darktable - en to uk translation catalogue (4605 entries)

[ctx: preferences]
en: first instance
uk: перший екземпляр

[ctx: preferences]
en: last instance
uk: останній екземпляр

[ctx: preferences]
en: never
uk: ніколи

[ctx: preferences]
en: once a month
uk: раз на місяць

[ctx: preferences]
en: once a week
uk: раз на тиждень

[ctx: preferences]
en: once a day
uk: раз на день

[ctx: preferences]
en: on close
uk: при закритті

[ctx: preferences]
en: small
uk: малий

[ctx: preferences]
en: default
uk: за замовчуванням

[ctx: preferences]
en: large
uk: великий

[ctx: preferences]
en: unrestricted
uk: без обмежень

[ctx: preferences]
en: after edit
uk: після редагування

[ctx: preferences]
en: on import
uk: при імпорті

[ctx: preferences]
en: always
uk: завжди

[ctx: preferences]
en: only large entries
uk: лише великі записи

[ctx: preferences]
en: sensitive
uk: чутливо

[ctx: preferences]
en: insensitive
uk: нечутливо

[ctx: preferences]
en: multiple GPUs
uk: кілька GPU

[ctx: preferences]
en: very fast GPU
uk: дуже швидкий GPU

[ctx: preferences]
en: import time
uk: Час імпорту

[ctx: preferences]
en: folder name
uk: імена каталогів

[ctx: preferences]
en: none
uk: немає

[ctx: preferences]
en: mean
uk: середнє

[ctx: preferences]
en: min
uk: мін

[ctx: preferences]
en: max
uk: макс

en: select only new pictures
uk: Вибирати лише нові

en: only select images that have not already been imported
uk: Вибирати лише ті зображення, які ще не були імпортовані.

en: ignore non-raw images
uk: Ігнорувати не-raw зображення

en: if enabled, only raw files will be allowed to import. non-raw files will not be visible in the dialog and will not be imported.
uk: Якщо ввімкнено, буде дозволено імпортувати лише raw файли. Не-raw файли не відображатимуться в діалоговому вікні та не імпортуватимуться.

en: apply metadata
uk: Застосовувати метадані

en: apply some metadata to all newly imported images.
uk: Застосувати деякі метадані до всіх імпортованих зображень.

en: recursive directory
uk: Імпортувати з підкаталогами

en: recursive directory traversal when importing filmrolls
uk: Рекурсивний обхід каталогу під час імпорту фотоплівок.

en: creator to be applied when importing
uk: Автор (застосовується під час імпорту)

en: publisher to be applied when importing
uk: Видавець (застосовується під час імпорту)

en: rights to be applied when importing
uk: Права (застосовується під час імпорту)

en: comma separated tags to be applied when importing
uk: Теги, розділені комами (застосовуються під час імпорту)

en: import tags from XMP
uk: Імпортувати теги з XMP

en: initial rating
uk: Початковий рейтинг

en: initial star rating for all images when importing a filmroll
uk: Початковий рейтинг зірок для всіх зображень під час імпорту фотоплівки.

en: ignore EXIF rating
uk: Ігнорувати рейтинг з EXIF

en: ignore EXIF rating. if not set and EXIF rating is found, it overrides 'initial rating'
uk: Ігнорувати рейтинг з EXIF. Якщо це не встановлено і рейтинг в EXIF знайдено, він замінює "початковий рейтинг".

en: import job
uk: Завдання імпорту

en: name of the import job
uk: Ім'я завдання імпорту.

en: override today's date
uk: Замінити сьогоднішню дату

en: type a date in the form: YYYY:MM:DD[ hh:mm:ss[.sss]] if you want to override the current date/time used when expanding variables:
    $(YEAR), $(MONTH), $(DAY), $(HOUR), $(MINUTE), $(SECONDS), $(MSEC).
    let the field empty otherwise
uk: Введіть дату в форматі YYYY:MM:DD[ hh:mm:ss[.sss]], якщо ви хочете замінити позначку дати/часу, яка використовується при розгортанні змінних:
    $(YEAR), $(MONTH), $(DAY), $(HOUR), $(MINUTE), $(SECONDS), $(MSEC).
    Якщо не хочете заміни, залиште поле порожнім.

en: keep this window open
uk: Тримати це вікно відкритим

en: keep this window open to run several imports
uk: Тримайте це вікно відкритим для запуску декількох імпортів.

[ctx: preferences]
en: off
uk: вимкнено

[ctx: preferences]
en: hardness (relative)
uk: жорсткість (відносна)

[ctx: preferences]
en: hardness (absolute)
uk: жорсткість (абсолютна)

[ctx: preferences]
en: opacity (relative)
uk: непрозорість (відносна)

[ctx: preferences]
en: opacity (absolute)
uk: непрозорість (абсолютна)

[ctx: preferences]
en: brush size (relative)
uk: розмір пензля (відносний)

[ctx: preferences]
en: low
uk: слабке

[ctx: preferences]
en: medium
uk: середнє

[ctx: preferences]
en: high
uk: сильне

[ctx: preferences]
en: false color
uk: псевдоколір

[ctx: preferences]
en: grayscale
uk: відтінки сірого

[ctx: preferences]
en: top left
uk: зверху ліворуч

[ctx: preferences]
en: top right
uk: зверху праворуч

[ctx: preferences]
en: top center
uk: зверху в центрі

[ctx: preferences]
en: bottom
uk: низ

[ctx: preferences]
en: hidden
uk: приховано

en: show OSD
uk: OSD

en: toggle the visibility of the map overlays
uk: Перемикає видимість елементів керування і інформації на мапі.

en: filtered images
uk: Фільтрувати

en: when set limit the images drawn to the current filmstrip
uk: Показувати лише зображення з поточної плівки.

en: max images
uk: Максимально

en: the maximum number of image thumbnails drawn on the map
uk: Максимальна кількість мініатюр, розміщених на мапі.

en: group size factor
uk: Розмір групи

en: increase or decrease the spatial size of images groups on the map. can influence the calculation time
uk: Збільшити або зменшити просторовий розмір груп зображень на мапі. Може вплинути на час обчислення.

en: min images per group
uk: Мінімально в групі

en: the minimum number of images to set up an images group. can influence the calculation time.
uk: Мінімальна кількість зображень для створення групи зображень. Може вплинути на час обчислення.

[ctx: preferences]
en: thumbnail
uk: мініатюри

[ctx: preferences]
en: count
uk: Кількість зображень

en: thumbnail display
uk: Показ мініатюр

en: three options are available: images thumbnails, only the count of images of the group or nothing
uk: Доступні три варіанти: мініатюри, лише кількість зображень групи або нічого.

en: max polygon points
uk: Макс. точок полігонів

en: limit the number of points imported with polygon in find location module
uk: Обмежити кількість точок, імпортованих з багатокутником у модулі пошуку на мапі.

[ctx: preferences]
en: original
uk: залишити оригінальну

[ctx: preferences]
en: to 1/2
uk: до 1/2

[ctx: preferences]
en: to 1/3
uk: до 1/3

[ctx: preferences]
en: to 1/4
uk: до 1/4

[ctx: preferences]
en: bilinear
uk: білінійний

[ctx: preferences]
en: bicubic
uk: бікубічний

[ctx: preferences]
en: auto
uk: авто

[ctx: preferences]
en: RGB parade
uk: RGB-парад

[ctx: preferences]
en: left
uk: зліва

[ctx: preferences]
en: right
uk: справа

[ctx: preferences]
en: horizontal
uk: горизонтально

[ctx: preferences]
en: vertical
uk: вертикально

[ctx: preferences]
en: monochromatic
uk: монохроматична

[ctx: preferences]
en: analogous
uk: аналогова

[ctx: preferences]
en: analogous complementary
uk: аналогова комплементарна

[ctx: preferences]
en: complementary
uk: комплементарна

[ctx: preferences]
en: split complementary
uk: спліт-комплементарна

[ctx: preferences]
en: dyad
uk: діада

[ctx: preferences]
en: triad
uk: тріада

[ctx: preferences]
en: tetrad
uk: тетрада

[ctx: preferences]
en: square
uk: квадрат

[ctx: preferences]
en: normal
uk: нормальна

[ctx: preferences]
en: narrow
uk: вузька

[ctx: preferences]
en: line
uk: лінія

[ctx: preferences]
en: mm
uk: мм

[ctx: preferences]
en: cm
uk: см

[ctx: preferences]
en: inch
uk: дюйм

[ctx: preferences]
en: all
uk: всі

[ctx: preferences]
en: scene-referred (filmic)
uk: на основі сцен (filmic)

[ctx: preferences]
en: scene-referred (sigmoid)
uk: на основі сцен (сигмоїда)

[ctx: preferences]
en: display-referred (legacy)
uk: на основі відображення (застаріло)

en: camera time zone
uk: Часовий пояс камери

en: most cameras don't store the time zone in EXIF. give the correct time zone so the GPX data can be correctly matched
uk: Більшість камер на записує часовий пояс в EXIF. Вкажіть правильний часовий пояс, щоб дані з GPX були застосовані коректно.

[ctx: preferences]
en: no color
uk: не змінювати

[ctx: preferences]
en: illuminant color
uk: колір джерела світла

[ctx: preferences]
en: effect emulation
uk: емуляція ефекту

[ctx: preferences]
en: list
uk: список

[ctx: preferences]
en: tabs
uk: вкладки

[ctx: preferences]
en: columns
uk: колонки

[ctx: preferences]
en: active
uk: при наведенні

[ctx: preferences]
en: dim
uk: підсвічувати тьмяні

[ctx: preferences]
en: fade
uk: поступово прибирати

[ctx: preferences]
en: fit
uk: пріоритет імені модуля

[ctx: preferences]
en: smooth
uk: гасити одночасно при недостатній ширині

[ctx: preferences]
en: glide
uk: витісняти при недостатній ширині

en: this setting has been modified
uk: Цей параметр було змінено.

en: import
uk: Імпорт

en: session options
uk: Опції сеансу

en: base directory naming pattern
uk: Шаблон іменування базового каталогу

en: double click to reset to `%s'
uk: Подвійний клік для скидання до `%s'

en: part of full import path for an import session
uk: Частина повного шляху імпорту для сеансу імпорту.

en: sub directory naming pattern
uk: Шаблон іменування підкаталогів

en: keep original filename
uk: Зберегти оригінальне ім'я файлу

[ctx: preferences]
en: FALSE
uk: ВИМКНЕНО

en: keep original filename instead of a pattern while importing from camera or card
uk: Зберігати оригінальне ім’я файлу замість застосування шаблону під час імпортування з камери чи картки.

en: file naming pattern
uk: Шаблон іменування файлів

en: file naming pattern used for a import session
uk: Шаблон іменування файлів, який використовується для сеансу імпорту.

en: lighttable
uk: Світлий стіл

en: general
uk: Загальні

en: hide built-in presets for utility modules
uk: Приховати вбудовані пресети сервісних модулів

en: hides built-in presets of utility modules in presets menu.
uk: Приховує вбудовані пресети сервісних модулів в меню пресетів.

en: use single-click in the collections module
uk: Використовувати одиночне натискання в модулі колекцій

en: check this option to use single-click to select items in the collections module. this will allow you to do range selections for date-time and numeric values.
uk: Увімкніть цю опцію, щоб використовувати один клік для вибору елементів у модулі колекцій. Це дозволить вам вибирати діапазони для дати-часу та числових значень.

en: expand a single utility module at a time
uk: Розгортати одночасно лише один сервісний модуль

en: this option toggles the behavior of shift clicking in lighttable mode
uk: Ця опція перемикає поведінку shift+клік в режимі світлого стола.

en: scroll utility modules to the top when expanded
uk: Підняти розгорнутий сервісний модуль якнайвище в панелі

en: when this option is enabled then darktable will try to scroll the module to the top of the visible list
uk: Коли цю опцію ввімкнено, darktable спробує прокрутити модуль до початку видимого списку.

en: rating an image one star twice will not zero out the rating
uk: Повторна оцінка однією зіркою не обнуляє рейтинг

en: defines whether rating an image one star twice will zero out star rating
uk: Визначає, чи буде повторна оцінка зображення однією зіркою обнуляти рейтинг.

en: show scrollbars for central view
uk: Показати смуги прокрутки для центральної панелі

[ctx: preferences]
en: TRUE
uk: УВІМКНЕНО

en: defines whether scrollbars should be displayed
uk: Визначає, чи відображати смуги прокрутки.

en: show image time with milliseconds
uk: Показувати час зображення з мілісекундами

en: defines whether time should be displayed with milliseconds
uk: Визначає, чи відображати час із мілісекундами.

en: thumbnails
uk: Мініатюри

en: use raw file instead of embedded JPEG from size
uk: Розмір мініатюри, від якого використовується raw файл замість вбудованого JPEG

en: if the thumbnail size is greater than this value, it will be processed using raw file instead of the embedded preview JPEG (better but slower).
    if you want all thumbnails and pre-rendered images in best quality you should choose the *always* option.
    (more comments in the manual)
uk: Якщо розмір мініатюри перевищує це значення, вона буде створена з raw файлу замість використання
    вбудованого попереднього перегляду JPEG (краще, але повільніше).
    Якщо ви хочете мати усі мініатюри та попередньо створені зображення в найкращій якості, слід вибрати опцію *завжди*.
    (більше коментарів у посібнику)

en: high quality processing from size
uk: Мінімальний розмір для високоякісної обробки мініатюр

en: if the thumbnail size is greater than this value, it will be processed using the full quality rendering path (better but slower).
    if you want all thumbnails and pre-rendered images in best quality you should choose the *always* option.
    (more comments in the manual)
uk: Якщо розмір мініатюри перевищує це значення, вона буде оброблена із використанням
    повноякісного шляху візуалізації (краще, але повільніше).
    Якщо ви хочете мати усі мініатюри та попередньо створені зображення в найкращій якості, слід вибрати опцію *завжди*.
    (більше коментарів у посібнику)

en: enable disk backend for thumbnail cache
uk: Увімкнути запис кешу мініатюр на диск

en: if enabled, write thumbnails to disk (.cache/darktable/) when evicted from the memory cache.
    note that this can take a lot of memory (several gigabytes for 20k images) and will never delete cached thumbnails again.
    it's safe though to delete these manually, if you want. light table performance will be increased greatly when browsing a lot.
    to generate all thumbnails of your entire collection offline, run 'darktable-generate-cache'.
uk: Якщо ввімкнено, записує мініатюри на диск (.cache/darktable/) при витісненні з кешу пам'яті.
    Зауважте, що це може зайняти багато пам’яті (кілька гігабайт для 20 тис. зображень) і кешовані мініатюри ніколи не будуть видалятися.
    Якщо хочете, можете видалити їх вручну, це безпечно.
    З кешуванням продуктивність світлого столу значно збільшиться, якщо ви переглядаєте багато мініатюр.
    Щоб генерувати всі мініатюри всієї вашої колекції в автономному режимі, запустіть 'darktable-generate-cache'.

en: enable disk backend for full preview cache
uk: Увімкнути запис кешу повнорозмірних зображень на диск

en: if enabled, write full preview to disk (.cache/darktable/) when evicted from the memory cache.
    note that this can take a lot of memory (several gigabytes for 20k images) and will never delete cached thumbnails again.
    it's safe though to delete these manually, if you want.
    light table performance will be increased greatly when zooming image in full preview mode.
uk: Якщо ввімкнено, записує повний попередній перегляд на диск (.cache/darktable/) при витісненні з кешу пам'яті.
    Зауважте, що це може зайняти багато пам’яті (кілька гігабайт для 20 тис. зображень) і кешовані мініатюри ніколи не будуть видалятися.
    Якщо хочете, можете видалити їх вручну, це безпечно.
    З кешуванням продуктивність світлого столу значно збільшиться при масштабуванні зображення в режимі повного попереднього перегляду.

en: generate thumbnails in background
uk: Cтворювати мініатюри у фоновому режимі

en: if 'enable disk backend for thumbnail cache' is enabled thumbnails/mipmaps up to the selected size are generated while user is inactive in lighttable.
uk: Якщо активовано "Увімкнути запис кешу мініатюр на диск", мініатюри аж до вибраного розміру створюються, поки користувач неактивний в режимі Світлого стола.

en: reset cached thumbnails
uk: Скинути кешовані мініатюри

en: force thumbnails to be regenerated by resetting the database. this may be needed in case some thumbnails have been manually removed or corrupted.
uk: Примусово повторно створити мініатюри шляхом скидання в базі даних. Це може знадобитися, якщо деякі мініатюри пошкоджено або їх було видалено вручну.

en: delimiters for size categories
uk: Роздільники для категорій розміру

en: size categories are used to be able to set different overlays and CSS values depending of the size of the thumbnail, separated by |.
    for example, 120|400 means 3 categories of thumbnails: <120px, 120-400px, >400px
uk: Категорії розміру використовуються для того, щоб мати можливість встановлювати різні інформаційні накладання та значення CSS залежно
    від розміру мініатюри. Вони розділяються знаком '|'. Наприклад, 120|400 означає 3 категорії мініатюр: <120px, від 120px до 400px, >400px.

en: pattern for the thumbnail extended overlay text
uk: Шаблон для тексту розширеної інформації на мініатюрах

en: see manual to know all the tags you can use.
uk: Дивіться посібник, щоб дізнатися про всі теги, якими ви можете користуватися.

en: pattern for the thumbnail tooltip (empty to disable)
uk: Шаблон для спливних підказок мініатюр (порожній для вимкнення)

en: darkroom
uk: Темна кімната

en: scroll down to increase mask parameters
uk: Прокручувати вниз для збільшення параметрів маски

en: when using the mouse scroll wheel to change mask parameters, scroll down to increase the mask size, feather size, opacity, brush hardness and gradient curvature
    by default scrolling up increases these parameters
uk: Під час використання колеса прокрутки миші для зміни параметрів маски, прокручування вниз
    збільшуватиме розмір маски, розмір розтушовки, непрозорість, жорсткість пензля та вигин градієнта.
    За замовчуванням прокручування вгору збільшує ці параметри.

en: middle mouse button zooms to 200%
uk: Середня кнопка миші масштабує до 200%

en: if enabled, the zoom level will cycle between 100%, 200% and fit to viewport on middle mouse clicks. if disabled, it will toggle between viewport size and 100%, and the 'ctrl' key can be used to control the zoom level.
uk: Якщо увімкнено, рівень масштабування циклічно змінюватиметься між 100%, 200% і підгонкою до панелі перегляду при кліках середньою кнопкою миші. Якщо вимкнено, він буде перемикатись між розміром панелі перегляду та 100%, а клавішу Ctrl можна використовувати для керування рівнем масштабування.

en: pattern for the image information line
uk: Шаблон для інформаційного рядка зображення

en: see manual for a list of the tags you can use.
uk: Дивіться посібник, щоб дізнатися перелік тегів, якими ви можете користуватися.

en: position of the image information line
uk: Розміщення інформаційного рядка зображення

en: border around image in darkroom mode
uk: Облямівка навколо зображення в режимі темної кімнати

en: double click to reset to `%d'
uk: Подвійний клік для скидання до `%d'

en: process the image in darkroom mode with a small border. set to 0 if you don't want any border.
uk: Обробляти зображення в режимі темної кімнати з невеликою облямівкою.
    Встановіть в 0, якщо не хочете жодної облямівки.

en: reduce resolution of preview image
uk: Зменшити роздільну здатність попереднього перегляду

en: decrease to speed up preview rendering, may hinder accurate masking
uk: Зменшення прискорить візуалізацію попереднього перегляду, може заважати точному маскуванню.

en: show loading screen between images
uk: Показувати екран завантаження між зображеннями

en: show gray loading screen when navigating between images in the darkroom
    disable to just show a toast message
uk: Показувати сірий екран завантаження під час навігації між зображеннями в темній кімнаті.
    Якщо вимкнено, буде просто показуватись тимчасове сповіщення про виконання операції.

en: modules
uk: Модулі

en: display of individual color channels
uk: Відображення окремих кольорових каналів

en: defines how color channels are displayed when activated in the parametric masks feature.
uk: Визначає спосіб відображення кольорових каналів при активації у функції параметричних масок.

en: hide built-in presets for processing modules
uk: Приховати вбудовані пресети модулів обробки

en: hides built-in presets of processing modules in both presets and favourites menu.
uk: Приховує вбудовані пресети модулів обробки.

en: show the guides widget in modules UI
uk: Показувати віджет напрямних в інтерфейсі модулів

en: expand a single processing module at a time
uk: Розгортати одночасно лише один модуль обробки

en: this option toggles the behavior of shift clicking in darkroom mode
uk: Ця опція перемикає поведінку натискання з Shift в режимі темної кімнати.

en: only collapse modules in current group
uk: Згортати модулі лише в поточній групі

en: if only expanding a single module at a time, only collapse other modules in the current group - ignore modules in other groups
uk: В режимі розгортання лише одного модуля згортати інші модулі лише в поточній групі - ігнорувати модулі в інших групах.

en: expand the module when it is activated, and collapse it when disabled
uk: Розгортати активований модуль і згортати, коли його вимкнено

en: this option allows to expand or collapse automatically the module when it is enabled or disabled.
uk: Ця опція дозволяє автоматично розгортати або згортати модуль, коли він увімкнений або вимкнений.

en: scroll processing modules to the top when expanded
uk: Підняти розгорнутий модуль обробки якнайвище в панелі

en: show right-side buttons in processing module headers
uk: Показувати кнопки в заголовках модулів обробки

en: when the mouse is not over a module, the multi-instance, reset and preset buttons can be hidden:
     - 'always': always show all buttons,
     - 'active': only show the buttons when the mouse is over the module,
     - 'dim': buttons are dimmed when mouse is away,
     - 'auto': hide the buttons when the panel is narrow,
     - 'fade': fade out all buttons when panel narrows,
     - 'fit': hide all the buttons if the module name doesn't fit,
     - 'smooth': fade out all buttons in one header simultaneously,
     - 'glide': gradually hide individual buttons as needed
uk: Коли курсор не знаходиться над модулем, кнопки керування екземплярами, скидання та пресетів можуть бути приховані:
     - 'Завжди': завжди показувати всі кнопки,
     - 'При наведенні': відображати кнопки лише тоді, коли курсор знаходиться над модулем,
     - 'Підсвічувати тьмяні': кнопки затемнені, коли курсор не над модулем,
     - 'Авто': приховати кнопки, коли панель вузька,
     - 'Поступово прибирати': поступово прибирати всі кнопки, коли панель звужується,
     - 'Пріоритет імені модуля': приховати всі кнопки, якщо ім'я модуля не вміщується,
     - 'Гасити одночасно': всі кнопки в одному заголовку одночасно тьмяніють, а далі зникають,
     - 'Витісняти при недостатній ширині': поступово приховуються окремі кнопки за потреби

en: show mask indicator in module headers
uk: Показувати індикатор маски в заголовках модулів

en: if enabled, an icon will be shown in the header of any processing modules that have a mask applied
uk: Якщо ввімкнено, у заголовку будь-яких модулів обробки, до яких застосовано маску, відображатиметься піктограма.

en: prompt for name on addition of new instance
uk: Запитувати ім'я при додаванні нового екземпляра

en: if enabled, a rename prompt will be present for each new module instance (either new instance or duplicate)
uk: Якщо ввімкнено, запит на перейменування з'являтиметься для кожного нового екземпляра модуля (як нового екземпляра, так і дубліката).

en: automatically update module name
uk: Автоматично оновлювати ім'я модуля

en: if enabled, the module name will be automatically updated to match a preset name or a preset instance name if present.
uk: Якщо ввімкнено, ім'я модуля буде автоматично оновлено відповідно до імені пресету або імені екземпляра пресету, якщо він є.

en: processing
uk: Обробка

en: image processing
uk: Обробка зображення

en: always use LittleCMS 2 to apply output color profile
uk: Завжди використовувати LittleCMS 2, щоб застосувати вихідний колірний профіль

en: this is slower than the default.
uk: Це повільніше, ніж за замовчуванням.

en: pixel interpolator (warp)
uk: Інтерполятор пікселів (деформації)

en: pixel interpolator used in modules for rotation, lens correction, liquify, cropping and final scaling (bilinear, bicubic, lanczos2).
uk: Інтерполятор пікселів, що використовується при обертанні, корекції оптики, пластичних
    деформаціях, обрізанні та остаточному масштабуванні (білінійний, бікубічний, lanczos2).

en: pixel interpolator (scaling)
uk: Інтерполятор пікселів (масштабування)

en: pixel interpolator used for scaling (bilinear, bicubic, lanczos2, lanczos3).
uk: Інтерполятор пікселів, що використовується при масштабуванні
    (білінійний, бікубічний, lanczos2, lanczos3).

en: LUT 3D root folder
uk: Кореневий каталог LUT 3D

en: select directory
uk: Виберіть каталог

en: this folder (and sub-folders) contains LUT files used by LUT 3D module. (need a restart).
uk: Цей каталог (і вкладені каталоги) містить файли LUT, що використовуються модулем LUT 3D.
    (потрібен перезапуск).

en: auto-apply pixel workflow defaults
uk: Автозастосування замовчувань робочого процесу

en: scene-referred workflow is based on linear modules and will auto-apply filmic or sigmoid, color calibration and exposure,
    display-referred workflow is based on Lab modules and will auto-apply base curve, white balance and the legacy module pipe order.
uk: "На основі сцен" базується на лінійних модулях і автоматично застосовуватиме
    модулі 'Filmic RGB' або 'Сигмоїда', 'Калібрування кольору' та 'Експозиція'.
    "На основі відображення" базується на Lab модулях і автоматично застосовуватиме
    модулі 'Базова крива', 'Баланс білого' та застарілий порядок модулів у конвеєрі.

en: auto-apply per camera basecurve presets
uk: Автозастосування пресетів базових кривих у відповідності до камери

en: use the per-camera basecurve by default instead of the generic manufacturer one if there is one available (needs a restart).
    this option is taken into account when the "auto-apply pixel workflow defaults" is set to "display-referred".
    to prevent auto-apply basecurve presets "auto-apply pixel workflow defaults" should be set to "none"
uk: Використовувати за замовчуванням базову криву для кожної камери замість загальної для виробника, якщо вона доступна (потрібен перезапуск).
    Ця опція враховується, коли для "автозастосування замовчувань робочого процесу" встановлено значення "на основі відображення".
    Для запобігання автоматичному застосуванню пресетів базової кривої "автозастосування замовчувань робочого процесу" має бути встановлено на "немає".

en: detect monochrome previews
uk: Виявляти монохромні зображення

en: many monochrome images can be identified via EXIF and preview data. beware: this slows down imports and reading of EXIF data
uk: Багато монохромних зображень можна ідентифікувати за допомогою даних EXIF та попереднього перегляду.
    Будьте обережні: це уповільнює імпорт та зчитування даних EXIF.

en: show warning messages
uk: Показувати попереджувальні повідомлення

en: display messages in modules to warn beginner users when non-standard and possibly harmful settings are used in the pipeline.
    these messages can be false-positive and should be disregarded if you know what you are doing. this option will hide them all the time.
uk: Відображати повідомлення в модулях, щоб попереджати початківців, коли в конвеєрі використовуються нестандартні та, можливо, шкідливі налаштування.
    Ці повідомлення можуть бути хибнопозитивними, і їх слід ігнорувати, якщо ви знаєте, що робите. Цей параметр буде постійно їх приховувати.

en: CPU / memory
uk: CPU / Пам'ять

en: darktable resources
uk: Рівень ресурсів для darktable

en: defines how much darktable may take from your system resources:
     - 'default': darktable takes ~50% of your systems resources and gives darktable enough to be still performant.
     - 'small': should be used if you are simultaneously running applications taking large parts of your systems memory or OpenCL/GL applications like games or Hugin.
     - 'large': is the best option if you are mainly using darktable and want it to take most of your systems resources for performance.
     - 'unrestricted': should only be used for developing extremely large images as darktable will take all of your systems resources
       and thus might lead to swapping and unexpected performance drops.
       use with caution and not recommended for general use!
uk: Визначає, скільки darktable може забрати з ваших системних ресурсів.
     - 'За замовчуванням': займає ~50% ресурсів вашої системи і дає достатню продуктивність darktable.
     - 'Малий': слід використовувати, якщо ви запускаєте одночасно програми, що займають значну частину пам’яті вашої системи, або програми OpenCL/GL, такі як ігри чи Hugin.
     - 'Великий': це найкращий варіант, якщо ви в основному використовуєте darktable і хочете, щоб вона забирала більшість ваших системних ресурсів для продуктивності.
     - 'Без обмежень': слід використовувати лише для обробки надзвичайно великих зображень, оскільки darktable забере майже всі ваші системні ресурси,
       що може призвести до свопінгу та несподіваного падіння продуктивності.
       Використовуйте 'без обмежень' з обережністю, не рекомендується для загального використання!

en: prefer performance over quality
uk: Віддавати перевагу продуктивності перед якістю

en: if switched on, thumbnails and previews are rendered at lower quality but 4 times faster
uk: Якщо ввімкнено, мініатюри та попередній перегляд відображаються з нижчою якістю, але в 4 рази швидше.

en: activate OpenCL support
uk: Активувати підтримку OpenCL

en: if found, use OpenCL runtime on your system to speed up processing.
    can be switched on and off at any time.
uk: Якщо OpenCL знайдено у вашій системі, використовуйте його для прискорення обробки.
    Можна вмикати та вимикати в будь-який час.

en: not available
uk: Недоступно

en: not available on this system
uk: Недоступно на цій системі.

en: OpenCL scheduling profile
uk: Профіль планування OpenCL

en: defines how preview and full pixelpipe tasks are scheduled on OpenCL enabled systems:
     - 'default': GPU processes full and CPU processes preview pipe (adaptable by config parameters),
     - 'multiple GPUs': process both pixelpipes in parallel on two different GPUs,
     - 'very fast GPU': process both pixelpipes sequentially on the GPU.
uk: Визначає, як завдання попереднього перегляду і повного конвеєра плануються в системах із підтримкою OpenCL:
     - 'За замовчуванням': GPU обробляє повний конвеєр, а CPU конвеєр попереднього перегляду.
     - 'Кілька GPU': ці два конвеєра обробляються паралельно на двох різних GPU.
     - 'Дуже швидкий GPU': ці два конвеєра обробляються послідовно на GPU.

en: use all device memory
uk: Використовувати всю пам'ять пристрою

en: if enabled darktable will use all device memory except a safety margin (headroom, default is 600MB)
uk: Якщо ввімкнено, Darktable використовуватиме всю пам’ять пристрою, окрім запасу безпеки (запас, за замовчуванням – 600 МБ)

en: OpenCL drivers
uk: Драйвери OpenCL

en: Intel(R) OpenCL Graphics for all supported platforms (vendor provided)
uk: Intel® OpenCL Graphics для всіх підтримуваних платформ (надається вендором)

en: Nvidia CUDA based OpenCL (vendor provided)
uk: OpenCL на основі Nvidia CUDA (надається вендором)

en: AMD Accelerated Parallel Processing (vendor provided)
uk: AMD Accelerated Parallel Processing (надається вендором)

en: RustiCL Mesa OpenCL, still unstable. if you want to use this, you should disable the vendor driver
uk: RustiCL Mesa OpenCL, все ще нестабільний. Якщо ви хочете використовувати це, вам слід вимкнути драйвер вендора

en: Apple OpenCL (vendor provided)
uk: Apple OpenCL (надається вендором)

en: Microsoft OpenCLOn12, only use this if the vendor provided driver does not work or there is none provided.
uk: Microsoft OpenCLOn12, використовуйте це, лише якщо наданий вендором драйвер не працює або його немає.

en: other platforms
uk: Інші платформи

en: if set, all unspecified platforms are accepted. only do this if no vendor driver is available
uk: Якщо встановлено, приймаються всі невизначені платформи. Робіть це, лише якщо драйвер вендора недоступний

en: security
uk: Безпека

en: ask before removing images from the library
uk: Запитувати перед вилученням зображень з бібліотеки

en: always ask the user before removing image information from the library
uk: Завжди запитувати користувача, перш ніж інформацію про зображення буде вилучено з бібліотеки.

en: ask before deleting images from disk
uk: Запитувати перед видаленням зображень з диска

en: always ask the user before any image file is deleted
uk: Завжди запитувати користувача перед видаленням будь-якого файлу зображення.

en: ask before discarding history stack
uk: Запитувати перед видаленням історії змін

en: always ask the user before history stack is discarded on any image
uk: Завжди запитувати користувача, перш ніж історію змін буде видалено для будь-якого зображення.

en: try to use trash when deleting images
uk: Намагатись використовувати сміттєвий кошик при видаленні зображень

en: send files to trash instead of permanently deleting files on system that supports it
uk: Відправляти файли в сміттєвий кошик замість того, щоб назавжди видаляти файли в системі, яка це підтримує.

en: ask before moving images from film roll folder
uk: Запитувати перед переміщенням зображень з каталогу плівки

en: always ask the user before any image file is moved.
uk: Завжди запитувати користувача, перш ніж будь-який файл зображення буде переміщений.

en: ask before copying images to new film roll folder
uk: Запитувати перед копіюванням зображень до нового каталогу плівки

en: always ask the user before any image file is copied.
uk: Завжди запитувати користувача, перш ніж будь-який файл зображення буде скопійовано.

en: ask before removing empty folders
uk: Запитувати перед видаленням порожніх каталогів

en: always ask the user before removing any empty folder. this can happen after moving or deleting images.
uk: Завжди запитувати користувача, перш ніж видаляти порожній каталог. Це може статися після переміщення або видалення зображень.

en: ask before deleting a tag
uk: Запитувати перед видаленням тегу

en: ask before deleting a style
uk: Запитувати перед видаленням стилю

en: ask before deleting a preset
uk: Запитувати перед видаленням пресету

en: will ask for confirmation before deleting or overwriting a preset
uk: Попросить підтвердження перед видаленням або перезаписом пресету.

en: ask before exporting in overwrite mode
uk: Запитувати перед експортом в режимі перезапису

en: will ask for confirmation before exporting files in overwrite mode
uk: Попросить підтвердження перед експортом файлів у режимі перезапису.

note: italic
en: other
uk: Інше

en: password storage backend to use
uk: Бекенд для зберігання паролів

en: the storage backend for password storage: auto, none, libsecret, kwallet
uk: Бекенд для зберігання паролів: Авто, Немає, libsecret, kwallet

en: executable for playing audio files
uk: Програма для програвання звукових файлів

en: this external program is used to play audio files some cameras record to keep notes for images
uk: Ця зовнішня програма використовується для відтворення аудіо-файлів,
    які деякі камери можуть записувати, щоб зберігати нотатки до зображень.

en: storage
uk: Збереження даних

en: database
uk: База даних

en: create database snapshot
uk: Створити знімок бази даних

en: database snapshots are created right before closing darktable. options allow you to choose how often to make snapshots:
     - 'never': simply don't do snapshots. that way the only snapshots done are mandatory version-upgrade snapshots
     - 'once a month': create snapshot if a month has passed since last snapshot
     - 'once a week': create snapshot if 7 days had passed since last snapshot
     - 'once a day': create snapshot if over 24h passed since last snapshot
     - 'on close': create snapshot every time darktable is closed
uk: Знімки бази даних створюються безпосередньо перед закриттям darktable. Опції дозволяють вибрати, як часто робити знімки:
     - 'Ніколи': знімки просто не робляться. Таким чином, єдині зроблені знімки - це обов’язкові знімки при оновленні версії.
     - 'Раз на місяць': створює знімок, якщо з моменту останнього знімка минув місяць чи більше.
     - 'Раз на тиждень': створює знімок, якщо з моменту останнього знімка минуло 7 днів чи більше.
     - 'Раз на день': створює знімок, якщо з моменту останнього знімка минуло 24 години чи більше.
     - 'При закритті': створює знімок кожного разу, коли darktable закривають.

en: how many snapshots to keep
uk: Скільки знімків зберігати

en: after successfully creating snapshot, how many older snapshots to keep (excluding mandatory version update ones). enter -1 to keep all snapshots
    keep in mind that snapshots do take some space and you only need the most recent one for successful restore
uk: Після успішного створення знімка, скільки старих знімків зберігати (за винятком обов'язкових при оновленні версій).
    Введіть -1, щоб зберегти всі знімки.
    Майте на увазі, що знімки займають трохи місця, а для успішного відновлення вам потрібен лише найновіший.

en: XMP sidecar files
uk: Файли XMP

en: create XMP files
uk: Створювати XMP файли

en: XMP sidecar files hold information about all your development steps to allow flawless re-importing of image files.
    
    depending on the selected mode sidecar files will be created:
     - 'never'
     - 'on import': immediately after importing the image
     - 'after edit': after any user change on the image or adding tags.
uk: Файли XMP містять інформацію про всі ваші кроки обробки, що дає змогу
    повторно імпортувати файли зображень зі збереженням усіх редагувань.
    
    Залежно від вибраного режиму файли XMP будуть створюватись:
     - 'Ніколи'
     - 'При імпорті': одразу після імпорту зображення
     - 'Після редагування': після будь-якої зробленої користувачем зміни зображення або додавання тегів.

en: store XMP tags in compressed format
uk: Зберігати теги XMP у стислому форматі

en: entries in XMP tags can get rather large and may exceed the available space to store the history stack in output files.
    this option allows XMP tags to be compressed and save space.
uk: Записи в тегах XMP можуть стати досить великими і перевищувати
    доступний простір для зберігання історії змін у вихідних файлах.
    Цей параметр дозволяє стиснути теги XMP та заощадити місце.

en: auto-save interval
uk: Інтервал автоматичного збереження

en: automatically save history while developing using the given interval (in seconds); set to zero to disable auto-saving. auto-saving might be disabled on slow drives.
uk: Автоматично зберігати історію під час обробки з заданим інтервалом (у секундах); встановіть нуль, щоб вимкнути автоматичне збереження. Автозбереження може бути вимкнено на повільних дисках.

en: look for updated XMP files on startup
uk: Шукати оновлення файлів XMP при запуску

en: check file modification times of all XMP files on startup to check if any got updated in the meantime
uk: Перевіряти час модифікації всіх файлів XMP під час запуску, щоб дізнатися, чи якісь із них оновлювалися поза darktable.

en: miscellaneous
uk: Різне

en: interface
uk: Інтерфейс

en: load default shortcuts at startup
uk: Завантажувати стандартні прискорювачі під час запуску

en: load default shortcuts before user settings. switch off to prevent deleted defaults returning
uk: Завантажувати прискорювачі за замовчуванням перед налаштованими користувачем.
    Вимкніть, щоб запобігти поверненню видалених налаштувань за замовчуванням.

en: scale slider step with min/max
uk: Масштабувати крок повзунка відповідно до мін/макс

en: vary slider step size with min/max range
uk: Змінювати розмір кроку повзунка відповідно до діапазону мін/макс.

en: sort built-in presets first
uk: Показувати вбудовані пресети на початку

en: whether to show built-in presets first before user's presets in presets menu.
uk: Чи показувати вбудовані пресети перед пресетами користувача в меню пресетів.

en: mouse wheel scrolls modules side panel by default
uk: Колесо миші прокручує бічну панель модулів

en: when enabled, use mouse wheel to scroll modules side panel.  use ctrl+alt to use mouse wheel for data entry.  when disabled, this behavior is reversed
uk: Якщо ввімкнено, використовуйте коліщатко миші для прокрутки бічної панелі модулів.
    Використовуйте Ctrl+Alt з коліщатком миші для введення даних.
    Коли вимкнено, ця поведінка змінюється на зворотну.

en: always show panels' scrollbars
uk: Завжди показувати смуги прокрутки панелей

en: defines whether the panel scrollbars should be always visible or activated only depending on the content.  (need a restart)
uk: Визначає, чи повинні смуги прокрутки панелей бути завжди видимими або активованими лише залежно від вмісту.
    (потрібен перезапуск)

en: duration of the UI transitions in ms
uk: Тривалість переходів інтерфейсу (в мс)

en: how long the transitions take (in ms) for expanding or collapsing modules and other UI elements
uk: Скільки часу (в мс) займають переходи для розгортання або згортання модулів та інших елементів інтерфейсу.

en: position of the scopes module
uk: Розташування модуля гістограм

en: position the scopes at the top-left or top-right of the screen
uk: Розташування гістограм у верхньому лівому або правому куті екрана.

en: method to use for getting the display profile
uk: Метод для отримання профілю монітора

en: this option allows to force a specific means of getting the current display profile.
    this is useful when one alternative gives wrong results
uk: Ця опція дозволяє вибрати певний спосіб отримання поточного профілю відображення.
    Це корисно, коли одна з альтернатив дає неправильні результати.

en: order or exclude MIDI devices
uk: Упорядкувати або виключити MIDI-пристрої

en: comma-separated list of device name fragments that if matched load MIDI device at id given by location in list
    or if preceded by '-' prevent matching devices from loading. add encoding and number of knobs like 'BeatStep:63:16'
uk: Розділений комами список фрагментів імен пристроїв, які, якщо знайдені в імені, завантажують пристрій MIDI з ідентифікатором, заданим місцем у списку.
    Або, якщо фрагментам передує '-', запобігають завантаженню відповідних пристроїв. Додайте кодування та кількість регуляторів, як-от "BeatStep:63:16".

note: tags
en: tags
uk: Теги

en: omit hierarchy in simple tag lists
uk: Опустити ієрархію у простих списках тегів

en: when creating an XMP sidecar file the hierarchical tags are also added as a simple list
    of non-hierarchical ones to make them visible to some other programs.
    when this option is checked darktable will only include their last part
    and ignore the rest. so 'foo|bar|baz' will only add 'baz'.
uk: При створенні файлу XMP ієрархічні теги також додаються у вигляді простого списку
    неієрархічних тегів, щоб зробити їх видимими для деяких інших програм.
    Коли цю опцію ввімкнено, Darktable включатиме лише останню частину,
    а решту ігноруватиме. У такому випадку 'foo | bar | baz' додасть лише 'baz'.

en: shortcuts with multiple instances
uk: Клавіатурні прискорювачі з кількома екземплярами

en: prefer focused instance
uk: Пріоритет екземпляра в фокусі

en: where multiple instances of a module are present, apply shortcuts to the instance that has focus
    if none are focused, the preferences below control rules that are followed (in order) to decide which module instance shortcuts will be applied to.
    note: blending shortcuts always apply to the focused instance
uk: Якщо присутні кілька екземплярів модуля, прискорювачі застосовуються до екземпляра, який має фокус.
    Якщо жоден з них не сфокусований, наведені нижче опції встановлюють правила, які виконуються (по порядку), щоб вирішити, до якого екземпляра модуля застосовуються клавіатурні прискорювачі.
    Примітка: прискорювачі змішування завжди застосовуються до сфокусованого екземпляра.

en: prefer expanded instances
uk: Пріоритет розгорнутих екземплярів

en: if instances of the module are expanded, ignore collapsed instances
uk: Якщо є розгорнуті екземпляри модуля, ігнорувати згорнуті екземпляри.

en: prefer enabled instances
uk: Пріоритет увімкнених екземплярів

en: after applying the above rule, if instances of the module are active, ignore inactive instances
uk: Після застосування вищезазначеного правила, якщо є активні екземпляри модуля, ігнорувати неактивні екземпляри.

en: prefer unmasked instances
uk: Пріоритет незамаскованих екземплярів

en: after applying the above rules, if instances of the module are unmasked, ignore masked instances
uk: Після застосування вищезазначених правил, якщо є незамасковані екземпляри модуля, ігнорувати замасковані екземпляри.

en: selection order
uk: Порядок вибору

en: after applying the above rules, apply the shortcut based on its position in the pixelpipe
uk: Після застосування вищезазначених правил застосувати прискорювач, виходячи з положення в конвеєрі обробки.

en: allow visual assignment to specific instances
uk: Дозволити візуальне призначення певним екземплярам

en: when multiple instances are present on an image this allows shortcuts to be visually assigned to those specific instances
    otherwise shortcuts will always be assigned to the preferred instance
uk: Коли присутні кілька екземплярів, це дозволяє візуально призначати прискорювачі цим конкретним екземплярам.
    Інакше прискорювачі завжди призначатимуться пріоритетному екземпляру.

en: map / geolocalization view
uk: Режим мапи / геолокалізація

en: pretty print the image location
uk: Геокоординати в форматі градуси і хвилини

en: show a more readable representation of the location in the image information module
uk: Показати більш читабельні координати місця в інформаційному модулі зображення.

en: slideshow view
uk: Режим слайд-шоу

en: waiting time between each picture in slideshow
uk: Час очікування між кожним знімком у слайд-шоу

en: do not set the 'uncategorized' entry for tags
uk: Не встановлювати категорію "без категорії" для тегів

en: do not set the 'uncategorized' entry for tags which do not have children
uk: Не встановлювати категорію "без категорії" для тегів, у яких немає нащадків.

en: tags case sensitivity
uk: Чутливість до регістру в тегах

en: tags case sensitivity. without the Sqlite ICU extension, insensitivity works only for the 26 latin letters
uk: Чутливість до регістру в тегах. Без розширення Sqlite ICU нечутливість працює лише для 26 латинських літер.

en: number of collections to be stored
uk: Скільки колекцій зберігати

en: the number of recent collections to store and show in this list
uk: Кількість недавніх колекцій для зберігання та показу в цьому списку.

en: hide the history button and show a specific module instead
uk: Приховати кнопку історії та показати натомість модуль

en: hide the history button and show the recent collections module instead
uk: Приховати кнопку історії та показати модуль останніх колекцій.

en: number of folder levels to show in lists
uk: Кількість рівнів каталогів у списках плівок

en: the number of folder levels to show in film roll names, starting from the right
uk: Кількість рівнів каталогів для відображення в назвах плівок, починаючи справа.

en: sort film rolls by
uk: Порядок сортування плівок

[ctx: preferences]
en: chronological
uk: хронологічний

en: sets the collections-list order for film rolls
uk: Установити порядок сортування в колекціях для плівок.

en: sort collection descending
uk: Сортувати у низхідному порядку

en: sort the following collections in descending order: 'film roll' by folder, 'folder', 'times' (e.g. 'capture date')
uk: Сортувати наступні колекції у низхідному порядку:
    'плівка' за каталогом, 'каталог', 'за часом' (як-от: 'дата зйомки').

en: prefer a history button in the collections module
uk: Віддати перевагу кнопці історії в модулі колекцій

en: hide this module and instead access collections history with a button in the collections module
uk: Приховати цей модуль і натомість отримати доступ до історії колекцій за допомогою кнопки в модулі колекцій.

en: suggested tags level of confidence
uk: Рівень впевненості запропонованих тегів

en: level of confidence to include the tag in the suggestions list, 0: all associated tags, 99: 99% matching associated tags, 100: no matching tag to show only recent tags (faster)
uk: Рівень впевненості, щоб включити тег до списку пропозицій,
    0: усі пов'язані теги, 99: з рівнем від 99%, 100: лише недавні теги (швидше)

en: number of recently attached tags
uk: Кількість недавно доданих тегів

en: number of recently attached tags which are included in the suggestions list. the value `-1' disables the recent list
uk: Кількість недавно доданих тегів, які включені до списку пропозицій.
    Значення `-1' вимикає список недавніх тегів.

en: lens shift (vertical)
uk: Корекція по вертикалі

en: lens shift (horizontal)
uk: Корекція по горизонталі

en: shear
uk: Корекція по діагоналі

note: focal length
en: focal length
uk: Фокусна відстань

en: crop factor
uk: Кроп-фактор

en: lens dependence
uk: Залежність від об'єктива

en: aspect adjust
uk: Регулювання співвідношення сторін

en: lens model
uk: Модель об'єктива

en: automatic cropping
uk: Автоматичне кадрування

en: generic
uk: Загальна

en: specific
uk: Уточнена

note: DEVELOP_MASK_DISABLED
en: off
uk: Вимкнено

en: largest area
uk: Найбільший розмір

en: original format
uk: Оригінальний формат

en: fusion
uk: Злиття

en: exposure shift
uk: Відстань між експозиціями

en: exposure bias
uk: Зміщення експозиції

en: preserve colors
uk: Метод збереження кольорів

en: none
uk: Немає

en: luminance
uk: Яскравість

en: max RGB
uk: Макс. RGB

en: average RGB
uk: Середнє RGB

en: sum RGB
uk: Сума RGB

en: norm RGB
uk: Норм. RGB

en: basic power
uk: Степенева функція

en: black level correction
uk: Корекція рівня чорного

en: highlight compression
uk: Стиснення світлих тонів

en: middle gray
uk: Середній сірий

en: midtone range
uk: Діапазон середніх тонів

en: bilateral grid
uk: Білатеральна сітка

en: local laplacian filter
uk: Локальний фільтр Лапласа

en: blur type
uk: Тип розмиття

en: blur radius
uk: Радіус розмиття

en: diaphragm blades
uk: Кількість пелюсток діафрагми

en: concavity
uk: Увігнутість

en: linearity
uk: Лінійність

en: rotation
uk: Обертання

en: direction
uk: Напрямок

en: curvature
uk: Вигин

en: offset
uk: Зміщення

en: lens
uk: Об'єктив

en: motion
uk: Рух

en: gaussian
uk: Гауссівський

en: aspect ratio
uk: Співвідношення сторін

note: // portrait / landscape
en: orientation
uk: Орієнтація

en: border size
uk: Розмір облямівки

en: horizontal offset
uk: Горизонтальне зміщення

en: vertical offset
uk: Вертикальне зміщення

en: frame line size
uk: Розмір лінії рамки

en: frame line offset
uk: Зміщення лінії рамки

en: basis
uk: Базис

en: auto
uk: Авто

en: portrait
uk: Портрет

en: landscape
uk: Ландшафт

en: width
uk: Ширина

en: height
uk: Висота

en: shorter
uk: Коротший

en: longer
uk: Довший

en: avoid colorshift
uk: Уникати зміщення кольорів

en: iterations
uk: Ітерації

en: once
uk: один

en: twice
uk: два

en: three times
uk: три

en: four times
uk: чотири

en: five times
uk: п'ять

en: guide
uk: Направляючий канал

en: radius
uk: Радіус

en: strength
uk: Інтенсивність

en: correction mode
uk: Режим корекції

en: very large chromatic aberration
uk: Дуже велика хроматична аберація

en: red
uk: червоний

en: green
uk: зелений

en: blue
uk: синій

en: standard
uk: стандартний

en: darken only
uk: Лише затемнення

en: brighten only
uk: Лише освітлення

en: input blur radius
uk: Вхідний радіус розмивання

en: pixellation radius
uk: Радіус пікселяції

en: output blur radius
uk: Вихідний радіус розмивання

en: noise level
uk: Рівень шуму

en: normalize channels
uk: Нормалізувати канали

en: F source
uk: F джерело

en: LED source
uk: LED джерело

en: gamut compression
uk: Стиснення охоплення

en: clip negative RGB from gamut
uk: Обрізати негативні значення RGB з охоплення

en: saturation algorithm
uk: Алгоритм насиченості

en: same as pipeline (D50)
uk: Як в конвеєрі обробки (D50)

en: A (incandescent)
uk: A (лампа розжарювання)

en: D (daylight)
uk: D (денне світло)

en: E (equi-energy)
uk: E (еквіенергетичне)

en: F (fluorescent)
uk: F (флуоресцентна лампа)

en: LED (LED light)
uk: LED (LED світло)

en: Planckian (black body)
uk: Планківський (чорне тіло)

en: custom
uk: Власний

en: (AI) detect from image surfaces...
uk: (AI) виявлення з поверхонь зображення...

en: (AI) detect from image edges...
uk: (AI) виявлення з контурів зображення...

en: as shot in camera
uk: Як знято в камері

en: F1 (Daylight 6430 K) – medium CRI
uk: F1 (денне світло 6430 K) – середній CRI

en: F2 (Cool White 4230 K) – medium CRI
uk: F2 (холодне біле 4230 K) – середній CRI

en: F3 (White 3450 K) – medium CRI
uk: F3 (біле 3450 K) – середній CRI

en: F4 (Warm White 2940 K) – medium CRI
uk: F4 (тепле біле 2940 K) – середній CRI

en: F5 (Daylight 6350 K) – medium CRI
uk: F5 (денне світло 6350 K) – середній CRI

en: F6 (Lite White 4150 K) – medium CRI
uk: F6 (світло-біле 4150 K) – середній CRI

en: F7 (D65 simulator 6500 K) – high CRI
uk: F7 (D65 симулятор 6500 K) – високий CRI

en: F8 (D50 simulator 5000 K) – high CRI
uk: F8 (D50 симулятор 5000 K) – високий CRI

en: F9 (Cool White Deluxe 4150 K) – high CRI
uk: F9 (холодний білий делюкс 4150 K) – високий CRI

en: F10 (Tuned RGB 5000 K) – low CRI
uk: F10 (Tuned RGB 5000 K) – низький CRI

en: F11 (Tuned RGB 4000 K) – low CRI
uk: F11 (Tuned RGB 4000 K) – низький CRI

en: F12 (Tuned RGB 3000 K) – low CRI
uk: F12 (Tuned RGB 3000 K) – низький CRI

en: linear Bradford (ICC v4)
uk: Лінійний Бредфорд (ICC v4)

en: non-linear Bradford
uk: Нелінійний Бредфорд

en: none (bypass)
uk: Немає

en: version 1 (2020)
uk: Версія 1 (2020)

en: version 2 (2021)
uk: Версія 2 (2021)

en: version 3 (Apr 2021)
uk: Версія 3 (квітень 2021)

en: left
uk: зліва

en: top
uk: зверху

en: right
uk: справа

en: bottom
uk: знизу

en: input saturation
uk: Насиченість на вході

en: contrast fulcrum
uk: Опорна точка контрасту

en: output saturation
uk: Насиченість на виході

en: lift, gamma, gain (ProPhoto RGB)
uk: Підйом, гамма, підсилення (ProPhoto RGB)

en: slope, offset, power (ProPhoto RGB)
uk: Нахил, зміщення, степінь (ProPhoto RGB)

en: lift, gamma, gain (sRGB)
uk: Підйом, гамма, підсилення (sRGB)

en: chroma
uk: Кольоровість

en: hue
uk: Відтінок

en: shadows fall-off
uk: Ослаблення тіней

en: white fulcrum
uk: Поворотна точка білого

en: highlights fall-off
uk: Ослаблення світлих тонів

en: shadows
uk: Тіні

en: highlights
uk: Світлі тони

en: global chroma
uk: Глобальна кольоровість

en: mid-tones
uk: Середні тони

en: global saturation
uk: Глобальна насиченість

en: hue shift
uk: Зміщення відтінку

en: global brilliance
uk: Глобальна блискучість

en: mask middle-gray fulcrum
uk: Опорна точка середнього сірого маски

en: global vibrance
uk: Глобальний резонанс

en: contrast gray fulcrum
uk: Опорна точка контрасту сірого

en: contrast
uk: Контраст

en: saturation formula
uk: Формула насиченості

en: green-magenta contrast
uk: Контраст зелений-маджента

en: blue-yellow contrast
uk: Контраст синій-жовтий

en: gamut clipping
uk: Обрізання охоплення

en: Adobe RGB (compatible)
uk: Adobe RGB (сумісний)

en: linear Rec709 RGB
uk: Лінійний Rec709 RGB

en: linear Rec2020 RGB
uk: Лінійний Rec2020 RGB

en: source mix
uk: Внесок яскравості початкового зображення

en: number of clusters
uk: Кількість кластерів

en: color dominance
uk: Домінування кольору

en: histogram equalization
uk: Вирівнювання гістограми

en: spatial extent
uk: Просторовий вимір

en: range extent
uk: Вимір яскравості

en: saturated colors
uk: Насичені кольори

en: select by
uk: Критерій виділення

note: mix slider
en: mix
uk: Інтенсивність

en: process mode
uk: Режим обробки

en: lightness
uk: Світлість

en: smooth
uk: Плавно

en: strong
uk: Сильно

en: edge detection radius
uk: Радіус виявлення контурів

en: threshold
uk: Поріг

en: operation mode
uk: Режим роботи

en: global average (fast)
uk: Глобальне середнє (швидко)

en: local average (slow)
uk: Локальне середнє (повільно)

en: static threshold (fast)
uk: Статичний поріг (швидко)

en: match greens
uk: Вирівнювання зелених

en: edge threshold
uk: Поріг виявлення контурів

en: color smoothing
uk: Проходи згладжування кольорів

en: method
uk: Метод

en: LMMSE refine
uk: Уточнення LMMSE

en: dual threshold
uk: Поріг контрасту для подвійної демозаїки

en: disabled
uk: Вимкнено

en: local average
uk: Локальне середнє

en: full average
uk: Повне середнє

en: full and local average
uk: Повне і локальне середнє

en: passthrough (monochrome)
uk: Без корекції (монохром)

en: photosite color (debug)
uk: Показати структуру сенсора

en: Markesteijn 1-pass
uk: Маркестейн, 1 прохід

en: Markesteijn 3-pass
uk: Маркестейн, 3 проходи

en: Markesteijn 3-pass + VNG
uk: Маркестейн, 3 проходи + VNG

note: history
en: basic
uk: Без змін

en: median
uk: Медіана

en: 3x median
uk: 3x медіана

en: refine & medians
uk: Уточнення і медіани

en: 2x refine + medians
uk: 2x уточнення + медіани

en: patch size
uk: Розмір зразка

en: search radius
uk: Радіус пошуку

en: preserve shadows
uk: Зберігати тіні

en: bias correction
uk: Корекція зміщення

en: scattering
uk: Діапазон

en: central pixel weight
uk: Вага центрального пікселя

en: adjust autoset parameters
uk: Відкоригувати автовстановлені параметри

en: whitebalance-adaptive transform
uk: Адаптивне до ББ перетворення

en: fix various bugs in algorithm
uk: Виправлення різних помилок в алгоритмі

en: upgrade profiled transform
uk: Оновити профільоване перетворення

en: color mode
uk: Колірний режим

en: non-local means
uk: Нелокальні середні

en: non-local means auto
uk: Нелокальні середні, авто

en: wavelets
uk: Вейвлети

en: wavelets auto
uk: Вейвлети, авто

en: compute variance
uk: Обчислити дисперсію

note: two more sharpness (standard & strong)
en: sharpness
uk: Різкість

en: radius span
uk: Діапазон радіусів

en: edge sensitivity
uk: Чутливість до контурів

en: 1st order anisotropy
uk: Анізотропія 1-го порядку

en: 2nd order anisotropy
uk: Анізотропія 2-го порядку

en: 3rd order anisotropy
uk: Анізотропія 3-го порядку

en: 4th order anisotropy
uk: Анізотропія 4-го порядку

en: luminance masking threshold
uk: Поріг маскування яскравості

en: 1st order speed
uk: Швидкість 1-го порядку

en: 2nd order speed
uk: Швидкість 2-го порядку

en: 3rd order speed
uk: Швидкість 3-го порядку

en: 4th order speed
uk: Швидкість 4-го порядку

en: central radius
uk: Центральний радіус

en: damping
uk: Приглушення

en: random
uk: Випадковий шум

en: Floyd-Steinberg 1-bit B&W
uk: Флойд-Стайнберг, 1 біт, Ч/Б

en: Floyd-Steinberg 1-bit RGB
uk: Флойд-Стайнберг, 1 біт, RGB

en: Floyd-Steinberg 2-bit gray
uk: Флойд-Стайнберг, 2 біта, відтінки сірого

en: Floyd-Steinberg 2-bit RGB
uk: Флойд-Стайнберг, 2 біта, RGB

en: Floyd-Steinberg 4-bit gray
uk: Флойд-Стайнберг, 4 біта, відтінки сірого

en: Floyd-Steinberg 4-bit RGB
uk: Флойд-Стайнберг, 4 біта, RGB

en: Floyd-Steinberg 8-bit RGB
uk: Флойд-Стайнберг, 8 біт, RGB

en: Floyd-Steinberg 16-bit RGB
uk: Флойд-Стайнберг, 16 біт, RGB

en: Floyd-Steinberg auto
uk: Флойд-Стайнберг, авто

en: posterize 2 levels per channel
uk: Постеризація 2 рівні на канал

en: posterize 3 levels per channel
uk: Постеризація 3 рівні на канал

en: posterize 4 levels per channel
uk: Постеризація 4 рівні на канал

en: posterize 5 levels per channel
uk: Постеризація 5 рівнів на канал

en: posterize 6 levels per channel
uk: Постеризація 6 рівнів на канал

en: posterize 7 levels per channel
uk: Постеризація 7 рівнів на канал

en: posterize 8 levels per channel
uk: Постеризація 8 рівнів на канал

en: percentile
uk: Процентиль

en: target level
uk: Цільовий рівень

en: compensate exposure bias
uk: Компенсація зміщення експозиції

en: manual
uk: Вручну

en: automatic
uk: Автоматично

en: middle gray luminance
uk: Яскравість середнього сірого

en: black relative exposure
uk: Відносна експозиція чорного

en: white relative exposure
uk: Відносна експозиція білого

en: transition
uk: Плавність переходу

en: bloom ↔ reconstruct
uk: Світіння ↔ Відновлення

en: gray ↔ colorful details
uk: Сірі ↔ Барвисті деталі

en: structure ↔ texture
uk: Плавність ↔ Текстура

en: dynamic range scaling
uk: Масштабування динамічного діапазону

en: target middle gray
uk: Цільова точка середнього сірого

en: target black luminance
uk: Цільова яскравість чорного

en: target white luminance
uk: Цільова яскравість білого

en: hardness
uk: Жорсткість

en: extreme luminance saturation
uk: Насиченість екстремальних яскравостей

en: shadows ↔ highlights balance
uk: Баланс: тіні ↔ світлі ділянки

en: add noise in highlights
uk: Додати шум в світлих ділянках

en: preserve chrominance
uk: Зберігати кольоровість

en: color science
uk: Версія алгоритмів

en: auto adjust hardness
uk: Авторегулювання жорсткості

en: use custom middle-gray values
uk: Користувацькі значення точки середнього сірого

en: iterations of high-quality reconstruction
uk: Кількість ітерацій якісного відновлення

en: type of noise
uk: Тип шуму

en: contrast in shadows
uk: Контраст у тінях

en: contrast in highlights
uk: Контраст у світлих тонах

en: compensate output ICC profile black point
uk: Компенсувати точку чорного вихідного ICC профілю

en: spline handling
uk: Обробка сплайнів

en: enable highlight reconstruction
uk: Увімкнути реконструкцію переекспонованих ділянок

en: no
uk: Ні

en: luminance Y
uk: Яскравість Y

en: RGB power norm
uk: RGB степенева норма

en: RGB euclidean norm (legacy)
uk: RGB евклідова норма (застаріла)

en: RGB euclidean norm
uk: RGB евклідова норма

en: uniform
uk: Рівномірний

en: poissonian
uk: Пуассонівський

en: hard
uk: Жорсткий

en: soft
uk: М'який

en: safe
uk: Безпечний

en: bias
uk: Зміщення

en: target
uk: Ціль

en: reinhard
uk: Reinhard

en: filmic
uk: Filmic

en: drago
uk: Drago

en: density
uk: Щільність

en: saturation
uk: Насиченість

en: coarseness
uk: Зернистість

en: mid-tones bias
uk: Зміщення середніх тонів

en: clipping threshold
uk: Поріг кліппінгу

en: diameter of reconstruction
uk: Діаметр відновлення

en: candidating
uk: Кандидатство

en: combine
uk: Об'єднання

en: rebuild
uk: Реконструкція

en: inpaint a flat color
uk: Домальовувати плоский колір

en: inpaint opposed
uk: Домальовування протилежного

en: reconstruct in LCh
uk: Відновлення в LCh

en: clip highlights
uk: Обрізати переекспоноване

en: segmentation based
uk: Сегментація

en: guided laplacians
uk: Керовані лапласіани

en: reconstruct color
uk: Відновлення кольору

en: 128 px (slow)
uk: 128 px (повільно)

en: 256 px (slow)
uk: 256 px (повільно)

en: 512 px (very slow)
uk: 512 px (дуже повільно)

en: 1024 px (very slow)
uk: 1024 px (дуже повільно)

en: 2048 px (insanely slow)
uk: 2048 px (неймовірно повільно)

en: 4096 px (insanely slow)
uk: 4096 px (неймовірно повільно)

en: flat generic
uk: Загальна (гладкий режим)

en: small segments
uk: Маленькі сегменти

en: large segments
uk: Великі сегменти

en: flat small segments
uk: Маленькі сегменти (гладкий режим)

en: flat large segments
uk: Великі сегменти (гладкий режим)

en: contrast boost
uk: Підсилення контрасту

en: mark fixed pixels
uk: Позначити виправлені пікселі

en: detect by 3 neighbors
uk: Виявляти за 3 сусідніми

en: correction method
uk: Метод корекції

note: Page CORRECTIONS
en: corrections
uk: Корекції

note: mode choice
en: mode
uk: Режим

en: target geometry
uk: Цільова геометрія

en: TCA overwrite
uk: Ручне регулювання поперечних ХА

en: TCA red
uk: Поперечні ХА - червона

en: TCA blue
uk: Поперечні ХА - синя

en: distortion
uk: Дисторсія

en: vignetting
uk: Віньєтування

en: scale fine-tune
uk: Точне регулювання масштабування

en: image scale
uk: Масштаб зображення

en: steepness
uk: Крутизна

en: embedded metadata
uk: Вбудовані метадані

en: Lensfun database
uk: База даних Lensfun

en: only manual vignette
uk: Лише ручна корекція віньєтування

note: get nice text for bounds Side-border hide/show
en: all
uk: Всі

en: distortion & TCA
uk: Дисторсія і поперечні ХА

en: distortion & vignetting
uk: Дисторсія і віньєтування

en: TCA & vignetting
uk: Поперечні ХА і віньєтування

en: only distortion
uk: Лише дисторсія

en: only TCA
uk: Лише поперечні ХА

en: only vignetting
uk: Лише віньєтування

en: correct
uk: Коригувати

en: distort
uk: Деформувати

en: rectilinear
uk: Прямолінійна

en: fisheye
uk: Риб'яче око (fisheye)

en: panoramic
uk: Панорамна

en: equirectangular
uk: Еквідистантна

en: orthographic
uk: Ортографічна

en: stereographic
uk: Стереографічна

en: equisolid angle
uk: Еквітілесний кут

en: invalidated
uk: Анульовано

note: move left/right/up/down
en: move
uk: Переміщення

en: line
uk: Лінія

en: curve
uk: Крива

en: blue shift
uk: Синє зміщення

en: soften with
uk: Пом'якшуючий фільтр

en: order 0
uk: Порядок 0

en: order 1
uk: Порядок 1

en: order 2
uk: Порядок 2

en: bilateral filter
uk: Білатеральний

en: application color space
uk: Застосовується в колірному просторі

en: linear ProPhoto RGB
uk: Лінійний ProPhoto RGB

en: tetrahedral
uk: Тетраедрична

en: trilinear
uk: Трилінійна

en: pyramid
uk: Пірамідальна

en: film stock
uk: Тип фотоплівки

en: scan exposure bias
uk: Зміщення експозиції сканера

en: paper black (density correction)
uk: Чорна точка паперу (корекція щільності)

en: paper grade (gamma)
uk: Грейд паперу (гамма)

en: paper gloss (specular highlights)
uk: Глянцевість паперу (дзеркальні відблиски)

en: print exposure adjustment
uk: Регулювання експозиції друку

en: black and white film
uk: Чорно-біла плівка

en: color film
uk: Кольорова плівка

en: tint hue
uk: Напрямок зміщення точки білого

en: tint purity
uk: Величина зміщення точки білого

en: red hue
uk: Відтінок червоного

en: red purity
uk: Чистота червоного

en: green hue
uk: Відтінок зеленого

en: green purity
uk: Чистота зеленого

en: blue hue
uk: Відтінок синього

en: blue purity
uk: Чистота синього

en: dynamic range
uk: Динамічний діапазон

en: middle gray luma
uk: Яскравість середнього сірого

en: safety factor
uk: Стиснення динамічного діапазону

en: logarithmic
uk: Логарифмічний

en: gamma
uk: Гамма

en: noise threshold
uk: Поріг шуму

en: crop left
uk: Обрізання зліва

en: crop top
uk: Обрізання зверху

en: crop right
uk: Обрізання справа

en: crop bottom
uk: Обрізання знизу

en: black level
uk: Рівень чорного

en: white point
uk: Точка білого

en: flat field correction
uk: Корекція плоского поля

en: embedded GainMap
uk: Вбудована GainMap

note: exposure
en: exposure
uk: Експозиція

en: fill mode
uk: Режим заливки

en: brightness
uk: Яскравість

en: unused
uk: Не використовується

en: clone
uk: Клонування

en: heal
uk: Лікування

en: blur
uk: Розмиття

en: fill
uk: Заливка

en: bilateral
uk: Білатеральний

en: erase
uk: Стирати

en: color
uk: Колір

en: compensate middle gray
uk: Компенсація середньо-сірого

en: RGB, linked channels
uk: RGB, пов'язані канали

en: RGB, independent channels
uk: RGB, незалежні канали

en: white point adjustment
uk: Регулювання точки білого

en: shadows color adjustment
uk: Регулювання кольору в тінях

en: highlights color adjustment
uk: Регулювання кольору в світлих тонах

en: skew
uk: Перекіс

en: target white
uk: Цільова яскравість білого

en: target black
uk: Цільова яскравість чорного

en: color processing
uk: Обробка кольорів

en: preserve hue
uk: Збереження відтінків

en: red attenuation
uk: Послаблення червоного

en: red rotation
uk: Обертання червоного

en: green attenuation
uk: Послаблення зеленого

en: green rotation
uk: Обертання зеленого

en: blue attenuation
uk: Послаблення синього

en: blue rotation
uk: Обертання синього

en: recover purity
uk: Відновити чистоту

en: base primaries
uk: Основні кольори

en: per channel
uk: Поканально

en: RGB ratio
uk: Співвідношення RGB

en: work profile
uk: Робочий профіль

en: color space
uk: Колірний простір

en: Lab, linked channels
uk: Lab, пов'язані канали

en: Lab, independent channels
uk: Lab, незалежні канали

en: XYZ, linked channels
uk: XYZ, пов'язані канали

en: blacks
uk: Найтемніші тони

en: deep shadows
uk: Глибокі тіні

en: light shadows
uk: Легкі тіні

en: dark highlights
uk: Притемнені світлі тони

en: whites
uk: Найсвітліші тони

en: speculars
uk: Відблиски

en: smoothing diameter
uk: Діаметр згладжування

en: edges refinement/feathering
uk: Уточнення/розтушовка контурів

en: mask quantization
uk: Квантування маски

en: mask contrast compensation
uk: Компенсація контрасту маски

en: mask exposure compensation
uk: Компенсація експозиції маски

en: luminance estimator
uk: Оцінювач яскравості

en: filter diffusion
uk: Дифузія фільтра

en: averaged guided filter
uk: Усереднений керований фільтр

en: guided filter
uk: Керований фільтр

en: averaged EIGF
uk: Усереднений EIGF

en: RGB average
uk: RGB середнє

en: HSL lightness
uk: Світлість HSL

en: HSV value / RGB max
uk: HSV значення / RGB макс

en: RGB sum
uk: RGB сума

en: RGB geometric mean
uk: RGB середнє геометричне

en: contrast compression
uk: Стиснення контрасту

en: vibrance
uk: Резонанс

en: fall-off start
uk: Початок зони затемнення

en: fall-off radius
uk: Ширина зони затемнення

en: horizontal center
uk: Центр по горизонталі

en: vertical center
uk: Центр по вертикалі

en: automatic ratio
uk: Автоматичне співвідношення

en: width/height ratio
uk: Співвідношення ширина/висота

en: shape
uk: Фігура

en: 8-bit output
uk: 8-бітний вихід

en: 16-bit output
uk: 16-бітний вихід

en: x offset
uk: Зміщення X

en: y offset
uk: Зміщення Y

en: scale on
uk: 100% масштабу

en: scale marker to
uk: 100% масштабу

en: scale marker reference
uk: У знака міра масштабу

en: image
uk: Зображення

en: larger border
uk: Довша сторона

en: smaller border
uk: Коротша сторона

en: advanced options
uk: Розширені опції

en: image width
uk: Ширина зображення

en: image height
uk: Висота зображення

en: larger image border
uk: Довша сторона

en: smaller image border
uk: Коротша сторона

en: marker width
uk: Ширина знака

en: marker height
uk: Висота знака

en: developers
uk: Розробники

en: translators
uk: Перекладачі

en: contributors
uk: Співавтори

en: rawspeed contributors
uk: Співавтори Rawspeed

en: integration contributors
uk: Співавтори інтеграційних тестів

en: Virtual Lighttable and Darkroom
uk: Віртуальний світлий стіл і темна кімната

en: Organize and develop images from digital cameras
uk: Організація і обробка цифрових фотографій

en: darktable manages your digital negatives in a database and lets you view them through a lighttable. It also enables you to develop raw images and enhance them in a darkroom.
uk: darktable керує вашими цифровими негативами в базі даних і дозволяє переглядати їх через світлий стіл, обробляти raw зображення та покращувати їх у темній кімнаті.

en: Other modes besides lighttable and darkroom are a map for geotagging, tethering, print and a slideshow.
uk: Інші режими, крім світлого стола та темної кімнати, - це мапа для геотегування, керування камерою, друк та слайд-шоу.

en: darktable supports most modern cameras' raw formats, and does all of its processing at very high precision.
uk: darktable підтримує необроблені (raw) формати більшості сучасних камер і виконує всю обробку з дуже високою точністю.

en: Virtual light table, showing a collection
uk: Віртуальний світлий стіл, показ колекції

en: Virtual dark room with an opened image
uk: Віртуальна темна кімната з відкритим зображенням

en: Virtual dark room, sharpening an image
uk: Віртуальна темна кімната, збільшення різкості зображення

en: Show images on a map
uk: Показ зображень на мапі

en: Print your images
uk: Друк зображень

en: sliders
uk: повзунки

en: dropdowns
uk: спадні меню

en: buttons
uk: кнопки

en: button on
uk: кнопка on

en: button off
uk: кнопка off

en: button pressed
uk: кнопку натиснуто

en: not that many sliders
uk: немає стільки повзунків

en: not that many dropdowns
uk: немає стільки спадних меню

en: not that many buttons
uk: немає стільки кнопок

en: value
uk: Значення

en: button
uk: Кнопка

en: force
uk: Необмежено

en: zoom
uk: Масштаб

en: selection
uk: Вибір

en: slider
uk: Повзунок

en: dropdown
uk: Спадне меню

en: _cancel
uk: _Скасувати

en: _save
uk: _Зберегти

note: TODO: is the rank interesting, too?
en: average dE: %.02f
    max dE: %.02f
uk: Середня dE: %.02f
    Максимальна dE: %.02f

en: TODO: sorry, due to API restrictions we currently cannot set the BPP to
uk: TODO: вибачте, через обмеження API наразі ми не можемо встановити BPP в

en: unknown option for --hq
uk: Невідома опція для --hq

en: unknown option for --export_masks
uk: Невідома опція для --export_masks

en: unknown option for --upscale
uk: Невідома опція для --upscale

en: unknown option for --apply-custom-presets
uk: Невідома опція для --apply-custom-presets

en: too long ext for --out-ext
uk: Занадто довге розширення для --out-ext

en: notice: input file or dir '%s' doesn't exist, skipping
uk: Повідомлення: вхідний файл чи каталог '%s' не існує, пропускається

en: incorrect ICC type for --icc-type: '%s'
uk: Неправильний тип ICC для --icc-type: '%s'

en: notice: ICC file '%s' doesn't exist, skipping
uk: Повідомлення: файл ICC '%s' не існує, пропускається

en: incorrect ICC intent for --icc-intent: '%s'
uk: Неправильний метод ICC для --icc-intent: '%s'

en: warning: unknown option '%s'
uk: Попередження: невідома опція '%s'

en: error: input file and import opts specified! that's not supported!
uk: Помилка: вказано вхідний файл та опції імпорту! Це не підтримується!

en: notice: output location is a directory. assuming '%s/$(FILE_NAME).%s' output pattern
uk: Повідомлення: вихідне розташування - це каталог. Вважаємо, що вихідний шаблон: '%s/$(FILE_NAME).%s'

note: output file exists or there's output ext specified and it's same as file...
en: output file already exists, it will get renamed
uk: Вихідний файл вже існує, він буде перейменований

note: one of inputs was a failure, no prob
en: error: can't open folder %s
uk: Помилка: не вдається відкрити каталог %s

en: error: can't open file %s
uk: Помилка: не вдається відкрити файл %s

en: no images to export, aborting
uk: Немає зображень для експорту, переривання

en: error: can't open XMP file %s
uk: Помилка: не вдається відкрити файл %s

en: empty history stack
uk: Порожня історія змін

note: too long ext, no point in wasting time
en: too long output file extension: %s
uk: Занадто довге розширення вихідного файлу: %s

note: no ext or empty ext, no point in wasting time
en: no output file extension given
uk: Не вказано розширення вихідного файлу

en: cannot find disk storage module. please check your installation, something seems to be broken.
uk: Не вдається знайти модуль збереження на диску. Будь ласка, перевірте свою інсталяцію, здається, щось не працює.

en: failed to get parameters from storage module, aborting export ...
uk: Не вдалося отримати параметри з модуля зберігання, скасування експорту...

en: unknown extension '.%s'
uk: Невідоме розширення '.%s'

en: failed to get parameters from format module, aborting export ...
uk: Не вдалося отримати параметри з модуля формату, скасування експорту...

en: camera `%s' on port `%s' error %s
    
    make sure your camera allows access and is not mounted otherwise
uk: Камера `%s' на порту `%s': помилка %s
    
    Переконайтеся, що ваша камера дозволяє доступ і не змонтована іншою програмою

en: failed to initialize `%s' on port `%s', likely causes are: locked by another application, no access to devices etc
uk: Не вдалося ініціалізувати `%s' на порту `%s', ймовірні причини: заблокований іншою програмою, відсутність доступу до пристроїв тощо

en: `%s' on port `%s' is not interesting because it supports neither tethering nor import
uk: Пристрій `%s' на порту `%s' нецікавий, оскільки не підтримує ні дистанційне керування, ні імпорт

en: camera `%s' on port `%s' disconnected while mounted
uk: Камера `%s' на порту `%s' відключилась, в той час як була змонтована

en: camera `%s' on port `%s' needs to be remounted
    make sure it allows access and is not mounted otherwise
uk: Камеру `%s' на порту `%s' потрібно перемонтувати
    Переконайтеся, що вона дозволяє доступ і не змонтована іншою програмою

en: too much time to update aspect ratio for the collection
uk: Занадто довго йде оновлення співвідношення сторін зображень в колекції

en: film roll
uk: Плівка

en: folder
uk: Каталог

en: camera
uk: Камера

en: tag
uk: Тег

en: capture date
uk: Дата зйомки

en: capture time
uk: Час зйомки

en: import time
uk: Час імпорту

en: modification time
uk: Час останньої зміни

en: export time
uk: Час останнього експорту

en: print time
uk: Час останнього друку

en: history
uk: Історія

en: color label
uk: Кольорова позначка

note: aperture
en: aperture
uk: Діафрагма

en: filename
uk: Файл

en: geotagging
uk: Геотегування

en: grouping
uk: Групування

en: local copy
uk: Локальна копія

en: module
uk: Модуль

en: module order
uk: Порядок модулів

en: range rating
uk: Діапазон рейтингів

en: rating
uk: Рейтинг

en: search
uk: Пошук

en: yellow
uk: Жовтий

en: purple
uk: Пурпурний

en: auto applied
uk: Тільки автозастосовані зміни

en: altered
uk: Зі змінами

en: not tagged
uk: Без тегу

en: tagged
uk: З тегом

en: tagged*
uk: З тегом*

note: local copy
en: not copied locally
uk: Немає локальної копії

en: copied locally
uk: Є локальна копія

note: if its undefined
en: unnamed
uk: Без імені

en: group leaders
uk: Лідери груп

en: group followers
uk: Члени груп

en: not defined
uk: Не визначено

en: <b>%d</b> image (#<b>%d</b>) selected of <b>%d</b>
uk: <b>%d</b> зображення (#<b>%d</b>) вибрано з <b>%d</b>

en: <b>%d</b> image selected of <b>%d</b> | <b>%d</b> images selected of <b>%d</b>
uk[0]: <b>%d</b> зображення вибрано з <b>%d</b>
uk[1]: <b>%d</b> зображення вибрано з <b>%d</b>
uk[2]: <b>%d</b> зображень вибрано з <b>%d</b>

en: gray
uk: Сірий

en: Chinese
uk: китайців

en: Thai
uk: тайців

en: Kurdish
uk: курдів

en: Caucasian
uk: європейців

en: African-American
uk: афроамериканців

en: Mexican
uk: мексиканців

en: forearm
uk: передпліччя

en: forehead
uk: лоб

en: cheek
uk: щока

en: average %s skin tone
uk: середній відтінок шкіри %s

note: 0° - pinkish red
en: deep purple
uk: глибокий пурпуровий

note: L = 10 %
en: fuchsia
uk: фуксія

note: L = 30 %
en: medium magenta
uk: середній маджентовий

note: L = 50 %
en: violet pink
uk: фіолетово-рожевий

note: L = 70 %
en: plum violet
uk: сливово-фіолетовий

note: 24° - red
en: dark red
uk: темно-червоний

en: crimson
uk: малиновий

en: salmon
uk: лососевий

en: pink
uk: рожевий

note: 48° - orangy red
en: maroon
uk: темно-бордовий (марун, гранатовий)

en: dark orange red
uk: темно-помаранчево-червоний

en: orange red
uk: помаранчево-червоний

en: coral
uk: кораловий

en: khaki
uk: хакі

note: 72° - orange
en: brown
uk: коричневий (брунатний)

en: chocolate
uk: шоколадний

en: dark gold
uk: темно-золотий

en: gold
uk: золотий

en: sandy brown
uk: пісочний

note: 96° - yellow olive 120° - green 144° - blueish green
en: dark green
uk: темно-зелений

en: dark olive green
uk: темно-оливково-зелений

en: olive
uk: оливковий

en: beige
uk: бежевий

en: forest green
uk: лісовий зелений

en: olive drab
uk: ніжно-оливковий

en: yellow green
uk: жовто-зелений

en: pale green
uk: блідо-зелений

en: lime green
uk: лаймовий

note: 168° - greenish cyian
en: dark sea green
uk: темний морської хвилі

en: sea green
uk: морської хвилі

en: teal
uk: зеленувато-блакитний (чирковий)

en: light sea green
uk: світлий морської хвилі

en: turquoise
uk: бірюзовий

note: 192° - cyan
en: dark slate gray
uk: темно-сірий шифер

en: light slate gray
uk: світло-сірий шифер

en: dark cyan
uk: темний ціановий

en: aqua
uk: аква

en: cyan
uk: ціан

note: 216° - medium blue
en: navy blue
uk: темно-синій

en: deep sky blue
uk: глибокий блакитний/лазуровий

en: aquamarine blue
uk: аквамариновий синій

note: 240° - blue and 264° - bluer than blue these are collapsed because CIE Lab 1976 sucks for blues 288° - more blue
en: dark blue
uk: темно-синій

en: medium blue
uk: середньо-синій

en: azure blue
uk: лазуровий синій

en: light sky blue
uk: світлий блакитний/лазуровий

en: light blue
uk: світло-синій

note: 312° - violet
en: indigo
uk: індиго

en: dark violet
uk: глибокий фіолетовий

en: blue violet
uk: блакитно-фіолетовий

en: violet
uk: фіолетовий

en: plum
uk: сливовий

en: dark magenta
uk: темний маджентовий

en: magenta
uk: маджента

en: lavender
uk: лавандовий

en: color not found
uk: колір не знайдено

en: colorlabels set to %s
uk: кольорові позначки встановлено в %s

en: all colorlabels removed
uk: всі кольорові позначки видалено

en: clear
uk: Очистити

en: export profile
uk: Профіль експорту

en: softproof profile
uk: Профіль екранної кольоропроби

en: system display profile
uk: Профіль системи

en: system display profile (second window)
uk: Профіль системи (друге вікно)

en: sRGB (web-safe)
uk: sRGB (для веб)

en: linear XYZ
uk: Лінійний XYZ

en: linear infrared BGR
uk: Лінійний інфрачервоний BGR

en: BRG (for testing)
uk: BRG (для тестування)

en: profile `%s' not usable as histogram profile. it has been replaced by sRGB!
uk: Профіль `%s' не можна використати як профіль гістограми. Його замінено на sRGB!

en: embedded ICC profile
uk: Вбудований ICC профіль

en: embedded matrix
uk: Вбудована матриця

en: standard color matrix
uk: Стандартна матриця кольорів

en: enhanced color matrix
uk: Покращена матриця кольорів

en: vendor color matrix
uk: Матриця кольорів виробника

en: alternate color matrix
uk: Альтернативна матриця кольорів

en: BRG (experimental)
uk: BRG (експериментально)

en: file `%s' to print not found for image %d on `%s'
uk: Файл для друку `%s' не знайдений для зображення %d на `%s'

en: failed to create temporary file for printing options
uk: Не вдалося створити тимчасовий файл для параметрів друку

en: printing on `%s' cancelled
uk: Друк на `%s' скасовано

en: error while printing `%s' on `%s'
uk: Помилка під час друку `%s' на `%s'

en: printing `%s' on `%s'
uk: Друк `%s' на `%s'

en: found strange path `%s'
uk: Знайдено дивний шлях `%s'

en: error loading directory `%s'
uk: Помилка завантаження каталогу `%s'

en: file `%s' has unknown format!
uk: Файл `%s' має невідомий формат!

en: error loading file `%s'
uk: Помилка завантаження файлу `%s'

en: configuration information
uk: Інформація щодо налаштування

en: _show this information again
uk: Показати це наступного разу

en: _understood
uk: Зрозуміло

en: the RCD demosaicer has been defined as default instead of PPG because of better quality and performance.
uk: Метод демозаїкізації RCD було встановлено за замовчуванням замість PPG через кращу якість та продуктивність.

en: see preferences/darkroom/demosaicing for zoomed out darkroom mode
uk: Щодо демозаїкізації масштабованих зображень в режимі темної кімнати перегляньте відповідний параметр в "Налаштування > Темна кімната"

en: the user interface and the underlying internals for tuning darktable performance have changed.
uk: Інтерфейс користувача та базові внутрішні елементи для налаштування продуктивності darktable змінилися.

en: you won't find headroom and friends any longer, instead in preferences/processing use:
uk: Ви більше не знайдете старих параметрів, замість цього "в Налаштування > Обробка" використовуйте:

en: 1) darktable resources
uk: 1) рівень ресурсів для darktable

en: 2) tune OpenCL performance
uk: 2) налаштування продуктивності OpenCL

en: some global config parameters relevant for OpenCL performance are not used any longer.
uk: Деякі глобальні параметри конфігурації, що мають відношення до продуктивності OpenCL, більше не використовуються.

en: instead you will find 'per device' data in 'cldevice_v5_canonical-name'. content is:
uk: Замість цього ви знайдете окремі дані для пристроїв у 'cldevice_v5_canonical-name'. Зміст:

en: you may tune as before except 'magic'
uk: Ви можете регулювати ці параметри, як і раніше, за винятком 'magic'

en: your OpenCL compiler settings for all devices have been reset to default.
uk: Налаштування компілятора OpenCL для всіх пристроїв були скинуті до значень за замовчуванням.

en: OpenCL global config parameters 'per device' data has been recreated with an updated name.
uk: Дані параметрів глобальної конфігурації OpenCL 'для окремих пристроїв' було відтворено з оновленою назвою.

en: you will find 'per device' data in 'cldevice_v5_canonical-name'. content is:
uk: Ви знайдете окремі дані для пристроїв у 'cldevice_v5_canonical-name'. Зміст:

en: If you're using device names in 'opencl_device_priority' you should update them to the new names.
uk: Якщо ви використовуєте імена пристроїв у 'opencl_device_priority', вам слід оновити їх до нових імен.

en: OpenCL 'per device' config data have been automatically extended by 'unified-fraction'.
uk: Конфігураційні дані OpenCL для окремих пристроїв автоматично розширено додаванням 'unified-fraction'.

en: OpenCL 'per device' compiler settings might have been updated.
uk: Специфічні для пристроїв налаштування компілятора OpenCL могли бути оновлені.

en: 
      Sorry, darktable could not be started (database is locked)
    
      How to solve this problem?
    
      1 - If another darktable instance is already open, 
          click cancel and either use that instance or close it before attempting to rerun darktable 
          (process ID <i><b>%d</b></i> created the database locks)
    
      2 - If you can't find a running instance of darktable, try restarting your session or your computer. 
          This will close all running programs and hopefully close the databases correctly. 
    
      3 - If you have done this or are certain that no other instances of darktable are running, 
          this probably means that the last instance was ended abnormally. 
          Click on the "delete database lock files" button to remove the files <i>data.db.lock</i> and <i>library.db.lock</i>.  
    
    
          <i><u>Caution!</u> Do not delete these files without first undertaking the above checks, 
          otherwise you risk generating serious inconsistencies in your database.</i>
uk: 
      На жаль, не вдається запустити darktable (база даних заблокована)
    
      Як вирішити цю проблему?
    
      1 - Якщо інший екземпляр darktable вже відкрито, 
          натисніть 'скасувати' та скористайтеся цим екземпляром або закрийте його перед спробою повторного запуску darktable 
          (процес з ID <i><b>%d</b></i> створив файли блокування бази даних)
    
      2 - Якщо ви не можете знайти запущений екземпляр darktable, спробуйте перезапустити сеанс або комп’ютер. 
          Це закриє всі запущені програми та, можна сподіватися, правильно закриє бази даних. 
    
      3 - Якщо ви зробили це або впевнені, що жоден інший екземпляр darktable не запущено, 
          це, мабуть, означає, що останній запуск darktable закінчився ненормально. 
          Натисніть кнопку "видалити файли блокування бази даних", щоб видалити файли <i>data.db.lock</i> і <i>library.db.lock</i>.  
    
    
          <i><u>Обережно!</u> Не видаляйте ці файли без попереднього проведення вищезазначених перевірок, 
          інакше ви ризикуєте створити серйозні невідповідності у вашій базі даних.</i>

note: clang-format on
en: error starting darktable
uk: Помилка запуску darktable

en: _delete database lock files
uk: Видалити файли блокування бази даних

en: are you sure?
uk: Ви впевнені?

en: 
    do you really want to delete the lock files?
uk: 
    Ви дійсно хочете видалити файли блокування?

en: _no
uk: _Ні

en: _yes
uk: _Так

en: done
uk: Зроблено

en: 
    successfully deleted the lock files.
    you can now restart darktable
uk: 
    Файли блокування успішно видалені.
    Тепер ви можете перезапустити darktable

en: _ok
uk: _OK

en: error
uk: Помилка

en: 
    at least one file could not be removed.
    you may try to manually delete the files <i>data.db.lock</i> and <i>library.db.lock</i>
    in folder <a href="file:///%s">%s</a>.
uk: 
    Принаймні один файл не вдалося видалити.
    Ви можете спробувати вручну видалити файли <i>data.db.lock</i> і <i>library.db.lock</i>
    в каталозі <a href="file:///%s">%s</a>.

en: the database lock file contains a pid that seems to be alive in your system: %d
uk: Файл блокування бази даних містить pid, який, здається, є живим у вашій системі: %d

en: the database lock file seems to be empty
uk: Файл блокування бази даних здається порожнім

en: error opening the database lock file for reading: %s
uk: Помилка відкриття файлу блокування бази даних для читання: %s

en: the database schema version of
    
    <span style='italic'>%s</span>
    
    is too new for this build of darktable (this means the database was created or upgraded by a newer darktable version)
uk: Версія схеми бази даних
    
    <span style='italic'>%s</span>
    
    занадто нова для цієї збірки Darktable (це означає, що базу даних було створено або оновлено за допомогою новішої версії Darktable)

en: darktable - too new db version
uk: Darktable - занадто нова версія бази даних

en: _quit darktable
uk: _Вийти з Darktable

note: the database has to be upgraded, let's ask user
en: the database schema has to be upgraded for
    
    <span style='italic'>%s</span>
    
    this might take a long time in case of a large database
    
    do you want to proceed or quit now to do a backup
uk: Схема бази даних повинна бути оновлена для
    
    <span style='italic'>%s</span>
    
    Це може зайняти багато часу у випадку великої бази даних
    
    Хочете продовжити чи вийти зараз, щоб зробити резервну копію?

en: darktable - schema migration
uk: Darktable - міграція схеми бази даних

en: _close darktable
uk: Закрити Darktable

en: _upgrade database
uk: Оновити базу даних

en: quick_check said:
    %s
uk: Повідомлення quick_check:
    %s

en: darktable - error opening database
uk: Darktable - помилка відкриття бази даних

en: _attempt restore
uk: Спробувати відновити

en: _delete database
uk: Видалити базу даних

en: do you want to close darktable now to manually restore
    the database from a backup, attempt an automatic restore
    from the most recent snapshot or delete the corrupted database
    and start with a new one?
uk: Ви хочете закрити Darktable зараз, щоб відновити вручну
    базу даних із резервної копії, спробувати автоматичне відновлення
    з останнього знімка бази або видалити пошкоджену базу даних
    і почати з новою?

en: do you want to close darktable now to manually restore
    the database from a backup or delete the corrupted database
    and start with a new one?
uk: Ви хочете закрити Darktable зараз, щоб відновити вручну
    базу даних із резервної копії чи видалити пошкоджену базу даних
    і почати з новою?

en: an error has occurred while trying to open the database from
    
    <span style='italic'>%s</span>
    
    it seems that the database is corrupted.
    %s%s
uk: Сталася помилка під час спроби відкрити базу даних з
    
    <span style='italic'>%s</span>
    
    Здається, що база даних пошкоджена.
    %s%s

en: fast exposure independent guided filter failed to allocate memory, check your RAM settings
uk: Швидкий незалежний від експозиції керований фільтр не зміг виділити пам'ять, перевірте налаштування оперативної пам'яті

en: cannot read XMP file '%s': '%s'
uk: Не вдається прочитати файл XMP '%s': '%s'

en: cannot write XMP file '%s': '%s'
uk: Не вдається записати в файл XMP '%s': '%s'

en: fast guided filter failed to allocate memory, check your RAM settings
uk: Швидкий керований фільтр не зміг виділити пам'ять, перевірте налаштування оперативної пам'яті

en: do you want to remove this empty directory? | do you want to remove these empty directories?
uk[0]: Ви хочете видалити цей порожній каталог?
uk[1]: Ви хочете видалити ці порожні каталоги?
uk[2]: Ви хочете видалити ці порожні каталоги?

en: remove empty directory? | remove empty directories?
uk[0]: Видалити порожній каталог?
uk[1]: Видалити порожній каталог?
uk[2]: Видалити порожній каталог?

en: name
uk: Ім'я

en: cannot remove film roll having local copies with non accessible originals
uk: Неможливо видалити плівку з локальними копіями і недоступними оригіналами

en: you need to copy history from an image before you paste it onto another
uk: Вам потрібно скопіювати історію із зображення, перш ніж вставити її в інше

en: orphaned image
uk: Осиротіле зображення

en: geo-location undone for %d image | geo-location undone for %d images
uk[0]: Геокоординати скасовано для %d зображення
uk[1]: Геокоординати скасовано для %d зображень
uk[2]: Геокоординати скасовано для %d зображень

en: geo-location re-applied to %d image | geo-location re-applied to %d images
uk[0]: Геокоординати повторно застосовано для %d зображення
uk[1]: Геокоординати повторно застосовано для %d зображень
uk[2]: Геокоординати повторно застосовано для %d зображень

en: date/time undone for %d image | date/time undone for %d images
uk[0]: Дату/час скасовано для %d зображення
uk[1]: Дату/час скасовано для %d зображень
uk[2]: Дату/час скасовано для %d зображень

en: date/time re-applied to %d image | date/time re-applied to %d images
uk[0]: Дату/час повторно застосовано для %d зображення
uk[1]: Дату/час повторно застосовано для %d зображень
uk[2]: Дату/час повторно застосовано для %d зображень

en: cannot access local copy `%s'
uk: Не вдається отримати доступ до локальної копії `%s'

en: cannot write local copy `%s'
uk: Не вдається записати локальну копію `%s'

en: error moving local copy `%s' -> `%s'
uk: Помилка переміщення локальної копії `%s' -> `%s'

en: error moving `%s': file not found
uk: Помилка переміщення `%s': файл не знайдено

en: error moving `%s' -> `%s': file exists
uk: Помилка переміщення `%s' -> `%s': файл існує

en: error moving `%s' -> `%s'
uk: Помилка переміщення `%s' -> `%s'

en: cannot create local copy when the original file is not accessible.
uk: Неможливо створити локальну копію, коли оригінал недоступний.

en: cannot create local copy.
uk: Неможливо створити локальну копію.

en: cannot remove local copy when the original file is not accessible.
uk: Неможливо видалити локальну копію, коли оригінал недоступний.

en: %d local copy has been synchronized | %d local copies have been synchronized
uk[0]: %d локальну копію синхронізовано
uk[1]: %d локальні копії синхронізовано
uk[2]: %d локальних копій синхронізовано

en: <b>WARNING</b>: camera is missing samples!
uk: <b>ПОПЕРЕДЖЕННЯ</b>: відсутні зразки зображень із цієї моделі камери!

en: You must provide samples in <a href='https://raw.pixls.us/'>https://raw.pixls.us/</a>
uk: Вам слід надати такі зразки, завантаживши їх на сайт <a href='https://raw.pixls.us/'>https://raw.pixls.us/</a>

en: for `%s' `%s'
    in as many format/compression/bit depths as possible
uk: для `%s' `%s'
    у якомога більшій кількості форматів/варіантів стиснення/глибин кольору

en: or the <b>RAW won't be readable</b> in next version.
uk: інакше <b>RAW з цієї камери не буде читатися</b> у наступній версії darktable.

en: unknown
uk: невідомо

en: insufficient memory
uk: Недостатньо пам'яті

en: this module was unable to allocate
    all of the memory required to process
    the image.  some or all processing
    has been skipped.
uk: Цей модуль не зміг виділити всю пам'ять,
    необхідну для обробки зображення.
    Частину або всю обробку було пропущено.

en: couldn't expand to a unique filename for session, please check your import session settings.
uk: Не вдалося розгорнути до унікального імені файлу для сесії, перевірте налаштування сеансу імпорту.

en: requested session path not available. device not mounted?
uk: Запитаний шлях сеансу недоступний. Пристрій не змонтовано?

en: legacy
uk: Застарілий

en: darktable loads %s from
    <b>%s</b>
    or, if this directory does not exist, from
    <b>%s</b>
uk: darktable завантажує %s з
    <b>%s</b>
    або, якщо цей каталог не існує, з
    <b>%s</b>

note: clang-format off
en: creator
uk: Автор

en: publisher
uk: Видавець

note: title
en: title
uk: Заголовок

en: description
uk: Опис

en: rights
uk: Права

en: notes
uk: Нотатки

en: version name
uk: Ім'я версії

en: image id
uk: Id зображення

en: image `%s' is not available!
uk: Зображення `%s' недоступне!

en: generic poissonian
uk: загальний пуассонівський

en: noiseprofile file `%s' is not valid
uk: Файл профілю шуму `%s' недійсний

en: no working OpenCL library found
uk: Не знайдено робочої бібліотеки OpenCL

en: platform detection failed. some possible causes:
      - OpenCL ICD (ocl-icd) missing,
      - previous OpenCL errors leading to blocked devices,
      - power management problems,
      - buggy drivers,
      - no OpenCL driver installed.
uk: Не вдалося виявити платформу. Деякі можливі причини:
       - OpenCL ICD (ocl-icd) відсутній,
       - попередні помилки OpenCL, що призвели до блокування пристроїв,
       - проблеми з керуванням живленням,
       - помилки в драйверах,
       - драйвер OpenCL не встановлено.

en: no devices found for unknown platform
uk: Не знайдено пристроїв для невідомої платформи

en: not enough memory for OpenCL devices
uk: Недостатньо пам'яті для пристроїв OpenCL

en: no OpenCL devices found
uk: Пристроїв OpenCL не знайдено

en: no suitable OpenCL devices found
uk: Відповідних пристроїв OpenCL не знайдено

en: OpenCL initializing problem:
    %s
uk: Проблема ініціалізації OpenCL:
    %s

en: OpenCL scheduling profile set to default, setup has changed
uk: Профіль планування OpenCL встановлено за замовчуванням, налаштування змінено

en: building OpenCL program %s for %s
uk: Компіляція програми OpenCL %s для %s

en: mm
uk: мм

en: cm
uk: см

en: inch
uk: дюйм

en: GNOME Keyring backend is no longer supported. configure a different one
uk: GNOME Keyring більше не підтримується. Налаштуйте інший спосіб зберігання паролів

en: rejecting %d image | rejecting %d images
uk[0]: Відхилено %d зображення
uk[1]: Відхилено %d зображення
uk[2]: Відхилено %d зображень

en: applying rating %d to %d image | applying rating %d to %d images
uk[0]: Застосовується рейтинг %d до %d зображення
uk[1]: Застосовується рейтинг %d до %d зображень
uk[2]: Застосовується рейтинг %d до %d зображень

en: no images selected to apply rating
uk: Не вибрано зображень для застосування рейтингу

en: image rejected
uk: Зображення відхилено

en: image rated to 0 star
uk: Рейтинг зображення: 0 зірок

en: image rated to %s
uk: Рейтинг зображення: %s

en: select
uk: Вибрати

en: upgrade
uk: підвищити рейтинг

en: downgrade
uk: знизити рейтинг

en: zero
uk: нуль

en: one
uk: один

en: two
uk: два

en: three
uk: три

en: four
uk: чотири

en: five
uk: п'ять

en: reject
uk: відхилити

en: style with name '%s' already exists
uk: Стиль з іменем '%s' вже існує

en: styles
uk: Стилі

en: style named '%s' successfully created
uk: Стиль '%s' успішно створено

en: no image selected!
uk: Жодне зображення не вибрано!

en: style %s successfully applied!
uk: Стиль %s успішно застосовано!

en: no images nor styles selected!
uk: Не вибрано ні зображень, ні стилів!

en: no styles selected!
uk: Жоден стиль не вибрано!

en: style successfully applied! | styles successfully applied!
uk[0]: Стиль успішно застосовано!
uk[1]: Стилі успішно застосовано!
uk[2]: Стилі успішно застосовано!

en: module `%s' version mismatch: %d != %d
uk: Невідповідність версій модуля `%s': %d != %d

en: applied style `%s' on current image
uk: Застосовано стиль `%s' до поточного зображення

en: failed to overwrite style file for %s
uk: Не вдається перезаписати стильовий файл для %s

en: style file for %s exists
uk: Стильовий файл для %s існує

en: style %s was successfully imported
uk: Стиль %s було успішно імпортовано

note: Failed to open file, clean up.
en: could not read file `%s'
uk: Не вдається прочитати файл `%s'

en: above sea level
uk: над рівнем моря

en: below sea level
uk: нижче рівня моря

en: m
uk: м

en: yes
uk: Так

note: Column 1 - "make" of the camera. * Column 2 - "model" (use the "make" and "model" as provided by DCRaw). * Column 3 - WB name. * Column 4 - Fine tuning. MUST be in increasing order. 0 for no fine tuning. *	      It is enough to give only the extreme values, the other values *	      will be interpola
en: daylight
uk: Денне світло

note: Probably same as above:
en: direct sunlight
uk: Пряме сонячне світло

en: cloudy
uk: Хмарно

note: "Shadows" should be switched to this:
en: shade
uk: Тінь

en: incandescent
uk: Лампа розжарювання

en: incandescent warm
uk: Лампа розжарювання тепла

note: Same as "Incandescent":
en: tungsten
uk: Лампа розжарювання

en: fluorescent
uk: Люмінесцентна лампа

note: In Canon cameras and some newer Nikon cameras:
en: fluorescent high
uk: Люмінесцентна високотемпературна

en: cool white fluorescent
uk: Люмінесцентна холодного білого

en: warm white fluorescent
uk: Люмінесцентна теплого білого

en: daylight fluorescent
uk: Люмінесцентна денного світла

en: neutral fluorescent
uk: Люмінесцентна нейтральна

en: white fluorescent
uk: Люмінесцентна біла

note: In some newer Nikon cameras:
en: sodium-vapor fluorescent
uk: Натрієва лампа

en: day white fluorescent
uk: Люмінесцентна денна біла

en: high temp. mercury-vapor fluorescent
uk: Ртутна високотемпературна люмінесцентна

note: found in Nikon Coolpix P1000
en: high temp. mercury-vapor
uk: Ртутна високотемпературна

en: flash
uk: Спалах

note: For Olympus with no real "Flash" preset:
en: flash (auto mode)
uk: Спалах (автоматичний режим)

en: evening sun
uk: Вечірнє сонце

en: underwater
uk: Під водою

en: black & white
uk: Чорно-білий

en: spot WB
uk: Точковий ББ

en: manual WB
uk: Ручний ББ

en: camera WB
uk: ББ камери

en: auto WB
uk: Автоматичний ББ

en: hold
uk: Утримання

en: modifiers
uk: Модифікатори

[ctx: accel]
en: global
uk: Глобально

[ctx: accel]
en: views
uk: Режими

[ctx: accel]
en: thumbtable
uk: Стіл мініатюр

[ctx: accel]
en: utility modules
uk: Сервісні модулі

[ctx: accel]
en: format
uk: Опції формату

[ctx: accel]
en: storage
uk: Опції збереження

[ctx: accel]
en: processing modules
uk: Модулі обробки

[ctx: accel]
en: <blending>
uk: <змішування>

[ctx: accel]
en: Lua scripts
uk: Сценарії Lua

[ctx: accel]
en: fallbacks
uk: Резервні дії

[ctx: accel]
en: <focused>
uk: <сфокусовано>

en: show accels window
uk: Показати вікно прискорювачів

en: working...
uk: Операція виконується...

en: ERROR: %s NOT synced XMP → DB
uk: ПОМИЛКА: %s НЕ синхронізовано XMP → DB

en: ERROR: cannot write the database. the destination may be full, offline or read-only.
uk: ПОМИЛКА: не вдалося записати до бази даних. Місце призначення може бути заповненим, не підключеним або доступним лише для читання.

en: SUCCESS: %s synced XMP → DB
uk: УСПІШНО: %s синхронізовано XMP → DB

en: ERROR: %s NOT synced DB → XMP
uk: ПОМИЛКА: %s НЕ синхронізовано DB → XMP

en: ERROR: cannot write %s 
    the destination may be full, offline or read-only.
uk: ПОМИЛКА: не вдалося записати %s 
    Місце призначення може бути заповненим, не підключеним або доступним лише для читання.

en: SUCCESS: %s synced DB → XMP
uk: УСПІШНО: %s синхронізовано DB → XMP

en: ERROR: %s NOT synced new (XMP) → old (DB)
uk: ПОМИЛКА: %s НЕ синхронізовано в напрямку новіше (XMP) → старіше (DB)

en: SUCCESS: %s synced new (XMP) → old (DB)
uk: УСПІШНО: %s синхронізовано в напрямку новіше (XMP) → старіше (DB)

en: ERROR: %s NOT synced new (DB) → old (XMP)
uk: ПОМИЛКА: %s НЕ синхронізовано в напрямку новіше (DB) → старіше (XMP)

en: SUCCESS: %s synced new (DB) → old (XMP)
uk: УСПІШНО: %s синхронізовано в напрямку новіше (DB) → старіше (XMP)

en: EXCEPTION: %s has inconsistent timestamps
uk: ВИНЯТОК: %s має невідповідні позначки часу

en: ERROR: %s NOT synced old (XMP) → new (DB)
uk: ПОМИЛКА: %s НЕ синхронізовано в напрямку старіше (XMP) → новіше (DB)

en: SUCCESS: %s synced old (XMP) → new (DB)
uk: УСПІШНО: %s синхронізовано в напрямку старіше (XMP) → новіше (DB)

en: ERROR: %s NOT synced old (DB) → new (XMP)
uk: ПОМИЛКА: %s НЕ синхронізовано в напрямку старіше (DB) → новіше (XMP)

en: SUCCESS: %s synced old (DB) → new (XMP)
uk: УСПІШНО: %s синхронізовано в напрямку старіше (DB) → новіше (XMP)

en: %id %02dh %02dm %02ds
uk: %iд %02dгод %02dхв %02dс

en: path
uk: Шлях

en: XMP timestamp
uk: Позначка часу файлу XMP

en: database timestamp
uk: Позначка часу бази даних

en: newest
uk: Новіше

en: time difference
uk: Різниця в часі

en: updated XMP sidecar files found
uk: Знайдено оновлений XMP файл

en: _close
uk: _Закрити

note: setup selection accelerators action-box
en: select all
uk: Вибрати всі

en: select none
uk: Скасувати вибір

en: invert selection
uk: Інвертувати вибір

en: on the selection:
uk: Для вибраного:

en: keep the XMP edit
uk: Зберегти редагування з XMP

en: keep the database edit
uk: Зберегти редагування з бази даних

en: keep the newest edit
uk: Зберегти найновіше редагування

en: keep the oldest edit
uk: Зберегти найстаріше редагування

en: synchronization log
uk: Журнал синхронізації

en: capturing %d image | capturing %d images
uk[0]: Зроблено %d знімок
uk[1]: Зроблено %d знімки
uk[2]: Зроблено %d знімків

en: please set your camera to manual mode first!
uk: Будь ласка, спочатку встановіть камеру в ручний режим!

en: capture images
uk: Отримання знімків

en: %d/%d imported to %s | %d/%d imported to %s
uk[0]: %d/%d імпортовано в %s
uk[1]: %d/%d імпортовано в %s
uk[2]: %d/%d імпортовано в %s

en: starting to import images from camera
uk: Початок імпортування зображень з камери

en: failed to import images from camera.
uk: Не вдалося імпортувати зображення з камери.

en: importing %d image from camera | importing %d images from camera
uk[0]: Імпортується %d зображення з камери
uk[1]: Імпортується %d зображення з камери
uk[2]: Імпортується %d зображень з камери

en: import images from camera
uk: Імпорт зображень з камери

en: failed to create film roll for destination directory, aborting move..
uk: Не вдається створити фотоплівку для каталогу призначення, переміщення перервано...

en: exposure bracketing only works on raw images.
uk: Брекетинг експозиції працює лише на raw зображеннях.

en: images have to be of same size and orientation!
uk: Зображення повинні бути однакового розміру та орієнтації!

en: merging %d image | merging %d images
uk[0]: Об'єднання %d зображення
uk[1]: Об'єднання %d зображень
uk[2]: Об'єднання %d зображень

en: wrote merged HDR `%s'
uk: Записано об'єднаний HDR `%s'

en: duplicating %d image | duplicating %d images
uk[0]: Створення дублікату %d зображення
uk[1]: Створення дублікату %d зображень
uk[2]: Створення дублікату %d зображень

en: flipping %d image | flipping %d images
uk[0]: Віддзеркалення %d зображення
uk[1]: Віддзеркалення %d зображень
uk[2]: Віддзеркалення %d зображень

en: set %d color image | setting %d color images
uk[0]: Позначення %d зображення як кольорового
uk[1]: Позначення %d зображень як кольорових
uk[2]: Позначення %d зображень як кольорових

en: set %d monochrome image | setting %d monochrome images
uk[0]: Позначення %d зображення як монохромного
uk[1]: Позначення %d зображень як монохромних
uk[2]: Позначення %d зображень як монохромних

en: removing %d image | removing %d images
uk[0]: Видалення %d зображення
uk[1]: Видалення %d зображень
uk[2]: Видалення %d зображень

en: could not send %s to trash%s
    %s
    
     do you want to delete the file from disk without using trash?
uk: Не вдається відправити %s в сміттєвий кошик%s
    %s
    
    Хочете видалити файл із диска без використання кошика?

en: could not delete from disk %s%s
    %s
uk: Не вдається видалити з диска %s%s
    %s

en: _apply to all
uk: Застосувати до всіх

en: _delete permanently
uk: Видалити назавжди

en: _remove from library
uk: Вилучити з бібліотеки зображень

en: _skip
uk: Пропустити

en: abort
uk: Перервати

en: trashing error
uk: Помилка переміщення в смітник

en: deletion error
uk: Помилка видалення

en: trashing %d image | trashing %d images
uk[0]: Переміщення в смітник %d зображення
uk[1]: Переміщення в смітник %d зображень
uk[2]: Переміщення в смітник %d зображень

en: deleting %d image | deleting %d images
uk[0]: Видалення %d зображення
uk[1]: Видалення %d зображень
uk[2]: Видалення %d зображень

en: failed to parse GPX file
uk: Не вдалося проаналізувати файл GPX

en: applied matched GPX location onto %d image | applied matched GPX location onto %d images
uk[0]: Застосовано відповідне розташування GPX до %d зображення
uk[1]: Застосовано відповідне розташування GPX до %d зображень
uk[2]: Застосовано відповідне розташування GPX до %d зображень

en: moving %d image
uk: Переміщення %d зображення

en: moving %d images
uk: Переміщення %d зображень

en: copying %d image
uk: Копіювання %d зображення

en: copying %d images
uk: Копіювання %d зображень

en: creating local copy of %d image | creating local copies of %d images
uk[0]: Створення локальної копії %d зображення
uk[1]: Створення локальної копії %d зображень
uk[2]: Створення локальної копії %d зображень

en: removing local copy of %d image | removing local copies of %d images
uk[0]: Видалення локальної копії %d зображення
uk[1]: Видалення локальної копії %d зображень
uk[2]: Видалення локальної копії %d зображень

en: refreshing info for %d image | refreshing info for %d images
uk[0]: Оновлення інформації для %d зображення
uk[1]: Оновлення інформації для %d зображень
uk[2]: Оновлення інформації для %d зображень

en: exporting %d image.. | exporting %d images..
uk[0]: Експортування %d зображення...
uk[1]: Експортування %d зображень...
uk[2]: Експортування %d зображень...

en: no image to export
uk: Немає зображень для експорту

en: exporting %d / %d to %s
uk: Експорт %d / %d до %s

en: image `%s' is currently unavailable
uk: Зображення `%s' наразі недоступне

en: merge HDR image
uk: Об'єднати HDR зображення

en: duplicate images
uk: Створення дублікатів зображень

en: flip images
uk: Віддзеркалити зображення

en: set monochrome images
uk: Встановити зображення як монохромні

note: get all selected images now, to avoid the set changing during ui interaction
en: remove images
uk: Видалити зображення

en: remove image?
uk: Вилучити зображення?

en: remove images?
uk: Видалити зображення?

en: do you really want to remove %d image from darktable
    (without deleting file on disk)? | do you really want to remove %d images from darktable
    (without deleting files on disk)?
uk[0]: Ви дійсно хочете вилучити %d зображення з darktable
    (без видалення файлу на диску)?
uk[1]: Ви дійсно хочете вилучити %d зображення з darktable
    (без видалення файлу на диску)?
uk[2]: Ви дійсно хочете вилучити %d зображень з darktable
    (без видалення файлу на диску)?

note: first get all selected images, to avoid the set changing during ui interaction
en: delete images
uk: Видалення зображень

en: delete image?
uk: Видалити зображення?

en: delete images?
uk: Видалити зображення?

en: do you really want to physically delete %d image
    (using trash if possible)? | do you really want to physically delete %d images
    (using trash if possible)?
uk[0]: Ви дійсно хочете фізично видалити %d зображення з диска
    (використовуючи сміттєвий кошик, якщо це можливо)?
uk[1]: Ви дійсно хочете фізично видалити %d зображення з диска
    (використовуючи сміттєвий кошик, якщо це можливо)?
uk[2]: Ви дійсно хочете фізично видалити %d зображень з диска
    (використовуючи сміттєвий кошик, якщо це можливо)?

en: do you really want to physically delete %d image from disk? | do you really want to physically delete %d images from disk?
uk[0]: Ви дійсно хочете фізично видалити %d зображення з диска?
uk[1]: Ви дійсно хочете фізично видалити %d зображення з диска?
uk[2]: Ви дійсно хочете фізично видалити %d зображень з диска?

en: do you really want to physically delete selected image (using trash if possible)?
uk: Ви дійсно хочете фізично видалити вибране зображення з диска (використовуючи сміттєвий кошик, якщо це можливо)?

en: do you really want to physically delete selected image from disk?
uk: Ви дійсно хочете фізично видалити вибране зображення з диска?

en: move images
uk: Перемістити зображення

en: _select as destination
uk: _Вибрати як призначення

en: move image? | move images?
uk[0]: Перемістити зображення?
uk[1]: Перемістити зображення?
uk[2]: Перемістити зображення?

en: do you really want to physically move %d image to %s?
    (all duplicates will be moved along) | do you really want to physically move %d images to %s?
    (all duplicates will be moved along)
uk[0]: Ви дійсно хочете фізично перемістити %d зображення в %s?
    (усі дублікати будуть переміщені)
uk[1]: Ви дійсно хочете фізично перемістити %d зображення в %s?
    (усі дублікати будуть переміщені)
uk[2]: Ви дійсно хочете фізично перемістити %d зображень в %s?
    (усі дублікати будуть переміщені)

en: copy images
uk: Копіювання зображень

en: copy image? | copy images?
uk[0]: Копіювати зображення?
uk[1]: Копіювати зображення?
uk[2]: Копіювати зображення?

en: do you really want to physically copy %d image to %s? | do you really want to physically copy %d images to %s?
uk[0]: Ви дійсно хочете фізично копіювати %d зображення в %s?
uk[1]: Ви дійсно хочете фізично копіювати %d зображення в %s?
uk[2]: Ви дійсно хочете фізично копіювати %d зображень в %s?

en: local copy images
uk: Зробити локальну копію

en: refresh EXIF
uk: Оновити EXIF

en: failed to get parameters from storage module `%s', aborting export..
uk: Не вдалося отримати параметри з модуля зберігання `%s', переривання експорту...

en: export images
uk: Експортувати зображення

en: adding time offset to %d image
uk: Додавання зміщення часу до %d зображення

en: setting date/time of %d image
uk: Встановлення дати і часу %d зображенню

en: adding time offset to %d images
uk: Додавання зміщення часу до %d зображень

en: setting date/time of %d images
uk: Встановлення дати і часу %d зображенням

en: added time offset to %d image
uk: Додано зміщення часу до %d зображення

en: set date/time of %d image
uk: Встановлено дату і час %d зображенню

en: added time offset to %d images
uk: Додано зміщення часу до %d зображень

en: set date/time of %d images
uk: Встановлено дату і час %d зображенням

en: time offset
uk: Зміщення часу

en: write sidecar files
uk: Записати XMP файли

en: importing %d image | importing %d images
uk[0]: Імпортується %d зображення
uk[1]: Імпортується %d зображення
uk[2]: Імпортується %d зображень

en: importing %d/%d image | importing %d/%d images
uk[0]: Імпортується %d/%d зображення
uk[1]: Імпортується %d/%d зображення
uk[2]: Імпортується %d/%d зображень

en: imported %d image | imported %d images
uk[0]: Імпортовано %d зображення
uk[1]: Імпортовано %d зображення
uk[2]: Імпортовано %d зображень

en: import images
uk: Імпортування зображень

en: no supported images were found to be imported
uk: Не знайдено підтримуваних зображень для імпорту

en: importing image %s
uk: Імпортується зображення %s

en: import image
uk: Імпортувати зображення

en: detail mask blending error
uk: Помилка змішування маски деталей

en: detail mask CL blending problem
uk: Помилка змішування маски деталей (CL)

[ctx: blendmode]
en: normal
uk: Нормальний

[ctx: blendmode]
en: average
uk: Усереднення

[ctx: blendmode]
en: difference
uk: Різниця

[ctx: blendmode]
en: normal bounded
uk: Нормальний обмежений

[ctx: blendmode]
en: lighten
uk: Заміна світлим

[ctx: blendmode]
en: darken
uk: Затемнення

[ctx: blendmode]
en: screen
uk: Екран

[ctx: blendmode]
en: multiply
uk: Множення

[ctx: blendmode]
en: divide
uk: Ділення

[ctx: blendmode]
en: addition
uk: Додавання

[ctx: blendmode]
en: subtract
uk: Віднімання

[ctx: blendmode]
en: geometric mean
uk: Середнє геометричне

[ctx: blendmode]
en: harmonic mean
uk: Середнє гармонічне

[ctx: blendmode]
en: overlay
uk: Перекриття

[ctx: blendmode]
en: softlight
uk: Розсіяне світло

[ctx: blendmode]
en: hardlight
uk: Направлене світло

[ctx: blendmode]
en: vividlight
uk: Живе світло

[ctx: blendmode]
en: linearlight
uk: Лінійне світло

[ctx: blendmode]
en: pinlight
uk: Точкове світло

[ctx: blendmode]
en: lightness
uk: Яскравість

[ctx: blendmode]
en: chromaticity
uk: Хроматичність

[ctx: blendmode]
en: Lab lightness
uk: Lab яскравість

[ctx: blendmode]
en: Lab a-channel
uk: Lab a-канал

[ctx: blendmode]
en: Lab b-channel
uk: Lab b-канал

[ctx: blendmode]
en: Lab color
uk: Lab колір

[ctx: blendmode]
en: RGB red channel
uk: RGB канал червоного

[ctx: blendmode]
en: RGB green channel
uk: RGB канал зеленого

[ctx: blendmode]
en: RGB blue channel
uk: RGB канал синього

[ctx: blendmode]
en: HSV value
uk: HSV значення

[ctx: blendmode]
en: HSV color
uk: HSV колір

[ctx: blendmode]
en: hue
uk: Відтінок

[ctx: blendmode]
en: color
uk: Колір

[ctx: blendmode]
en: coloradjustment
uk: Регулювання кольору

[ctx: blendmode]
note: * deprecated blend modes: make them available as legacy * history stacks might want them
en: difference (deprecated)
uk: Різниця (застарілий)

[ctx: blendmode]
en: subtract inverse (deprecated)
uk: Віднімання інверсне (застарілий)

[ctx: blendmode]
en: divide inverse (deprecated)
uk: Ділення інверсне (застарілий)

[ctx: blendmode]
en: Lab L-channel (deprecated)
uk: Lab L-канал (застарілий)

[ctx: blendoperation]
en: normal
uk: Нормальна

[ctx: blendoperation]
en: reverse
uk: Зворотна

en: default
uk: Замовчування

en: RGB (display)
uk: RGB (відображення)

en: RGB (scene)
uk: RGB (сцена)

note: DEVELOP_MASK_ENABLED
en: uniformly
uk: Рівномірно

en: drawn mask
uk: Намальована маска

en: parametric mask
uk: Параметрична маска

en: raster mask
uk: Растрова маска

en: drawn & parametric mask
uk: Намальована і параметрична маски

en: exclusive
uk: Ексклюзивно

en: inclusive
uk: Інклюзивно

en: exclusive & inverted
uk: Ексклюзивно та інвертувати

en: inclusive & inverted
uk: Інклюзивно та інвертувати

en: output before blur
uk: Вихід перед розмиттям

en: input before blur
uk: Вхід перед розмиттям

en: output after blur
uk: Вихід після розмиття

en: input after blur
uk: Вхід після розмиття

en: on
uk: Увімкнено

en: input
uk: На вході

en: output
uk: На виході

en:  (zoom)
uk: (масштаб)

en: reset to default blend colorspace
uk: Скинути до кольорового простору змішування за замовчуванням

en: reset and hide output channels
uk: Скинути і приховати вихідні канали

en: show output channels
uk: Показати вихідні канали

en: sliders for L channel
uk: Повзунки для каналу L

en: sliders for a channel
uk: Повзунки для каналу a

en: green/red
uk: зелений/червоний

en: sliders for b channel
uk: Повзунки для каналу b

en: blue/yellow
uk: синій/жовтий

en: sliders for chroma channel (of LCh)
uk: Повзунки для каналу кольоровості (LCh)

en: sliders for hue channel (of LCh)
uk: Повзунки для каналу відтінку (LCh)

en: sliders for gray value
uk: Повзунки для значення сірого

en: sliders for red channel
uk: Повзунки для каналу червоного

en: sliders for green channel
uk: Повзунки для каналу зеленого

en: sliders for blue channel
uk: Повзунки для каналу синього

en: sliders for hue channel (of HSL)
uk: Повзунки для каналу відтінку (HSL)

en: sliders for chroma channel (of HSL)
uk: Повзунки для каналу кольоровості (HSL)

en: sliders for value channel (of HSL)
uk: Повзунки для каналу значення (HSL)

en: sliders for value channel (of JzCzhz)
uk: Повзунки для каналу значення (JzCzhz)

en: sliders for chroma channel (of JzCzhz)
uk: Повзунки для каналу кольоровості (JzCzhz)

en: sliders for hue channel (of JzCzhz)
uk: Повзунки для каналу відтінку (JzCzhz)

en: adjustment based on input received by this module:
    * range defined by upper markers: blend fully
    * range defined by lower markers: do not blend at all
    * range between adjacent upper/lower markers: blend gradually
uk: Коригування на основі вхідних даних, отриманих цим модулем:
    * діапазон, визначений верхніми маркерами: змішувати повністю
    * діапазон, визначений нижніми маркерами: взагалі не змішувати
    * діапазон між сусідніми верхніми/нижніми маркерами: змішувати поступово

en: adjustment based on unblended output of this module:
    * range defined by upper markers: blend fully
    * range defined by lower markers: do not blend at all
    * range between adjacent upper/lower markers: blend gradually
uk: Коригування на основі незмішаного виходу цього модуля:
    * діапазон, визначений верхніми маркерами: змішувати повністю
    * діапазон, визначений нижніми маркерами: взагалі не змішувати
    * діапазон між сусідніми верхніми/нижніми маркерами: змішувати поступово

en: reset blend mask settings
uk: Скинути налаштування маски змішування

en: channel
uk: Канал

en: pick GUI color from image
    ctrl+click or right-click to select an area
uk: Виберіть колір із зображення
    Ctrl+клік або клік правою кнопкою миші, щоб вибрати область

en: show color
uk: Показати колір

en: set the range based on an area from the image
    drag to use the input image
    ctrl+drag to use the output image
uk: Встановлює діапазон на основі області із зображення
    Перетягніть, щоб використати вхідне зображення
    Ctrl+перетягування - використати вихідне зображення

en: set range
uk: Встановити діапазон

en: invert all channel's polarities
uk: Інвертувати полярність всіх каналів

en: toggle polarity. best seen by enabling 'display mask'
uk: Перемкнути полярність. Найкраще побачити, ввімкнувши "показати маску"

en: double-click to reset.
    press 'a' to toggle available slider modes.
    press 'c' to toggle view of channel data.
    press 'm' to toggle mask view.
uk: Подвійний клік - скинути.
    Натисніть 'a' для перемикання доступних режимів повзунка.
    Натисніть 'c' для перемикання перегляду даних каналу.
    Натисніть 'm' для перемикання перегляду маски.

en: blend
uk: Змішування

en: boost factor
uk: Коефіцієнт посилення

en: adjust the boost factor of the channel mask
uk: Відрегулювати коефіцієнт посилення маски каналу

en: %d shape used | %d shapes used
uk[0]: %d фігуру використано
uk[1]: %d фігури використано
uk[2]: %d фігур використано

en: no mask used
uk: Не використовується

en: toggle polarity of drawn mask
uk: Перемкнути полярність намальованої маски

en: show and edit mask elements
uk: Показати і редагувати елементи маски

en: show and edit in restricted mode
uk: Показувати і редагувати в обмеженому режимі

en: add gradient
uk: Додати градієнт

en: add multiple gradients
uk: Додати кілька градієнтів

en: add brush
uk: Додати пензля

en: add multiple brush strokes
uk: Додати кілька мазків пензлем

en: add path
uk: Додати контур

en: add multiple paths
uk: Додати кілька контурів

en: add ellipse
uk: Додати еліпс

en: add multiple ellipses
uk: Додати кілька еліпсів

en: add circle
uk: Додати коло

en: add multiple circles
uk: Додати кілька кіл

en: toggle polarity of raster mask
uk: Перемкнути полярність растрової маски

en: normal & difference
uk: Нормальні і різницеві

en: lighten
uk: Заміна світлим

en: darken
uk: Затемнення

en: contrast enhancing
uk: Покращення контрасту

en: color channel
uk: Кольорові канали

en: chromaticity & lightness
uk: Хроматичність та яскравість

en: normal & arithmetic
uk: Нормальні та арифметичні

note: add deprecated blend mode
en: deprecated
uk: Застарілі

note: should never happen: unknown blend mode
en: unknown blend mode '%d' in module '%s'
uk: Невідомий режим змішування '%d' у модулі '%s'

en: blending options
uk: Опції змішування

en: blend mask
uk: Маска змішування

en: display mask and/or color channel
uk: Показати маску та/або канал кольору

en: display mask and/or color channel.
    ctrl+click to display mask,
    shift+click to display channel.
    hover over parametric mask slider to select channel for display
uk: Показати маску та/або канал кольору.
    Ctrl+клік - показати маску,
    Shift+клік - показати канал.
    Наведіть курсор на повзунок параметричної маски, щоб вибрати канал для відображення

en: temporarily switch off blend mask
uk: Тимчасово вимкнути маску змішування

en: temporarily switch off blend mask.
    only for module in focus
uk: Тимчасово вимкнути маску змішування.
    Лише для модуля у фокусі.

en: choose blending mode
uk: Виберіть режим змішування

en: toggle blend order
uk: Перемикання порядку змішування

en: toggle the blending order between the input and the output of the module,
    by default the output will be blended on top of the input,
    order can be reversed by clicking on the icon (input on top of output)
uk: Перемикання порядку змішування між входом і виходом модуля.
    За замовчуванням вихід буде змішаний поверх входу.
    Порядок можна змінити, натиснувши на піктограму (вхід поверх виходу)

en: fulcrum
uk: Поворотна точка

en: adjust the fulcrum used by some blending operations
uk: Регулювання точки опори, яку використовують деякі операції змішування

note: Add opacity/scale sliders to table
en: opacity
uk: Непрозорість

en: set the opacity of the blending
uk: Встановити непрозорість змішування

en: combine masks
uk: Поєднувати маски

en: how to combine individual drawn mask and different channels of parametric mask
uk: Як поєднувати окрему намальовану маску та різні канали параметричної маски

en: details threshold
uk: Поріг деталей

en: adjust the threshold for the details mask (using raw data),
    positive values select areas with strong details,
    negative values select flat areas
uk: Налаштувати поріг для маски деталей (використовуючи raw дані).
    Позитивні значення вибирають області з чіткими деталями.
    Негативні значення вибирають гладкі ділянки.

en: feathering guide
uk: Веде розтушовку

en: choose to guide mask by input or output image and
    choose to apply feathering before or after mask blur
uk: Вибрати наведення маски за вхідним або вихідним зображенням і
    вибрати застосування розтушовки до або після розмиття маски

en: feathering radius
uk: Радіус розтушовки

en: spatial radius of feathering
uk: Просторовий радіус розтушовки

en: blurring radius
uk: Радіус розмиття

en: radius for gaussian blur of blend mask
uk: Радіус гауссівського розмиття маски змішування

en: mask opacity
uk: Непрозорість маски

en: shifts and tilts the tone curve of the blend mask to adjust its brightness
    without affecting fully transparent/fully opaque regions
uk: Зміщує і нахиляє криву тону маски змішування для регулювання її яскравості,
    не впливаючи на повністю прозорі / повністю непрозорі області

en: mask contrast
uk: Контраст маски

en: gives the tone curve of the blend mask an s-like shape to adjust its contrast
uk: Надає кривій тону маски змішування S-подібну форму для регулювання її контрастності

en: mask refinement
uk: Уточнення маски

en: autosaving history has been disabled for this session because of a slow drive used
uk: Автозбереження історії вимкнено для цього сеансу через повільний диск

en: %s: module `%s' version mismatch: %d != %d
uk: %s: невідповідність версій модуля `%s': %d != %d

en: duplicate module, can't move new instance after the base one
uk: Не вдається перемістити новий екземпляр модуля після базового

en: new instance
uk: Новий екземпляр

en: duplicate instance
uk: Зробити дублікат екземпляра

en: move up
uk: Підняти

en: move down
uk: Опустити

note: delete button label and tooltip will be updated based on trash pref
en: delete
uk: Видалити

en: rename
uk: Перейменувати

en: '%s' is switched on
uk: '%s' включено

en: '%s' is switched off
uk: '%s' виключено

en: unknown mask
uk: Невідома маска

en: drawn + parametric mask
uk: Намальована і параметрична маски

en: this module has a `%s'
uk: У цього модуля є `%s'

en: taken from module %s
uk: взята з модуля %s

en: click to display (module must be activated first)
uk: Натисніть для показу (спочатку модуль має бути активовано)

en: purpose
uk: Призначення

en: process
uk: Обробка

en: multiple instance actions
    right-click creates new instance
uk: Дії з екземплярами модуля
    Права кнопка миші створює новий екземпляр

en: reset parameters
    ctrl+click to reapply any automatic presets
uk: Скинути параметри
    Ctrl+клік - повторно застосувати будь-які автоматичні пресети

en: presets
    right-click to apply on new instance
uk: Пресети
    Права кнопка миші - застосувати в новому екземплярі

en: ERROR
uk: ПОМИЛКА

en: unsupported input
uk: Непідтримуваний вхід

en: you have placed this module at
    a position in the pipeline where
    the data format does not match
    its requirements.
uk: Ви помістили цей модуль на таку
    позицію в конвеєрі обробки, де
    формат даних не відповідає
    вимогам модуля.

en: show
uk: Показати

en: new
uk: Новий

en: duplicate
uk: Зняти копію

en: enable
uk: Вмикаючий елемент

en: focus
uk: Фокус

en: instance
uk: Екземпляр

en: reset
uk: Скинути

note: Adding the outer container
en: presets
uk: Пресети

en: processing module
uk: Модуль обробки

en: %s
    ctrl+click to %s
uk: %s
    Ctrl+клік – %s

en: cannot find Lightroom XMP!
uk: Не вдається знайти XMP від Lightroom!

en: `%s' is not a Lightroom XMP!
uk: `%s' не є файлом XMP від Lightroom!

en: %s has been imported | %s have been imported
uk[0]: %s було імпортовано
uk[1]: %s було імпортовано
uk[2]: %s було імпортовано

en: hardness: %3.2f%%
uk: Жорсткість: %3.2f%%

en: size: %3.2f%%
uk: Розмір: %3.2f%%

en: [BRUSH] change size
uk: [ПЕНЗЕЛЬ] змінити розмір

en: [BRUSH] change hardness
uk: [ПЕНЗЕЛЬ] змінити жорсткість

en: [BRUSH] change opacity
uk: [ПЕНЗЕЛЬ] змінити непрозорість

en: brush #%d
uk: Пензель #%d

en: <b>size</b>: scroll, <b>hardness</b>: shift+scroll
    <b>opacity</b>: ctrl+scroll (%d%%)
uk: <b>Розмір</b>: прокрутка, <b>Жорсткість</b>: Shift+прокрутка
    <b>Непрозорість</b>: Ctrl+прокрутка (%d%%)

en: <b>size</b>: scroll
uk: <b>Розмір</b>: прокрутка

en: feather size: %3.2f%%
uk: Розмір розтушовки: %3.2f%%

en: [CIRCLE] change size
uk: [КОЛО] змінити розмір

en: [CIRCLE] change feather size
uk: [КОЛО] змінити розмір розтушовки

en: [CIRCLE] change opacity
uk: [КОЛО] змінити непрозорість

en: circle #%d
uk: Коло #%d

en: <b>size</b>: scroll, <b>feather size</b>: shift+scroll
    <b>opacity</b>: ctrl+scroll (%d%%)
uk: <b>Розмір</b>: прокрутка, <b>Розмір розтушовки</b>: Shift+прокрутка
    <b>Непрозорість</b>: Ctrl+прокрутка (%d%%)

en: rotation: %3.f°
uk: Обертання: %3.f°

en: [ELLIPSE] change size
uk: [ЕЛІПС] змінити розмір

en: [ELLIPSE] change feather size
uk: [ЕЛІПС] змінити розмір розтушовки

en: [ELLIPSE] rotate shape
uk: [ЕЛІПС] обертати фігуру

en: [ELLIPSE] change opacity
uk: [ЕЛІПС] змінити непрозорість

en: [ELLIPSE] switch feathering mode
uk: [ЕЛІПС] перемкнути режим розтушовки

en: ellipse #%d
uk: Еліпс #%d

en: <b>size</b>: scroll, <b>feather size</b>: shift+scroll
    <b>rotation</b>: ctrl+shift+scroll, <b>opacity</b>: ctrl+scroll (%d%%)
uk: <b>Розмір</b>: прокрутка, <b>Розмір розтушовки</b>: Shift+прокрутка
    <b>Обертання</b>: Ctrl+Shift+прокрутка, <b>Непрозорість</b>: Ctrl+прокрутка (%d%%)

en: <b>rotate</b>: ctrl+drag
uk: <b>Обертання</b>: Ctrl+перетягування

en: <b>feather mode</b>: shift+click, <b>rotate</b>: ctrl+drag
    <b>size</b>: scroll, <b>feather size</b>: shift+scroll, <b>opacity</b>: ctrl+scroll (%d%%)
uk: <b>Режим розтушовки</b>: Shift+клік, <b>Обертання</b>: Ctrl+перетягування
    <b>Розмір</b>: прокрутка, <b>Розмір розтушовки</b>: Shift+прокрутка, <b>Непрозорість</b>: Ctrl+прокрутка (%d%%)

en: compression: %3.2f%%
uk: Стиснення: %3.2f%%

en: curvature: %3.2f%%
uk: Вигин: %3.2f%%

en: [GRADIENT on pivot] rotate shape
uk: [ГРАДІЄНТ на точці опори] обертати фігуру

en: [GRADIENT creation] set rotation
uk: [ГРАДІЄНТ - створення] встановити поворот

en: [GRADIENT] change curvature
uk: [ГРАДІЄНТ] змінити вигин

en: [GRADIENT] change compression
uk: [ГРАДІЄНТ] змінити стиснення

en: [GRADIENT] change opacity
uk: [ГРАДІЄНТ] змінити непрозорість

en: gradient #%d
uk: Градієнт #%d

en: <b>curvature</b>: scroll, <b>compression</b>: shift+scroll
    <b>rotation</b>: click+drag, <b>opacity</b>: ctrl+scroll (%d%%)
uk: <b>Вигин</b>: прокрутка, <b>Стиснення</b>: Shift+прокрутка
    <b>Обертання</b>: клік+перетягування, <b>Непрозорість</b>: Ctrl+прокрутка (%d%%)

en: <b>curvature</b>: scroll, <b>compression</b>: shift+scroll
    <b>opacity</b>: ctrl+scroll (%d%%)
uk: <b>Вигин</b>: прокрутка, <b>Стиснення</b>: Shift+прокрутка
    <b>Непрозорість</b>: Ctrl+прокрутка (%d%%)

en: <b>rotate</b>: drag
uk: <b>Обертання</b>: перетягування

en: [SHAPE] remove shape
uk: [ФІГУРА] видалити фігуру

en: group `%s'
uk: Група '%s'

en: copy of `%s'
uk: Копія '%s'

en: %s: mask version mismatch: %d != %d
uk: %s: невідповідність версій маски: %d != %d

en: opacity: %.0f%%
uk: Непрозорість: %.0f%%

en: add existing shape
uk: Додати наявну фігуру

en: use same shapes as
uk: Використати фігури з модуля

en: masks can not contain themselves
uk: Маски не можуть містити себе

en: [PATH creation] add a smooth node
uk: [КОНТУР - створення] додати плавний вузол

en: [PATH creation] add a sharp node
uk: [КОНТУР - створення] додати гострий вузол

en: [PATH creation] terminate path creation
uk: [КОНТУР - створення] завершити створення контуру

en: [PATH on node] switch between smooth/sharp node
uk: [КОНТУР - на вузлі] перемкнутися між плавним і гострим вузлом

en: [PATH on node] remove the node
uk: [КОНТУР - на вузлі] видалити вузол

en: [PATH on feather] reset curvature
uk: [КОНТУР - розтушовка] скинути вигин

en: [PATH on segment] add node
uk: [КОНТУР - на сегменті] додати вузол

en: [PATH] change size
uk: [КОНТУР] змінити розмір

en: [PATH] change feather size
uk: [КОНТУР] змінити розмір розтушовки

en: [PATH] change opacity
uk: [КОНТУР] змінити непрозорість

en: path #%d
uk: Контур #%d

en: <b>add node</b>: click, <b>add sharp node</b>: ctrl+click
    <b>cancel</b>: right-click
uk: <b>Додати вузол</b>: клік, <b>Додати гострий вузол</b>: Ctrl+клік
    <b>Скасування</b>: правий клік

en: <b>add node</b>: click, <b>add sharp node</b>: ctrl+click
    <b>finish path</b>: right-click
uk: <b>Додати вузол</b>: клік, <b>Додати гострий вузол</b>: Ctrl+клік
    <b>Закінчити контур</b>: правий клік

en: <b>move node</b>: drag, <b>remove node</b>: right-click
    <b>switch smooth/sharp mode</b>: ctrl+click
uk: <b>Перемістити вузол</b>: перетягнути, <b>Видалити вузол</b>: правий клік
    <b>Перемкнути плавний/різкий режим</b>: Ctrl+клік

en: <b>node curvature</b>: drag
    <b>reset curvature</b>: right-click
uk: <b>Вигин вузла</b>: перетягнути
    <b>Скинути вигин</b>: правий клік

en: <b>move segment</b>: drag
    <b>add node</b>: ctrl+click
uk: <b>Перемістити сегмент</b>: перетягнути
    <b>Додати вузол</b>: Ctrl+клік

en: enabled as required
uk: Увімкнено за необхідності

en: history had module disabled but it is required for this type of image.
    likely introduced by applying a preset, style or history copy&paste
uk: В історії був вимкнений модуль, але він потрібен для цього типу зображень.
    Імовірно, причиною є застосування пресету, стилю, або копіювання історії

en: disabled as not appropriate
uk: Вимкнено як непідходящий

en: history had module enabled but it is not allowed for this type of image.
    likely introduced by applying a preset, style or history copy&paste
uk: В історії був увімкнений модуль, але він не допускається для цього типу зображень.
    Імовірно, причиною є застосування пресету, стилю, або копіювання історії

en: OpenCL errors encountered; disabling OpenCL for this session! some possible causes:
      - OpenCL out of resources due to preference settings. please try with defaults,
      - buggy driver for some device. please run darktable with `-d opencl' to identify,
      - some drivers don't support needed number of events,
      - too small headroom settings while using 'use all device memory'.
uk: Виявлено помилки OpenCL, тому OpenCL вимкнено для цього сеансу! Можливі причини:
      - OpenCL бракує ресурсів через налаштування параметрів. Спробуйте зі значеннями за замовчуванням.
      - Глючний драйвер для якогось пристрою. Запустіть Darktable з '-d opencl' для ідентифікації.
      - Деякі драйвери не підтримують необхідну кількість подій.
      - Занадто малі параметри запасу при використанні опції 'використовувати всю пам'ять пристрою'.

en: module '%s' can't get raster mask from module
    '%s' as that is processed later in the pixel pipe.
    raster mask is ignored.
uk: Модуль '%s' не може отримати растрову маску від
    модуля '%s', бо це обробляється пізніше в конвеєрі.
    Растрова маска ігнорується.

en: tiling failed for module '%s'. the output most likely will be OK, but you might want to check.
uk: Невдалий тайлінг для модуля '%s'. Результат, швидше за все, буде нормальним, але ви можете перевірити.

en: you have reached the start of your selection
uk: Ви досягли початку своєї вибірки

en: you have reached the start of your collection
uk: Ви досягли початку своєї колекції

en: you have reached the end of your selection
uk: Ви досягли кінця своєї вибірки

en: you have reached the end of your collection
uk: Ви досягли кінця своєї колекції

en: zooming is limited to %d images
uk: Максимальна кількість зображень: %d

en: invalid
uk: Недійсно

en: year %s
uk: Рік %s

en: enter the minimal value
    use 'min' if no bound
    right-click to select from existing values
uk: Введіть мінімальне значення
    Використовуйте 'мін', якщо немає обмеження
    Клікніть правою кнопкою миші, щоб вибрати з наявних значень

en: enter the maximal value
    use 'max' if no bound
    right-click to select from existing values
uk: Введіть максимальне значення
    Використовуйте 'макс', якщо немає обмеження
    Клікніть правою кнопкою миші, щоб вибрати з наявних значень

en: enter the value
    right-click to select from existing values
uk: Введіть значення
    Клікніть правою кнопкою миші, щоб вибрати з наявних значень

en: enter the minimal date
    in the form YYYY:MM:DD hh:mm:ss.sss (only the year is mandatory)
    use 'min' if no bound
    use '-' prefix for relative date
    right-click to select from calendar or existing values
uk: Введіть мінімальну дату
    у форматі YYYY:MM:DD hh:mm:ss.sss (лише рік є обов'язковим)
    Використовуйте 'мін', якщо немає обмеження
    Використовуйте префікс '-' для відносної дати
    Клікніть правою кнопкою миші для вибору з календаря або наявних значень

en: enter the maximal date
    in the form YYYY:MM:DD hh:mm:ss.sss (only the year is mandatory)
    use 'max' if no bound
    'now' keyword is handled
    use '-' prefix for relative date
    right-click to select from calendar or existing values
uk: Введіть максимальну дату
    у форматі YYYY:MM:DD hh:mm:ss.sss (лише рік є обов'язковим)
    Використовуйте 'макс', якщо немає обмеження
    Використовуйте префікс '-' для відносної дати
    Клікніть правою кнопкою миші для вибору з календаря або наявних значень

en: enter the date
    in the form YYYY:MM:DD hh:mm:ss.sss (only the year is mandatory)
    right-click to select from calendar or existing values
uk: Введіть дату
    у форматі YYYY:MM:DD hh:mm:ss.sss (лише рік є обов'язковим)
    Клікніть правою кнопкою миші для вибору з календаря або наявних значень

en: date-time interval to subtract from the max value
uk: Інтервал дати й часу, щоб відняти від максимального значення

en: date-time interval to add to the min value
uk: Інтервал дати й часу, щоб додати до мінімального значення

en: fixed
uk: Фіксовані значення

en: relative
uk: Відносні значення

en: selected
uk: Вибрано

en: min
uk: Мін

en: max
uk: Макс

en: date type
uk: Тип дати

note: the date section
en: date
uk: Дата

en: click to select date
    double-click to use the date directly
uk: Клік для вибору дати
    Подвійний клік, щоб використовувати дату безпосередньо

en: years:
uk: Роки:

en: months:
uk: Місяці:

en: days:
uk: Дні:

note: the time section
en: time
uk: Час

en: current date:
uk: Поточна дата:

en: now
uk: Зараз

en: set the value to always match current datetime
uk: Встановити значення так, щоб воно завжди відповідало поточній даті й часу

note: apply button
en: apply
uk: Застосувати

en: set the range bound with this value
uk: Встановити межу діапазону в це значення

en: double-click to reset
uk: Подвійний клік для скидання

en: current
uk: Поточне

en: leader
uk: Лідер

en: 
    click here to set this image as group leader
uk: 
    Натисніть тут, щоб встановити це зображення лідером групи

note: and the number of grouped images
en: grouped images
uk: Згруповані зображення

en: fit
uk: Підгонка

en: there are no images in this collection
uk: В цій колекції немає зображень

en: if you have not imported any images yet
uk: Якщо ви ще не імпортували жодного зображення

en: you can do so in the import module
uk: ви можете зробити це в модулі імпорту

en: try to relax the filter settings in the top panel
uk: Спробуйте послабити налаштування фільтра на верхній панелі

en: or add images in the collections module in the left panel
uk: або додати зображення в модулі колекції на лівій панелі

en: you have changed the settings related to how thumbnails are generated.
uk: Ви змінили налаштування, пов’язані з тим, як генеруються мініатюри.

en: all cached thumbnails need to be invalidated.
uk: Усі кешовані мініатюри потрібно визнати недійсними.

en: cached thumbnails starting from level %d need to be invalidated.
uk: Кешовані мініатюри, починаючи з рівня %d, потрібно визнати недійсними.

en: cached thumbnails below level %d need to be invalidated.
uk: Кешовані мініатюри нижче рівня %d потрібно визнати недійсними.

en: cached thumbnails between level %d and %d need to be invalidated.
uk: Кешовані мініатюри між рівнями %d і %d потрібно визнати недійсними.

en: do you want to do that now?
uk: Хочете зробити це зараз?

en: cached thumbnails invalidation
uk: Анулювання кешованих мініатюр

note: setup history key accelerators
en: copy history
uk: Копіювати історію

en: copy history parts
uk: Копіювати частини історії

en: paste history
uk: Вставити історію

en: paste history parts
uk: Вставити частини історії

en: discard history
uk: Видалити історію

en: duplicate image
uk: Створити дублікат зображення

en: duplicate image virgin
uk: Створити дублікат нередагованого зображення

en: select film roll
uk: Вибрати плівку

en: select untouched
uk: Вибрати необроблені

en: creating cache directories
uk: Створення каталогів кешу

en: creating cache directory '%s'
uk: Створення каталогу кешу '%s'

en: could not create directory '%s'!
uk: Не вдається створити каталог '%s'!

en: warning: no images are matching the requested image id range
uk: Попередження: жодне зображення не відповідає запитаному діапазону id зображень

en: warning: did you want to swap these boundaries?
uk: Попередження: ви хотіли поміняти місцями межі діапазону?

en: warning: disk backend for thumbnail cache is disabled (cache_disk_backend)
    if you want to pre-generate thumbnails and for darktable to use them, you need to enable disk backend for thumbnail cache
    no thumbnails to be generated, done.
uk: Попередження: запис кешу мініатюр на диск вимкнено (cache_disk_backend)
    Якщо ви хочете заздалегідь створити мініатюри для використання в darktable, вам потрібно ввімкнути запис кешу мініатюр на диск
    Мініатюри не будуть створені

en: warning: disk backend for full preview cache is disabled (cache_disk_backend_full)
    if you want to pre-generate full previews and for darktable to use them, you need to enable disk backend for full preview cache
    no full previews to be generated, done.
uk: Попередження: запис кешу повнорозмірних зображень на диск вимкнено (cache_disk_backend_full)
    Якщо ви хочете заздалегідь створити їх для використання в darktable, вам потрібно ввімкнути запис кешу на диск
    Кеш повнорозмірних зображень не буде створено

en: error: ensure that min_mip <= max_mip
uk: Помилка: забезпечте, щоб min_mip <= max_mip

en: creating complete lighttable thumbnail cache
uk: Створення повного кешу мініатюр для світлого стола

en: copyright (c) the authors 2009-%s
uk: Авторські права (c) належать авторам 2009-%s

en: organize and develop images from digital cameras
uk: Організація і обробка цифрових фотографій

en: all those of you that made previous releases possible
uk: усі, хто зробив можливим попередні випуски

en: and...
uk: і...

en: in active view
uk: В активному режимі

en: in other views
uk: В інших режимах

en: fallbacks
uk: Резервні дії

en: speed adjustments
uk: Регулювання швидкості

en: disabled defaults
uk: Вимкнені замовчування

en: scroll
uk: Прокрутка

en: pan
uk: Панорамування

en: horizontal
uk: Горизонтально

en: vertical
uk: Вертикально

en: diagonal
uk: Діагональ

en: leftright
uk: Ліво-право

en: shift
uk: Shift

en: ctrl
uk: Ctrl

en: alt
uk: Alt

en: cmd
uk: Cmd

en: altgr
uk: Права Alt

en: edit
uk: Редагувати

en: up
uk: Підняти

en: down
uk: Опустити

en: set
uk: Встановити

en: next
uk: Вперед

en: previous
uk: Назад

en: last
uk: Останній

en: first
uk: Перший

en: toggle
uk: Перемикач

en: ctrl-toggle
uk: Ctrl-перемикач

en: ctrl-on
uk: Ctrl-вмикання

en: right-toggle
uk: Права-перемикання

en: right-on
uk: Права-вмикання

en: activate
uk: Активація

en: ctrl-activate
uk: Ctrl-активація

en: right-activate
uk: Права-активація

en: store
uk: Зберегти

en: update
uk: Оновити

en: preferences
uk: Уподобання

en: apply on new instance
uk: Застосувати на новому екземплярі

en: start
uk: Початок

en: end
uk: Кінець

en: entry
uk: Вхідний текст

en: combo effect not found
uk: Дію для меню не знайдено

en: (keypad)
uk: (цифровий блок)

en: tablet button
uk: Кнопка планшета

en: unknown driver
uk: Невідомий драйвер

en: long
uk: Довге

en: double-press
uk: Подвійне натискання

en: triple-press
uk: Потрійне натискання

en: press
uk: Натискання

[ctx: accel]
en: left
uk: Лівий

[ctx: accel]
en: right
uk: Правий

[ctx: accel]
en: middle
uk: Середній

[ctx: accel]
en: long
uk: Довгий

[ctx: accel]
en: double-click
uk: Подвійний клік

[ctx: accel]
en: triple-click
uk: Потрійний клік

en: click
uk: Клік

en: first instance
uk: Перший екземпляр

en: last instance
uk: Останній екземпляр

en: relative instance
uk: Відносний екземпляр

en: speed
uk: Швидкість

en: Lua script command copied to clipboard:
    
    <tt>%s</tt>
uk: Команда сценарію Lua скопійована в буфер обміну:
    
    <tt>%s</tt>

en: start typing for incremental search
uk: Почніть вводити для поступального пошуку

en: 
    press Delete to delete selected shortcut
uk: 
    Натисність Delete, щоб видалити вибраний прискорювач

en: 
    press Delete to disable selected default shortcut
uk: 
    Натисність Delete, щоб вимкнути вибраний прискорювач за замовчуванням

en: 
    press Delete to restore selected default shortcut
uk: 
    Натисність Delete, щоб відновити вибраний прискорювач за замовчуванням

en: 
    double-click to add new shortcut
uk: 
    Подвійний клік, щоб додати новий прискорювач

en: click to filter shortcuts list
uk: Клікніть для фільтрації списку прискорювачів

en: 
    right click to show action of selected shortcut
uk: 
    Клікніть правою кнопкою миші, щоб показати дію вибраного прискорювача

en: 
    double-click to define new shortcut
uk: 
    Подвійний клік, щоб визначити новий прискорювач

en: shift+alt+scroll to change height
uk: Shift+Alt+прокрутка для зміни висоти

en: press keys with mouse click and scroll or move combinations to create a shortcut
uk: Натискайте клавіші в комбінації з кліком або прокручуванням або рухом миші для створення прискорювача

en: click to open shortcut configuration
uk: Натисніть, щоб відкрити конфігурацію прискорювачів

en: ctrl+click to add to quick access panel
uk: Ctrl+клік, щоб додати до панелі швидкого доступу

en: ctrl+click to remove from quick access panel
uk: Ctrl+клік, щоб видалити з панелі швидкого доступу

en: scroll to change default speed
uk: Прокрутіть, щоб змінити швидкість за замовчуванням

en: right click to exit mapping mode
uk: Правий клік, щоб вийти з режиму зіставлення

en: %sright-click to type a specific value between <b>%s</b> and <b>%s</b>
    or hold ctrl+shift while dragging to ignore soft limits.
uk: %sКлікніть правою кнопкою миші, щоб ввести певне значення між <b>%s</b> і <b>%s</b>, або утримуйте Ctrl+Shift під час перетягування, щоб ігнорувати м’які обмеження.

en: ctrl+v
uk: Ctrl+v

en: right long click
uk: Правий довгий клік

en: to copy Lua command
uk: для копіювання команди Lua

en: shortcut for move exists with single effect
uk: Прискорювач для переміщення існує з єдиною дією

en: %s
    
    (assign %s to %s)
uk: %s
    
    (призначення %s на %s)

en: create separate shortcuts for up and down move?
uk: Сворити окремі прискорювачі для переміщення вгору та вниз?

en: %s, speed reset
uk: %s, скидання швидкості

en: shortcut exists with different settings
uk: Прискорювач існує з іншими налаштуваннями

en: reset the settings of the shortcut?
uk: Скинути налаштування прискорювача?

en: shortcut already exists
uk: Прискорювач вже існує

en: disable this default shortcut?
uk: Вимкнути цей прискорювач за замовчуванням?

en: remove the shortcut?
uk: Видалити прискорювач?

en: clashing shortcuts exist
uk: Існують конфліктуючі прискорювачі

en: remove these existing shortcuts?
uk: Видалити ці наявні прискорювачі?

note: or 3, but change char relative[] = "-2" to "-1" NUM_INSTANCES
en: preferred
uk: Пріоритетний

en: second
uk: Другий

en: last but one
uk: Передостанній

en: (unchanged)
uk: (не змінено)

en: define a shortcut by pressing a key, optionally combined with modifier keys (ctrl/shift/alt)
    a key can be double or triple pressed, with a long last press
    while the key is held, a combination of mouse buttons can be (double/triple/long) clicked
    still holding the key (and modifiers and/or buttons) a scroll or mouse move can be added
    connected devices can send keys or moves using their physical controllers
    
    right-click to cancel
uk: Визначте прискорювач, натиснувши клавішу, за бажанням поєднану з клавішами-модифікаторами (Ctrl/Shift/Alt)
    Клавіша може бути двічі або тричі натиснута з довгим останнім натисканням
    Утримуючи клавішу, можна (двічі/тричі/довго) натиснути на комбінацію кнопок миші
    Ще тримаючи клавішу (та модифікатори та/або кнопки миші), можна додати прокрутку коліщатка або рух миші
    Підключені пристрої можуть надсилати натискання клавіш або рухи за допомогою своїх фізичних контролерів
    
    Клікніть правою кнопкою миші, щоб скасувати

en: removing shortcut
uk: Видалення прискорювача

en: disable the selected default shortcut?
uk: Вимкнути вибраний прискорювач за замовчуванням?

en: restore the selected default shortcut?
uk: Відновити вибраний прискорювач за замовчуванням?

en: remove the selected shortcut?
uk: Видалити вибраний прискорювач?

en: command
uk: Команда

en: preset
uk: пресет

en: restore shortcuts
uk: Відновити прискорювачі

en: _defaults
uk: Замовчування

en: _startup
uk: Як при запуску

en: _edits
uk: Редагування

en: restore shortcuts from one of these states:
      - default
      - as at startup
      - as when opening this dialog
uk: Відновити прискорювачі з одного з цих станів:
      - за замовчуванням
      - як при запуску
      - як під час відкриття цього діалогового вікна

en: clear all newer shortcuts
    (instead of just restoring changed ones)
uk: Очистити всі нові прискорювачі
    (замість того, щоб просто відновити змінені)

en: shortcuts
uk: Клавіатурні прискорювачі

en: export shortcuts
uk: Експортувати прискорювачі

en: export all shortcuts to a file
    or just for one selected device
uk: Експортувати всі клавіатурні прискорювачі в файл
    або лише для одного вибраного пристрою

en: keyboard
uk: Клавіатура

en: device id
uk: Id пристрою

en: select file to export
uk: Виберіть файл для експорту

en: _export
uk: _Експортувати

en: import shortcuts
uk: Імпортувати прискорювачі

en: import all shortcuts from a file
    or just for one selected device
uk: Імпортувати всі клавіатурні прискорювачі з файлу
    або лише для одного вибраного пристрою

en: id in file
uk: Id у файлі

en: id when loaded
uk: Id при завантаженні

en: clear device first
uk: Спочатку очистити пристрій

en: select file to import
uk: Виберіть файл для імпорту

en: _import
uk: _Імпорт

en: search shortcuts list
uk: Пошук у списку прискорювачів

en: incrementally search the list of shortcuts
    press up or down keys to cycle through matches
uk: Інкрементний пошук у списку прискорювачів
    Натискайте клавіші вгору або вниз, щоб переключатися між збігами

en: shortcut
uk: Прискорювач

en: action
uk: Дія

en: element
uk: Елемент

en: effect
uk: Тип дії

en: search actions list
uk: Пошук у списку дій

en: incrementally search the list of actions
    press up or down keys to cycle through matches
uk: Інкрементний пошук у списку дій
    Натискайте клавіші вгору або вниз, щоб переключатися між збігами

en: type
uk: Тип

en: enable fallbacks
uk: Дозволити резервні дії

en: enables default meanings for additional buttons, modifiers or moves
    when used in combination with a base shortcut
uk: Вмикає значення за замовчуванням для додаткових кнопок, модифікаторів або переміщень
    при використанні в поєднанні з базовим клавіатурним прискорювачем

en: open help page for shortcuts
uk: Відкрити довідкову сторінку для прискорювачів

en: restore...
uk: Відновити...

en: restore default shortcuts or previous state
uk: Відновити прискорювачі за замовчуванням або попередній стан

en: import...
uk: Імпортувати...

en: fully or partially import shortcuts from file
uk: Повністю або частково імпортувати клавіатурні прискорювачі з файлу

en: export...
uk: Експортувати...

en: fully or partially export shortcuts to file
uk: Повністю або частково експортувати клавіатурні прискорювачі в файл

en: the recommended way to assign shortcuts to visual elements is the <b>visual shortcut mapping</b> mode.
    this is switched on by toggling the <i>"keyboard"</i> button next to preferences in the top panel. in this mode, clicking on a widget or area will open this dialog with the appropriate selection for advanced configuration.
    
    multiple shortcuts can be assigned to the same action. this is especially useful if it has multiple <i>elements</i>, like the module buttons or the colorpickers attached to sliders. however, with <i>fallbacks</i> enabled one can use the same simple shortcuts and change their <i>element</i> or <i>effect</i> by adding mouse clicks.
    
    <i>click <b> three times </b> to dismiss this notice permanently</i>
uk: Рекомендованим способом призначення прискорювачів візуальним елементам є режим <b>візуального зіставлення прискорювачів</b>.
    Цей режим активується кнопкою <i>"клавіатура"</i> поруч із кнопкою відкриття налаштувань на верхній панелі. У цьому режимі клік на віджеті або області відкриває це діалогове вікно з відповідним вибором для розширеного налаштування.
    
    Одній дії можна призначити кілька прискорювачів. Це особливо корисно, якщо є кілька <i>елементів</i>, як-от кнопки модулів або піпетки кольорів, прикріплені до повзунків. Однак, якщо ввімкнено <i>резервні дії</i>, можна використовувати ті самі прості прискорювачі й змінювати їхній <i>елемент</i> або <i>ефект</i>, додаючи дію мишею.
    
    <i>Клікніть <b> тричі </b>, щоб назавжди закрити це сповіщення</i>

en: reinitialising input devices
uk: Повторно ініціалізувати пристрої введення

en: down move
uk: Переміщення вниз

en: flip top/bottom first/last
uk: Перевернути верх/низ перший/останній

en: fallback to move
uk: Резервна дія з рухом

en: %s not assigned
uk: %s не призначено

en: %s assigned to %s
uk: %s призначено на %s

en: short key press resets stuck keys
uk: Коротке натискання клавіші скидає застряглі клавіші

en: darktable - darkroom preview
uk: darktable - попередній перегляд зображення з темної кімнати

en: tooltips off
uk: Контекстні підказки вимкнено

en: tooltips on
uk: Контекстні підказки ввімкнено

en: tooltip visibility can only be toggled if compositing is enabled in your window manager
uk: Видимість підказок можна перемикати, лише якщо у вашому менеджері вікон увімкнено композитинг

en: closing darktable...
uk: Закриття darktable...

en: URL opened in web browser
uk: URL відкрито у веб-браузері

en: error while opening URL in web browser
uk: Помилка під час відкриття URL у веб-браузері

[ctx: menu]
note: View menu
en: Views
uk: Режими

[ctx: menu]
en: lighttable
uk: Світлий стіл

[ctx: menu]
en: darkroom
uk: Темна кімната

[ctx: menu]
en: slideshow
uk: Слайд-шоу

[ctx: menu]
en: map
uk: Мапа

[ctx: menu]
en: print
uk: Друк

[ctx: menu]
en: tethering
uk: Камера

[ctx: menu]
note: Help menu
en: Help
uk: Довідка

[ctx: menu]
en: darktable Manual
uk: Посібник користувача Darktable

[ctx: menu]
en: darktable Homepage
uk: Домашня сторінка Darktable

[ctx: menu]
en: Preferences
uk: Уподобання

en: panels
uk: Панелі

en: switch views
uk: Перемикання режимів

en: tethering
uk: Камера

en: map
uk: Мапа

en: slideshow
uk: Слайд-шоу

note: Print button
en: print
uk: Друкувати

note: register ctrl-q to quit:
en: quit
uk: Вийти з програми

note: Full-screen accelerator (no ESC handler here to enable quit-slideshow using ESC)
en: fullscreen
uk: Повний екран

en: collapsing controls
uk: Елементи керування згортанням

note: specific top/bottom toggles
en: header
uk: Заголовок

en: filmstrip and timeline
uk: Стрічка знімків і шкала часу

en: top toolbar
uk: Верхня панель інструментів

en: bottom toolbar
uk: Нижня панель інструментів

en: all top
uk: Всі верхні

en: all bottom
uk: Всі нижні

en: toggle tooltip visibility
uk: Перемкнути видимість підказок

en: reinitialise input devices
uk: Повторно ініціалізувати пристрої введення

en: toggle focus-peaking mode
uk: Перемкнути виділення контурів у фокусі

note: toggle focus peaking everywhere
en: toggle focus peaking
uk: Перемкнути виділення контурів у фокусі

en: tabs
uk: Вкладки

note: ask the user if darktable.org may be accessed
en: access the online user manual?
uk: Отримати доступ до онлайн-довідника?

en: do you want to access `%s'?
uk: Хочете отримати доступ до `%s'?

en: there is no help available for this element
uk: Для цього елемента немає допомоги

en: does not contain pages
uk: Не містить вкладок

en: never show more than %d lines
uk: Ніколи не показувати більше %d рядків

en: $(ROLL.NAME) - roll of the input image
uk: $(ROLL.NAME) - плівка вхідного зображення

en: $(FILE.FOLDER) - folder containing the input image
uk: $(FILE.FOLDER) - каталог, що містить вхідне зображення

en: $(FILE.NAME) - basename of the input image
uk: $(FILE.NAME) - базове ім'я файлу вхідного зображення

en: $(FILE.EXTENSION) - extension of the input image
uk: $(FILE.EXTENSION) - розширення файлу вхідного зображення

en: $(VERSION) - duplicate version
uk: $(VERSION) - версія дубліката

en: $(VERSION.IF_MULTI) - same as $(VERSION) but null string if only one version exists
uk: $(VERSION.IF_MULTI) - те саме, що й $(VERSION), але без значення, якщо існує лише одна версія

en: $(VERSION.NAME) - version name from metadata
uk: $(VERSION.NAME) - ім'я версії з метаданих

en: $(JOBCODE) - job code for import
uk: $(JOBCODE) - код завдання імпорту

en: $(SEQUENCE) - sequence number
uk: $(SEQUENCE) - порядковий номер

en: $(WIDTH.MAX) - maximum image export width
uk: $(WIDTH.MAX) - максимальна ширина зображення при експорті

en: $(WIDTH.SENSOR) - image sensor width
uk: $(WIDTH.SENSOR) - ширина сенсора зображення

en: $(WIDTH.RAW) - RAW image width
uk: $(WIDTH.RAW) - ширина зображення raw

en: $(WIDTH.CROP) - image width after crop
uk: $(WIDTH.CROP) - ширина зображення після обрізання

en: $(WIDTH.EXPORT) - exported image width
uk: $(WIDTH.EXPORT) - ширина експортованого зображення

en: $(HEIGHT.MAX) - maximum image export height
uk: $(HEIGHT.MAX) - максимальна висота зображення при експорті

en: $(HEIGHT.SENSOR) - image sensor height
uk: $(HEIGHT.SENSOR) - висота сенсора зображення

en: $(HEIGHT.RAW) - RAW image height
uk: $(HEIGHT.RAW) - висота зображення raw

en: $(HEIGHT.CROP) - image height after crop
uk: $(HEIGHT.CROP) - висота зображення після обрізання

en: $(HEIGHT.EXPORT) - exported image height
uk: $(HEIGHT.EXPORT) - висота експортованого зображення

en: $(YEAR) - year
uk: $(YEAR) - рік

en: $(YEAR.SHORT) - year without century
uk: $(YEAR.SHORT) - рік без століття

en: $(MONTH) - month
uk: $(MONTH) - місяць

en: $(MONTH.SHORT) - abbreviated month name according to the current locale
uk: $(MONTH.SHORT) - скорочена назва місяця відповідно до поточної локалі

en: $(MONTH.LONG) - full month name according to the current locale
uk: $(MONTH.LONG) - повна назва місяця відповідно до поточної локалі

en: $(DAY) - day
uk: $(DAY) - день

en: $(HOUR) - hour
uk: $(HOUR) - година

en: $(HOUR.AMPM) - hour, 12-hour clock
uk: $(HOUR.AMPM) - година в 12-годинному форматі

en: $(MINUTE) - minute
uk: $(MINUTE) - хвилина

en: $(SECOND) - second
uk: $(SECOND) - секунда

en: $(MSEC) - millisecond
uk: $(MSEC) - мілісекунда

en: $(EXIF.YEAR) - EXIF year
uk: $(EXIF.YEAR) - рік з EXIF

en: $(EXIF.YEAR.SHORT) - EXIF year without century
uk: $(EXIF.YEAR.SHORT) - рік з EXIF без століття

en: $(EXIF.MONTH) - EXIF month
uk: $(EXIF.MONTH) - місяць з EXIF

en: $(EXIF.MONTH.SHORT) - abbreviated EXIF month name according to the current locale
uk: $(EXIF.MONTH.SHORT) - скорочена назва місяця з EXIF відповідно до поточної локалі

en: $(EXIF.MONTH.LONG) - full EXIF month name according to the current locale
uk: $(EXIF.MONTH.LONG) - повна назва місяця з EXIF відповідно до поточної локалі

en: $(EXIF.DAY) - EXIF day
uk: $(EXIF.DAY) - день з EXIF

en: $(EXIF.HOUR) - EXIF hour
uk: $(EXIF.HOUR) - година з EXIF

en: $(EXIF.HOUR.AMPM) - EXIF hour, 12-hour clock
uk: $(EXIF.HOUR.AMPM) - година з EXIF у 12-годинному форматі

en: $(EXIF.MINUTE) - EXIF minute
uk: $(EXIF.MINUTE) - хвилина з EXIF

en: $(EXIF.SECOND) - EXIF second
uk: $(EXIF.SECOND) - секунда з EXIF

en: $(EXIF.MSEC) - EXIF millisecond
uk: $(EXIF.MSEC) - мілісекунда з EXIF

en: $(EXIF.ISO) - ISO value
uk: $(EXIF.ISO) - значення ISO

en: $(EXIF.EXPOSURE) - EXIF exposure
uk: $(EXIF.EXPOSURE) - експозиція з EXIF

en: $(EXIF.EXPOSURE.BIAS) - EXIF exposure bias
uk: $(EXIF.EXPOSURE.BIAS) - компенсація експозиції з EXIF

en: $(EXIF.APERTURE) - EXIF aperture
uk: $(EXIF.APERTURE) - діафрагма з EXIF

en: $(EXIF.CROP_FACTOR) - EXIF crop factor
uk: $(EXIF.CROP_FACTOR) - кроп-фактор з EXIF

en: $(EXIF.FOCAL.LENGTH) - EXIF focal length
uk: $(EXIF.FOCAL.LENGTH) - фокусна відстань з EXIF

en: $(EXIF.FOCAL.LENGTH.EQUIV) - EXIF 35 mm equivalent focal length
uk: $(EXIF.FOCAL.LENGTH.EQUIV) - еквівалентна фокусна відстань з EXIF

en: $(EXIF.FOCUS.DISTANCE) - EXIF focal distance
uk: $(EXIF.FOCUS.DISTANCE) - дистанція фокусування з EXIF

en: $(EXIF.MAKER) - camera maker
uk: $(EXIF.MAKER) - виробник камери

en: $(EXIF.MODEL) - camera model
uk: $(EXIF.MODEL) - модель камери

en: $(EXIF.LENS) - lens
uk: $(EXIF.LENS) - об'єктив

en: $(LONGITUDE) - longitude
uk: $(LONGITUDE) - довгота

en: $(LATITUDE) - latitude
uk: $(LATITUDE) - широта

en: $(ELEVATION) - elevation
uk: $(ELEVATION) - висота

en: $(STARS) - star rating as number (-1 for rejected)
uk: $(STARS) - рейтинг в зірках як число (-1 означає відхилення)

en: $(RATING.ICONS) - star/reject rating in icon form
uk: $(RATING.ICONS) - рейтинг в зірках чи статус відхилення у вигляді значка

en: $(LABELS) - color labels as text
uk: $(LABELS) - кольорові позначки як текст

en: $(LABELS.ICONS) - color labels as icons
uk: $(LABELS.ICONS) - кольорові позначки як значки

en: $(ID) - image ID
uk: $(ID) - ID зображення

en: $(TITLE) - title from metadata
uk: $(TITLE) - заголовок з метаданих

en: $(DESCRIPTION) - description from metadata
uk: $(DESCRIPTION) - опис із метаданих

en: $(CREATOR) - creator from metadata
uk: $(CREATOR) - автор з метаданих

en: $(PUBLISHER) - publisher from metadata
uk: $(PUBLISHER) - видавець з метаданих

en: $(RIGHTS) - rights from metadata
uk: $(RIGHTS) - права з метаданих

en: $(USERNAME) - login name
uk: $(USERNAME) - ім'я облікового запису

en: $(FOLDER.PICTURES) - pictures folder
uk: $(FOLDER.PICTURES) - каталог із зображеннями

en: $(FOLDER.HOME) - home folder
uk: $(FOLDER.HOME) - домашній каталог

en: $(FOLDER.DESKTOP) - desktop folder
uk: $(FOLDER.DESKTOP) - каталог робочого стола

en: $(OPENCL.ACTIVATED) - whether OpenCL is activated
uk: $(OPENCL.ACTIVATED) - чи активовано OpenCL

en: $(CATEGORY0(category)) - subtag of level 0 in hierarchical tags
uk: $(CATEGORY0(category)) - нульовий рівень в ієрархічних тегах

en: $(TAGS) - tags as set in metadata settings
uk: $(TAGS) - теги

en: $(DARKTABLE.NAME) - darktable name
uk: $(DARKTABLE.NAME) - ім'я darktable

en: $(DARKTABLE.VERSION) - current darktable version
uk: $(DARKTABLE.VERSION) - версія поточного екземпляра darktable

en: grid
uk: Сітка

en: rules of thirds
uk: Правило третин

en: metering
uk: Мірні лінії

en: perspective
uk: Перспектива

en: diagonal method
uk: Діагоналі

en: harmonious triangles
uk: Гармонійні трикутники

en: golden sections
uk: Золоті перетини

en: golden spiral
uk: Золота спіраль

en: golden spiral sections
uk: Золоті спіральні перетини

en: golden mean (all guides)
uk: Золотий перетин (всі напрямні)

en: horizontal lines
uk: Горизонтальні лінії

en: number of horizontal guide lines
uk: Кількість горизонтальних напрямних ліній

en: vertical lines
uk: Вертикальні лінії

en: number of vertical guide lines
uk: Кількість вертикальних напрямних ліній

en: subdivisions
uk: Додаткові лінії

en: number of subdivisions per grid rectangle
uk: Кількість додаткових ліній на прямокутник сітки

note: title
en: global guide overlay settings
uk: Глобальні налаштування накладання напрямних

en: guide lines
uk: Напрямні

en: flip
uk: Віддзеркалити

en: flip guides
uk: Перевернути напрямні

en: horizontally
uk: Горизонтально

en: vertically
uk: Вертикально

en: both
uk: Обидва

en: setup guide lines
uk: Встановити напрямні лінії

en: overlay color
uk: Колір перекриття

en: set overlay color
uk: Встановити колір елементів, що перекривають зображення

en: set the contrast between the lightest and darkest part of the guide overlays
uk: Встановити контраст між найсвітлішою та найтемнішою частинами напрямних ліній

en: show guides
uk: Показати напрямні

en: show guide overlay when this module has focus
uk: Показати накладені напрямні лінії, коли цей модуль має фокус

en: change global guide settings
    note that these settings are applied globally and will impact any module that shows guide overlays
uk: Змінити глобальні налаштування напрямних ліній
    зауважте, що ці налаштування застосовуються глобально і впливатимуть на будь-який модуль, який показує накладення напрямних

en: select parts to copy
uk: Виберіть частини для копіювання

en: select parts to paste
uk: Виберіть частини для вставки

en: select _all
uk: Вибрати _все

en: select _none
uk: _Нічого не вибирати

en: include
uk: Включити

en: item
uk: Зміни в модулі

en: mask
uk: Маска

en: can't copy history out of unaltered image
uk: Неможливо копіювати історію змін із незміненого зображення

note: grid headers
en: metadata presets
uk: Пресети метаданих

en: metadata to be applied per default
    double-click on a label to clear the corresponding entry
    double-click on 'preset' to clear all entries
uk: Метадані, які застосовуватимуться за замовчуванням
    Подвійний клік на позначці очищає відповідний запис
    Подвійний клік на 'пресет' очищає всі записи

en: from XMP
uk: з XMP

en: selected metadata are imported from image and override the default value.
    this drives also the 'look for updated XMP files' and 'load sidecar file' actions.
    CAUTION: not selected metadata are cleaned up when XMP file is updated.
uk: Вибрані метадані імпортуються із зображення та замінюють значення за замовчуванням.
    Це також зумовлює дії "шукати оновлені файли XMP" та "завантажувати файл XMP".
    ПОПЕРЕДЖЕННЯ: не вибрані метадані очищаються при оновленні файлу XMP.

note: tags
en: tag presets
uk: Пресети тегів

en: comma separated list of tags
uk: Список тегів, розділених комами

note: language
en: interface language
uk: Мова інтерфейсу

en: double-click to reset to the system language
uk: Подвійний клік скидає налаштування до системної мови операційної системи

en: set the language of the user interface. the system default is marked with an * (needs a restart)
uk: мова інтерфейсу darktable. умовчання системи позначено * (потребує перезапуску)

en: theme
uk: Тема

en: set the theme for the user interface
uk: Встановлює тему інтерфейсу користувача

en: use system font size
uk: Використовувати системний розмір шрифту

en: font size in points
uk: Розмір шрифту в пунктах

en: GUI controls and text DPI
uk: dpi елементів інтерфейсу

en: adjust the global GUI resolution to rescale controls, buttons, labels, etc.
    increase for a magnified GUI, decrease to fit more content in window.
    set to -1 to use the system-defined global resolution.
    default is 96 DPI on most systems.
    (needs a restart).
uk: Налаштувати глобальну роздільну здатність графічного інтерфейсу для масштабування елементів керування, кнопок, міток тощо.
    Збільшити для збільшеного графічного інтерфейсу, зменшити, щоб вмістити більше вмісту у вікні.
    Встановити значення -1 для використання визначеної системою глобальної роздільної здатності.
    За замовчуванням у більшості систем 96 dpi.
    (потребує перезапуску).

note: checkbox to allow user to modify theme with user.css
en: modify selected theme with CSS tweaks below
uk: Застосувати вказані нижче зміни CSS до вибраної теми

en: modify theme with CSS keyed below (saved to user.css)
uk: Модифікувати тему з CSS введеними нижче (буде збережено до user.css)

[ctx: usercss]
en: save CSS and apply
uk: Зберегти CSS і застосувати

en: click to save and apply the CSS tweaks entered in this editor
uk: Натисніть, щоб зберегти та застосувати налаштування CSS, введені в цьому редакторі

en: open help page for CSS tweaks
uk: Відкрити довідкову сторінку для налаштувань CSS

note: load default text with some pointers
en: ERROR Loading user.css
uk: ПОМИЛКА завантаження user.css

note: load default text
en: Enter CSS theme tweaks here
uk: Вказуйте зміни до CSS теми тут

en: darktable preferences
uk: Налаштування darktable

en: darktable needs to be restarted for settings to take effect
uk: darktable потрібно перезапустити, щоб налаштування набрали чинності

note: exif
en: model
uk: Модель

en: maker
uk: Виробник

en: search presets list
uk: Пошук у списку пресетів

en: incrementally search the list of presets
    press up or down keys to cycle through matches
uk: Інкрементний пошук у списку пресетів
    Натискайте клавіші вгору або вниз, щоб переключатися між збігами

[ctx: preferences]
en: import...
uk: Імпортувати...

[ctx: preferences]
en: export...
uk: Експортувати...

en: failed to import preset %s
uk: Не вдається імпортувати пресет %s

en: select preset(s) to import
uk: Виберіть пресет(и) для імпорту

en: _open
uk: _Відкрити

en: darktable preset files
uk: Файли пресетів darktable

en: all files
uk: Всі файли

en: non-raw
uk: Не-raw

en: monochrome
uk: Монохром

en: preset `%s' is write-protected, can't delete!
uk: Пресет `%s' захищено від запису, не вдається видалити!

en: delete preset?
uk: Видалити пресет?

en: do you really want to delete the preset `%s'?
uk: Ви дійсно хочете видалити пресет `%s'?

note: add new preset create a shortcut for the new entry then show edit dialog clang-format on
en: new preset
uk: Новий пресет

en: please give preset a name
uk: Будь ласка, дайте пресету ім'я

en: unnamed preset
uk: Пресет без імені

en: overwrite preset?
uk: Перезаписати пресет?

en: preset `%s' already exists.
    do you want to overwrite?
uk: Пресет `%s' вже існує.
    Хочете перезаписати?

en: _select as output destination
uk: _Вибрати як каталог для експорту

en: preset %s was successfully exported
uk: Пресет %s було успішно експортовано

en: edit `%s' for module `%s'
uk: Редагувати `%s' для модуля `%s'

en: _export...
uk: _Експортувати...

en: _delete
uk: Видалити

en: name of the preset
uk: Ім'я пресету

en: description or further information
uk: Опис або подальша інформація

en: reset all module parameters to their default values
uk: Скинути всі параметри модуля до значень за замовчуванням

en: the parameters will be reset to their default values, which may be automatically set based on image metadata
uk: Параметри буде скинуто до значень за замовчуванням, які можуть бути автоматично встановлені на основі метаданих зображення

en: auto apply this preset to matching images
uk: Автоматично застосувати цей пресет до відповідних зображень

en: only show this preset for matching images
uk: Показувати цей пресет лише для відповідних зображень

en: be very careful with this option. this might be the last time you see your preset.
uk: Будьте дуже обережні з цією опцією. Це може бути останній раз, коли ви бачите ваш пресет.

en: string to match model (use % as wildcard)
uk: Шаблон, який відповідає моделі камери (символ % відповідає будь-якому тексту)

en: string to match maker (use % as wildcard)
uk: Шаблон, який відповідає виробнику (символ % відповідає будь-якому тексту)

en: string to match lens (use % as wildcard)
uk: Шаблон, який відповідає об'єктиву (символ % відповідає будь-якому тексту)

en: minimum ISO value
uk: Мінімальне значення ISO

en: maximum ISO value
    if left blank, it is equivalent to no upper limit
uk: Максимальне значення ISO
    Порожнє поле означає, що верхня межа відсутня

en: minimum exposure time
uk: Мінімальний час експозиції

en: maximum exposure time
uk: Максимальний час експозиції

en: minimum aperture value
uk: Мінімальне значення діафрагми

en: maximum aperture value
uk: Максимальне значення діафрагми

en: minimum focal length
uk: Мінімальна фокусна відстань

en: maximum focal length
uk: Максимальна фокусна відстань

note: raw/hdr/ldr/mono/color
en: format
uk: Формат

en: select image types you want this preset to be available for
uk: Виберіть типи зображень, для яких ви хочете зробити доступним цей пресет

en: and
uk: і

en: preset `%s' is write-protected! can't edit it!
uk: Пресет `%s' захищено від запису! Не вдається його змінити!

en: update preset?
uk: Оновити пресет?

en: do you really want to update the preset `%s'?
uk: Ви дійсно хочете оновити пресет `%s'?

en: (first)
uk: (перший)

en: (last)
uk: (останній)

en: preset %s
    %s
uk: Пресет %s
    %s

en: no presets
uk: Немає пресетів

en: display-referred default
uk: Замовчування процесу "на основі відображення"

en: scene-referred default
uk: Замовчування процесу "на основі сцен"

en: manage module layouts
uk: Керування розкладкою модулів

en: manage quick presets
uk: Керування швидкими пресетами

en: manage quick presets list...
uk: Список швидких пресетів...

en: (default)
uk: (за замовчуванням)

en: disabled: wrong module version
uk: Вимкнено: неправильна версія модуля

en: edit this preset..
uk: Редагувати цей пресет...

en: delete this preset
uk: Видалити цей пресет

en: store new preset..
uk: Зберегти новий пресет...

en: update preset
uk: Оновити пресет

en: overwrite style?
uk: Перезаписати стиль?

en: style `%s' already exists.
    do you want to overwrite?
uk: Стиль `%s' вже існує.
    Хочете перезаписати?

en: please give style a name
uk: Будь ласка, дайте стилю ім'я

en: unnamed style
uk: Стиль без імені

en: style %s was successfully saved
uk: Стиль %s було успішно збережено

en: edit style
uk: Редагувати стиль

en: duplicate style
uk: Зробити копію стилю

en: creates a duplicate of the style before applying changes
uk: Створює дублікат стилю перед застосуванням змін

en: create new style
uk: Створити новий стиль

en: enter a name for the new style
uk: Вкажіть ім'я для нового стилю

en: enter a description for the new style, this description is searchable
uk: Вкажіть опис для нового стилю, цей опис доступний для пошуку

en: keep
uk: Зберегти

en: can't create style out of unaltered image
uk: Неможливо створити стиль із незміненого зображення

en: failed to allocate memory for %s, please lower the threads used for export or buy more memory.
uk: Не вдалося виділити пам'ять для %s, будь ласка, зменште кількість потоків, що використовуються для експорту, або придбайте більше пам'яті.

[ctx: noun]
en: thumbnail export
uk: Експорт мініатюр

[ctx: noun]
en: export
uk: Експорт

en: cannot find the style '%s' to apply during export.
uk: Не вдається знайти стиль '%s', який застосовується при експорті.

en: <span foreground='red'><b>WARNING</b></span>: camera is not fully supported!
uk: <span foreground='red'><b>УВАГА</b></span>: камера підтримується не повністю!

en: colors for `%s' could be misrepresented,
    and edits might not be compatible with future versions.
uk: Кольори для '%s' можуть бути представлені неправильно,
    а редагування можуть бути несумісними з майбутніми версіями.

en: 8 bit
uk: 8 біт

en: 10 bit
uk: 10 біт

en: 12 bit
uk: 12 біт

en: lossless
uk: Без втрат

en: lossy
uk: З втратами

en: invalid AVIF bit depth!
uk: Недійсна бітова глибина AVIF!

note: Bit depth combo box
en: bit depth
uk: Бітова глибина

en: color information stored in an image, higher is better
uk: Інформація про колір, яка зберігається в зображенні, вище - краще

note: * Color mode combo box shortfile option combo box
en: B&W as grayscale
uk: Ч/Б як відтінки сірого

en: saving as grayscale will reduce the size for black & white images
uk: Збереження у відтінках сірого зменшить розмір чорно-білих зображень

note: * Tiling combo box
en: tiling
uk: Тайлінг

en: tile an image into segments.
    
    makes encoding faster, but increases the file size. the loss of image quality is negligible.
uk: Ділить зображення на сегменти.
    
    Пришвидшує кодування, але збільшує розмір файлу. Втрата якості зображення незначна.

note: compression Compression method combo box
en: compression
uk: Стиснення

en: the compression for the image
uk: Тип стиснення для зображення

note: min max step default digits
en: quality
uk: Якість

en: the quality of an image, less quality means fewer details.
    
    pixel format is controlled by quality:
    
    5-80: YUV420, 81-90: YUV422, 91-100: YUV444
uk: Якість зображення, менша якість означає менше деталей.
    
    Піксельний формат контролюється якістю:
    
    5-80: YUV420, 81-90: YUV422, 91-100: YUV444

en: copy
uk: Копіювати

en: do a 1:1 copy of the selected files.
    the global options below do not apply!
uk: Зробити копію вибраних файлів у форматі 1:1.
    Наведені нижче глобальні опції не застосовуються!

en: the selected output profile doesn't work well with EXR
uk: Вибраний вихідний профіль погано працює з EXR

en: 16 bit (float)
uk: 16 біт (рухома кома)

en: 32 bit (float)
uk: 32 біти (рухома кома)

en: uncompressed
uk: Без стиснення

en: JPEG 2000 (12-bit)
uk: JPEG 2000 (12 біт)

en: DCP mode
uk: режим DCP

en: JPEG (8-bit)
uk: JPEG (8 біт)

en: chroma subsampling
uk: Колірна субдискретизація

en: chroma subsampling setting for JPEG encoder.
    auto - use subsampling determined by the quality value
    4:4:4 - no chroma subsampling
    4:4:0 - color sampling rate halved vertically
    4:2:2 - color sampling rate halved horizontally
    4:2:0 - color sampling rate halved horizontally and vertically
uk: Колірна субдискретизація для кодера JPEG.
    Авто - використовувати субдискретизацію, визначену значенням якості
    4:4:4 - відсутня субдискретизація
    4:4:0 - частота дискретизації кольорів зменшена вдвічі по вертикалі
    4:2:2 - частота дискретизації кольорів зменшена вдвічі по горизонталі
    4:2:0 - частота дискретизації кольорів зменшена вдвічі по горизонталі та вертикалі

en: 16 bit
uk: 16 біт

note: Pixel format combo box
en: pixel type
uk: Тип пікселя

en: unsigned integer
uk: Беззнакове ціле

en: floating point
uk: Рухома кома

en: the quality of the output image
    0-29 = very lossy
    30-99 = JPEG quality comparable
    100 = lossless (integer bit depth only)
uk: Якість вихідного зображення
    0-29 = дуже втратно
    30-99 = порівнянна з відповідною якістю JPEG
    100 = без втрат (лише ціла бітова глибина)

en: encoding color profile
uk: Колірний профіль кодування

en: the color profile used by the encoder
    permit internal XYB color space conversion for more efficient lossy compression,
    or ensure no conversion to keep original image color space (implied for lossless)
uk: Колірний профіль, який використовує кодер
    Дозволяє перетворення у внутрішній колірний простір XYB для більш ефективного стиснення з втратами,
    або забезпечує відсутність перетворення, щоб зберегти оригінальний колірний простір зображення (неявно встановлюється для кодування без втрат)

en: internal
uk: Внутрішній

en: original
uk: Оригінал

en: encoding effort
uk: Зусилля кодування

en: the effort used to encode the image, higher efforts will have better results at the expense of longer encoding times
uk: Зусилля, використане для кодування зображення, більші зусилля дадуть кращі результати за рахунок довшого часу кодування

en: decoding speed
uk: Швидкість декодування

en: the preferred decoding speed with some sacrifice of quality
uk: Бажана швидкість декодування з певною втратою якості

en: invalid paper size
uk: Некоректний розмір паперу

en: invalid border size, using 0
uk: Некоректний розмір облямівки, використовується 0

en: could not export to file `%s'!
uk: Не вдається експортувати в файл `%s'!

en: enter the title of the PDF
uk: Заголовок PDF

note: paper size // papers
en: paper size
uk: Розмір сторінки

en: paper size of the PDF
    either one from the list or "<width> [unit] x <height> <unit>"
    example: 210 mm x 2.97 cm
uk: Розмір сторінки в PDF
    Або один зі списку, або "<ширина> [одиниця] x <висота> <одиниця>"
    Приклад: 210 mm x 2.97 cm

note: orientation
en: page orientation
uk: Орієнтація сторінки

en: paper orientation of the PDF
uk: Орієнтація сторінки PDF

note: border
en: border
uk: Облямівка

en: empty space around the PDF
    format: size + unit
    examples: 10 mm, 1 inch
uk: Порожній простір навколо PDF
    Формат: розмір + одиниця розміру
    Приклади: 10 mm, 1 inch

note: dpi
en: dpi
uk: DPI

en: dpi of the images inside the PDF
uk: dpi зображень всередині PDF

note: rotate images yes|no
en: rotate images
uk: Обертати зображення

en: images can be rotated to match the PDF orientation to waste less space when printing
uk: Зображення можна повертати відповідно до орієнтації PDF, щоб марнувати менше місця під час друку

note: pages all|single images|contact sheet
en: TODO: pages
uk: TODO: сторінки

en: what pages should be added to the PDF
uk: Які сторінки слід додати до PDF

en: single images
uk: Окремі зображення

en: contact sheet
uk: Оглядовий аркуш

note: TODO embedded icc profile yes|no
en: embed ICC profiles
uk: Вбудований ICC профіль

en: images can be tagged with their ICC profile
uk: Зображення можуть містити інформацію про ICC профіль

en: bits per channel of the embedded images
uk: Кількість біт на канал у вбудованих зображеннях

en: method used for image compression
    uncompressed -- fast but big files
    deflate -- smaller files but slower
uk: Метод, що використовується для стиснення зображення
    Без стиснення - швидко, але великі файли
    Deflate - менші файли, але повільніше

en: deflate
uk: Deflate

note: image mode normal|draft|debug
en: image mode
uk: Режим зображення

en: normal -- just put the images into the PDF
    draft -- images are replaced with boxes
    debug -- only show the outlines and bounding boxes
uk: Нормальний - просто помістити зображення в PDF
    Чернетка - зображення замінюються рамками
    Debug - рамки навколо сторінки та зображень

en: normal
uk: Нормальний

en: draft
uk: Чернетка

en: debug
uk: Debug

en: PPM (16-bit)
uk: PPM (16 біт)

en: not a B&W image, will not export as grayscale
uk: Не чорно-біле зображення, не буде експортовано у відтінки сірого

en: deflate with predictor
uk: Deflate з предиктором

en: compression level
uk: Рівень стиснення

en: for lossy, 0 gives the smallest size and 100 the best quality.
    for lossless, 0 is the fastest but gives larger files compared
    to the slowest 100.
uk: Для стиснення з втратами: 0 означає найменший розмір, а 100 – найкращу якість.
    Для стиснення без втрат: 0 експортує найшвидше, але дає більші файли в порівнянні
    з найповільнішим значенням 100.

en: image hint
uk: Підказка типу зображення

en: image characteristics hint for the underlying encoder.
    picture: digital picture, like portrait, inner shot
    photo: outdoor photograph, with natural lighting
    graphic: discrete tone image (graph, map-tile etc)
uk: Підказка щодо характеристик зображення для кодера.
    picture: цифрове зображення, портрет
    photo: фотографія просто неба, з природним освітленням
    graphic: зображення з дискретними тонами (графіки тощо)

en: file on disk
uk: Файл на диску

en: enter the path where to put exported images
    variables support bash like string manipulation
    type '$(' to activate the completion and see the list of variables
uk: Введіть шлях, куди слід помістити експортовані зображення
    Змінні підтримують маніпулювання рядками в стилі bash
    Введіть '$(', щоб активувати завершення та переглянути список змінних

en: on conflict
uk: При конфлікті

en: create unique filename
uk: Створити унікальне ім'я файлу

note: DT_COPY_HISTORY_APPEND
en: overwrite
uk: Перезаписати

en: overwrite if changed
uk: Перезаписати у разі зміни

en: skip
uk: Пропустити

en: could not create directory `%s'!
uk: Не вдається створити каталог `%s'!

en: could not write to directory `%s'!
uk: Не вдається записати в каталог `%s'!

en: %d/%d skipping `%s' | %d/%d skipping `%s'
uk[0]: %d/%d пропущено `%s'
uk[1]: %d/%d пропущено `%s'
uk[2]: %d/%d пропущено `%s'

en: %d/%d skipping (not modified since export) `%s' | %d/%d skipping (not modified since export) `%s'
uk[0]: %d/%d пропущено (не змінено після експорту) '%s'
uk[1]: %d/%d пропущено (не змінено після експорту) '%s'
uk[2]: %d/%d пропущено (не змінено після експорту) '%s'

en: %d/%d exported to `%s' | %d/%d exported to `%s'
uk[0]: %d/%d експортовано в `%s'
uk[1]: %d/%d експортовано в `%s'
uk[2]: %d/%d експортовано в `%s'

en: you are going to export in overwrite mode, this will overwrite any existing images
    
    do you really want to continue?
uk: Ви збираєтеся експортувати в режимі перезапису, це перезапише всі наявні зображення
    
    Ви дійсно хочете продовжити?

en: send as email
uk: Відправити як електронну пошту

note: Unlikely in normal Windows installations, but let's notify the user if it happens
en: could not open mapi32.dll
uk: Не вдалося відкрити mapi32.dll

note: Even more unlikely
en: could not get SendMail function
uk: Не вдалося отримати функцію SendMail

en: images exported from darktable
uk: Зображення експортовані з darktable

en: could not launch email client!
uk: Не вдається запустити поштовий клієнт!

en: website gallery
uk: Веб-галерея

en: enter the title of the website
uk: Назва веб-галереї

en: LaTeX book template
uk: Шаблон книги LaTeX

en: enter the title of the book
uk: Назва книги

en: authenticated
uk: Автентифіковано

en: not authenticated
uk: Не автентифіковано

en: not authenticated, cannot reach server
uk: Не автентифіковано, не вдається отримати доступ до сервера

en: create new album
uk: Створити новий альбом

en: cannot refresh albums
uk: Не вдається оновити альбоми

en: accounts
uk: Облікові записи

en: server
uk: Сервер

en: the server name
    default protocol is https
    specify insecure protocol http:// explicitly if that protocol is required
uk: Ім'я сервера
    Протокол за замовчуванням - https
    Вказуйте незахищений протокол http:// явно, якщо це необхідно

en: user
uk: Користувач

en: password
uk: Пароль

note: login button
en: login
uk: Увійти

en: Piwigo login
uk: Вхід до Piwigo

note: permissions list
en: visible to
uk: Видимий для

en: everyone
uk: кожного

en: contacts
uk: контактів

en: friends
uk: друзів

en: family
uk: родини

en: you
uk: вас

note: Available albums
en: album
uk: Альбом

en: refresh album list
uk: Оновити список альбомів

note: Album title
en: new album
uk: Новий альбом

note: Available albums
en: parent album
uk: Батьківський альбом

en: click login button to start
uk: Натисніть кнопку "увійти"

en: don't check
uk: Не перевіряти

en: update metadata
uk: Оновити метадані

en: cannot create a new Piwigo album!
uk: Не вдається створити новий альбом Piwigo!

en: could not update to Piwigo!
uk: Не вдається оновити в Piwigo!

en: could not upload to Piwigo!
uk: Не вдається вивантажити до Piwigo!

en: %d/%d skipped (already exists)
uk: %d/%d пропущено (вже існує)

en: %d/%d exported to Piwigo webalbum | %d/%d exported to Piwigo webalbum
uk[0]: %d/%d експортовано в альбом Piwigo
uk[1]: %d/%d експортовано в альбом Piwigo
uk[2]: %d/%d експортовано в альбом Piwigo

en: rotate and perspective
uk: Обертання та перспектива

en: rotate or distort perspective
uk: Повернути або спотворити перспективу

en: corrective or creative
uk: коригуюче чи креативне

en: linear, RGB, scene-referred
uk: лінійний простір, RGB, на основі сцен

en: geometric, RGB
uk: геометрична, RGB

en: automatic cropping failed
uk: Не вдалося автоматично обрізати

en: data pending - please repeat
uk: В очікуванні даних - будь ласка, повторіть

en: could not detect structural data in image
uk: Не вдалося виявити структурні дані на зображенні

en: could not run outlier removal
uk: Не вдалося виконати видалення структури

en: not enough structure for automatic correction
    minimum %d lines in each relevant direction
uk: Недостатньо структури для автоматичної корекції
    Мінімально необхідна кількість ліній у кожному відповідному напрямку: %d

en: automatic correction failed, please correct manually
uk: Не вдалося виконати автоматичне виправлення. виправте вручну

en: only %d lines can be saved in parameters
uk: Максимальна кількість ліній, яку можна зберегти в параметрах: %d

en: rotation adjusted by %3.2f° to %3.2f°
uk: Обертання скориговано на %3.2f° до %3.2f°

en: lens shift (%s)
uk: Зміщення об'єктива (%s)

en: manual perspective
uk: Ручна підгонка

[ctx: section]
en: perspective
uk: Перспектива

en: structure
uk: Структура

en: rotate image
    right-click and drag to define a horizontal or vertical line by drawing on the image
uk: Повернути зображення
    Клікніть правою кнопкою миші та перетягніть, щоб визначити горизонтальну або вертикальну лінію шляхом малювання на зображенні

en: apply lens shift correction in one direction
uk: Застосувати корекцію зміщення об'єктива в одному напрямку

en: shear the image along one diagonal
uk: Корекція зображення вздовж однієї з діагоналей

en: automatically crop to avoid black edges
uk: Автоматично обрізати, щоб уникнути чорних країв

en: lens model of the perspective correction: generic or according to the focal length
uk: Модель об'єктива для корекції перспективи: загальна або залежна від фокусної відстані

en: focal length of the lens, default value set from EXIF data if available
uk: Фокусна відстань об'єктива, значення за замовчуванням установлюється з даних EXIF, якщо є

en: crop factor of the camera sensor, default value set from EXIF data if available, manual setting is often required
uk: Кроп-фактор сенсора камери, значення за замовчуванням установлюється з даних EXIF, якщо є. Часто потрібне ручне встановлення

en: the level of lens dependent correction, set to maximum for full lens dependency, set to zero for the generic case
uk: Рівень залежності корекції від об'єктива, встановлюйте на максимум для повної залежності від об'єктива, встановлюйте на нуль для загального випадку

en: adjust aspect ratio of image by horizontal and vertical scaling
uk: Регулювати співвідношення сторін зображення за допомогою горизонтального та вертикального масштабування

en: automatically correct for vertical perspective distortion
    ctrl+click to only fit rotation
    shift+click to only fit lens shift
uk: Автоматично коригувати вертикальні спотворення перспективи
    Ctrl+клік - лише обертання
    Shift+клік - лише зміщення об'єктива

en: automatically correct for horizontal perspective distortion
    ctrl+click to only fit rotation
    shift+click to only fit lens shift
uk: Автоматично коригувати горизонтальні спотворення перспективи
    Ctrl+клік - лише обертання
    Shift+клік - лише зміщення об'єктива

en: automatically correct for vertical and horizontal perspective distortions, fitting rotation, lens shift in both directions, and shear
    ctrl+click to only fit rotation
    shift+click to only fit lens shift
    ctrl+shift+click to only fit rotation and lens shift
uk: Автоматично коригувати вертикальні та горизонтальні спотворення перспективи, обертання, зміщення об'єктива в обох напрямках та зсув по діагоналі
    Ctrl+клік - лише обертання
    Shift+клік - лише зміщення об'єктива
    Ctrl+Shift+клік - лише обертання та зміщення об'єктива

en: automatically analyse line structure in image
    ctrl+click for an additional edge enhancement
    shift+click for an additional detail enhancement
    ctrl+shift+click for a combination of both methods
uk: Автоматично проаналізувати структуру ліній на зображенні
    Ctrl+клік для додаткового покращення контурів
    Shift+клік для додаткового покращення деталей
    Ctrl+Shift+клік для поєднання обох методів

en: manually define perspective rectangle
uk: Вручну визначити прямокутник перспективи

en: manually draw structure lines
uk: Вручну намалювати лінії структури

en: rectangle
uk: Прямокутник

en: lines
uk: Лінії

en: [%s] define/rotate horizon
uk: [%s] визначити/повернути горизонт

en: [%s on segment] select segment
uk: [%s на сегменті] вибрати сегмент

en: [%s on segment] unselect segment
uk: [%s на сегменті] скасувати вибір сегмента

en: [%s] select all segments from zone
uk: [%s] вибрати усі сегменти із зони

en: [%s] unselect all segments from zone
uk: [%s] скасувати вибір усіх сегментів із зони

en: contrast equalizer
uk: Еквалайзер контрасту

en: add or remove local contrast, sharpness, acutance
uk: Додати або прибрати локальний контраст, різкість, гостроту

en: corrective and creative
uk: коригуюче і креативне

en: linear, Lab, scene-referred
uk: лінійний простір, Lab, на основі сцен

en: frequential, RGB
uk: частотна, RGB

[ctx: eq_preset]
en: coarse
uk: Грубі деталі

en: denoise & sharpen
uk: Знешумлення і різкість

[ctx: atrous]
en: sharpen
uk: Збільшення різкості

en: denoise chroma
uk: Знешумлення кольорового шуму

en: denoise
uk: Знешумлення

en: bloom
uk: Світіння

en: clarity
uk: Чіткість

en: deblur: large blur, strength 3
uk: Усунення розмиття: велике розмиття, інтенсивність 3

en: deblur: medium blur, strength 3
uk: Усунення розмиття: середнє розмиття, інтенсивність 3

en: deblur: fine blur, strength 3
uk: Усунення розмиття: дрібне розмиття, інтенсивність 3

en: deblur: large blur, strength 2
uk: Усунення розмиття: велике розмиття, інтенсивність 2

en: deblur: medium blur, strength 2
uk: Усунення розмиття: середнє розмиття, інтенсивність 2

en: deblur: fine blur, strength 2
uk: Усунення розмиття: дрібне розмиття, інтенсивність 2

en: deblur: large blur, strength 1
uk: Усунення розмиття: велике розмиття, інтенсивність 1

en: deblur: medium blur, strength 1
uk: Усунення розмиття: середнє розмиття, інтенсивність 1

en: deblur: fine blur, strength 1
uk: Усунення розмиття: дрібне розмиття, інтенсивність 1

en: coarse
uk: Грубі деталі

en: fine
uk: Дрібні деталі

en: contrasty
uk: Контрастно

en: noisy
uk: Шумно

note: case atrous_s:
en: bold
uk: Чітко

en: dull
uk: Нечітко

en: boost
uk: Посилити

en: reduce
uk: Послабити

en: raise
uk: Підняти

en: lower
uk: Опустити

en: coarsest
uk: Найгрубші деталі

en: coarser
uk: Грубіші деталі

en: finer
uk: Дрібніші деталі

en: finest
uk: Найдрібніші деталі

en: luma
uk: Яскравість

en: change lightness at each feature size
uk: Змінити яскравість в кожному частотному діапазоні

en: change color saturation at each feature size
uk: Змінити насиченість в кожному частотному діапазоні

en: edges
uk: Контури

en: change edge halos at each feature size
    only changes results of luma and chroma tabs
uk: Змінити ореоли контурів в кожному частотному діапазоні
    Впливає лише на результати вкладок "яскравість" і "кольоровість"

en: graph
uk: Діаграма

en: make effect stronger or weaker
uk: Зробити ефект сильнішим або слабшим

en: neutral
uk: Нейтральна

en: canon eos like
uk: Canon EOS

en: canon eos like alternate
uk: Canon EOS (альтернативна)

en: nikon like
uk: Nikon

en: nikon like alternate
uk: Nikon (альтернативна)

en: sony alpha like
uk: Sony Alpha

en: pentax like
uk: Pentax

en: ricoh like
uk: Ricoh

en: olympus like
uk: Olympus

en: olympus like alternate
uk: Olympus (альтернативна)

en: panasonic like
uk: Panasonic

en: leica like
uk: Leica

en: kodak easyshare like
uk: Kodak EasyShare

en: konica minolta like
uk: Konica Minolta

en: samsung like
uk: Samsung

en: fujifilm like
uk: Fujifilm

en: nokia like
uk: Nokia

note: clang-format off smoother cubic spline curve
en: cubic spline
uk: Кубічний сплайн

en: base curve
uk: Базова крива

en: apply a view transform based on personal or camera manufacturer look,
    for corrective purposes, to prepare images for display
uk: Застосувати перетворення вигляду на основі особистого вигляду чи вигляду виробника камери,
    з метою корекції, щоб підготувати зображення для показу

en: corrective
uk: коригуюче

en: linear, RGB, display-referred
uk: лінійний простір, RGB, на основі відображення

en: non-linear, RGB
uk: нелінійна, RGB

en: non-linear, RGB, display-referred
uk: нелінійний простір, RGB, на основі відображення

en: abscissa: input, ordinate: output. works on RGB channels
uk: абсциса: вхід, ордината: вихід. працює на RGB-каналах

en: method to preserve colors when applying contrast
uk: метод збереження кольорів при застосуванні контрасту

en: two exposures
uk: Дві експозиції

en: three exposures
uk: Три експозиції

en: fuse this image stopped up/down a couple of times with itself, to compress high dynamic range. expose for the highlights before use.
uk: Об'єднати кілька копій цього зображення з різними експозиціями, щоб стиснути високий динамічний діапазон. Виставте експозицію зі збереженням світлих тонів перед використанням.

en: how many stops to shift the individual exposures apart
uk: Скільки стопів відстані між окремими експозиціями

en: whether to shift exposure up or down (-1: reduce highlight, +1: reduce shadows)
uk: Чи потрібно зміщувати експозицію вгору чи вниз (-1: зменшити світлі тони, +1: зменшити тіні)

en: scale for graph
uk: Логарифмічна шкала графіка

en: this module is deprecated. please use the quick access panel instead.
uk: Цей модуль застарілий. Краще використовувати панель швидкого доступу замість нього.

en: basic adjustments
uk: Основні коригування

en: apply usual image adjustments
uk: Застосування звичайних коригувань зображення

en: creative
uk: креативне

en: non-linear, RGB, scene-referred
uk: нелінійний простір, RGB, на основі сцен

en: adjust the black level to unclip negative RGB values.
    you should never use it to add more density in blacks!
    if poorly set, it will clip near-black colors out of gamut
    by pushing RGB values into negatives
uk: Відрегулюйте рівень чорного, щоб зняти негативні значення RGB.
    Ви ніколи не повинні використовувати це, щоб додати більше щільності найтемнішим тонам!
    Якщо погано встановлений, він буде відсікати майже чорні кольори поза охопленням
    шляхом підштовхування значень RGB до негативних

en: adjust the exposure correction
uk: Відрегулювати корекцію експозиції

en: highlight compression adjustment
uk: Регулювання стиснення світлих тонів

en: contrast adjustment
uk: Регулювання контрасту

en: middle gray adjustment
uk: Регулювання середньо-сірого

en: brightness adjustment
uk: Регулювання яскравості

en: saturation adjustment
uk: Регулювання насиченості

en: vibrance adjustment
uk: Регулювання резонансу

en: apply auto exposure based on the entire image
uk: Застосувати автоматичну експозицію на основі всього зображення

en: apply auto exposure based on a region defined by the user
    click and drag to draw the area
    right click to cancel
uk: Застосовувати автоматичну експозицію на основі регіону, визначеного користувачем
    Натисніть і перетягніть, щоб намалювати область
    Права кнопка миші - скасувати

en: clip
uk: Обрізка

en: adjusts clipping value for auto exposure calculation
uk: Регулює значення кліппінгу для розрахунку автоматичної експозиції

note: local contrast
en: local contrast
uk: Локальний контраст

en: manipulate local and global contrast separately
uk: Маніпулювати локальним та глобальним контрастом окремо

en: non-linear, Lab, display-referred
uk: нелінійний простір, Lab, на основі відображення

en: non-linear, Lab
uk: нелінійна, Lab

en: HDR local tone-mapping
uk: HDR локальне тональне відображення

en: the filter used for local contrast enhancement. bilateral is faster but can lead to artifacts around edges for extreme settings.
uk: Фільтр, що використовується для локального посилення контрасту. білатеральний швидший, але може призвести до артефактів навколо контурів для екстремальних параметрів.

en: detail
uk: Деталізація

en: changes the local contrast
uk: Змінює локальний контраст

en: feature size of local details (spatial sigma of bilateral filter)
uk: Розмір локальних деталей

en: L difference to detect edges (range sigma of bilateral filter)
uk: Різниця в каналі L для визначення контурів

en: changes the local contrast of highlights
uk: Корекція локального контрасту в світлих тонах

en: changes the local contrast of shadows
uk: Корекція локального контрасту в тінях

en: defines what counts as mid-tones. lower for better dynamic range compression (reduce shadow and highlight contrast), increase for more powerful local contrast
uk: Визначає, що вважається середніми тонами. Зменшення покращить стиснення динамічного діапазону (зменшить контраст між тінями і світлими тонами), збільшення підсилить локальний контраст

en: surface blur
uk: Поверхневе розмиття

en: denoise (bilateral filter)
uk: Знешумлення (білатеральний фільтр)

en: apply edge-aware surface blur to denoise or smoothen textures
uk: Застосування розмиття поверхні з урахуванням контурів, щоб знешумити або згладити текстури

en: linear, RGB
uk: лінійна, RGB

en: image too large
uk: Зображення занадто велике

en: this module is unable to process
    images with more than 2 gigapixels.
    processing has been skipped.
uk: Цей модуль не може обробити
    зображення розміром понад 2 гігапікселі.
    Обробку пропущено.

en: spatial extent of the gaussian
uk: Просторова протяжність гаусівського розмивання

en: how much to blur red
uk: Наскільки розмивати червоний

en: how much to blur green
uk: Наскільки розмивати зелений

en: how much to blur blue
uk: Наскільки розмивати синій

en: apply Orton effect for a dreamy aetherical look
uk: Застосувати ефект Ортона для мрійливого ефірного вигляду

en: size
uk: Розмір

en: the size of bloom
uk: Розмір світіння

en: the threshold of light
uk: Поріг світла

en: the strength of bloom
uk: Інтенсивність світіння

en: blurs
uk: Розмиття

en: simulate physically-accurate lens and motion blurs
uk: Імітувати фізично точні розмиття об'єктива та розмиття руху

en: framing
uk: Обрамлення

en: add solid borders or margins around the picture
uk: Додати суцільну облямівку або поля навколо зображення

en: linear or non-linear, RGB, display-referred
uk: лінійний або нелінійний простір, RGB, на основі відображення

en: 15:10 postcard white
uk: 15:10, листівка біла

en: 15:10 postcard black
uk: 15:10, листівка чорна

en: which dimension to use for the size calculation
uk: Який вимір використовувати для обчислення розміру

en: size of the border in percent of the chosen basis
uk: Розмір облямівки в процентах від вибраного базису

en: aspect
uk: Співвідношення сторін

en: select the aspect ratio
    (right click on slider below to type your own w:h)
uk: Виберіть співвідношення сторін
    (клікніть правою кнопкою миші на повзунку нижче, щоб ввести власне значення w:h)

en: golden cut
uk: Золотий перетин

en: 3:2 (4x6, 10x15cm)
uk: 3:2 (4x6, 10x15см)

en: square
uk: Квадрат

en: constant border
uk: Постійна товщина

en: custom...
uk: Власне...

en: set the custom aspect ratio
    (right click to enter number or w:h)
uk: Встановити власне співвідношення сторін
    (клікніть правою кнопкою миші, щоб ввести число або w:h)

en: aspect ratio orientation of the image with border
uk: Співвідношення сторін зображення з облямівкою

en: horizontal position
uk: Горизонтальне положення

en: select the horizontal position ratio relative to top
    (right click on slider below to type your own x:w)
uk: Виберіть співвідношення горизонтальної позиції відносно розміру верхньої облямівки
    (клікніть правою кнопкою миші на повзунку нижче, щоб ввести власне співвідношення x:w)

en: center
uk: Центр

en: custom horizontal position
uk: Нестандартне горизонтальне положення

en: vertical position
uk: Вертикальне положення

en: select the vertical position ratio relative to left
    (right click on slider below to type your own y:h)
uk: Виберіть співвідношення вертикальної позиції відносно розміру лівої облямівки
    (клікніть правою кнопкою миші на повзунку нижче, щоб ввести власне співвідношення y:h)

en: custom vertical position
uk: Нестандартне вертикальне положення

en: size of the frame line in percent of min border width
uk: Розмір лінії рамки у відсотках від мінімальної ширини облямівки

en: offset of the frame line beginning on picture side
uk: Зміщення лінії рамки від сторони знімка

en: border color
uk: Колір облямівки

en: select border color
uk: Виберіть колір облямівки

en: pick border color from image
uk: Виберіть колір облямівки із зображення

en: pickers
uk: Піпетки

en: frame line color
uk: Колір лінії рамки

en: select frame line color
uk: Виберіть колір лінії рамки

en: pick frame line color from image
uk: Виберіть колір лінії рамки із зображення

note: make sure you put all your translatable strings into _() !
en: raw chromatic aberrations
uk: Raw хроматичні аберації

en: correct chromatic aberrations for Bayer sensors
uk: Коригувати хроматичні аберації для сенсорів з фільтрами Баєра

en: linear, raw, scene-referred
uk: лінійний простір, raw, на основі сцен

en: linear, raw
uk: лінійна, raw

en: iteration runs, default is twice
uk: Кількість ітерацій, за замовчуванням дві

en: activate colorshift correction for blue & red channels
uk: Активувати корекцію зміщення кольорів для синього та червоного каналів

en: automatic chromatic aberration correction
    only for Bayer raw files with 3 color channels
uk: Автоматична корекція хроматичних аберацій
    Працює лише на raw зображеннях з сенсорів
    Баєра з трьома кольоровими каналами

en: chromatic aberrations
uk: Хроматичні аберації

en: correct chromatic aberrations
uk: Виправлення хроматичних аберацій

en: channel used as a reference to
    correct the other channels.
    use sharpest channel if some
    channels are blurry.
    try changing guide channel if you
    have artifacts.
uk: Канал, що використовується як еталонний для
    виправлення інших каналів.
    Використовуйте канал з найбільшою різкістю,
    якщо якісь канали розмиті.
    Спробуйте змінити направляючий канал, якщо
    виникають артефакти.

en: increase for stronger correction
uk: Збільшити для сильнішого виправлення

en: balance between smoothing colors
    and preserving them.
    high values can lead to overshooting
    and edge bleeding.
uk: Баланс між згладжуванням кольорів
    та їх збереженням.
    Високі значення можуть призвести до
    "протікання контурів".

[ctx: section]
en: advanced parameters
uk: Розширені параметри

en: correction mode to use.
    can help with multiple
    instances for very damaged
    images.
    darken only is particularly
    efficient to correct blue
    chromatic aberration.
uk: Режим корекції для використання.
    Може допомогти при роботі з кількома
    екземплярами модуля для дуже
    пошкоджених зображень.
    Режим 'лише затемнення' особливо
    ефективно виправляє синю
    хроматичну аберацію.

en: runs an iterative approach
    with several radii.
    improves result on images
    with very large chromatic
    aberrations, but can smooth
    colors too much on other
    images.
uk: Використовує ітераційний підхід
    з декількома радіусами.
    Покращує результат для зображень
    з дуже великими хроматичними
    абераціями, але може згладжувати
    кольори занадто сильно для інших
    зображень.

en: censorize
uk: Цензурування

en: censorize license plates and body parts for privacy
uk: Цензурувати номерні знаки та частини тіла для забезпечення приватності

en: linear or non-linear, RGB, scene-referred
uk: лінійний або нелінійний простір, RGB, на основі сцен

en: special, RGB, scene-referred
uk: спеціальний, RGB, на основі сцен

en: radius_1
uk: Радіус_1

en: pixelate
uk: Пікселювати

en: radius_2
uk: Радіус_2

en: noise
uk: Шум

en: radius of gaussian blur before pixellation
uk: Радіус гауссівського розмиття до пікселяції

en: radius of gaussian blur after pixellation
uk: Радіус гауссівського розмиття після пікселяції

en: radius of the intermediate pixellation
uk: Радіус проміжної пікселяції

en: amount of noise to add at the end
uk: Кількість шуму, яку слід додати в кінці

en: channel mixer
uk: Змішувач каналів

en: this module is deprecated. please use the color calibration module instead.
uk: Цей модуль застарілий. Краще використовувати модуль 'Калібрування кольору' замість нього.

en: perform color space corrections
    such as white balance, channels mixing
    and conversions to monochrome emulating film
uk: Виконувати корекції кольорового простору,
    такі як баланс білого, змішування каналів
    і перетворення на монохром з емуляцією плівки

en: destination
uk: Вихідний канал

[ctx: channelmixer]
en: gray
uk: Сірий

en: amount of red channel in the output channel
uk: Кількість червоного каналу у вихідному каналі

en: amount of green channel in the output channel
uk: Кількість зеленого каналу у вихідному каналі

en: amount of blue channel in the output channel
uk: Кількість синього каналу у вихідному каналі

en: swap R and B
uk: Поміняти R і B

en: swap G and B
uk: Поміняти G і B

en: color contrast boost
uk: Підсилення контрасту кольорів

en: color details boost
uk: Підсилення кольорових деталей

en: color artifacts boost
uk: Підсилення кольорових артефактів

en: B/W luminance-based
uk: ч/б на основі яскравості

en: B/W artifacts boost
uk: ч/б підсилення артефактів

en: B/W smooth skin
uk: ч/б гладка шкіра

en: B/W blue artifacts reduce
uk: ч/б зменшення синіх артефактів

en: B/W Ilford Delta 100-400
uk: ч/б Ilford Delta 100-400

en: B/W Ilford Delta 3200
uk: ч/б Ilford Delta 3200

en: B/W Ilford FP4
uk: ч/б Ilford FP4

en: B/W Ilford HP5
uk: ч/б Ilford HP5

en: B/W Ilford SFX
uk: ч/б Ilford SFX

en: B/W Kodak T-Max 100
uk: ч/б Kodak T-Max 100

en: B/W Kodak T-max 400
uk: ч/б Kodak T-max 400

en: B/W Kodak Tri-X 400
uk: ч/б Kodak Tri-X 400

en: color calibration
uk: Калібрування кольору

en: linear, RGB or XYZ
uk: лінійна, RGB або XYZ

en: B&W: luminance-based
uk: Ч/Б: на основі яскравості

en: B&W: ILFORD HP5+
uk: Ч/Б: ILFORD HP5+

en: B&W: ILFORD DELTA 100
uk: Ч/Б: ILFORD DELTA 100

en: B&W: ILFORD DELTA 400 - 3200
uk: Ч/Б: ILFORD DELTA 400 - 3200

en: B&W: ILFORD FP4+
uk: Ч/Б: ILFORD FP4+

en: B&W: Fuji Acros 100
uk: Ч/Б: Fuji Acros 100

en: basic channel mixer
uk: Спрощений змішувач каналів

en: swap G and R
uk: Поміняти G і R

en: (daylight)
uk: (денне світло)

en: (black body)
uk: (чорне тіло)

en: (invalid)
uk: (недійсне)

en: very good
uk: Дуже хороша

en: good
uk: Хороша

en: passable
uk: Прийнятна

en: bad
uk: Погана

en: 
    <b>Profile quality report: %s</b>
    input ΔE: 	avg. %.2f ; 	max. %.2f
    WB ΔE: 	avg. %.2f; 	max. %.2f
    output ΔE: 	avg. %.2f; 	max. %.2f
    
    <b>Profile data</b>
    illuminant:  	%.0f K 	%s
    matrix in adaptation space:
    <tt>%+.4f 	%+.4f 	%+.4f
    %+.4f 	%+.4f 	%+.4f
    %+.4f 	%+.4f 	%+.4f</tt>
    
    <b>Normalization values</b>
    exposure compensation: 	%+.2f EV
    black offset: 	%+.4f
uk: 
    <b>Звіт про якість профілю: %s</b>
    Вхідна ΔE: 	середня %.2f; 	максимальна %.2f
    ББ ΔE: 	середня %.2f; 	максимальна %.2f
    Вихідна ΔE: 	середня %.2f; 	максимальна %.2f
    
    <b>Дані профілю</b>
    джерело світла: 	%.0f K 	%s
    матриця в адаптаційному просторі:
    <tt>%+.4f 	%+.4f 	%+.4f
    %+.4f 	%+.4f 	%+.4f
    %+.4f 	%+.4f 	%+.4f</tt>
    
    <b>Нормалізаційні значення</b>
    компенсація експозиції: 	%+.2f EV
    зміщення чорного кольору: 	%+.4f

en: 
    <b>Profile quality report: %s</b>
    output ΔE: 	avg. %.2f; 	max. %.2f
    
    <b>Normalization values</b>
    exposure compensation: 	%+.2f EV
    black offset: 	%+.4f
uk: 
    <b>Звіт про якість профілю: %s</b>
    Вихідна ΔE: 	середня %.2f; 	максимальна %.2f
    
    <b>Нормалізаційні значення</b>
    компенсація експозиції: 	%+.2f EV
    зміщення чорного кольору: 	%+.4f

en: double CAT applied
uk: Подвійне CAT застосовано

en: you have 2 instances or more of color calibration,
    all providing chromatic adaptation.
    this can lead to inconsistencies unless you
    use them with masks or know what you are doing.
uk: Ви маєте більше одного екземпляра калібрування кольору,
    усі забезпечують хроматичну адаптацію.
    Це може призвести до невідповідностей, хіба що ви
    використовуєте їх з масками, або знаєте, для чого це робите.

en: white balance applied twice
uk: Баланс білого застосовано двічі

en: the color calibration module is enabled and already provides
    chromatic adaptation.
    set the white balance here to camera reference (D65)
    or disable chromatic adaptation in color calibration.
uk: Модуль калібрування кольору ввімкнено і він вже
    забезпечує хроматичну адаптацію.
    Встановіть тут баланс білого на референс з камери (D65)
    або вимкніть хроматичну адаптацію при калібруванні кольорів.

en: white balance module error
uk: Помилка модуля балансу білого

en: the white balance module is not using the camera
    reference illuminant, which will cause issues here
    with chromatic adaptation. either set it to reference
    or disable chromatic adaptation here.
uk: Модуль 'Баланс білого' не використовує референсне
    джерело світла камери, що спричинить тут проблеми
    з хроматичною адаптацією. Або встановіть його в референсе
    значення або вимкніть тут хроматичну адаптацію.

en: white balance missing
uk: Відсутній баланс білого

en: this module is not providing a valid reference illuminant
    causing chromatic adaptation issues in color calibration.
    enable this module and either set it to reference
    or disable chromatic adaptation in color calibration.
uk: Цей модуль не надає дійсного референсного освітлювача, що
    спричиняє проблеми з хроматичною адаптацією під час калібрування кольору.
    Увімкніть цей модуль і або встановіть його на референс,
    або вимкніть хроматичну адаптацію при калібруванні кольорів.

en: the white balance module is not providing a valid reference
    illuminant causing issues with chromatic adaptation here.
    enable white balance and either set it to reference
    or disable chromatic adaptation here.
uk: Модуль 'Баланс білого' не забезпечує дійсного референсного
    освітлювача, що спричиняє тут проблеми з хроматичною адаптацією.
    Увімкніть баланс білого і або встановіть його в референсе
    значення або вимкніть тут хроматичну адаптацію.

en: auto-detection of white balance completed
uk: Автовизначення балансу білого завершено

en: channelmixerrgb works only on RGB input
uk: channelmixerrgb (калібрування кольору) працює лише з RGB входом

en: CCT: %.0f K (daylight)
uk: CCT: %.0f K (денне світло)

en: approximated correlated color temperature.
    this illuminant can be accurately modeled by a daylight spectrum,
    so its temperature is relevant and meaningful with a D illuminant.
uk: Наближена корельована колірна температура.
    Цей освітлювач можна точно змоделювати за спектром денного світла,
    тому його температура є релевантною та значущою з D-освітлювачем.

en: CCT: %.0f K (black body)
uk: CCT: %.0f K (чорне тіло)

en: approximated correlated color temperature.
    this illuminant can be accurately modeled by a black body spectrum,
    so its temperature is relevant and meaningful with a Planckian illuminant.
uk: Наближена корельована колірна температура.
    Цей освітлювач можна точно змоделювати за спектром чорного тіла,
    тому його температура є релевантною та значущою з планківським випромінювачем.

en: CCT: %.0f K (invalid)
uk: CCT: %.0f K (недійсна)

en: approximated correlated color temperature.
    this illuminant cannot be accurately modeled by a daylight or black body spectrum,
    so its temperature is not relevant and meaningful and you need to use a custom illuminant.
uk: Наближена корельована колірна температура.
    Цей освітлювач не можна точно змоделювати за спектром денного світла чи чорного тіла,
    тому його температура не є релевантною та значущою і вам потрібно використовувати спеціальний освітлювач.

en: CCT: undefined
uk: CCT: невизначена

en: the approximated correlated color temperature
    cannot be computed at all so you need to use a custom illuminant.
uk: Наближена корельована колірна температура
    Неможливо обчислити взагалі, тому вам потрібно використовувати спеціальний освітлювач.

en: white balance successfully extracted from raw image
uk: Баланс білого успішно отримано з raw зображення

note: We need to recompute only the full preview
en: auto-detection of white balance started…
uk: Розпочато автоматичне виявлення балансу білого...

en: color calibration: the sum of the gray channel parameters is zero, normalization will be disabled.
uk: Калібрування кольору: сума параметрів каналу сірого дорівнює нулю, нормалізацію буде вимкнено.

en: page
uk: Сторінка

en: chromatic adaptation transform
uk: Перетворення хроматичної адаптації
    "chromatic adaptation transform" - CAT

en: adaptation
uk: Адаптація

en: choose the method to adapt the illuminant
    and the colorspace in which the module works: 
    • Linear Bradford (1985) is consistent with ICC v4 toolchain.
    • CAT16 (2016) is more robust and accurate.
    • Non-linear Bradford (1985) is the original Bradford,
    it can produce better results than the linear version, but is unreliable.
    • XYZ is a simple scaling in XYZ space. It is not recommended in general.
    • none disables any adaptation and uses pipeline working RGB.
uk: Виберіть метод адаптації джерела світла та кольоровий простір,
    в якому працює модуль:
    • Лінійний Бредфорд (1985) відповідає набору інструментів ICC v4.
    • CAT16 (2016) є більш надійним і точним.
    • Нелінійний Бредфорд (1985) - оригінальний Бредфорд,
    він може дати кращі результати, ніж лінійна версія, але ненадійний.
    • XYZ - це просте масштабування в просторі XYZ. не рекомендується.
    • Немає - вимикає будь-яку адаптацію і використовує робочий RGB конвеєра.

en: this is the color of the scene illuminant before chromatic adaptation
    this color will be turned into pure white by the adaptation.
uk: Це колір джерела світла до хроматичної адаптації.
    Цей колір адаптацією перетвориться на чисто білий.

en: picker
uk: Піпетка

en: set white balance to detected from area
uk: Встановити баланс білого на виявлений з області зображення

en: illuminant
uk: Освітлювач

en: temperature
uk: Температура

en: area color mapping
uk: Відображення кольору області зображення

en: define a target chromaticity (hue and chroma) for a particular region of the image (the control sample), which you then match against the same target chromaticity in other images. the control sample can either be a critical part of your subject or a non-moving and consistently-lit surface over your series of images.
uk: Визначення цільової хроматичності (відтінку та кольоровості) для певної області зображення (контрольного зразка), яку потім ви порівняєте з такою ж цільовою хроматичністю в інших зображеннях. Контрольний зразок може бути як важливою частиною вашого об’єкта, так і нерухомою та рівномірно освітленою поверхнею в серії зображень.

en: mapping
uk: Відображення

en: area mode
uk: Режим області зображення

en: "correction" automatically adjust the illuminant
    such that the input color is mapped to the target.
    "measure" simply shows how an input color is mapped by the CAT
    and can be used to sample a target.
uk: "Корекція" автоматично регулює освітлювач таким чином,
    що вхідний колір відображається на цільовий.
    "Вимірювання" просто показує, як вхідний колір відображається CAT
    і може використовуватися для вибірки цілі.

en: correction
uk: Корекція

en: measure
uk: Вимірювання

en: take channel mixing into account
uk: Врахувати змішування каналів

en: compute the target by taking the channel mixing into account.
    if disabled, only the CAT is considered.
uk: Обчислити ціль, беручи до уваги змішування каналів.
    Якщо вимкнено, розглядається лише CAT.

[ctx: section]
en: input
uk: На вході

en: the input color that should be mapped to the target
uk: Вхідний колір, який має бути відображений на цільовий

en: these LCh coordinates are computed from CIE Lab 1976 coordinates
uk: Ці координати LCh обчислюються з координат CIE Lab 1976

[ctx: section]
en: target
uk: Ціль

en: the desired target color after mapping
uk: Бажаний цільовий колір після відображення

en: input R
uk: Вхідний R

en: input G
uk: Вхідний G

en: input B
uk: Вхідний B

en: output R
uk: Вихідний R

en: output G
uk: Вихідний G

en: output B
uk: Вихідний B

en: colorfulness
uk: Барвистість

en: output colorfulness
uk: Вихідна барвистість

en: output brightness
uk: Вихідна яскравість

en: output gray
uk: Вихідний сірий

en: calibrate with a color checker
uk: Калібрувати за допомогою мішені

en: use a color checker target to autoset CAT and channels
uk: Використати кольорову мішень для автовстановлення CAT і каналів

en: calibrate
uk: Калібрування

en: chart
uk: Мішень

en: choose the vendor and the type of your chart
uk: Виберіть виробника та тип вашої мішені

en: optimize for
uk: Ціль оптимізації

en: choose the colors that will be optimized with higher priority.
    neutral colors gives the lowest average delta E but a high maximum delta E
    saturated colors gives the lowest maximum delta E but a high average delta E
    none is a trade-off between both
    the others are special behaviors to protect some hues
uk: Виберіть кольори, які будуть оптимізовані з вищим пріоритетом.
    Нейтральні кольори дають найнижчу середню ΔE*, але високу максимальну ΔE*
    Насичені кольори дають найнижчу максимальну ΔE*, але високу середню ΔE*
    Немає - компроміс між ними
    Інші варіанти задають особливу поведінку для захисту деяких відтінків

en: neutral colors
uk: Нейтральні кольори

en: skin and soil colors
uk: Кольори шкіри та грунту

en: foliage colors
uk: Кольори листя

en: sky and water colors
uk: Кольори неба та води

en: average delta E
uk: Середня ΔE*

en: maximum delta E
uk: Максимальна ΔE*

en: patch scale
uk: Масштаб зразків

en: reduce the radius of the patches to select the more or less central part.
    useful when the perspective correction is sloppy or
    the patches frame cast a shadows on the edges of the patch.
uk: Зменшуйте радіус зразків, щоб вибрати більш-менш центральну частину.
    Корисно, коли корекція перспективи є неакуратною або
    рамка зразків відкидає тіні по краях зразків.

en: the delta E is using the CIE 2000 formula
uk: Для ΔE* використовується формула CIE 2000

en: accept
uk: Прийняти

en: accept the computed profile and set it in the module
uk: Прийняти обчислений профіль і встановити його в модулі

en: recompute
uk: Переобчислення

en: recompute the profile
uk: Перерахувати профіль

en: validate
uk: Валідація

en: check the output delta E
uk: Перевірити вихідну ΔE*

en: Choleski decomposition failed to allocate memory, check your RAM settings
uk: Не вдалося виділити пам'ять для розкладу Холецького, перевірте налаштування оперативної пам'яті

en: this module is deprecated. better use new local contrast module instead.
uk: Цей модуль застарілий. Краще використовувати новий модуль 'Локальний контраст' замість нього.

en: amount
uk: Кількість

en: size of features to preserve
uk: Частотний діапазон, який слід зберегти

en: strength of the effect
uk: Інтенсивність ефекту

en: this module is deprecated. please use the crop, orientation and/or rotate and perspective modules instead.
uk: Цей модуль застарілий. Натомість краще використовувати модулі 'Кадрування', 'Орієнтація' та/або 'Обертання та перспектива'.

en: crop and rotate
uk: Трансформації

en: change the framing and correct the perspective
uk: Змінити кадрування та виправити перспективу

en: original image
uk: Як в оригіналі

en: invalid ratio format. it should be "number:number"
uk: Недійсний формат співвідношення. це має бути "число:число"

en: invalid ratio format. it should be a positive number
uk: Недійсний формат співвідношення. це має бути додатне число

en: full
uk: Повна

en: old system
uk: Стара система

en: correction applied
uk: Корекцію застосовано

en: main
uk: Головне

en: mirror image horizontally and/or vertically
uk: Віддзеркалити зображення в горизонтальній та/або вертикальній площині

en: angle
uk: Кут

en: right-click and drag a line on the image to drag a straight line
uk: Клікніть правою кнопкою та перетягніть лінію на зображенні, щоб вказати пряму лінію

en: keystone
uk: Корекція перспективи

en: set perspective correction for your image
uk: Встановити корекцію перспективи для вашого зображення

en: freehand
uk: Вільне

en: 10:8 in print
uk: 10:8, друк

en: 8.5x11, letter
uk: 8.5x11, Letter

en: 3:2, 4x6, 35mm
uk: 3:2, 4x6, 35мм

en: widescreen
uk: Широкий екран

en: 2:1, univisium
uk: 2:1, Univisium

en: cinemascope
uk: Сінемаскоп

en: anamorphic
uk: Анаморф

en: 3:1, panorama
uk: 3:1, панорама

en: invalid ratio format for `%s'. it should be "number:number"
uk: Недійсний формат співвідношення для `%s'. Це має бути "число:число"

en: set the aspect ratio
    the list is sorted: from most square to least square
    to enter custom aspect ratio open the combobox and type ratio in x:y or decimal format
uk: Встановити співвідношення сторін
    Список відсортовано: від більш квадратних до менш квадратних
    Щоб ввести власне співвідношення сторін, відкрийте поле зі списком і введіть співвідношення у форматі x:y або у вигляді десяткового дробу (чи цілого числа)

en: margins
uk: Поля

en: the left margin cannot overlap with the right margin
uk: Ліве поле не може накладатися на праве

en: the right margin cannot overlap with the left margin
uk: Праве поле не може перекриватися з лівим

en: the top margin cannot overlap with the bottom margin
uk: Верхнє поле не може перекриватися з нижнім

en: the bottom margin cannot overlap with the top margin
uk: Нижнє поле не може накладатися на верхнє

en: <b>commit</b>: double-click, <b>straighten</b>: right-drag
uk: <b>Фіксація змін</b>: подвійний клік, <b>Випрямлення</b>: перетягування правою кнопкою

en: <b>resize</b>: drag, <b>keep aspect ratio</b>: shift+drag
    <b>straighten</b>: right-drag
uk: <b>Зміна розміру</b>: перетягування, <b>Зберегти співвідношення сторін</b>: Shift+перетягування
    <b>Випрямлення</b>: перетягування правою кнопкою

en: <b>move control point</b>: drag
uk: <b>Переміщення контрольної точки</b>: перетягування

en: <b>move line</b>: drag, <b>toggle symmetry</b>: click ꝏ
uk: <b>Переміщення лінії</b>: перетягування, <b>Перемикання симетрії</b>: натисніть ꝏ

en: <b>apply</b>: click <tt>ok</tt>, <b>toggle symmetry</b>: click ꝏ
    <b>move line/control point</b>: drag
uk: <b>Застосування</b>: натисніть <tt>ok</tt>, <b>Перемикання симетрії</b>: натисніть ꝏ
    <b>Переміщення лінії/контрольної точки</b>: перетягування

en: <b>move</b>: drag, <b>move vertically</b>: shift+drag, <b>move horizontally</b>: ctrl+drag
    <b>straighten</b>: right-drag, <b>commit</b>: double-click
uk: <b>Переміщення</b>: перетягування, <b>Переміщення по вертикалі</b>: Shift+перетягування, <b>Переміщення по горизонталі</b>: Ctrl+перетягування
    <b>Випрямлення</b>: перетягування правою кнопкою, <b>Фіксація змін</b>: подвійний клік

en: [%s on borders] crop
uk: [%s на краях] обрізати

en: [%s on borders] crop keeping ratio
uk: [%s на краях] обрізати зі збереженням співвідношення сторін

en: this module is deprecated. please use colorbalance RGB module instead.
uk: Цей модуль застарілий. Краще використовувати модуль 'Колірний баланс RGB' замість нього.

en: contrast brightness saturation
uk: Контраст, яскравість, насиченість

en: adjust the look of the image
uk: Регулювання вигляду зображення

en: color saturation adjustment
uk: Регулювання насиченості

en: color balance
uk: Колірний баланс

en: shift colors selectively by luminance range
uk: Зміщувати кольори вибірково за діапазоном яскравості

en: non-linear, Lab, scene-referred
uk: нелінійний простір, Lab, на основі сцен

note: these blobs were exported as dtstyle and copied from there:
en: split-toning teal-orange (2nd instance)
uk: Спліт-тонування бірюзово-оранжевий (2-й екземпляр)

en: split-toning teal-orange (1st instance)
uk: Спліт-тонування бірюзово-оранжевий (1-й екземпляр)

en: generic film
uk: Типова фотоплівка

en: similar to Kodak Portra
uk: Схожа на Kodak Portra

en: similar to Kodak Ektar
uk: Схожа на Kodak Ektar

en: similar to Kodachrome
uk: Схожа на Kodachrome

en: optimize luma from patches
uk: Оптимізувати яскравість із зразків

en: optimize luma
uk: Оптимізувати яскравість

en: neutralize colors from patches
uk: Нейтралізувати кольори із зразків

en: neutralize colors
uk: Нейтралізувати кольори

[ctx: color]
en: offset
uk: Зміщення

[ctx: color]
en: power
uk: Показник степеня

[ctx: color]
en: slope
uk: Нахил

[ctx: color]
en: lift
uk: Підйом

[ctx: color]
en: gamma
uk: Гамма

[ctx: color]
en: gain
uk: Підсилення

[ctx: section]
en: shadows: lift / offset
uk: Тіні: підйом / зміщення

[ctx: section]
en: mid-tones: gamma / power
uk: Середні тони: гамма / показник степеня

[ctx: section]
en: highlights: gain / slope
uk: Світлі тони: підсилення / нахил

en: shadows / mid-tones / highlights
uk: Тіні / середні тони / світлі тони

en: color-grading mapping method
uk: Метод відображення грейдингу кольорів

en: color control sliders
uk: Повзунки керування кольором

[ctx: section]
en: master
uk: Основні параметри

en: saturation correction before the color balance
uk: Корекція насиченості перед колірним балансом

en: saturation correction after the color balance
uk: Корекція насиченості після колірного балансу

en: adjust to match a neutral tone
uk: Регулювати для відповідності нейтральному тону

note: is set in _configure_slider_blocks
en: click to cycle layout
uk: Натисніть для перебирання розкладок

en: factor
uk: Коефіцієнт

en: select the hue
uk: Виберіть відтінок

en: select the saturation
uk: Виберіть насиченість

en: factor of lift/offset
uk: Коефіцієнт для тіней

en: factor of red for lift/offset
uk: Коефіцієнт червоного для тіней

en: factor of green for lift/offset
uk: Коефіцієнт зеленого для тіней

en: factor of blue for lift/offset
uk: Коефіцієнт синього для тіней

en: factor of gamma/power
uk: Коефіцієнт для середніх тонів

en: factor of red for gamma/power
uk: Коефіцієнт червоного для середніх тонів

en: factor of green for gamma/power
uk: Коефіцієнт зеленого для середніх тонів

en: factor of blue for gamma/power
uk: Коефіцієнт синього для середніх тонів

en: factor of gain/slope
uk: Коефіцієнт для світлих тонів

en: factor of red for gain/slope
uk: Коефіцієнт червоного для світлих тонів

en: factor of green for gain/slope
uk: Коефіцієнт зеленого для світлих тонів

en: factor of blue for gain/slope
uk: Коефіцієнт синього для світлих тонів

[ctx: section]
en: auto optimizers
uk: Автоматичні оптимізатори

en: fit the whole histogram and center the average luma
uk: Нормалізувати гістограму і центрувати середню яскравість

en: optimize the RGB curves to remove color casts
uk: Оптимізувати криві RGB для видалення обарвлення

en: color balance rgb
uk: Колірний баланс RGB

en: color grading tools using alpha masks to separate
    shadows, mid-tones and highlights
uk: Інструменти градації кольорів, які використовують альфа-маски
    для розділення тіней, середніх тонів і світлих ділянок

en: add basic colorfulness (legacy)
uk: Базова барвистість (попередня версія)

en: basic colorfulness: natural skin
uk: Базова барвистість: природна шкіра

en: basic colorfulness: vibrant colors
uk: Базова барвистість: яскраві кольори

en: basic colorfulness: standard
uk: Базова барвистість: стандарт

en: colorbalance works only on RGB input
uk: Колірний баланс працює лише з RGB входом

en: cannot display masks when the blending mask is displayed
uk: Неможливо відображати маски, коли відображається маска змішування

note: Page master
en: master
uk: Основні параметри

en: global grading
uk: Глобальний грейдинг

en: rotate all hues by an angle, at the same luminance
uk: Обертати всі відтінки на певний кут з однаковою яскравістю

en: increase colorfulness mostly on low-chroma colors
uk: Збільшити барвистість переважно низькохроматичних відтінків

en: increase the contrast at constant chromaticity
uk: Збільшити контраст при незмінній хроматичності

[ctx: section]
en: linear chroma grading
uk: Лінійний грейдинг кольоровості

en: increase colorfulness at same luminance globally
uk: Збільшити барвистість при однаковій яскравості глобально

en: increase colorfulness at same luminance mostly in shadows
uk: Збільшити барвистість при однаковій яскравості в тінях

en: increase colorfulness at same luminance mostly in mid-tones
uk: Збільшити барвистість при однаковій яскравості в середніх тонах

en: increase colorfulness at same luminance mostly in highlights
uk: Збільшити барвистість при однаковій яскравості в світлих тонах

[ctx: section]
en: perceptual saturation grading
uk: Перцепційний грейдинг насиченості

en: add or remove saturation by an absolute amount
uk: Додати чи прибрати насиченість в абсолютній величині

en: increase or decrease saturation proportionally to the original pixel saturation
uk: Збільшувати або зменшувати насиченість пропорційно оригінальній насиченості пікселів

[ctx: section]
en: perceptual brilliance grading
uk: Перцепційний грейдинг блискучості

en: brilliance
uk: Блискучість

en: add or remove brilliance by an absolute amount
uk: Додати чи прибрати блискучість в абсолютній величині

en: increase or decrease brilliance proportionally to the original pixel brilliance
uk: Збільшувати або зменшувати блискучість пропорційно оригінальній блискучості пікселів

note: Page 4-ways
en: 4 ways
uk: 4 діапазони

en: selective color grading
uk: Вибірковий грейдинг

[ctx: section]
en: global offset
uk: Глобальне зміщення

en: global luminance offset
uk: Глобальне зміщення яскравості

en: hue of the global color offset
uk: Глобальне зміщення відтінку

en: chroma of the global color offset
uk: Глобальне зміщення кольоровості

[ctx: section]
en: shadows lift
uk: Підйом тіней

en: lift
uk: Підйом

en: luminance gain in shadows
uk: Посилення яскравості в тінях

en: hue of the color gain in shadows
uk: Посилення відтінку в тінях

en: chroma of the color gain in shadows
uk: Посилення кольоровості в тінях

[ctx: section]
en: highlights gain
uk: Підсилення світлих тонів

en: gain
uk: Підсилення

en: luminance gain in highlights
uk: Посилення яскравості в світлих тонах

en: hue of the color gain in highlights
uk: Посилення відтінку в світлих тонах

en: chroma of the color gain in highlights
uk: Посилення кольоровості в світлих тонах

[ctx: section]
en: power
uk: Показник степеня

en: power
uk: Показник степеня

en: luminance exponent in mid-tones
uk: Експонента яскравості в середніх тонах

en: hue of the color exponent in mid-tones
uk: Експонента відтінку в середніх тонах

en: chroma of the color exponent in mid-tones
uk: Експонента кольоровості в середніх тонах

note: Page masks
en: masks
uk: Маски

en: isolate luminances
uk: Ізоляція яскравостей

en: choose in which uniform color space the saturation is computed
uk: Вибрати, в якому рівномірному кольоровому просторі обчислюється насиченість

[ctx: section]
en: luminance ranges
uk: Діапазони яскравості

en: weight of the shadows over the whole tonal range
uk: Вага тіней у всьому тональному діапазоні

en: position of the middle-gray reference for masking
uk: Положення середньо-сірого еталону для маскування

en: weights of highlights over the whole tonal range
uk: Вага світлих тонів у всьому тональному діапазоні

[ctx: section]
en: threshold
uk: Поріг

en: peak white luminance value used to normalize the power function
uk: Пікове значення яскравості білого, що використовується для нормалізації степеневої функції

en: peak gray luminance value used to normalize the power function
uk: Пікове значення яскравості сірого, що використовується для нормалізації степеневої функції

[ctx: section]
en: mask preview settings
uk: Параметри попереднього перегляду маски

en: checkerboard color 1
uk: Шахівниця, колір 1

en: select color of the checkerboard from a swatch
uk: Вибрати колір шахівниці зі зразка

en: checkerboard color 2
uk: Шахівниця, колір 2

en: checkerboard size
uk: Розмір шахівниці

en: color look up table
uk: Таблиця пошуку кольорів

en: perform color space corrections and apply looks
uk: Виконувати корекцію кольорового простору та застосовувати вигляд

en: linear or non-linear, Lab, display-referred
uk: лінійний або нелінійний простір, Lab, на основі відображення

en: defined by profile, Lab
uk: визначається профілем, Lab

en: it8 skin tones
uk: Тони шкіри IT8

en: Helmholtz/Kohlrausch monochrome
uk: Монохром Гельмгольц/Кольрауш

en: Fuji Astia emulation
uk: Емуляція Fuji Astia

en: Fuji Classic Chrome emulation
uk: Емуляція Fuji Classic Chrome

en: Fuji Monochrome emulation
uk: Емуляція Fuji Monochrome

en: Fuji Provia emulation
uk: Емуляція Fuji Provia

en: Fuji Velvia emulation
uk: Емуляція Fuji Velvia

en: patch #%d
uk: Зразок #%d

en: (%2.2f %2.2f %2.2f)
    altered patches are marked with an outline
    click to select
    double-click to reset
    right click to delete patch
    shift+click while color picking to replace patch
uk: (%2.2f %2.2f %2.2f)
    Змінені зразки позначені обведенням
    Натисніть, щоб вибрати
    Подвійний клік - скидання
    Клік правою кнопкою - видалити зразок
    Shift+клік при виборі кольору - замінити зразок

en: patch
uk: Зразок

en: color checker patch
uk: Зразок калібраційної мішені

en: adjust target color Lab 'L' channel
    lower values darken target color while higher brighten it
uk: Регулювати канал 'L' (Lab) цільового кольору
    Нижчі значення затемняють цільовий колір, а вищі роблять його яскравішим

en: adjust target color Lab 'a' channel
    lower values shift target color towards greens while higher shift towards magentas
uk: Регулювати канал 'a' (Lab) цільового кольору
    Нижчі значення зміщують цільовий колір у бік зеленого, тоді як вищі зміщують до мадженти

en: green-magenta offset
uk: Зміщення зелений-маджента

en: adjust target color Lab 'b' channel
    lower values shift target color towards blues while higher shift towards yellows
uk: Регулювати канал 'b' (Lab) цільового кольору
    Нижчі значення зміщують цільовий колір у бік синього, тоді як вищі в бік жовтого

en: blue-yellow offset
uk: Зміщення синій-жовтий

en: adjust target color saturation
    adjusts 'a' and 'b' channels of target color in Lab space simultaneously
    lower values scale towards lower saturation while higher scale towards higher saturation
uk: Регулювати насиченість цільового кольору
    Регулює одночасно канали 'a' і 'b' (Lab) цільового кольору
    Нижчі значення зміщують колір до меншої насиченості, а вищі до більшої насиченості

en: target color
uk: Цільовий колір

en: control target color of the patches
    relative - target color is relative from the patch original color
    absolute - target color is absolute Lab value
uk: Керувати цільовим кольором зразків
    Відносні значення - цільовий колір є відносним до джерельного кольору зразка
    Абсолютні значення - цільовий колір є абсолютним значенням Lab

en: absolute
uk: Абсолютні значення

en: color contrast
uk: Колірний контраст

en: increase saturation and separation between
    opposite colors
uk: Збільшити насиченість і розділення між
    протилежними кольорами

en: steepness of the a* curve in Lab
    lower values desaturate greens and magenta while higher saturate them
uk: Крутизна нахилу кривої a* в Lab
    Нижчі значення зменшують насиченість зелених і мадженти, тоді як вищі насичують їх

en: steepness of the b* curve in Lab
    lower values desaturate blues and yellows while higher saturate them
uk: Крутизна нахилу кривої b* в Lab
    Нижчі значення зменшують насиченість синіх і жовтих, тоді як вищі насичують їх

en: color correction
uk: Корекція кольору

en: correct white balance selectively for blacks and whites
uk: Вибіркове коригування балансу білого для тіней та світлих ділянок

en: warm tone
uk: Теплий тон

en: warming filter
uk: Утеплюючий фільтр

en: cooling filter
uk: Охолоджуючий фільтр

en: drag the line for split-toning. bright means highlights, dark means shadows. use mouse wheel to change saturation.
uk: Перетягніть лінію для спліт-тонування. Яскрава точка на кінці лінії означає світлі тони, темна означає тіні. Використовуйте колесо миші, щоб змінити насиченість.

en: set the global saturation
uk: Встановити глобальну насиченість

en: input color profile
uk: Вхідний колірний профіль

en: convert any RGB input to pipeline reference RGB
    using color profiles to remap RGB values
uk: Перетворює будь-який вхід RGB на референсний RGB конвеєра
    використовуючи кольорові профілі для відображення RGB значень

en: mandatory
uk: Обов'язковий модуль

en: defined by profile
uk: Визначається профілем

en: can't extract matrix from colorspace `%s', it will be replaced by Rec2020 RGB!
uk: Не вдається отримати матрицю з кольорового простору `%s', його замінить Rec2020 RGB!

en: `%s' color matrix not found!
uk: Матрицю кольорів `%s' не знайдено!

en: input profile could not be generated!
uk: Вхідний профіль не вдається згенерувати!

en: unsupported input profile has been replaced by linear Rec709 RGB!
uk: Непідтримуваний вхідний профіль замінено на лінійний Rec709 RGB!

en: external ICC profiles
uk: зовнішні ICC профілі

en: embedded ICC profile properties:
    
    name: <b>%s</b>
    version: <b>%d.%d</b>
    type: <b>%s</b>
    manufacturer: <b>%s</b>
    model: <b>%s</b>
    copyright: <b>%s</b>
uk: Властивості вбудованого профілю ICC:
    
    Ім'я: <b>%s</b>
    Версія: <b>%d.%d</b>
    Тип: <b>%s</b>
    Виробник: <b>%s</b>
    Модель: <b>%s</b>
    Авторське право: <b>%s</b>

en: input profile
uk: Вхідний профіль

en: working profile
uk: Робочий профіль

en: working ICC profiles
uk: робочі ICC профілі

en: confine Lab values to gamut of RGB color space
uk: Обмежити значення Lab до охоплення колірного простору RGB

en: colorize
uk: Тонування

en: overlay a solid color on the image
uk: Накласти на зображення суцільний колір

en: select the hue tone
uk: Виберіть відтінок

en: select the saturation shadow tone
uk: Виберіть насиченість тону в тінях

en: lightness of color
uk: Яскравість кольорового шару

en: mix value of source lightness
uk: Частина внеску яскравості початкового зображення в результат

en: color mapping
uk: Перенос кольорів

en: transfer a color palette and tonal repartition from one image to another
uk: Перенос палітри кольорів і тонального розподілу з одного зображення в інше

en: source clusters:
uk: Джерельні кластери:

en: target clusters:
uk: Цільові кластери:

en: acquire as source
uk: Отримати з джерела

en: analyze this image as a source image
uk: Проаналізувати це зображення як джерельне

en: acquire as target
uk: Отримати з цілі

en: analyze this image as a target image
uk: Проаналізувати це зображення як цільове

en: number of clusters to find in image. value change resets all clusters
uk: Скільки кластерів отримати із зображення. Зміна значення скидає всі заповнені кластери

en: how clusters are mapped. low values: based on color proximity, high values: based on color dominance
uk: Як кластери відображаються. Низькі значення - на основі близькості кольорів, високі значення - на основі домінуючих кольорів

en: level of histogram equalization
uk: Рівень вирівнювання гістограми

en: output color profile
uk: Вихідний колірний профіль

en: convert pipeline reference RGB to any display RGB
    using color profiles to remap RGB values
uk: Перетворює референсний RGB конвеєра на будь-який вихідний RGB
    використовуючи кольорові профілі для відображення RGB значень

en: non-linear, RGB or Lab, display-referred
uk: нелінійний простір, RGB або Lab, на основі відображення

en: missing output profile has been replaced by sRGB!
uk: Відсутній вихідний профіль замінено на sRGB!

en: missing softproof profile has been replaced by sRGB!
uk: Відсутній профіль екранної кольоропроби замінено на sRGB!

en: unsupported output profile has been replaced by sRGB!
uk: Непідтримуваний вихідний профіль замінено на sRGB!

en: output intent
uk: Вихідний метод

en: rendering intent
uk: Метод візуалізації

en: perceptual
uk: Перцепційний

en: relative colorimetric
uk: Відносний колориметричний

[ctx: rendering intent]
en: saturation
uk: Насиченість

en: absolute colorimetric
uk: Абсолютний колориметричний

en: export ICC profiles
uk: ICC профілі експорту

en: color reconstruction
uk: Відновлення кольору

en: recover clipped highlights by propagating surrounding colors
uk: Відновлення обрізаних переекспонованих ділянок шляхом поширення навколишніх кольорів

en: module `color reconstruction' failed
uk: Модуль 'Відновлення кольору' не спрацював

en: spatial
uk: Просторовий вимір

en: range
uk: Діапазон

en: precedence
uk: Пріоритет

en: pixels with lightness values above this threshold are corrected
uk: Пікселі зі значеннями яскравості вище цього порогу виправляються

en: how far to look for replacement colors in spatial dimensions
uk: Як далеко шукати кольори заміни в просторовому вимірі

en: how far to look for replacement colors in the luminance dimension
uk: Як далеко шукати кольори заміни у вимірі яскравості

en: if and how to give precedence to specific replacement colors
uk: Коли і як давати пріоритет певним кольорам заміни

en: the hue tone which should be given precedence over other hue tones
uk: Тон відтінку, якому слід надавати перевагу над іншими відтінками

en: not applicable
uk: Не застосовується

en: no highlights reconstruction for monochrome images
uk: Для монохромних зображень відновлення переекспонованих ділянок не застосовується

en: color transfer
uk: Перенос кольорів (застарілий)

en: this module is deprecated. better use color mapping module instead.
uk: Цей модуль застарілий. Краще використовувати модуль 'Перенос кольорів' замість нього.

en: this module will be removed in the future
    and is only here so you can switch it off
    and move to the new color mapping module.
uk: Цей модуль буде вилучено в майбутньому
    Він тут лише для того, щоб ви могли його вимкнути
    і перейти до нового модуля відображення кольорів.

en: color zones
uk: Колірні зони

en: selectively shift hues, chroma and lightness of pixels
uk: Вибірково зміщувати відтінки, кольоровість та яскравість пікселів

en: B&W: with red
uk: Ч/Б: з червоним

en: B&W: with skin tones
uk: Ч/Б: з тонами шкіри

en: polarizing filter
uk: Поляризаційний фільтр

en: natural skin tones
uk: Тони шкіри

en: B&W: film
uk: Ч/Б: плівка

en: HSL base setting
uk: Базове налаштування HSL

en: orange
uk: Помаранчевий

en: create a curve based on an area from the image
    drag to create a flat curve
    ctrl+drag to create a positive curve
    shift+drag to create a negative curve
uk: Створити криву на основі області із зображення
    Перетягніть, щоб створити плоску криву
    Ctrl+перетягування - створити позитивну криву
    Shift+перетягування - створити негативну криву

en: create curve
uk: Створити криву

note: edit by area
en: edit by area
uk: Редагувати за областями

en: edit the curve nodes by area
uk: Редагувати вузли кривої за областями

en: display selection
uk: Показати маску

en: choose selection criterion, will be the abscissa in the graph
uk: Виберіть критерій виділення, він буде абсцисою на графіку

en: choose between a smoother or stronger effect
uk: Виберіть між більш плавним або сильнішим ефектом

en: interpolation method
uk: Метод інтерполяції

en: centripetal spline
uk: Доцентровий сплайн

en: monotonic spline
uk: Монотонний сплайн

en: change this method if you see oscillations or cusps in the curve
    - cubic spline is better to produce smooth curves but oscillates when nodes are too close
    - centripetal is better to avoids cusps and oscillations with close nodes but is less smooth
    - monotonic is better for accuracy of pure analytical functions (log, gamma, exp)
uk: Змініть цей метод, якщо на кривій ви бачите коливання або виступи
    - Кубічний сплайн кращий для створення плавних кривих, але коливається, коли вузли занадто близько
    - Доцентровий кращий для уникнення виступів і коливань із близькими вузлами, але менш плавний
    - Монотонний краще для точності чистих аналітичних функцій (log, gamma, exp)

en: crop
uk: Кадрування

en: change the framing
uk: Змінити кадрування

en: <b>resize</b>: drag, <b>keep aspect ratio</b>: shift+drag
uk: <b>Зміна розміру</b>: перетягування, <b>Зберегти співвідношення сторін</b>: Shift+перетягування

en: <b>move</b>: drag, <b>move vertically</b>: shift+drag, <b>move horizontally</b>: ctrl+drag
uk: <b>Переміщення</b>: перетягування, <b>Переміщення по вертикалі</b>: Shift+перетягування, <b>Переміщення по горизонталі</b>: Ctrl+перетягування

en: defringe
uk: Прибирання кайми

en: attenuate chromatic aberration by desaturating edges
uk: Послабити хроматичну аберацію десатурацією контурів

en: this module is deprecated. please use the chromatic aberration module instead.
uk: Цей модуль застарілий. Краще використовувати модуль 'Хроматичні аберації' замість нього.

en: method for color protection:
     - global average: fast, might show slightly wrong previews in high magnification; might sometimes protect saturation too much or too low in comparison to local average
     - local average: slower, might protect saturation better than global average by using near pixels as color reference, so it can still allow for more desaturation where required
     - static: fast, only uses the threshold as a static limit
uk: Метод захисту кольору:
    - Глобальне середнє: швидкий, може показувати дещо неправильні попередні перегляди у великому збільшенні; може іноді захищати насиченість занадто сильно або занадто слабо в порівнянні з локальним середнім
    - Локальне середнє: повільніше, може захищати насиченість краще глобального, використовуючи ближчі пікселі в якості еталону кольору, тому він все одно може забезпечити більшу десатурацію там, де це потрібно
    - Статичний поріг: швидкий, лише використовує поріг як статичне обмеження

en: radius for detecting fringe
uk: Радіус для виявлення кайми

en: threshold for defringe, higher values mean less defringing
uk: Поріг для видалення кайми, вищі значення означають менше видалення

en: demosaic
uk: Демозаїкізація

en: reconstruct full RGB pixels from a sensor color filter array reading
uk: Реконструювати повні RGB-пікселі з даних масиву кольорових фільтрів сенсора

en: `%s' color matrix not found for 4bayer image!
uk: Матрицю кольорів `%s' не знайдено для Bayer4 зображення!

en: Bayer sensor demosaicing method, PPG and RCD are fast, AMaZE and LMMSE are slow.
    LMMSE is suited best for high ISO images.
    dual demosaicers double processing time.
uk: Метод демозаїкізації матриці Баєра. PPG і RCD швидкі, AMaZE і LMMSE повільні.
    LMMSE найкраще підходить для зображень з високим значенням ISO.
    Варіанти з двома методами подвоюють час обробки.

en: X-Trans sensor demosaicing method, Markesteijn 3-pass and frequency domain chroma are slow.
    dual demosaicers double processing time.
uk: Метод демозаїкізації матриці X-Trans. Маркестейн (3 проходи) і frequency domain chroma повільні.
    Варіанти з двома методами подвоюють час обробки.

en: Bayer4 sensor demosaicing methods.
uk: Методи демозаїкізації Bayer4.

en: threshold for edge-aware median.
    set to 0.0 to switch off
    set to 1.0 to ignore edges
uk: Поріг для додаткового медіанного проходу.
    0.0 - вимикає медіанну фільтрацію
    1.0 - ігнорувати контури

en: contrast threshold for dual demosaic.
    set to 0.0 for high frequency content
    set to 1.0 for flat content
    toggle to visualize the mask
uk: Поріг контрасту для подвійної демозаїкізації.
    0.0 - для високочастотного вмісту
    1.0 - для плоского вмісту
    Перемикач візуалізує маску

en: LMMSE refinement steps. the median steps average the output,
    refine adds some recalculation of red & blue channels
uk: Кроки уточнення LMMSE. Медіанні кроки усереднюють вихід,
    уточнення додає певний перерахунок червоних та синіх каналів

en: how many color smoothing median steps after demosaicing
uk: Кількість медіанних проходів згладжування кольорів після демозаїкізації

en: green channels matching method
uk: Метод вирівнювання зелених каналів

en: demosaicing is only used for color raw images
uk: Демозаїкізація використовується лише для кольорових raw зображень

en: wavelets: chroma only
uk: Вейвлети: лише кольоровість

en: denoise (profiled)
uk: Знешумлення (профільоване)

en: denoise using noise statistics profiled on sensors
uk: Знешумлення з використанням статистичних профілів шуму сенсорів

en: found match for ISO %d
uk: Знайдено збіг для ISO %d

en: interpolated from ISO %d and %d
uk: Інтерпольовано з ISO %d і %d

en: use only with a perfectly
    uniform image if you want to
    estimate the noise variance.
uk: Використовуйте лише з ідеально
    однорідним зображенням, якщо хочете
    оцінити дисперсію шуму.

en: variance red:
uk: Дисперсія червоного:

en: variance computed on the red channel
uk: Дисперсія, обчислена на червоному каналі

en: variance green:
uk: Дисперсія зеленого:

en: variance computed on the green channel
uk: Дисперсія, обчислена на зеленому каналі

en: variance blue:
uk: Дисперсія синього:

en: variance computed on the blue channel
uk: Дисперсія, обчислена на синьому каналі

en: profile
uk: Профіль

en: adapt denoising according to the
    white balance coefficients.
    should be enabled on a first instance
    for better denoising.
    should be disabled if an earlier instance
    has been used with a color blending mode.
uk: Адаптувати знешумлення відповідно до
    коефіцієнтів балансу білого.
    Слід увімкнути в першому екземплярі
    для кращого знешумлення.
    Слід вимкнути, якщо попередній екземпляр
    було використано в режимі змішування кольорів.

en: fix bugs in Anscombe transform resulting
    in undersmoothing of the green channel in
    wavelets mode, combined with a bad handling
    of white balance coefficients, and a bug in
    non-local means normalization resulting in
    undersmoothing when patch size was increased.
    enabling this option will change the denoising
    you get. once enabled, you won't be able to
    return back to old algorithm.
uk: Виправити помилки в перетворенні Енскомба, що призводять до
    недостатнього згладжування зеленого каналу в режимі вейвлетів,
    в поєднанні з поганою обробкою коефіцієнтів балансу білого та
    помилкою в нормалізації за нелокальними середніми, що призводить
    до недостатнього згладжування при збільшенні розміру зразка.
    Увімкнення цієї опції змінить отримуване вами знешумлення.
    Після ввімкнення ви не зможете повернутися до старого алгоритму.

en: profile used for variance stabilization
uk: Профіль, що використовується для стабілізації дисперсії

en: method used in the denoising core.
    non-local means works best for `lightness' blending,
    wavelets work best for `color' blending
uk: Метод, що використовується для знешумлення.
    Нелокальні середні працюють краще для змішування яскравості,
    вейвлети працюють краще для змішування кольоровості

en: color representation used within the algorithm.
    RGB keeps the RGB channels separated,
    while Y0U0V0 combine the channels to
    denoise chroma and luma separately.
uk: Представлення кольорів, що використовується в алгоритмі.
    RGB тримає канали RGB окремо,
    тоді як Y0U0V0 об'єднує канали, щоб
    знешумлювати кольоровість і яскравість окремо.

en: radius of the patches to match.
    increase for more sharpness on strong edges, and better denoising of smooth areas.
    if details are oversmoothed, reduce this value or increase the central pixel weight slider.
uk: Радіус відповідних зразків.
    Збільшуйте для більшої різкості на сильних контурах та кращого знешумлення гладких ділянок.
    Якщо деталі занадто згладжені, зменште це значення або збільште повзунок ваги центрального пікселя.

en: emergency use only: radius of the neighborhood to search patches in. increase for better denoising performance, but watch the long runtimes! large radii can be very slow. you have been warned
uk: Лише у виняткових випадках: радіус сусідства для пошуку зразків. Збільшуйте для кращого знешумлення, але слідкуйте за тривалим часом роботи! Великі радіуси можуть бути дуже повільними. Вас попередили!

en: scattering of the neighborhood to search patches in.
    increase for better coarse-grain noise reduction.
    does not affect execution time.
uk: Діапазон сусідства, в якому шукати зразки.
    Збільшуйте для кращого знешумлення грубозернистого шуму.
    Не впливає на час виконання.

en: increase the weight of the central pixel
    of the patch in the patch comparison.
    useful to recover details when patch size
    is quite big.
uk: Збільшити вагу центрального пікселя
    зразка у порівнянні зразків.
    Корисно для відновлення деталей, коли розмір
    зразка досить великий.

en: finetune denoising strength
uk: Тонке регулювання інтенсивності знешумлення

en: controls the way parameters are autoset
    increase if shadows are not denoised enough
    or if chroma noise remains.
    this can happen if your picture is underexposed.
uk: Контролює спосіб автоматичного встановлення параметрів
    Збільшити, якщо тіні недостатньо знешумлені
    або якщо залишається кольоровий шум.
    Це може статися, якщо ваше зображення недоекспоноване.

en: finetune shadows denoising.
    decrease to denoise more aggressively
    dark areas of the image.
uk: Тонке регулювання знешумлення в тінях.
    Зменшуйте, щоб більш агресивно знешумлювати
    темні ділянки зображення.

en: correct color cast in shadows.
    decrease if shadows are too purple.
    increase if shadows are too green.
uk: Коригувати обарвлення у тінях.
    Зменшити, якщо тіні занадто пурпурні.
    Збільшити, якщо тіні занадто зелені.

en: upgrade the variance stabilizing algorithm.
    new algorithm extends the current one.
    it is more flexible but could give small
    differences in the images already processed.
uk: Оновити алгоритм стабілізації дисперсії.
    Новий алгоритм розширює поточний.
    Він більш гнучкий, але може дати невеликі
    відмінності у вже оброблених зображеннях.

en: diffuse or sharpen
uk: Дифузія / різкість

en: simulate directional diffusion of light with heat transfer model
    to apply an iterative edge-oriented blur,
    inpaint damaged parts of the image, or to remove blur with blind deconvolution.
uk: Імітувати спрямовану дифузію світла
    для застосування ітеративного контурно-орієнтованого розмиття,
    домальовування пошкоджених частин зображення,
    або видалення розмиття за допомогою сліпої деконволюції.

note: deblurring presets
en: lens deblur: soft
uk: Відновлення різкості об'єктива: м'яке

en: lens deblur: medium
uk: Відновлення різкості об'єктива: помірне

en: lens deblur: hard
uk: Відновлення різкості об'єктива: сильне

en: dehaze
uk: Видалення серпанку

en: denoise: fine
uk: Знешумлення: дрібний шум

en: denoise: medium
uk: Знешумлення: середній шум

en: denoise: coarse
uk: Знешумлення: грубий шум

en: sharpen demosaicing: no AA filter
uk: Зменшення розмиття демозаїки: сенсори без AA-фільтра

en: sharpen demosaicing: AA filter
uk: Зменшення розмиття демозаїки: сенсори з AA-фільтром

en: simulate watercolor
uk: Імітувати акварель

en: simulate line drawing
uk: Імітувати малюнок

en: inpaint highlights
uk: Домальовувати переекспоноване

note: fast presets for slow hardware
en: sharpness: fast
uk: Різкість: швидко

en: sharpness: strong
uk: Різкість: сильно

en: local contrast: fast
uk: Локальний контраст: швидко

en: diffuse/sharpen failed to allocate memory, check your RAM settings
uk: Не вдалося виділити пам'ять для модуля "Дифузія / різкість", перевірте налаштування оперативної пам'яті

[ctx: section]
note: Additional parameters Camera settings
en: properties
uk: Параметри

en: more iterations make the effect stronger but the module slower.
    this is analogous to giving more time to the diffusion reaction.
    if you plan on sharpening or inpainting, 
    more iterations help reconstruction.
uk: Більша кількість ітерацій робить ефект сильнішим, але модуль повільнішим.
    Це аналогічно наданню більше часу реакції дифузії.
    Якщо ви плануєте збільшувати різкість або підмальовувати,
    більша кількість ітерацій допоможе реконструкції.

en: main scale of the diffusion.
    zero makes diffusion act on the finest details more heavily.
    non-zero defines the size of the details to diffuse heavily.
    for deblurring and denoising, set to zero.
    increase to act on local contrast instead.
uk: Основний масштаб дифузії.
    Нуль змушує дифузію більше впливати на найдрібніші деталі.
    Ненульове значення визначає розмір деталей для сильнішого впливу.
    Установіть на нуль для відновлення різкості і знешумлення.
    Збільште, щоб натомість діяти на локальний контраст.

en: width of the diffusion around the central radius.
    high values diffuse on a large band of radii.
    low values diffuse closer to the central radius.
    if you plan on deblurring, 
    the radius should be around the width of your lens blur.
uk: Ширина дифузії навколо центрального радіуса.
    Високі значення просувають дифузію на великій смузі радіусів.
    При низьких значеннях дифузія відбувається ближче до центрального радіуса.
    Якщо ви плануєте усувати розмиття,
    радіус повинен бути приблизно на ширині розмиття вашого об’єктива.

[ctx: section]
en: speed (sharpen ↔ diffuse)
uk: Швидкість (різкість ↔ дифузія)

en: diffusion speed of low-frequency wavelet layers
    in the direction of 1st order anisotropy (set below).
    
    negative values sharpen, 
    positive values diffuse and blur, 
    zero does nothing.
uk: Швидкість дифузії низькочастотних вейвлет-шарів
    у напрямку анізотропії 1-го порядку (задано нижче).
    
    Негативні значення збільшують різкість,
    позитивні значення застосовують дифузію та розмивають,
    нуль нічого не робить.

en: diffusion speed of low-frequency wavelet layers
    in the direction of 2nd order anisotropy (set below).
    
    negative values sharpen, 
    positive values diffuse and blur, 
    zero does nothing.
uk: Швидкість дифузії низькочастотних вейвлет-шарів
    у напрямку анізотропії 2-го порядку (задано нижче).
    
    Негативні значення збільшують різкість,
    позитивні значення застосовують дифузію та розмивають,
    нуль нічого не робить.

en: diffusion speed of high-frequency wavelet layers
    in the direction of 3rd order anisotropy (set below).
    
    negative values sharpen, 
    positive values diffuse and blur, 
    zero does nothing.
uk: Швидкість дифузії високочастотних вейвлет-шарів
    у напрямку анізотропії 3-го порядку (задано нижче).
    
    Негативні значення збільшують різкість,
    позитивні значення застосовують дифузію та розмивають,
    нуль нічого не робить.

en: diffusion speed of high-frequency wavelet layers
    in the direction of 4th order anisotropy (set below).
    
    negative values sharpen, 
    positive values diffuse and blur, 
    zero does nothing.
uk: Швидкість дифузії високочастотних вейвлет-шарів
    у напрямку анізотропії 4-го порядку (задано нижче).
    
    Негативні значення збільшують різкість,
    позитивні значення застосовують дифузію та розмивають,
    нуль нічого не робить.

[ctx: section]
en: direction
uk: Напрямок

en: direction of 1st order speed (set above).
    
    negative values follow gradients more closely, 
    positive values rather avoid edges (isophotes), 
    zero affects both equally (isotropic).
uk: Напрямок швидкості 1-го порядку (задано вище).
    
    При негативних значеннях дифузія ближче слідує за градієнтами,
    при позитивних значеннях скоріше уникає контурів (ізофотів),
    нуль впливає на обидва напрямки однаково (ізотропно).

en: direction of 2nd order speed (set above).
    
    negative values follow gradients more closely, 
    positive values rather avoid edges (isophotes), 
    zero affects both equally (isotropic).
uk: Напрямок швидкості 2-го порядку (задано вище).
    
    При негативних значеннях дифузія ближче слідує за градієнтами,
    при позитивних значеннях скоріше уникає контурів (ізофотів),
    нуль впливає на обидва напрямки однаково (ізотропно).

en: direction of 3rd order speed (set above).
    
    negative values follow gradients more closely, 
    positive values rather avoid edges (isophotes), 
    zero affects both equally (isotropic).
uk: Напрямок швидкості 3-го порядку (задано вище).
    
    При негативних значеннях дифузія ближче слідує за градієнтами,
    при позитивних значеннях скоріше уникає контурів (ізофотів),
    нуль впливає на обидва напрямки однаково (ізотропно).

en: direction of 4th order speed (set above).
    
    negative values follow gradients more closely, 
    positive values rather avoid edges (isophotes), 
    zero affects both equally (isotropic).
uk: Напрямок швидкості 4-го порядку (задано вище).
    
    При негативних значеннях дифузія ближче слідує за градієнтами,
    при позитивних значеннях скоріше уникає контурів (ізофотів),
    нуль впливає на обидва напрямки однаково (ізотропно).

[ctx: section]
en: edge management
uk: Управління контурами

en: increase or decrease the sharpness of the highest frequencies.
    can be used to keep details after blooming,
    for standalone sharpening set speed to negative values.
uk: Збільшення або зменшення різкості найвищих частот.
    Можна використовувати для збереження деталей після світіння,
    для окремого збільшення різкості встановіть швидкість на негативні значення.

en: define the sensitivity of the variance penalty for edges.
    increase to exclude more edges from diffusion,
    if fringes or halos appear.
uk: Визначити чутливість штрафу дисперсії для контурів.
    Збільште, щоб виключити більше контурів з дифузії,
    якщо з’являються окантовки або ореоли.

en: define the variance threshold between edge amplification and penalty.
    decrease if you want pixels on smooth surfaces get a boost,
    increase if you see noise appear on smooth surfaces or
    if dark areas seem oversharpened compared to bright areas.
uk: Визначити поріг дисперсії між посиленням контуру та штрафом.
    Зменште, якщо хочете поліпшити пікселі на гладких поверхнях,
    збільште, якщо бачите шум на гладких поверхнях або
    якщо темні ділянки здаються занадто різкими порівняно з яскравими.

[ctx: section]
en: diffusion spatiality
uk: Просторовість дифузії

en: luminance threshold for the mask.
    0. disables the luminance masking and applies the module on the whole image.
    any higher value excludes pixels with luminance lower than the threshold.
    this can be used to inpaint highlights.
uk: Поріг яскравості для маски.
    "0" вимикає маскування яскравості та застосовує модуль до всього зображення.
    Будь-яке вище значення виключає пікселі з яскравістю, нижчою за це порогове значення.
    Це можна використовувати для домальовування в переекспонованих ділянках.

en: dither or posterize
uk: Дизеринг або постерізація

en: reduce banding and posterization effects in output
    JPEGs by adding random noise, or reduce bit depth
uk: Зменшити бандинг та постеризацію у вихідних JPEG шляхом
    додавання випадкового шуму, або зменшити бітову глибину

en: corrective, artistic
uk: коригуюче, художнє

note: add the preset.
en: dither
uk: Дизеринг (авто)

en: radius for blurring step
uk: Радіус для кроку розмиття

en: the gradient range where to apply random dither
uk: Діапазон градієнта, де застосовувати випадковий дизеринг

en: gradient range
uk: Діапазон градієнта

en: damping level of random dither
uk: Рівень приглушення випадкового шуму

en: legacy equalizer
uk: Застарілий еквалайзер

en: this module is deprecated. better use contrast equalizer module instead.
uk: Цей модуль застарілий. Краще використовувати модуль 'Еквалайзер контрасту' замість нього.

en: this module will be removed in the future
    and is only here so you can switch it off
    and move to the new equalizer.
uk: Цей модуль буде вилучено в майбутньому.
    Тут він лише для того, щоб ви могли його вимкнути
    і перейти до нового еквалайзера.

en: redo the exposure of the shot as if you were still in-camera
    using a color-safe brightening similar to increasing ISO setting
uk: Переробити експозицію знімка так, ніби це робиться в камері.
    Використовується безпечне для кольорів підвищення яскравості,
    подібне до підвищення значення ISO

en: magic lantern defaults
uk: Замовчування magic lantern

en: failed to get raw buffer from image `%s'
uk: Не вдалося отримати raw буфер із зображення `%s'

en: compensate camera exposure (%+.1f EV)
uk: Компенсувати експозицію камери (%+.1f EV)

en: automatically remove the camera exposure bias
    this is useful if you exposed the image to the right.
uk: Автоматично видаляти зміщення експозиції камери.
    Це корисно, якщо ви експонуєте зображення "вправо" (ETTR).

en: where in the histogram to meter for deflicking. E.g. 50% is median
uk: Місце в гістограмі, яке використовуватиметься для автоматичної корекції експозиції. 50% процентиля позначає позицію в гістограмі, де 50% значень пікселів вище, а 50% значень пікселів нижче цієї експозиції.

en: where to place the exposure level for processed pics, EV below overexposure.
uk: Задає цільовий рівень для автоматичної корекції експозиції, в EV щодо точки білого камери.

en: computed EC:
uk: Обчислена корекція експозиції:

en: what exposure correction has actually been used
uk: Яка корекція експозиції насправді була використана

en: adjust the black level to unclip negative RGB values.
    you should never use it to add more density in blacks!
    if poorly set, it will clip near-black colors out of gamut
    by pushing RGB values into negatives.
uk: Відрегулюйте рівень чорного, щоб зняти негативні значення RGB.
    Ніколи не слід використовувати це для додання більшої щільності темним тонам!
    При невдалих значеннях, модуль відсікатиме майже чорні кольори з охоплення
    шляхом підштовхування значень RGB до негативних.

en: area exposure mapping
uk: Відображення експозиції області зображення

en: define a target brightness, in terms of exposure,
    for a selected region of the image (the control sample),
    which you then match against the same target brightness
    in other images. the control sample can either
    be a critical part of your subject or a non-moving and
    consistently-lit surface over your series of images.
uk: Визначення цільової яскравості, в термінах експозиції,
    для вибраної області зображення (контрольного зразка),
    яку потім ви порівнюєте з такою ж цільовою яскравістю
    на інших зображеннях. Контрольний зразок може бути як
    важливою частиною вашого об’єкта, яка потребує постійної яскравості,
    так і нерухомою та рівномірно освітленою поверхнею в серії зображень.

en: "correction" automatically adjust exposure
    such that the input lightness is mapped to the target.
    "measure" simply shows how an input color is mapped by
    the exposure compensation and can be used to define a target.
uk: "Корекція" автоматично регулює експозицію таким чином,
    що вхідна освітленість відображається на цільову.
    "Вимірювання" просто показує, як вхідний колір відображається за допомогою
    компенсації експозиції і може використовуватися для визначення цілі.

en: the desired target exposure after mapping
uk: Бажана цільова експозиція після відображення

en: this module is deprecated. better use filmic rgb module instead.
uk: Цей модуль застарілий. Краще використовувати модуль 'Filmic RGB' замість нього.

en: 09 EV (low-key)
uk: 09 EV (низький ключ)

en: 10 EV (indoors)
uk: 10 EV (в приміщенні)

en: 11 EV (dim outdoors)
uk: 11 EV (тьмяно на відкритому повітрі)

en: 12 EV (outdoors)
uk: 12 EV (на відкритому повітрі)

en: 13 EV (bright outdoors)
uk: 13 EV (яскраво на відкритому повітрі)

en: 14 EV (backlighting)
uk: 14 EV (світло позаду об'єкта)

en: 15 EV (sunset)
uk: 15 EV (захід сонця)

en: read-only graph, use the parameters below to set the nodes
uk: Графік лише для читання, використовуйте параметри нижче, щоб встановити вузли

[ctx: section]
en: logarithmic shaper
uk: Логарифмічний формувач

en: adjust to match the average luminance of the subject.
    except in back-lighting situations, this should be around 18%.
uk: Відрегулюйте відповідно до середньої яскравості об'єкта.
    Крім ситуацій зі світлом в сторону об'єктива, це має бути близько 18%.

en: number of stops between middle gray and pure white.
    this is a reading a lightmeter would give you on the scene.
    adjust so highlights clipping is avoided
uk: Кількість стопів (EV) між середньо-сірим і чисто-білим.
    Це показання, яке експонометр дав би вам для цієї сцени.
    Відрегулюйте, щоб уникнути кліппінгу найсвітліших тонів

en: number of stops between middle gray and pure black.
    this is a reading a lightmeter would give you on the scene.
    increase to get more contrast.
    decrease to recover more details in low-lights.
uk: Кількість стопів (EV) між середньо-сірим і чисто-чорним.
    Це показання, яке експонометр дав би вам для цієї сцени.
    Збільште, щоб отримати більший контраст.
    Зменште, щоб відновити більше деталей в затемнених ділянках.

en: increase or decrease the computed dynamic range.
    useful in conjunction with "auto tune levels".
uk: Збільшити або зменшити обчислений динамічний діапазон.
    Корисно у поєднанні з "автоналаштуванням рівнів".

en: auto tune levels
uk: Автоналаштування рівнів

en: try to optimize the settings with some guessing.
    this will fit the luminance range inside the histogram bounds.
    works better for landscapes and evenly-lit pictures
    but fails for high-keys and low-keys.
uk: Спроба оптимізувати параметри з деякими припущеннями.
    Це буде вміщати діапазон яскравості всередині меж гістограми.
    Працює краще для пейзажів та рівномірно освітлених сцен
    але зазнає невдачі для зображень у високому ключі та низькому ключі.

[ctx: section]
en: filmic S curve
uk: S-крива filmic

en: slope of the linear part of the curve
    affects mostly the mid-tones
uk: Нахил лінійної частини кривої
    впливає переважно на середні тони

note: geotagging
en: latitude
uk: Широта

en: width of the linear domain in the middle of the curve.
    increase to get more contrast at the extreme luminances.
    this has no effect on mid-tones.
uk: Ширина лінійної частини в середині кривої.
    Збільшення дає більший контраст при екстремальних яскравостях.
    Це не впливає на середні тони.

en: shadows/highlights balance
uk: Баланс тіней та світлих ділянок

en: slides the latitude along the slope
    to give more room to shadows or highlights.
    use it if you need to protect the details
    at one extremity of the histogram.
uk: Рухає лінійну ділянку вздовж кривої
    щоб надати більше місця тіням чи світлим тонам.
    Використовуйте це, якщо вам потрібно захистити деталі
    на одному кінці гістограми.

en: desaturates the input of the module globally.
    you need to set this value below 100%
    if the chrominance preservation is enabled.
uk: Зменшує насиченість входу модуля глобально.
    Вам потрібно встановити це значення нижче 100%
    якщо ввімкнено збереження кольоровості.

en: desaturates the output of the module
    specifically at extreme luminances.
    decrease if shadows and/or highlights are over-saturated.
uk: Зменшує насиченість виходу модуля
    особливо при екстремальних яскравостях.
    Зменште, якщо тіні та/або світлі тони перенасичені.

note: Add export intent combo
en: intent
uk: Метод

en: contrasted
uk: Контрастний

note: cubic spline
en: faded
uk: Вицвілі кольори

note: centripetal spline
en: linear
uk: Лінійна частина

note: monotonic spline
en: optimized
uk: Оптимізований

en: change this method if you see reversed contrast or faded blacks
uk: Змініть цей метод, якщо ви бачите зворотний контраст або вицвілий чорний колір

note: Preserve color
en: preserve the chrominance
uk: Зберегти кольоровість

en: ensure the original color are preserved.
    may reinforce chromatic aberrations.
    you need to manually tune the saturation when using this mode.
uk: Забезпечити збереження оригінального кольору.
    Може посилити хроматичні аберації.
    Вам потрібно вручну налаштувати насиченість при використанні цього режиму.

[ctx: section]
en: destination/display
uk: Призначення/дисплей

en: luminance of output pure black, this should be 0%
    except if you want a faded look
uk: Яскравість вихідного чистого чорного, вона має бути 0%
    крім випадків, коли ви хочете вицвілого вигляду

en: middle gray value of the target display or color space.
    you should never touch that unless you know what you are doing.
uk: Значення середньо-сірого цільового дисплея або кольорового простору.
    Ніколи не слід змінювати це, якщо не знаєте, що робите.

en: luminance of output pure white, this should be 100%
    except if you want a faded look
uk: Яскравість вихідного чистого білого, вона має бути 100%
    крім випадків, коли ви хочете вицвілого вигляду

en: target gamma
uk: Цільова гамма

en: power or gamma of the transfer function
    of the display or color space.
    you should never touch that unless you know what you are doing.
uk: Степінь або гамма передавальної функції
    дисплея або кольорового простору.
    Ніколи не слід торкатися цього, якщо не знаєте, що робите.

en: filmic rgb
uk: Filmic RGB

en: apply a view transform to prepare the scene-referred pipeline
    for display on SDR screens and paper prints
    while preventing clipping in non-destructive ways
uk: Застосувати перетворення вигляду для підготовки конвеєра на основі сцен
    для відображення на екранах зі стандартним динамічним діапазоном і друку на папері, при цьому запобігаючи кліппінгу неруйнівними способами

en: filmic highlights reconstruction failed to allocate memory, check your RAM settings
uk: Не вдалося виділити пам'ять для відновлення переекспонованого в Filmic, перевірте налаштування оперативної пам'яті

en: filmic highlights reconstruction failed to allocate memory on GPU
uk: Не вдалося виділити пам'ять в GPU для відновлення переекспонованого в Filmic

en: filmic works only on RGB input
uk: Filmic працює лише з RGB входом

en: look only
uk: Лише крива

en: look + mapping (lin)
uk: Лінійне відображення

en: look + mapping (log)
uk: Логарифмічне відображення

en: dynamic range mapping
uk: Відображення динамічного діапазону

en: % display
uk: Вихід, %

en: EV scene
uk: Вхід, EV

en: % camera
uk: Камера, %

note: Page DISPLAY
en: display
uk: Вихід

note: Page SCENE
en: scene
uk: Вхід

note: we are over the graph area
en: use the parameters below to set the nodes.
    the bright curve is the filmic tone mapping curve
    the dark curve is the desaturation curve.
uk: Використовуйте параметри нижче, щоб встановити вузли.
    Яскрава крива - це крива тонового відображення Filmic.
    Темна крива - це крива десатурації.

en: toggle axis labels and values display
uk: Перемикає відображення міток і значень на осях

en: cycle through graph views.
    left click: cycle forward.
    right click: cycle backward.
    double-click: reset to look view.
uk: Перебирати типи графіків.
    Ліва кнопка миші: наступний тип.
    Права кнопка миші: попередній тип.
    Подвійний клік: скинути до типу "лише крива".

en: adjust to match the average luminance of the image's subject.
    the value entered here will then be remapped to 18.45%.
    decrease the value to increase the overall brightness.
uk: Відрегулюйте відповідно до середньої яскравості об'єкта зображення.
    Введене тут значення буде відображено на 18,45%.
    Зменшуйте значення, щоб збільшити загальну яскравість.

en: symmetrically increase or decrease the computed dynamic range.
    useful to give a safety margin to extreme luminances.
uk: Симетрично збільшити або зменшити обчислений динамічний діапазон.
    Корисно для створення запасу безпеки для екстремальних яскравостей.

en: try to optimize the settings with some statistical assumptions.
    this will fit the luminance range inside the histogram bounds.
    works better for landscapes and evenly-lit pictures
    but fails for high-keys, low-keys and high-ISO pictures.
    this is not an artificial intelligence, but a simple guess.
    ensure you understand its assumptions before using it.
uk: Спроба оптимізувати параметри з деякими статистичними припущеннями.
    Це буде вміщати діапазон яскравості всередині меж гістограми.
    Працює краще для пейзажів та рівномірно освітлених сцен,
    але зазнає невдачі для зображень у високому ключі, низькому ключі та з високою ISO.
    Це не штучний інтелект, а просте припущення.
    Переконайтеся, що ви розумієте ці припущення перед використанням.

note: Page RECONSTRUCT
en: reconstruct
uk: Відновлення

[ctx: section]
en: highlights clipping
uk: Переекспозиція

en: set the exposure threshold upon which
    clipped highlights get reconstructed.
    values are relative to the scene white point.
    0 EV means the threshold is the same as the scene white point.
    decrease to include more areas,
    increase to exclude more areas.
uk: Встановити поріг експозиції, за яким
    реконструюються переекспоновані ділянки.
    Значення відносно точки білого сцени.
    0 EV означає, що поріг такий самий, як і точка білого сцени.
    Зменшуйте, щоб включити більше областей,
    Збільшуйте, щоб виключити більше областей.

en: soften the transition between clipped highlights and valid pixels.
    decrease to make the transition harder and sharper,
    increase to make the transition softer and blurrier.
uk: Пом'якшити перехід між переекспонованими місцями та дійсними пікселями.
    Зменшуйте, щоб зробити перехід більш жорстким і різким,
    Збільшуйте, щоб зробити перехід більш м’яким і розмитим.

en: display highlight reconstruction mask
uk: Показати маску відновлення переекспозиції

[ctx: section]
en: balance
uk: Баланс

en: decide which reconstruction strategy to favor,
    inpainting a smooth color gradient
    or trying to recover the textured details.
    0% is an equal mix of both.
    increase if at least one RGB channel is not clipped.
    decrease if all RGB channels are clipped over large areas.
uk: Вибрати, якій стратегії відновлення віддавати перевагу,
    нанесенню плавного градієнта кольору
    чи спробі відновити текстуровані деталі.
    0% - це рівна суміш обох.
    Збільште, якщо хоча б один канал RGB не обрізаний.
    Зменште, якщо всі канали RGB обрізані на великих ділянках.

en: decide which reconstruction strategy to favor,
    blooming highlights like film does
    or trying to recover sharp details.
    0% is an equal mix of both.
    increase if you want more details.
    decrease if you want more blur.
uk: Вибрати, якій стратегії відновлення віддавати перевагу,
    ефекту світіння в найсвітліших тонах, як на фотоплівці
    чи спробі відновити чіткі деталі.
    0% - це рівна суміш обох.
    Збільште, якщо хочете більше деталей.
    Зменште, якщо хочете більше розмиття.

en: decide which reconstruction strategy to favor,
    recovering monochromatic highlights
    or trying to recover colorful highlights.
    0% is an equal mix of both.
    increase if you want more color.
    decrease if you see magenta or out-of-gamut highlights.
uk: Вибрати, якій стратегії відновлення віддавати перевагу,
    відновленню монохроматичних найсвітліших тонів
    чи спробі відновити в них барвистість.
    0% - це рівна суміш обох.
    Збільште, якщо хочете більше кольору.
    Зменште, якщо бачите мадженту або кольори поза охопленням у переекспонованих ділянках.

note: Page LOOK
en: look
uk: Крива

en: equivalent to paper grade in analog.
    increase to make highlights brighter and less compressed.
    decrease to mute highlights.
uk: Еквівалент грейду паперу при друкуванні фотографій.
    Збільшити, щоб зробити світлі тони яскравішими та менш стиснутими.
    Зменшити для приглушення світлих тонів.

en: width of the linear domain in the middle of the curve,
    increase to get more contrast and less desaturation at extreme luminances,
    decrease otherwise. no desaturation happens in the latitude range.
    this has no effect on mid-tones.
uk: Ширина лінійної частини в середині кривої,
    збільшення дає більше контрасту і менше десатурації при екстремальних яскравостях, зменшення навпаки.
    У цьому діапазоні широти не відбувається десатурація.
    Це не впливає на середні тони.

en: desaturates the output of the module
    specifically at extreme luminances.
    increase if shadows and/or highlights are under-saturated.
uk: Зменшує насиченість виходу модуля
    особливо при екстремальних яскравостях.
    Збільште, якщо тіні та/або світлі ділянки недостатньо насичені.

note: Page OPTIONS
en: options
uk: Опції

en: v3 is darktable 3.0 desaturation method, same as color balance.
    v4 is a newer desaturation method, based on spectral purity of light.
uk: v3 - метод десатурації darktable 3.0, такий же, як у модулі колірного балансу.
    v4 - новіший метод десатурації, на основі спектральної чистоти світла.

en: ensure the original colors are preserved.
    may reinforce chromatic aberrations and chroma noise,
    so ensure they are properly corrected elsewhere.
uk: Забезпечити збереження оригінальних кольорів.
    Може посилити хроматичні аберації та кольоровий шум,
    тому переконайтеся, що вони правильно виправлені в іншому місці.

en: choose the desired curvature of the filmic spline in highlights.
    hard uses a high curvature resulting in more tonal compression.
    soft uses a low curvature resulting in less tonal compression.
uk: Виберіть бажаний вигин Filmic сплайну у світлих тонах.
    Жорсткий використовує високу кривизну, що призводить до більшого тонального стиснення.
    М'який використовує низьку кривизну, що призводить до меншого тонального стиснення.

en: choose the desired curvature of the filmic spline in shadows.
    hard uses a high curvature resulting in more tonal compression.
    soft uses a low curvature resulting in less tonal compression.
uk: Виберіть бажаний вигин Filmic сплайну у тінях.
    Жорсткий використовує високу кривизну, що призводить до більшого тонального стиснення.
    М'який використовує низьку кривизну, що призводить до меншого тонального стиснення.

en: enable to input custom middle-gray values.
    this is not recommended in general.
    fix the global exposure in the exposure module instead.
    disable to use standard 18.45% middle gray.
uk: Увімкніть, щоб ввести власні значення середньо-сірого.
    В загальному випадку це не рекомендується.
    Замість цього виправляйте глобальну експозицію в модулі експозиції.
    Вимкніть для використання стандартного 18,45% середньо-сірого.

en: enable to auto-set the look hardness depending on the scene white and black points.
    this keeps the middle gray on the identity line and improves fast tuning.
    disable if you want a manual control.
uk: Увімкніть для автовстановлення жорсткості залежно від точок білого і чорного сцени.
    Це зберігає середньо-сірий на лінії рівності та покращує швидке налаштування.
    Вимкніть, якщо хочете управляти цим вручну.

en: run extra passes of chromaticity reconstruction.
    more iterations means more color propagation from neighborhood.
    this will be slower but will yield more neutral highlights.
    it also helps with difficult cases of magenta highlights.
uk: Виконувати додаткові проходи відновлення кольоровості.
    Більше ітерацій означає більше розповсюдження кольору із сусідніх пікселів.
    Це буде повільніше, але забезпечить більш нейтральні переекспоновані ділянки.
    Це також допомагає при складних випадках мадженти в переекспонованих ділянках.

en: add statistical noise in reconstructed highlights.
    this avoids highlights to look too smooth
    when the picture is noisy overall,
    so they blend with the rest of the picture.
uk: Додати статистичний шум у реконструйовані найсвітліші тони.
    Це дозволяє уникнути занадто гладкого вигляду таких ділянок
    коли зображення загалом містить шум, що забезпечує більш
    природне поєднання з рештою зображення.

en: choose the statistical distribution of noise.
    this is useful to match natural sensor noise pattern.
uk: Вибрати статистичний розподіл шуму.
    Це корисно, щоб відповідати природній схемі шуму сенсора.

en: mid-tones saturation
uk: Насиченість середніх тонів

en: desaturates the output of the module
    specifically at medium luminances.
    increase if midtones are under-saturated.
uk: Зменшує насиченість виходу модуля
    особливо при середніх яскравостях.
    Збільште, якщо середні тони недостатньо насичені.

en: highlights saturation mix
uk: Насиченість світлих тонів

en: positive values ensure saturation is kept unchanged over the whole range.
    negative values bleach highlights at constant hue and luminance.
    zero is an equal mix of both strategies.
uk: Позитивні значення забезпечують незмінність насиченості в усьому діапазоні.
    Від’ємні значення знебарвлюють світлі тони за постійного відтінку та яскравості.
    Нуль — рівномірна суміш обох стратегій.

[ctx: modulename]
en: scale into final size
uk: Масштабування до кінцевого розміру

en: flip or rotate image by step of 90 degrees
uk: Віддзеркалення або обертання зображення з кроком в 90 градусів

en: no rotation
uk: Без обертання

en: flip horizontally
uk: Віддзеркалити за горизонталлю

en: flip vertically
uk: Віддзеркалити за вертикаллю

en: rotate by -90 degrees
uk: Повернути на -90 градусів

en: rotate by  90 degrees
uk: Повернути на 90 градусів

en: rotate by 180 degrees
uk: Повернути на 180 градусів

en: transform
uk: Трансформації:

en: rotate 90 degrees CCW
uk: Поворот на 90 градусів проти годинникової стрілки

en: rotate 90 degrees CW
uk: Поворот на 90 градусів за годинниковою стрілкою

[ctx: modulename]
en: display encoding
uk: Підготовка для дисплея

en: global tonemap
uk: Глобальне тональне відображення

en: this module is deprecated. please use the filmic rgb module instead.
uk: Цей модуль застарілий. Краще використовувати модуль 'Filmic RGB' замість нього.

en: operator
uk: Оператор

en: the global tonemap operator
uk: Оператор глобального тонального відображення

en: the bias for tonemapper controls the linearity, the higher the more details in blacks
uk: Зміщення контролює лінійність, чим вище, тим більше деталей у темних тонах

en: the target light for tonemapper specified as cd/m2
uk: Цільова яскравість тонового відображення, вказана як кд/м²

en: neutral gray ND2 (soft)
uk: Нейтрально-сірий ND2 (м'який)

en: neutral gray ND4 (soft)
uk: Нейтрально-сірий ND4 (м'який)

en: neutral gray ND8 (soft)
uk: Нейтрально-сірий ND8 (м'який)

en: neutral gray ND2 (hard)
uk: Нейтрально-сірий ND2 (жорсткий)

en: neutral gray ND4 (hard)
uk: Нейтрально-сірий ND4 (жорсткий)

en: neutral gray ND8 (hard)
uk: Нейтрально-сірий ND8 (жорсткий)

en: orange ND2 (soft)
uk: Оранжевий ND2 (м'який)

en: yellow ND2 (soft)
uk: Жовтий ND2 (м'який)

en: purple ND2 (soft)
uk: Пурпурний ND2 (м'який)

en: green ND2 (soft)
uk: Зелений ND2 (м'який)

en: red ND2 (soft)
uk: Червоний ND2 (м'який)

en: blue ND2 (soft)
uk: Синій ND2 (м'який)

en: brown ND4 (soft)
uk: Коричневий ND4 (м'який)

en: graduated density
uk: Градієнтний фільтр

en: simulate an optical graduated neutral density filter
uk: Імітувати оптичний градуйований фільтр нейтральної щільності

en: the density in EV for the filter
uk: Щільність фільтра в EV

en: hardness of graduation:
    0% = soft, 100% = hard
uk: Жорсткість градієнтного переходу:
    0% = м'який, 100% = жорсткий

en: rotation of filter -180 to 180 degrees
uk: Обертання фільтра, між -180° і 180°

en: select the hue tone of filter
uk: Виберіть відтінок фільтра

en: select the saturation of filter
uk: Виберіть насиченість фільтра

en: [%s on nodes] change line rotation
uk: [%s на вузлах] змінити кут повороту лінії

en: [%s on line] move line
uk: [%s на лінії] перемістити лінію

en: [%s on line] change density
uk: [%s на лінії] змінити щільність

en: [%s on line] change hardness
uk: [%s на лінії] змінити жорсткість

en: grain
uk: Зерно

en: simulate silver grains from film
uk: Імітувати зерна срібла з фотоплівки

en: the grain size (~ISO of the film)
uk: Розмір зерна (~ISO плівки)

en: the strength of applied grain
uk: Інтенсивність застосованого зерна

en: amount of mid-tones bias from the photographic paper response modeling. the greater the bias, the more pronounced the fall off of the grain in shadows and highlights
uk: Величина зміщення середніх тонів відповідно до моделювання відгуку фотопаперу. Чим більше зміщення, тим виразніше зменшення зернистості в тінях і світлих тонах.

en: haze removal
uk: Видалення серпанку

en: remove fog and atmospheric hazing from pictures
uk: Видалити із зображень туман та атмосферний серпанок

en: amount of haze reduction
uk: Кількість зменшення серпанку

en: distance
uk: Відстань

en: limit haze removal up to a specific spatial depth
uk: Обмежити видалення серпанку до певної просторової глибини

en: highlight reconstruction
uk: Відновлення переекспонованого

en: avoid magenta highlights and try to recover highlights colors
uk: Уникнення мадженти та спроба відновити кольори в переекспонованих ділянках

en: reconstruction, raw
uk: відновлювальна, raw

en: highlights: mode not available for this type of image. falling back to inpaint opposed.
uk: Відновлення пересвітленого: режим недоступний для цього типу зображень.
    Повертаємось до домальовування протилежного.

en: highlight reconstruction method
uk: метод відновлення переекспонованих ділянок

en: manually adjust the clipping threshold mostly used against magenta highlights.
    you might use this for tuning 'laplacian', 'inpaint opposed' or 'segmentation' modes,
    especially if camera white point is incorrect.
uk: Ручне регулювання порогу обрізання для боротьби з маджентою в пересвітлених ділянках.
    Ви можете використовувати це для регулювання в режимах 'Лапласіанів', 'Домальовування протилежного'
    або 'Сегментації', особливо якщо точка білого камери неправильна.

en: visualize clipped highlights in a false color representation.
    the effective clipping level also depends on the reconstruction method.
uk: Візуалізувати обрізані ділянки в спеціальному кольорі.
    Ефективний рівень кліппінгу також залежить від методу реконструкції.

en: combine closely related clipped segments by morphological operations.
    this often leads to improved color reconstruction for tiny segments before dark background.
uk: Об’єднати тісно пов’язані пересвітлені сегменти за допомогою морфологічних операцій.
    Це часто призводить до покращеної реконструкції кольорів для крихітних сегментів перед темним тлом.

en: visualize the combined segments in a false color representation.
uk: Візуалізувати об'єднані сегменти в спеціальному кольорі.

en: select inpainting after segmentation analysis.
    increase to favor candidates found in segmentation analysis, decrease for opposed means inpainting.
uk: Збільште для надання переваги знайденим у аналізі сегментації кандидатам, зменште для домальовування протилежного.

en: visualize segments that are considered to have a good candidate in a false color representation.
uk: Візуалізувати сегменти, які вважаються такими, що мають хороші пікселі-кандидати, в спеціальному кольорі.

en: approximate lost data in regions with all photosites clipped, the effect depends on segment size and border gradients.
    choose a mode tuned for segment size or the generic mode that tries to find best settings for every segment.
    small means areas with a diameter less than 25 pixels, large is best for greater than 100.
    the flat modes ignore narrow unclipped structures (like powerlines) to keep highlights rebuilt and avoid gradients.
uk: Апроксимувати втрачені дані в областях, де всі фотопікселі пересвітлені. Ефект залежить від розміру сегмента та градієнтів на краях.
    Виберіть режим, відрегульований по розміру сегмента, або загальний режим, який намагається знайти найкращі налаштування для кожного сегмента.
    Маленький сегмент означає області з діаметром менше 25 пікселів, великий найкраще підходить для більше ніж 100.
    Гладкі режими ігнорують вузькі непересвітлені структури (як-от лінії електропередач), щоб зберегти пересвітлене реконструйованим і уникнути градієнтів.

en: set strength of rebuilding in regions with all photosites clipped.
uk: Установити силу реконструкції в областях, де всі фотопікселі пересвітлені.

en: show the effect that is added to already reconstructed data.
uk: Показати ефект, який додається до вже реконструйованих даних.

en: add noise to visually blend the reconstructed areas
    into the rest of the noisy image. useful at high ISO.
uk: Додати шум, щоб візуально змішати реконструйовані області
    з рештою шумного зображення. корисно при високих ISO.

en: increase if magenta highlights don't get fully corrected
    each new iteration brings a performance penalty.
uk: Збільште, якщо маджентові ділянки не повністю виправлені
    кожна нова ітерація призводить до зниження продуктивності.

en: increase if magenta highlights don't get fully corrected.
    this may produce non-smooth boundaries between valid and clipped regions.
uk: Збільште, якщо маджентові ділянки не повністю виправлені
    Це може створити негладкі межі між дійсними та обрізаними областями.

en: increase to correct larger clipped areas.
    large values bring huge performance penalties
uk: Збільште, щоб виправити більші переекспоновані ділянки.
    великі значення призводять до значного зниження продуктивності

en: this module does not work with monochrome RAW files
uk: Цей модуль не працює з монохромними файлами RAW

en: highpass
uk: Фільтр високих частот

en: isolate high frequencies in the image
uk: Ізолювати високі частоти на зображенні

en: linear or non-linear, Lab, scene-referred
uk: лінійний або нелінійний простір, Lab, на основі сцен

en: frequential, Lab
uk: частотна, Lab

en: special, Lab, scene-referred
uk: спеціальний, Lab, на основі сцен

en: the sharpness of highpass filter
uk: Різкість фільтра високих частот

en: the contrast of highpass filter
uk: Контраст фільтра високих частот

en: hot pixels
uk: Дефектні пікселі

en: remove abnormally bright pixels by dampening them with neighbors
uk: Замінити надзвичайно яскраві пікселі усередненням сусідніх пікселів

en: fixed %d pixel | fixed %d pixels
uk[0]: Виправлено %d піксель
uk[1]: Виправлено %d пікселя
uk[2]: Виправлено %d пікселів

en: lower threshold for hot pixel
uk: Знизити поріг для дефектних пікселів

en: strength of hot pixel correction
uk: Інтенсивність корекції дефектних пікселів

en: hot pixel correction
    only works for raw images.
uk: Корекція дефектних пікселів
    працює лише для raw зображень.

en: `%s' color matrix not found for 4bayer image
uk: Матрицю кольорів `%s' не знайдено для Bayer4 зображення

en: invert
uk: Інверсія

en: this module is deprecated. please use the negadoctor module instead.
uk: Цей модуль застарілий. Краще використовувати модуль 'Негадоктор' замість нього.

en: invert film negatives
uk: Інвертувати негативну фотоплівку

en: linear, raw, display-referred
uk: лінійний простір, raw, на основі відображення

note: Here we could provide more for monochrome special cases. As no monochrome camera has a bayer sensor we don't need g->RGB_to_CAM and g->CAM_to_RGB corrections
en: brightness of film material
uk: Яскравість плівкового матеріалу

en: color of film material
uk: Колір матеріалу фотоплівки

en: pick color of film material from image
uk: Вибрати колір матеріалу фотоплівки із зображення

en: select color of film material
uk: Вибір кольору матеріалу фотоплівки

en: lens correction
uk: Корекція оптики

en: correct lenses optical flaws
uk: Виправити оптичні недоліки лінз

en: geometric and reconstruction, RGB
uk: геометрична і відновлювальна, RGB

en: maker:		%s
    model:		%s%s
    mount:		%s
    crop factor:	%.1f
uk: Виробник:		%s
    Модель:		%s%s
    Байонет:		%s
    Кроп-фактор:	%.1f

en: maker:		%s
    model:		%s
    focal range:	%s
    aperture:	%s
    crop factor:	%.1f
    type:		%s
    mounts:	%s
uk: Виробник:		%s
    Модель:		%s
    Фокусний діапазон:	%s
    Діафрагма:	%s
    Кроп-фактор:	%.1f
    Тип:		%s
    Байонети:	%s

en: focal length (mm)
uk: Фокусна відстань (мм)

en: f-number (aperture)
uk: f-номер (діафрагма)

en: d
uk: відстань

en: distance to subject
uk: Відстань до об'єкта

en: camera/lens not found
uk: Камеру/об'єктив не знайдено

en: please select your lens manually
    you might also want to check if your Lensfun database is up-to-date
    by running lensfun-update-data
uk: Будь ласка, виберіть об’єктив вручну
    Ви також можете перевірити, чи ваша база даних Lensfun оновлена
    за допомогою lensfun-update-data

en: camera model
uk: Модель камери

en: find camera
uk: Знайти камеру

en: find lens
uk: Знайти об'єктив

note: scale
en: scale
uk: Масштаб

en: auto scale
uk: Автоматичне масштабування

en: automatic scale to available image size due to Lensfun data
uk: Автоматичне масштабування до доступного розміру зображення за даними Lensfun

en: correct distortions or apply them
uk: Коригувати деформації об'єктива чи застосувати їх

en: transversal chromatic aberration red
uk: Поперечні ХА - червоний

en: transversal chromatic aberration blue
uk: Поперечні ХА - синій

en: use latest algorithm
uk: Використовувати найновіший алгоритм

en: you're using an old version of the algorithm.
    once enabled, you won't be able to
    return back to old algorithm.
uk: Ви використовуєте стару версію алгоритму.
    Після ввімкнення ви не зможете
    повернутися до старого алгоритму.

en: fine-tuning
uk: Тонке регулювання

note: DT_IOP_SECTION_FOR_PARAMS doesn't work in C++ so create section module manually
en: fine-tune
uk: Тонке регулювання

en: tune the warp and chromatic aberration correction
uk: Підкоригувати викривлення та корекцію хроматичної аберації

en: tune the vignette correction
uk: Підкоригувати виправлення віньєтування

en: tune the TCA red correction
uk: Підкоригувати виправлення червоної ХА

en: tune the TCA blue correction
uk: Підкоригувати виправлення синьої ХА

en: image scaling
uk: Масштабування зображення

en: automatic scale to available image size
uk: Автоматичне масштабування до доступного розміру зображення

en: select a correction mode either based on
     a) data and algorithms provided by the Lensfun project
     b) embedded metadata provided by the camera or software vendor
uk: Виберіть режим корекції на основі
      а) даних та алгоритмів, наданих проектом Lensfun
      b) вбудованих метаданих, наданих вендором камери чи програмного забезпечення

en: which corrections to apply
uk: Які коригування застосовувати

en: corrections done:
uk: Скориговано:

en: which corrections have actually been done
uk: Які коригування було застосовано

en: manual vignette correction
uk: Ручна корекція віньєтування

en: additional manually controlled optical vignetting correction
uk: Додаткова корекція оптичного віньєтування з ручним керуванням

en: vignette
uk: Віньєтування

en: amount of the applied optical vignetting correction
uk: Обсяг застосованої корекції оптичного віньєтування

en: show applied optical vignette correction mask
uk: Показати застосовану маску корекції оптичного віньєтування

en: radius of uncorrected centre
uk: Радіус невиправленого центру

en: steepness of the correction effect outside of radius
uk: Крутизна ефекту корекції за межами радіуса

en: this module is deprecated. please use the RGB levels module instead.
uk: Цей модуль застарілий. Краще використовувати модуль 'Рівні RGB' замість нього.

en: levels
uk: Рівні

en: adjust black, white and mid-gray points
uk: Регулювати точки чорного, білого і середнього сірого

en: drag handles to set black, gray, and white points. operates on L channel.
uk: Перетягніть вертикальні лінії, щоб встановити точки чорного, середньо-сірого та білого. працює в каналі L.

en: apply auto levels
uk: Застосувати авто-рівні

en: pick black point from image
uk: Вибрати точку чорного із зображення

en: pick medium gray point from image
uk: Вибрати точку середнього сірого із зображення

en: pick white point from image
uk: Вибрати точку білого із зображення

en: black
uk: Чорний

en: black percentile
uk: Процентиль чорного

en: gray percentile
uk: Процентиль сірого

en: white
uk: Білий

en: white percentile
uk: Процентиль білого

en: liquify
uk: Пластика

en: distort parts of the image
uk: Деформації частин зображення

en: click to edit nodes
uk: Натисніть, щоб редагувати вузли

en: <b>add point</b>: click and drag
    <b>size</b>: scroll - <b>strength</b>: shift+scroll - <b>direction</b>: ctrl+scroll
uk: <b>Додати точку</b>: клік з перетягуванням
    <b>Розмір</b>: прокрутка - <b>Сила</b>: Shift+прокрутка - <b>Напрямок</b>: Ctrl+прокрутка

en: <b>add line</b>: click
    <b>size</b>: scroll - <b>strength</b>: shift+scroll - <b>direction</b>: ctrl+scroll
uk: <b>Додати лінію</b>: клік
    <b>Розмір</b>: прокрутка - <b>Сила</b>: Shift+прокрутка - <b>Напрямок</b>: Ctrl+прокрутка

en: <b>add curve</b>: click
    <b>size</b>: scroll - <b>strength</b>: shift+scroll - <b>direction</b>: ctrl+scroll
uk: <b>Додати криву</b>: клік
    <b>Розмір</b>: прокрутка - <b>Сила</b>: Shift+прокрутка - <b>Напрямок</b>: Ctrl+прокрутка

en: use a tool to add warps
    <b>remove a warp</b>: right-click
uk: Використовуйте інструмент для додавання деформацій
    <b>Видалити деформацію</b>: права кнопка миші

en: warps|nodes count:
uk: Деформацій | Вузлів:

en: edit, add and delete nodes
uk: Редагувати, додавати і видаляти вузли

en: shapes
uk: Фігури

en: draw curves
uk: Додати криві

en: draw multiple curves
uk: Додати кілька кривих

en: draw lines
uk: Додати лінії

en: draw multiple lines
uk: Додати кілька ліній

en: draw points
uk: Додати точку

en: draw multiple points
uk: Додати кілька точок

en: <b>add node</b>: ctrl+click - <b>remove path</b>: right click
    <b>toggle line/curve</b>: ctrl+alt+click
uk: <b>Додати вузол</b>: Ctrl+клік - <b>Видалити контур</b>: правий клік
    <b>Перемкнути лінія/крива</b>: Ctrl+Alt+клік

en: <b>move</b>: click and drag - <b>show/hide feathering controls</b>: click
    <b>autosmooth, cusp, smooth, symmetrical</b>: ctrl+click - <b>remove</b>: right click
uk: <b>Переміщення</b>клікніть і перетягніть - <b>Показати/приховати елементи керування розтушовкою</b>: клік
    <b>Автозгладжування, виступи, згладжування, симетричність</b>: Ctrl+клік - <b>Прибрати</b>: клік правою кнопкою

en: <b>shape of path</b>: drag
uk: <b>Зміна форми контуру</b>: перетягування

en: <b>radius</b>: drag
uk: <b>Радіус</b>: перетягування

en: <b>hardness (center)</b>: drag
uk: <b>Регулювання жорсткості (центр)</b>: перетягування

en: <b>hardness (feather)</b>: drag
uk: <b>Регулювання жорсткості (розтушовка)</b>: перетягування

en: <b>strength</b>: drag
    <b>linear, grow, and shrink</b>: ctrl+click
uk: <b>Інтенсивність деформації</b>: перетягування
    <b>Лінійний режим, режим зростання, режим зменшення</b>: Ctrl+клік

en: lowlight vision
uk: Нічне бачення

en: simulate human night vision
uk: Імітувати нічне бачення людини

en: linear, XYZ
uk: лінійна, XYZ

en: indoor bright
uk: В приміщенні, яскраво

en: indoor dim
uk: В приміщенні, тьмяно

en: indoor dark
uk: В приміщенні, темно

en: twilight
uk: Сутінки

en: night street lit
uk: Нічна вулиця, освітлено

en: night street
uk: Нічна вулиця

en: night street dark
uk: Нічна вулиця, темно

en: night
uk: Ніч

en: dark
uk: Темно

en: bright
uk: Яскраво

en: day vision
uk: Денне бачення

en: night vision
uk: Нічне бачення

en: blueness in shadows
uk: Синява в тінях

en: lowpass
uk: Фільтр низьких частот

en: isolate low frequencies in the image
uk: Ізолювати низькі частоти на зображенні

en: local contrast mask
uk: Маска локального контрасту

en: radius of gaussian/bilateral blur
uk: Радіус гауссівського/білатерального розмиття

en: contrast of lowpass filter
uk: Регулювання контрасту фільтра низьких частот

en: brightness adjustment of lowpass filter
uk: Регулювання яскравості фільтра низьких частот

en: color saturation of lowpass filter
uk: Регулювання насиченості фільтра низьких частот

en: which filter to use for blurring
uk: Який фільтр використовувати для розмиття

en: perform color space corrections and apply look
uk: Виконувати корекцію кольорового простору та застосовувати вигляд

en: defined by profile, RGB
uk: Визначається профілем, RGB

en: error allocating buffer for gmz LUT
uk: Помилка виділення буфера для gmz LUT

en: invalid png file %s
uk: Некоректний файл PNG %s

en: png bit depth %d is not supported
uk: Бітова глибина %d для PNG не підтримується

en: invalid level in png file %d %d
uk: Недійсний рівень в PNG файлі %d %d

en: this darktable build is not compatible with compressed CLUT
uk: Ця збірка Darktable несумісна зі стиснутим форматом CLUT

en: error - LUT 3D size %d exceeds the maximum supported
uk: Помилка - розмір LUT 3D %d перевищує максимально підтримуваний

en: error allocating buffer for png LUT
uk: Помилка виділення буфера для PNG LUT

en: error - could not read png image %s
uk: Помилка - не вдається прочитати PNG зображення %s

en: error - allocating buffer for png LUT
uk: Помилка - виділення буфера для PNG LUT

en: error - invalid cube file: %s
uk: Помилка - недійсний cube файл: %s

en: DOMAIN MIN other than 0 is not supported
uk: DOMAIN MIN, відмінний від 0.0, не підтримується

en: DOMAIN MAX other than 1 is not supported
uk: DOMAIN MAX, відмінний від 1.0, не підтримується

en: 1D cube LUT is not supported
uk: 1D cube LUT не підтримується

en: error - allocating buffer for cube LUT
uk: Помилка - виділення буфера для cube LUT

en: error - cube LUT size is not defined
uk: Помилка - розмір cube LUT не визначено

en: error - cube LUT invalid number line %d
uk: Помилка - cube LUT: недійсне число в рядку %d

en: error - cube LUT lines number %d is not correct, should be %d
uk: Помилка - cube LUT: кількість рядків %d неправильна, має бути %d

en: warning - cube LUT has %d values out of range [0,1]
uk: Попередження - cube LUT: %d значень поза діапазоном [0,1]

en: error - invalid 3dl file: %s
uk: Помилка - недійсний 3dl файл: %s

en: error - the maximum shaper LUT value %d is too low
uk: Помилка - максимальне значення shaper LUT %d занадто низьке

en: error - allocating buffer for 3dl LUT
uk: Помилка - виділення буфера для 3dl LUT

en: error - 3dl LUT size is not defined
uk: Помилка - розмір 3dl LUT не визначено

en: error - 3dl LUT lines number is not correct
uk: Помилка - неправильна кількість рядків в 3dl LUT

en: error - the maximum LUT value does not match any valid bit depth
uk: Помилка - максимальне значення в LUT не відповідає жодній дійсній бітовій глибині

en: LUT root folder not defined
uk: Кореневий каталог LUT не визначено

en: select LUT file
uk: Вибрати LUT файл

en: _select
uk: _вибрати

en: hald CLUT (png), 3D LUT (cube or 3dl) or gmic compressed LUT (gmz)
uk: hald CLUT (png), 3D LUT (cube чи 3dl) або стиснутий gmic LUT (gmz)

en: hald CLUT (png) or 3D LUT (cube or 3dl)
uk: hald CLUT (png) або 3D LUT (cube чи 3dl)

en: select file outside LUT root folder is not allowed
uk: Вибір файлу поза кореневим каталогом LUT файлів не дозволено

en: select a png (haldclut), a cube, a 3dl or a gmz (compressed LUT) file CAUTION: 3D LUT folder must be set in preferences/processing before choosing the LUT file
uk: Вибрати png (haldclut), cube, 3dl або gmz (стиснутий LUT) файл. ПОПЕРЕДЖЕННЯ: Перед вибором файлу LUT потрібно встановити кореневий каталог 3D LUT файлів в розділі 'обробка' налаштувань darktable

en: select a png (haldclut), a cube or a 3dl file CAUTION: 3D LUT folder must be set in preferences/processing before choosing the LUT file
uk: Вибрати png (haldclut), cube або 3dl файл. ПОПЕРЕДЖЕННЯ: Перед вибором файлу LUT потрібно встановити кореневий каталог 3D LUT файлів в розділі 'обробка' налаштувань darktable

en: the file path (relative to LUT folder) is saved with image along with the LUT data if it's a compressed LUT (gmz)
uk: Шлях до файлу (відносно каталогу LUT) зберігається із зображенням разом із даними LUT, якщо це стиснутий LUT (gmz)

en: the file path (relative to LUT folder) is saved with image (and not the LUT data themselves)
uk: Шлях до файлу (відносно каталогу LUT) зберігається із зображенням (але не самі дані LUT)

en: enter LUT name
uk: Вкажіть ім'я LUT

en: select the LUT
uk: Вибір файлу LUT

en: select the color space in which the LUT has to be applied
uk: Виберіть колірний простір, в якому має застосовуватися LUT

en: interpolation
uk: Інтерполяція

en: select the interpolation method
uk: Виберіть метод інтерполяції

en: mask manager
uk: Менеджер масок

en: quickly convert an image to black & white using a variable color filter
uk: Швидко перетворює зображення в чорно-біле за допомогою фільтра змінних кольорів

en: red filter
uk: Червоний фільтр

en: drag and scroll mouse wheel to adjust the virtual color filter
uk: Перетягуйте та прокручуйте коліщатко миші для
    налаштування віртуального кольорового фільтра

en: how much to keep highlights
uk: Наскільки зберігати світлі тони

en: negadoctor
uk: Негадоктор

en: invert film negative scans and simulate printing on paper
uk: Інвертувати сканування негативної плівки та імітувати друк на папері

en: D min red component
uk: D min червоного компонента

note: Page FILM PROPERTIES
en: film properties
uk: Параметри плівки

[ctx: section]
note: Dmin
en: color of the film base
uk: Колір основи фотоплівки

en: select color of film material from a swatch
uk: Виберіть колір плівкового матеріалу із зразка

en: film material
uk: Матеріал фотоплівки

en: adjust the color and shade of the film transparent base.
    this value depends on the film material, 
    the chemical fog produced while developing the film,
    and the scanner white balance.
uk: Відрегулюйте колір і щільність прозорої основи фотоплівки.
    Це значення залежить від матеріалу плівки,
    вуалі, що утворюється при обробці плівки,
    і балансу білого сканера.

en: D min green component
uk: D min зеленого компонента

en: D min blue component
uk: D min синього компонента

[ctx: section]
note: D max and scanner bias
en: dynamic range of the film
uk: Динамічний діапазон плівки

en: maximum density of the film, corresponding to white after inversion.
    this value depends on the film specifications, the developing process,
    the dynamic range of the scene and the scanner exposure settings.
uk: Максимальна щільність плівки, відповідна білому після інверсії.
    Це значення залежить від технічних характеристик плівки, процесу обробки,
    динамічного діапазону сцени та налаштування експозиції сканера.

[ctx: section]
en: scanner exposure settings
uk: Налаштування експозиції сканера

en: correct the exposure of the scanner, for all RGB channels,
    before the inversion, so blacks are neither clipped or too pale.
uk: Виправити експозицію сканера для всіх каналів RGB перед
    інверсією, щоб темні тони не були ні обрізані, ні занадто бліді.

[ctx: section]
note: WB shadows
en: shadows color cast
uk: Обарвлення тіней

en: select color of shadows from a swatch
uk: Вибрати колір тіней із зразка

en: pick shadows color from image
uk: Вибрати колір тіней із зображення

en: shadows red offset
uk: Зміщення червоного в тінях

en: correct the color cast in shadows so blacks are
    truly achromatic. Setting this value before
    the highlights illuminant white balance will help
    recovering the global white balance in difficult cases.
uk: Коригувати обарвлення в тінях, щоб найтемніші тони були
    дійсно ахроматичними. Встановлення цього значення перед
    освітлювачем світлих тонів допоможе відновити
    глобальний балансу білого у складних випадках.

en: shadows green offset
uk: Зміщення зеленого в тінях

en: shadows blue offset
uk: Зміщення синього в тінях

[ctx: section]
note: WB highlights
en: highlights white balance
uk: Баланс білого в світлих тонах

en: select color of illuminant from a swatch
uk: Вибрати колір джерела світла із зразка

en: pick illuminant color from image
uk: Вибрати колір джерела світла із зображення

en: illuminant red gain
uk: Посилення червоного в джерелі світла

en: correct the color of the illuminant so whites are
    truly achromatic. Setting this value after
    the shadows color cast will help
    recovering the global white balance in difficult cases.
uk: Коригувати колір освітлювача, щоб найсвітліші тони були
    дійсно ахроматичними. Встановлення цього значення після
    обарвлення тіней допоможе відновити
    глобальний баланс білого у складних випадках.

en: illuminant green gain
uk: Посилення зеленого в джерелі світла

en: illuminant blue gain
uk: Посилення синього в джерелі світла

note: Page PRINT PROPERTIES
en: print properties
uk: Параметри друку

[ctx: section]
note: print corrections
en: virtual paper properties
uk: Параметри віртуального паперу

en: correct the density of black after the inversion,
    to adjust the global contrast while avoiding clipping shadows.
uk: Виправити щільність чорного після інверсії,
    для регулювання глобальної контрастності, уникаючи відсікання тіней.

en: select the grade of the virtual paper, which is actually
    equivalent to applying a gamma. it compensates the film D max
    and recovers the contrast. use a high grade for high D max.
uk: Виберіть грейд віртуального паперу, що є насправді
    еквівалентом застосування гамми. Це компенсує D max плівки
    і відновлює контраст. Використовуйте високий грейд для високого D max.

en: gradually compress specular highlights past this value
    to avoid clipping while pushing the exposure for mid-tones.
    this somewhat reproduces the behavior of matte paper.
uk: Поступово стискає дзеркальні відблиски за цим значенням,
    щоб уникнути кліппінгу при зміщенні експозиції для середніх тонів.
    Це певною мірою відтворює поведінку матового паперу.

[ctx: section]
en: virtual print emulation
uk: Емуляція віртуального друку

en: correct the printing exposure after inversion to adjust
    the global contrast and avoid clipping highlights.
uk: Коригувати експозицію друку після інверсії, щоб відрегулювати
    глобальний контраст і уникнути кліппінгу світлих тонів.

en: toggle on or off the color controls
uk: Увімкнути/вимкнути управління кольором

en: astrophoto denoise
uk: Знешумлення астрофото

en: denoise (non-local means)
uk: Знешумлення (нелокальні середні)

en: apply a poisson noise removal best suited for astrophotography
uk: Застосувати пуассонівське усунення шуму, що найкраще підходить для астрофотографії

en: radius of the patches to match
uk: Радіус зразка, що використовується для оцінки подібності

en: how much to smooth brightness
uk: Наскільки згладжувати яскравість

en: how much to smooth colors
uk: Наскільки згладжувати кольори

note: * let's fill the encapsulating widgets preview mode color scheme
en: overexposed
uk: Переекспоноване

en: module overexposed failed in buffer allocation
uk: Не вдалося виділити буфер в модулі переекспонованого

en: module overexposed failed in color conversion
uk: Не вдалося перетворення кольорів в модулі переекспонованого

en: rgb primaries
uk: Основні кольори RGB

en: adjustment of the RGB color primaries for color grading
uk: Коригування основних кольорів RGB для грейдингу

en: shift red towards yellow or magenta
uk: Зміщення червоного в бік жовтого або мадженти

en: red primary purity
uk: Чистота основного червоного

en: shift green towards cyan or yellow
uk: Зміщення зеленого в бік ціану або жовтого

en: green primary purity
uk: Чистота основного зеленого

en: shift blue towards magenta or cyan
uk: Зміщення синього в бік мадженти або ціану

en: blue primary purity
uk: Чистота основного синього

en: unbreak input profile
uk: Корекція вхідного профілю

en: correct input color profiles meant to be applied on non-linear RGB
uk: Корекція вхідного профілю призначена для застосування на нелінійному RGB

en: 16 EV dynamic range (generic)
uk: Динамічний діапазон 16 EV

en: 14 EV dynamic range (generic)
uk: Динамічний діапазон 14 EV

en: 12 EV dynamic range (generic)
uk: Динамічний діапазон 12 EV

en: 10 EV dynamic range (generic)
uk: Динамічний діапазон 10 EV

en: 08 EV dynamic range (generic)
uk: Динамічний діапазон 08 EV

en: linear part
uk: Лінійна частина

en: gamma exponential factor
uk: Експоненційний множник гамми

en: adjust to match the average luma of the subject
uk: Відрегулювати відповідно до середньої яскравості об'єкта

en: number of stops between middle gray and pure black
    this is a reading a light meter would give you on the scene
uk: Кількість стопів (EV) між середнім сірим і чистим чорним
    Це значення, яке експонометр показав би вам для цієї сцени

en: number of stops between pure black and pure white
    this is a reading a light meter would give you on the scene
uk: Кількість стопів (EV) між чистим чорним і чистим білим
    Це значення, яке експонометр показав би вам для цієї сцени

[ctx: section]
en: optimize automatically
uk: Оптимізувати автоматично

en: increase or decrease the computed dynamic range
    this is useful when noise distorts the measurement
uk: Збільшити або зменшити обчислений динамічний діапазон
    Це корисно, коли шум спотворює вимірювання

en: make an optimization with some guessing
uk: Зробити оптимізацію з деякими припущеннями

en: tone mapping method
uk: Метод тонального відображення

en: raw denoise
uk: Знешумлення raw

en: denoise the raw picture early in the pipeline
uk: Знешумлювати raw зображення на ранньому етапі в конвеєрі обробки

en: raw denoising
    only works for raw images.
uk: Знешумлення raw
    працює лише для raw зображень.

note: * let's fill the encapsulating widgets mode of operation
en: raw overexposed
uk: Переекспоноване в raw

[ctx: modulename]
en: raw black/white point
uk: Точки чорного і білого в raw

en: sets technical specificities of the raw sensor.
    touch with great care!
uk: Налаштування технічних особливостей сенсора.
    Використовувати з великою обережністю!

en: passthrough
uk: Без корекції

en: invalid crop parameters
uk: Недійсні параметри обрізання

en: please reset to defaults, update your preset or set to something correct
uk: Будь ласка, скиньте до налаштувань за замовчуванням, оновіть пресет або встановіть щось правильне

en: black level 0
uk: Рівень чорного 0

en: black level 1
uk: Рівень чорного 1

en: black level 2
uk: Рівень чорного 2

en: black level 3
uk: Рівень чорного 3

en: raw flat field correction to compensate for lens shading
uk: Корекція плоского поля для компенсації затінення оптики

[ctx: section]
en: crop
uk: Кадрування

en: crop left border
uk: Кількість обрізаних пікселів від лівого краю

en: crop top border
uk: Кількість обрізаних пікселів від верхнього краю

en: crop right border
uk: Кількість обрізаних пікселів від правого краю

en: crop bottom border
uk: Кількість обрізаних пікселів від нижнього краю

en: raw black/white point correction
    only works for the sensors that need it.
uk: Корекція точки чорного/білого в raw
    працює лише для сенсорів, які цього потребують,
    і для raw зображень

en: fill-light 0.25EV with 4 zones
uk: Заповнення світлом 0.25EV в 4 зонах

en: fill-shadow -0.25EV with 4 zones
uk: Заповнення тінню -0.25EV в 4 зонах

en: fill light
uk: Заповнююче світло

en: this module is deprecated. please use the tone equalizer module instead.
uk: Цей модуль застарілий. Краще використовувати модуль 'Еквалайзер тонів' замість нього.

en: the fill-light in EV
uk: Заповнююче світло в EV

en: select the center of fill-light
    ctrl+click to select an area
uk: Виберіть центр заповнення світлом
    Ctrl+клік - вибрати область

en: toggle tool for picking median lightness in image
uk: Вибрати медіанну яскравість із зображення

en: width of fill-light area defined in zones
uk: Ширина області заповнення, визначена в зонах

en: retouch
uk: Ретуш

en: remove and clone spots, perform split-frequency skin editing
uk: Видаляти і клонувати плями, виконувати редагування шкіри з розділеними частотами

en: geometric and frequential, RGB
uk: геометрична і частотна, RGB

en: cannot display scales when the blending mask is displayed
uk: Неможливо відображати масштаби, коли відображається маска змішування

en: default tool changed to %s
uk: Інструмент за замовчуванням змінено на '%s'

en: cloning
uk: Клонування

en: healing
uk: Лікування

en: shapes:
uk: Фігури:

en: to add a shape select an algorithm and a shape type and click on the image.
    shapes are added to the current scale
uk: Щоб додати фігуру, виберіть алгоритм та тип фігури та натисніть на зображення.
    Фігури додаються до поточного масштабу

en: editing
uk: Редагування

en: show and edit shapes on the current scale
uk: Показувати та редагувати фігури в поточному масштабі

en: show and edit shapes in restricted mode
uk: Показувати та редагувати фігури в обмеженому режимі

en: algorithms:
uk: Алгоритми:

en: tools
uk: Інструменти

en: activate blur tool
uk: Розмиття

en: change algorithm for current form
uk: Змінити алгоритм для поточної фігури

en: activate fill tool
uk: Заливка

en: activate cloning tool
uk: Клонування

en: activate healing tool
uk: Лікувальний пензель

note: overwrite tooltip ourself to handle shift+click
en: ctrl+click to change tool for current form
uk: Ctrl+клік - змінити інструмент для поточної фігури

en: shift+click to set the tool as default
uk: shift+клік - встановити інструмент за замовчуванням

en: scales:
uk: Масштаби:

en: current:
uk: Поточний:

en: merge from:
uk: Об'єднати від:

en: top slider adjusts where the merge scales start
    bottom slider adjusts the number of scales
    dot indicates the current scale
    top line indicates that the scale is visible at current zoom level
    bottom line indicates that the scale has shapes on it
uk: Верхній повзунок регулює місце початку об'єднання масштабів
    Нижній повзунок регулює кількість масштабів
    Крапка вказує на поточний масштаб
    Верхня лінія вказує на те, що масштаб видно на поточному рівні масштабування
    Нижня лінія означає, що масштаб містить фігури

en: display masks
uk: Показати маски

en: temporarily switch off shapes
uk: Тимчасово вимкнути фігури

en: paste cut shapes to current scale
uk: Вставити вирізані фігури в поточний масштаб

en: cut shapes from current scale
uk: Вирізати фігури з поточного масштабу

en: display wavelet scale
uk: Відображати масштаби

[ctx: section]
en: preview single scale
uk: Попередній перегляд окремого масштабу

en: adjust preview levels
uk: Відрегулювати рівні попереднього перегляду

en: auto levels
uk: Авторівні

en: shape selected:
uk: Вибрана фігура:

en: click on a shape to select it,
    to unselect click on an empty space
uk: Натисніть на фігуру, щоб вибрати її,
    щоб скасувати вибір, натисніть на порожній простір

en: erase the detail or fills with chosen color
uk: Стирати або заливати вибраним кольором

en: fill color:
uk: Колір заливки:

en: select fill color
uk: Вибрати колір заливки

en: pick fill color from image
uk: Вибрати колір заливки із зображення

en: pick fill color
uk: Вибрати колір заливки

en: adjusts color brightness to fine-tune it. works with erase as well
uk: Регулювати яскравість кольору

en: type for the blur algorithm
uk: Тип алгоритму розмиття

en: radius of the selected blur type
uk: Радіус вибраного типу розмиття

en: set the opacity on the selected shape
uk: Установити непрозорість вибраної фігури

[ctx: section]
en: retouch tools
uk: Інструменти ретушування

[ctx: section]
note: wavelet decompose
en: wavelet decompose
uk: Вейвлет-декомпозиція

[ctx: section]
note: shapes
en: shapes
uk: Фігури

en: max scale is %i for this image size
uk: Для цього розміру зображення максимальний масштаб %i

en: rgb curve
uk: Крива RGB

en: alter an image’s tones using curves in RGB color space
uk: Змінювати тони зображення, використовуючи криві в кольоровому просторі RGB

en: gamma 1.0 (linear)
uk: Гамма 1.0 (лінійна)

en: contrast - med (linear)
uk: Контраст - середній (лінійна)

en: contrast - high (linear)
uk: Контраст - високий (лінійна)

en: contrast - med (gamma 2.2)
uk: Контраст - середній (гамма 2.2)

en: contrast - high (gamma 2.2)
uk: Контраст - високий (гамма 2.2)

en: gamma 2.0
uk: Гамма 2.0

en: gamma 0.5
uk: Гамма 0.5

en: logarithm (base 2)
uk: Логарифм (основа 2)

en: exponential (base 2)
uk: Експоненціальна (основа 2)

en: choose between linked and independent channels.
uk: Виберіть між пов'язаними та незалежними каналами.

en: curve nodes for r channel
uk: Вузли кривої для каналу R

en: curve nodes for g channel
uk: Вузли кривої для каналу G

en: curve nodes for b channel
uk: Вузли кривої для каналу B

en: rgb levels
uk: Рівні RGB

en: adjust black, white and mid-gray points in RGB color space
uk: Відрегулювати точки чорного, білого та середньо-сірого в колірному просторі RGB

en: auto region
uk: Авто-рівні з регіону

en: apply auto levels based on a region defined by the user
    click and drag to draw the area
    right click to cancel
uk: Застосовувати автоматичні рівні на основі регіону, визначеного користувачем
    Натисніть і перетягніть, щоб намалювати область
    Права кнопка миші - скасувати

[ctx: modulename]
en: rotate pixels
uk: Обертання пікселів

en: internal module to setup technical specificities of raw sensor.
    
    you should not touch values here!
uk: Внутрішній модуль для налаштування технічних особливостей сенсора.
    
    Не варто змінювати значення в цьому модулі!

en: automatic pixel rotation
uk: Автоматичне обертання пікселів

en: automatic pixel rotation
    only works for the sensors that need it.
uk: Автоматичне обертання пікселів
    працює лише для сенсорів, які цього потребують.

[ctx: modulename]
en: scale pixels
uk: Масштабування пікселів

en: automatic pixel scaling
uk: Автоматичне масштабування пікселів

en: automatic pixel scaling
    only works for the sensors that need it.
uk: Автоматичне масштабування пікселів
    працює лише для сенсорів, які цього потребують.

en: shadows and highlights
uk: Тіні та світлі тони

en: modify the tonal range of the shadows and highlights
    of an image by enhancing local contrast.
uk: Змінити тональний діапазон тіней і світлих тонів
    зображення шляхом посилення локального контрасту.

en: compress
uk: Стиснення

en: correct shadows
uk: Коригувати тіні

en: correct highlights
uk: Коригувати світлі тони

en: shift white point
uk: Зміщення точки білого

en: filter to use for softening. bilateral avoids halos
uk: Фільтр для пом'якшення. Білатеральний уникає ореолів

en: compress the effect on shadows/highlights and
    preserve mid-tones
uk: Стиснути ефект на тіні / світлі тони
    і зберегти середні тони

en: adjust saturation of shadows
uk: Відрегулювати насиченість в тінях

en: adjust saturation of highlights
uk: Відрегулювати насиченість в світлих тонах

[ctx: modulename]
en: sharpen
uk: Різкість

en: sharpen the details in the image using a standard UnSharp Mask (USM)
uk: Збільшення різкості деталей в зображенні за допомогою стандартного методу "маски нерізкості" (USM)

en: linear or non-linear, Lab, display or scene-referred
uk: лінійний або нелінійний простір, Lab, на основі відображення або сцен

en: quasi-linear, Lab, display or scene-referred
uk: квазілінійний простір, Lab, на основі відображення або сцен

note: add the preset. restrict to raw images
en: sharpen
uk: Різкість

en: spatial extent of the unblurring
uk: Просторова ступінь ефекту

en: strength of the sharpen
uk: Інтенсивність збільшення різкості

en: threshold to activate sharpen
uk: Поріг активації збільшення різкості

en: sigmoid
uk: Сигмоїда

en: apply a view transform to make a image displayable
    on a screen or print. uses a robust and smooth
    tone curve with optional color preservation methods.
uk: Застосувати трансформацію перегляду, щоб зробити зображення
    доступним для відображення на екрані або друку. Використовує надійну
    та плавну тонову криву з опціональними методами збереження кольору.

en: neutral gray
uk: Нейтральний сірий

en: ACES 100-nit like
uk: ACES 100 ніт

en: compression of the applied curve
    implicitly defines the supported input dynamic range
uk: Стиснення застосованої кривої неявно визначає
    підтримуваний вхідний динамічний діапазон

en: shift the compression towards shadows or highlights.
    negative values increase contrast in shadows.
    positive values increase contrast in highlights.
    the opposite end will see a reduction in contrast.
uk: Переміщує стиснення в бік тіней або світлих ділянок.
    Негативні значення збільшують контрастність тіней.
    Позитивні значення збільшують контраст у світлих ділянках.
    На протилежному кінці спостерігатиметься зменшення контрасту.

en: optional correction of the hue twist introduced by
    the per-channel processing method.
uk: Опціональна корекція закручування відтінку,
    введеного поканальним методом обробки.

en: primaries
uk: Основні кольори

en: set custom primaries
uk: Встановити власні основні кольори

en: primaries to use as the base for below adjustments
uk: Основні кольори для використання як основи для наведених нижче коригувань

en: attenuate the purity of the red primary
uk: Послабити чистоту основного червоного

en: rotate the red primary
uk: Обертати основний червоний

en: attenuate the purity of the green primary
uk: Послабити чистоту основного зеленого

en: rotate the green primary
uk: Обертати основний зелений

en: attenuate the purity of the blue primary
uk: Послабити чистоту основного синього

en: rotate the blue primary
uk: Обертати основний синій

en: recover some of the original purity after the inset
uk: Відновити частину початкової чистоти після зміщення

en: display luminance
uk: Яскравість дисплея

en: set display black/white targets
uk: Установити цільові значення чорного/білого

en: the black luminance of the target display or print.
    can be used creatively for a faded look.
uk: Яскравість чорного цільового дисплея або друку.
    Можна творчо використати для вицвілого вигляду.

en: the white luminance of the target display or print.
    can be used creatively for a faded look or blowing out whites earlier.
uk: Яскравість білого цільового дисплея або друку.
    Можна творчо використати для надання вицвілого вигляду або обрізання найсвітліших ділянок раніше.

en: soften
uk: Пом'якшення

en: create a softened image using the Orton effect
uk: Створення пом’якшеного зображення за допомогою ефекту Ортона

en: the size of blur
uk: Розмір розмиття

en: the saturation of blur
uk: Насиченість розмиття

en: the brightness of blur
uk: Яскравість розмиття

en: the mix of effect
uk: Суміш ефектів

en: split-toning
uk: Спліт-тонування

en: use two specific colors for shadows and highlights and
    create a linear toning effect between them up to a pivot.
uk: Використовуйте два вказаних кольори для тіней і світлих тонів та
    створюйте лінійний тональний ефект між ними аж до точки опори.

en: authentic sepia
uk: Автентична сепія

en: authentic cyanotype
uk: Автентичний ціанотип

en: authentic platinotype
uk: Автентичний платинотип

en: chocolate brown
uk: Шоколадний коричневий

en: select the saturation tone
uk: Виберіть насиченість

en: select tone color
uk: Виберіть колір тонування

[ctx: section]
en: shadows
uk: Тіні

[ctx: section]
en: highlights
uk: Світлі тони

en: balance
uk: Баланс

en: the balance of center of split-toning
uk: Балансування центру спліт-тонування

en: compress the effect on highlights/shadows and
    preserve mid-tones
uk: Стиснути ефект на світлі тони / тіні
    і зберегти середні тони

en: spot removal
uk: Видалення плям

en: this module is deprecated. please use the retouch module instead.
uk: Цей модуль застарілий. Краще використовувати модуль 'Ретуш' замість нього.

en: remove sensor dust spots
uk: Видалити плями від пилу на сенсорі

en: geometric, raw
uk: геометрична, raw

en: spot module is limited to 64 shapes. please add a new instance!
uk: Модуль видалення плям обмежується 64 фігурами. Будь ласка, додайте новий екземпляр!

en: number of strokes:
uk: Кількість мазків пензлем:

en: click on a shape and drag on canvas.
    use the mouse wheel to adjust size.
    right click to remove a shape.
uk: Натисніть на фігуру та перетягніть на полотно.
    За допомогою колеса миші регулюйте розмір.
    Правою кнопкою миші можна видалити фігуру.

en: show and edit shapes
uk: Показати і редагувати фігури

[ctx: modulename]
en: white balance
uk: Баланс білого

en: scale raw RGB channels to balance white and help demosaicing
uk: Масштабування raw RGB каналів для балансування білого і допомоги демозаїкізації

en: `%s' color matrix not found for image
uk: Матрицю кольорів `%s' не знайдено для зображення

en: failed to read camera white balance information from `%s'!
uk: Не вдалося прочитати інформацію про баланс білого з камери `%s'!

[ctx: white balance]
en: as shot
uk: Як знято

[ctx: white balance]
note: old "spot", reason: describes exactly what'll happen
en: from image area
uk: З області зображення

[ctx: white balance]
en: user modified
uk: Змінені користувачем

[ctx: white balance]
note: old "camera neutral", reason: better matches intent
en: camera reference
uk: Референсне значення з камери

en: green channel coefficient
uk: Коефіцієнт каналу зеленого

en: magenta channel coefficient
uk: Коефіцієнт каналу мадженти

en: cyan channel coefficient
uk: Коефіцієнт каналу ціану

en: yellow channel coefficient
uk: Коефіцієнт каналу жовтого

en: red channel coefficient
uk: Коефіцієнт каналу червоного

en: blue channel coefficient
uk: Коефіцієнт каналу синього

en: emerald
uk: Смарагдовий

en: emerald channel coefficient
uk: Коефіцієнт каналу смарагдового

note: relabel to settings to remove confusion between module presets and white balance settings
en: settings
uk: Налаштування

en: as shot
uk: Як знято

en: set white balance to as shot
uk: Встановити баланс білого у визначений камерою

en: from image area
uk: З області зображення

en: user modified
uk: Вказаний користувачем

en: set white balance to user modified
uk: Встановити баланс білого у вказаний користувачем

en: camera reference
uk: Референсні значення камери

en: set white balance to camera reference point
    in most cases it should be D65
uk: Встановити баланс білого на референсне значення камери
    В більшості випадків це має бути D65

en: choose white balance setting
uk: Виберіть налаштування балансу білого

en: finetune
uk: Точне налаштування

en: fine tune camera's white balance setting
uk: Точне налаштування балансу білого камери

[ctx: section]
en: scene illuminant temp
uk: Температура джерела світла

en: click to cycle color mode on sliders
uk: Натисніть для перебирання колірних режимів повзунків

en: color temperature (in Kelvin)
uk: Колірна температура (в Кельвінах)

en: tint
uk: Відтінок

en: color tint of the image, from magenta (value < 1) to green (value > 1)
uk: Відтінок, від мадженти (значення < 1) до зеленого (значення > 1)

en: channel coefficients
uk: Коефіцієнти каналів

en: various
uk: Різні

en: white balance disabled for camera
uk: Баланс білого вимкнено для камери

en: tone curve
uk: Тонова крива

en: alter an image’s tones using curves
uk: Змінювати тони зображення за допомогою кривих

en: if set to auto, a and b curves have no effect and are not displayed. chroma values (a and b) of each pixel are then adjusted based on L curve data. auto XYZ is similar but applies the saturation changes in XYZ space.
uk: Якщо встановлено значення авто, криві a та b не впливають і не відображаються. Потім значення кольоровості (a та b) кожного пікселя коригуються на основі даних кривої L. Авто XYZ подібний, але застосовує зміни насиченості в просторі XYZ.

en: tonecurve for L channel
uk: Тонова крива для каналу L

en: tonecurve for a channel
uk: Тонова крива для каналу a

en: tonecurve for b channel
uk: Тонова крива для каналу b

en: pick color
uk: Вибрати колір

en: tone equalizer
uk: Еквалайзер тонів

en: relight the scene as if the lighting was done directly on the scene
uk: Змінити освітлення сцени так, ніби це робилося безпосередньо на сцені

en: quasi-linear, RGB
uk: квазілінійна, RGB

en: quasi-linear, RGB, scene-referred
uk: квазілінійний простір, RGB, на основі сцен

en: simple tone curve
uk: Проста тонова крива

en: mask blending: all purposes
uk: Режим змішування: загальне призначення

en: mask blending: people with backlight
uk: Режим змішування: люди і світло в камеру

en: compress shadows/highlights (EIGF): strong
uk: Стиснення тіней і світлих тонів (EIGF): сильне

en: compress shadows/highlights (GF): strong
uk: Стиснення тіней і світлих тонів (GF): сильне

en: compress shadows/highlights (EIGF): medium
uk: Стиснення тіней і світлих тонів (EIGF): середнє

en: compress shadows/highlights (GF): medium
uk: Стиснення тіней і світлих тонів (GF): середнє

en: compress shadows/highlights (EIGF): soft
uk: Стиснення тіней і світлих тонів (EIGF): м'яке

en: compress shadows/highlights (GF): soft
uk: Стиснення тіней і світлих тонів (GF): м'яке

en: contrast tone curve: soft
uk: Крива тонального контрасту: м'який контраст

en: contrast tone curve: medium
uk: Крива тонального контрасту: середній контраст

en: contrast tone curve: strong
uk: Крива тонального контрасту: сильний контраст

en: relight: fill-in
uk: Заповнення світлом

en: tone equalizer failed to allocate memory, check your RAM settings
uk: Не вдалося виділити пам'ять для еквалайзера тонів, перевірте налаштування оперативної пам'яті

en: the interpolation is unstable, decrease the curve smoothing
uk: Інтерполяція нестабільна, зменште згладжування кривої

en: wait for the preview to finish recomputing
uk: Зачекайте, поки завершиться переобчислення попереднього перегляду

en: scroll over image to change tone exposure
    shift+scroll for large steps; ctrl+scroll for small steps
uk: Прокрутка над зображенням змінює експозицію тону
    Shift+прокрутка - великі кроки; Ctrl+прокрутка - маленькі кроки

en: some parameters are out-of-bounds
uk: Деякі параметри є поза межами

en: [%s over image] change tone exposure
uk: [%s над зображенням] змінити експозицію тону

en: [%s over image] change tone exposure in large steps
uk: [%s над зображенням] змінити експозицію тону великими кроками

en: [%s over image] change tone exposure in small steps
uk: [%s над зображенням] змінити експозицію тону маленькими кроками

note: Simple view
en: simple
uk: Простий

note: Advanced view
en: advanced
uk: Просунутий

en: double-click to reset the curve
uk: Подвійний клік для скидання кривої

en: curve smoothing
uk: Згладжування кривої

en: positive values will produce more progressive tone transitions
    but the curve might become oscillatory in some settings.
    negative values will avoid oscillations and behave more robustly
    but may produce brutal tone transitions and damage local contrast.
uk: Позитивні значення створять більш поступові переходів тонів,
    але крива може стати коливальною при деяких налаштуваннях.
    Негативні значення мають більш надійну поведінку і дозволять уникнути коливань,
    але можуть створити жорстокі переходи тону і зашкодити локальному контрасту.

note: Masking options
en: masking
uk: Маска

en: preview the mask and chose the estimator that gives you the
    higher contrast between areas to dodge and areas to burn
uk: Попередньо перегляньте маску та виберіть оцінювач, який дає вам
    вищий контраст між ділянками які будуть освітлюватись та які будуть випалюватись

en: details
uk: Деталі

en: preserve details
uk: Зберегти деталі

en: 'no' affects global and local contrast (safe if you only add contrast)
    'guided filter' only affects global contrast and tries to preserve local contrast
    'averaged guided filter' is a geometric mean of 'no' and 'guided filter' methods
    'EIGF' (exposure-independent guided filter) is a guided filter that is exposure-independent, it smooths shadows and highlights the same way (contrary to guided filter which smooths less the highlights)
    'averaged EIGF' is a geometric mean of 'no' and 'exposure-independent guided filter' methods
uk: "ні" впливає на глобальний та локальний контраст (безпечно, якщо ви лише додаєте контраст)
    "керований фільтр" впливає лише на глобальний контраст і намагається зберегти локальний контраст
    "усереднений керований фільтр" - це геометричне середнє значення методів "ні" та "керований фільтр"
    "EIGF" (незалежний від експозиції керований фільтр) - це керований фільтр, який не залежить від експозиції, він згладжує тіні і світлі тони однаково (на відміну від керованого фільтра, який менше згладжує світлі тони)
    "усереднений EIGF" - це геометричне середнє значення методів "ні" та "EIGF"

en: number of passes of guided filter to apply
    helps diffusing the edges of the filter at the expense of speed
uk: Кількість проходів керованого фільтра.
    Допомагає розсіювати краї фільтра за рахунок швидкості

en: diameter of the blur in percent of the largest image size
    warning: big values of this parameter can make the darkroom
    preview much slower if denoise profiled is used.
uk: Діаметр розмиття у відсотках від найбільшого розміру зображення.
    Попередження: великі значення цього параметра можуть зробити попередній перегляд
    в темній кімнаті набагато повільнішим, якщо використовується профіль знешумлення.

en: precision of the feathering:
    higher values force the mask to follow edges more closely
    but may void the effect of the smoothing
    lower values give smoother gradients and better smoothing
    but may lead to inaccurate edges taping and halos
uk: Точність розтушовки:
    Більші значення змушують маску більш точно слідувати по краях,
    але можуть анулювати ефект згладжування.
    Нижчі значення дають більш плавні градієнти та краще згладжування,
    але можуть призвести до неточного огортання країв та до ореолів.

[ctx: section]
en: mask post-processing
uk: Постобробка маски

en: mask histogram span between the first and last deciles.
    the central line shows the average. orange bars appear at extrema if clipping occurs.
uk: Гістограма маски простягається між першим та останнім децилями.
    Центральна лінія показує середнє значення.
    Помаранчеві смужки з'являються в екстремумах, якщо відбувається кліппінг.

en: 0 disables the quantization.
    higher values posterize the luminance mask to help the guiding
    produce piece-wise smooth areas when using high feathering values
uk: 0 вимикає квантування.
    Більш високі значення постеризують маску яскравості, щоб допомогти керуванню.
    Сворює гладкі ділянки поштучно при використанні з високим значенням розтушовки.

en: use this to slide the mask average exposure along channels
    for a better control of the exposure correction with the available nodes.
    the magic wand will auto-adjust the average exposure
uk: Використовуйте це для зміщення середньої експозиції маски вздовж каналів
    для кращого контролю корекції експозиції з наявними вузлами.
    Значок чарівної палички автоматично відрегулює середню експозицію.

en: use this to counter the averaging effect of the guided filter
    and dilate the mask contrast around -4EV
    this allows to spread the exposure histogram over more channels
    for a better control of the exposure correction.
    the magic wand will auto-adjust the contrast
uk: Використовуйте це для протидії ефекту усереднення керованого фільтра
    і розширення контрасту маски навколо -4EV.
    Це дозволяє розподілити гістограму експозиції на більше каналів
    для кращого контролю корекції експозиції.
    Значок чарівної палички автоматично відрегулює контраст.

en: display exposure mask
uk: Показати маску експозиції

en: tone mapping
uk: Тональне відображення

en: this module is deprecated. please use the local contrast or tone equalizer module instead.
uk: Цей модуль застарілий. Краще використовувати модулі 'Локальний контраст' або 'Еквалайзер тонів' замість нього.

en: velvia
uk: Velvia

en: resaturate giving more weight to blacks, whites and low-saturation pixels
uk: Збільшити насиченість надаючи більшої ваги найтемнішим, найсвітлішим та пікселям із низькою насиченістю

en: the strength of saturation boost
uk: Інтенсивність підсилення насиченості

en: how much to spare highlights and shadows
uk: Захист середніх тонів

en: this module is deprecated. please use the vibrance slider in the color balance rgb module instead.
uk: Цей модуль застарілий. Краще використовувати повзунок резонансу в модулі 'Колірний баланс RGB' замість нього.

en: saturate and reduce the lightness of the most saturated pixels
    to make the colors more vivid.
uk: Насичення та зменшення яскравості найбільш насичених пікселів,
    щоб зробити кольори більш живими.

en: the amount of vibrance
uk: Кількість резонансу

en: simulate a lens fall-off close to edges
uk: Імітувати затемнення об'єктива ближче до країв

en: lomo
uk: Ломо

[ctx: section]
en: position / form
uk: Позиція / форма

en: dithering
uk: Дизеринг

en: the radii scale of vignette for start of fall-off
uk: Радіальний масштаб початку затемнення віньєтки

en: the radii scale of vignette for end of fall-off
uk: Радіальний масштаб кінця затемнення віньєтки

en: strength of effect on brightness
uk: Сила впливу на яскравість

en: strength of effect on saturation
uk: Сила впливу на насиченість

en: horizontal offset of center of the effect
uk: Горизонтальне зміщення центра ефекту

en: vertical offset of center of the effect
uk: Вертикальне зміщення центра ефекту

en: shape factor
    0 produces a rectangle
    1 produces a circle or ellipse
    2 produces a diamond
uk: Фактор форми
    0 створює прямокутник
    1 створює коло або еліпс
    2 створює ромб

en: enable to have the ratio automatically follow the image size
uk: Увімкніть, щоб співвідношення сторін автоматично відповідало розміру зображення

en: width-to-height ratio
uk: Співвідношення ширина-висота

en: add some level of random noise to prevent banding
uk: Додати деякий рівень випадкового шуму, щоб запобігти бандингу

en: [%s on node] change vignette/feather size
uk: [%s на вузлі] змінити розмір віньєтки/розтушовки

en: [%s on node] change vignette/feather size keeping ratio
uk: [%s на вузлі] змінити розмір віньєтки/розтушовки зі збереженням співвідношення сторін

en: [%s on center] move vignette
uk: [%s на центрі] перемістити віньєтку

en: watermark
uk: Водяний знак

en: overlay an SVG watermark like a signature on the picture
uk: Накласти водяний знак в форматі SVG, як підпис на малюнку

en: marker
uk: Знак

en: SVG watermarks in %s/watermarks or %s/watermarks
uk: Водяні знаки в форматі SVG в %s/watermarks або %s/watermarks

note: Simple text
en: text
uk: Текст

en: text string, tag:
    $(WATERMARK_TEXT)
uk: Текст водяного знаку, тег:
    $(WATERMARK_TEXT)

en: content
uk: Вміст

note: Text font
en: font
uk: Шрифт

en: text font, tags:
    $(WATERMARK_FONT_FAMILY)
    $(WATERMARK_FONT_STYLE)
    $(WATERMARK_FONT_WEIGHT)
uk: Шрифт тексту водяного знаку, теги:
    $(WATERMARK_FONT_FAMILY)
    $(WATERMARK_FONT_STYLE)
    $(WATERMARK_FONT_WEIGHT)

en: watermark color, tag:
    $(WATERMARK_COLOR)
uk: колір водяного знаку, тег:
    $(WATERMARK_COLOR)

en: select watermark color
uk: Вибрати колір водяного знаку

en: pick color from image
uk: Вибрати колір із зображення

[ctx: section]
en: placement
uk: Розміщення

en: choose how to scale the watermark
    • image: scale watermark relative to whole image
    • larger border: scale larger watermark border relative to larger image border
    • smaller border: scale larger watermark border relative to smaller image border
    • height: scale watermark height to image height
    • advanced options: choose watermark and image dimensions independently
uk: Виберіть, як масштабувати водяний знак
    • Зображення: масштабувати водяний знак відносно всього зображення
    • Довша сторона: масштабувати довшу сторону водяного знаку відносно довшої сторони зображення
    • Коротша сторона: масштабувати довшу сторону водяного знаку відносно коротшої сторони зображення
    • Висота: масштабувати висоту водяного знаку відносно висоти зображення
    • Додаткові опції: вибрати сторони водяного знаку та зображення окремо

en: reference image dimension against which to scale the watermark
uk: Сторона зображення, відносно якої масштабуватиметься водяний знак

en: watermark dimension to scale
uk: Сторона водяного знаку, яка масштабуватиметься

en: alignment
uk: Вирівнювання

note: Let's add some tooltips and hook up some signals...
en: the opacity of the watermark
uk: Непрозорість водяного знаку

en: the scale of the watermark
uk: Масштаб водяного знаку

en: the rotation of the watermark
uk: Обертання водяного знаку

en: zone system
uk: Зонна система

en: lightness zones
    use mouse scrollwheel to change the number of zones
    left-click on a border to create a marker
    right-click on a marker to delete it
uk: Зони яскравості
    Використовуйте коліщатко миші для зміни кількості зон
    Ліва кнопка миші на межі зон створює маркер
    Права кнопка на маркері видаляє його

en: background jobs
uk: Фонові завдання

en: camera settings
uk: Налаштування камери

en: toggle view property in center view
uk: Перемкнути показ властивостей в центральній панелі

en: connection with camera lost, exiting tethering mode
uk: Зв'язок із камерою втрачено, вихід з режиму керування камерою

en: battery
uk: Батарея

[ctx: section]
note: Camera control
en: camera control
uk: Керування камерою

en: modes
uk: Режими

en: timer (s)
uk: Таймер (с)

en: count
uk: кількість кадрів

en: brackets
uk: кадрів з брекетингом

en: bkt. steps
uk: кроків експозиції

en: capture image(s)
uk: Зробити знімок/знімки

en: toggle delayed capture mode
uk: Перемкнути відкладений режим зйомки

en: toggle sequenced capture mode
uk: Перемкнути режим серійної зйомки

en: toggle bracketed capture mode
uk: Перемкнути режим зйомки з брекетингом

en: the count of seconds before actually doing a capture
uk: Кількість секунд перед тим, як фактично зробити знімок

en: the amount of images to capture in a sequence,
    you can use this in conjunction with delayed mode to create stop-motion sequences
uk: Кількість зображень для режиму серійної зйомки,
    Ви можете використовувати це у поєднанні з відкладеним режимом для створення послідовностей стоп-кадрів.

en: the amount of brackets on each side of centered shoot, amount of images = (brackets*2) + 1
uk: Кількість кадрів з брекетингом на кожній стороні від центрального знімка, кількість зображень = (це_значення * 2) + 1

en: the amount of steps per bracket, steps is camera configurable and usually 3 steps per stop
    with other words, 3 steps is 1EV exposure step between brackets
uk: Кількість кроків зміщення знімку з брекетингом, кроки налаштовуються в камері і зазвичай встановлені в 3 кроки на стоп (EV)
    іншими словами, 3 кроки - це різниця в експозиції в 1EV між знімками з брекетингом

[ctx: section]
note: user specified properties
en: additional properties
uk: Додаткові параметри

en: label
uk: Позначка

en: property
uk: Параметр

en: add user property
uk: Додати параметр

en: program
uk: Програма

en: focus mode
uk: Режим фокусування

en: WB
uk: ББ

en: collections
uk: Колекції

en: search filmroll
uk: Пошук плівки

en: problem selecting new path for the filmroll in %s
uk: Проблема з вибором нового шляху для фотоплівки в %s

en: search filmroll...
uk: Шукати плівку...

en: remove...
uk: Видалити...

en: uncategorized
uk: Без категорії

en: rejected
uk: Відхилені

en: not rated
uk: Без рейтингу

en: use <, <=, >, >=, <>, =, [;] as operators
uk: Використовуйте <, <=, >, >=, <>, =, [;] як оператори

en: use <, <=, >, >=, <>, =, [;] as operators
    star rating: 0-5
    rejected images: -1
uk: використовуйте <, <=, >, >=, <>, =, [;] як оператори
    рейтинг в зірках: 0-5
    відхилені зображення: -1

en: use <, <=, >, >=, <>, =, [;] as operators
    type dates in the form: YYYY:MM:DD hh:mm:ss.sss (only the year is mandatory)
uk: Використовуйте <, <=, >, >=, <>, =, [;] як оператори
    Вказуйте дати в форматі: YYYY:MM:DD hh:mm:ss.sss (лише рік є обов'язковим)

en: use `%' as wildcard and `,' to separate values
uk: Використовуйте `%' для вибору всього і `,' для розділення значень

en: use `%' as wildcard
    click to include hierarchy + sub-hierarchies (suffix `*')
    shift+click to include only the current hierarchy (no suffix)
    ctrl+click to include only sub-hierarchies (suffix `|%')
uk: `%' відповідає будь-якому тексту
    Клік - включити ієрархію + підієрархії (суфікс `*')
    Shift+клік - включити лише поточну ієрархію (без суфікса)
    Ctrl+клік - включити лише підієрархії (суфікс `|%')

en: use `%' as wildcard
    click to include location + sub-locations (suffix `*')
    shift+click to include only the current location (no suffix)
    ctrl+click to include only sub-locations (suffix `|%')
uk: `%' відповідає будь-якому тексту
    Клік - включити місце + вкладені місця (суфікс `*')
    Shift+клік - включити лише поточне місце (без суфікса)
    Ctrl+клік - включити лише вкладені місця (суфікс `|%')

en: use `%' as wildcard
    click to include current + sub-folders (suffix `*')
    shift+click to include only the current folder (no suffix)
    ctrl+click to include only sub-folders (suffix `|%')
uk: `%' відповідає будь-якому тексту
    Клік - включити поточну папку + підпапки (суфікс `*')
    Shift+клік - включити лише поточну папку (без суфікса)
    Ctrl+клік - включити лише підпапки (суфікс `|%')

en: use `%' as wildcard
uk: Використовуйте `%' для вибору всього

en: clear this rule
uk: Очистити це правило

en: clear this rule or add new rules
uk: Очистити це правило чи додати нові правила

en: narrow down search
uk: Фільтр типу 'І' (звузити пошук)

en: add more images
uk: Фільтр типу 'АБО' (додати до колекції)

en: exclude images
uk: Фільтр типу 'КРІМ' (виключити з колекції)

en: change to: and
uk: Змінити на 'І'

en: change to: or
uk: Змінити на 'АБО'

en: change to: except
uk: Змінити на 'КРІМ'

note: the different categories
en: files
uk: Файли

en: metadata
uk: Метадані

en: times
uk: Позначки часу

en: capture details
uk: Деталі зйомки

en: collections settings
uk: Налаштування колекцій зображень

en: preferences...
uk: Уподобання...

en: AND
uk: ТА

en: OR
uk: АБО

note: case DT_LIB_COLLECT_MODE_AND_NOT:
en: BUT NOT
uk: АЛЕ НЕ

en: revert to a previous set of rules
uk: Повернутися до попереднього набору правил

en: jump back to previous collection
uk: Назад до попередньої колекції

en: mean
uk: Середнє

en: color picker
uk: Піпетка кольору

en: hover to highlight sample on canvas,
    click to lock sample,
    right-click to load sample area into active color picker
uk: Наведення миші підсвічує зразок на зображенні,
    Клік - фіксує колір зразка
    Правий клік - завантажує область зразка в активну піпетку кольору

en: click to (un)hide large color patch
uk: Натискання перемикає відображення великого зразка

en: statistic
uk: Статистика

en: select which statistic to show
uk: Виберіть, яку статистику показувати

en: select which color mode to use
uk: Виберіть, який колірний режим використовувати

en: turn on color picker
    ctrl+click or right-click to select an area
uk: Увімкнути піпетку кольору
    Ctrl+клік або клік правою кнопкою - вибрати область

en: add sample
uk: Додати зразок

[ctx: section]
note: Adding the live samples section
en: live samples
uk: Живі зразки

en: display samples on image/vectorscope
uk: Показувати зразки на зображенні/вектороскопі

en: restrict scope to selection
uk: Гістограма лише для вибраних зразків

en: history stack
uk: Історія змін

en: open sidecar file
uk: Відкрити XMP файл

en: error loading file '%s'
uk: Помилка завантаження файлу '%s'

en: no history compression of %d image | no history compression of %d images
uk[0]: Стиснення історії не виконано для %d зображення
uk[1]: Стиснення історії не виконано для %d зображень
uk[2]: Стиснення історії не виконано для %d зображень

en: delete images' history?
uk: Видалити історію зображення?

en: do you really want to clear history of %d selected image? | do you really want to clear history of %d selected images?
uk[0]: Ви дійсно хочете очистити історію змін %d вибраного зображення?
uk[1]: Ви дійсно хочете очистити історію змін %d вибраних зображень?
uk[2]: Ви дійсно хочете очистити історію змін %d вибраних зображень?

en: selective copy...
uk: Вибірково копіювати...

en: choose which modules to copy from the source image
uk: Вибрати, які модулі копіювати з вхідного зображення

en: copy history stack of
    first selected image
uk: Копіювати історію змін
    першого вибраного зображення

en: selective paste...
uk: Вибірково вставити...

en: choose which modules to paste to the target image(s)
uk: Вибрати, які модулі вставляти в цільові зображення

en: paste
uk: Вставити

en: paste history stack to
    all selected images
uk: Вставити історію змін у
    всі вибрані зображення

en: compress history
uk: Стиснути історію

en: compress history stack of
    all selected images
uk: Стиснути історію змін
    всіх вибраних зображень

en: discard history stack of
    all selected images
uk: Видалити історію змін
    всіх вибраних зображень

en: how to handle existing history
uk: Як обробляти існуючу історію

en: append
uk: Додати

en: load sidecar file...
uk: Завантажити XMP файл...

en: open an XMP sidecar file
    and apply it to selected images
uk: Відкрити XMP файл і застосувати
    його до вибраних зображень

en: write history stack and tags to XMP sidecar files
uk: Записати історію змін і теги в XMP файли

en: duplicate manager
uk: Менеджер дублікатів

en: create a 'virgin' duplicate of the image without any development
uk: Створити дублікат зображення без жодної обробки

en: create a duplicate of the image with same history stack
uk: Створити дублікат зображення з тією ж історією змін

en: export
uk: Експорт

en: invalid format for export selected
uk: Вибрано недійсний формат для експорту

en: invalid storage for export selected
uk: Вибрано недійсний тип збереження для експорту

en: export to disk
uk: Експорт на диск

en: which is equal to %s × %s px
uk: що еквівалентно %s × %s px

[ctx: unit]
en: in
uk: дюйм

[ctx: section]
en: storage options
uk: Опції збереження

en: target storage
uk: Ціль

[ctx: section]
en: format options
uk: Опції формату

en: file format
uk: Формат

[ctx: section]
en: global options
uk: Глобальні опції

en: set size
uk: Установити розмір

en: choose a method for setting the output size
uk: Вибрати метод установлення вихідного розміру

en: in pixels (for file)
uk: у пікселях (для файлу)

en: in cm (for print)
uk: в сантиметрах (для друку)

en: in inch (for print)
uk: в дюймах (для друку)

en: by scale (for file)
uk: за масштабом (для файлу)

en: print width
uk: Ширина друку

en: maximum output width limit.
    click middle mouse button to reset to 0.
uk: Максимальна вихідна ширина.
    Натисніть середню кнопку миші, щоб скинути значення в 0.

en: print height
uk: Висота друку

en: maximum output height limit.
    click middle mouse button to reset to 0.
uk: Максимальна вихідна висота.
    Натисніть середню кнопку миші, щоб скинути значення в 0.

en: resolution in dot per inch
uk: Роздільність в точках на дюйм (dpi)

en: it can be an integer, decimal number or simple fraction.
    zero or empty values are equal to 1.
    click middle mouse button to reset to 1.
uk: Це може бути ціле число, десяткове число або простий дріб.
    Нульові або порожні значення еквівалентні 1.
    Натисніть середню кнопку миші, щоб скинути значення в 1.

en: allow upscaling
uk: Дозволити збільшення

en: high quality resampling
uk: Високоякісна передискретизація

en: do high quality resampling during export
uk: Робити якісну передискретизацію під час експорту

en: store masks
uk: Зберігати маски

en: store masks as layers in exported images. only works for some formats.
uk: Зберігати маски як шари в експортованих зображеннях. Працює лише для деяких форматів.

en: image settings
uk: Налаштування зображення

en: output ICC profiles
uk: вихідні ICC профілі

en: • perceptual: smoothly moves out-of-gamut colors into gamut, preserving gradations,
    but distorts in-gamut colors in the process.
    note that perceptual is often a proprietary LUT that depends on the destination space.
    
    • relative colorimetric: keeps luminance while reducing as little as possible
    saturation until colors fit in gamut.
    
    • saturation: designed to present eye-catching business graphics
    by preserving the saturation. (not suited for photography).
    
    • absolute colorimetric: adapt white point of the image to the white point of the
    destination medium and do nothing else. mainly used when proofing colors.
    (not suited for photography).
uk: • перцепційний: плавно переміщує кольори поза охопленням в охоплення, зберігаючи градації,
    але в процесі спотворює кольори в охопленні.
    зверніть увагу, що перцепційний часто є пропрієтарною LUT, яка залежить від простору призначення.
    
    • відносний колориметричний: зберігає яскравість, зменшуючи якомога
    менше насиченості, поки кольори не впишуться в охоплення.
    
    • насиченість: призначений для представлення привабливої ділової графіки,
    зберігаючи насиченість. (не підходить для фотографії).
    
    • абсолютний колориметричний: адаптує точку білого із зображення до точки білого у матеріалі
    призначення і не робить більше нічого. в основному використовується при кольоропробах.
    (не підходить для фотографії).

en: style
uk: Стиль

en: temporary style to use while exporting
uk: Тимчасовий стиль для використання під час експорту

en: whether the style items are appended to the history or replacing the history
uk: Чи елементи стилю додаються до історії чи замінюють історію

en: replace history
uk: Замінити історію

en: append history
uk: Додати історію

[ctx: actionbutton]
en: export
uk: Експортувати

en: export with current settings
uk: Експортувати з поточними налаштуваннями

en: select tag
uk: Вибрати тег

en: _add
uk: Додати

en: _done
uk: Зроблено

en: list filter
uk: Фільтр списку

en: list of available tags. click 'add' button or double-click on tag to add the selected one
uk: Список доступних тегів. Натисніть кнопку 'додати' або двічі клікніть на тегу, щоб додати вибраний.

en: edit metadata exportation
uk: Редактор експорту метаданих

en: general settings
uk: Загальні налаштування

en: EXIF data
uk: Дані EXIF

en: export EXIF metadata
uk: Експортувати метадані EXIF

en: export darktable XMP metadata (from metadata editor module)
uk: Експортувати XMP метадані darktable (з модуля редактора метаданих)

en: only embedded
uk: Лише вбудовані

en: per default the interface sends some (limited) metadata beside the image to remote storage.
    to avoid this and let only image embedded darktable XMP metadata, check this flag.
    if remote storage doesn't understand darktable XMP metadata, you can use calculated metadata instead
uk: За замовчуванням інтерфейс надсилає деякі (обмежені) метадані поряд із зображенням у віддалене сховище.
    Щоб уникнути цього і дозволити лише вбудовані метадані darktable XMP, поставте цей прапорець.
    Якщо віддалене сховище не розуміє метадані darktable XMP, ви можете замість них використовувати обчислені метадані.

en: geo tags
uk: Геотеги

en: export geo tags
uk: Експортувати геотеги

en: export tags (to Xmp.dc.Subject)
uk: Експортувати теги (до Xmp.dc.Subject)

en: private tags
uk: Приватні теги

en: export private tags
uk: Експортувати приватні теги

en: synonyms
uk: Синоніми

en: export tags synonyms
uk: Експортувати синоніми тегів

en: omit hierarchy
uk: Опустити ієрархію

en: only the last part of the hierarchical tags is included. can be useful if categories are not used
uk: Включена лише остання частина ієрархічних тегів. Може бути корисним, якщо категорії не використовуються.

en: hierarchical tags
uk: Ієрархічні теги

en: export hierarchical tags (to Xmp.lr.Hierarchical Subject)
uk: Експортувати ієрархічні теги (до Xmp.lr.Hierarchical)

en: develop history
uk: Історія обробки

en: export darktable development data (recovery purpose in case of loss of database or XMP file)
uk: Експортувати дані про обробку в darktable (з метою її відновлення у разі втрати бази даних або файлу XMP)

en: per metadata settings
uk: Обробка окремих метаданих

en: redefined tag
uk: Перевизначений тег

en: formula
uk: Формула

en: list of calculated metadata
    click on '+' button to select and add new metadata
    if formula is empty, the corresponding metadata is removed from exported file,
    if formula is '=', the EXIF metadata is exported even if EXIF data are disabled
    otherwise the corresponding metadata is calculated and added to exported file
    click on formula cell to edit
    type '$(' to activate the completion and see the list of variables
uk: Список обчислених метаданих.
    Натисніть кнопку '+', щоб вибрати та додати нові метадані.
    Якщо формула порожня, відповідні метадані видаляються з експортованого файлу,
    якщо формула '=', метадані EXIF експортуються, навіть якщо EXIF дані вимкнено,
    інакше відповідні метадані обчислюються та додаються до експортованого файлу.
    Натисніть на клітинку формули для редагування.
    Введіть '$(', щоб активувати завершення та переглянути список змінних.

en: add an output metadata tag
uk: Додати тег вихідних метаданих

en: delete metadata tag
uk: Видалити тег метаданих

en: full path
uk: Повний шлях

en: group
uk: Групування

en: custom sort
uk: Власне

en: shuffle
uk: Перетасувати

en: collection filters
uk: Фільтри для колекцій

en: initial setting
uk: Початкове налаштування

en: imported: last 24h
uk: Імпортовано: останні 24 години

en: imported: last 30 days
uk: Імпортовано: останні 30 днів

en: taken: last 24h
uk: Знято: останні 24 години

en: taken: last 30 days
uk: Знято: останні 30 днів

en: click or click&#38;drag to select one or multiple values
uk: Простий клік або клік з перетягуванням вибирає одне або кількох значень

en: right-click opens a menu to select the available values
uk: Клік правою кнопкою миші відкриває меню для вибору доступних значень

en: you can't have more than %d rules
uk: Ви не можете мати більше %d правил

en: rule property
uk: Тип правила

en: rule property
    this can't be changed as the rule is pinned to the toolbar
uk: Тип правила
    Це не можна змінити, оскільки правило закріплено на панелі інструментів

[ctx: quickfilter]
en: filter
uk: Фільтр

en: this rule is pinned to the top toolbar
    click to un-pin
uk: Це правило закріплено на верхній панелі інструментів
    Клікніть для відкріплення

en: you can't disable the rule as it is pinned to the toolbar
uk: Ви не можете вимкнути це правило, оскільки воно закріплено на панелі інструментів

en: you can't remove the rule as it is pinned to the toolbar
uk: Ви не можете видалити це правило, оскільки воно закріплено на панелі інструментів

en: click to pin this rule to the top toolbar
uk: Натисніть для закріплення цього правила на верхній панелі інструментів

en: remove this collect rule
uk: Видалити це правило

en: this rule is enabled
uk: Це правило ввімкнено

en: this rule is disabled
uk: Це правило вимкнено

en: or
uk: або

en: and not
uk: і не

en: define how this rule should interact with the previous one
uk: Визначає, як це правило має взаємодіяти з попереднім

en: you can't add more rules.
uk: Ви не можете додавати більше правил.

en: shown filters
uk: Показані фільтри

en: new filter
uk: Додати новий фільтр

note: the actions part of the popover
en: actions
uk: Дії

en: reset quickfilters
uk: Скинути швидкі фільтри

en: sort order
uk: Порядок сортування

en: determine the sort order of shown images
uk: Визначає порядок сортування показаних зображень

en: sort direction
uk: Напрямок сортування

en: remove this sort order
uk: Видалити цей порядок сортування

en: you can't have more than %d sort orders
uk: Ви не можете мати більше %d порядків сортування

en: DESC
uk: НИЗХ

en: ASC
uk: ВИСХ

en: new rule
uk: Нове правило

en: append new rule to collect images
uk: Додає нове правило до колекції зображень

en: sort by
uk: Сортування

en: new sort
uk: Нове сортування

en: append new sort to order images
uk: Додає нове правило до порядку сортування зображень

en: revert to a previous set of sort orders
uk: Повернутися до попереднього набору порядків сортування

note: we change the tooltip of the reset button here, as we are sure the header is defined now
en: reset
    ctrl+click to remove pinned rules too
uk: Скинути
    Клік з утриманням Ctrl видалить також закріплені правила

en: color filter
uk: Фільтр по кольоровій позначці

en: filter by images color label
    click to toggle the color label selection
    ctrl+click to exclude the color label
    the gray button affects all color labels
uk: Фільтрувати за кольоровою позначкою зображень
    Клікніть, щоб перемкнути вибір кольорової позначки
    Клікніть з утриманням Ctrl для виключення кольорової позначки
    сіра кнопка впливає на всі кольорові позначки

note: create the filter combobox
en: rules
uk: правила

en: filter by images color label
    and (∩): images having all selected color labels
    or (∪): images with at least one of the selected color labels
uk: Фільтрувати за кольоровою позначкою зображень
    оператор "і" (∩): зображення, які мають усі вибрані кольорові позначки
    оператор "або" (∪): зображення з принаймні однією з вибраних кольорових позначок

en: enter filename to search.
    multiple values can be separated by ','
    
    right-click to get existing filenames
uk: Введіть ім'я файлу для пошуку.
    Кілька значень можна розділити символами ','
    
    Клікніть правою кнопкою миші, щоб отримати наявні імена файлів

en: extension
uk: розширення

en: enter extension to search with starting dot
    multiple values can be separated by ','
    handled keywords: 'RAW', 'NOT RAW', 'LDR', 'HDR'
    
    right-click to get existing extensions
uk: Введіть розширення файлів для пошуку з початковою крапкою
    Кілька значень можна розділити символами ','
    Обробляються ключові слова: 'RAW', 'NOT RAW', 'LDR', 'HDR'
    
    Клікніть правою кнопкою миші, щоб отримати наявні розширення

en: click to select filename
    ctrl+click to select multiple values
uk: Клік для вибору імені файлу
    Клік з утриманням Ctrl для вибору кількох значень

en: click to select extension
    ctrl+click to select multiple values
uk: Клік для вибору розширення файлу
    Клік з утриманням Ctrl для вибору кількох значень

note: the button to close the popup
en: ok
uk: OK

en: ungrouped images
uk: зображення без групи

en: select the type of grouped image to filter
uk: Виберіть тип групування зображення для фільтрації

note: predefined selections
en: all images
uk: Всі зображення

en: filter on history state
uk: Фільтр за станом історії

en: local copied state filter
uk: Фільтр за наявністю локальної копії

en: filter images based on their module order
uk: Фільтрувати зображення на основі порядку їх модулів обробки

en: comparator
uk: компаратор

en: filter by images rating
uk: Фільтр за рейтингом зображень

en: ratings
uk: Рейтинги

en: unstarred only
uk: Тільки без зірок

en: rejected only
uk: Тільки відхилені

en: all except rejected
uk: Всі, крім відхилених

en: not rated only
uk: Тільки без рейтингу

en: better
uk: покращити

en: worse
uk: погіршити

en: cap
uk: обмежити

en: rating filter
uk: Фільтр по рейтингу

en: portrait images
uk: Портретні зображення

en: square images
uk: Квадратні зображення

en: landscape images
uk: Ландшафтні зображення

en: filter by text from images metadata, camera brand/model, tags, file path and name
    `%' is the wildcard character
    by default start and end wildcards are auto-applied
    starting or ending with a double quote disables the corresponding wildcard
    is dimmed during the search execution
uk: Фільтрувати за текстом із метаданих, виробника/моделі камери, тегів зображень, шляху до файлу та імені
    `%' відповідає будь-якому тексту
    за замовчуванням шаблони `%' на початку та в кінці тексту застосовуються автоматично
    подвійні лапки на початку чи в кінці тексту вимикають автозастосування відповідного шаблону
    Фільтр затемнений під час виконання пошуку

en: apply offset and geo-location
uk: Застосувати зміщення та геокоординати

en: apply geo-location
uk: Застосувати геокоординати

en: apply offset and geo-location to matching images
    double operation: two ctrl-z to undo
uk: Застосувати зміщення та геокоординати до відповідних зображень
    Це подвійна операція: потрібно два Ctrl-z для скасування

en: apply geo-location to matching images
uk: Застосувати геокоординати до відповідних зображень

en: GPX file track segments
uk: Сегменти файлу GPX

en: start time
uk: Час початку

en: end time
uk: Кінцевий час

en: points
uk: Точки

en: images
uk: Зображення

en: open GPX file
uk: Відкрити файл GPX

en: preview
uk: Попередній перегляд

en: GPS data exchange format
uk: Формат обміну даними GPS

en: date/time
uk: Дата і час

en: enter the new date/time (YYYY:MM:DD hh:mm:ss[.sss])
    key in the new numbers or scroll over the cell
uk: Установіть нові дату і час (YYYY:MM:DD hh:mm:ss[.sss])
    введенням чисел з клавітури або прокручуванням
    коліщатка миші над полями вводу

en: original date/time
uk: Оригінальні дата і час

en: lock date/time offset value to apply it onto another selection
uk: Фіксувати значення зміщення дати та часу, щоб застосувати його до іншої вибірки

en: date/time offset
uk: Зміщення дати і часу

en: offset or difference ([-]dd hh:mm:ss[.sss])
uk: Зміщення чи різниця ([-]dd hh:mm:ss[.sss])

note: apply
en: apply offset
uk: Застосувати зміщення

en: apply offset to selected images
uk: Застосувати зміщення до вибраних зображень

en: apply date/time
uk: Застосувати дату і час

en: apply the same date/time to selected images
uk: Застосувати ті ж самі дату і час до вибраних зображень

en: start typing to show a list of permitted values and select your timezone.
    press enter to confirm, so that the asterisk * disappears
uk: Почніть вводити, щоб показати список дозволених значень, і виберіть свій часовий пояс.
    Натисніть Enter для підтвердження, щоб зірочка * біля поля вводу зникла.

note: gpx
en: apply GPX track file...
uk: Застосувати файл GPX...

en: parses a GPX file and updates location of selected images
uk: Аналізує файл GPX та оновлює геокоординати вибраних зображень

[ctx: section]
en: GPX file
uk: Файл GPX

en: select a GPX track file...
uk: Вибрати файл GPX...

en: list of track segments in the GPX file, for each segment:
    - the start date/time in local time (LT)
    - the number of track points
    - the number of matching images based on images date/time, offset and time zone
    - more detailed time information hovering the row
uk: Список сегментів треків у файлі GPX, для кожного сегмента:
    - дата/час початку за місцевим часом
    - кількість трекових точок
    - кількість відповідних зображень на основі дати/часу зображень, зміщення та часового поясу
    - більш детальна інформацію про час при наведенні миші на рядок

en: preview images
uk: Попередній перегляд зображень

en: show on map matching images
uk: Показувати відповідні зображення на мапі

en: select images
uk: Вибрати зображення

en: select matching images
uk: Вибрати відповідні зображення

en: number of matching images versus selected images
uk: Кількість відповідних зображень проти вибраних зображень

en: monochromatic
uk: Монохроматична

en: analogous
uk: Аналогова

en: analogous complementary
uk: Аналогова комплементарна

en: complementary
uk: Комплементарна

en: split complementary
uk: Спліт-комплементарна

en: dyad
uk: Діада

en: triad
uk: Тріада

en: tetrad
uk: Тетрада

en: vectorscope
uk: Вектороскоп

en: waveform
uk: Waveform

en: RGB parade
uk: RGB-парад

en: histogram
uk: Гістограма

en: scopes
uk: Гістограми

en: unsupported vectorscope profile selected, it will be replaced with linear Rec2020
uk: Вибрано непідтримуваний профіль вектороскопа, його буде замінено лінійним Rec2020

en: scroll to coarse-rotate
uk: Прокрутка для грубого обертання

en: ctrl+scroll to fine rotate
uk: Ctrl+прокрутка для точного обертання

en: shift+scroll to change width
uk: Shift+прокрутка для зміни ширини

en: alt+scroll to cycle
uk: Alt+прокрутка для перебору опцій

en: drag to change black point
uk: Перетягніть, щоб змінити точку чорного

en: double-click resets
uk: Подвійний клік для скидання

en: drag to change exposure
uk: Перетягніть, щоб змінити експозицію

en: set scale to linear
uk: Встановити лінійну шкалу

en: set scale to logarithmic
uk: Встановити логарифмічну шкалу

en: set scope to vertical
uk: Встановити гістограму вертикально

en: set scope to horizontal
uk: Встановити гістограму горизонтально

en: set view to AzBz
uk: Встановити тип перегляду на AzBz

en: set view to RYB
uk: Встановити тип перегляду на RYB

en: set view to u*v*
uk: Встановити тип перегляду на u*v*

en: cycle histogram modes
uk: Цикл по режимах гістограми

en: hide histogram
uk: Приховати гістограму

en: switch histogram view
uk: Перемикати режим гістограми

en: toggle blue channel
uk: Перемикає видимість каналу синього

en: toggle colors
uk: Перемикає кольори

en: toggle green channel
uk: Перемикає видимість каналу зеленого

en: toggle red channel
uk: Перемикає видимість каналу червоного

en: cycle vectorscope types
uk: Перебирати типи вектороскопа

en: color harmonies
uk: Гармонії кольорів

en: cycle color harmonies
uk: Перебирання гармоній кольорів

en: compress history stack
uk: Стиснути історію змін

en: create a minimal history stack which produces the same image
    ctrl+click to truncate history to the selected item
uk: Створити мінімальну історію змін, яка створює ідентичне зображення
    Ctrl-клік - обрізати історію до вибраного елемента

en: create a style from the current history stack
uk: Створити стиль з поточної історії змін

en: create style from history
uk: Створити стиль з історії

en: always-on module
uk: Постійно ввімкнений модуль

en: default enabled module
uk: Увімкнений за замовчуванням модуль

en: deprecated module
uk: Застарілий модуль

en: colorspace
uk: Колірний простір

en: mask mode
uk: Режим маски

en: blend mode
uk: Режим змішування

en: blend operation
uk: Операція змішування

en: blend fulcrum
uk: Опорна точка змішування

en: mask blur
uk: Розмиття маски

en: raster mask instance
uk: Екземпляр растрової маски

en: raster mask id
uk: Id растрової маски

en: invert mask
uk: Інвертувати маску

en: drawn mask polarity
uk: Полярність намальованої маски

en: a drawn mask was added
uk: Намальовану маску додано

en: the drawn mask was removed
uk: Намальовану маску було видалено

en: the drawn mask was changed
uk: Намальовану маску було змінено

en: parametric output mask:
uk: Параметрична маска виходу:

en: parametric input mask:
uk: Параметрична маска входу:

en: delete image's history?
uk: Видалити історію зображення?

en: do you really want to clear history of current image?
uk: Ви дійсно хочете очистити історію поточного зображення?

en: actions on selection
uk: Дії з вибраним

en: delete (trash)
uk: Видалити (в кошик)

en: physically delete from disk (using trash if possible)
uk: Фізично видалити з диску (використовуючи сміттєвий кошик, якщо це можливо)

en: physically delete from disk immediately
uk: Фізично видалити з диску відразу ж

en: remove
uk: Вилучити

en: remove images from the image library, without deleting
uk: Вилучити зображення з бібліотеки зображень, без фізичного видалення файлів

en: move...
uk: Перемістити...

en: move to other folder
uk: Перемістити в інший каталог

en: copy...
uk: Копіювати...

en: copy to other folder
uk: Скопіювати в інший каталог

en: create HDR
uk: Створити HDR

en: create a high dynamic range image from selected shots
uk: Створити HDR зображення з вибраних знімків

en: add a duplicate to the image library, including its history stack
uk: Додати дублікат до бібліотеки зображень, включно з історією змін

en: rotate selected images 90 degrees CCW
uk: Повернути вибрані зображення на 90 градусів проти годинникової стрілки

en: rotate selected images 90 degrees CW
uk: Повернути вибрані зображення на 90 градусів за годинниковою стрілкою

en: reset rotation
uk: Скинути обертання

en: reset rotation to EXIF data
uk: Скинути обертання до вказаного в EXIF

en: copy locally
uk: Локальна копія

en: copy the image locally
uk: Зробити локальну копію

en: resync local copy
uk: Синхронізувати

en: synchronize the image's XMP and remove the local copy
uk: Синхронізувати XMP зображення і видалити локальну копію

[ctx: selected images action]
en: group
uk: Згрупувати

en: add selected images to expanded group or create a new one
uk: Додати вибрані зображення в групу чи створити нову

en: ungroup
uk: Розгрупувати

en: remove selected images from the group
uk: Видалити вибрані зображення з групи

en: select ratings metadata
uk: Вибрати метадані з інформацією про рейтинги

en: colors
uk: Кольори

en: select colors metadata
uk: Вибрати метадані з інформацією про кольорові позначки

en: select tags metadata
uk: Вибрати метадані, що містять теги

en: select geo tags metadata
uk: Вибрати метадані, що містять геоінформацію

en: select darktable metadata (from metadata editor module)
uk: Вибрати метадані darktable (з модуля редактора метаданих)

en: set the selected image as source of metadata
uk: Встановити вибране зображення як джерело метаданих

en: paste selected metadata on selected images
uk: Вставити вибрані метадані у вибрані зображення

en: clear selected metadata on selected images
uk: Очистити вибрані метадані у вибраних зображеннях

en: how to handle existing metadata
uk: Як поводитися з наявними метаданими

en: merge
uk: Об'єднати

en: update image information to match changes to file
uk: Оновити інформацію про зображення відповідно до змін у файлі

en: set selection as monochrome images and activate monochrome workflow
uk: Позначити вибрані зображення як монохромні і активувати монохромний робочий процес

en: set selection as color images
uk: Позначити вибрані зображення як кольорові

en: duplicate virgin
uk: Зробити дублікат нередагованого зображення

en: device "%s" connected on port "%s".
uk: Пристрій "%s" приєднано до порту "%s".

en: copy & import from camera
uk: Копіювати й імпортувати з камери

en: tethered shoot
uk: Дистанційна зйомка

en: unmount camera
uk: Розмонтувати камеру

en: camera is locked by another application
    make sure it is no longer mounted
    or quit the locking application
uk: Камера заблокована іншою програмою.
    Переконайтеся, що вона більше не змонтована в операційній системі,
    або закрийте блокуючу програму.

en: tethering and importing is disabled for this camera
uk: Дистанційне керування та імпорт для цієї камери вимкнені

en: mount camera
uk: Змонтувати камеру

en: %d image out of %d selected | %d images out of %d selected
uk[0]: вибрано %d зображення з %d
uk[1]: вибрано %d зображення з %d
uk[2]: вибрано %d зображень з %d

en: you can't delete the selected place
uk: Ви не можете видалити вибране місце

en: choose the root of the folder tree below
uk: Виберіть корінь дерева папок нижче

en: places
uk: Місця

en: restore all default places you have removed by right-click
uk: Відновити всі місця за замовчуванням, які ви видалили, клікнувши правою кнопкою миші

en: add a custom place
    
    right-click on a place to remove it
uk: Додати власне місце
    
    Клікніть правою кнопкою миші на місці, щоб видалити його

en: you can add custom places using the plus icon
uk: Ви можете додати власні місця за допомогою значка з плюсом

en: select a folder to see the content
uk: Виберіть каталог, щоб переглянути його вміст

en: folders
uk: Каталоги

en: home
uk: Домівка

en: pictures
uk: Зображення

en: mark already imported pictures
uk: Позначає вже імпортовані зображення

en: modified
uk: Змінено

en: file 'modified date/time', may be different from 'Exif date/time'
uk: 'дата/час зміни файлу', може відрізнятись від 'дата/час із Exif'

en: show/hide thumbnails
uk: Показати/приховати мініатюри

en: naming rules
uk: Правила іменування

en: add to library
uk: Додати до бібліотеки

en: copy & import
uk: Копіювати й імпортувати

en: select new
uk: Вибрати нові

en: please wait while prefetching the list of images from camera...
uk: Зачекайте, поки попередньо отримується список зображень з камери...

en: invalid override date/time format
uk: Недійсний формат замінної дати чи часу

en: import base directory
uk: Базовий каталог імпорту

en: before copying images to the darktable base directory make sure it is defined as you prefer.
    further information can be found in the darktable manual.
    
    inspect darktable preferences -> import.
    check and possibly correct the 'base directory naming pattern'
uk: Перед копіюванням зображень до базового каталогу darktable переконайтеся, що його визначено так, як вам подобається.
    Додаткову інформацію можна знайти в посібнику користувача darktable.
    
    Перевірте налаштування darktable -> Імпорт.
    Перевірте та, можливо, виправте "Шаблон іменування базового каталогу"

en: _come back & check
uk: Повернутися й перевірити

en: _understood & done
uk: Зрозуміло

en: add to library...
uk: Додати до бібліотеки...

en: add existing images to the library
uk: Додати існуючі зображення до бібліотеки

en: copy & import...
uk: Копіювати й імпортувати...

en: copy and optionally rename images before adding them to the library
    patterns can be defined to rename the images and specify the destination folders
uk: Копіювати зображення з можливістю перейменування перед додаванням до бібліотеки.
    Каталог призначення та правило перейменування зображень задаються шаблонами.

note: collapsible section
en: parameters
uk: Параметри

en: v3.0 for RAW input (default)
uk: v3.0 для RAW (умовчання)

en: v3.0 for JPEG/non-RAW input
uk: v3.0 для JPEG/не-RAW

en: deleting preset for obsolete module
uk: Видалення пресету для застарілого модуля

en: manage presets...
uk: Керувати пресетами...

en: nothing to save
uk: Нічого зберігати

en: show module
uk: Показати модуль

en: utility module
uk: Сервісний модуль

en: live view
uk: Live view

en: toggle live view
uk: Перемкнути live view

note: TODO: see _zoom_live_view_clicked
en: zoom live view
uk: Live view в масштабі 100%

en: flip live view horizontally
uk: Віддзеркалити Live view за горизонталлю

en: move focus point in (big steps)
uk: Наблизити точку фокусування (великі кроки)

en: move focus point in (small steps)
uk: Наблизити точку фокусування (маленькі кроки)

note: TODO icon not centered
en: run autofocus
uk: Запустити автофокус

en: move focus point out (small steps)
uk: Віддалити точку фокусування (маленькі кроки)

note: TODO same here
en: move focus point out (big steps)
uk: Віддалити точку фокусування (великі кроки)

en: overlay
uk: Накладення

en: selected image
uk: Вибране зображення

en: overlay another image over the live view
uk: Накладає інше зображення поверх live view

en: enter image id of the overlay manually
uk: Вкажіть вручну id зображення для накладення

en: overlay mode
uk: Режим накладання

[ctx: blendmode]
en: xor
uk: XOR

[ctx: blendmode]
en: add
uk: Додавання

[ctx: blendmode]
en: saturate
uk: Насиченість

[ctx: blendmode]
en: color dodge
uk: Освітлення кольору

[ctx: blendmode]
en: color burn
uk: Випалювання кольору

[ctx: blendmode]
en: hard light
uk: Направлене світло

[ctx: blendmode]
en: soft light
uk: Розсіяне світло

[ctx: blendmode]
en: exclusion
uk: Виключення

[ctx: blendmode]
en: HSL hue
uk: HSL відтінок

[ctx: blendmode]
en: HSL saturation
uk: HSL насиченість

[ctx: blendmode]
en: HSL color
uk: HSL колір

[ctx: blendmode]
en: HSL luminosity
uk: HSL світність

en: mode of the overlay
uk: Режим накладання

en: split line
uk: Роздільна лінія

en: only draw part of the overlay
uk: Малювати лише частину накладки

en: find location
uk: Пошук на мапі

en: locations
uk: Місця

en: new sub-location
uk: Нове вкладене місце

en: new location
uk: Нове місце

en: location name '%s' already exists
uk: Місце з іменем '%s' вже існує

en: edit location
uk: Редагувати місце

en: delete location
uk: Видалити місце

en: update filmstrip
uk: Оновити стрічку знімків

en: go to collection (lighttable)
uk: Перейти до колекції (світлий стіл)

en: terminate edit (press enter or escape) before selecting another location
uk: Припинити редагування (натиснути клавішу Enter або Escape) перед вибором іншого місця

en: list of user locations,
    click to show or hide a location on the map:
     - wheel scroll inside the shape to resize it
     - <shift> or <ctrl> scroll to modify the width or the height
     - click inside the shape and drag it to change its position
     - ctrl+click to move an image from inside the location
    ctrl+click to edit a location name
     - a pipe '|' symbol breaks the name into several levels
     - to remove a group of locations clear its name
     - press enter to validate the new name, escape to cancel the edit
    right-click for other actions: delete location and go to collection
uk: Список місць користувачів,
    Натисніть, щоб показати або приховати місце на карті:
     - прокрутка всередині фігури - змінити її розмір
     - прокрутка з <Shift> або <Ctrl> - змінити ширину або висоту
     - клікніть всередині фігури та перетягніть її, щоб змінити її положення
     - Ctrl+клік, щоб перемістити зображення зсередини місця
    Ctrl+клік, щоб відредагувати назву місця
     - символ '|' розбиває назву на кілька рівнів
     - для видалення групи місць очистіть її назву
     - натисніть клавішу Enter, щоб перевірити нову назву, клавішу Escape, щоб скасувати редагування
    Клікніть правою кнопкою миші для інших дій: видалити місце і перейти до колекції

en: select the shape of the location's limits on the map, circle or rectangle
    or even polygon if available (select first a polygon place in 'find location' module)
uk: Виберіть форму меж місця на мапі, коло або прямокутник
    або навіть багатокутник, якщо він доступний (виберіть спочатку місце багатокутника в модулі "пошук на мапі")

en: add a new location on the center of the visible map
uk: Додати нове місце в центрі видимої частини мапи

en: show all
uk: Показувати всі

en: show all locations which are on the visible map
uk: Показувати всі місця на видимій частині мапи

en: map settings
uk: Налаштування мапи

en: map source
uk: Джерело мапи

en: select the source of the map. some entries might not work
uk: Вибрати джерело картографічних даних. Деякі джерела можуть бути недоступними.

en: feather
uk: Розтушовка

en: group #%d
uk: Група #%d

en: duplicate this shape
uk: Зробити дублікат цієї фігури

en: delete this shape
uk: Видалити цю фігуру

en: delete group
uk: Видалити групу

en: remove from group
uk: Видалити з групи

en: group the forms
uk: Групувати фігури

en: use inverted shape
uk: Інверсія фігури

en: mode: union
uk: Режим: об'єднання

en: mode: intersection
uk: Режим: перетин

en: mode: difference
uk: Режим: різниця

en: mode: sum
uk: Режим: сума

en: mode: exclusion
uk: Режим: виключення

en: cleanup unused shapes
uk: Прибрати невикористані фігури

en: created shapes
uk: Створені фігури

en: properties
uk: Параметри

en: no shapes selected
uk: Не вибрано жодної фігури

en: pressure
uk: Натискання

en: smoothing
uk: Згладжування

en: metadata editor
uk: Редактор метаданих

en: metadata settings
uk: Налаштування метаданих

en: _default
uk: Замовчування

en: visible
uk: Видимі

en: tick if the corresponding metadata is of interest for you
    it will be visible from metadata editor, collection and import module
    it will be also exported
uk: Позначте, якщо відповідні метадані цікавлять вас.
    Вони будуть видимі з редактора метаданих, колекцій і модуля імпорту.
    Вони також будуть експортуватися.

en: private
uk: Приватно

en: tick if you want to keep this information private (not exported with images)
uk: Поставте галочку, якщо хочете залишити цю інформацію приватною (не експортувати із зображеннями)

en: metadata text
    ctrl+enter inserts a new line (caution, may not be compatible with standard metadata)
    if <leave unchanged> selected images have different metadata
    in that case, right-click gives the possibility to choose one of them
    escape to exit the popup window
uk: Текст метаданих.
    Ctrl+Enter вставляє новий рядок (обережно, це, можливо, несумісно зі стандартними метаданими).
    <залишити незмінним> - вибрані зображення мають різні метадані.
    У такому випадку клік правою кнопкою дає можливість вибрати щось із них.
    Натисніть клавішу Escape, щоб вийти зі спливного вікна

en: write metadata for selected images
uk: Записати метадані для вибраних зображень

en: cancel
uk: Скасувати

en: ignore changed metadata
uk: Ігнорувати змінені метадані

en: all rights reserved
uk: Всі права зберігаються

note: internal
en: filmroll
uk: Плівка

en: group id
uk: Id групи

en: version
uk: Версія

en: import timestamp
uk: Час імпорту

en: change timestamp
uk: Час зміни

en: export timestamp
uk: Час експорту

en: print timestamp
uk: Час друку

en: flags
uk: Прапорці

en: 35mm equiv focal length
uk: 35мм фокусна відстань

en: focus distance
uk: Дистанція фокусування

en: datetime
uk: Дата і час

en: export width
uk: Ширина експорту

en: export height
uk: Висота експорту

en: longitude
uk: Довгота

en: elevation
uk: Висота

en: categories
uk: Категорії

en: image information
uk: Інформація про зображення

en: unused/deprecated
uk: Не використовується/застарілий

en: marked for deletion
uk: Позначено для видалення

en: auto-applying presets applied
uk: Застосовано пресети автоматичного застосування

en: has .txt
uk: Має .txt

en: has .wav
uk: Має .wav

en: image has %d star | image has %d stars
uk[0]: Зображення має %d зірку
uk[1]: Зображення має %d зірки
uk[2]: Зображення має %d зірок

en: loader: %s
uk: Завантажувач: %s

en: <various values>
uk: <різні значення>

en: double-click to jump to film roll
    %s
uk: Подвійний клік для переходу до плівки
    %s

en: %.1f mm
uk: %.1f мм

en: infinity
uk: нескінченність

en: %.2f m
uk: %.2f м

en: drag and drop one row at a time until you get the desired order
    untick to hide metadata which are not of interest for you
    if different settings are needed, use presets
uk: Перетягуйте по одному рядку, поки не отримаєте бажаний порядок.
    Зніміть позначку, щоб приховати метадані, які вас не цікавлять.
    Якщо потрібні різні налаштування, використовуйте пресети.

en: jump to film roll
uk: Перейти до плівки

en: recently used collections
uk: Недавно використані колекції

en:  and
uk:  і

en:  or
uk:  або

note: case DT_LIB_COLLECT_MODE_AND_NOT:
en:  but not
uk:  але не

en: recent collections settings
uk: Налаштування недавно використаних колекцій

en: workflow: scene-referred
uk: Робочий процес: на основі сцен

en: modules: deprecated
uk: Модулі: застарілі

en: last modified layout
uk: Остання змінена розкладка

en: modulegroups
uk: Групи модулів

note: FIXME don't check here if on/off is enabled, because it depends on image (reload_defaults) respond later to image changed signal
en: on-off
uk: вкл.-викл.

en: this quick access widget is disabled as there are multiple instances of this module present. Please use the full module to access this widget...
uk: Цей віджет швидкого доступу вимкнено, оскільки для цього модуля існує кілька екземплярів. Використовуйте повний модуль для доступу до цього віджета...

en: (some features may only be available in the full module interface)
uk: (деякі функції можуть бути доступні лише в інтерфейсі повного модуля)

en: go to the full version of the %s module
uk: Перейти до повної версії модуля %s

[ctx: modulegroup]
en: base
uk: Базові

[ctx: modulegroup]
en: tone
uk: Тонування

[ctx: modulegroup]
en: color
uk: Колір

[ctx: modulegroup]
en: correct
uk: Корекція

[ctx: modulegroup]
en: effect
uk: Ефект

en: modules: all
uk: Модулі: всі

[ctx: modulegroup]
en: grading
uk: Кольорокорекція

[ctx: modulegroup]
en: effects
uk: Ефекти

en: workflow: beginner
uk: Робочий процес: початківець

en: workflow: display-referred
uk: Робочий процес: на основі відображення

en: search only
uk: Лише пошук

[ctx: modulegroup]
en: deprecated
uk: Застарілі

en: previous config
uk: Попередня конфігурація

en: previous layout
uk: Попередня розкладка модулів

en: previous config with new layout
uk: Попередня конфігурація з новою розкладкою

en: remove this widget
uk: Видалити цей віджет

en: remove this module
uk: Видалити цей модуль

note: does it belong to recommended modules ?
en: base
uk: Базові

en: tone
uk: Тонові

en: technical
uk: Технічні

en: grading
uk: Грейдинг

en: add this module
uk: Додати цей модуль

note: show the submenu with all the modules
en: all available modules
uk: Всі доступні модулі

en: add module
uk: Додати модуль

en: remove module
uk: Видалити модуль

en: header needed for other widgets
uk: Заголовок потрібен для інших віджетів

en: add this widget
uk: Додати цей віджет

en: currently invisible
uk: Наразі невидимий

en: add widget
uk: Додати віджет

en: remove widget
uk: Видалити віджет

en: show all history modules
uk: Показувати всі модулі зі стеку історії

en: show modules that are present in the history stack, regardless of whether or not they are currently enabled
uk: Показувати модулі, які присутні в стеку історії, незалежно від того, чи ввімкнено їх зараз

en: the following modules are deprecated because they have internal design mistakes that can't be corrected and alternative modules that correct them.
    they will be removed for new edits in the next release.
uk: Наступні модулі застаріли, оскільки вони мають помилки проектування, які неможливо виправити, та альтернативні модулі, які їх виправляють.
    Застарілі модулі будуть недоступні для нових редагувань у наступному випуску.

en: quick access panel
uk: Панель швидкого доступу

en: show only active modules
uk: Показувати лише активні модулі

en: active modules
uk: Активні модулі

en: presets
    ctrl+click to manage
uk: Пресети
    Ctrl+клік – керувати

en: search modules
uk: Пошук модулів

en: search modules by name or tag
uk: Пошук модуля по імені чи тегу

en: clear text
uk: Очистити текст

en: basic icon
uk: Базові

en: active icon
uk: Активні

en: color icon
uk: Корекція кольорів

en: correct icon
uk: Коригування

en: effect icon
uk: Ефекти

en: favorites icon
uk: Улюблені

en: tone icon
uk: Тонокорекція

en: grading icon
uk: Грейдинг

en: technical icon
uk: Технічні

en: quick access panel widgets
uk: Віджети панелі швидкого доступу

en: quick access
uk: Швидкий доступ

en: add widget to the quick access panel
uk: Додати віджет до панелі швидкого доступу

en: group icon
uk: Значок групи

en: group name
uk: Ім'я групи

en: remove group
uk: Видалити групу

en: move group to the left
uk: Перемістити групу вліво

en: add module to the group
uk: Додати модуль до групи

en: move group to the right
uk: Перемістити групу вправо

en: rename preset
uk: Перейменувати пресет

en: _rename
uk: Перейменувати

en: new preset name:
uk: Ім'я нового пресету:

en: a preset with this name already exists!
uk: Пресет із цим іменем вже існує!

en: preset:
uk: Пресет:

en: remove the preset
uk: Видалити пресет

en: duplicate the preset
uk: Зробити копію цього пресету

en: rename the preset
uk: Перейменувати цей пресет

en: create a new empty preset
uk: Створити новий порожній пресет

en: show search line
uk: Показувати рядок пошуку

en: show quick access panel
uk: Показати панель швидкого доступу

en: show all history modules in active group
uk: Показувати всі модулі зі стеку історії в групі активних

en: auto-apply this preset
uk: Автозастосувати цей пресет

en: module groups
uk: Групи модулів

en: this is a built-in read-only preset. duplicate it if you want to make changes
uk: Це вбудований незмінний пресет. Зробіть його дублікат, якщо хочете внести зміни.

en: navigation
uk: Навігація

[ctx: navigationbox]
en: fill
uk: Заповнення

en: small
uk: Дрібно

en: navigation
    click or drag to position zoomed area in center view
uk: Навігація
    Клікніть або перетягніть, щоб розмістити збільшену область у центральній панелі

en: hide navigation thumbnail
uk: Перемкнути мініатюру навігації

en: image zoom level
uk: Масштаб зображення

en: print settings
uk: Налаштування друку

note: FIXME: ellipsize title/printer as the export completed message is ellipsized
en: processing `%s' for `%s'
uk: Обробка `%s' для `%s'

en: cannot open printer profile `%s'
uk: Не вдається відкрити профіль принтера `%s'

en: error getting output profile for image %d
uk: Помилка отримання вихідного профілю для зображення %d

en: cannot apply printer profile `%s'
uk: Не вдається застосувати профіль принтера `%s'

en: failed to create temporary PDF for printing
uk: Не вдалося створити тимчасовий PDF для друку

en: maximum image per page reached
uk: Досягнуто максимального значення кількості зображень на сторінку

en: cannot print until a picture is selected
uk: Неможливо друкувати, поки не вибрано зображення

en: cannot print until a printer is selected
uk: Неможливо друкувати, поки не вибрано принтер

en: cannot print until a paper is selected
uk: Неможливо друкувати, поки не вибрано папір

note: in this case no need to release from cache what we couldn't get
en: cannot get image %d for printing
uk: Не вдається отримати зображення %d для друку

[ctx: section]
en: printer
uk: Принтер

en: printer
uk: Принтер

en: media
uk: Носій

en: color management in printer driver
uk: Управління кольором у драйвері принтера

en: printer ICC profiles
uk: ICC профілі принтера

en: black point compensation
uk: Компенсація точки чорного

en: activate black point compensation when applying the printer profile
uk: Активувати компенсацію точки чорного при застосуванні профілю принтера

[ctx: section]
note: //////////////////////// PAGE SETTINGS
en: page
uk: Сторінка

en: measurement units
uk: Одиниці вимірювання

en: image width/height
uk: Ширина/висота зображення

en: scale factor
uk: Масштабний коефіцієнт

en: image scale factor from native printer DPI:
     < 1 means that it is downscaled (best quality)
     > 1 means that the image is upscaled
     a too large value may result in poor print quality
uk: Коефіцієнт масштабування зображення відносно власного DPI принтера:
     < 1 означає, що воно зменшується (найкраща якість)
     > 1 означає, що зображення збільшується
    Занадто велике значення може призвести до погіршення якості друку.

note: d->b_top  = gtk_spin_button_new_with_range(0, 10000, 1);
en: top margin
uk: Верхнє поле

note: d->b_left  = gtk_spin_button_new_with_range(0, 10000, 1);
en: left margin
uk: Ліве поле

en: lock
uk: Блок

en: change all margins uniformly
uk: Змінювати всі поля рівномірно

note: d->b_right  = gtk_spin_button_new_with_range(0, 10000, 1);
en: right margin
uk: Праве поле

note: d->b_bottom  = gtk_spin_button_new_with_range(0, 10000, 1);
en: bottom margin
uk: Нижнє поле

en: display grid
uk: Показати сітку

en: snap to grid
uk: Прив'язати до сітки

en: borderless mode required
uk: Потрібен режим без полів

en: indicates that the borderless mode should be activated
    in the printer driver because the selected margins are
    below the printer hardware margins
uk: Вказує на те, що потрібно активувати режим без полів
    у драйвері принтера, оскільки вибрані значення полів є
    меншими за значення апаратних полів принтера

[ctx: section]
note: pack image dimension hbox here
en: image layout
uk: Розкладка зображень

en: new image area
uk: Нова область зображення

en: add a new image area on the page
    click and drag on the page to place the area
    drag and drop image from film strip on it
uk: Додати нову область зображення на сторінку
    Клікніть і перетягніть на сторінці, щоб розмістити область
    Перетягніть на неї зображення зі стрічки знімків

en: delete image area
uk: Видалити область

en: delete the currently selected image area
uk: Видалити вибрану область зображення

en: clear layout
uk: Очистити розкладку

en: remove all image areas from the page
uk: Видалити всі області зображення зі сторінки

note: d->b_x = gtk_spin_button_new_with_range(0, 1000, 1);
en: image area x origin (in current unit)
uk: Координата 'x' початку області зображення (у поточній одиниці виміру)

note: d->b_y = gtk_spin_button_new_with_range(0, 1000, 1);
en: image area y origin (in current unit)
uk: Координата 'y' початку області зображення (у поточній одиниці виміру)

note: d->b_width = gtk_spin_button_new_with_range(0, 1000, 1);
en: image area width (in current unit)
uk: Ширина області зображення (у поточній одиниці виміру)

note: d->b_height = gtk_spin_button_new_with_range(0, 1000, 1);
en: image area height (in current unit)
uk: Висота області зображення (у поточній одиниці виміру)

[ctx: section]
note: //////////////////////// PRINT SETTINGS
en: print settings
uk: Налаштування друку

en: temporary style to use while printing
uk: Тимчасовий стиль для використання під час друку

en: print with current settings
uk: Друкувати з поточними налаштуваннями

en: select all images in current collection
uk: Вибрати всі зображення в поточній колекції

en: clear selection
uk: Скасувати вибір

en: select unselected images
    in current collection
uk: Вибрати невибрані зображення
    (інвертувати вибір) в поточній колекції

en: select all images which are in the same
    film roll as the selected images
uk: Вибрати всі зображення з плівки, до
    якої належать вибрані зображення

en: select untouched images in
    current collection
uk: Вибрати необроблені зображення
    з поточної колекції

en: session
uk: Сеанс

en: jobcode
uk: Код завдання

en: create
uk: Створити

en: snapshots
uk: Миттєві знімки

en: snapshots for removed image have been deleted
uk: Миттєві знімки для видаленого зображення видалено

en: this snapshot was taken from
uk: Цей миттєвий знімок зроблено з

en: take snapshot
uk: Зробити миттєвий знімок

en: take snapshot to compare with another image or the same image at another stage of development
uk: Зробити миттєвий знімок, щоб порівняти з іншим зображенням або тим самим зображенням на іншій стадії обробки

en: toggle last snapshot
uk: Перемкнути останній моментальний знімок

en: remove style? | remove styles?
uk[0]: Видалення стилів
uk[1]: Видалення стилів
uk[2]: Видалення стилів

en: do you really want to remove %d style? | do you really want to remove %d styles?
uk[0]: Ви дійсно хочете видалити %d стиль?
uk[1]: Ви дійсно хочете видалити %d стилі?
uk[2]: Ви дійсно хочете видалити %d стилів?

en: _overwrite
uk: Перезаписати

en: style `%s' already exists.
    do you want to overwrite existing style?
uk: Стиль `%s' вже існує.
    Ви хочете переписати існуючий стиль?

en: apply this option to all existing styles
uk: Застосувати цю опцію до всіх наявних стилів

en: style %s was successfully exported
uk: Стиль %s було успішно експортовано

en: select style
uk: Вибрати стиль

en: darktable style files
uk: Файли стилів darktable

en: available styles,
    double-click to apply
uk: Доступні стилі,
    Двічі клікніть, щоб застосувати

en: filter style names
uk: Фільтр по іменах стилів

en: create duplicate
uk: Створити дублікат

en: creates a duplicate of the image before applying style
uk: Створює дублікат зображення перед застосуванням стилю

en: create...
uk: Створити...

en: create styles from history stack of selected images
uk: Створити стилі з історії змін вибраних зображень

en: edit...
uk: Редагувати...

en: edit the selected styles in list above
uk: Редагувати вибрані стилі у списку вище

en: removes the selected styles in list above
uk: Видаляє вибрані стилі у списку вище

en: import styles from a style files
uk: Імпортувати стилі з стильових файлів

en: export the selected styles into a style files
uk: Експортувати вибрані стилі у файли стилів

en: apply the selected styles in list above to selected images
uk: Застосувати вибрані стилі у списку вище до вибраних зображень

en: tagging
uk: Теги

en: attach tag to all
uk: Прикріпити тег до всіх

en: detach tag
uk: Від'єднати тег

en: delete tag?
uk: Видалити тег?

en: selected: %s
uk: Вибрано: %s

en: do you really want to delete the tag `%s'?
    %d image is assigned this tag! | do you really want to delete the tag `%s'?
    %d images are assigned this tag!
uk[0]: Ви дійсно хочете видалити тег `%s'?
    Цей тег присвоєно %d зображенню!
uk[1]: Ви дійсно хочете видалити тег `%s'?
    Цей тег присвоєно %d зображенням!
uk[2]: Ви дійсно хочете видалити тег `%s'?
    Цей тег присвоєно %d зображенням!

en: tag %s removed
uk: Тег %s видалено

en: delete node?
uk: Видалити вузол?

en: <u>%d</u> tag will be deleted | <u>%d</u> tags will be deleted
uk[0]: <u>%d</u> тег буде видалено
uk[1]: <u>%d</u> теги буде видалено
uk[2]: <u>%d</u> тегів буде видалено

en: <u>%d</u> image will be updated | <u>%d</u> images will be updated
uk[0]: <u>%d</u> зображення буде оновлено
uk[1]: <u>%d</u> зображення буде оновлено
uk[2]: <u>%d</u> зображень буде оновлено

en: %d tags removed
uk: Видалено тегів: %d

en: create tag
uk: Створити тег

en: name:
uk: Ім'я:

en: add to: "%s"
uk: Додати до: "%s"

en: category
uk: Категорія

en: synonyms:
uk: Синоніми:

en: empty tag is not allowed, aborting
uk: Порожній тег заборонено, переривання

en: tag name already exists. aborting.
uk: Ім'я тегу вже існує. Переривання.

en: <u>%d</u> tag will be updated | <u>%d</u> tags will be updated
uk[0]: <u>%d</u> тег буде оновлено
uk[1]: <u>%d</u> теги буде оновлено
uk[2]: <u>%d</u> тегів буде оновлено

en: '|' character is not allowed for renaming tag.
    to modify the hierarchy use rename path instead. Aborting.
uk: Символ '|' заборонений при перейменуванні тегів.
    Щоб змінити ієрархію, використовуйте замість цього перейменування шляху. Переривання.

en: at least one new tag name (%s) already exists, aborting
uk: Принаймні одне нове ім'я тегу (%s) уже існує, переривання

en: change path
uk: Змінити шлях

en: '|' misplaced, empty tag is not allowed, aborting
uk: Символ '|' неправильно розміщений, порожній тег заборонено, переривання

en: tag %s created
uk: Тег %s створено

en: attach tag
uk: Прикріпити тег

en: create tag...
uk: Створити тег...

en: delete tag
uk: Видалити тег

en: delete node
uk: Видалити вузол

en: change path...
uk: Змінити шлях...

en: set as a tag
uk: Встановити як тег

en: copy to entry
uk: Копіювати в поле вводу

en: go to tag collection
uk: Перейти до колекції тегів

en: go back to work
uk: Повернутись до роботи

en: (private)
uk: (приватно)

en: select a keyword file
uk: Вибір файлу ключових слів

en: error importing tags
uk: Помилка при імпорті тегів

en: %zd tags imported
uk: Імпортовано тегів: %zd

en: select file to export to
uk: Виберіть файл для експорту

en: error exporting tags
uk: Помилка при експорті тегів

en: %zd tags exported
uk: Експортовано тегів: %zd

en: attached tags
    press Delete or double-click to detach
    right-click for other actions on attached tag,
    Tab to give the focus to entry
uk: Прикріплені теги
    Подвійний клік або натискання Delete - від'єднати
    Права кнопка миші - інші дії з прикріпленим тегом
    Натисніть Tab, щоб встановити фокус на введення

en: attach
uk: Прикріпити

en: attach tag to all selected images
uk: Прикріпити тег до всіх вибраних зображень

en: detach
uk: Від'єднати

en: detach tag from all selected images
uk: Від'єднати тег від усіх вибраних зображень

en: toggle list with / without hierarchy
uk: Перемкнути відображення ієрархії тегів

en: hide
uk: Приховати

en: toggle sort by name or by count
uk: Перемкнути між сортуванням за іменем та по кількості

en: sort
uk: Сортування

en: toggle show or not darktable tags
uk: Перемкнути відображення тегів darktable

en: dttags
uk: Показ тегів darktable

en: enter tag name
    press Enter to create a new tag and attach it on selected images
    press Tab or Down key to go to the first matching tag
    press shift+Tab to select the first attached user tag
uk: Введіть ім'я тегу
    Натисніть Enter, щоб створити новий тег і прикріпити його до вибраних зображень
    Натисніть клавішу Tab або Down, щоб перейти до першого відповідного тегу
    Натисніть shift+Tab, щоб вибрати перший прикріплений тег користувача

en: clear entry
uk: Очистити поле

en: tag dictionary,
    Enter or double-click to attach selected tag on selected images
    shift+Enter idem plus gives the focus to entry
    shift+click to fully expand the selected tag
    right-click for other actions on selected tag
    shift+Tab to give the focus to entry
uk: Словник тегів,
    Enter або подвійний клік прикріпить вибраний тег до вибраних зображень,
    те саме для shift+Enter, але додатково фокус встановлюється в поле вводу.
    Клікніть з утриманням shift, щоб повністю розгорнути вибраний тегю
    Клікніть правою кнопкою миші для інших дій з вибраним тегом.
    Натисніть shift+Tab, щоб встановити фокус на введення.

en: create a new tag with the
    name you entered
uk: Створити новий тег
    із введеним ім'ям

en: import tags from a Lightroom keyword file
uk: Імпортувати теги з файлу ключових слів Lightroom

en: export all tags to a Lightroom keyword file
uk: Експортувати всі теги у файл ключових слів Lightroom

en: toggle list / tree view
uk: Перемкнути режим показу тегів між
    звичайним списком та ієрархічним деревом

en: tree
uk: Дерево

en: toggle list with / without suggestion
uk: Перемкнути пропозиції до тегів

en: suggestion
uk: Пропозиції до тегів

en: redo last tag
uk: Повторити останній тег

en: tag shortcut is not active with tag tree view. please switch to list view
uk: Прискорювач неактивний при перегляді тегів у вигляді дерева. Будь ласка, перейдіть до перегляду у вигляді списку.

en: tagging settings
uk: Налаштування тегів

en: battery indicator
uk: Індикатор батареї

en: colorlabels
uk: Кольорові позначки

en: toggle color label of selected images
uk: Перемкнути кольорову позначку вибраних зображень

en: filmstrip
uk: Стрічка знімків

en: filter
uk: Фільтр

en: filter preferences
uk: Налаштування фільтрів

en: gamepad
uk: Геймпад

en: button a
uk: Кнопка A

en: button b
uk: Кнопка B

en: button x
uk: Кнопка X

en: button y
uk: Кнопка Y

en: button back
uk: Кнопка Назад

en: button guide
uk: Кнопка Guide

en: button start
uk: Кнопка Пуск

en: left stick
uk: Лівий джойстик

en: right stick
uk: Правий джойстик

en: left shoulder
uk: Ліве плече

en: right shoulder
uk: Праве плече

en: dpad up
uk: dpad вверх

en: dpad down
uk: dpad вниз

en: dpad left
uk: dpad вліво

en: dpad right
uk: dpad вправо

en: button misc1
uk: Кнопка misc1

en: paddle1
uk: Падл 1

en: paddle2
uk: Падл 2

en: paddle3
uk: Падл 3

en: paddle4
uk: Падл 4

en: touchpad
uk: Тачпад

en: left trigger
uk: Лівий курок

en: right trigger
uk: Правий курок

en: invalid gamepad button
uk: Недійсна кнопка геймпада

en: left x
uk: Вліво X

en: left y
uk: Вліво Y

en: right x
uk: Вправо X

en: right y
uk: Вправо Y

en: left diagonal
uk: Вліво діагональ

en: left skew
uk: Вліво нахил

en: right diagonal
uk: Вправо діагональ

en: right skew
uk: Вправо нахил

note: diagonals
en: invalid gamepad axis
uk: Недійсна вісь геймпада

note: we write the label with the size category
en: thumbnails overlays for size
uk: Інформація на мініатюрах для розміру

en: duration before the block overlay is hidden after each mouse movement on the image
    set -1 to never hide the overlay
uk: Тривалість показу інформації після кожного руху миші на зображенні.
    Встановіть -1, щоб ніколи не приховувати інформацію.

en: timeout only available for block overlay
uk: Таймаут доступний лише для інформаційного блоку

en: culling overlays
uk: Інформація в режимі вибракування

en: preview overlays
uk: Інформація в режимі попереднього перегляду

en: overlays not available here...
uk: Інформація поверх зображення недоступна в цьому режимі...

en: expand grouped images
uk: Розгорнути згруповані зображення

en: collapse grouped images
uk: Згорнути згруповані зображення

en: thumbnail overlays options
uk: Опції інформації на мініатюрах

en: click to change the type of overlays shown on thumbnails
uk: Натисніть, щоб змінити показ інформації поверх мініатюр

en: overlay mode for size
uk: Режим відображення для розміру

en: thumbnail overlays
uk: Інформація на мініатюрах

en: no overlays
uk: Не показувати інформацію

en: overlays on mouse hover
uk: Інформація при наведенні миші

en: extended overlays on mouse hover
uk: Розширена інформація при наведенні миші

en: permanent overlays
uk: Постійна інформація

en: permanent extended overlays
uk: Постійна розширена інформація

en: permanent overlays extended on mouse hover
uk: Постійна інформація, що розширюється при наведенні миші

en: overlays block on mouse hover
uk: Тимчасовий блок інформації при наведенні миші

en: during (s)
uk: Секунд:

en: show tooltip
uk: Показати контекстну підказку

en: help
uk: Довідка

en: enable this, then click on a control element to see its online help
uk: Увімкніть це, а потім клікніть на елемент управління, щоб побачити його онлайн-довідку

en: define shortcuts
    ctrl+click to switch off overwrite confirmations
    
    hover over a widget and press keys with mouse click and scroll or move combinations
    repeat same combination again to delete mapping
    click on a widget, module or screen area to open the dialog for further configuration
uk: Визначити прискорювачі
    Клікніть з утриманням Ctrl, щоб вимкнути підтвердження перезапису
    
    Наведіть курсор на віджет і натисніть клавіші в комбінації з кліками миші чи прокручуванням чи переміщенням
    Повторіть ту саму комбінацію ще раз, щоб видалити її відображення
    Клікніть віджет, модуль або область екрана, щоб відкрити діалогове вікно для подальшого налаштування

en: show global preferences
uk: Показати глобальні налаштування

en: hinter
uk: Підказувальник

en: %s in current collection
uk: %s в поточній колекції

en: image infos
uk: Дані про зображення

en: click to exit from full preview layout.
uk: Натисніть, щоб вийти з розкладки повновіконного перегляду.

en: click to enter full preview layout.
uk: Натисніть, щоб перейти до розкладки повновіконного перегляду

en: click to enter culling layout in fixed mode.
uk: Натисніть, щоб перейти до розкладки вибракування у фіксованому режимі.

en: click to exit culling layout.
uk: Натисніть, щоб вийти з розкладки вибракування.

en: click to enter culling layout in dynamic mode.
uk: Натисніть, щоб перейти до розкладки вибракування в динамічному режимі.

en: toggle filemanager layout
uk: Перемкнути розкладку файлового менеджера

en: click to enter filemanager layout.
uk: Натисніть, щоб перейти до розкладки файлового менеджера.

en: toggle zoomable lighttable layout
uk: Перемкнути розкладку масштабованого світлого стола

en: click to enter zoomable lighttable layout.
uk: Натисніть, щоб перейти до розкладки масштабованого світлого стола

en: toggle culling mode
uk: Перемкнути режим вибракування

en: toggle culling dynamic mode
uk: Перемкнути динамічний режим вибракування

en: toggle culling zoom mode
uk: Перемкнути режими розкладки вибракування

en: exit current layout
uk: Вийти з поточної розкладки

en: midi
uk: MIDI

en: using absolute encoding; reinitialise to switch to relative
uk: Використання абсолютного кодування; повторно ініціалізуйте, щоб перейти до відносного

en: %d more identical (down) moves before switching to relative encoding
uk: ще %d ідентичних рухів (униз) перед переходом на відносне кодування

en: switching encoding to relative (down = %d)
uk: Перемикання кодування на відносне (вниз = %d)

en: %s opened as midi%d
uk: %s відкрито як midi%d

en: module toolbox
uk: Набір інструментів модуля

note: connect callbacks
en: set star rating for selected images
uk: Встановити зірковий рейтинг для вибраних зображень

en: timeline
uk: Шкала часу

en: start selection
uk: Розпочати вибір

en: stop selection
uk: Зупинити вибір

en: view toolbox
uk: Набір інструментів

en: viewswitcher
uk: Перемикач режимів

en: double-click to reset to `%s'
uk: Подвійний клік для скидання до `%s'

en: select file
uk: Вибрати файл

en: double-click to reset to `%d'
uk: Подвійний клік для скидання до `%d'

en: double-click to reset to `%f'
uk: Подвійний клік для скидання до `%f'

en: Lua options
uk: Опції Lua

en: darktable could not load `%s', switching to lighttable now.
    
    please check that the camera model that produced the image is supported in darktable
    (list of supported cameras is at https://www.darktable.org/resources/camera-support/).
    if you are sure that the camera model is supported, please consider opening an issue
    at https://github.com/darktable-org/darktable
uk: Не вдалося завантажити `%s', переходимо до режиму світлого стола.
    
    Будь ласка, переконайтесь, що модель камери, яка створила зображення, підтримується в darktable
    (список підтримуваних камер знаходиться на https://www.darktable.org/resources/camera-support/).
    Якщо ви впевнені, що модель камери підтримується, розгляньте можливість повідомити про проблему
    на https://github.com/darktable-org/darktable.

[ctx: darkroom]
en: loading `%s' ...
uk: Завантажується `%s' ...

en: gamut check
uk: Перевірка охоплення

en: soft proof
uk: Екранна кольоропроба

note: fail :(
en: no image to open!
uk: Немає зображення для відкриття!

en: no user-defined presets for favorite modules were found
uk: Не знайдено визначених користувачем пресетів для улюблених модулів

en: no styles have been created yet
uk: Ще не створено стилів

en: quick access to presets
uk: Швидкий доступ до пресетів

en: quick access to styles
uk: Швидкий доступ до стилів

en: quick access for applying any of your styles
uk: Швидкий доступ до застосування стилів

en: second window
uk: Друге вікно

en: display a second darkroom image window
uk: Відкрити друге вікно перегляду зображення з темної кімнати

en: color assessment
uk: Оцінка кольорів

en: toggle ISO 12646 color assessment conditions
uk: Перемкнути умови оцінки кольору ISO 12646

en: toggle raw over exposed indication
    right click for options
uk: Перемкнути індикацію переекспозиції в raw
    Права кнопка миші - опції

en: select how to mark the clipped pixels
uk: Виберіть спосіб позначення переекспонованих пікселів

en: mark with CFA color
uk: Позначити кольором обрізаного каналу

en: mark with solid color
uk: Позначити суцільним кольором

en: false color
uk: Псевдоколір

en: color scheme
uk: Колірна схема

en: select the solid color to indicate over exposure.
    will only be used if mode = mark with solid color
uk: Виберіть суцільний колір для позначення переекспозиції
    Буде використовуватися лише в режимі позначення суцільним кольором

[ctx: solidcolor]
en: red
uk: Червоний

[ctx: solidcolor]
en: green
uk: Зелений

[ctx: solidcolor]
en: blue
uk: Синій

[ctx: solidcolor]
en: black
uk: Чорний

en: threshold of what shall be considered overexposed
    1.0 - white level
    0.0 - black level
uk: Поріг того, що слід вважати переекспонованим
    1.0 - рівень білого
    0.0 - рівень чорного

en: toggle clipping indication
    right click for options
uk: Перемкнути індикацію кліппінгу
    Права кнопка миші - опції

en: clipping preview mode
uk: Показ кліппінгу

en: select the metric you want to preview
    full gamut is the combination of all other modes
uk: Виберіть метрику, для якої хочете бачити попередній перегляд
    Повне охоплення - це поєднання всіх інших режимів

en: full gamut
uk: Повне охоплення

en: any RGB channel
uk: Будь-який канал RGB

en: luminance only
uk: Лише яскравість

en: saturation only
uk: Лише насиченість

en: select colors to indicate clipping
uk: Виберіть кольори для позначення кліппінгу

en: red & blue
uk: червоний і синій

en: purple & green
uk: пурпурний і зелений

en: lower threshold
uk: Нижній поріг

en: clipping threshold for the black point,
    in EV, relatively to white (0 EV).
    8 bits sRGB clips blacks at -12.69 EV,
    8 bits Adobe RGB clips blacks at -19.79 EV,
    16 bits sRGB clips blacks at -20.69 EV,
    typical fine-art mat prints produce black at -5.30 EV,
    typical color glossy prints produce black at -8.00 EV,
    typical B&W glossy prints produce black at -9.00 EV.
uk: Поріг кліппінгу для точки чорного,
    в EV, відносно білого (0 EV).
    8-бітний sRGB обрізає чорний на -12.69 EV,
    8-бітний Adobe RGB обрізає чорний на -19.79 EV,
    16-бітний sRGB обрізає чорний на -20.69 EV,
    типові художні матові відбитки дають чорний колір на -5.30 EV,
    типові кольорові глянцеві відбитки дають чорний колір на -8.00 EV,
    типові чорно-білі глянцеві відбитки дають чорний колір на -9.00 EV.

en: upper threshold
uk: Верхній поріг

en: clipping threshold for the white point.
    100% is peak medium luminance.
uk: Поріг кліппінгу для точки білого.
    100% - це пікова яскравість носія.

en: softproof
uk: Екранна кольоропроба

en: toggle softproofing
    right click for profile options
uk: Перемкнути екранну кольоропробу
    Права кнопка миші - опції профілів

en: toggle gamut checking
    right click for profile options
uk: Перемкнути перевірку охоплення
    Права кнопка миші - опції профілів

en: profiles
uk: Профілі

en: preview intent
uk: Метод попереднього перегляду

en: display profile
uk: Профіль відображення

en: preview display profile
uk: Профіль попереднього перегляду

en: histogram profile
uk: Профіль гістограми

en: second preview window ISO 12646 color assessment
uk: Умови оцінки кольору ISO 12646 для другого вікна перегляду

en: color assessment second preview
uk: Оцінка кольору для другого вікна

en: display ICC profiles
uk: ICC профілі дисплея

en: preview display ICC profiles
uk: ICC профілі попереднього перегляду

en: softproof ICC profiles
uk: ICC профілі екранної кольоропроби

en: histogram and color picker ICC profiles
uk: ICC профілі гістограми та піпетки кольорів

en: toggle guide lines
    right click for guides options
uk: Перемикання напрямних ліній
    Клікніть правою кнопкою миші, щоб переглянути опції напрямних

note: Fullscreen preview key
en: full preview
uk: Попередній перегляд на все вікно

note: add an option to allow skip mouse events while other overlays are consuming mouse actions
en: force pan/zoom/rotate with mouse
uk: Миша керує панорамуванням/масштабуванням/обертанням

note: Zoom shortcuts
en: zoom close-up
uk: Масштабування: масштаб 100% (і 200%)

note: zoom in/out zoom in/out/min/max
en: zoom in
uk: Масштабування: збільшити

en: zoom out
uk: Масштабування: зменшити

note: Shortcut to skip images
en: image forward
uk: Наступне зображення

en: image back
uk: Попереднє зображення

note: cycle overlay colors
en: cycle overlay colors
uk: Колір допоміжних ліній на зображенні

note: toggle visibility of drawn masks for current gui module
en: show drawn masks
uk: Показати намальовані маски

note: brush size +/-
en: increase brush size
uk: Збільшити розмір пензля

en: decrease brush size
uk: Зменшити розмір пензля

note: brush hardness +/-
en: increase brush hardness
uk: Збільшити жорсткість пензля

en: decrease brush hardness
uk: Зменшити жорсткість пензля

note: brush opacity +/-
en: increase brush opacity
uk: Збільшити непрозорість пензля

en: decrease brush opacity
uk: Зменшити непрозорість пензля

note: undo/redo
en: undo
uk: Скасувати

en: redo
uk: Повторити

note: change the precision for adjusting sliders with keyboard shortcuts
en: change keyboard shortcut slider precision
uk: Змінити точність керування повзунками з клавіатури

en: keyboard shortcut slider precision: fine
uk: Точність клавіатурного прискорювача повзунка: тонко

en: keyboard shortcut slider precision: normal
uk: Точність клавіатурного прискорювача повзунка: нормально

en: keyboard shortcut slider precision: coarse
uk: Точність клавіатурного прискорювача повзунка: грубо

en: switch to lighttable
uk: Перейти до світлого столу

en: zoom in the image
uk: Масштабувати зображення, максимум - 100%

en: unbounded zoom in the image
uk: Масштабувати зображення, максимум - 1600%

en: zoom to 100% 200% and back
uk: Масштабувати до 100%, 200% і назад

en: pan a zoomed image
uk: Панорамувати збільшене зображення

en: [modules] expand module without closing others
uk: [модулі] розширити модуль, не закриваючи інші

en: [modules] expand module and close others
uk: [модулі] розширити модуль і закрити інші

en: [modules] rename module
uk: [модулі] перейменувати модуль

en: [modules] change module position in pipe
uk: [модулі] змінити положення модуля в конвеєрі

note: Show infos key
en: show infos
uk: Показати інфоблок

en: middle
uk: Середній

en: open image in darkroom
uk: Відкрити зображення в темній кімнаті

en: switch to next/previous image
uk: Перейти до наступного/попереднього зображення

en: zoom to 100% and back
uk: Масштабувати до 100% і назад

en: scroll the collection
uk: Прокрутити колекцію

en: change number of images per row
uk: Змінити кількість зображень на рядок

en: select an image
uk: Вибрати зображення

en: select range from last image
uk: Вибрати діапазон від останнього зображення

en: add image to or remove it from a selection
uk: Додати зображення до вибору або прибрати з нього

en: change image order
uk: Змінити порядок зображень

en: zoom all the images
uk: Масштабувати всі зображення

en: pan inside all the images
uk: Панорамувати всередині всіх зображень

en: zoom current image
uk: Масштабувати поточне зображення

en: pan inside current image
uk: Панорамувати всередині поточного зображення

en: zoom current image to 100% and back
uk: Масштабувати поточне зображення до 100% і назад

en: zoom the main view
uk: Масштабувати головне вікно

en: pan inside the main view
uk: Панорамувати всередині головного вікна

en: set display profile
uk: Встановити профіль відображення

en: whole
uk: Цілком

en: leave
uk: Залишити

en: align images to grid
uk: Вирівняти зображення за сіткою

en: reset first image offset
uk: Скинути зміщення першого зображення

en: select toggle image
uk: Додати чи прибрати зображення з вибірки

en: select single image
uk: Вибрати одне зображення

note: zoom for full culling & preview
en: preview zoom 100%
uk: Попередній перегляд в масштабі 100%

en: preview zoom fit
uk: Попередній перегляд, заповнити область перегляду

en: zoom max
uk: Масштабування: максимум

en: zoom min
uk: Масштабування: мінімум

en: [on image] open in darkroom
uk: [на зображенні] відкрити в темній кімнаті

en: [on map] zoom map
uk: [на мапі] масштабувати мапу

en: move image location
uk: Перемістити розташування зображення

[ctx: view]
en: print
uk: Друк

en: end of images
uk: Кінець зображень

en: end of images. press any key to return to lighttable mode
uk: Кінець зображень. Натисніть будь-яку клавішу, щоб повернутися до режиму світлого стола.

en: waiting to start slideshow
uk: Очікування запуску слайд-шоу

en: slideshow paused
uk: Слайд-шоу призупинено

en: slideshow delay set to %d second | slideshow delay set to %d seconds
uk[0]: Затримку слайд-шоу встановлено на %d секунду
uk[1]: Затримку слайд-шоу встановлено на %d секунди
uk[2]: Затримку слайд-шоу встановлено на %d секунд

en: start and stop
uk: Пуск і зупинка

en: exit slideshow
uk: Вийти зі слайд-шоу

en: slow down
uk: Уповільнити

en: speed up
uk: Прискорити

en: step forward
uk: Наступне зображення

en: step back
uk: Попереднє зображення

en: go to next image
uk: Перейти до наступного зображення

en: go to previous image
uk: Перейти до попереднього зображення

en: new session initiated '%s'
uk: Розпочато новий сеанс '%s'

en: no camera with tethering support available for use...
uk: Камер з підтримкою віддаленого керування не знайдено...

en: left click
uk: Лівий клік

en: right click
uk: Правий клік

en: middle click
uk: Середній клік

en: left double-click
uk: Лівий подвійний клік

en: right double-click
uk: Правий подвійний клік

en: drag and drop
uk: Перетягнути

en: left click+drag
uk: Лівий клік+перетягування

en: right click+drag
uk: Правий клік+перетягування

en: darktable - accels window
uk: darktable - вікно прискорювачів

en: switch to a classic window which will stay open after key release
uk: Перейти на класичне вікно, яке залишатиметься відкритим після відпускання клавіші

note: we add the mouse actions too
en: mouse actions
uk: Дії за допомогою миші
