sl: kontrola barvnega razpona

en: soft proof
sl: preizkusni odtis

note: fail :(
en: no image to open!
sl: ni slike za odpiranje!

en: no user-defined presets for favorite modules were found
sl: ne najdem uporabnikovih nastavitev za priljubljene module

en: no styles have been created yet
sl: nobenega sloga še ni ustvarjenega

en: quick access to presets
sl: hitrih dostop do prednastavitev

en: quick access to styles
sl: hitri dostop do slogov

en: quick access for applying any of your styles
sl: hitri dostop za uporabo kateregakoli vašega sloga

en: second window
sl: drugo okno

en: display a second darkroom image window
sl: prikaži drugo okno programa darkroom

en: color assessment
sl: ocena barv

en: toggle ISO 12646 color assessment conditions
sl: preklopi v pogoje za oceno barve ISO 12646

en: toggle raw over exposed indication
    right click for options
sl: preklopi indikator preosvetljenosti
    desni klik za dodatne možnosti

en: select how to mark the clipped pixels
sl: izberite kako označiti izrezane piksle

en: mark with CFA color
sl: označi z barvo CFA

en: mark with solid color
sl: označi s trdno barvo

en: false color
sl: napačna barva

en: color scheme
sl: barvna shema

en: select the solid color to indicate over exposure.
    will only be used if mode = mark with solid color
sl: izberite trdno barvo za oznako preosvetljenosti.
    uporabili jo bomo samo v načinu 'označi s trdno barvo'

[ctx: solidcolor]
en: red
sl: rdeča

[ctx: solidcolor]
en: green
sl: zelena

[ctx: solidcolor]
en: blue
sl: modra

[ctx: solidcolor]
en: black
sl: črna

en: threshold of what shall be considered overexposed
    1.0 - white level
    0.0 - black level
sl: prag, kaj se bo štelo za preosvetljeno
    1.0 - nivo beline
    0.0 - nivo črnine

en: toggle clipping indication
    right click for options
sl: preklop indikatorja obrezovanja
    desni klik za možnosti

en: clipping preview mode
sl: predogled obrezovanja

en: select the metric you want to preview
    full gamut is the combination of all other modes
sl: izberite metriko, za katero želite predogled
    celotni barvni razpon je kombinacija vseh drugih načinov

en: full gamut
sl: celotni barvni razpon

en: any RGB channel
sl: katerikoli kanal RGB

en: luminance only
sl: samo svetlost

en: saturation only
sl: samo nasičenost

en: select colors to indicate clipping
sl: izberite barve za oznako clipinga

en: red & blue
sl: rdeča & modra

en: purple & green
sl: škrlatna & zelena

en: lower threshold
sl: spodnji prag

en: clipping threshold for the black point,
    in EV, relatively to white (0 EV).
    8 bits sRGB clips blacks at -12.69 EV,
    8 bits Adobe RGB clips blacks at -19.79 EV,
    16 bits sRGB clips blacks at -20.69 EV,
    typical fine-art mat prints produce black at -5.30 EV,
    typical color glossy prints produce black at -8.00 EV,
    typical B&W glossy prints produce black at -9.00 EV.
sl: prag obrezovanja za črno točko,
    v EV, glede na belo (0 EV).
    8-bitni sRGB posnetki črni pri -12,69 EV,
    8-bitni posnetki Adobe RGB so črni pri -19,79 EV,
    16-bitni sRGB posnetki so črni pri -20,69 EV,
    tipični umetniški odtisi na mat podlogah ustvarijo črno pri -5,30 EV,
    tipični barvni sijajni odtisi dajo črno pri -8,00 EV,
    tipični črno-beli sijajni odtisi dajo črno pri -9,00 EV.

en: upper threshold
sl: gornji prag

en: clipping threshold for the white point.
    100% is peak medium luminance.
sl: prag obreza za belo točko.
    100% je največja srednja svetlost.

en: softproof
sl: preizkusni odtis

en: toggle softproofing
    right click for profile options
sl: preklop preizkusnega odtisa
    desni klik za možnosti profila

en: toggle gamut checking
    right click for profile options
sl: preklapljaj preverjanje barvnega razpona
    desni klik za nastavitve profila

en: profiles
sl: profili

en: preview intent
sl: predogled namena

en: display profile
sl: profil zaslona

en: preview display profile
sl: profil prikaza predogleda

en: histogram profile
sl: profil histograma

en: second preview window ISO 12646 color assessment
sl: drugo okno za predogled ocene barv ISO 12646

en: color assessment second preview
sl: ocena barv drugi predogled

en: display ICC profiles
sl: zaslonski ICC profili

en: preview display ICC profiles
sl: predogled zaslonskih ICC profilov

en: softproof ICC profiles
sl: preizkusni odtis ICC profilov

en: histogram and color picker ICC profiles
sl: histogram in nabiralnik barve ICC profilov

en: toggle guide lines
    right click for guides options
sl: preklapljaj vodila
    desni klik za nastavitev vodil

note: Fullscreen preview key
en: full preview
sl: polni pogled

note: add an option to allow skip mouse events while other overlays are consuming mouse actions
en: force pan/zoom/rotate with mouse
sl: prisili pomik/povečevanje/zasuk z miško

note: Zoom shortcuts
en: zoom close-up
sl: približaj zelo blizu

note: zoom in/out zoom in/out/min/max
en: zoom in
sl: povečaj

en: zoom out
sl: oddalji

note: Shortcut to skip images
en: image forward
sl: slika naprej

en: image back
sl: slika nazaj

note: cycle overlay colors
en: cycle overlay colors
sl: kolobari barve prekrivne plasti

note: toggle visibility of drawn masks for current gui module
en: show drawn masks
sl: prikaži narisane maske

note: brush size +/-
en: increase brush size
sl: povečaj velikost čopiča

en: decrease brush size
sl: zmanjšaj velikost čopiča

note: brush hardness +/-
en: increase brush hardness
sl: povečaj trdoto čopiča

en: decrease brush hardness
sl: zmanjšaj trdoto čopiča

note: brush opacity +/-
en: increase brush opacity
sl: povečaj neprosojnost čopiča

en: decrease brush opacity
sl: pomanjšaj neprosojnost čopiča

note: undo/redo
en: undo
sl: prekliči zadnjo operacijo

en: redo
sl: ponovno uporabi zadnjo operacijo

note: change the precision for adjusting sliders with keyboard shortcuts
en: change keyboard shortcut slider precision
sl: spremeni natančnost drsnika za bližnjico na tipkovnici

en: keyboard shortcut slider precision: fine
sl: natančnost drsnika za bližnjico na tipkovnici: fino

en: keyboard shortcut slider precision: normal
sl: natančnost drsnika za bližnjico na tipkovnici: normalno

en: keyboard shortcut slider precision: coarse
sl: natančnost drsnika za bližnjico na tipkovnici: grobo

en: switch to lighttable
sl: preklop na osvetljeno podlago

en: zoom in the image
sl: zoom na sliko

en: unbounded zoom in the image
sl: neomejeni zoom na sliko

en: zoom to 100% 200% and back
sl: zoom na 100% 200% in nazaj

en: pan a zoomed image
sl: pomakni povečano sliko

en: [modules] expand module without closing others
sl: [modules] razširi modul brez zapiranja drugih

en: [modules] expand module and close others
sl: [modules] razširi modul in zapri druge

en: [modules] rename module
sl: [modules] preimenuj modul

en: [modules] change module position in pipe
sl: [modules] spremeni mesto v vrstnem redu modula zaporedju obdelav

en: good knight
sl: dober vitez

note: Show infos key
en: show infos
sl: prikaži informacije

en: middle
sl: srednja

en: open image in darkroom
sl: odpri sliko v temnici

en: switch to next/previous image
sl: preklopi na naslednjo/prejšnjo sliko

en: zoom to 100% and back
sl: zoom na 100% in nazaj

en: scroll the collection
sl: premik po zbirki

en: change number of images per row
sl: spremeni število slik v vrsti

en: select an image
sl: izberi sliko

en: select range from last image
sl: izberi obseg iz zadnje slike

en: add image to or remove it from a selection
sl: dodaj sliko ali odstrani jo iz izbire

en: change image order
sl: spremeni zaporedje slik

en: zoom all the images
sl: zoomiraj vse slike

en: pan inside all the images
sl: pomikaj se znotraj vseh slik

en: zoom current image
sl: zoomiraj trenutno sliko

en: pan inside current image
sl: premikaj se znotraj trenutne slike

en: zoom current image to 100% and back
sl: zoom na 100% in nazaj

en: zoom the main view
sl: zoomiraj glavni pogled

en: pan inside the main view
sl: premija se znotraj glavnega pogleda

en: set display profile
sl: nastavi profil zaslona

en: whole
sl: celo

en: leave
sl: zapusti

en: align images to grid
sl: poravnaj slike na mrežo

en: reset first image offset
sl: nastavi zamik prve slike

en: select toggle image
sl: izberi preklop slik

en: select single image
sl: izberi posamično sliko

note: zoom for full culling & preview
en: preview zoom 100%
sl: predogledni zoom 100%

en: preview zoom fit
sl: predogledni zoom prilagojen oknu

en: zoom max
sl: maksimalno povečaj

en: zoom min
sl: maksimalno oddalji

en: [on image] open in darkroom
sl: [on image] odpri v temnici

en: [on map] zoom map
sl: [on image] zoomiraj mapo

en: move image location
sl: preseli lokacijo slike

[ctx: view]
en: print
sl: tiskaj

en: end of images
sl: konec slik

en: end of images. press any key to return to lighttable mode
sl: konec slik. pritisnite katerokoli tipko za povratek v način osvetljene podlage

en: waiting to start slideshow
sl: čakam na zagon projekcije

en: slideshow paused
sl: projekcija zaustavljena

en: slideshow delay set to %d second | slideshow delay set to %d seconds
sl[0]: zamik prikaza projekcije na %d sekunde
sl[1]: zamik prikaza projekcije na %d sekundi
sl[2]: zamik prikaza projekcije na %d sekund
sl[3]: zamik prikaza projekcije na %d sekund

en: start and stop
sl: začni in zaustavi

en: exit slideshow
sl: izhod iz projekcije

en: slow down
sl: upočasni

en: speed up
sl: pospeši

en: step forward
sl: korak naprej

en: step back
sl: korak nazaj

en: go to next image
sl: pojdi na naslednjo sliko

en: go to previous image
sl: pojdi na prejšnjo sliko

en: new session initiated '%s'
sl: nova seja je zagnala '%s'

en: no camera with tethering support available for use...
sl: ne najdem nobene kamere, ki bi dovoljevala upravljanje...

en: left click
sl: levi klik

en: right click
sl: desni klik

en: middle click
sl: srednji klik

en: left double-click
sl: levi dvoklik

en: right double-click
sl: desni dvoklik

en: drag and drop
sl: povleci in spusti

en: left click+drag
sl: levi klik+povlek

en: right click+drag
sl: desni klik+povlek

en: darktable - accels window
sl: darktable - okno pospeševanja

en: switch to a classic window which will stay open after key release
sl: preklopi na klasično okno, ki bo ostalo odprto po sprostitvi tipke

note: we add the mouse actions too
en: mouse actions
sl: aktivnosti miške
